דרוקר ויעלון ממשיכים להטעות את הציבור

ההאשמה התורנית: נתניהו הסכים להפקיר את ביטחון ישראל ולאפשר הגעת צוללות לידי ידידי החמאס, הכל כדי לפנק חברים

הטעיות מביכות | דרוקר ויעלון. צילומים: משה שי, פלאש90

לפני שלושה ימים אמר רביב דרוקר בערוץ 10, ולאחר מכן צייץ זאת בטוויטר, שההסכמה של ישראל ב-2014 למכירת צוללות גרמניות למצרים מעלה חשד של הפקרות ביטחונית הקשורה לשחיתות.

לטענת דרוקר, היו מי שהתנגדו להסכמת ישראל ב-2014, מפני ש”מורסי שם, האחים המוסלמים”. העלילה הזאת נשענת על הטעיה חמורה, שעד כה דרוקר לא התנצל עליה.

להלן העובדות: לאחר המהפכה במצרים נגד מובראכ, נבחר מוחמד מורסי לנשיא מצרים ביוני 2012. ביולי 2013 התבצעה הפיכה צבאית נוספת, מורסי הודח וא-סיסי שלט במקומו. במאי 2014  נבחר א-סיסי לנשיא באופן רשמי.

להלן הדיווח שמתאים למציאות:

ב-2011 ברק ונתניהו נתנו הסכמה למכירת צוללות למצרים, משום שאז מובראכ היה נשיא (לדברי ערד ניר להלן, ישראל הסכימה לכך בתנאי שעליונותה הטכנולוגית לא תיפגע). ב-2014 ישראל חידשה את ההסכמה, מפני שבמצרים שלט א-סיסי שלו קשרים טובים עם ישראל, אולי אפילו טובים יותר מאשר מובאראכ.

כעת השאלה היא, אם ב-2011 ישראל לא התנגדה, מדוע הייתה נחוצה הסכמה חוזרת גם ב- 2014? את התשובה  נתן ערד ניר בערוץ 2: עליית מורסי לשלטון הביאה את ישראל לחזור בה מהסכמתה ב-2011, ולהתנגד לעסקת הצוללות של גרמניה עם מצרים. ערד ניר נסמך על העיתון “דר שפיגל” הגרמני שאומר כך:

ממשלת ישראל, בראשותו של בנימין נתניהו ושרים בכירים נוספים הפעילה לחצים כבדים על גרמניה לבטל את עסקת הצוללות. בעיתון דיווחו גם על שיחות מתוחות שהתקיימו בין ראש הממשלה נתניהו לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בנושא … מרקל הבטיחה … שאם יתגלה כי עסקת הצוללות תפגע בעליונות הישראלית – העסקה תבוטל.

מסתבר שההתנגדות של נתניהו הייתה אפקטיבית.

אגב, כאשר נתניהו וברק הסכימו לעסקה ב-2011, עו”ד דוד שמרון לא היה מעורב משום שהוא החל לייצג את גנור רק ב-2012. מכאן עולה שנתניהו נלחם נגד העסקה בגלל מורסי – דווקא בשנה שבה החל שמרון לייצג את גנור.

אין זו טעות תמימה של דרוקר. זו עלילה נוראית, שבאה ליצור את הרושם שנתניהו כל כך מושחת שהוא אפילו הפקיר את ביטחון ישראל למורסי והאחים המוסלמים.

הציוץ של דרוקר עדיין מופיע בדף שלו.

הזיכרון של יעלון

לא רק דרוקר, גם המקור שלו יעלון מפיץ כעת סיפור בדים, שלפיו הוא הוחלף כשר הביטחון כדי שעסקת הצוללות תצא לפועל. כך אמר ליעקב איילון ב’וואלה’ (ודברים דומים בערוץ 10):

די ברור לי שנאלצתי לעזוב את התפקיד, שהסוגיה הזאת יוצרת משבר עמוק ביני ובין ראש הממשלה, והגעתי למצב שהבנתי שאני מכשול ואני צריך להתפטר נוכח זה שרוצים להחליף אותי. זמן קצר לאחר סיום תפקידי העסקה מתחדשת.

