הקצר, ההסתה ושעתו המכוערת של השמאל

חוקרי המשטרה עדיין לא הספיקו להגיע לזירת השריפה במשרדי בצלם, וכבר בשמאל ידעו להאשים את כל מחנה הימין בהסתה לרצח. הקצר בבצלם כמשל

המשרדים הציתו את עצמם; כבאים מטפלים בדלקה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תגובת הימין לידיעה על חשד להצתה במשרדי ‘בצלם’ הייתה ראויה. גינוי גורף, נחרץ וחד-משמעי. בלי אבל, בלי תירוצים, בלי אנשי רוח שיגלו הבנה למעשה מתועב ובלי עיתונאים ופוליטיקאים שיתקפו את התקשורת על כך שהיא עושה את עבודתה. לו חלילה היה מתברר כי מדובר בהצתה, ולו חלילה וחס היה המצית קשור לארגון ימין כלשהו, אפשר להיות בטוחים שמחנה הימין היה מוקיע ומגנה אותו בכל פה. הבנה למעשיו או התקפת החושפים – כפי שהגיבו ב’בצלם’ למעשיו של נאסר נוואג’עה – לא הייתם מוצאים.

מי אם לא נתניהו אשם

בשמאל לעומת זאת לא פספסו אמש שום הזדמנות להוסיף שמן למדורה עם פרסום הידיעה על שריפה במשרדי ‘בצלם’. זהבה גלאון כינתה את נתניהו “ברון ההסתה, השנאה והאש”, קבעה כי יש לו “מדיניות רדיפה והשתקה” ואף הסבירה אותה: “אם זה יכול להביא לו קולות בבחירות ולהבטיח לו עוד קצת זמן על הכיסא, זה כשר. אפילו אם המחיר הוא דם ושריפה”.

זהבה גלאון בצלם

גם איימן עודה מהרשימה המשותפת, שצריך להיות קצת יותר זהיר כשמדובר בקשר שבין הסתה לרצח בימים אלה, האשים כי “המקור לאש שהוצתה הלילה במשרדי ‘בצלם’ היא הממשלה והעומד בראשה שמנהלים קמפיין הסתה נגד ארגוני זכויות האדם”. וכך גם יריב אופנהיימר, בתגובה (שמחק בינתיים) מעמוד הפייסבוק שלו: “ההצתה במשרדי ‘בצלם’ היא ניסיון פיגוע שבנס לא עלה בחיי אדם ואחראים לו שרי הממשלה ובראשם נתניהו. כשהממשלה מסמנת ארגוני שמאל, יש מי שמגיב ופוגע במטרה. דמם של כל מי שמתנגד לממשלה הותר והרצח הפוליטי הבא קרוב מתמיד”.

גם ב’שוברים שתיקה’ האשימו את נתניהו: “בלילה כזה כולנו חייבים לזכור ולהזכיר – האש ששרפה את משרדי ‘בצלם’ הערב הוצתה במשרד ראש הממשלה”. כך גם מוסי רז: “בבית של רבין גר ביבי המסית. רק לפני יומיים הוא הפנה אצבע לכיוון ‘בצלם’. הלילה במקרה נשרפו משרדי הארגון”. גם ח”כ תמר זנדברג לא חסכה מילים והסבירה את השריפה כתוצאת “התרת דם מאורגנת שהולכת עד שולחן הממשלה … עד ראש הממשלה ושרים בכירים בממשלה”. יש עוד, אבל הבנו את הנקודה.

שמאל יקר, יש לי חדשות בשבילכם. זו התבהמות. זהו שיח רדוד ועלוב. עוד לפני שמישהו ידע מה קרה, כבר מיהרתם להתלהם, לגדף ולהאשים את ראש הממשלה ואת בכירי הימין, ועוד בהאשמות בזויות ונטולות כל בסיס. זו בפני עצמה הסתה. עכשיו, כאשר התברר שמדובר בקצר, ההסתה הפכה להתבזות עצמית. אבל זה לא הופך אותה לחמורה פחות.

אופםנהיירצמ

הכל ידוע, הכל ברור

ומה שנכון לפוליטיקאים ולארגוני השמאל, נכון כמובן גם לעיתונאים שמסתבר כי ניחנו בחוש נבואי. עם היוודע דבר השריפה, בשמאל הספיקו לגבש את מסקנות החקירה ולהקדים אפילו את המשטרה ואת מכבי האש. הם ידעו היטב מי עשה, למה, ועל איזה רקע. העיתונאי שי גולדן התנדב למלא את מקומם של החוקרים, וסיפק את הפוסט של השנה. נו, בכלל מה הטעם לחקור אם ידוע מראש שהימין כולו אשם?

