הרפתקאות אח”י דרוקר בים הקונספירציות

העיתונאי רביב דרוקר צלל עמוק מדי עם התיאוריה בדבר רכש הצוללות של ישראל, וחשף את המקור למהומה: שר הביטחון לשעבר יעלון, שסובל גם הוא מביבי אישיוז ומוסר מידע רגיש לעיתונאים

כולם מושחתים חוץ מהמקורות שלי. רביב דרוקר, צילום: יונתן זינדל /פלאש90

הסיפור האחרון של העיתונאי רביב דרוקר בעניין רכש הצוללות האסטרטגי של ישראל מורכב למעשה משני סיפורים שונים, שהחיבור ביניהם יוצר את אווירת ה”שערורייה בלשכה” שהתקשורת הישראלית מנסה להדביק לנתניהו מזה עשרים שנה.

הסיפור הראשון הוא הליך קבלת ההחלטות בנוגע לרכש הצוללות, שאותו דרוקר מנסה לתאר כלא תקין במטרה לצבוע את הרכישה עצמה בצבעים בעייתיים ולהעלות לגביה סימני שאלה. כפי שאפרט להלן, מרכיב זה של הסיפור נוגע לקשר בין משרד הביטחון והצבא ובין המטה לביטחון לאומי, וליחסים בין הדרג הצבאי לדרג המדיני. כשמאזינים לדקויות בתיאוריו, ברור שדרוקר מתודרך על ידי שר הביטחון לשעבר יעלון או מי ממקורביו, תוך אימוץ מוחלט של הנרטיב שלו בסיפור.

בשלב הזה מדובר לכאורה ביום שגרתי במערכת הביטחון של ישראל, ולא עניין ל”חושפי שחיתויות” מסוגו של דרוקר. אלא שכאן נכנס המרכיב השני בסיפור – מעורבותו של עורך הדין דוד שמרון בעסקה, כמי שמייצג את אחד הצדדים הישראליים המעורבים ברכישה. העובדה ששמרון, המייצג גם את נתניהו והליכוד בעניינים שונים, מעורב בדבר, מאפשרת להפוך סוגיה פקידותית משעממת  – שעיקרה הערכות גאו־אסטרטגיות, תקציביות ומדיניות – ל”שערורייה” עיתונאית: הנה ראש הממשלה המטורף שלכם קונה צוללות שאף אחד לא צריך רק כדי להעניק לחבר שלו קצת דמי טרחה.

כשעוקבים אחרי מה שהתפרסם בימים האחרונים בסוגיה, קשה שלא להתרשם שמדובר בתפירה גסה מדי של סיפור לא אפוי. להאשמה מרחיקת הלכת שדרוקר מנסה לטפול על נתניהו יש השלכות נרחבות מאוד. אם נקבל את הטענה כהווייתה, כמעט כל הצמרת הביטחונית של ישראל (למעט הצדיקים שמתדרכים את דרוקר) מעורבים בפרשיית שחיתות הכוללת שיחות עם קנצלרית גרמניה, רכש ביטחוני אסטרטגי ארוך־טווח והוצאה עצומה של כספי ציבור – וכל זה למטרה אחת: לרפד את כיסיו של עורך דין אחד מתל־אביב.

היחס בין עומק השחיתות לקטנותו של הרווח כל־כך לא מידתי, עד שהפצצות בעלות הברית על דרזדן ב־1945 נראות לידו כמופת של פרופורציונליות ומתינות.

האם למישהו נראה סביר שראש המל”ל ומטהו, אנשי משרד ראש הממשלה, שר הביטחון ליברמן, הגורמים המקצועיים במשרד הביטחון, גורמים במשרד החוץ, משרד האוצר והשד יודע מי עוד שמעורבים ברכישות מסוג זה, מוכרים את ביטחון המדינה ומסכנים את עתידם המקצועי רק בשביל לעשות טובה לביבי? מדובר בעשרות אנשים בכירים ומנוסים שיש להם הרבה מאוד מה להפסיד, ושעל פי הסיפור של דרוקר לא יוצא להם מזה דבר. האם למישהו נשמע סביר שאף אחד מהם לא דיבר? איש לא התלונן? איש לא התריע? גם מי שלא מסכים עם מדיניותו של נתניהו, יודה שזה פשוט מופרך.

כדי לקבל את הסיפור של דרוקר, צריך להאמין לאמירות קשות מאוד על הצמרת הביטחונית של ישראל. בעיקר לכך שמדובר בחבורה של פראיירים ומטומטמים.

אלו האשמות מרחיקות לכת ביותר, וכדי לשכנע בדבר כזה צריך לספק ראיות רציניות וכבדות משקל שדרוקר פשוט לא מביא. אין פה מסמכים, אין הקלטות, אין מרואיינים או מקורות מוצלבים ומאוששים. רק קשר נסיבתי בין עורך דין אחד לצדדים שונים של העסקה (ככל הנראה שוליים יחסית, ושאינם קשורים לרכש הביטחוני עצמו). אני מצטער, אבל כדי להפליל את כל הממסד הביטחוני של המדינה צריך להתאמץ קצת יותר.

מכיוון שטיעון השחיתות של הסיפור לא אפוי, דרוקר נאלץ להרחיב בתיאור החלק הראשון של הסיפור – הליך קבלת ההחלטות בנוגע לרכש. כמו כל מספר סיפורים מנוסה, דרוקר יודע שככל שהוא יצליח לתאר את ההליך כלא תקין ותמוה, כך יקל על הציבור לקבל את התאוריה המופרזת שהוא מנסה להדביק לעסק.

אלא שכאן חל שיבוש בתכניות. שורה ארוכה של אישים התראיינו והתבטאו ונתנו תיאור אחר של המציאות, הסותר את מה שטוענים מתדרכיו של דרוקר. ראשית, דובר צה”ל פרסם הבהרה שלפיה “הצורך ברכישת צוללות חדשות הועלה על ידי הצבא בקבינט. מדובר ברכש עתידי (לעוד כעשור) של 3 צוללות חדשות, שיחליפו צוללות שיתיישנו עד אז”. בהמשך הבהיר ראש המל”ל לשעבר האלוף במיל’ יעקב עמידרור כי בניגוד לנטען, מי שדחף לרכישת הצוללות היה עמידרור עצמו, שהמליץ בכלל לרכוש 6 צוללות חדשות שיגדילו את הצי הישראלי ל־9. נתניהו, בניגוד להאשמות של דרוקר, דווקא התעקש לצמצם את הרכש ל־3 צוללות בלבד.

