פרשת V15: יואל חסון מכחיש, ‘קול אחד’ מתנערת אבל לאינטרנט יש זיכרון ארוך

ארגון ‘קול אחד’ שמחובר ל V15 קיבל מימון ממחלקת המדינה. עכשיו מתברר שיש קשר בין שני הארגונים לבין מפלגות השמאל, ובראשן העבודה.

אין ספק שמשהו פה מסריח; ח"כ יואל חסון. צילום: יוסי זמיר, פלאש90

בזמן שהתקשורת הישראלית עסוקה במחזור בקבוקים של שרה, מישהו מהצד השני משתין מהמקפצה. את עיקרי הדברים הבאתי בתוכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2. V15, ארגון מתנדבים לכאורה, שקם במטרה להחליף את השלטון ולהפיל את נתניהו, מתגלה כקשור לחברה אמריקאית זרה בשם Peaceworks Network Foundation, ארגון המוכר בישראל בשם ‘קול אחד’ ועוסק בקידום פתרון שתי מדינות וכו’. מסתבר, שבין פעילי ‘קול אחד’ המממן את V15 (משרדי V15 ממוקמים במשרדי ‘קול אחד’) יש אנשי העבודה, ‘התנועה’ ומרצ. היועץ שאמור לסייע להם להפיל את שלטון הימין, ג’רמי בירד היה הקמפיינר הראשי של אובמה.

משרדי V15 בתל אביב. צילום: עדי בן חור
משרדי V15 בתל אביב. צילום: עדי בן חור

עד כאן סבבה, ‘קול אחד’ קיבלו בין היתר תרומות ממחלקת המדינה האמריקנית ובדף האתר שלהם, השגרירות האמריקנית רשומה כשותפה. בין חברי הוועד המייעץ לארגון כפי שהדברים מופיעים בדף הרשמי: גבי אשכנזי, אהוד אולמרט, אלון ליאל, דני עטר, קולט אביטל, דני רוטשילד וגם אחינועם ניני ודיויד ברוזה.

אז מה הבעיה? שמאלנים, זה מותר. הכל טוב עד שמתעסקים בפוליטיקה נטו, קרי בבחירות. משום שאם ארגון ‘קול אחד’ מעורב באיזשהו דרך בקמפיין בחירות הוא אינו זכאי לסעיף 501 בחוק מס ההכנסה האמריקני שמשמעותו פטור ממס. בניגוד לתקשורת הישראלית שעסוקה בניסיונות להפלת הימין באמצעות מיחזור סיפורי מיחזור, התרומות של מחלקת המדינה האמריקנית ל’קול אחד’ והקשר בין קול אחד ל-V15 לא נעלם מעיני התקשורת האמריקנית ושל מחוקקים רפובליקנים.

ביום חמישי שלח הסנטור טד קרוז שאילתה למזכיר המדינה האמריקני ג’ון קרי, בדרישה לחשוף כמה כסף מכספי משלם המסים האמריקני תרמה מחלקת המדינה לארגון ‘קול אחד’? מי אישר את התרומות? האם מחלקת המדינה יודעת לאילו מטרות שימש הכסף? והאם קרי יכול להבטיח שכספי משלמי המיסים האמריקנים לא עברו כמימון ל-V15? ולסיום שאל הסנטור קרוז, האם תרומה לקול אחד במידה ואכן הם מממני V15 לא עוברת על סעיף 501 של חוק מס ההכנסה האמריקני?

אוקיי, את כל הדברים הללו לגבי ארגון V15 אמרתי בתוכנית ‘פגוש את העיתונות’ במוצאי-שבת. בין היתר הזכרתי את יואל חסון, מספר 16 ברשימת העבודה (משוריין של לבני. הוא נכנס, מצנע לא), כמי שהיה מעורב בפעילות התנועה. הסתיים השידור, אני נכנס למכונית ורואה בנייד מסרון ווטסאפ מיואל חסון הטוען שאין לו קשר לדברים. מתחילה בינינו התכתבות, הרי היא לפניכם במלואה. שפטו בעצמכם:

חסון: שתדע, כדי שלא יטעו אותך… מעולם לא הייתי חבר ועד מנהל ב-One Voice, זהו שקר מוחלט. שמעתי על V15 ביום חמישי שהגיעה העתירה של הליכוד שמלאה שקרים.. המשך טענה כזו היא דיבה מוחלטת. יואל חסון.

סגל: לא היית ראש שדולה בכנסת?

