בכיר לשעבר בשירות החוץ: “ההחלטה להגן על סורוס – שגיאה דיפלומטית קשה”

משרד החוץ: “מגנים על כל יהודי מפני אנטישמיות”. בהמשך הערב פרסם המשרד הבהרה המגנה את פעילותו של סורוס נגד ישראל

"חותר תחת ממשלות ישראל" |ג'ורג' סורוס. צילום: ועידת הביטחון במינכן (MSC)/ויקיפדיה

בכיר לשעבר במשרד החוץ תוקף בחריפות את התנהלות המשרד בפרשת הגינוי לממשלת הונגריה, בעקבות הקמפיין שלה נגד המיליארדר היהודי ג’ורג’ סורוס. “אני בהחלט יכול להבין את מי שזעם על ההודעה של משרד החוץ”, אומר הבכיר לשעבר ל’מידה’. “המשמעות שלה הייתה שמדינת ישראל מביעה הזדהות עם סורוס, וזו שגיאה דיפלומטית קשה”.

הביקורת מתייחסת להודעת הגינוי החריפה שפרסם במוצ”ש שגריר ישראל בבודפשט, יוסי עמרני, נגד הקמפיין של ממשלת הונגריה נגד הפילנתרופ היהודי. במסגרת הקמפיין מופצות ברחבי הונגריה כרזות עם תמונתו של סורוס צוחק, לצד הכיתוב “אסור לתת לג’ורג’ סורוס להיות זה שצוחק אחרון”.

הקמפיין אמנם חריף, אך אינו רומז למוצאו היהודי של סורוס, שהטיל בעבר על ארה”ב וישראל את האחריות הבלעדית לאנטישמיות הגואה. למרות זאת בחר השגריר הישראלי לפרסם הודעה חריפה שבה נכתב כי “הקמפיין הזה לא רק מעורר זיכרונות עצובים מההיסטוריה, אלא גם זורע שנאה ופחד. אנו רוצים להזכיר את לקחי ההיסטוריה”. הודעת השגריר לא התייחסה לפעילותו החתרנית של סורוס, התורם בין היתר לארגונים פלסטיניים ולעמותות שמאל קיצוני בישראל.

גורמים בלשכת ראש הממשלה טענו כי הודעת השגריר לא תואמה עם אנשי נתניהו, אך דובר משרד החוץ גיבה בתחילה את ההודעה. “אנחנו מגנים על כל יהודי בעולם מפני שנראה כהתקפה אנטישמית נגדו, בלי קשר לדעותיו הפוליטיות”, אמר ל’מידה’ דובר משרד החוץ עמנואל נחשון. “היינו מאוד זהירים בתגובה שלנו ולא הבענו הזדהות עם סורוס, דעותיו או מעשיו”. כאשר תהינו מדוע ההודעה המקורית לא כללה גינוי לפעילות החתרנית של סורוס בישראל ובמדינות נוספות בעולם השיב דובר משרד החוץ כי “זה לא הנושא”.

בעקבות הביקורת החריפה, משרד החוץ נסוג מעמדתו המקורית ופרסם הודעת “הבהרה” ביקורתית נגד סורוס. בהודעה נכתב כי הגינוי המקורי של השגריר בבודפשט “לא נועד בשום אופן לבצע דה-לגיטימציה לגורמים שמותחים ביקורת על ג’ורג’ סורוס, אדם שבאופן מתמשך חותר תחת ממשלות ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי, וזאת על ידי מימון ארגונים שמכפישים את המדינה היהודית ומנסים לשלול ממנה את זכותה להגנה עצמית”.

הבכיר לשעבר במשרד החוץ מברך על כך שבמשרד נמלכו בדעתם בסופו של דבר, אך מזהיר מפני מקרים עתידיים דומים. “זה נכון שמדינת ישראל צריכה לצאת נגד כל גילוי של אנטישמיות, מימין ומשמאל”, הוא אומר, “אבל צריך להיות ערים לזה שסורוס ניהל ומנהל קמפיינים נגד מדינת ישראל שנים רבות. התגובה של משרד החוץ הייתה חייבת לקחת בחשבון עובדות אלו”.