אז שרפו את משרדי ‘בצלם’. בטח ״קומץ״. שוב ״קומץ של עשבים שוטים״. כמה עוד ראיות אתם צריכים לכך שלא עשבים ולא שוטים? זו המדינה, גוטה. ההסתה. האלימות. הפייסבוקיה. הימניה האלימה. התרת הדם וחלוקת העם ל״נאמנים״ ו״בוגדים״. (עכשיו הם מבקשים שנמתין לתוצאות החקירה של מכבי האש; אולי מדובר בקצר חשמלי? אולי בהצתה של שמאלנים קיצונים. אולי גדעון לוי הצית את המבנה. בוא נחכה עם הסטטוסים והפוסטים, הם מבקשים. כמו שהם ממתינים עם הפוסטים אחרי כל אירוע טרור… כמה עוד הוכחות וראיות והצתות ורציחות והסתות ושריפות אתם צריכים שם בימין כדי להודות שאיבדתם שליטה על שד השנאה והאלימות והאנטי דמוקרטיה ששיחררתם מהבקבוק?”

שי גולדן

העיתונאי אטילה שומפלבי לא רק ידע, אלא כבר הפך את הידיעה לסאטירה כשהעלה לטוויטר סקר עם שלוש אפשרויות, שאחת מהן היא ש”משרדי ‘בצלם’ הציתו את עצמם”. שומפלבי לעג ל-58 האחוזים שהצביעו עבור האפשרות הזו, ואת תוצאות הסקר הוא סיכם כהוכחה נוספת להקצנה של אזרחי ישראל: “ההצבעה בעיצומה אך נכון לשעה זו 58 אחוזים מתושבי אבסורדיסטן מאמינים שמשרדי ‘בצלם’ הציתו את עצמם”. אכן, אבסורדיסטן.

הרוב צדק

לא מתנצלים, לא מצטערים, לא מפיקים לקחים

בינתיים התברר שמשרדי ‘בצלם’ אכן הציתו את עצמם. אבל השמאל לא לומד. רק הבוקר כתב אורי משגב כי זה לא באמת משנה אם משרדי ‘בצלם’ הוצתו או שמדובר בקצר בארון החשמל. משגב יודע מי האשם בייאושו הקיומי של אותו מתג: הפאשיזם הישראלי, שמזכיר לו את איטליה וגרמניה. גם ‘רופאים לזכויות אדם’ ו’מרכז אדוה’ הספיקו הבוקר לפרסם סטטוסים המאשימים את מחנה הימין בהסתה. הגדילה לעשות ‘הקרן החדשה לישראל’, שבפוסט שפרסמה בסביבות השעה 14:00 היום, המשיכה לטעון שמדובר בהצתה ולהכפיש את הימין בזירה הבינלאומית (הפוסט בינתיים הוסר).

קרן

השתלשלות האירועים מאז שידור תחקיר ‘עובדה’ בליל חמישי האחרון מספקת לנו הזדמנות נדירה לראות את הסטנדרט הכפול – המשולש, המרובע והמחומש – של השמאל מבצע פעלולים אקרובטיים מרשימים. לשמאל אין שום בעיה להאשים את כלל מחנה הימין באחריות אפריורית לכל דבר שמתרחש. העובדה שמחנה הימין מגנה בקול רם וברור גילויי קיצוניות מצד בודדים בשולי מחנהו, חסרת משמעות בעיני השמאל.

באותה נשימה ממש, כאשר נחשפים מעשי נבלה שבוצעו על-ידי אנשי שמאל, המחנה מתגייס ולא רק קורא נגד הכללות אלא גם מסרב לגנות ואף מספק הצדקות. השמאל התייצב להגנת נאווי ונוואג’עה, מעמירה הס, דרך ‘בצלם’ שהצדיקו את הדיווח “לרשויות המוסמכות”, ועד הסופר ואיש הרוח א.ב. יהושע, חבר המועצה הציבורית של ‘בצלם’, שלא מצא כל פסול בהסגרת אדם לעינויים ומוות.

יתר-על-כן, לא רק שבשמאל כמעט שלא התפרסמו גינויים, הם אף הרהיבו עוז להאשים את אילנה דיין על עצם פרסום התחקיר, כחלק “מגל רדיפה” ו”הסתה”. משמעות הדברים פשוטה: מבחינת השמאל, לאנשיו יש חסינות מביקורת, בזמן שהם נהנים מחופש הסתה גמור נגד הימין, הממשלה, וראש הממשלה. כאשר מותחים עליהם ביקורת הם קוראים לה הסתה, וכאשר הם מסיתים הם קוראים לזה ביקורת.