בכירים נוספים שהתראיינו, ובהם למשל מפקד חיל הים לשעבר עמי איילון ואלוף (במיל’) נעם תיבון, חוררו חורים נוספים בסיפור והסבירו כי גם בעבר רכישת צוללות נעשתה בניגוד לדעת חלק מראשי הצבא, וכי לישראל יש צורך אסטרטגי מובהק ברכש כזה.

15056235_10154634791042570_213375986386846358_n

ואם לא די בכך, באה לעת ערב הודעה מטעם המל”ל שבה פורט באופן חסר תקדים הליך קבלת ההחלטה בנוגע לרכש הצוללות, כולל ציטוטים ממסמכים פנימיים ואזכור שמות הגורמים הרלוונטיים שהיו מעורבים בכך, עם הדגשה ברורה של מעורבות משרד הביטחון והצבא בתהליך.

בניגוד לתיאוריות שדרוקר הפריח, אלו ראיות מוצקות: תאריכים, עדויות, עובדות ומרואיינים שמזדהים בשמם, וכולם שוללים את התאוריה שלו מן היסוד. ההליך היה תקין, כל הגורמים הרלוונטיים היו מעורבים בדבר, וראש הממשלה בכלל לא לחץ לרכוש עוד צוללות אלא להפך.

רב חובל יעלון

בראותו את מגדל הקלפים שבנה עומד לקרוס, נקט דרוקר בצעד יום הדין מבחינתו של כל עיתונאי, ופרסם אמש באתר שלו התייחסות לטענות על בסיס שיחה עם מקורותיו. הטקסט המדהים הזה חושף כמעט בוודאות את מקורותיו של דרוקר, ומציף על פני השטח גם הרבה מהנחות היסוד האידאולוגיות והמוטיבציות שלו בפעילות העיתונאית.

“הנה הסיפור האמיתי, אחרי שדיברתי עם כמה יודעי דבר”, פותח דרוקר את התיאור הארוך, שכולל למעשה את הסיפור מנקודת מבטו של אדם אחד בלבד: שר הביטחון לשעבר משה יעלון. “יעלון ראה את זה ולא ידע מאיפה זה נולד”; “יעלון ההמום ביקש לראות את החוזה”; “התברר ליעלון”; יעלון “אמר”, “תמה”, “שאל”, “בדק” ועוד שלל פעלים, עד שאין מקום לספק עם מי דרוקר דיבר אתמול. כשהתיאור הזה מצטרף לפוסט שפרסם יעלון בעמוד הפייסבוק שלו, שבו הוא מודה כי התנגד לרכישה וקורא לחקור את הנושא, הכול ברור מאליו: מסיבות השמורות עמו החליט יעלון לפוצץ ויכוח ישן שלו עם נתניהו וגורמים אחרים במעגל מקבלי ההחלטות, תוך שהוא מועל באמון שניתן בו וחושף באופן שערורייתי את תהליך קבלת ההחלטות האסטרטגי בישראל.

כך נודע לקורא – ולמעשה לכל העולם – שישראל שקלה לרכוש אניות נגד צוללות, שהיא מתלבטת לגבי הגדלת צי הצוללות שלה, שיש בישראל ספקות בנוגע לעתיד היחסים עם גרמניה והיכולת להמשיך לרכוש ממנה ציוד צבאי בהמשך, וכן הלאה. את כל המידע הזה, שאם יעלון היה אדם אחראי הוא היה שומר לעצמו, חושף דרוקר לעין כול, תוך שהוא משלב את הערותיו המזלזלות החושפות בורות במקרה הטוב וטיפשות במקרה הרע.

מכיוון שאין בפוסט המשונה הזה שום התייחסות לטענותיו של עמידרור, להודעת דובר צה”ל או לנקודות אחרות, אין בו תרומה ממשית לדיון. אז היו ויכוחים בין שר הביטחון, הצבא וראש הממשלה בשאלות של הצטיידות אסטרטגית. שומו שמיים. נניח אפילו שביבי רצה להגדיל את צי הצוללות (בניגוד לעדותו של עמידרור), ואף לרכוש ציוד ללוחמה בצוללות אויב. צריך מוח קונספירטיבי במיוחד מהסוג של מחאת שוד הגז כדי לחשוב שיש בזה דבר מה פסול.

זה כבר לא סוד שליעלון יש ביבי אישיוז. אחרי שחצה את הקווים הפוליטיים, הוא מתחיל גם לחצות את הקווים האלמנטריים של הוגנות, אמינות ואחריות לאומית. רע מאוד שאיש ראוי לשעבר כמו בוגי מצטרף למעגל הרפש שעל סיפון צוללת הקונספירציות. חבל שקריירה פוליטית כה מפוארת מסתיימת בשיט תענוגות מפוקפק עם קפטן ג’ק דרוקר במחוזות השמאל הסהרורי.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

109 תגובות למאמר

 1. יעלון רחוק מלהיות צדיק כשזה מגיע לשוד הפנסיות הגדול של אנשי הקבע.
  כשר הביטחון, הוא התעסק בעיקר בגזל הציבור עבור כנופיית המחוברים שלו.
  נתניהו לא עצר אותו, וכרגיל, הוא משלם את המחיר.

  1. מה הקשר לזה ששמרון ישמור לביבי חלק מהקופון ביום מן הימים אם העסקה תצא לפועל

  2. די עם השיטה הזאת שתוקפים את מאוכזבי ביבי
   הבנאדם פרנואיד, לא מוכן להשאיר סביבו אנשים בעלי שיעור קומה שמאיימים עליו
   אין סביבו אדם ראוי אחד להחליף אותו
   איך הגענו למצב הזה??? רגב, ביטון, שטייניץ זה מה שישאר לנו חרי שיעזוב?