מתייג את ישראל כ”גזענית”

הגינוי של שגריר ישראל בהונגריה מתרחש בעיתוי רגיש במיוחד; פחות מעשרה ימים לפני שנתניהו, המכהן כאמור גם כשר חוץ, ייפגש עם ראש ממשלת הונגריה במסגרת ביקור רשמי בשבוע הבא במזרח אירופה.

בחודשים האחרונים דיווחנו ב’מידה’ על כוונתה של ממשלת הונגריה להוציא אל מחוץ לחוק את ארגוניו של סורוס, המממן שלל ארגונים שלטענת ההונגרים חותרים תחת הממשלה בבודפשט ומבקשים לקדם הגירה מוסלמית מסיבית למדינה. מדינות נוספות במזרח אירופה, דוגמת מקדוניה, אלבניה ופולין, מקדמות גם הן יוזמות נגד מה שהן מתארות כהתערבות חתרנית של סורוס בענייניהן הפנימיים.

סורוס, שהונו מוערך ב-25 מיליארד דולר, הוא אחת הדמויות השנויות ביותר במחלוקת בעולם הפילנתרופיה. המיליארדר היהודי ממוצא הונגרי, המדורג במקום ה-29 ברשימת האנשים העשירים בעולם של מגזין ‘פורבס’, אינו מחשיב עצמו ציוני, והקרנות שלו מעניקות תמיכה מתמשכת ומשמעותית לגופים אנטי־ישראליים.

באוגוסט האחרון הודלפו מסמכים פנימיים רבים השייכים ל’קרן החברה הפתוחה’ של סורוס. דיווח נרחב על המסמכים הללו פורסם ב’מידה’. בין ההדלפות ניתן למצוא מסמכים השופכים אור על מאמציו של המיליארדר היהודי “להטיל ספק במעמדה של ישראל כדמוקרטיה” ול״אתגור המדיניות הגזענית והאנטי־דמוקרטית של ישראל”, תוך פגיעה ביחסי החוץ של ישראל עם האיחוד האירופי.

סורוס תורם בין היתר לארגוני BDS ולארגונים שקידמו את הסכם הגרעין עם איראן. בנוסף, על פי דיווחים שהוגשו לרשם העמותות הישראלי, נכון לשנים 2015-2014, ארגוני השמאל הקיצוני בצלםשוברים שתיקהגישהעיר עמיםמחסום ווטש, ויש דין קיבלו כסף מגופים של ‘החברה הפתוחה’ בסכום מצטבר של מיליוני שקלים. גם הקרן החדשה לישראל מוזכרת במסמך, כמי שקיבלה מענק בסך 837 אלף דולר בשנת 2015.

מסייע לאובמה לחתור תחת טראמפ

סורוס איננו בוחל באמצעים כדי לבחוש גם בתוככי הפוליטיקה האמריקנית, ונחשב לאחד המתנגדים הקולניים ביותר לנשיא דונלד טראמפ. במאמר שפרסם במרץ האחרון ב’ניו יורק טיימס’, תחת הכותרת ‘כאשר השנאה גועשת’, התגאה סורוס במאבקו הנחוש נגד נשיא ארה”ב הנוכחי. “אעשה ככל יכולתי כדי לסייע בשמירה על עקרונות הפתיחוּת, ההכלה והרב-גוניות, המייצגים את הכוח הגדול ביותר שלנו”, כתב. אגב, לפי דיווח ב’ביזנס אינסיידר’, סורוס הפסיד כמיליארד דולר בעקבות ניצחונו של טראמפ בבחירות.

בינואר האחרון מימן סורוס למעלה ממחצית הארגונים שהשתתפו ב’צעדת הנשים’ נגד טראמפ, מיד לאחר השבעתו כנשיא. כפי שדיווחנו בהרחבה ב’מידה’, ‘צעדת הנשים’ אורגנה בידי קבוצת נשים בעלות אג’נדה קיצונית, המאשימות את ישראל בביצוע “רצח עם” בפלסטינים.