מוסי

אין גבול

צריך לזכור שאת ההסתה השמאל לא משאיר בגבולות ישראל. מקרה קופסת החשמל, שבו השמאל מיהר להאשים ולהסית נגד הימין, הוא בזעיר אנפין מה שעושים באופן שיטתי ארגוני השמאל למדינת ישראל ולצה”ל מזה שנים בעולם כולו.

אותם ארגוני “זכויות האדם” לוקחים כל מקרה – גם אם נסיבותיו טרם הובררו – ומעניקים לו פרשנות קיצונית ומגמתית של הדברים, בליווי הכללות על ישראל, אזרחיה וממשלתה. את הפרשנות הזו הם משגרים לתקשורת הזרה או לטריבונליים בינלאומיים בליווי טרמינולוגיה קבועה לפיה ישראל היא מדינת אפרטהייד פאשיסטית, אנטי דמוקרטית וגזענית.

אם לנקוט רגע בלשונם שלהם, הייתי מסביר כי אותם ארגוני זכויות אדם הם בעצם: “ברונים של הסתה, שנאה ואש, הם מסמנים את ישראל כמטרה, ומנהלים נגדה קמפיין של שנאה. שוב ושוב הם מפנים נגדה את האצבע, שוב ושוב הם מתירים את דמם של חייליה ואזרחיה. אם זה יכול להביא להם כסף מאירופה, זה כשר. אפילו אם המחיר הוא דם ושריפה. הם מסמנים, ויהיה מי שינסה לפגוע. יש תוצאות להסתה הזו, לדמוניזציה המתמשכת של מדינת ישראל. הרצח הבא קרוב מתמיד”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

19 תגובות למאמר

 1. תודה לכם לאתר מידה על כל המידע שאתם חושפים בפני הקוראים, מידע כזה אינו זמין לציבור הרחב שקורא את העיתונות הרגילה.
  ולא מבין את המניפולציה שנעשית בתקשורת הרחבה בארץ ובחו”ל.
  תודה

  1. כן כל הסטטוסים האלו פורסמו ברשת חברתית סודית השמורה רק לאליטה השמאלנית.

 2. מצד שני אלפי הטוקבקים הצוהלים והמסיתים לא עושים חסד עם תדמית הימין .

  1. ההשוואה בין מעשי השמאל ותדמית הימין מראה כמה שטיפת המח התקשורתית חדרה עמוק ללב הימין. שוב ושוב הימין נותן לשמאל לנצח אותו עם הטריקים האלה.

 3. יש פה רמז מה להתחסדות.
  ברור שהימין צהל וחגג כשהתפרסם התחקיר על בצלם בתוכנית עובדה. אח’כ השמאל צהל וחגג כשחשב שמשרדי בצלם הוצתו ע’י ימניים. עכשיו הימין צוהל וחוגג כשהסתבר שלא הייתה הצתה כלל ודוברי השמאל ירקו אש ללא עילה
  אלה סבבים ניתנים לניבוי של חגיגות, והשמאל והימין לא שונים בכך זה מזה. אפשר גם להתנבא שבעתיד הלא רחוק ימני כלשהו יעשה משהו שיגרום לשמאל לצהול ולחגוג, ולימין להתהלך עגום ושפוף ראש

  חשוב לשים לב לטקטיקה של השמאל. הם מותקפים מהימין על מעשיהם, ואז מסיטים את נושא הדיון להתקפת נגד על אופן ההתבטאות של הימין
  במקום לענות על ההאשמות נגד ריבלין הם טענו שאסור להתקיף את נשיא המדינה
  במקום להתייחס לתוכן הסרטון ‘שתולים’ הם טענו שהסרטון מסית נגד אנשים ספציפים ועלול להתיר את דמם
  ועכשיו, במקום להתייחס לתחקיר על בצלם הם ניסו להסית את הדיון אל הצתת משרדי הארגון

 4. מה לך להלין על השמאל הרי גם מי שנחשב ימין (ואפילו עדיין טוען שהוא נגד שתי מדינות) מיהר להגיד ש”בני עמו תמכו בטרור” אז מה אתה רוצה מהשמאל האומלל?

 5. רגע, אז בצלם שאחראים לתקינות המבנה שלהם כמעט הרגו בן אדם ואף אחד לא מתייחס לזה?

  כשמישהו מחליק בדירה שלי ושובר את היד הוא יכול לתבוע אותי , נראה לי זו סיטואציה מאוד דומה.