   הבנאדם מושחת,
   משרתם של תשובה אדלסון ואלוביץ

   איך זה יתכן שמנהל הכספים של ביבי יגזור קופון על רכש של המדינה, איך????!!!
   למה אם מגבים אותו?

  3. הדבר הכי חשוב, שלא צויין במאמר, הוא פירסומו הקרוב של דו”ח חקירת מבצע “צוק איתן”. יעלון יוצא איום ונורא בדו”ח הזה. מה שהוא עושה עכשיו, זה פשוט ניסיון מלוכלך להסיט את אש הביקורת ממנו לנתניהו. דרוקר, כשונא אובססיבי ואדוק של נתניהו, פשוט נפל לפח של יעלון. וכך נופלים לפח גם כל הפתיים שמאמינים לדרוקר, למרות רקורד השקרים והבדיות העשיר שלו.

  4. לשי
   אם שמרון לא קיבל עמלה על העיסקה איך הוא ישמור קופון לביבי.אבל אצלכם בשמאל אתם רגילים לשקר בלי למצמץ או בלי לתת לעובדות לבלבל אתכם.

  5. לעופר:
   אם שמרון לא קיבל קופון מהעסקה – כל הכבוד לך – הצחקת אותי וזה לא מעשה קל. לפחות בזכותך פתחתי את היום בחיוך

  6. לאלה אופק: גם כחלון יקבל חלק מהשלל, לאחר שכשר אוצר מימן את עסקת הצוללות.

  7. למצ’לס: אם אגלה שכחלון גם מושחת – זה ישבור לי את הלב

 2. די להיות ישראל היום, אפשר להיות ימני בלי להצדיק כל מעשה של נתניהו.

  1. נופר אייזנבך שמיר , אפשר להיות ימני בלי להצדיק כל מעשה של נתניהו ,גם אם נתניהו צודק ?
   כאילו הימין אין לו הבחנה כל שהיא בין אמת לשקר ,ככה לעשות אנ-דנ-דינו ואיך שיצא יצא ?
   עד כדי כך נדמה לך שאחרים טיפשים ? או שאת ממש מתגעגעת ,לשלטון של בוז’י ששותק בחקירת משטרה (שומר על זכות השתיקה כדי שלא יופלל .) .מתי נמצא דופי במעשיו של ביבי ? אני מציע
   לכל העיתונאים שכל עולמם לקבל סקופ על ביבי שאחרי כל כך הרבה זמן ,במקום להסיק מסקנות
   ישנו כוון ויתחילו לחפש סקופים על נציגי האופוזיציה .ציפי לבני וחבריה …. הגיזברים של כל המפלגות שהפילה יחד עם החובות הכספיים .

  2. דיי להיות “הארץ” . אתה באמת מאמין לאן אתם צועדים ?? ראש הממשלה בנימין נתניהו שכל שנה באפשרותו להרוויח מליוני דולרים החליט לקנות צוללות בשווי מליארד דולר בניגוד להמלצת יעלון והכרעת לטובת המועצה לביטחון לאומי אך ורק שיהיה לו הנחה של אלפי שקלים בשכירת עורך דין. זה ממש הגיון רצוף של העיתונות האובייקטיבי וכל העיתונים (חוץ מישראל היום ) עומדים דום .

  3. עכשיו תוקפים את גמלאי צהל ,יש בעיות חמורות בנושא וזה נכון ,אבל לראש הממשלה יש בעיה חמורה של אמינות הוא משקר והרבה פעמים הוא נתפס משקר ונאלץ להתפתל ולספר סיפורים ,הוא מתנהל בדרכו כבר משנת 1996 אין ספור שקרים ,והיה ורביב טוען את מה שהוא טוען וזה שקר לא נכון ועלילה על ראש הממשלה וההתנהלות ברכישת צוללות אז פה ההזדמנות לראש הממשלה לסגור חשבון ארוך עם רביב .הצוללות זה כבר ביטחון מדינה זה כלי לחימה אסטרטגי עם יכולות אדירות וראש הממשלה פועל בנושא רגיש זה כדת וכדין תלונה למשטרה על רביב ועכשיו סיכון ביטחון המדינה המשטרה תחקור את כל הנוגעים בדבר ומסקנות יגיעו במהרה ,כל השוטפים בחיים יש את כל המסמכים קדימה לחקירה ובסופו של יום התברר מי השקרן

 3. אני מציע לכותב לקרוא את העדכון האחרון של דרוקר בנושא, ולהתייחס שם באופן ענייני למספר נקודות:

  1. האם הממשלה כתב במסמך הנחיות שלו סביב דיוני הצטיידות עתידיים שצריכות להיות לצה”ל 9 צוללות ללא ידיעת שר הביטחון או הרמטכ”ל?
  2. האם יוסי כהן, ראש המועצה לבטחון לאומי באותה תקופה והוא, שוכנע בעמדת משרד הביטחון וצה”ל והרעיון נגנז לאחר שנתניהו הציע אותו?
  3. האם נתניהו עמד לחתום על חוזה בגרמניה ללא אישורו של יעלון?
  4. האם גם הרמטכ”ל אייזנקוט לא ידע על כך דבר?

  1. אין המדובר בהתעצמות. שלוש הצוללות המיועדות לרכישה נועדו כדי להחליף את שלוש הצוללות הישנות בשירות חה”י שצפיוית לצאת משירות בעוד מספר שנים לאחר 30 שנות שירות.

 4. אפשר לממן אפילו עוד הרבה צוללות ואניות בתקציב הבטחון. כל מה שצריך זה רק דבר אחד קטן – תספורת לגמלאי צהל הצעירים!
  אחוז נכבד מהתקציב הולך כדי לממן פנסיה לאנשים צעירים באמצע החיים. נגיד מירי רגב, שהיתה בעצם פרסומאית (דובר צהל). אזרחית זו נהנית ממשכורת גבוהה כחברת כנסת ושרה בממשלה.
  אז למה לשלם לה גם פנסיה? בגיל 67 אפשר. למה היום? נחמן שי בדיוק כמוה, וכך גם בוגי יעלון, פואד, גלנט ואחרים.

