אשליית האסלאם המתון

דניאל גרינפילד יצא לחפש את האסלאם המתון בקוראן, בחדית’, במסגדים ובמדרסות אך מצא אותו במוחם הקודח של אקדמאים ואקטיביסטיים צווחניים

מוסלמים מתונים מפגינים למען רב תרבותיות ברפיח, ספטמבר 2012. צילום: עבד רחים חטיב, פלאש90

אני מחפש את האסלאם המתון מאז ה-11 בספטמבר 2001, וכמו גרב שהלך לאיבוד במייבש, הוא היה במקום האחרון שבו ציפיתי למצוא אותו.

אין אסלאם מתון במסגדים או במכה. לא תמצאו אותו בקוראן או בקובצי החדית’. אם אתם רוצים למצוא את האסלאם המתון, דפדפו במאמרי המערכת בעיתונים אחרי התקפת טרור, או קחו קורס על הדת המוסלמית אצל סוציולוגית נוצרייה-לייט, שאוהבת תכשיטים אינדיאניים מזויפים.

אי-אפשר למצוא את הארץ המהוללת של המוסלמים המתונים במזרח. אי-אפשר למצוא אותה אפילו במערב. כמו כל המיתוסים, היא קיימת בדמיונם של אלה שמספרים את הסיפור. האסלאם המתון הוא לא מה שרוב המוסלמים מאמינים בו; הוא מה שרוב השמאל הפרוגרסיבי מאמין שהמוסלמים מאמינים בו. זו התיאולוגיה הרב-תרבותית החדשה של המערב, הדת המושלמת לעידן של חילוניות, מפני שלמעשה אין דת כזאת.

קחו את האסלאם, תהפכו אותו על ראשו, וקיבלתם אסלאם מתון. קחו מוסלמי שכבר שנה לא היה במסגד, שיודע בעל-פה את כל רשימת השחקנים של הקבוצה החביבה עליו באן-בי-איי, אבל לא את שמות מלוויו של מוחמד – והנה לכם מוסלמי מתון. או ליתר דיוק, מוסלמי חילוני.

מנהיגי המערב בדורות הקודמים פנו לאלוהים בחיפוש אחר צידוקים לגורל הלאומי של מדינותיהם; מנהיגים מערביים בדור הנוכחי מחפשים אישור לשמאלנות החילונית שלהם באסלאם המתון. אפילו אם הם נאלצים להמציא אותו לשם כך.

בלי אסלאם מתון תישמט הקרקע מתחת לפרויקטים הסוציאליסטיים של אירופה, שתלויים לקיומם בהגירה מסיבית. מלחמתה של ארה”ב בטרור תהפוך רשמית לדשדוש הבלתי-נמנע והבלתי-נגמר, שטבעו האמיתי נחשף לאחרונה שוב עם עליית ‘המדינה האסלאמית’. הרב-תרבותיות, הפוסט-לאומיות ואידיאולוגיית האשמה כלפי העולם השלישי – כל אלה יקרסו מיד. בלי מוסלמים מתונים הלאומיות תחזור, הגבולות ייסגרו והימין ינצח. וזה הדבר שממנו הם מפחדים.

אם אין אסלאם מתון – אין מוחמד מתון ואין אללה מתון. או אז נגזר על גן העדן הסוציאליסטי עלי אדמות ללכת לפח האשפה. הקואליציות הגדולות, שבמסגרתן פעילי להט”ב ומוסלמים צורחים יחד על יהודים בגלל עזה, הן לא העתיד; הן רפובליקת ויימאר על סטרואידים.

האסלאם המתון הוא דת שמעמידה את המאמינים במבחן קשה. כדי להאמין בו אתה חייב לעצום עיניים לנוכח יותר מאלף שנים של היסטוריה מתועדת, תיאולוגיה, דמוגרפיה ובערך כל דבר אחר שקרה וקורה מסביב לעולם. אתה חייב להתעלם מהגברים המזוקנים שכורתים ראשים, כי הם לא מייצגים את רוב המוסלמים; וזה כולל גם את מוחמד, שהיה כורת ראשים לא קטן בעצמו.