סורוס אינו לבד במערכה נגד טראמפ. אחד השותפים המרכזיים של המיליארדר היהודי-אמריקני בחתירתו נגד הנשיא המכהן הוא לא אחר מהנשיא היוצא, ברק אובמה. לטענת תומכי טראמפ, סורוס ואובמה מבקשים להקים “ממשלת צללים” שמטרתה להקשות ככל הניתן על הנשיא הנוכחי ליישם את מדיניותו.

בסוף פברואר, למשל, הקימה קבוצה של עורכי דין שעבדו בצמוד לאובמה בבית הלבן תנועת התנגדות לטראמפ, שנועדה “להתמודד עם התרחישים הגרועים ביותר” תחת הנשיא הרפובליקני. בראש התנועה שהקימו נאמני אובמה עומד איאן באסין, ששימש כיועץ בכיר לאובמה בכהונתו הראשונה של הנשיא לשעבר. באסין, שהביע לאחרונה חשש כי ארה”ב תחת טראמפ עלולה להפוך ל”אוטוקרטיה”, גם מקושר היטב לסורוס. לאחר שסיים את תפקידו עם אובמה, שימש באסין מנהל הקמפיינים של ארגון השמאל האמריקני ‘אבאז’, שלפי ה’וושינגטון פוסט’ ומכון ‘NGO מוניטור’ קיבל במישרין ובעקיפין מעל ל-2.3 מיליון דולר מארגוני ‘קרן החברה הפתוחה’ של סורוס. ‘אבאז’ גם היה קשור לקמפיינים אנטי-ישראליים כגון פרסום עצומה שקראה “לסיים את המצור על עזה”, ושיתף פעולה עם הארגון היהודי-אמריקני תומך ה-BDS, ‘קול יהודי לשלום’, בקמפיין ציבורי נגד שדולת איפא”ק הפרו-ישראלית. ארגון נוסף השותף לתנועה שהקימו נאמני אובמה נגד טראמפ הוא ‘ברנאן סנטר’, שזכה למימון של מיליוני דולרים מארגוניו של סורוס.

במקביל לקמפיין נגד טראמפ, הקונגרס האמריקני פתח לאחרונה בחקירת הסיוע של ממשל אובמה לפעילותו החתרנית של סורוס בענייניה הפנימיים של מקדוניה. “אנו מבקשים לפתוח בחקירה מעמיקה האם כספי מסים אמריקניים נוצלו כדי לחתור תחת האינטרסים הבינלאומיים של ארה”ב”, כתבו חברי סנאט למזכיר המדינה האמריקני.

כאמור, סורוס אינו בוחל באמצעים שונים כדי לפעול לקעקוע זהותה היהודית של ישראל, דרך מימון מסיבי של גופי חברה אזרחית המבקשים לקדם אג’נדות פרוגרסיביות מנותקות, אשר מקדשות את “שיח הזכויות” והתקינות הפוליטית על חשבון הלאומיות היהודית וצרכי הביטחון של ישראל.

במקום להגן על סורוס, מדינת ישראל ומשרד החוץ צריכים להוות חוד החנית במאבק נגד ארגוניו ההרסניים של הפילנתרופ היהודי, הפועל בשירות אויבי המדינה היהודית.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

33 תגובות למאמר

 1. נראה שעל אנשים כמו סורוס, שהתעשר מהלוואות, נכתבו ״הפרוטוקולים של זקני ציון״.
  צריך לשים סוף להשתלטות של השמאל על התקשורת, האקדמיה, והבנקים.
  וקודם כל, לפגוע בפרנסה שלהם על חשבוננו מהלוואות בריבית.

  (למי שפספס, זה היה סרקזם.)
  ממשלת ישראל מציגה: אנטישמיות זה בסדר כשזה כלפי שמאלנים ש״חותרים תחת ממשלות ישראל״ כמו כל אופוזיציה.