  אם לנו האזרחים עשו תספורת בהעלאת גיל הפרישה בשנתיים לפני כמה שנים אז למה בעצם אי אפשר לעשות תספורת לגמלאי צהל הצעירים? נגיד חיתוך 30% מכל מי שמקבל מעל פעמיים שכר ממוצע במשק. מה יעשו הגמלאים הצעירים? כלום. מירי תמשיך לעבוד כ-שרה ולהשתכר מצויין.

 5. 1) אין לי מה להוסיף, רק לחזור ולהזכיר לדרוקר לבן כספית ו ל “חבורת הזבל” שלהם בתשקורת, לחזור
  ולהקשיב לאריק איינשטיין בשירו “עיתונאי קטן שלי”.

  2) לכל המקללים, המקלסים והבכיינים כפויי הטובה, להזכירכם:
  Benjamin Netanyahu, the “iron dome” of the State of Israel.
  בנימין נתניהו, “כיפת הברזל ” של מדינת ישראל.

  3) בזמנו טענתי (אני חושב גם היום) שההיצטיידות במטוסי F-35 מיותרת ולא שווה את “המחיר”. אז,
  הכל היה בסדר ? (המומחה דרוקר בדק ?).

  4) הייתי ממליץ לכולנו לרדת מ ה”עץ” הזה ולהפסיק לפגוע בביטחון המדינה !!!

 6. התקשורת הישראלית כל כך שונאת את ביבי, שעדיף למדינה לפטר אותו ולהביא את יחימוביץ במקומו. היא אשה, לא כזו שמאלית, עיתונאית לשעבר, והיא תוכל לשים את לפיד כשר בכיר, וככה יהיה לנו ראש(ת) ממשלה שהתקשורת אוהבת.
  בכלל, אני מציע ביום הבחירות לעשות סקר בין עיתונאים, להפוך אותם למעמד עליון שבוחר וממליך. אני לא חושב שהמעמד הזה, של כח מוחלט ללא כל בקרה וביקורת והשלכות, ישחית מי מהם.
  אני בטח שהם יתעלו מעבר לשיקולים הצרים האישיים וייהפכו לעיתונאים טובים, שיסקרו היטב את ראש הממשלה שהם בחרו.

  (מאחר והמדינה הזו כל כך מוטרפת והכל אפשרי, צריך להוסיף: סרקאזם, חברים.)

  1. יודע ללקק נהדר, הדרוקר הזה. הוא מלקק כבר שנים לאדונים שגם אתה נהנה ללחך את ישבנם. זו הסיבה היחידה שבגללה הוא כבר הגיע כל כך רחוק. נו, מילא, הוא לפחות עושה זאת תמורת קידום מיקצועי. אתה עושה את זה בחינם. כנראה אתה באמת שואב מכך עונג מעוות כלשהו.

  2. לי. תמיר:
   לא התכוונתי לעצבן אותך, לא ידעתי שדרוקר פגע בך. או שאתה ממש קשור בנפשך לביבי.
   הרי דרוקר חושף חשדות לקשרים של ביבי עם אדלסון, תשובה, מימרן ועורכי דיניו כמובן מולכו ושמרון.
   אם יש לך חשדות לגבי דרוקר – חשוף אותן ונראה אם אתה רציני או סתם פגוע

  3. לאל האופק:
   אין “חושפים חשדות”. חושפים עובדות או מעלים חשדות.
   עד כה לא חשף דרוקר שום עובדה בעלת ערך, והחשדות יתפוגגו לאחר בדיקה.

   העובדה שלנתניהו יש קשר עם אדלסון איננה “חשד” שדרוקר “חושף”. אדלסון תומך בנתניהו זה זמן רב, לאחר שהשתכנע שנתניהו טוב לישראל.
   אדלסון, התורם הסופר-מיליארדר, אינו צריך דבר מנתניהו או מישראל, למעט חיזוק המדינה.
   בגיל 80 אדלסון אינו בונה על רווחים עתידיים מהשקעות בישראל.

   לגבי תשובה ועוד- אין עובדות, רק סברות כרס ושקרים.

  4. למצ’לס:
   יש דבר כזה שנקרא ניגוד אינטרסים. כל עורך דין מתחיל מכיר את זה
   זה כל מה שצריך להוכיח כדי להעיף את דוד שמרון
   אני בטוח שביבי ייתן הרבה הרצאות על עסקאות הגז והצוללות אחרי שיירד מהשלטון. בדיוק כמו ברק וקלינטון

 7. ישנם צלמי פפראצי שכל עניים הוא לרדוף אחרי קרבנם 24/7 ,וישנם עתונאי פפרצי כמו דרוקר העלוב ששם לעצמו למטרה לרדוף ולמצוא דופי במעשיו שלראש הממשלה או מעשי רעיתו שרה.
  מה לעשות שעד עכשיו הוא לא מצא כלום, אבל בוז׳יקון כבר הספיק לקפוץ למים העכורים ומבקש לבדוק.

  1. לא מצא כלום???????
   ההיפך
   איך ביבי לא תובע אותו, את אלדד יניב או את עורך דין דוד לוי.
   רק אם עשירית ממה שהם כותבים נכון – אנחנו ברפובליקת בננות

 8. דרוקר רק מחזק את ביבי את דברי כזבים שלו.אני בז לך דרוקר,וביבי תמשיך להיות חזק אנחנו דוחפים אותך מאחורה.

  1. ל”אל האופק” הלא נכבד – כנראה התבלבלת בינו לבין עצמך.