ראשיתה של מתינות. קרב חייבר
ראשיתה של מתינות. קרב חייבר

האסלאם האמיתי הוא נושא שאנשים שאינם מוסלמים – שאין להם כל אמונה או דת, והדבר היחיד שקדוש בעיניהם הוא הקלישאות החלולות של עידן הפוסט-הכל – מרגישים צורך עז להרצות עליו בידענות מופלגת. מבלי לדעת עליו דבר, כמובן.

האסלאם שלהם הוא לא הדת של מוחמד, הקוראן, החדית’, הח’ליפים או המאמינים במקומות כמו ערב הסעודית, פקיסטן, איראן, עיראק או אינדונזיה. האסלאם שהם מדברים עליו הוא דת שלא קיימת, אבל שהם מאמינים בלהט שחייבת להתקיים – מפני שבלעדיה, דרך החיים שלהם עומדת להיכחד כמו ציפור הדודו.

הם לא מוסלמים. אין להם שום אמונה באללה או בקוראן. מה שיש להם הוא אמונה בטוב לבו של אסלאם שקיומו מנותק מכתבי קודש, תיאולוגיה או אלוהות. המוסלמים המתונים האמיתיים הם למעשה שמאלנים חילונים בעלי קשר רופף לנצרות או ליהדות, שהמציאו אסלאם מתון שאין לו קיום מחוץ לראשיהם. האסלאם החילוני הזה, שמוקיר את החיים באשר הם, ומתמסר לצדק חברתי ולסובלנות אוניברסלית, הוא העתק של הדתות המדוללות של עצמם. והם מפחדים להתעורר ולהיווכח שהוא לא קיים.

כשמנהיגים אמריקניים ואירופיים מתעקשים לטעון שלאסלאם אין שום קשר לזוועה האסלאמית האחרונה שעלתה לכותרות, הם לא מדברים על הדת שאותה מקיימים המוסלמים, אלא על דת דמיונית שהם רוצים מאוד שהמוסלמים יקיימו, מפני שהאלטרנטיבה היא קץ כל מה שהם-עצמם מאמינים בו.

באסלאם המתון הזה אין הרבה פרטים מעבר לתמיכה בצדק חברתי, מאבק בהתחממות הגלובלית ותמיכה בזכויות החד-מיניים – מפני שהוא לא יותר מרב-תרבותיות שהדביקה לעצמה זקן מזויף. כשמנהיג מערבי טוען שהחבורה התורנית של טרוריסטים מוסלמים לא מייצגת את האסלאם, הוא לא מגן על המוסלמים – הוא מגן על הרב-תרבותיות. הוא מניח כמובן מאליו שהמוסלמים מאמינים בה, רק מפני שהוא בעצמו מאמין בה. האסלאם המתון הוא בסך הכל רב-תרבותיות מאויתת בשבע שגיאות; ומבחינת חסידיה האדוקים, גם קיומו הוא עיקר אמונה של ממש.

כל ניסיון לשכנע אחד ממאמיני האסלאם המתון להפסיק להאמין בו, בכך שתראו לו את שביל הגופות האינסופי או קטעי שנאה נבחרים מתוך החדית’ שמעודדים רצח המוני, נידון מראש לכישלון – מפני שלא אלה שורשי הדת שלו. הוא לא יודע מה זה חדית’, וגם לא אכפת לו. בתור תומך נאמן בצדק חברתי, הוא מייחס את ההיסטוריה העקובה מדם של האסלאם לקולוניאליזם האירופי ולדיכוי כזה או אחר.

פולחן אסאלמי מתון. צילום: פלאש90
פולחן אסאלמי מתון. צילום: פלאש90

הוא מעולם לא קרא את הקוראן. הוא קרא אלף מאמרים שמתארים איך מוסלמים סובלים מדיכוי בשדה התעופה, בעזה, בבורמה ובסרטים מצוירים של באגס באני. הם הפראים האצילים החדשים שלו, והוא לא מוכן לשמוע אף מילה נגדם. לאחר שקיבע את זהויותיהם בתוך דמיונו (למרות העותק המסומן של “אוריינטליזם” מאת אדוארד סעיד, שהוא מחזיק על המדף ליד המיטה שלו), הוא מתייחס אליהם כאל השתקפויות של האגו שלו.