חסון: לא של One Voice. שדולה למען שתי מדינות לשני עמים והפרדה בינינו לבין הפלסטינים … הם היו שותפים, כמו אחרים … בוודאי אני לא ממקבלי ההחלטות שם וכדאי להיות מדוייקים בעניין, לא שמעתי שיש שדולה בעכסת שקשורה לארגון … ובוודאי שלשדולה אין קשר לעניין … ושוב V15 כנראה לא כזה מוצלח כי לא שמעתי על זה עד יום חמישי האחרון

סגל: יואל, אתה לא העניין העיקרי, אבל יש קשר בין מפלגת העבודה לקול אחד.

חסון: אם אני לא בעניין אז אל תשרבב את שמי … וכן אמרת שאני בוועד המנהל … אין לי, ועד כמה שאני יודע גם למטה שלנו אין קשר ל-V15.

סגל: אתה מוזמן לעלות אצלי מחר ברדיו ולהבהיר את הקשר הקלוש.

חסון: תודה על ההזמנה, מוותר כי יהיה משעמם, הקשר אפילו לא קלוש … ממש לא קיים ואני אומר לך שאין לי שום מושג ירוק על V15.

אוקיי, בסוף התנצלתי על שרבוב שמו. כזה אני, טיפוס שמאמין לבני אדם. אם חסון מכחיש, כנראה טעיתי. אלא שאז נכנסתי לפורום רוטר המשובח וגיליתי משהו מוזר. אם תפתחו עכשיו את אתר ‘קול אחד’ בעמוד של ה’וועד המנהל’, תתגלה לעיניכם התמונה הבאה:

צילום מסך מאתר 'קול אחד'. 1.2.15
צילום מסך מאתר ‘קול אחד’. 1.2.15

אבל ראו איזה פלא האינטרנט הזה. גולשי רוטר מצאו דפים ישנים של אתר קול אחד. ותראו תראו, מי מופיע שם במלוא הדרו כחבר בוועד המנהל:

צילום מסך מאתר 'קול אחד', עד לפני כמה ימים. ארכיון: http://tinyurl.com/lqkxfx4
צילום מסך מאתר ‘קול אחד’, עד לפני כמה ימים. ארכיון: http://tinyurl.com/lqkxfx4

חזרתי לחסון, שלחתי לו את התמונה והצעתי לו להגיב. וזו תגובת יואל חסון: “מעולם לא הייתי בעל תפקיד בקול אחד, לא בוועד המנהל ולא בשום גוף משמעותי של קבלת החלטות בארגון. אין לי שום מעורבות ב-V15, לא ידעתי דבר על קיומו עד לפרסומים אודותיו באמצעי התקשורת. מה שקובע זה לא אתר אינטרנט אלא מה שכתוב ברשם העמותות/חברות ושם כמובן אינני מופיע ומעולם לא הופעתי כבעל תפקיד כלשהו”. אגב, בגרסה באנגלית של אתר ‘קול אחד’, מופיע שמו של חסון כחבר בוועד יועצי הכבוד של הארגון.

מתנועת ‘קול אחד’ נמסר בתגובה: “דני עטר ויואל חסון אינם פעילים בארגון ומעולם לא היו חברים בוועד המנהל. תנועת ‘קול אחד’ היא תנועה לקידום הסדר מדיני ועובדת בשיתוף כלל המפלגות. אנו מציעים לדוברי הימין לבסס את טענותיהם”.

תמונות זה ביסוס מספיק טוב בשבילכם? אז קבלו עוד אחת:

דני עטר? איזה דני עטר? צילום מסך, אתר 'קול אחד', 1.2.15
דני עטר? איזה דני עטר? צילום מסך, אתר ‘קול אחד’, 1.2.15

נ.ב, סתם שתדעו, הדבר הראשון שמשטרה עושה למחשבים וניידים של חשודים זה לבדוק אם מחקו שם משהו.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

27 תגובות למאמר

 1. .תודה על הקרדיט לחשיפה שלי ברוטר

  קרדיט נוסף יש לתת ל-“יאצק” מרוטר שמצא קשר בין יואל חסון לקול אחד עוד מעת שהיה ח”כ כך שגם אם יטענו שתמונתו השתרבבה לאתר, מזה לא יוכלו להתחמק