  1. בניגוד לפרוטוקולים של זקני ציון
   המאמר כאן מגובה בעובדות
   לך תישן על האף

  2. כל אנטישמי אתם מלקקים זכותו לבקר את מדינת ישראל. ומדובר אפילו בג’רמי קורבין האנטישמי הידוע. ואז הגיע טראמפ שהוא במאה אחוז לא אנטישמי ופתאום השמאל נהיה רגיש והתחיל לטעון שהפרו ישראלי הוא אנטישמי, בתי קברות שהושחתו והשמאל שכל כך רגיש לכך נזעק וכמובן שמו את ההקשר לטראמפ, הרי באירופה זה קורה המון למה שם אתם לא נזעקים ? הרגישות המזויפת שלכם לא מרגשת אותנו. בהונגריה תוקפים את סורס ופתאום אנחנו אמורים להגן עליו אך ורק כי הוא יהודי שמאלני!! איפה פתאום הטיעון בגלל שהוא יהודי אסור לבקר אותו ??

  3. בהתאם למאמר התקיפה של סורוס לא היה בה גוון אנטישמי.
   סורוס אינו ראוי לאפליה מתקנת בשל היותו יהודי.

   ואגב לא שמעתי שהוא יצא נגד גילויי אנטישמיות -והיו כאלה – בהונגריה

  4. אין קשר לאנטישמיות. יש קשר לזיהוי סכנה וחתרנות. טוב תעשה ממשלת ישראל אם בהתאם לדוגמה האירופית תוציא את הארגונים נתמכי סורוס מחוץ לחוק. לשמחתי זה רק עניין של זמן.

  5. פחחחחחח הצביעות השמאלנית בהילוך שמיני.. אותה ביקורת ואף גרועה בהרבהההה השמאל משמיע כלפי אדלסון כשהם מציגים אותו כיהודי השחוח ששולט בתקשורת ובפוליטקאים אבל כשהימין אומר את האמת על סורוס האנטישמי האנטי ציוני?? אוי גוועלט! תודה שאתם מראים לנו בצד של מי אתם..
   גועל נפש.

  6. ההורים שלך אחים? איך זה קשור לאנטישמיות? גם אם הוא היה גוי למהדרין זה היה המצב. אף מדינה לא אוהבת שגורם זר וחתרני מתערב לה בפוליטיקה. בנוסף, גם אם במקרים אחרים מדינת ישראל צריכה להגן על יהודים מפני אנטישמיות (ונניח שהיתה כאן אנטישמיות לרגע) – יהודים שהם גם במקרה אויבי המדינה – לא מקבלים הגנה.

  7. ל- elad:
   הייתי שמח אם גם סורוס וגם אדלסון היו מפסיקים לממן קמפיינים פוליטיים.
   אבל כן, במקרה של אדלסון זה הרבה יותר גרוע, כי הוא מממן במאות מיליונים קמפיין פוליטי למען פוליטיקאי מסוים, כולל בתקופת בחירות, שזה אסור בחוק הישראלי. הוא גם שובר את שוק העיתונות בישראל. לעומת זאת קמפיין בעד רעיון פוליטי זה מסריח אבל מותר.

  8. אנטישמיות זו שנאה נגד יהודים, איזה יהודי סורוס, הוא קומוניסט.. קומוניסטים הם ההפך הגמור והמוחלט ליהודים, אפילו הערבים יותר קורבים ליהדות מאשר הקומוניסטים.. אגב סורוס עצמו מתנער מכל מה שמריח יהודי כצפוי מקומוניסט אז זה לגמרי הדדי

   תראה לי יהודי 1, רק אחד שתומך “בחברה פתוחה” או שזה מעניין אותו ומעוניין לקדם את הנושא הזה, לא תמצא כזה.. כיום אני מבין למה שנאו כ”כ “יהודים” כשאני קורא מה שהאנטשמים כתבו זה במזכיר ה10000% קומניסטים ב0% יהודים ..