כשאתה אומר לו שמוסלמים מתונים לא קיימים, אתה בעצם מאשים אותו שהוא בן-אדם רע. כשאתה מבקר את האסלאם, אתה תוקף את הרב-תרבותיות והוא יקרא לך גזען, על אף העובדה שאסלאם הוא גזע כמו שהקומוניזם, הנאציזם ומועדון המעריצים של מיקי מאוס היו גזענים.

המוסלמי המתון הוא המצאה של איש האקדמיה השמאלן, של התיאולוג החילוני, של הפוליטיקאי השטחי ושל בן דודו הצווחן האידיוט, האקטיביסט הפוליטי. כמו הכסף בתקציבים שעליהם הם מבססים את תוכניותיהם, הוא פשוט לא קיים. וגם אין שום צורך שהוא יתקיים. צריך רק שנאמין בקיומו.

צאצאיהם השמאלנים המנוונים של נוצרים ויהודים מחכים בקוצר-רוח למשיח מוסלמי מתון, שיפתור את הסתירות העצמיות חשוכות המרפא של החברה הרב-תרבותית שלהם על-ידי כך שישים קץ לעימות בין האסלאם למערב. ועד שהם יצליחו למצוא אותו, מוכרחים להמשיך להאמין – באסלאם המתון כמובן, ולא חס וחלילה באל כלשהו.

______________

דניאל גרינפילד הוא סופר ועיתונאי אמריקני, פובליציסט ועמית במרכז החירות של דייוויד הורוביץ. את המאמר המקורי באנגלית ניתן למצוא כאן. מאמרים נוספים שלו אפשר לקרוא בבלוג ‘סולטן קניש’ בעברית –http://danielgreenfieldhebrew.blogspot.com ובאנגלית – http://sultanknish.blogspot.com

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

28 תגובות למאמר

 1. הפאשיזם השמאלני הפסואדו-ליבראלי – “כשמנהיגים אמריקניים ואירופיים מתעקשים לטעון שלאסלאם אין שום קשר לזוועה האסלאמית האחרונה שעלתה לכותרות, הם לא מדברים על הדת שאותה מקיימים המוסלמים, אלא על דת דמיונית שהם רוצים מאוד שהמוסלמים יקיימו” , “הוא לא יודע מה זה חדית’, וגם לא אכפת לו”.
  הפאשיסט השמאלני לעולם יכפה על המוסלמים את מה שהוא חושב שהם צריכים להיות, במקום לקבל את מה שהם באמת.
  כאשר הפאשיסט השמאלני טוען (מבלי לקרוא את הקוראן) שהמוסלמי מקיים דת של שלום, הרי שהוא כופה על המוסלמי הנורמלי (סטאטיסטית הוא במסגרת הנורמה, דהיינו איפהשהוא בסביבות הסלפים) להתנהג שלא לפי מצוות דתו. אז איך הפאשיסט השמאלני קורא לעצמו ליברל?
  עולם הפוך ראיתי.
  ג’ורג’ אורוול מתהפך בקברו – קוראיו משתמשים בדבריו באדיקות (מלחמה היא שלום, אמת היא שקר וכד’).

 2. מאחר שאני מכיר לא מעט מוסלמים דתיים ואני מכיר את דעותיהם אני יודע שכן קיימים מוסלמים מתונים. כל מי שבאמת מכיר מוסלמים ולא רק רואה אותם ביוטיוב יודע את זה. המאמר הזה הוא טפשות בנאלית ובסופו של דבר לא יותר מגרסא ארוכה ומתפייטת של כשל ה״לא סקוטי אמיתי״. זה מאמר טיפשי לאנשים טיפשים שחושבים שאם הם יקראו לאקדמאים משכילים ״צווחנים״ ולספרות המחקרית ״באגס באני״ זה יהפוך את הבורות שלהם למעלה.