  2. הדפ”רים של ביבי ממשיכים לדחוף מאחורה, למה זה לא מפתיע? 🙂

 9. הבדיחה היא שככל שאתה ואנשים כמוך כותבים נגד ביבי כתבות שהן לא מבוססות מספיק הוא לא פרייר הוא לא יפול על שוחד ככול שאתה כותב כך אתה מחזק אותו עוד מנדט ועוד מנדט ביום שתבין שהאזרחים רואים שתוקפים אותו ללא הרף לכן הם שונאים תקשורת ולא מאמינים לה לכן ברגע שיהיה לך משהו חזק ואמין ומבוסס תתקוף

 10. אני חושב שצריך לשים סוף לכל הדבר הזה שנקרא תקשורת עוינת שרוצה להכתיב פה את טון הדברים ורוח הדברים ואפס ללא סוף את נתניה ואת הימין וזאת ניתן לעשות רק דרך הכיס כמו את הערבים צריך להחרים את ערוץ 10 ואת ערוץ 2 ולא רק את מערכות החדשות אני מבטיח שתוך 14 ימים הכל פה יראה אחרת

 11. הערכתי פעם את דרוקר כעיתונאי אמין ורציני… עד שהזדעזעתי מההשתלחות הברוטלית שלו כנגד רומן זדורוב שלכולם ברור שהוא חף מפשע. ואז הבנתי כתוצאה מכך שדרוקר איננו כתב עצמאי, אלא כתבלב המשרת את אדוניו – בעלי ערוץ 10. ותשאלו מדוע ערוץ 10 כל כך נגד רומן זדורוב? כי הם סגרו אחלה דיל עם הפרקליטות שמעבירה להם סקופים, בתמורה לטיהור הפרקליטות בפרשת זדורוב, והפרקליטות מצדה תעשה הכל על מנת לטהר את המחדל שלה בפרשת זדורוב. ותשאלו איך נוצר הדיל? כתב ערוץ 10 נשוי לבכירה בפרקליטות. (אודה לאנשי קבוצת “כל האמת על רצח תאיר ראדה” להשלים את שמותיהם) על רקע זה, אינני מאמין לאף מילה של דרוקר, כוונותיו אינן טהורות, הוא כתבלב בשירות האינטרסים האפלים של אדוניו, בעלי ערוץ 10 שלו אג’נדה מושחתת משלו.

 12. כתבה נהדרת על שודדי ים עכברי שדה …ואדיוט אחד שבצו איך שבא לכם כל תשובה נכונה …

 13. לדרוקר יש בנק מטרות כנגד ראש הממשלה כל פעם שולח חץ למטרה חדשה מאחל לו שתמיד יפספס

 14. לפי הידיעות שלי…
  דווקא המידע מעופר שלח החבר הוותיק שרוצה להיות שר ביטחון..
  ןהכיסוי הביטחוני בכדי לאשר את הקונספירציה בציבור זה בוגי…
  כן זה שנפגע מלבין..
  זה שמתכנן להיות שר ביטחון..רוקם..
  וזה שרוצה שהחברים יהיו המושלים בכיפה וחש לו את כח הפירום..כן כן רביב..הוא המוציא לפועל לאור..קונספירציה שנמכרת יפה לציבור רפה שכל..
  זה תמיד עובד..
  שיטה רוסית וותיקה

 15. שקוף, שקוף, שקוף. כל כך שקוף שזה ממש מביך. אבל לא יעזור לכם – כשם שאצל אהוד אולמרט השחיתות יצאה לאור הודות לתקשורת חוקרת, כך זה יקרה גם אצל בנימין נתניהו. למרות כל הנסיונות להסתיר את האמת, אור השמש יגבר ויחטא את השחיתות

  1. אתה רק שוכח שאולמרט היה ראש עיריית ירושלים ונתניהו לא.

 16. סיפור הצוללות ומעורבות בן דודו ואיש סודו שמרון מסריח עד לב השמיים וכרגיל ביבי צולל לביבים ולא עונה לגופו של עניין אלא לגופם של אנשים.

  1. מה בדיוק הוא אמר לגופם של אנשים? חשבתי שזה מידע שהערוץ גנז ואנחנו לא יודעים.

 17. השמאל בישראל כותב ועושה את מה שבא להם נגד ראש הממשלה ומשפחתו, אבל הציבור לא מטומטם זה מחזק את אהבתנו לראש הממשלה. שרת התרבות מנסה לשנות את התנהגות שלהם אבל הם כל כך מורעלים שיח זמן רב עד ש יבינו שאין יותר טוב מראש הממשלה שלנו שיהניג את המדינה

 18. במקום לשמור על עמימות מוחלטת בכל הנוגע לרכש צבאי ובטחוני, רביב דרוקר שהוא יו”ר עמותת
  “התנועה לחופש המידע” המקבלת מימון מגורמים פוסט-ציונים במקרה הטוב ואנטישמים במקרה המדוייק.
  העיתונאי הזה שאמור להיות מאוזן שורף את כל הפרות הקדושות ובלבד שיצליח לטנף את ראש הממשלה בעוד “פרשיות דמי”.
  הפעם כבר הרחיק לכת וחייבים לבדוק האם לא מדובר בפגיעה חמורה בביטחון המדינה או בסיוע לאויבינו.
  פשוט בשם השנאה המעוורת אותם הופכים עצמם אנשי השמאל לשכירי חרב של האנטישמיות המודרנית ומוכנים להטביע את הספינה של כולנו.

 19. למה משלמים לעיתונאי גלצ וקול ישראל משכורות על שבוע של התעסקות בכלום ?

 20. חלק מהתגובות כאן ממש מטורללות (מילה חדשה בזרגון הפוליטי..) זכותו וחובתו של רוה”מ לקבל החלטות, זאת העבודה שלו. העובדה ששר ביטחון הוא רמטכ”ל לשעבר היא ממש לא יתרון במקרה הזה אלה חיסרון – הוא לא מיצג עמדה עצמאית אלה משמש כדובר צה”ל. לפי חלק מהתגובות אנשים כאן רוצים ביטחון בלי צבא…. רוצים אנשי קבע בלי שכר או תנאים.. רוצים חיילים שאסור להם לפתוח באש… רוצים הגנה מאירן (שמציגה עמדה לפיה ישראל חייבת להיות מושמדת ומייצרת יכולת גרעינית ) בלי אפשרות למכה שניה. רוצים ראש ממשלה אבל מרסקים אותו מבוקר ועד ערב…בקיצור גם וגם..- זה טוב בפרסומת זה לא עובד בחיים רגילים.