 2. אנחנו קורבנות של סורוס פעמיים, פעם אחת בגלל כל הארגונים האנטי-ציוניים שהוא מממן ופעם שנייה בגלל האנטישמיות שארגוני החברה הפתוחה שלו מעוררים. האיש במקום להשקיע את המיליארדים שלו לעשות טוב בכדור הארץ משקיע אותם בלעשות לנו צרות. מאיפה הדמות ההזויה הזאת הגיחה?

  1. הבן אדם הזה הוא השטן בכבודו ובעצמו מה ששכחו לציין בכתבה זה איך הוא התעשר,אז ככה את הכסף שלו הוא עשה מי הסכם עם המפלגה הנאצית בגרמניה זה הבן אדם שמכר את כל הרכוש הגנוב של היהודים בשואה ושהוא נשאל אם הוא מצטער על זה הוא ענה שלא כי אם הוא לא היה עושה את זה מישהו אחר היה עושה את זה ואת זה אפשר לראות בין-טיוב,בקיצור נבלת אדם.

  2. תגובה לטראמפלדור 10.7.2017 17:30

   ג’ורג’ סורוס נולד ב-12 באוגוסט 1930.
   המפלגה הנאצית חדלה מלהתקיים באוקטובר 1945 בזמן שהוא היה בן 14.

   אבל היי אם אכן הוא עשה את הונו בתחמנות פיננסית ושת”פ עם הנאצים בגיל 14, אז אולי יש משהו בטענות האנטישמיות שאתם מקדמים כאן לגבי הנכלוליות היהודית, מי יודע?

   )המקור לשטות האנטישמית שאתם מקדמים כאן הוא שסורוס הסתתר אצל משפחה שאביה עסק בהחרמת רכוש יהודי ומידי פעם הוא סייע לו בעבודתו, אבל מכאן ועד לומר שמדובר בבן תשחורת מאסטר מיינד שסגר עסקאות עם המפלגה, נשמע, איךך לומר, קצת אנטישמי).

   נו, עוד הוכחה לכך שאצל הימין השואה והאנטישמיות היא רק קרדום לחפור בו, כל עוד זה לא מקדם את אקיבוש- זה לא מעניין אותם (ע”ע היחס לניצולי השואה במדינת הימין).
   )

  3. כמו שאמרתי וכמו שהמשתמש ‘טרומפלדור’ הדגים ארגוני החברה הפתוחה שלו מעוררים עלילות שמועות ותיאוריות אנטישמיות. סורוס גורם לנזק עצום ליהדות העולם.
   ואתה ‘סכין בגב האומה’ האשמת את הימין בארץ בהאשמה אנטישמית, אתה מצד אחד קובל על האנטישמיות שסורוס מעורר ומצד שני מטיח ביהודים עלבונות אנטישמיים.

  4. תגובה לסכין בגב האומה:
   בגיל 14 סורוס לא היה לבד, הוא למעשה סייע לאביו בתפיסת רכוש של יהודים בהונגריה.
   על זה הוא מתגאה וטוען שאם הוא לא היה עושה זאת אז מישהו אחר היה עושה את זה.
   ראו את הראיון שלו פה:
   60 Minutes: George Soros Is Proud Of Using Nazis

   https://www.youtube.com/watch?v=aLeiLnfVvNk

 3. וואו-….. זה נשמע כאילו התבלבלתם בין מידה לדבקה….

  בוא נראה, סורוס הוא אזרח אמריקאי, איך בדיוק הוא “חותר תחת” טראמפ? האם לשיטת מידה ל’אסמול’ אסור למחות כנגד מדיניות שלא מוצאת חן בעיניו? האם אסור להם “להקשות” על הממשלה?

  מעבר לניסוחים המביכים, כל הכתבה הזאת מורכבת מזיקות, הקשרים, מישהו שמכיר מישהו שאכל עם מישהו צצהריים.
  אכן ביקורת אינטלקטואלית ימנית במיטבה.

  אז הנה עוד כמה קישורים- ממשלת ישראל תומכת באנטישמים מכחישי שואה כי יש “אינטרסים” (= שנאת מוסלמים, ערבים והמשך הכיבוש). על הדרך מה שיקרה עם יהודים באירופה בכלל ובהונגריה בפרט לא מעניין כל עוד כמה קרוואנים בשטחים נשארים על מכונם. כל זה מאת “ראש ממשלת היהודים” באשר הם.