  1. המציאות הקיימת היא שה”איסלם המתון” לא מראה את הפנים שלו.
   גם בגרמניה הנאצית היו גרמנים מתונים, אך הם לא אמרו שום דבר.
   גם ברוסיה הסובייטית היו רוסים מתונים, אך הם לא אמרו שום דבר.
   גם באוקריאנה בפוגרומים שנעשו ביהודים, היו אוקריאנים מתונים, אך הם לא אמרו דבר.
   מה שהופך אותם ללא רלוונטים.
   להסתכל על דברים בצורה מעוותת כמו השמאל בארץ, זה להיות עיוור.
   לחשוב שדברים ישתנו איתם אם נמשיך בדרך מדינית היא איוולות.
   אני ממליץ לך בחום להתחיל לפתוח את העיניים ואת האזניים.
   לשמוע אנשים כמו הבחור ההוא של “בן החמאס” ואת ברדיג’ט גבריאל.
   האם הם טועים במה שהם אומרים?
   האם זו תעמולה?
   לא.
   זאת לא תעמולה.
   יש אנשים שמבינים שהמצב בעולם האיסלמי הינו מאוד-מאוד קשה.
   יש סיבה למה אין מדינה ערבית, איסלמית אחת בעולם עם דמוקרטיה(!).
   ואגב, הקיצונים הכי גדולים בעולם האיסלמי, הם הינם משכילים.
   אדם אשר אין השכלה, לא יכול לחלום על להמציא רקטה, או להכין חגורת נפץ מבלי שמישהו יסביר לו מה לעשות.
   מספיק לתעמולה השמאלנית.
   מספיק עם לחבק את האויב.

  2. מתוך 1.5 מיליארד מוסלמים בעולם, יש “רק” 100 ל-300 מיליון מוסלמים קיצוניים שמוכנים לשחוט כל דבר שזז. ב-2001 נדרשו “רק” 19 מוסלמים קיצוניים כדי לרצוח 3,000 איש בארה”ב. אם נמשיך אם הטיעון המגוחך של “זה רק מיעוט ואסור להכליל”, נמצא את עצמנו עד מהרה במחנות השמדה חדשים

  3. גיא – בגרמניה הנאצית היו כעשרים ניסיונות התנקשות בהיטלר בזמן כהונתו כולל על ידי קציניו.
   בנוסף לזה המפלגה הנאצית זכתה בשלושים אחוז מהקולות בקושי בבחירות הדמוקרטיות וכוננה משטר דיקטטורי אפל שדיכא את הרוב.
   לעומת זאת , במדינות מוסלמיות שבהם נערכו בחירות דמוקרטיות , לרוב המפלגות האיסלאמיות הרדיקליות זכו.
   זה נכון שגם חלק מהאיסלאם הקיצוני תפס את השילטון באלימות אבל זה לא אומר שאין לו תמיכה רחבה בציבור.
   דווקא המשטרים היותר חילוניים בעולם הערבי , עם כל הקושי בלהגדירם חילוניים , כמו הנאצריסטים או הבעת בעיראק וסוריה השתלטו על מדינותיהן בהפיכה ולא מתוך הליך דמוקרטיץ

  4. גם אני מכיר לא מעט מוסלמים המציגים עצמם לא כל כך דתיים בהכרח, אשר מקיימים למעשה באופן ישיר, שיתוף פעולה עם תמימותם של אנשים אשר מתעלמים מכך שבתפילותיהם ושאיפותיהם לא קיים מקום בעולם שלא ישלט בעתיד על ידי אימפריה איסלאמית בשם מוחמד ואלה.
   הם פשוט בוחרים לא להראות את קיצוניות דתם ובדרך זו להתערות ולהצליח להתפרנס בחברה המערבית המתונה, תוך שהם לומדים בחיוך ערמומי את הדרכים התמימות של חסידי השיטה הסובלנית המערבית המתונה, ומחכים לרגע בו יקומו כולם יחדיו כאיש אחד ( – מכל רחבי האיסלאם) לימין המנצחים במלחמה שלעולם לא תסתיים עד היווסדו של שלטון טריטוריאלי ודתי של האיסלאם בכל רחבי תבל.
   זוהי דרכם – המתעלם מכך אינו מודע להבנה מה היא דת.
   המתעלם מכך מוכיח שלא טעם טעם של אמונה עיוורת בדת מימיו, ומשום כך מסרב לחשוב שכל אזרח דתי מתון, מתינותו אינה אלא זמנית על פי המצב העכשווי.
   בכל שלב בהיסטוריה בהינתן כח לדת להתגבר על תרבות מתונה כזו או אחרת, הקיצוניות שפיכות הדמים והאלימות היו חלק אינטגרלי מקיומה של אותה הדת.
   ודי למבינים.

