אידיוטים שימושיים: הבלוג של עקיבא ביגמן

צועדים לשוויון, זורעים את העקירה

זה חושב כמו שמאל, מדבר כמו שמאל ומכפיש את ההתנחלויות כמו שמאל. אבל כל זה לא מפריע לראשי יש”ע להשתתף ב’צעדת השוויון’ של אנשי ‘הקרן החדשה לישראל’ במפגן של אחדות מזויפת

לפעמים חלומות מתגשמים. צילום: נתי שוחט /פלאש90

בימים האחרונים אני עומד משתאה לנוכח האווילות הפוליטית והבורות הכלכלית של הימין. ‘צעדת השוויון’ שיצאה מירוחם בשבוע שעבר, אשר מארגניה הם כולם אנשי שמאל מובהקים, הצליחה לסחוף לתוכה ראשי רשויות של הימין ולצדם חלק מהנהגת המתנחלים, במופע מאכזב של חוסר מודעות עצמית וחובבנות פוליטית.

האם הסיפור לא ברור? ה”מאבק” לתקצוב דיפרנציאלי הוא רעיון שמקורו בשמאל הכלכלי, אווירת הייאוש והאסון החברתי הם מסרים שמקורם בתעמולה השמאלנית, והגופים שמאחורי המיזם החדש הם גופי שמאל פוליטי. מה צריך יותר מזה כדי להדליק את כל הנורות האדומות ולצלצל בפעמוני האזעקה?

מנהיגי הצעדה, ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון וחילי טרופר, הם פעילים ידועים במפלגת העבודה. ביטון היה מועמד מטעם יחימוביץ’ לראשות קק”ל, וטרופר התמודד לכנסת בבחירות 2013 במסגרת המפלגה, במקום ה-24. אליהם הצטרפו בני גנץ, שהחל מגשש את דרכו הפוליטית בעבודה צמודה עם ‘דרכנו’, היורשת החוקית של V-15 שמטרתה הפלת השלטון. ‘הקרן החדשה לישראל’ אימצה את המחאה בחום, ואבי דבוש, מייסד תנועת הפריפריות, בכיר בשתי”ל ואיש מרץ הממוקם במקום ה-8 ברשימה לכנסת, הוא ממארגני הצעדה. הכל מריח שמאל עז מלמעלה ועד למטה.

הדברים חמורים שבעתיים כאשר אותם אנשים תקפו בחריפות את ממשלת הימין ואת מפעל ההתנחלויות במהלך השבוע האחרון, ואף קשרו בין מחאת הפריפריות למדיניות הממשלה וההתיישבות ביהודה ושומרון.

רק לפני יומיים הזדעקה הארץ מהפוסט השערורייתי שפרסם דובר המחנה הציוני, עופר נוימן, בעמוד הפייסבוק שלו, שבו טען כי המתנחלים “בנו בתים על חשבון הדם של החברים שלנו. בנו בריכות על חשבון הדם של הילדים שנרצחים. בנו בתי קברות כי לא אכפת להם שאחרים נקברים”; גם חברי הכנסת של המחנה הציוני, תקפו בחריפות את הממשלה על העברת כספים להתנחלויות, וטענו שתקציבים אלו באים על חשבון הפריפריה: “בזמן שעיירות הפיתוח צועדות לירושלים בגלל הזנחה פושעת של הממשלה, מזרימים עשרות מיליוני שקלים להתנחלויות”, אמר איציק שמולי, וסתיו שפיר הסבירה למי שעוד לא הבין, כי חברי הממשלה “גוזלים את התקציבים של הפריפריה כדי לדאוג רק לחברים שלהם”.

את מסע ההכפשה כולו הובילה כמובן ‘הקרן החדשה לישראל’ שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה של צעדת השוויון עם הכיתוב “0 לפריפריה; 72 מיליון להתנחלויות”.

WhatsApp-Image-20160621

אבל הימין בשלו: הורסים את הכלכלה? משבשים את החינוך? תוקפים את הממשלה? מסיתים ומשמיצים את ההתנחלויות? למי אכפת. מחלקים כסף בחינם, אז למה שהימנים יישארו בחוץ?

מהמיינסטרים הליכודי שבשלטון המקומי אין לי הרבה ציפיות. הללו בלאו הכי לא מתיימרים לעסוק ביעדים לאומיים ואין לצפות מהם להתחשב בשיקולים אסטרטגיים ופוליטיים בעשייתם. אבל מהנהגת המתנחלים ניתן לצפות להבנה ברורה יותר של האינטרס הלאומי, של המאבק הפוליטי ושל המטרות האמיתיות של השמאל. בתגובה לפנייתי כולם התחמקו מהשאלות הפוליטיות החמורות, והתמקדו במצג משונה של אחדות ואחווה מזויפים. “המסר היה של איחוד ושל המכנה המשותף” אמר לי דובר המועצה האזורית גוש עציון, בזמן ששלח סרטון עם נאומי האהבים של ראש המועצה שלו עם ראש מועצת ירוחם ואנשי שתי”ל.

מופת של חוסר מודעות עצמית מספק אבי רואה, ראש מועצת בנימין ויו”ר מועצת יש”ע. “אין בכוונתי להיכנס למשחקים הפוליטיים”, מסר בתגובה לפנייתנו, “בגללם הגענו לאן שהגענו ודרדרנו את מערכת היחסים בחברה הישראלית לכזו המונעת יותר מדי מאינטרסים פוליטיים. אנחנו מנסים ביחד לבנות משהו אחר, שיש בו כנות, אמון ורצון לבנות גשר אמתי”.