 21. נתחיל בגינוי נאות, אני ימני

  ועכשיו שזה נאמר.. לא יתכן שהגענו ליום שבו מתגלה שמי שמנהל את הכסף של ביבי מייצג חברה שסוחרת בנשק עם ישראל ומקבל מהם קופון עם העסקה יוצאת לפועל ולא ברור מאליו שביום מן הימים ביבי ייהנה מחלק מהקופון שנשמר לו לעת זקנה לעולמי עד ויש כתבים שרושמים מאמרים שמסנגרים עליו.

  לא מעניין רביב דרוקר, לא מעניין בוגי, לא מעניין כלום, מה שרשום למעלה הוא כמעט עובדה.

  1. בזכות אנשים כמו דרוקר בנימין נתניהו נמצא עכשיו בשיא הפופולריות שלו כפי שלא היה מעולם כך שהם יכולים לשכוח מהשילטון לעולם בדיוק כמו שעשו בבחירות האחרונות גם לנתניהו וגם לטרמפ

  2. תרגיל שקוף של הקרן החדשה לישראל: מדי פעם היא מתדרכת את הטוקבקיסטים מטעמה להתחיל את הטוקבק במילים “אני ימני – אבל”. הכוונה היא כמובן לשכנע אנשי ימין שאפשר להיות ימני באידיאולוגיה ולשנוא את נתניהו באותה התלהבות ששונאים אותו רביב דרוקר, יגאל סרנה ושאר כתבלבי הקרן. זוהי אחת מדרכי ההסתה של הקרן: לדחוף דרך הטוקבקים שנאה אינסופית לנתניהו שתדביק גם את אנשי הימין.

  3. כמובן שזו עובדה. העובדה שעמי איילון ועוד אנשים שאין להם שום קשר לנתניהו אומרים שזה קשקוש, לא משנה. רק דרוקר ובוגי אומרים אמת. דרוקר במיוחד, ידוע כדובר אמת מובהק.

  4. למען גילוי נאות אני ימני שפוי ולא הוזה בהקיץ כמוך. שי יקירי, אין לך אפילו שמץ או בדל של מידע להוכיח את טענותיך רק גיבוב של עיתונאי רפה שכל, אובססיבי וחסר בינה שמשמש את אדוניו כשופר תעמולה בזוי. ועל זה אתה אומר: “עובדות”. תרשה לי לפקפק בשיקול דעתך כאדם וכימני.

 22. אם זה לא אמת במה שכתב דרוקר, אז שיתבע אותו לדין, בוא ניראה אם מישהו יעשה את זה. לדעתי לא לא יתבעו את דרוקר לדין על לשון הרע מכיוון שהטיעונים שלו אמיתיים.
  נ.ב. אפילו אם רק חלק מהטיעונים של דרוקר אמיתיים, יש לביבי סיבות טובות לדאגה.

  1. אין מה לתבוע הכול אמת . אבל ההקשר זה שטות . האם יעלון התנגד לעסקה אמת: פרשנות דרוקר לכן אין צורך ביטחוני לצוללת אלא יש משהו מתחת לשולחן. עו”ד שומרון ייצג לקוח X עבור המספנה הגרמנית אמת: פרשנות דרוקר לכן שכנע את ביבי להסכים לשלושה צוללת בניגוד להמלצת ממ”ל לשישה (שלא יחשדו) ולכן שומרון הרוויח כמה אלפי דולרים סכום עתק בכדי לשכנע להעביר מליארד דולר. ביבי לא ידע ?? לא יכול להיות הרי הצוללת כמו שכתבנו יעלון התנגד אמת: פרשנות דרוקר לכן רצה לקנות צוללת בכדי לקבל הנחה אצל העורך דין של כמה אלפי שקלים ולכן הקשיב להמלצת הממ”ל למרות שההמלצות הן רק תפאורה ואין בכך כלום כי יעלון התנגד . ובכך יוצא ראש הממשלה שכל שנה מפסיד המון כסף בשוק הפרטי קנה צוללת למדינת ישראל בגלל כמה אלפי שקלים. איזה נס שדרוקר חשף את השחיתות. לאחר שהיועץ שהתמנה על ידי ביבי (אין חשד לזילות בשופטים הרי זה מהצד השמאלי) דחה זאת יש לחזור ולבדוק על F35 מה קרה שם ואם לא מוצאים תמיד אפשר לחזור לבקבוקים.

 23. סיפור לא מעניין העיתונאי הזה מדובר על ביזיון של עבודת העיתונים בארץ כל הכתבות שלו מגמתיות באופן שיטתי , הוא רדוד אנמי וחסר מחשבה לחלוטין אם שמים את המוח שלו אצל התרנגול הוא היה רץ לקצב.