 3. אני מוכן לקבל את זה שאין תנועה חילונית מוסלמית מאורגנת(גם אם נניח לצורך הדיון את הבעת’ בצד).
  אבל אתה מנסה להגיד לי שאין בכלל מוסלמים חילונים? תעשה לי טובה.

  1. תן לי לעשות לך טובה –
   בשפה הערבית המילה “חילוני” לא קיימת.
   אצל המוסלמים אין דבר כזה חילוני במובן המערבי.

   אמנם יש מוסלמים ששותים אלכוהול או לא צמים ברמדאן, אבל אלו לא חילונים, אלא מוסלמים שלא מקפידים במצוות.
   תראה לי מוסלמי אחד שחושב שאללה לא קיים, או שמוחמד הוא דמות פיקטיבית.
   תראה לי אשכנזי חילוני מתחת לגיל 40 שיודע מה עושים בבית כנסת, ותראה לי לעומתו מוסלמי “חילוני” אחד שלא יודע מה עושים במסגד.

   בעצם יש מוסלמי חילוני אחד בעולם. קוראים לו סלמאן רושדי.

   נראה לי שהפסקה המתחילה ב-“הוא מעולם לא קרא את הקוראן…” מדברת עליך.

  2. המלה חילוני דווקא קיימת בערבית: עלמאני
   علماني

 4. עיקרון החופש בעולם המוסלמי הוא האסלם. אין ולו מדינה אחת שתושביה המוסלמים חיים בלי ששוט יתנופף מעל ראשיהם. בארצותיהם הם חיים תחת משטרי שליט ובארצות המערב הם תחת ״כיבוש״.
  אין ולו פיסת ארץ אחת של מדינה ערבית מוסלמית שמציגה סמל לתקווה.
  הכוונה למדינה שעקרונות החופש שלה זה השכלה, בניה, מימוש עצמי וקידמה.
  עיקרון החופש המוסלמי אינו עקרון דתי. מדובר על חרות מה”כיבוש״ המערבי, דהינו חרות מתרבות השכלה, בניה, מימוש עצמי וקידמה.
  החופש האסלמי כביכול, הוא פורקן יצרים, שביטויו, הרס, רגרסיה למאה השתים עשר, שיחרור ממאמץ הקידמה וצלילה לחייק סיפורי האגדה.

 5. אף דת, במיוחד הדתות המונותאיסטיות אינן מתונות. כשהנצרות שלטה, היא הייתה מאד אלימה. היהדות לא בשליטה כבר 2000 שנה, לכן, מעשית, אינה אלימה. גם ללא דת בני אדם יכולים להיות אלימים, ראה מלחמות העולם. ובכלל, במערב יש בסך הכל שלום במשך 70 שנה, שזה פסיק מבחינה הסטורית. עד אז הם כל הזמן נלחמו זה בזה.

 6. כתבה מצויינת ונחמדה אבל לא לגמרי מדוייקת.
  על האיסלם הסופי שמעת?
  נכון, הם נרדפים והכל, אבל עדיין – איסלם בודהיסטי ממש.

  1. תודה על המאמר היפה. כתוב בצורה וירטואוזית ומרשים. בכל אופן, יהיה נחמד לקבל מאמר עם פירוט יותר בשרני לגבי שלילת המתינות באסלאם:דוגמאות קונקרטיות מהחדי’ת, קוראן וכדומה בבחינת “דע מה שתשיב”…

 7. אני נוטה להאמין לכתב שאין דבר כזה אסלאם מתון. שזה לחיות בדמיונות שמתאימים לארגונים כלשהם במערב. קראתי את הספרים “כופרת” ו”נוודת”. ספרים שבאמת יגרמו לכם להבין מבפנים מה זה אומר לחיות במשפחה, חמולה, שבט מוסלמי. את כל הקודים החברתיים, האלימות, השפלת הנשים, תת תרבות המושלטת באמצעים אלימים. אין מקום לפרט, אין מקום למחשבות עצמאיות. אתה חייב להתנהג לפי מה שמצפים ממך אחרת חייך בסכנה. האסלאם מטיף לאלימות והרג. אין אסלאם מתון. תקראו את הספרים האלה ותבינו מה עובר בראש שלהם. מה מסתתר מאחורי החיג’אב. גם במזרח התיכון ואפריקה וגם באירופה.