גם טענה זו מופרכת. התקופה הרלוונטית היא ראשית 2016. הקואליציה קרטעה עם 61 ח”כים שהיו ברשותה, ונתניהו היה נחוש להרחיבה. בחודש מאי הופיע בתקשורת פרץ דיווחים על מו”מ בין נתניהו להרצוג, שכלל חבילת תיקים מרשימה וסיוע מכיוון מפתיע: א-סיסי בעצמו. השיחות היו רציניות. ב’הארץ’ אפילו דיווחו לפני חודש כי “נתניהו והרצוג נועדו בחשאי עם א-סיסי בקהיר בשנה שעברה”.

חבילת התיקים המדוברת פורסמה על-ידי בן כספית באוגוסט 2016. בין היתר הוצע למחנ”צ גם תפקיד שר הביטחון – אבל רק באפריל 2017. המשמעות הברורה היא שנתניהו לא פעל להחלפת יעלון בזמן סיום הסכם רכישת הצוללות. יתר-על-כן, לא ליברמן היה אמור להחליף את יעלון (לפי יעלון, היה זה פרט מהותי בקידום העסקה), אלא איש המחנה הציוני. כספית גם מוסיף שנתניהו הציע להרצוג את תפקיד יו”ר ועדת חוץ וביטחון, תפקיד משמעותי בתחומים הללו.

בסופו של דבר הרצוג ברח, וליברמן נכנס. האם כניסת ליברמן קשורה לצוללות? לא ולא. הסיבה היא הלחץ הכבד שהפעילו אלקין ואחרים בליכוד, ואפילו איילת שקד, בניסיון לפשר בינו לבין נתניהו. ליברמן עצמו אמר, לפי כספית:

הבעירו  לי את השטח, הבנתי שאני צריך לתת צ’אנס. הפעילו מולי את כל פעילי השטח, ראשי סניפים, ראשי עיר. החלטתי לנסות.

רק בשל הצירוף הפוליטי של לחץ מגורמים בליכוד על ליברמן, יחד עם חוסר היכולת של הרצוג, הוחלף יעלון בתפקיד שר הביטחון. קשר לצוללות? אין.

הצמד החדש יעלון-את-דרוקר אינו חוטא רק בפייק ניוז. הם משווקים את אחת מהעלילות החמורות והבזויות ביותר שנראו כאן. אוי למדינה שאלו עיתונאיה, אוי למדינה שזה שר הביטחון לשעבר שלה.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

35 תגובות למאמר

 1. מישהו באמת מצפה שנאמין לערד ניר? הוא אוהד ליכוד ידוע. ודר שפיגל? אלה בכלל תומכי כהנא. ואם אתם לא מאמינים לזה, תשאלו את דרוקר. הוא יסביר לכם הכל.

  1. עד עכשיו דרוקר דווקא צדק 100 אחוז
   העניינים מסתעפים ורק הסתומים עדיין מאמינים למה שביבי מאכיל אותם אין כלום כי לא היה…
   סתומים, גם הם יתפכחו בשלב מסויים

  2. אור למה אתה מקשקש את עצמך לדעת?
   תתיחס לתאריכים ולעובדות
   אבל בטח העובדות לא יבלבלו אותך כי ביבי אשם גם כשהוא חף מפשע

 2. איאיאיי התעמולה השקרית של אתר מידה ורן ברץ, מה תגידו כשיוגשו כתבי האישום כולל לביבי? שהמשטרה בית המשפט ואפילו היוהמ”ש חבר של ביבי שעיכב הכל סמולנים, למרות שהתקשורת קרעה את אולמרט בזמנו, אפסים, דבינו כבר שאצלכם השנאה והדמוקרטיה נמצאת בצד השני של המפה, לאורך ההיסטוריה זה הוכח שהדמוקרטיה תמיד מנצחת, למה? כי הדמוקרטיה היא אולי שיטה דפוקה, אבל היא השיטה הטובה ביותר שקיימת וגם הערכית ביותר שחותרת לאיזון.

