המחנה “הציוני” פורץ את הגדר למאות אלפי מסתננים

הצעת חברי המחנה הציוני סוללת את הדרך לחיסול זהותה היהודית של מדינת ישראל.

מצאו אוזן קשבת במחנה הציוני. הפגנת מסתננים מול הכנסת, ינואר 2014. צילום פלאש90

לא אחד, לא שניים ולא שלושה חברי כנסת חתומים על הצעת החוק המסוכנת ביותר שהוגשה בכנסת ישראל בעשור האחרון, כי אם 24 חברי כנסת. כל חברי הסיעה המכנה עצמה בשם “המחנה הציוני”, חתמו על הצעת חוק המבקשת להעניק אשרות שהייה לשנה, אישורי עבודה וביטוח בריאות ל-41 אלף מסתננים בלתי-חוקיים מסודאן ואריתריאה.

לא צריך להיות נביא או מדינאי בסדר גודל של צ’רצ’יל על מנת להבין מה יהיו ההשלכות של חוק כזה אם חלילה יאושר. כל שצריך לעשות הוא לשים את עצמך בנעלי אפריקני מסודאן, אריתריאה או כל מדינה נחשלת אחרת באפריקה, שישמע ממכריו כי בישראל העניקו הטבות מפליגות לעשרות אלפי מסתננים בלתי-חוקיים. זה פשוט ברמה של אחד ועוד אחד. הצעת חוק כזו זהה לפתיחת שערי ישראל בפני מאות אלפי מסתננים בלתי-חוקיים. מי שחושב שמדובר בהפחדה חסרת בסיס צריך לקחת בחשבון ש-65 אלף מסתננים בלתי-חוקיים כבר נכנסו לישראל כשהכניסה היתה בלתי-חוקית, בלי אישורי עבודה ושהייה, וכשממדי ההגירה היו קטנים בהרבה מנדידת העמים שמתרחשת כיום מאפריקה לאירופה.

במדינה שמונה כבר כעת מיעוט ערבי-מוסלמי של כעשרים אחוזים מהאוכלוסיה, מדובר בגזר דין מוות לזהותה היהודית של המדינה. ואת הצעת החוק המופקרת הזו מציעים חברי מפלגה המכנה עצמה באורווליאניות בשם “המחנה הציוני”. מפלגה שמבקשת לקדם נסיגה לגבולות שאינם ניתנים להגנה בשם הטיעון הדמוגרפי, ובשם הסיסמה לפיה חייבים להבטיח רוב יהודי. אין גבול לחוצפה.

כשמפלגת ‘העבודה’ הפכה ל’קרן החדשה’

אני מודה, כשקראתי הבוקר את כותרת הידיעה הזו ב’הארץ’ נדהמתי. הייתי צריך לקרוא את הכותרת פעמיים נוספות כדי לוודא שהבנתי נכון. לצערי לא טעיתי. מבין כל חברי הכנסת של מפלגת ‘העבודה’ לא נמצא אפילו צדיק אחד בסדום שיתנגד להצעה. שיבין שאם חלילה תתקבל ישנו מאות אלפי אפריקנים את יעד ההגירה שלהם מבירות אירופה היישר לתל-אביב.

אני מניח שלסתיו שפיר ולמרב מיכאלי לא ממש אכפת שיבואו לכאן עוד 200 או 400 אלף מסתננים מאפריקה. מבחינתן זהו כנראה מימוש של חזון אחוות העמים ושל השאיפה לכונן כאן מדינה קוסמופוליטית מרובת גזעים, עמים, דתות ותרבויות שבה היהודים הם רק קבוצה אחת מני רבות. חדווה רדובניץ, סמנכ”ל ‘הקרן החדשה’ ומנהלת המענקים של הקרן בעבר, אף אמרה בפגישה עם היועץ הפוליטי של שגרירות ארה”ב בשנת 2010 כי “בתוך מאה שנה ישראל תהיה בעלת רוב ערבי, אך היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה הטרגדיה שהישראלים חוששים ממנה, משום שהיא תהפוך לדמוקרטית יותר”. דברים שזוכים כעת להצעת חוק מטעם כל חברי מפלגת ‘העבודה’ וסיעת ‘התנועה’.

זו לא תהיה הנחה מרחיקת לכת להניח שישנם בשמאל גם ציניקנים שמבינים שלאור המגמות הדמוגרפיות בישראל, המסתננים הם מאגר קולות פוטנציאלי שאמור לפצות על הילודה הנמוכה יחסית בשמאל. יש לקוות שציניקנים כאלו נמצאים בשולי המחנה ולא מכהנים כח”כים.

