כך גנב רמי לוי לשמאל את ההצגה

הוא מצמצם פערים חברתיים, מסייע לחלשים, ואפילו מקדם דו-קיום ערבי-יהודי. לא, זה לא בוז’י הרצוג, אלא רמי לוי. ועל זה לא מוכנים לסלוח לו בשמאל

התחיל מהתחתית; לוי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אנו עדים בימים האחרונים לקמפיין אגרסיבי שמתנהל נגד רמי לוי. עשרות כתבות ואייטמים בערוצי החדשות, חלקם הזויים למדי, מאשימים את איש העסקים המצליח בשלל האשמות. החל בניצול עובדים, עבור בהפעלת האקרים, וכלה בהיותו שוביניסט, שונא נשים, או סתם בעל וילה עם בריכה (מי היה מאמין?).

המתקפה שנחתה לפתע ומתנהלת כעת בעוצמה בתקשורת, מצטרפת להשתלחויות עבר כנגד האיש. תמיד מצד השמאל הכלכלי של המפה הפוליטית. ח”כ שלי יחימוביץ האשימה ב-2009 ש”הרשת של רמי לוי מגלגלת רווח נקי של 30 מיליון שקל בשנה, ואגב כך מנצלת עובדים ניצול המוני…”, וד”ר יוסי נחושתן מהמכללה למנהל אף קבע כי “רמי לוי הוא אדם לא מוסרי בעליל, שהרי מה שמניע אותו זה להרוויח כמה שיותר. גם התוצאה של הפעולות שלו לא צודקת: כשקונים אצל רמי לוי, לוקחים חלק בתהליך הנצלני של עובדיו, כמו בקניית נעלי נייקי”. והרי לכם המשוואה הסוציאליסטית הידועה: רווחים = ניצול עובדים. רמי לוי כשליט סדנאות היזע הקוריאניות של ביכורי השקמה.  

מדוע החבר’ה יוצאים מדעתם כאשר מדובר ברמי לוי? מה יש בו ביזם המחונן שמצדיק קמפיין משולח רסן כזה? בימים כתיקונם, השמאל הסוציאליסטי נהנה לתעב טייקונים לבנים, אשכנזים ו”פריבילגים”. זה קל וזה נוח, והטענה כנגדם פשוטה: לא התחרות והשוק החופשי הביאו אותם אל ההצלחה, אלא המוצא, הקשרים והייחוס המשפחתי. כך אפשר לדחות את רעיון החופש הכלכלי של הימין בקלות יחסית.

אך זה לא עובד עם לוי. האיש מסרב להכנס לתבנית הטייקון האשכנזי הלבן. הוא מזרחי, בנו של עובד תברואה מעיריית ירושלים, וכמו שהוא מעיד על עצמו: “אתם יודעים מה ההבדל ביני לבין כל מנכ”ל אחר? אני ניקיתי רצפות, אני סידרתי סחורה על המדפים. התחלתי מהתחתית…”. אפילו אל האוניברסיטה הוא הגיע לא כסטודנט אלא כמרצה שדילג על המסלול האקדמי. והוא עוד מעז לומר כי “אני לא איש של דיבורים, אני איש של מעשים. אם חלק מהדיבור שלי לא יהיה כמו של אנשים משכילים יותר ממני שיודעים להתבטאות, לא נורא, העיקר שתבינו את מה שאני אומר”.

זה כמובן מטריף את השמאל הסוציאליסטי. מפני שאם רמי לוי הגיע לאושר האגדי שלו ללא עזרת הייחוס, איך ייתכן שהוא מצליח כל כך? האם אלו חלילה כוחות השוק החופשי והכישרון שהפכו אותו מתגר בשוק מחנה יהודה לאיל הון? האם ייתכן לא עלינו שהקפיטליזם עובד? שהחירות הכלכלית מביאה להישגים שאף פקיד לא יכול להם? שהעבודה הקשה והיוזמה החופשית מביסות כל תכנית ביורוקרטית עבשה? הס מלהעלות זאת על הדעת. חייבים לגרד מתחת לרצפה האשמות שונות ומשונות כדי להוכיח שלוי התעשר מניצול עובדים, שנאת נשים, ומפעולות האקינג מחתרתיות. רק אל תזכירו תחרות ושוק חופשי.