  בהנהלה ובמועצה המייעצת הישראלית של הארגון תמצאו את הפרופ’ אבישי ברוורמן, את השגרירה קולט אביטל ואת מזכיר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, יפתח לנדאו. נמצאים שם הח”כ יואל חסון איש קדימה והטייקון דב לאוטמן

  https://mafyahu.wordpress.com/2011/09/23/%D7%A1%D7%A4%D7%98%D7%9E%D7%91%D7%A8-%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%92%D7%9C%D7%92%D7%9C-%D7%99%D7%90%D7%A1%D7%A8-%D7%A2%D7%91%D7%93-%D7%A8%D7%90%D7%91%D7%95-%D7%A7%D7%95%D7%9C-%D7%90%D7%97%D7%93-%D7%95/

  http://rotter.net/forum/scoops1/178107.shtml#20

  1. יואל חסון כנראה באמת מעורב ומחפה, אך אין בזה להוריד מהמסר הנכון והברור של ש ת י מדינות לשני עמים ומספיק עם תחושת המצור והגטו

 2. לא אראל, תמונה היא לא ביסוס מספיק טוב. ממתי תמונה באינטרנט היא ביסוס לאישור תפקיד של מישהו בחברה מסוימת. פאקינג מעלה לי את הסעיף!!!!!

  1. תמונה באינטרנט היא לא ביסוס. תמונה ושם מלא של אדם באתר הרישמי של האירגון זה ועוד איך ביסוס טוב מאוד.

 3. רשת כנופיות הקרן החד”שה כ”כ מסועפת, שברור מדוע חסון טוען שאין לו קשר לארגון המדובר. אני לא מאשים אותו, אגב- לדעתי מה שאירע הוא, שחסון בוודאי אישר לאותו ארגון להשתמש בשמו ובתמונתו באתר האינטרנט, אך מכיוון שכל הכנופיות הללו דומות ומורכבות מאותם אנשים, אין לו מושג היכן שמו מופיע בכל רגע נתון. משהו בסגנון העצומות השונות הנחתמות חדשות לבקרים ע”י כל מיני פרופלורים. לעתים, לאחר שמתעניינים אצל החותם למה ומדוע חתם על עצומה מסוימת, מסתבר שהוא כלל לא טרח לקרוא אותה וצורף לחותמים ע”י חבריו לשולחן הקפה.

  1. אתה נותן לחסון המניפולטור קרדיט שלא מגיע לו
   ברור שהוא היה חלק מזה וברור שביודעין
   וכמוך מי שכתבה חסון יודע ומחפה היתה רכה מידי
   כלפי האיש הקשה הזה חסון
   הפועל מחפה לא מבטא את מה שחסון עושה
   חסון פשוט מנסה בתילי מילים ותירוצים למחוק מהרשומות
   עובדה קיימת שמוכיחה כי היה חבר באותם גופים
   וכי פעילותן היא עבירה על החוק

 4. מצד שני – ישראל היום, שהוא כל כולו תרומה לא חוקית לביבי שנעשית על ידי אדם ללא אזרחות ישראלית.
  אז בואו לפחות נפסיק עם ההתממות.

  1. העיתון ידיעות אחרונות משמש עיתון החצר של השמאל ובכל זאת .מאפשרים לעיתון אנטי ציוני להתקיים בשם חופש המידע

 5. הערה קטנה – על פי הלכות הקישור של הראל סגל אז לפחות הוא כבר מודה שאם תרצו היא תנועה של המכון לציונות, הקשורה למועצת יש”ע

  1. ואז מה? גם אם תרצו וגם מועצת יש”ע לא מתעסקים בתעמולת בחירות. הוכחת שיש קשר בין ארגון ימני אחד לארגון ימני אחר.

 6. אם במקרה יואל חסון יכחיש שוב או שיורידו את התמונה השם שלו, הנה צילום מסך מהאתר באנגלית
  יואל חסון הוא חלק מחברי הכבוד(המייעצים. תרגום קלוקל שלי אולי, לעברית) של קול אחד
  http://srv2.jpg.co.il/2/54ce294ce55c2.png

 7. מה שהכי מדאיג אותי:
  בתוכנית טלוויזיה איילה חסון טענה שידוע לה שהאמריקאים משלמים כספים רבים לכל מיני מכונים ובכירים בישראל כולל ממערכת הביטחון לשעבר
  אח”כ הם מופיעים במהדורות החדשות ובתוכניות אקטואליה כמומחים אוביקטיביים
  היא סירבה לנקוב בשם משתפי הפעולה עם שלטון זר שדואג לאינטרסים שלו ולא של מדינת ישראל

  נ.ב. מוברק ממיטת חוליו בכלא טען שפואד בן אליעזר היה על רשימת מקבלי המשכורת של המודיעין המצרי
  למרבה הפלא פואד הכחיש הכל מכל
  למי להאמין? האם אפשר לסמוך של כל חבריו של פואד וחברי מפלגתו?