  1. הדמוקרטיה היא זו שבזכותה ביבי הוא ראש ממשלה.
   הדרך להחליף אותו היא באמצעים דמוקרטיים למשל כמו בחירות ולא על ידי האשמות סרק של רביב דרוקר וחבורתו.
   ולפי איך שזה נראה כרגע, ביבי יהיה ראש הממשלה גם אחרי הבחירות הבאות!

  2. ברור. דמוקרטיה פירושה החלפת שלטון לא בבחירות, אלא על ידי הפצת שקרים בתקשורת וניסיון לתפירת תיקים פליליים. אכן, איאיאיי.

  3. איזו דמוקרטיה בדיוק??? של שקרים מניפולציות אפקרות ביטחונית של שר ביטחון לשעבר ?? עלקקק עיתונאי סוג ז” כמו דרוקר ?? דמוקרטיה כאשר שלט של העלקקק השמאל הדמוקרטי אומר ( ביבי אשם עד שתוכח חפותו ?? נראה הגיוני הדמוקרטיה שלך דלשמתךךך..חחביבי לך תמכור בייגלה בשוק יותר טוב

 3. שוב פעם אתם מנסים לבלבל אותנו עם העובדות? מי בכלל צריך דבר מעצבן ומשעמם כמו העובדות, כשבמקום זה יש ערוץ 10 – התחליף המושלם לאמת.

  1. יחצני הזבל של ביבי עובדים שעות נוספות.
   העובדות נחקרות במשטרה וטבעת מתהדקת סביב הביבי.
   מגוחך שהכתב נתלה דווקא על ארד ניר מערוץ 2 שהביא מניפסט מגוחך שנראה כאילו נכתב על ידי צוות ההטעייה שח ביבי.
   הטיפשים עוצמים את העיינים ומתעקשים לא לראות ולא להריח את הגשם הצהוב שממטירים עליהם

  2. אור. לא שמעת שכל הגורמים המוסמכים, כולל היועמ”ש, הבהירו שביבי אפילו לא חשוד בפרשה הזאת?

   אז למה לדחוף אותו בכוח ובשקרים בוטים לקלחת? כי זה משרת את האג’נדה השמאלנית- ג’יהאדיסאית- אנטישמית?

 4. מה שהדהים שהימין פסיפס את המילים “בגידה במולדת” שבו לפיד האשים את נתניהו!!!!!!!! תארו לכם שיושב ראש הליכוד היה אומר על יושב ראש מפלגת העבודה “בוגד במולדת” כל השמאל היה נזעק …ה-ס-ת-ה …
  ועכשיו לעובדות של אותו אישום נניח וכל מילה נכונה חייבים לתאר את המציאות ראש הממשלה ביבי נתניהו מפסיד כל חודש מאות אלפי דולרים שבאפשרותו לעשות באופן פרטי (זה עובדה ), והוא החליט לתרום את עצמו להנהגה הציבורית והנה בן דודו יש לו המון לקוחות ואחת מהלקוחות על פי הטענה הוא מושחת ולפי הטענה הוא שיחד את בן דודו בכחצי מליון שח (היה לקוח שלו וייצג אותו בהמון דברים ) בן דודו שמייצג מאות לקוחות ירוויח אחרי המס כמתאיים אלף שח. ביבי נתניהו שכאמור מפסיד כל חודש המון כספים שהיה יכול לעשות באופן פרטי החליט לפי טענת לפיד לבגוד במדינה ולאשר צוללת שמסכנת את ישראל וכל זה בשביל מה ??? שבן דודו ירוויח כמאתיים אלף שח!!!!!!!!!