 6. אלופי העולם בלתת צרור של אשמות בטרם מצאו ראיות של נאשמים. שמאלנים, נו טוב.

 7. עד מתי נמשיך להיות מופתעים מזה?
  עד מתי נהיה מופתעים לשמוע שהם משתיקים אונס של נשים בבילעין, בהפגנות של “םעילי שלום”, מחשש שזה יפגע במטרת העל הקדושה?
  עד מתי נופתע לשמוע אמנים מובילים, רוויי שנאה כלפי אויבים פוליטיים, תוך שהם מטיפים שצריך “לדבר עם אויבים”? את מי אלה מסוגלים ללמד משהו על לעשות שלום?
  עד מתי נופתע לשמוע אותם משתיקים תוך שהם מטיפים על פתיחות ושקיפות?
  עד מתי נופתע מפשעי התקינות הפוליטית?

  למה אנחנו קונים את התעמולה העצמית שהשמאל מפיץ על עצמו, כשלא חולף שבוע בלי לראות עוד הוכחה שהכל שקרים? עד מתי ה”ימין” יכפיף עצמו לתכתיבים זרים?

 8. אני חושד שזה לא מקרי. המשטרה היתה מגיעה לחפש חומר על עז רע נאוי. אז סידרו הצתה. הרי האיחוד האירופי ישלם הכל אז מה זה משנה הכסף?

  מי שמוסר ערבים למוות לא יהסס לשרוף בנין.

 9. בלי להאשים את נתניהו בהסתה – מה יעשה השמאל? אחרי שנתניהו קידם את הביטחון, הכלכלה, היחסים הבינלאומיים והתחבורה, מה יכול השמאל לעשות כדי להשניא אותו אם לא להאשים אותו בהסתה? חבר’ה, אילו אתם הייתם שמאל – היתה לכם דרך טובה יותר לנסות לחזור לשלטון מאשר להאשים את נתניהו בהסתה?

 10. רגע, שאני אבין, אתר מידה שהאשים את כל השמאל ברצח, למרות שאין גופה, בעקבות תחקיר קיקיוני שבמשך שלוש שנים מצא התרברבות ריקנית של פעיל בודד, מתלונן על הסתה?
  ליצנים אתם, בחיי.

  1. לא האשימו את כל השמאל ברצח. האשימו בהגנה על עזרא נאווי.
   שזה בערך כמו שמישהו יאשים את כל הימין בתמיכה יגאל עמיר.

  2. מצאו הרבה, הרבה יותר מסתם “התרברבות ריקנית”, ואתה יודע זאת היטב. אנשים באמת נרצחים, בגלל הפעילות של ארגוני השמאל הרדיקלי, שאמור להגן על בני אדם. חשבנו לתומנו, שלאנשי המחנה “הנאור והשפוי”, יהיה אכפת מזה; אז זהו, כנראה שלא אכפת לכם.

 11. מה כל זה משנה
  אז לשמאל יש התניות פאבלוביות
  אבל גם לימין יש כאלה
  הוא גינה וההוא לא גינה – מה אנחנו בגנון
  המצב בקאקט בכל הכיוונים
  צריך להתרכז בעיקר
  אנחנו מוקפים אין ספור אויבים שמנסים לחסל אותנו
  ואנחנו גם רוצים לחיות כבני אדם
  כל השאר נגזר מזה

  1. השוני בין הימין לשמאל הוא בהתחזות. ברמיה. בהונאה.
   ארגונים אנטי ישראליים אוטו אנטישמיים, שמתחזים באירופה לארגונים פרו פלסטינאים בכדי לקבל תרומות שלכאורה לא נגועות באנטישמיות. ואז חוזרים לישראל ומתחזים לארגוני זכויות אדם. עכשיו נחשף, בסירוב לגנות, שזכויות אדם מענינות אותם כקליפת השום

 12. למה אנחנו מצפים מהערבים אם השמאלנים יותר גרועים מהם? בדבר אחד השמאלנים צודקים: אנחנו באמת גזענים כי תמיד חשבנו שרק הגויים יכולים להיות אנטישמים. עובדה שיש כיום “יהודים” שהם פי עשרה יותר גרועים מהערבים – כל חברי המפלגות השמאלניות הקיצוניות ושאר השמאלנים הקיצונים שונאי הדת והמדינה. אנחנו עוד מתפלאים על הערבים? הרי השמאל צודק – הערבים באמת לא אשמים – מי שאשמים אלה השמאלנים שנותנים לערבים רוח גבית. אגב , מעניין שיש כאלה שכועסים – ובצדק רב – על חנין זועבי , אבל שוכחים שזהבה גלאון יותר גרועה ממנה.