הבנתם את זה? השמאל מגויס באופן טוטלי נגד ההתנחלויות, במסע הכפשה והסתה המתנהל במשך עשרות שנים. השמאל פועל ללא לאות בניסיון להפיל את הממשלה, לפגוע בלכידותה ולהקשות עליה ברמה הבינלאומית. כשהנושא היחיד העומד על הפרק הוא הקמתה של מדינה פלסטינית ופינוי ההתנחלויות. על זה, ורק על זה, כולם מדברים: מאובמה, סרקוזי, עבאס ונסיכי סעודיה ועד בוז’י הרצוג, אבי דבוש וחיים ילין. כולם שותפים בצעדת שוויון עולמית אחת גדולה: לפנות את אבי רואה, דוידי פרל וחבריהם מהבית ולהקים במקומו מדינת טרור פלסטינית. חשבתי שזה ברור, אבל אצל ראשי יש”ע כל זה רק “משחקים פוליטיים” ש”מדרדרים את החברה”. טירוניות פוליטית שזועקת לשמיים.

שאלתי את ראשי הרשויות אם בכוונתם לכל הפחות לדרוש ממארגני הצעדה לגנות את דברי ההסתה נגד ההתנחלויות ולהתנער מהם, אך על כך לא נעניתי. מילא, כשיעלו הדחפורים לפנות את יישובי בנימין והר חברון, לפחות יוכלו להתנחם שהכסף לזה מתוקצב באופן דיפרנציאלי.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

10 תגובות למאמר

 1. אידיוטים שימושיים- כבר אמרת.

  אולי שנציגי אמנה ומנהיגי ישע יארגנו כוח עבודה עברי מכספי מיסי אמנה לארגון והכשרה של עובדי בניין עבריים במקום להעסיק עובדי שטחים ערביים בבניין יישובי יו”ש.

  אך במקום זה הם אכן עוסקים בנראות של הדברים בלי דעת ובלי בינה משרתים מטרות הפוכות למהות שאותה נבחרו לשרת.

 2. ביגמן חושב שהוא חכם יותר מראשי המועצות של גוש עציון ושל בנימין. הוא גם מעלים את העובדה שבין תומכי הצעדה היו שולי מועלם, אורן חזן, מיקי זוהר, חברי בני עקיבא, וימניים רבים נוספים.
  החרדה של ביגמן וחבריו מאנשי הקרן הפכה לאובססיה שדורשת טיפול פסיכיאטרי

 3. כנראה שיש מי שגנים של אדיוטיזם שימושי זורמים בדמו והוא פשוט לא יכול אחרת.

 4. מר ביגמן למה אי אפשר לחשוב שתקצוב דיפרנציאלי צודק ולהיות ימני? איפה החשיבה המורכבת? כל הכבוד לאבי רואה!

  1. לתקצוב דיפרנציאלי יש משמעות אחת: הרבה כסף יילקח מהמועצות המקומיות/אזוריות/ערים העשירות ויועבר לאלו העניות.
   ומיהן המועצות העניות?
   קודם כל, כל מועצות היישובים של הפזורה הבדואית.
   אחריהן, המועצות של ערביי המשולש והגליל שאינן טורחות לגבות ארנונה מתושביהן.
   אחר כך, המועצות של היישובים החרדים.
   ורק אז המועצות של ערי הפיתוח. אבל להן לא יישאר כלום.
   ואז המועצות של יהודה ושומרון- שלהן ודאי שלא תגיע פרוטה.

   אז אמנם פגעת בתל אביב ובנותיה, אבל לטובת מי?
   זוהי חשיבה מורכבת.
   וסוף מעשה במחשבה תחילה.

 5. יחס ה”מנהיגים” הימנים הללו לשמאל הוא תמונת ראי ליחס השמאל לערבים. אנחנו בימין נדהמים מהעוורון השמאלני מול האויב הערבי אך אנחנו נוהגים בדיוק כך מול השמאל ברי הפלוגתא המרים של המתנחלים. או שמא הימין כבר ויתר על יו”ש העיקר להתחבק עם הפוסט שמאלנים. קוצר ראות משווע.

 6. תודה מר ביגמן. לשמאל יש כמה קלפים מנצחים.
  כשהשמאל מוציא את “קלף השוויון” – הימין מצדיע, הלב רוטט.
  עם ישראל משתוקק להיות ככל העמים. השאיפה היא לרדת למכנה המשותף הנמוך ביותר, שם יש הכי הרבה חברים והדרישות נמוכות.

 7. אתה בעצם אומר שרעיון השויון הוא של השמאל (לא המחלקה של הימין כנראה) ולכן בגלל שיש בזה משהו מהשמאל אז אסור להקשיב בכלל!!!!!!!!!!!!!!
  א ת ה ק ו ל ט כ מ ה א ט י מ ו ת י ש ב ח ש י ב ה ה ז ו????

  אולי קצת להקשיב, להוריד את החשדות (כל שמאל זה טרור פלסטיני),
  התנשאות (ליכוד לא מבינים כלום רק המתנחלים)

  המאמר הזה פשוט היה קשה לצפייה