את מרבית חברי ‘המחנה הציוני’ אני בוחר לדון לכף זכות ולהסיק שהמניע לתמיכתם בהצעת החוק המופקרת הזו הוא בעיקר נאיביות, טיפשות וחוסר יכולת לחשוב צעד אחד קדימה. בדברי ההסבר להצעת החוק טוענים חברי ‘המחנה הציוני’ כי מטרתה להקל על המצב הקשה בשכונות דרום תל-אביב ולפזר את המסתננים בין כל אזורי ישראל. מן הסתם אחד המניעים להצעה הוא הרצון לגרוף הון פוליטי בקרב תושבי השכונות. יש בכך ביטוי נוסף לפטרונות ולזלזול של השמאל בתושבי השכונות, כאילו אלו יקלו ראש במשמעותה המסוכנת של ההצעה מבחינה לאומית ויעדיפו את טובתם האישית. כאילו יתמכו בהצעה שתקל עליהם לטווח קצר בעבור השלכת עתידה של המדינה כולה לכלבים.

כל הדרך למדינה רב-לאומית. מירב מיכאלי. צילום: פלאש90
כל הדרך למדינה רב-לאומית. מירב מיכאלי. צילום: פלאש90

השמאל הציוני נכנע

אם מדובר בהצעה שיוזמיה אכן מקווים שתתקבל ביום מן הימים, הרי שמדובר בקוצר ראות חריג. עשרות שנות תעמולה רדיקלית מצד עיתון ‘הארץ’, ארגוני ‘הקרן החדשה’ והממסד התרבותי האנטי-ציוני הובילו את מפלגת ‘העבודה’ היישר למחוזות הפוסט-ציונות, והפכו עשרות ח”כים שמתהדרים בתואר ציונים, לעדר פרוגרסיבי ששכח את דרכם של מייסדי המפלגה. כך, בניסיון להתמודד עם המצב הקשה בשכונות, שעם כל חומרתו הוא עדיין בעיה טקטית, מבקשת מפלגת ‘העבודה’ לקדם מדיניות שתהפוך את בעיית המסתננים לאיום אסטרטגי על עצם קיומה של מדינת הלאום של העם היהודי.

הצעת החוק הזו חמורה לא רק בפני עצמה אלא גם מכיוון שהיא מבקשת להעיר לחיים איום שכבר פתרנו בהצלחה. בשנים האחרונות הצליחה מדינת ישראל במקום בו נכשלות כמעט כל מדינות המערב. ממצב של קרוב ל-20,000 מסתננים בלתי חוקיים בשנת 2011, הצליחה הממשלה לבלום את מספר המסתננים ל-120 בשנת 2013 ול-41 בשנת 2014.

ההצלחה חסרת התקדים הזו הייתה תוצאת שילוב של כמה מהלכים. החשוב שבהם היה החוק למניעת הסתננות שקבע עונשי מאסר למסתננים בלתי-חוקיים. הצעד השני בחשיבותו היה מדיניות ההחזרה תוך מתן מענקים למסתננים שיעזבו את ישראל, והעברת המסתננים למדינות אפריקניות עמן מקיימת ישראל קשרים דיפלומטיים. הצעד השלישי היה מניעת היתרי עבודה מהמסתננים והעברת המסר לפיו ישראל לא משלימה עם כניסה בלתי-חוקית לשטחה. הצעד הרביעי והפחות חשוב היה בניית הגדר שהקשתה על המסתננים בעת חציית הגבול, וגרמה לכך שרובם המכריע יעצרו ויועברו למתקני השהייה.

התוצאות היו חסרות תקדים. לא רק שגל ההסתננות נבלם, אלא אלפי מסתננים אף עזבו את ישראל. הסיבה היחידה שזרם העוזבים הואט היא התערבות בית המשפט העליון שממשיך לטפח בקרב המסתננים תקוות שהממשלה תשנה את מדיניותה. בעיצומה של נדידת עמים בקנה מידה היסטורי, בשעה שאירופה כולה מתקשה להתמודד עם מיליוני מהגרים, הצליחה ישראל להסיר איום מוחשי על אופיה הדמוגרפי.

נוכח הצעתם של חברי מפלגת העבודה, בן-גוריון, כצנלסון וטבנקין מתהפכים בקברם. זוהי לא מפלגת ‘העבודה’, זהו המחנה הפוסט-ציוני.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

37 תגובות למאמר

 1. אם הם כבר פה, למה לא לרשום את כולם. אולי ככה יהיה אפשרי לשפר את המצב בשכונות.
  הרי הבעיה לא תעלם לבד….