  תכל’ס מאז וילהלם רוט לא גרמתם לי ללעוד לכם כל כך.

  1. תגיד אתה עד כדי כך טיפש שאתה לא שם לב להוכחות הברורות שמובאות בכתבה לגייס החמישי שסורוס האנטישמי משמש בארה”ב ובכל מדינה אחרת שלא מוצאת חן בעיניו?

   לכך שהוא מממן חולגניסטים שכופרים בתוצאות הבחירות הדמוקרטיות בארה”ב (וגם בישראל) ורוצים לרמוס את רצון העם?

   לקשרי העבודה הדו צדדיים הברורים בין אנשי הצורר אובמה לבין הצורר סורוס?

   שמאלן שמאלן, אבל בכל זאת חשבתי שקצת שכל ישר ועיניים בראש יש לך , אולי הגיע הזמן שתוציא אותם מהתחת ותנגב את החרא מהעיניים

 4. לא כל פעולה/קמפיין/יציאה נגד יהודי היא אנטישמיות.
  במרה של סורוס, זכותה המלאה של הונגריה לצאת נגד כל מליארדר אמריקאי, יהודי או נוצרי, המבקש להתערב בתהליכי החלטות פנימיים שלה.
  יציאת ממשלת הונגריה נגד סורוס מוצדקת. גם אם היא נגד מישהו ממוצא יהודי.
  נ.ב. – גם אם היו קוראים לו בשם אחר, שלדון אדלסון לדוגמא, הייתה תגובתי זהה.

  1. מעניין באמת שאתה מזכיר את שלדון אדלסון היקר, שתורם תרומה פוליטית אסורה לראש ממשלתנו בנימין נתניהו. אולי משרד החוץ יגנה גם אותו? אם לא, אין לו שום זכות לגנות את סורוס. כנראה ש”התערבות בדמוקרטיה” זה רק כאשר מממנים פעילות של זכויות אדם (ואגב, בפעם האחרונה שבדקתי סורוס לא היה מדינה זרה, אבל כנראה שהבעיה אינה בתרומות של מדינות זרות, אלא פשוט בעצם פעילותם של ארגוני זכויות האדם) – לא כאשר מממנים פמפלט תעמולה שמטרתו תמיכה באדם אחד ושיוצר קשרי הון-שלטון אסורים.

   זכויות האדם ואמנת הפליטים אינם עניין פנימי. כך גם הכיבוש.

 5. מה ההבדל בין אדלסון שחתר תחת אובמה לסורוס שחותר תחת טראמפ ?
  בניגוד לאדלסון שמשקיע כסף בישראל למען שימור המצב האסוני של הכיבוש וההתנחלויות (שיביאו לקץ המפעל הציוני), סורוס משקיע כסף בישראל וברחבי העולם למען ארגונים ליברליים שעוסקים בדמוקרטיה ובזכויות אדם.
  אכן אסון גדול.
  סורוס, שאיננו ציוני, מכיר בזכותה של ישראל להתקיים.
  סורוס תובע מישראל להפסיק את הכיבוש ולאפשר לפלסטינים להקים מדינה עצמאית ובנוסף הוא דורש מישראל להפוך לדמוקרטיה אמיתית, כזו שמעניקה זכויות אזרח מלאות ושוויוניות לכל אזרחיה, יהודים ולא יהודים.
  בהחלטתו, נתניהו הבהיר שיש שני סוגים של אנטישמיות : אנטישמיות רעה, כאשר היא מופנית ליהודים שתומכים בכיבוש, בהתנחלויות ובפשעי המלחמה של צה״ל, ואנטישמיות טובה כאשר היא מופנית ליהודים שסולדים מהכיבוש, מההתנחלויות ומפשעי המלחמה של צה״ל.
  זה רגע היסטורי שבו ראש ממשלת המדינה היהודית מכיר בכך שאנטישמיות היא כלי לגיטימי במאבק פוליטי.
  תענוג לראות איך אנשי ימין שוקעים בתוך המדמנה הזו של הצדקת האנטישמיות כאשר קורבנה הוא סורוס.
  מעניין מתי נתניהו יטען שבמפגש בין סורוס להיטלר הוחלט על הפיתרון הסופי.