                  רמי לוי בתפקיד שונא הנשים

יחימוביץ מדברת על פערים, רמי לוי סוגר אותם

אך הקמפיין נגד רמי לוי יושב על מקומות רגישים ועמוקים הרבה יותר. היומרה של השמאל הכלכלי מרגע לידתו היתה לגאול את העניים מדלותם, ולהביא את העשירונים התחתונים לחיים של כבוד ורווחה. לשם כך הוא השיק תכניות סעד, ביטוח לאומי, משרדי רווחה ואינספור יוזמות חברתיות במימון משלם המסים. אליהם נוספה הסגידה ל”מגיני העובדים”: הוועדים, האיגודים וההסתדרות, וההתייצבות האוטומטית לצדם.

ואז מגיע רמי לוי, ומציע לעניים בעקביות את סל הקניות הזול במדינה. עם מבצעים של עוף בשקל, ירקות במחירי רצפה, ומחירים סבירים למוצרים שנחשבו עד כה למותרות של עשירים. והעניים מחזירים לו באהבה. וכך, ללא מילים גדולות על צמצום פערים או צדק חברתי, הצליח רמי לוי להוריד את יוקר המחיה, ולסייע לחלשים כמו שיחימוביץ מעולם לא הצליחה. היא מדברת על פערים בחברה הישראלית, ורמי לוי סוגר אותם; היא מדברת על דאגה לעובדים, והוא מעניק פרנסה ל-6,000 כאלה. היא מדברת על קידום הפריפריה, ורמי לוי מגיע אליה עם הסניפים שלו.

אם כן, לא רק שרמי לוי מעז להתעשר ולהחזיק בבית מידות עם בריכה, הוא אפילו עושה זאת תוך כדי מחיקת פערים ומלחמה בעוני. גם טייקון וגם רובין הוד. קפיטליזם במיטבו שלא יעלה על הדעת, השם ללעג את אמונות היסוד הכלכליות של השמאל.

אגב, הישג נוסף שמדליק את השמאל על רמי לוי הוא תרומתו לדו-קיום דה-פקטו של ערבים ויהודים. מה שלא הצליחו לעשות אף הסכם שלום או יוזמה מדינית, עושים מדפי המצרכים הארוכים והקופאיות של לוי. בביתר עילית, במישור אדומים, בשער בנימין, בגוש עציון ועוד מעט ליד רמאללה. בסניף שאני קונה בו בצומת גוש עציון, הצומת שידע עשרות פיגועים בחודשים האחרונים, משתרכים תורי עגלות ארוכים של יהודים לצד פלסטינים, הקופאיות הן נוצריות מבית לחם, עובדי הלוגיסטיקה הם מוסלמים מאזור חברון, ורק המאבטחים יהודים. וכך, לא רק את החברתיות אלא אפילו את השלום גונב רמי לוי לשמאל.    

השלום בדרך? רמי לוי סניף גוש עציון. צילום: נתי שוחט, פלאש 90
השלום בדרך? רמי לוי סניף גוש עציון. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

לגופן של טענות

מהן עיקרי הטענות נגד לוי בעליהום התקשורתי האחרון? ניתן לחלקן לשניים: פליליות ובכייניות.

פליליות: במידה שאכן פוטרו נשים בהריון, בוצעו פעולות האקינג או הפרות חוזה (האשמות שלוי מכחיש מכל וכל) – הרי שהדברים צריכים להתברר בבית משפט. מי צודק? למי צריך להאמין? איש לא יודע. וכאן בדיוק נכנס התפקיד של טחנות הצדק הממלכתיות. הרעיון שמספיק שיימינג אינטרנטי נגד מעסיקים כדי לערער מוניטין שהם צברו במשך שנים, הוא מופרך ומסוכן. יואיל נא חבר המושבעים המשולהב בפייסבוק להמתין עד שסדרי הדין הקפדניים של בית המשפט ילבנו את הדברים לאשורם.

בכייניות: הז’אנר השני של הטענות נגד רמי לוי הן שהוא לא משלם מספיק לעובדים, שהוא מנסה למנוע הסכמים קיבוציים שיקפיצוו את שכרם, ושהוא מעסיק קשוח ותובעני. או כמו שאמר זאת חגי עמית ב’דה-מרקר’:

היעדר הסנטימנטים של לוי נמצא גם בדו”חות שלו … את השורות בדו”ח הכספי המתארות מטה רזה, הוצאות תפעול נמוכות, צמצום בהוצאות כוח אדם או ירידה בעלות המכירה – אפשר להחליף לפעמים ב”עושה לספקים את המוות”, “לא מתגמל את העובדים כמו שצריך”, “רוצה שהכל יעבור דרכו”, ו”מעיף מהעבודה את מי שעושה בעיות”.