  1. אתה לא מתייחס לבעיה שהעלה ארז תדמור – איך אפשר לתת אישורי שהיה למסתננים שבישראל, בלי שזה יעודד מסתננים נוספים לבוא? (וגם ככה באים).
   הם נמצאים כבר עכשיו בישראל, בלי אישורי שהיה ובלי תעודת תושב. מי שגר בשכונות שבהם יש ריכוז מסתננים לא יעזוב מעצמו – שם החברים שלו, שם העבודה שלו, שם מקומות הבילוי והקניה שלו. אם רוצים להעביר אותם למקום אחר – לא צריך להנפיק תעודת תושב עבור זה. (והיא גם לא תעזור, הם לא יעברו מעצמם)

  2. עידן, על אותו משקל אפשר לומר שמישהי שכבר נאנסה לא נורא אם היא תיאנס שוב… אם הם כבר פה – אינכם מבינים שהושיבו פה עשרות אלפים בשטח צפוף שלא מסוגל לאכלס רבים כל-כך, וגם, שוב, ברגע שיוטבו תנאיהם כאן יגיע נהר שוצף אחריהם. והגדר? תראה מה קורה לגדרות באירופה. זה נחמד להביע דעה ללא ידע מינימלי בנושא. בוא לכאן לשבוע ואז אולי תבין את גודל הבעיה. לא צבעה – אלא גודלה

 2. לעידן

  להחזיר אותם למקום שמשם הם באו,

  ואח”כ באותו אופן להחזיר את הערבים לארצות ערב.

 3. מה הפלא? אותו הרצוג הציע לקבל כאן גם פליטים סורים, מה שהיה יוצר פתח מסוכן לנסיונות הגירה המוניים מסוריה לישראל. ושוב רק צריך להכנס לנעליו של פליט סורי ממוצע, למה לחצות ימים, להסתכן בטביעה וכו’.. אם יש מדינה מערבית ממש מעבר לפינה..? עניין הפליטים הוא רק דוגמה אחת מיני רבות למגמה המסוכנת שעוברת על השמאל הישראלי שאכן פועל למימוש ערכי ‘הקרן’, וכמוה שואף לייסד ישראל חדשה במקום זו היהודית. מסוכן.

 4. יש כמות עצומה של
  אנשים שגילו את מקור יהדותם
  והם ממוצא יהודי אנוס
  מדובר בפונטציאל של מליוני בני אדם
  והם מבקשים סיוע לשוב למקורותיהם
  ועל מדינת ישראל ותושביה וארגוניה ורבניה
  לסייע להם לחיות כיהודים בקהילותיהם
  המעטים שירצו לעלות יעלו.
  למי שמתעניין יש כתבה בויינט היום.

 5. מספר הערות

  א. אזרוח עשרות אלפי מסתנני עבודה אינו צעד בדיד אלא חלק מתמונה גדולה יותר
  הוא מתחבר להתחייבותו הפומבית של אבו מאזן שהצעד הראשון שיעשה ברגע שתקום מדינה פלסטינית יהיה לקבל לשטחה ( הזערורי) מיליוני פליטים מסוריה, ירדן ולבנון. ניתן רק לשער כמה זמן יצטופפו מיליונים אלו בשטחי הרשות הענייה לפני שיחליטו לפלוש לשכנתה העשירה. כידוע, המחנה הציוני לא נסוג מתמיכתו בהקמת מדינה פלסטינאית גם לאחר ששמע את תחייבותו זו של אבו מאזן
  הוא גם מתחבר להצעתו של הרצוג שישראל תקלוט פליטים מסוריה. חשוב להוסיף לכך את התמיכה באיחוד משפחות ואזרוח כל בני / בנות זוג של אזרחי ישראל, גם אם הם ממדינות אויב, ומהוים סכנה ביטחונית. כלומר כל אזרח חדש יוכל לספח לישראל שרשרת ארוכה של אזרחים חדשים, והם בתורם נוספים וכן הלאה
  מכלול זה מהוה סכנה אסטרגית לקיום המדינה היהודית

  ב. האיחוד האירופאי התחייב לשלם לארדואן 3 מיליארד יורו בכדי שיאות להחזיק בשטחו מסתננים מארצות שונות שפניהם לאירופה. תמיכתו הכספית במפלגות השמאל ועמותותיו נמוכה משמעותית מ 3 מיליארד יורו, אך ברור שהמחנה הציוני משרת בהצעת חוק זו את האינטרס האירופי ולא את האינטרס הישראלי. נותר רק לתהות מדוע

  ג. הטיעון שהחוק נועד לעזור לתושבי דרום תל אביב הוא בדיחה עגומה ומקוממת. השמאל ניסה לסכל כל מהלך להחזרת מסתנני העבודה לאפריקה, והפגין בכך אדישות בוטה לסבלם של תושבי השכונות העניות. ועכשיו הוא מציע לתושבי דרום תל אביב להתנחם בכך שלא רק הם יסבלו מהמסתננים האפריקאים אלא גם תושבי שכונות רבות אחרות. הם גם יחלקו עם מהגרי העבודה את תקציבי החינוך והבריאות, ובכך ישתפר מצבם

  ד. ראשי השמאל הציוני הפכו ל’אידיוטים השימושיים’ של השמאל האנטי ישראלי. הם מאמינים, כנראה, שהם פועלים למען מטרות מוסריות והומניסטיות נעלות. הם יעזרו לאומללי העולם השלישי, ויוכיחו בכך את גדלות נפשם ( בניגוד לאנשים הגזעניים במהותם העוזרים לעניי עירם). ניתן להניח שרובם עיוורים למטרות המהלכים ומניעיהם. הם גם מסרבים לקלוט שאם לא ישמר במדינה רוב יהודי מוצק היא לא תהיה יותר דמוקרטית ועשירה מאשר המדינות סביבה, ושגורל יהודי המדינה לא יהיה טוב מגורלם של הנוצרים המנסים לברוח על נפשם מהמזרח התיכון