  1. אבל דמגוגית.
   סורוס נתון לביקורת בהונגריה כי הוא מממן ארגונים שפועלים בניגוד לרצון הרוב. זה לגיטימי ואין בזה שום דבר אנטישמי.

   אין שום התייחסות בקמפיין לכך שסורוס הוא יהודי. אפס.

   לכן, ידידי התגובה שלך היא דמגוגיה.

   ברור שאם המתקפה נגד סורוס הייתה בעלת גוון אנטישמי מובהק, הייתה אמת בטענות שלך. קרא את הכתבה ותראה שסה לא המצב.

   תגובה דמגוגית מתלהמת.

   כשיתקפו את סורוס על רקע אנטישמי, והימין לא ימחה, תהיה היגיון בתגובה שלך.. עד אז, הרבה היגיון אין בה. אבל דמגןגיה? בשפע.

 6. תודה לאתר “מידה” על הבהרת התנהלותו. עד היום סברתי שאתם פשוט אתר ימני; כעת ברור לי שאתם הרבה יותר מכך – אתם מציגים מחצית מהציבור בישראל כאויבים וכבוגדים, ומחצית מהציבור בארה”ב כחתרן. אתם סבורים שעל ממשלת ישראל לגנות פעילות דמוקרטית בטענה שהיא “חתרנית”. אדע כיצד להתייחס אליכם מכאן ואילך. די בכך שאציין שמי שמתייחס לבעלי דעות שונות משלו כאל אויב שיש לדכא את פעילותו, בל יצפה שהם יעברו בשתיקה על כך; ושמי שמכנה מחצית מהציבור בישראל “אויבי המדינה היהודית”, בל יתפלא כאשר מתייחסים אליו (ורק אליו) כאל מי שפוגע בדמוקרטיה בכוונת מכוון.

  1. סורוס לא נתון תחת מתקפה אנטישמית. סורוס נתון תחת מתקפה בגלל פעילותו והאופן שבו הוא משקיע את כספו.

   ואם הדרישה שלך היא שישראל תיחלץ להגנתו של כל יהודי שמותקף על משהו בטענה שבגלל שהוא יהודי ההתקפה אנטישמית… אז אתה הגזען בעצמך.

   לכן, התגובה שלך קצת מטופשת…

 7. זוכרים את אלון ליאל, השמאלן הקיצוני, אנטי-ישראלי? הוא היה לא פחות ולא יותר מנכ”ל משרד החוץ, לא פחות. אז זה שה-DEEP STATE השמאלני עדיין שולט במשרד החוץ אנו רואים עכשיו. ולא רק במשרד החוץ. הגנראל הבוגד גולן ממשיך וטוען שמדינת ישראל נאצית, והוא עדיין בצבא?!! ריבונו של עולם, איך אדם ישר יכול להגן על מדינה שהוא מאמין שהיא נאצית?!!!

 8. האם היה נשיא אחר שחתר תחת מחליפו כמו אובמה, בהיסטוריה של הנשיאות האמריקנית?

 9. מאוד מכעיס.

  אולי מישהו כאן ירים את הכפפה וייזום החתמה על עצומה שתדרוש מהממשלה לפטר את השגריר, לגנות את סורוס ולתמוך פומבית בממשלת הונגריה נגד החתרנות של סורוס?

  1. הכלל המנחה בהונגריה צריך להיות בדיוק כמו בסוריה: להתערב כמה שאפשר פחות. אין לנו מה לחפש שם.