 24. הייתי מביא את העובדות החד משמעיות אשר מוכיחות את השחיתות שלו, מצביע על הכשלונות שלו בכל המדדים בהם הכשלונות שלו היו באים לידי ביטוי, חברתית וכלכלית.
  אבל מה לעשות, ראש הממשלה הוא אחד המדינאים והמנהיגים הפוליטיים הכי נקיי כפיים וטהורים בתולדות העולם הדמוקרטי, איש שנמצא תחת זכוכית מגדלת ברמה של מיקרוסקופ על, בעל עוצמות ההגדלה הכי גדולות שיש כבר עשרות שנים ועדיין לא גילו אפילו כתם אפרפר אחד בדבריו או במעשיו, האיש טהור וזך כשלג מבחינת טוהר המידות ובכלל.
  בנוסף, ראש הממשלה בינימין נתניהו הצליח להצעיד את מדינת ישראל אל אזור ראשי הטבלאות הסטאטיסטיות והמחקריות הבינלאומיות, בכל הסקרים והמחקרים ההשוואתיים בעולם, בנוגע לאיכות החיים של אזרחי ישראל, בריאותם, אושרם, גידול הילדים, המעמד הכלכלי של מדינת ישראל ומצבה הבטחוני, כל זאת ראש הממשלה עשה ועושה באמצעות כישורי העל שלו בניהול, בכלכלה ובמדיניות, הוא מצליח לעשות זאת עבור מדינת ישראל כנגד כל הסיכויים הסביבתיים והכלכליים עולמיים למרות שמדינת ישראל נמצאת פיזית בתוך סביבה של התרבות של החברה הגזענית הרצחנית האסלאמית, אשר רוצחת את עצמה ומשתוקקת להשמיד לחלוטין את העם היהודי והמיעוט הלא מוסלמי האחר היושב בישראל, מדינת ישראל תחת הנהגתו עברה ללא טלטלה את אחד המשברים הכלכליים הכי גדולים שעבר העולם המערבי בשנת 2008, תאגידי על ומדינות הגיעו אל סף קריסה ומדינת ישראל רק הלכה וצמחה והכלכלה שלה רק הולכת ומתחזקת.
  כל מה שנותר להגיד זה, תודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על כך שאתה מוכן להמשיך ולשרת את העם היהודי ומדינת ישראל ואני מבקש ממך שתמשיך כך לפחות עוד שתי תקופות בתפקיד, אל תנטוש את אזרחי מדינת ישראל והעם היהודי.

  1. אתה אמיתי? יש רק שתי אפשרויות – אתה טוקבקיסט להשכיר או שאתה קרוב משפחה של דרוקר. אף אחד אחר לא היה שולח מישהו, לא משנה מי, ללמוד מדרוקר משהו, לא משנה מה.

  2. יש רק 2 אפשרויות – זה מה שמלמדים בימין. או שאתה בעדנו או נגדנו (ובעד הערבים)
   יש רק 2 אפשרויות!!! – כל כך לא משכיל – אבל אהבתי את זה.
   אני רק מקווה שאתה צעיר – י תמיר
   כי בחיים יש המון אפשרויות. כשתתבגר אתה מאוד תופתע ממה שתגלה

 25. תגיד לי אתה חי בבועה ? הצוללות הולכות לנמל פרטי חדש = מכירת צהל למקורבים

  פספסת את כל הפואנטה. הכתבה של דרוקר לא עומדת לבדה. התגלתה כאן פרשת שחיתות מקיפה מרובת-מוקדים. מתגלה לנו שאי אפשר להפריד את מל”ל מהממשלה, את הגז מהצוללות, ואת המקורבים מהאנשים. כולם באותה סירה.. 🙂

  הכתבה של דרוקר לא באה בפני עצמה, היא מצטרפת למבול כתבות (ראה אבי בראלי דה מרקר וטל שניידר). “מי שמאשים ככה את הצמרת הבטחונית צריך הוכחות” = כבר יש = דוח מבקר המדינה + ועדת הכנסת. פורסם רבות שנימוקי המל”ל הזויים.

  גנור ובר-יוסף הם אנשי ליברמן ושטייניץ – בחסות עורך-דינו של רוהמ – והם נמצאים בעמדות מפתח בנושאי גז ים וצבא (תזכורת: הגז בים). ידם בכל: הנהלת נמל חיפה, סטילים לאסדות גז, קונסול ‘לנושאי גז’, נמל פרטי לצהל. בר-יוסף רקם עסקת סטילים, גנור מקבל נמל פרטי לצוללות, ושמרון אחראי על החוזה. רוהמ בעצמו דחף להגנה על אסדות, ואישית דחף עסקה מול מרקל. נתניהו מספר שהכל המלצות מלל. אבל בר-יוסף ענה בכנסת כי הכל “הנחיה של הקבינט”.

  עו”ד מולכו-שמרון נמצאים בשירות רוהמ מטעם *המדינה* – כולל בשליחות סודית במפגשים עם פלסטינים ובנאומים בקונגרס האמריקאי – והמשרד מתמחה באנרגיה תשתיות ומשאבי טבע (בין השאר). יש יותר רגיש ומקורב מזה? יש יותר ניגוד אינטרסים מזה? המשרד גם ייצג את ארנו מימרן בארץ (“הצרפתי הנדיב”) והחברה היחידה שלו בישראל רשומה אצל מולכו-שמרון (על הכתובת של משרדם). אם כל זה לא מספיק שמרון הוא בן דוד של נתניהו, מולכו נשוי לאחותו של שמרון, אלו האנשים הקרובים ביותר לרוהמ, ודהמרקר סיכם: “מולכו מקבל מנתניהו את כל הצ’ופרים – ושמרון מתעסק בג’יפה”.

  דרוקר רק פוצץ את המוגלה. וגם זה רק סיפתח.

  לטמון את הראש בחול זה מפגר. הסיפור כאן זה לא דרמות בוגי-ביבי.

  אלא איך גנור ובר-יוסף ושות’, בחסות שמרון נתניהו שטייניץ וליברמן, דופקים קופה על חשבון צהל והמדינה. והחבר’ה הם בהחלט דחפו לזה – זה מופיע בפרוטוקולים. “הנחית הקבינט הבטחוני”, “ללא מכרז”, וכו.

 26. ואף מילה על דוד שימרון? נו באמת… כל מה שהבאת פה לא תופס מים. אתר מידה… רן ברץ ? תתאמצו יותר. אנחנו לא מטומטמים.

 27. יעלון היה רמטכ”ל רע. שר בטחון גרוע והכי חשוב ח*א של בן אדם.
  ללא נתניהו הוא היה נשאר רמטכ”ל שנזרק מתפקידו. ביבי סחב אותו על גבו לעמדת שר הביטחון.
  ובתמורה יעלון תקע סכין בגבו של ביבי.
  יעלון הוא אדם צבוע שמוכן להגיד היום שיש לספח את יהודה ושומרון, אם זה יקדם אותו פוליטית. ומחר הוא מסוגל להגיד את ההפך כי יש לו חשבון לסגור או כי הוא צריך ליטוף מהתקשורת.