  1. לגבי סעיף ב, באופן יחסי לגודל האוכלוסיה העמותות בישראל מקבלות הרבה יותר מ-3 מיליארד דולר.
   חייב לציין שאני נהנה לקרוא את הערותיך המחכימות, קמיליה או איך שלא יקראו לך…

  2. המסתננים הם חלק מהשיטה להביא כח עבודה זול, שהפסיק להכנס לישראל מהשטחים בעקבות האינתיפדות השונות.
   אולי באמת אבירי זכויות האדם יספחו את השטחים וכך נחסוך את היבוא מבחוץ, ועל הדרך נדאג לפליטים הערבים האומללים???..

  3. קמיליה, יש לך מקור לאמירה של אבו מאזן בנוגע לפליטים? זה די מדהים.

  4. לבועז,

   תוכל לגגל : ‘אבו מאזן קליטת פליטים מסוריה’ ולעלות על הרבה אזכורים עובדתיים לפניה של אבו מאזן למזכ’ל האו’ם ולמדינות באירופה ב 5/9/2015 ללחוץ על ישראל בכדי לאפשר קליטת פליטים. פנייה שהתקשורת הישראלית הממוסדת לא טרחה לפתח ולהרחיב את משמעותה

   אפשר לגשת למועדון חברי גי’ פלאנט של גיא בכור ולקרוא “יצא המרצע מן השק: אבו מאזן דורש …” … כולל בקשתו להפיץ את המידע לציבור הישראלי

   קריאת רקע מומלצת: מאמר בממרי: הדרכים למימוש זכות השיבה (22.1.2001) + מאמר של המרכז הירושלמי לעניני ציבור ומדינה: בעיית הפליטים – התרחיש הסביר ביום שאחרי (הקמת מדינה פלסטינית) כשמבינים את היעד הסופי – הצעדים הטקטיים הקטנים מתבררים

 6. אבל לספח את יהודה ושומרון על כל הערבים שבהם לא יפגע במדינה אה? או זה שהמדינה חתמה על אפשרות שאלפי עובדים סינים יבואו לעבוד פה גם לא?

  האמת היא פשוט כי אתם גזענים שמפחדים מאנשים שחורים (הסיבה לכך שאין הרבה אתיופים בכנסת אגב)

  1. אבל רוב הימין מתנגד לסיפוח של כל יהודה ושומרון בדיוק כי הוא רוצה לשמור על רוב יהודי. וחבר הכנסת האתיופי שמכהן היום מכהן בליכוד ולא בשמאל. אבל תמשיך לקשקש על גזענות.

  2. עדיף עובדים זרים סינים על עובדים זרים מוסלמים.
   אירופה הורסת את עצמה כי היא לא קולטת עובדה זו. אצלנו הבעיה אפילו גרועה יותר מבאירופה כי המוסלמים האפריקאים יחברו לבסוף למוסלמים הפלסטינאים

  3. מה זה קשור לגזענות? אם מספחים את הערבים מקבלים שטחים ענקיים ביהודה ושומרון ומאלה מה אנחנו בדיוק מרוויחים?

  4. עם כל הכבוד לזה שיש חבר כנסת אתיופי (באמת כל הכבוד לו) הוא רק אחד מתוך 120 ח”כ (אני בטוח שיש עוד אחת או שתיים)

   הרוב נגד סיפוח ועדין יש תמיכה בבניה בשטחים ותקצוב כל מני ארגונים פרטיים ע”י המסים שלנו (הליכוד הוא לא ימני? מה פתאום המדינה ממנת גופים פרטיים?)

   רוני- אני מדבר על האפריקאים שבארץ. אתה לא מכיר באמת את אותם עובדים זרים שמגיעים מסין עד לפה ומ י הם באמת ומה גרם להם להגיע עד לא”י בשביל עבודה בבניה.

   ד”ר א”י- סיפוח של הגדה אומר שמאזרחים את כל תושבי הגדה שרובם לא במצב כלכלי טוב, מה שיגרור תקצוב ע”י ביטוח לאומי ולפגיעה בקופת הביטוח הלאומי. לא רק זה אלא שינוי המאזן הדמוגרפי של המדינה והפיכה למדינה דו לאומית. מה בדיוק איו”ש באמת תורמים לנו? חוץ מפנטזיות דתיות כלום.

  5. ערביי יהודה ושומרון כבר כאן. מאות אלפי מסתננים, שעלולים להגיע מאפריקה, עדיין לא. אבל אם זה תלוי בנשמות הטהורות מן המחנה הנאור, הם יהיו כאן בקרוב – אכן, שמחה רבה.