  2. @אבגדה

   גם ב=1988 לא היה “לנו” מה לחפש בטוניס אבל הגענו לשם ומצאנו את רב המרצחים חליל אל-ווזיר. סורוס הוא אויב מוות של המדינה. כמו שאמר קייל ריס ב-TERMINATOR

   Kyle Reese: Terminator is out there! It can’t be bargained with. It can’t be reasoned with. It doesn’t feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop… ever, until you are dead!

   עם אויב כזה צריך להלחם בכל מקום, במיוחד בהונגריה, אחת המדינות השפויות האחרונות באירופה, ולא לשמוע לתשקורת שלנו שכל דבר שטוב לנו מנסה להציג באור שלילי של FAKE NEWS!

   זוכרים את “טראמפ האנטישמי”?

  3. בהונגריה יש בפרלמנט בקואליציה מפלגות נאו-נאציות. ראש הממשלה שם התבטא כבר כמה פעמים באנטישמיות, הוא דיבר טובות במפלגת צלב החץ הפשיסטית משנות ה-30,40.
   עדיף שאת האנרגיה שלנו המדינה שלנו תשקיע בארץ, וביצירת קשרים עם מדינות אסיה ואפריקה. אין לנו מה לחפש בהונגריה.

  4. @אבגדה,

   אנחנו זוכרים את “טראמפ אנטישמי ” של התשקורת, טראמפ ללא שום ספק הנשיא האוהד ביותר אי פעם.
   ואנחנו זוכרים את יבבות “אנטישמי” על מנהיג מפלגת ימין באוסטריה שהזמין את נתניהו, ואת הרט ווילדרס ה”ניאו נאצי” שעבד בקיבוץ.
   הרי אתם בשמאל האובדני מתפתלים מכל דבר שטוב או מחזק את מדינת ישראל לכן אתם מנסים לזרוע שקרים.
   התאבדו לבד, אל תנסו לקחת אותנו השפויים איתכם.

 10. היטלר היה אולי נורא – אבל הוא לא הצליח להשמיד אותנו.
  מה הצליח להחריב לנו את המקדש ולשלוח אותנו להסתובב 2000 שנה זה הפלגנות – זה מה שאנחנו הבאנו על עצמנו.

  הוא שמאלני, דרסו אותו.
  הוא ימני, חתיכת נחות, טיפש.
  הוא אשכנזי, מתנשא, מי יקשיב לאשכנזי, הוא לא המנהיג שלי כי הוא אשכנזי מדי.
  מזרחי? שיגיד תודה שנתנו לו בכלל להגיע לארץ ולא למות מפוגרומים של ערבים.

  אולי חאלס? אולי תפקחו עיניים?
  אין לי מושג מה סורוס עשה ומה הדיעות שלו. שמעתי עליו היום. אבל הוא יהודי. וכשלוקחים מיליארדר יהודי והופכים אותו לאוייב האומה בגלל ביקורת הביקורת שהוא משמיע, שמגדילים לו את האזניים והאף ושמים לו פוסטר מתחת לפסי רכבת וכותבים יהודי מסריח.
  מי שצריך להתבייש זה אתם, ששכחתם מה זה ערבות יהודית.

  ששכחתם שמבצע מרבד הקסמים לא היה איזה ג`סטה ליהדות תימן, אלא חובה שלנו כעם.
  שמשפט דרייפוס לא היה נגד יהודי שמאלני, זה היה אנטישמיות.
  שיהודי רפורמי זה יהודי, ויהודי עשיר זה יהודי, ויהודי ימני, או שמאלני, או ג`ינג`י (אלוהים ישמור) הם יהודים.

  ומי שתחיל עם צקצוקים בלשון של “אבל הוא לא מצביע למפלגה שלי” או שהוא “לא בא לי טוב בעין” או שהוא “מממן ארגונים יהודיים/ישראלים שאני לא מסכים עם הדרך שלהם” צריך להתבייש בעצמו, וללכת לפינה, ולבכות, לבד, בחושך.

  אומה שמתפארת בזה שהיא מדינה יהודית, אבל שוכחת את תפקידה כמקלט ומגן לעם היהודי ברחבי העולם מאבדת את היהדות שלה.

  אמ.לק
  תתביישו לכם, כולכם