איך נגיד את זה בעדינות? ממש להזיל דמעות. יבבות כאלה לא שמענו כאן כבר זמן רב. הרי אני, כלקוח, יודע היטב שמשכורות נמוכות להנהלה, מטה רזה, והוצאות תפעול נמוכות הן הן הסיבה שאני יכול למלא עגלת מוצרים אצל לוי ולא לפשוט רגל.

ממתי מתערבים כאן בתפיסות הניהול של אנשי עסקים? מבחינתי שרמי לוי יפטר עובדים כל יומיים, ישלם להם משכורות מינימום, וידרוש מהם הצטיינות יתרה – כל עוד את התוצאות רואים בתגיות המחירים, ומאות אלפים יכולים להמשיך לקנות בזול הודות לניהול הזה, הרי שהדבר מבורך. כמו שלוי עצמו מעיד: “גודל המטה שלנו, ששם זה רוב המשכורות, הוא כעשירית ממטה המתחרים. זה היתרון שלנו: אנחנו נותנים את השירות היותר טוב על חשבון מטה מנופח וגדול בלי סיבה טובה”.

רמי לוי אינו מגייס עובדים בכפייה אלא הם באים אליו מרצונם החופשי, והוא אינו עובר על החוק בתשלום משכורות מינימום. עובד שלא מתאימות לו דרישות בית העסק, תמיד יכול לעזוב.

הגדיל לעשות אלקנה אלון, האיש שהתחיל את מחול השדים הזה, כאשר טען שלמרות היותו סמנכ”ל התקשורת של לוי הוא השתכר 8,000 שקלים בלבד. אבל למי אכפת? הרי אלון עצמו הודה שכל בוקר מחדש הוא צבט לעצמו את הלחי כדי לוודא שלא מדובר בחלום. נפלה בחלקו הזכות להיות סמנכ”ל חברה גדולה, דבר שיתרום לניסיון התעסוקתי שלו. והנה קם הגולם על יוצרו: פינקו אותו בתואר סמנכ”ל, למרות שלא היה ראוי לכך, וכעת הוא דורש גם משכורת של סמנכ”ל.

אם כן, הדרישות מרמי לוי להיכנע להסכמים קיבוציים, להקפיץ משכורות ולפנק עובדים – מלבד שהן התערבות פסולה בעקרונות הניהול של חברה עסקית – הן גם מופרכות מיניה וביה. אם רמי לוי ייעתר לדרישות הללו, המשמעות תהיה גזר דין מוות לעסקים שלו. עובדיו אמנם ירוויחו יותר, אבל מאות אלפי לקוחותיו כבר לא יוכלו לרכוש מוצרים בזול. הגידול בהוצאות יוביל לגידול במחירים, והגידול במחירים יוביל לנדידת לקוחות לעסקים זולים אחרים.

אז אנא, עזבו את האיש במנוחה ותנו לו להמשיך במה שהוא עושה כל כך טוב.     

אגב, גילוי נאות: למרות שם המשפחה הלא-שכיח, אין לי לצערי שום קשר משפחתי לרמי לוי. הלוואי והיה.

  

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

29 תגובות למאמר

 1. כתבה חשובה ונחוצה. התופעה שבה ניתן למחוק מוניטין של אדם במחי פוסט אחד – היא מזעזעת. והכוונה גם לפוסט של התמימה רחלי רוטנר.

 2. כל מילה בסלע.
  וצריך להזכיר כאן שנית, שאחת הסיבות להתמוטטות של מגה היא שורת ההטבות והשכר הגבוה שהחברה שילמה לעובדיה (שהתאגדו וסחטו מההנהלה דרישות שהחברה לא יכלה באמת לעמוד בהן) בזמן שהחברה ניסתה לעמוד בתחרות מול קמעונאים כגון רמי לוי.

 3. כמה תיקונים:
  סדנאות היזע הקוריאניות”: אולי בצפון קוריאה.. בדרום קוריאה התל”ג לנפש גבוה במקצת מבישראל וממילא אין טעם להקים שם סדנאות יזע.