   בקשר לעובדים מסין, הפיליפינים, תאילנד וכו’ – הם באים לעבוד כמה שנים, ואז חוזרים הבייתה. זה מה שנקרא – “מדיניות הדלת המסתובבת”. כך בדיוק צריך להיות, וברור מדוע אתה ושכמותך מתעבים את המדיניות הזו. אם נמשיך כך, ולא נעדיף לקלוט המוני מסתננים במקום העובדים הזרים, מדינת ישראל עוד עלולה לשרוד, ואולי, חס וחלילה, אפילו לשגשג. והרי האפשרות הזו מפחידה אותך עד מוות, נכון?

  6. מדינת ישראל לא תשרוד בגלל כמה פליטים סודנים שנמצאים פה? אם זה חשש אמיתי שלך אז כנראה באמת למתרבות הישראלית לא מגיע לשרוד.

 7. בדרך כלל אני קורא בעיניין את המאמרים ב”מידה”. אבל הפעם יש לי כמה סימני שאלה שאיני מבין במאמר. האם לא הגדר הפיזית היא זו שעצרה את זרם המסתננים? 41 אלף זה מה שישנה את המאזן הדמוגרפי? דווקא כימני שלא בולע את סיפורי הסרק שהאכילו אותנו שנים על “סכנת המאזן דמוגרפי” אני לא מוכן לקבל ש 41 אלף זה מה שישבור את המאזן. ובכלל, למה שבאמת לא נקבל את אלו שכבר הגיעו ונעביר אותם ל”צד שלנו”? פליט נוצרי או מוסלמי יכול לבחור אם לתמוך במדינה (כולל צבא.שרות לאומי) ואז אין שום סיבה שלא לקבלו ובכך גם לפזר אט אט את הגטו בשכונות שסובלות מצפיפות גדולה של “מסתננים” שיושבים בשכונות אלו. כולם ירוויחו. רק למהר לפני שיהיה מאוחר.

  1. גדר פיזית היא חסרת חשיבות אם אין שום סנקציה על טיפוס מעליה או מעבר מתחתיה. וזה המצב היום. איש לא פותח באש על מי שמציב סולם ומטפס מעל הגדר. מה שעצר את זרם המסתננים היה העובדה שהם נשלחו למעצר לתקופות ארוכות ומדיניות ההחזרה שישראל החלה להנהיג שהבהירה שהסתננות לישראל אינה משתלמת ולא מתקבלת על ידי ממשלת ישראל בהסכמה או בחוסר אונים. הטענה המרכזית של המאמר היא שמתן אישורי שהייה, עבודה וביטוח בריאות ל-41 אלף מסתננים יגרום למאות אלפים אחרים לבוא בעקבותיהם כי מדינת ישראל תסמן שהגבול שלה הוא חסר ערך בעיניה ומי שיסתנן בניגוד לחוק יקבל בסופו של דבר מעמד, אישורי שהיה ועבודה וכו’. בעיצומה של נדידת עמים בקנה מידה היסטורי, כשמיליוני אנשים עושים את דרכם ממדינות כושלות למדינות המערב, זהו איום אמיתי על מדינה קטנה כמו ישראל. ההצעה של המחנ”צ תגרום לכך שבעיה נקודתית, שהיא אכן בעיה חמורה לתושבי השכונות, תהפוך לבעיה אסטרטגית שתאיים על עצם קיומה של מדינה יהודית.

  2. 41,000 זו רק ההתחלה
   אח’כ יתברר שלכל אחד מהם משפחה ענפה, וזה לא הומני לנתקם ממנו, ואז יתברר שגם לבני המשפחה יש קרובי משפחה נוספים

   בהסכם אוסלו סוכם על שיבת עראפאת ואנשיו מתוניס לישראל, כמה מאות איש. בסוף זה נגמר בכ – 40,000

   ועדין לא דיברנו על כך שיש באפריקה כמה עשרות מיליונים המחכים לשמוע בשורות טובות, כמו יחסה המדהים של ישראל למסתננים לתוכה

  3. המסתננים רובם בכולם בקבוצת הגילאים 18-30, ויהיו הורים במהלך העשור הקרוב. הם מהווים אפס אחוזים בקבוצת הזקנים. אבל הם יולידו אחוז משמעותי מהתינוקות שיוולדו כאן בעשור הקרוב, מהסיבה הפשוטה, שהמסתננים רובם ככולם בגיל ההורות. ולכן, ה”אימפקט” הדמוגראפי שלהם עצום.