 5. מסכימה עם הנכתב על 2 הבזויים האלה דרוקר ויעלון!!!!
  כל נציגי התקשורת הימנית ההגונים (ולא הצדקנים למיניהם כמו אריה אלדר , איתן זליגר, קלמן ודומיו שכל הזמן קורעים לנתניהו את הצורה עם הצדקנות שלהם ועל כך שלא בנה להם בית בבית אל ) חייבים להשיב אש ולבצע תחקירים וכתבות על השמאל המושחת, על אבי גבאי עם 52 מיליון מבזק , על קשרי לפיד אולמרט המושחת והאסיר לשעבר (הרי אולמרט הוא האב הרוחני של לפיד) האם גם לפיד מושחת?
  צר לי שבנט , שקד וכחלון “משחקים” אותה ימין ועושים שמאלה עם ההגנה שלהם על התקשורת שהרי כל הזמן הם מקבלים ליטופים מידיעות אחרונות ומערוץ 2
  היידה, הגיע הזמן להשיב מלחמה ולנצח בה עם העובדות והאמת!!!!!

 6. נראה לי שמזמן כבר דרוקר ושות’ איבדו את האמון של הקוראים והשומעים
  הוא אובססיבי ממש נגד נתניהו – ובאובססיה כמו באובססיה – הראש לא פועל כשורה

  1. אל תוותרו תמשיכו ותראו שאפשר להכות את דרוקר וחבריו. להילחם רק בנשק העובדות. בלי כחל ושרק. רק ככה.

   חייבים להקים פלטפורמות שיציפו את הרשת ואת המידע האלטרנטיבי לשקרי דרוקר ושות. להגיש בג”ץ על הפנלים והפרשנויות שמורכבות רק מאנשים שעושים תחקירים בכיוון אחד למשל כמו אברמוביץ. לא להניח להם, זו מלחמה על התודעה. מי שינצח זה שיביא עוד ועוד עובדות שיטרפו לדרוקרים את השקרים.

   לא לרדת נמוך, לנתח, להביא עובדות. לעשות תחקירים ועוד תחקירים ולהביא כסף לתחקירים על דרוקר על כל מיני אנשים שחושבים שהתקשורת שלהם. ורק שלהם.

   עוד דבר אם מפגינים בבית של היועץ להתחיל לארגן הפגנות בבתים של דרוקר, וחבריו, שהשכנים שלו ידעו ליד איזה שקרן הם חיים. לא יעלה על הדעת שמנסים להלך אימים על פרקליטים ולשבש חקירה כי זה בדיוק מה שהם עושים, למה מחר שלא יהיה אירגון פשע שיפגין מול בית השופט?

   מנסים להביא את תרבות הלינץ לתוך המיינסטרים לשפוט אדם בעלילות לפני חקירה ולפני משפט, להילחם בזה. אפילו ברחובות כמענה רק בלי אלימות ובלי הצל ודומיו.

   יעלון הוא בושה, העלבון האישי הצורב שלו מזכיר ילד שלקחו מידיו צעצוע, איך הוא נהפך לשונא כזה נגד כל מה שבו האמין רק כי לקחו לו את הצעצוע.

 7. יעלון ודרוקר מביאים לגם את האמת בפרצוף אבל אתם טיפשים מדי בכדי להבין!

 8. כנגד דרוקר ויעלון אתה משתמש בדיווחים של עיתון הארץ ובן כספית.
  קשה להחליט למי פחות להאמין

 9. דרוקר הרי פתח את סדרת הכתבות בעניין הצוללות בהאשמה כי נתניהו ביצע אותה כדי ששמרון ירוויח למרות שלא היה צורך בצוללות. כיום הוא מדגיש שלנתניהו אין קשר לפרשה אבל כדי לצאת בכבוד ולא להודות ששיקר הוא ממציא סיפורים חדשים. יעלון? הרי עד שפוטר טען שהממשלה מצויינת וכעת מנסה לקושש כמה מנדטים באמצעות הכפשות

 10. הטענות שלכם נגד יעלון מחוסרות בסיס.