  רמי לוי טוב לעניים ולפריפריה”- אם הם גרים במיקרה ליד סניף שלו ויש להם רכב. רמי לוי עובד על פידיון רב למ”ר, הוא מתרכז בסניפים מעטים יחסית באזורי תעשיה עם שכרות זולה.

  והעיקר- אף מילה על פרשת “ביכורי השדה” שם רמי לוי פיטר עובדים כדי למנוע מהם להתאגד כחוק
  ואף מילה על ניצול חקלאים (אני מניח שכמקובל בענף הקמעונאות)
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001090650
  .

  1. לא חייב רכב כדי להגיע לחנות. אוטובוס עולה בין 5-8 שקלים לכיוון (כשבפריפריה הוא נוטה לרף התחתון). יתרה מכך, לא חייב להגיע לחנות! מספיק להזמין משלוח שיחסוך ממך את הטרחה של האוטובוס שלעיתים אולי לא משתלמת, כיוון שהמשלוח הוא בסביבות העשרים וחמישה שקלים.
   בכל מקרה, מרבית הסיכויים שזה עדיין יהייה משתלם יותר מלעשות קניות בסופר השכונתי היקר.
   אז על מה הטרוניה? ואיך הוא לא טוב לעניים ולפריפריה?

  2. אין לי שום בעיה עם רמי לוי. הכתבה פשוט מתארת אותו כמין
   קליע כסף שפותר הכל, וזה לא נכון.
   לעניים הוא עוזר פשוט בכך שהוא מייצר להם משרות

   אפשר לציין עוד פרדיגמה שהוא מפריך
   – כניראה שמגה ושופרסל לא מצליחות לכופף את יצרני המזון לתת להן הנחות על חשבון השאר (כולל רמי לוי), כפי שעשו בעבר- זה מראה שחוק המזון די מיותר

 4. רמי לוי הוא הוא סמל מסוכן בעיני שמאל הכלכלי

  א. הרשת שלו היא הוכחה נוספת לתחום הסלולר שרק תחרות היא זו שמורידה מחירים (בניגוד לשיטות סוציאליסטיות יותר כמו פיקוח על המחירים ). מכאן קיימת לשמאל מוטיבציה להוכיח שהורדת המחירים הושגה באמצעות שימוש באמצעים פסולים ומסוכנים. לדוגמא עושק מקבלי המשכורות הנמוכות ופיטורי נשים בהריון. תהיה גם מוטיבציה להוכיח את קיומם של אמצעים פסולים נוספים כמו מכירת סחורות המסכנות את בריאות הציבור

  ב. הוא מהווה הוכחה לשקריות טענת השמאל שמזרחיים המצביעים למפלגות ימין מטומטמים מכדי להבין שהשמאל ידאג טוב יותר לאינטרסים הכלכלים שלהם. קל לציבור להבין שרמי לוי לא היה מצליח לטפס לצמרת הכלכלית העסקית של ישראל לו זו הייתה ממשיכה להישלט ע’י ארגונים ריכוזיים והסתדרותיים, צורך בקשרים, ובמעבר דרך וועדות המעדיפות את ‘אנשי שלומנו’. דעת הקהל פחות מושפעת מנתוני השוואות סטטיסטיות של המוביליות חברתית בישראל בין תקופות ובין תחומי עיסוק ויותר מ’סיפורים אישיים’. מכאן, ניתן להניח שתהיה לשמאל מוטיבציה לפגוע בתדמיתו החיובית של סמל היכולת של מזרחיים עניים להצליח בתחרות חופשית ולהגיע לצמרת. כלומר, לקשר אותו ללכלוך ומיאוס

 5. “הם באים אליו מרצונם החופשי” כמו שזונה עושה דברים מ”רצונה החופשי”.
  אנשים ששרויים במצוקה יעשו הכל תמורת נזיד עדשים והבן אדם פשוט מנצל את המצוקה שלהם.

  1. מי אמורים לקבל שכר מינימום? למי מיועד שכר המינימום? לאיזה איש עסקים מותר לשלם שכר מינימום לעובדיו ולמי אסור?
   מתי זה בסדר לשלם שכר מינימום ומתי זה חזירות?

   אולי כדאי להעלות את שכר המינימום ל10,000 ₪ ואז כל העובדים ישתכרו בכבוד?

   מה עם “הקטנת המצוקה” של הצרכנים של רמי לוי שלכאורה מקבלים מצרכים במחירים יותר נמוכים?