 8. צריך לחלק את יהודה ושומרון
  בנוסח צפון אירלנד
  שכונות נפרדות לערבים ויהודים
  להגיע למקסימום הפרדה מהם
  כפי הניתן במגבלות הביטחון הנדרש
  ולחבר אותם לירדן
  שמשם הם יקבלו מים.חשמל.עבודה.נמל תעופה.נמל ימי
  ויציאה לכל העולם הערבי והלא ערבי
  הם צריכים להתחבר למדינת אם ירדן

 9. הגדר לא עוצרת במאה אחוז
  ובאם יאשרו למסתננים להיות תושבי קבע
  הרי שזה יתן תמריץ לאלפים להגיע לגדר
  מכיוון והגדר ארוכה,אורכה 200 קילומטר
  ולא ניתן להציב לאורכה כוחות צבא לבלימת המסתננים.
  הרי שנם יגיעו ויטפסו ויכנסו בהמוניהם
  הינך מוזמן ביוטיוב לצפות בסרטונים של אלפי אפריקנים
  מטפסים על גדרות במובלעת בין מרוקו לאירופה.
  ותראה שכוחות המשטרה חסרי אונים והם מטפסים והופ הם באירופה.
  כמו כן כל מסתנן יהיה זכאי להביא קרובי משפחה
  ולהתחתן עם כל מי שיחפוץ ואין לדבר סוף.

 10. אחת האמירות המגוחכות לגבי המנטליות הערבית הרווחת באזור המזרח התיכון היא התחזית כי בהפיכת המיעוט הערבי לרוב בישראל האחרונה תהפוך לדמוקרטית יותר ונשאלת השאלה מדוע דווקא כאן בישראל שלצורך הדיון ללא יהודה ושומרון התהווה זן ערבי יוצא דופן, דמוקרטי במהותו, ואילו במאות אלפי הקילומטרים הרבועים סביבנו אין ולו ענף או זלזל או שיח של אותו זן מובחר. אין אלא להסיק שהקרן החדשה לישראל על שלוחותיה מסוכנת לעצמה ולנו.

 11. כואב לי לאמר זאת, אבל מפלגת העבודה של היום היא שריד חיוור ועלוב של תפארתה בעבר.
  בשמאל הארץ ישראלי, שאחראי במידה רבה להקמתה של המדינה ושלט בה בשלושים שנותיה הראשונות, היו תמיד גם שוליים לא ציוניים, אלא שבשני העשורים האחרונים השוליים האלו הפכו למרכז, והזנב הפוסט ציוני החל לכשכש בכל הכלב.
  זה חבל, זה כואב אבל זו המציאות.

 12. מאמר מעולה
  מס’ הערות:
  פלישת המסתננים נעצרה ביוני 2012 כאשר הוכרז על אכיפת החוק. בעוד שהגדר הושלמה רק בסוף 2012 . וזו הוכחה נוספת למי שחושב שאפשר להסתפק בגדר, גם בלי חוקים שירתיעו מסתננים.
  בינואר 2007 הודיעו ח”כים לשעבר ברוורמן ואבשלום וילן שאין סכנה לפלישת אלפי מסתננים. והם התחייבו לקלוט בקיבוצים את ה 300 המסתננים הראשונים
  אלא שהקיבוצים עדיין מסרבים לקלוט אפילו מסתנן אחד
  .

  1. הקיבוצים מסרבים לקלוט מסתננים? מעניין למה. ברור שזה לא מפני שהם גזענים. הרי כולם יודעים שגזענים יש רק בימין.

  2. בתור אחד שגר בהרחבה בקיבוץ, לא פגשתי ימני אחד שמתייחס לערבים בזלזול וגזענות כמו כמה ממצביעי מרצ בקיבוץ.
   כל השינוי החוקי במעמד הקיבוץ נוצר כדי למנוע כניסת מוסלמים ליישובים הקהילתיים.

 13. היעד הלאומי הבא – אריתריאה
  http://www.mako.co.il/video-blogs-specials/Article-d138679981f6731006.htm

  בדיון הער על סוגיית הפליטים והמסתננים לישראל, נהוג להתעלם מפרט משמעותי: כמעט שני שליש מהם מגיעים מאריתריאה. במקום לטפל בבעיה בנקודת הקצה שלה – בגבול ישראל או אף בשכונות דרום תל אביב – על ישראל לפעול מול מדינת המוצא שלהם במישור המדיני, הכלכלי והפוליטי

  ח”כ יצחק (בוז’י) הרצוג | mako | פורסם 21/05/12 14:00

 14. דרך אפשרית לסילוק המסתננים היא פגיעה יזומה של המדינה במקור ההכנסה –סיבת הישארותם כאן-באמצעות חוק.
  אולי כדאי לפנות לשרת המשפטים ולהציע לה לחוקק נוהל שבמקרה ובו מסתנן מבצע פשע בתוך ישראל כנגד גוף ו/או רכוש יחוייב המעסיק/ה לשלם פיצויים כבדים. פגיעה ברכוש יכולה שתהיה גם ירידת ערך הדירה. כבר מוסכם על כולם שהשקר שמדובר ב”פליטים” הנמצאים בסכנת חיים אינו תופס יותר וכולם מסכימים שמדובר ב”מהגרי עבודה” הנמצאים כאן בשביל הכסף. מדובר במסתננים-שוהים לא חוקיים במדינה-ונתיני מדינת אויב מוצהרת של ישראל- הנמצאים כאן משום שמעסיקים/ות חסרי מצפון משלמים להם ויש הגיון לגבות פיצוי מאלו שהם הסיבה היחידה להימצאות המסתננים במדינה.