 8. רבים הטוענים שאנו צופים במלחמה בין האיסלם המתון לאיסלם הקיצוני בה אנו חייבים לחזק את המתונים על חשבון הקיצוניים, אך אני מזכיר להם שאין לראות באופן עיוור את האיסלם המתון כהיפוך של האיסלם הקיצוני, אלא יש לברר מה הקורולציה בין השניים , והעובדה היא פשוטה , כמעט ולא רואים הפגנות של איסלם קיצוני אל מול איסלם מתון , אולי מספר פליטות פה , בנוסף רואים התאמה ברורה של גידול , היכן שגדלה האוכלוסיה המתונה , שם גם גדלה האוכלוסיה הקיצונית , כמובן במספרים נמוכים יותר אבל בהתאמה מלאה !. במילים אחרות , שימו בשכונה 100 מוסלמים מתונים ,חיזרו לאחר שנה ותגלו באותה השכונה , קיצוני אחד , לאחר שנתיים כבר יהיו יותר , כן הלאה. במילים אחרות אסלם מתון הוא לא האנטי תזה של האסלם הקיצוני, אסלם מתון הוא הקרקע הפוריה שבה גדל האיסלם הקיצוני , האסלם הקיצוני הוא סה”כ הסמפטום של המחלה עצמה , האסלם המתון “לכאורה”

 9. על בסיס עיון במקורות בלבד, גם היהדות לא יוצאת מי יודע מה… יחס מבזה לנשים, הרג הומואים, שנאת זרים, הרג אפיקורוסים. 4 מיתות בית דין, ועוד ועוד ועוד. השוואה טקסטואלית בין האסלאם ליהדות לא תעשה חסד עם אף אחד מהשתיים. רק התבוננות ביום יום, בעובדה שהאסלאם מייצר טרור ללא הרף והיהדות לא – יתנו את התמונה המלאה.

  1. במסיבת פורים של תאטרון חובבים הופיע אחד מחבריי, שגם למד ערבית. הוא הציג דמות של ערבי שואף שלום, שרוצה ידידות עם היהודים. זהו. אלה הערבים אוהבי האחר, רוצים שלום עם היהודים. הם יהודים שמתחפשים ליהודים. הבנתם?

   והנה, בדיוק כמו שחשבתי, במאמר –
   “אם אתם רוצים למצוא את האסלאם המתון, דפדפו במאמרי המערכת בעיתונים אחרי התקפת טרור, או קחו קורס על הדת המוסלמית אצל סוציולוגית נוצרייה-לייט, שאוהבת תכשיטים אינדיאניים מזויפים.”

   יפה מאוד ומזכיר את האירוע שסיפרתי עליו. רק יהודים שמאלנים או מחופשים לערבים – מייצגים את הערבי הנעים והמתון, רודף השלום. ערבי כזה לא באמת יכול להיחשף. הקיצוניים מסביב עלולים לשחוט אותו.

  2. יוני היקר,
   הקטעים הקיצוניים ביהדות שבה יש לסקול הומואים, להרוג בן סורר ומורה ולהרוג את זרע עמלק – פוגשת מציאות בה חרדי שרצח נערה במצעד הגאווה – הוא כשל של המשטרה ופושע שייכנס לכלא.
   רוצח כל אדם אינו פטור מעונש.
   טרור יהודי שרף משפחה יהודית – טופלו בהתאם, ייכנסו לכלא.
   ובוא נראה מה קורה בפועל בעולם המוסלמי שבו אין דמוקרטיה, יש קרן לעידוד רוצחי יהודים, אישה ראוי שתסתום ושלא תנהג ברכב ולא תחלל את כבוד המשפחה כי אז ירצחו אותה.
   נכון שבעם ישראל יש גם רעים, מדכאים, קיצוניים ומסוכנים. אבל כמה ואיך מתייחס אליהם החוק?
   אם אחותי תשכב עם גוי לא ארצח אותה, לא אאיים עליה, לא אפגע בבעל דעה מנוגדת לשלי. כדאי לבדוק את המציאות כי לא כל התרבויות שוות. יש טובות מאחרות ויש נבערות וחשוכות.