 6. בשורה אחת מחקת את כל הכתוב, שאני לא מסכים איתו אבל ניחא, שזכותו לא להסכים להסכם קיבוצי. להזכירך לפי החוק אסור למעסיק לא להכיר בכך. אישית אני שמח שלפחות רמי לוי משלם טוב לכתבים שיכתבו עליו דברים טובים אחרי שפיטר נשים בהריון שוב בניגוד לחוק.

 7. מן הסתם יש ממש בטענות שיטות מצליח על עובדים וספקים. וזה מטענות מצטרפות של עובדים אחרים. לא תעשוק שכיר ומשל כבשת הרש לא היו מעולם רלוונטיים יותר.
  הכל מסתכם במחיר הכי זול? אם זה השיקול היחיד אני לא מאשימה את השוקל. רק מאחלת לכולם להיות בצד
  הנותן.

 8. כלקוחה אני מוכנה לשלם יותר כדי שהעובדים יקבלו שכר הוגן. כדי שיתפרנסו בכבוד ולא רק כי אין להם ברירה. רמי לוי משפיל את העובדים שלו,משלם שכר מגוחך,לא מעניק תנאים סוציאליים ולא מאפשר להם להתאגד. כשהנתי שהמחיר הזול שאני משלמת הוא על חשבונם של העובדים, עברתי לקנות ברשת אחרת.

  1. אז תתני להם טיפ כשאת עוברת לידם.
   אין על האלה שידם משגת וחושבים שגם אני צריכה לשלם נדבות, כשאין זה רצוני (או ביכולתי). כי לך יש, אז שכולם ישלמו!
   מראה מדוייק של המעמד הבינוני עם נטייה לגבוה בארץ, שאכפת לו כל כך מעניים עד שהוא דורש גם מהמעמד הבינוני נמוך לשלם על תחושתו הטובה בעזרה לעניים.

 9. בוא תרגיע קצת עם שיר ההלל לשמאלן הזה שמתפרנס יפה על גבי אותם עניים. אני לרגע לא מסכים עם השמאל הכלכלי או המדיני. אבל רמי . לוי דואג אך ורק לרמי לוי. אין שום אידאולוגיה. בוודאי לא כפי שאתה מנסה לצייר. מאחורי רמי לוי ישנה רק תאוות בצע עצומה שמתכסה בשכבות של צדקה ואכפתיות לשכבות החלשות. אה, וגם במעטה יח”צ שקוף וביריוני

 10. כרגיל במידה מוכנים להגן על כל נבל ופושע, לא משנה שהלין שכר לעובדיו, רימה, שיקר, פיטר נשים בהיריון ובכלל התברר כנוכל עצום; הכל מקודש במסגרת המלחמה בשמאל. שום ערכים, שום כבוד לצדק והאמת, רק אנטי שמאל.

 11. איזו הפתעה, עוד כתבת “תראו את השמאל” בתאר מידה. ברצינות, לא נשאר על מה לכתוב?
  שלי יחימוביץ זה לא “השמאל והעיתונות (או יותר נכון שניים וחצי עיתונאים רודפים ידיעות צהובות על וילות) זה לא השאמל. מאיפה ההאשמה הבזויה הזו?
  להבדיל מבנט, ביבי, תשובה, דנקנר ועוד כמה סמלים שזוכים לביקורת קבועה מהצד השמאלי של המפה (מוצדקת או לא, זה לא העניין כרגע) ודווקא בנושא של רמי לוי ממש אין קונצנזוס כזה.

 12. אני חושב שהבהרת היטב את העמדה שלך ב”מבחינתי שרמי לוי יפטר עובדים כל יומיים, ישלם להם משכורות מינימום”. זאת בדיוק ההתנגדות של השמאל הסוציאלי, לא לשאר הבולשיט שציינת.

 13. שמע, האיש – חצי בסדר. מצד אחד הוא אחלה ועוזר ומצד שני הוא שותף בקרטל הכי מסריח במדינה – “ביכורי השדה”, ההוא שעושק חפשי את החקלאים ומאיים על מקורות פרנסתם בשיטות המאפיה האיטלקית בשיקאגו.
  אזזז…… “טובל ושרץ בידו”?
  וזה לא קשור לשמאל ולימין אלא לכלכלה פשוטה ואני מאחל לו חיים טובים ורחצה יומית בבריכה הפרטית שלו עד זקנה ושיבה.