 15. המחנה הציוני משתמש בשלושה נימוקים להצדקת הצעת החוק שלו

  א. אכסיומה, שלטענתם אין לפקפק בה, שלא ניתן להחזיר את מסתתנני העבודה הקיימים לארצות המוצא שלהם. הנכון הוא שגופי שמאל, בסיועו הנדיב של בית המשפט העליון, עשו כמיטב יכולתם לפגוע בכל מהלך של גירוש מסתננים ו/או הגדלת המוטיבציה שלהם לעזוב. אבל, אם מדינות אירופה מצליחות להוציא מתוכן מסתננים – גם ישראל יכולה

  ב. מטרת ההצעה היא לפתור את מצוקתם הקשה של תושבי דרום תל אביב. הם, ורק הם, עומדים לנגד עיניהם. ניתן רק לגחך על ניסיון ההתחזות הזה לאוהבי אדם. הצעתם להשקיע במקביל כסף בדרום תל אביב היא בסך הכל ניסיון ציני לשחד את תושבי השכונה לשתף פעולה עם המהלך

  ג. הגדר תמנע הגעת מסתננים נוספים לארץ. מכאן, אין כל חשיבות לעידוד נהירה המונית של אפריקאים נוספים לישראל. ניתן רק לשאול את אנשי המחנצ’ האם הם תומכים בהחזרה חיה ו/או קוראים לממשלת ישראל לירות אש חיה באנשים שינסו לטפס על הגדר בהמוניהם ולהפילה

 16. מה אין לכם את זה ביותר פופוליסטי?
  באמת אם ניתן טיפונת חסד לגר שכבר כאן נאבד את הזהות היהודית?
  לטעמי בדיוק להיפך – זה שאנחנו כולאים את הפליטים, מהאוכלוסיה המסכנה ביותר בעולם כמו בהמות – זה המעשה הלא יהודי!!!

  1. תהיה יהודי טוב ושכן אותם בבית שלך …

 17. Shimon Hanegbi Marciano http://www.4il.org.il

  חלק גדול מהאוכלוסייה הבוגרת והמשכילה במדינת ישראל, בתחום האקדמיה, הפוליטיקה, האומנות, התקשורת, התעשייה, הממשל, הפיננסים ועוד, מפחדים ממשהו, מפחדים ממישהו.
  הם יודעים על קיומו של כוח מאוד מאורגן, מאוד מתוחכם, מאוד ערני, מאוד משולב, מאוד שלם, מאוד חזק החולש על כל תחומי החיים במדינה.

  הכוח האימתני הזה **הוא** הריבון במדינת ישראל.
  זהו כוח הנתון בידי מספר מצומצם מאוד של אנשים בודדים, המנהלים את כל מה שקורה כאן במציאות של “מדינת היהודים”
  זהו כוח אכזר, עריץ, החלטי, חזק ויעיל.
  אותם חלקים באוכלוסיה אותם מניתי, ***מפחדים !***

  מפחדים עד כדי כך, שהם לא יעזו להעלות על קצה לשונם מילת גנאי כל שהיא כנגד הכוח הנסתר הזה.
  הכוח הזה הוא הוא, הריבון הגרמני השולט כאן ב”ישראל של היהודים”.

  הריבון הגרמני, ממנה פוליטיקאים ומכתיר אותם לשרת למענו, לפקודתו ולרצונו הבלעדי. והפוליטיקאי הסמרטוט מוכר את עמו, את זהותו, את האני שלו, בעד נזיד עדשים של פיסת שררה.
  הגרמני ממנה קציני צבא בכירים וזוטרים עד דרגת מפקדי מחלקה בצבא והם ממוצא גרמני, דוברי שפת אם עברית מחופשים לכבשים והם זאבים.
  הוא ממנה פקידי ממשל בכירים באותה מתכונת של קרובים אליו בלבד, גרמנים שהוכשרו בעבודה ממושכת להיות ישראלים, והם לא, הם גרמנים מחופשים.
  הוא שולט על הבנקים, על המערכת הפיננסית האדירה, על חברות הביטוח ועוד.

  הגרמני שולט על התקשורת על כל צדדיה וגווניה והוא מכתיב באמצעותה סדר יום, יום יום.
  הגרמני משליט כאן מציאות של עריצות כלפי כל מי שרק מעז לפקפק או לגנות אותו, באמצעות מערכת משפט שהיא שלו ורק שלו, באופן הרמטי, שופטים גרמנים בלבד.
  שופטים ממוצא ערבי, נוצרי, דרוזי, אולי, כדי שישמשו עלי תאנה למבושיו, אך רק לא שופט יהודי אחד.
  היהודים הם היעד, הפתרון הסופי שהוא מכין.
  הערבי, הנוצרי, הדרוזי הם בעלי ברית של הגרמני בבריתות הנכרתות במחשכים.
  מערכת משפט אשר כל כולה מגויסת כדי למלא את האג’נדה הגרמנית, ישראלית, ציונית. מערכת משפט מזויפת, שקרית עם צדק גרמני.