 10. אין איסלאם מתון כמו שאין יהדות מתונה , ברגע שלדת יש מספיק כח היא תפגע בכל מה שמאיים על ההגמוניה שלה. כשהרצל אמר ש”כהני הדת ישארו בבתי הכנסיות” הוא יידע על מה הוא מדבר. מספיק לקרוא את תרי”ג מצוות שכל יהודי מחויב בהם – אוסף מדהים של פשעי מלחמה, פשעים נגד האנושות, אפלייה, גזענות, שוביניזים , אפליית נכים ואלימות אכזרית.

  כל עוד מדינת ישראל מצליחה לשמור בקושי על הגמוניה חילונית ניתן להציג לעולם פנים נורמליות , ברגע שכוהני הדת ישתלטו על המדינה , השד יצא מהבקבוק ( אם כי המדינה עצמה לא תחזיק מעמד עוד הרבה זמן).

 11. ההבדל בין מוסלמי רדיקלי למוסלמי מתון :
  המוסלמי הרדיקלי רוצה להרוג אותך.
  המוסלמי המתון רוצה שהמוסלמי הרדיקלי יהרוג אותך.

  וזו כל התורה על רגל אחת

 12. זה לא מדויק בכלל , מתוך הכרות אישית עם מוסלמים ממגוונם בארץ אני יודע שיש מוסלמים חילוניים שכל מה שמעניין אותם זה ללמוד לעשות קריירה ללכת לים ולחיות חיים שטובים להם. אומנם יש ממש מעט כאלו אבל יש.

 13. אמת כל מילה אמת. כמה עצוב שהעולם עוצם עניים משקיע זמן בלהתכחש ולהאשים דברים מסביב.
  מאמר מצויין תודה טוב לדעת שיש שפויים מתחת לשתיקה

 14. אין דבר כזה “איסלם מתון”. מספיק לקרוא את הקוראן והחדית’ ולראות שהם מייצגים בדיוק רב את דאעש, אל קאעדה, חמאס וחיזבאלה, אירן והאחים המוסלמים.
  ולראות שהקוראן והחדית’ קיצונים וגיזענים יותר ממין קאמפף ומוחמד היה סוג של היטלר.

 15. כתבתי זאת כבר לפני שנים
  אין איסלאם רדיקלי ואיסלאם מתון – יש איסלאם והוא כולו רדיקלי

 16. מאמר שנאה מחפיר, פשוטו כמשמעו. עצם העובדה שאתם משמשים במה למסית והמדיח הזה היא אות קלון. לא הגיע הזמן להציב קצת גבולות, שם בצד ימין של המפה?

 17. השאלה העיקרית היא, מיהו מוסלמי?
  אם זה אדם שרק שם על עצמו את התווית ״מוסלמי״ אז יש אין סוף ״מוסלמים״ מתונים ולא מעט.
  אם מוסלמי זה אדם שהולך בדרך הפונדמנטליסטית, של הקוראן עצמו, אין מוסלמי מתון אחד בעולם.

  השאלה היא שוב, מיהו מוסלמי?
  כמו, מיהו יהודי?
  מיהו נוצרי?

  אלו רק הגדרות ותוויות.
  האסלאם עצמו, אם נדייק, הקוראן עצמו, לא מתון בכלל ובעד לרצוח מי שלא מסכים עם זה.
  השאלה היא אם יש אדם שרק קורא לעצמו מוסלמי ובכלל לא הולך לפי חוקי השריעה, האם הוא מוסלמי מתון?
  לפי הרעיון של אינדיוודואליזם, הוא מוסלמי כי הוא אמר שהוא מוסלמי.
  לפי הקוראן, הוא ״כפיר״ ומותר להרוגו.