 14. גם האיש ימני וגם אם הוא ליכודניק
  וגם אם הוא מסורתי
  עדיין הוא מחוייב להתנהג
  לפי כללי החוק
  וזה לא משנה כלל
  מה דעותי. ומה מוצאו.ומה השכלתו.
  הוא חייב לתת לעובדים
  את כל הזכויות המגיעות להם כפי החוק.
  וזה לא מעניין כלל מה השמאל או מתחריו
  חושבים עליו

 15. אני גר בצפון, וחושב שרמי לוי מפספס את הפריפריה בגדול.
  יש לו סניף בקריית שמונה, אבל באזור התתעשייה הצפוני, שאפשר להגיע לשם רק ברכב פרטי ולא באוטובוסים.
  יש עוד סניף בטבריה, אבל לא בתוך העיר, אלא באיזור תעשייה בחוץ, שגם לשם קשה להגיע בלי רכב.

  אם הוא באמת כזה חברתי ולא מחפש רק רווחים, אז שיקים סניף בצומת גולני, או ליד התחנה המרכזית בצפת/ חצור הגלילית/ טבריה/ קרית שמונה.
  ככה כול העניים פה יוכלו לקנות אצלו בזול, ולא במיחרים המופקעים של שופרסל ורשתות אחרות.

 16. נהנתי מהכתבה. ונהנתי עוד יותר מכך שהסמולנים מנסים להרים את המכנסים כשנתפסו כשהם מופשלים למטה, וגם מושפלים והטיעונים שלהם חלולים. זה בינו ובין הרשתות האחרות וההשוואה שבמגה מנהל שעבד חצי שנה מקבל בונוסים במליונים ואילו אצל רמי לוי למרות הדרישות הכספיות עם האיומים בסחיטה הוא עומד כסלע. סמולנים זמנכם עבר כי אתם דואגים רק למשרות לתפקידים ולמשכורות העתק שאתם צריכים כדי לקיים את אורח החיים והמעמד שלכם.

 17. סיבה אחת והיא שרמי לוי עובד ומרוויח לפרנסתו במו ידיו(שיהיה לו לבריאות) לעומת רוב אנשי השמאל ואנשי ארגוני “זכויות האדם”(חה חה חה) כביכול שמוצאים ומקבלים את פרנסתם ומשכורותיהם הגדולות מבלי שיצטרכו לעבוד ולהזיע תמורתן מתרומות של מדינות זרות וקרנות ערביות ואנטישמיות ולכן הכעס על רמי לוי שאולי בכך ובמעשיו על ידי העסקת עובדים :בלסטיזים” מיהודה ושומרון הוא עלול לפגוע במשכורותיהם הגדולות של רוב אנשי השמאל שהם מקבלים מאותן מדינות וארגונים זרים,,

 18. אבל!!! הוא יכול למשוך לעצמו דיבידנד צנוע יותר ולתת קצת יותר לעובדים ברמות השכר העלובות. ההצלחה האדירה שלו לא בנויה רק על הכישרון והאינטואיציות המבריקות שלו. היא בנויה בעיקר על התלות של אנשים פשוטים ו/או חסרי אופציות אחרות במקום העבודה שהוא מספק להם. זה נכון. מי הולכת להיות קופאית ברמי לוי? זו שלא הספיקה לרכוש מקצוע לפני שהתחתנה והקימה משפחה, או זו שאף פעם לא היה מי שידרבן אותה ויקדם אותה, או זו שהיתה נערה בסיכון ובכומשחות אחרונים חילצה את עצמה משם. בקיצור – כל מי שאין לו ברירה אחרת. אז אדון רמי לוי – אל תנצל אותן למרות שהחוק והכללים לצדך. תהיה הוגן ונדיב – וגם אז יישאר לך דיבידנד גדול למשוך

 19. רמי לוי ממש לא צדיק ומתעשר על גבם של העובדים בשכר מינימום נלחם נגד התאגדות עובדים ודואג לעצמו ולמשפחתו.המאמר שטחי ומתעלם מעובדות.

 20. העיתונאית הרדודה, הטיפשה וחסרת כל נימוס. אני אחרי רמי לוי.

 21. מדהים לראות את ההתנשאות הגזענית של ליאת רון, אשה בעלת התנהגות בהמית ומכוערת. היא בדיוק הטיפוס של האשכנזיה הדורסנית והאלימה שמטפסת מעלה על ידי אלימות מילולית ונפשית כלפי אחרים.