  שופטי בית משפט עליון שממנים את עצמם והם ממנים שופטים, מערכת סגורה הרמטית.
  בידיו של הכוח הגרמני הזה, מערכות ביצוע מהיעילות בעולם, שב”כ, מוסד, משטרה, כולם כולם מגויסים לריבון הגרמני. גם אם בשורותיהם תמצא ישראלים, יהיו אלה ישראלים שאינם מודעים למציאות הזו. ישראלים שיודעים שהם מגויסים לטובת מדינת ישראל, אבל לא מודעים למציאות בה הם חיים באמת. הם אינם מודעים לתמרון הפסיכולוגי היעיל שהם מתומרנים בו על ידי הריבון האדיר הזה.
  הגרמני שולט על עמך ישראל, ומדיח אותו. המטרה להשניא את כל מה שקשור בדת, באהבת השם ומסורת ישראל. והעם הנבל הזה הולך נהי אחר ההשנאה השיטתית הזו.
  הגרמני, באמצעות תהליך של עשרות שנים, הוריד לשפל הנמוך ביותר את הלאומיות היהודית, את הגאווה היהודית.
  לעומת זאת, באופן שיטתי יום יום, באמצעות אירועים מבוקרים העלה את הגאווה הלאומית הערבית לגבהים.
  היהודי (במציאות בפועל) הוא הנחות ביותר ב”מדינת היהודים”. דם יהודי נשפך הפקר יום יום. מפגע פצוע ערבי מוטס במסוק לטיפול רפואי וי. איי. פי כשהוא מלא מלא חיוכים. נותנים לו את כל הבמה התקשורתית, מעלים לשחקים את הגאווה הלאומית הערבית. ואנחנו היהודים קוברים משפחות.

  כל התקשורת מגוייסת כדי להעלות את המוראל של הערבי עד לשחקים, והעם הטיפש הזה עסוק בוויכוחים “אידאולוגיים” של ימין ושמאל והוא עיוור לחלוטין לתהליך המתמשך הזה של גזילת ריבונותו.
  בעוד עשרים שנה, לא תהיה “מדינת יהודים” זו תהיה מדינה מעורבבת עם זהות לא יהודית. עם דגל שמתאים לערבים, המנון שמתאים לערבים, ומעמד של רוב שולט. הם יהיו (הם כבר) מעורבים בכל תחומי החיים של היהודים, בתי חולים, בתי מרקחת, אקדמיה, תחנות דלק, מענים טלפונים, מודיעין, תיירות.
  הגרמני מחדיר אותם אט אט ודוחק את היהודי מריבונות על ארץ ישראל.
  הגרמני מדריך את הערבי לטעון שהסמלים העמוקים ביותר בנשמת אפו של כל יהודי, הם בעצם רכוש ערבי ושייך לדת של הערבי.

  אתם העם הנבל והלא חכם הזה, אתם עיוורים לתהליך כולו.
  אתם עסוקים בביבי, ציפי, לפיד, גבאי, רבים ורבים אחרים ואתם לא מפסיקים להתקוטט מילולית אחד עם השני על הבלי הבלים שאין להם כל משמעות. ובינתיים גונבים לכם את הזהות, את הארץ, את הלאומיות, את הדת, את העתיד.
  אתם עומדים ומחרישים כאשר הגרמני “מחנך אתכם” לקבל בהבנה ובפופוליזם מעשי סדום, מצעדי ראווה של גאוות סדום.
  אתם מחרישים, שותקים, מלאי מים בפיכם ומהנהנים לכל מה שהגרמני מאכיל אתכם. אתם בולעים. עסוקים בוויכוחים בפייסבוק אחד מול השני, ימין, שמאל, ביבי, שמיבי וחבורת הליצנים הזו.
  ככה או ככה ושוב ימין ושוב שמאלנים ושוב מפלגות ערביות ויש לכם תחושה שאתם חכמים, יודעים, מעורבים פולטית, ח ח.
  הצחוק הגדול הוא שכל טיפש ביניכם חושב שהוא ראש. כל אחד רוצה להיות ראש.
  אתם עם נבל, טיפש, לא חכם.
  כך הייתם, כך תישארו אם רק לא תתעוררו !
  מערבבים אתכם.
  ואני עדיין לא אמרתי כלום.

 18. האפשרות הכי טובה היא לפזר ולשכן את 24 חברי הכנסת מה”אבודה” בשכונות דרום תל אביב. שיסבלו שם קצת ויחושו את המצוקה שחשים התושבים דיירי השכונה.