  יעלון התפטר ב-20.5 לאחר שהבין שנתניהו רוצה להחליף אותו בליברמן ולהעביר אותו למשרד החוץ. מה הבעיה עם הטענה שלו?
  חבילת התיקים שהוצעה למחנ”צ ע”פ הקישור שהבאתם כללה את משרד החוץ ולא את משרד הביטחון.

  האם הצוללות היו המניע היחיד להחלפת יעלון? כנראה שלא. היו גם ההתבטאויות שלו בנושא אלאור אזריה והרצון לתת לליברמן תיק. אבל בהחלט יתכן שהן היוו שיקול נוסף בעיניו של ביבי בגללו רצה להרחיק את יעלון ממשרד הביטחון.

 11. מתברר שיעלון תמיה היה סוג של קונספירטור. גם עם ערפאת בנאום יוהנסבורג, גם עם שרון וההתנתקות, וגם עם ביבי והצוללות.

 12. ארד ניר ממש לא שייך לימיןוהכל ברור ושקוף עלילת כזב וגם הפעם לא צלח ולא יצלח

 13. ראש הממשלה שיקר כבר פעמיים בתצהיר לבית המשפט.
  הקרובים שלו שמונו על ידו נמצאים במעצר בית עם חשדות רציניים.
  כאיש ימין ישר אני לא יכול להגן עליו. צריך להביא את גדעון סער או מישהו אחר שיחליף אותו כדי להציל את כבודנו.
  https://www.haaretz.co.il/news/whatis/.premium-1.4258791?utm_source=Push_Notification&utm_medium=web_push&utm_campaign=General

 14. לדרוקר ומרעיו יש מטרה אחת להפיל את נתניהו.
  הצלחת.יופי.מי אכן יהיה במקומו.
  אולי הרכש החדש. הקוסם מארץ עוץ מר אבי כבאי.?!.

  לא נמאס לך מר דרוקר נכבדי.נמאסת

 15. מקריאת התגובות –
  פשוט מדהים איך שהשמאל לא יכול להתמודד עם עובדות.

 16. מה זה האתר הזה? כל הימין הסהרורי מקים אתרים ושולט בעתונות, בטלויזיה ובאינטרנט וממשיך להתכיין שהתקשורת שמאלנית. נמאסתם. אספסוף אלים בכייני ומאוס

 17. לא משנה מה היא האמת העיקר להכפיש את הימין ואת נתניהו.המטרה מקדשת את האמצעים…….

 18. לא מבינה מה זה משנה שא-סיסי בשלטון לעניין הצוללות.
  מחר שוב האחים המוסלמים יכולים לקחת את השלטון ואז מה? הצוללות יחזרו לגרמניה?

  אגב, יש פה תגובות הזויות גם משמאל וגם ממגיני ביבי

 19. רב-יב דרקר כחייל שהיה חוקר במשטרה הצבאית וחוקר פרטי כאזרח
  מתאים לשרת בK.G.B/ במשטר האפל ברוסיה הקומוניסטית

 20. אם כל משכתוב נכון למה נתניהו לא טובע דרוקר ויעלון על הוצאת דיבה? על שטות שפרסם סרנה הוא כן טבע ועל שקרים כל כך רצינים הוא מבליג.

  1. קראתם את הכתבה של בן כספית על חזי בצלאל והאיש של אהוד ברק – אראל סגל הביא אותה בציוץ היום מול כספית, מי שלא כדאי שיקרא. מעניין למה אהוד ברק שר הביטחון של ביבי, העלה את הכסף שמשולם על עסקת נשק. ככה סתם?
   אהוד ברק עצמו הוא בעל אינטרס הוא בעצמו סוחר נשק, ראש לשכתו קורן מחובר לחזי בצאלאל שהוא סוחר נשק, וחזי בצלאל מיצג את המספנות בקוריאה שהפסידו לגרמנים, נו אחד ועוד אחד. אהוד ברק.

   לפי רביב דרוקר הוא לא ידע. ממש דוחה הניסיון של רביב לחפות על אהוד ברק. כי המטרה המסומנת היא ביבי, למרות שכנראה אין לו קשר.