 8. מי אתה יואל חסון?

  למה התעקשת לקדם חוק למען חברות השילוט באיילון לאחר שהשלטים הוסרו בצו בית משפט?

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3753344,00.html

  האם אין זה טעם רע לבקש לחזור לכנסת ולייצג את הציבור לאחר שפתחת חברות יעוץ לעסקים להתמודדות עם מבקר המדינה ולוביניג עם הלוביסט צח בורוביץ שהורחק מהכנסת?

  http://www.themarker.com/news/1.2203723

  למה אתה כ”כ מסרב למסור את רשימת לקוחתיך שייצגת כלוביסט?

  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3650906,00.html

 9. One should take into account that what you hear now about the State department is the icing on the cake, if any serious Israeli reporter, who cares to make it as a journalists spent time poking around, perhaps, with the help of some smart computer researchers who speak good English, they will find that money from lots of NGO’s came to One Voice in the most bizarre circuitry, hidden, covered, undeclared, under different purpose, etc.. for example the biggest Left outfit in the U.S is the Open Society and its sister NGO-the Tides Foundation, they seed money to several hundred organizations in the U.S, it is a partnership of Nazi collaborating George Soros, and other Lefty billionaires, who throw money on every possible anti Israel, anti Conservative cause, it is virtually a bottomless pit. Any good researcher will find all sort of golden nuggets there, so in totality, the European Governments, NGO’s and numerous “charities” that side with the Left, are in cahoots to topple Bibi, the 1999 template is in motion. the U.S operated over 100 overthrows in the last 115 years, they have all the manuals.

 10. They did succeed to topple Bibi during the 1999 cycle? Old habits hard to forget! When a democratic president wishes to pull a putsch on a “Conservative” premier, the media goes for it, it is their default position. Bibi should have known a long time ago that the Scud was coming his way. Hardly any single person in the Israeli media drew the parallels with 1999! Are they so out of it? Don;t they have internet connectivity? Don’t they remember a thing?

  1. No, its just that the israeli media hates bibi’s guts . The israeli media is controld by extreme lefties , so thre’s no way we are going to hear or read about what you shortly unfolded in your comment .

 11. ידיים זרות לשות מוחות ישראליים לקראת מערכות בחירות, בניסיון
  להחליף קברניט מצוי במלחך פנכה רצוי. לא רק בבחירות 2015. כבר היו דברים מעולם.
  אחרי רצח רבין ניסה הבית הלבן להבטיח את נצחון יורשו, שמעון פרס, על מועמד הליכוד בנימין נתניהו. הנשיא קלינטון הניח, שנצחון ביבי ימוטט את תהליך השלום. לכן ארגן את פסגת שארם, שם הצטלם עם פרס (פוטו-אופורטיוניטי) וטס עמו במטוס הנשיאותי “אייר-פורס 1”. הבית הלבן אף תיאם עם צוות הבחירות של פרס את המסרים שיועלו בפני הציבור הישראלי.
  במקביל אספו האמריקנים פרטים שונים על נתניהו (נסיבות שינוי שמו לבנג’י ניתאי, כישלון מערכות יחסיו עם שלוש נשים שונות, הוויתור על הדרכון האמריקני, פלירטוטיו הסטודנטיאלים ועוד ) והדליפו אותם לתקשורת ההמונים בישראל, בניסיון לחולל שערוריות פוגעניות.
  אדוארד סנודן, שעבד בסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית, חשף, כי NSA ריגל אחר נתניהו על ידי יירוט תכתובת הדואר האלקטרוני שלו.
  זה לא עזר לאמריקנים אז. זה לא יעזור להם עכשיו.

 12. ימנים יקרים לא רק נחליף את השלטון אלא גם נשרוף אותכם בכלוב

 13. אז מה עכשיו – אתם אוספים כסף לשלם את ההוצאות שהליכוד חוייב עליהם בגלל הקשקוש הזה?י
  #סתם שואל

 14. שלום אראל. אני אוהב לשמע אותך ולו רק בגלל העובדה שבמשך שנים שידרתי בקול ישראל ברוח הדברים שלך. ועכשיו לענין, אתה לא חייב דבר למרואיין או למאזין. ואתה לא צריך להתנצל בפני מרואיין כי אתה חייב לראיין יותר מצד אחד. תמשיך בדרכך, ולעולם לעולם לא להתנצל. תהיה גבר. מה גם שזכית בדין במכרז…ואיש לא יכול לגעת בך. בהצלחה