 28. הבעיה היא שקשה לתפוס את דרוקר על שקר (גל בק?) ולעומתו קשה לתפוס את ביבי אומר אמת. הפער הזה מאוד מדאיג

 29. חלאס הימין בשלטון, הימין ישאר בשילטון עוד המון שנים, עם ביבי או בלעדיו. אם יש חשד, אדרבה שיבדקו, אם ביבי זך הוא ישאר כזה גם אחרי ואם הוא מושחת שילך בדרכו של אולמרט
  זה ששלטון החוק והאנשים האמונים על חקירה אפשרית של ראש ממשלה הם אנשי שלומו, ובנוסף גם המל״ל מורכב מאנשי שלומו, מעלה חשד.
  הייתי מצפה ממדינה עם בקורת עצמית לבדוק דברים כאלה

 30. דרוקר אוהב להציג את עצמו בתור עיתונאי שלא מפחד להתעסק בנושאים ותמיד עושה עבודה עיתונאית מעמיקה. ירד לי ממנו כבר לפני שלוש שנים שעשה בתוכנית המקור “תחקיר” על רצח רבין ושימש שופר לכיסוי כל החורים של השבכ. עיתונאי פחדן ועלוב שמכסה כתבות על פי האינטרסים של השמאל הנכלולי.

 31. לרביב דרוקר האפס השמאלני הבוגד יש אובססיה לראש הממשלה נתניהו וכל האמצעים קשרים לנגח להפיל את נתניהו מהשלטון!!!

 32. שפיות בתוך חולניות.
  תודה ביגמן על הכתבה השפויה שכל כך מתבקשת מול החולניות של דרוקר ומרעיו בנסיונות בלתי נלאים לקעקע את ראש הממשלה,שבמקום לעבוד צריך לעסוק בהדיפת המתקפות הבלתי פוסקות האלה. אבל עד עכשיו עם ישראל הוכיח שאינו מטומטם ומחזיר את הבומרנג לכוון הנכון.

 33. י וַיֹּאמֶר שְׁמוּאֵל אֵת כָּל-דִּבְרֵי יְהֹוָה אֶל-הָעָם הַשֹּׁאֲלִים מֵאִתּוֹ מֶלֶךְ: יא וַיֹּאמֶר זֶה יִהְיֶה מִשְׁפַּט הַמֶּלֶךְ אֲשֶׁר יִמְלֹךְ עֲלֵיכֶם אֶת-בְּנֵיכֶם יִקָּח וְשָׂם לוֹ בְּמֶרְכַּבְתּוֹ וּבְפָרָשָׁיו וְרָצוּ לִפְנֵי מֶרְכַּבְתּוֹ: יב וְלָשׂוּם לוֹ שָׂרֵי אֲלָפִים וְשָׂרֵי חֲמִשִּׁים וְלַחֲרֹשׁ חֲרִישׁוֹ וְלִקְצֹר קְצִירוֹ וְלַעֲשׂוֹת כְּלֵי-מִלְחַמְתּוֹ וּכְלֵי רִכְבּוֹ: יג וְאֶת-בְּנוֹתֵיכֶם יִקָּח לְרַקָּחוֹת וּלְטַבָּחוֹת וּלְאֹפוֹת: יד וְאֶת-שְׂדוֹתֵיכֶם וְאֶת-כַּרְמֵיכֶם וְזֵיתֵיכֶם הַטּוֹבִים יִקָּח וְנָתַן לַעֲבָדָיו: טו וְזַרְעֵיכֶם וְכַרְמֵיכֶם יַעְשֹׂר וְנָתַן לְסָרִיסָיו וְלַעֲבָדָיו: טז וְאֶת-עַבְדֵיכֶם- וְאֶת-שִׁפְחוֹתֵיכֶם וְאֶת-בַּחוּרֵיכֶם הַטּוֹבִים וְאֶת-חֲמוֹרֵיכֶם יִקָּח וְעָשָׂה לִמְלַאכְתּוֹ: יז צֹאנְכֶם יַעְשֹׂר וְאַתֶּם תִּהְיוּ-לוֹ לַעֲבָדִים: יח וּזְעַקְתֶּם בַּיּוֹם הַהוּא מִלִּפְנֵי מַלְכְּכֶם אֲשֶׁר בְּחַרְתֶּם לָכֶם וְלֹא-יַעֲנֶה יְהֹוָה אֶתְכֶם בַּיּוֹם הַהוּא:

  1. בטח שה’ לא יענה לך. כדי שיענה לך, אתה צריך קודם להכיר בקיומו. בכל זאת, זה תמיד נחמד ומשעשע לראות איך אתאיסטים ושונאי יהדות לתיאבון, מצטטים באדיקות מהתנ”ך.

  2. רמי – אל תילחץ
   גם החילונים אוהבים לראות את התנ”ך כחלק מההיסטוריה שלהם.
   פשוט החילונים חושבים שדברים כמו להרוג הומואים, להרוג מחללי שבת, להרוג בן המקלל את הוריו וכו – כבר לא תקפים בעולם המודרני
   אבל יש הרבה מה ללמוד מסיפורי התנ”ך.
   כאן קל לראות שהנביאים (כיום רבנים או שופטי בג”ץ) מזהירים את היהודים ממה שיקרה כשירצו מלך. היהודים לא למדו אז ולא לומדים היום ברצון שלהם להפוך את ביבי ממשרת ציבור למלך

 34. מעניין וחשוב. עם זאת עדיין יש טעם לפגם בנושא שמרון. לגבי נתניהו אני בטוח שכוונתו טובה, אבל הסדר ניגוד העניינים של שמרון מול המדינה כנראה לא עודכן כראוי. הצפייה שעורכי דין-גם אם קוראים להם שמרון יהיו מוסריים ויגבילו את עצמם מרצונם -הוכחה שוב כלא ראויה במלואה.
  על נתניהו להכריז כי קשריו עם שמרון מופסקים ללא קשר לבירור העניין. גם אם שמרון פעל לפי מסמך ניגוד העניינים הקיים במלואו- עדיין מוסר זה עניין ציבורי, וייצוגו של שמרון בעל אינטרס מובהק הוא במקרה הטוב שימוש במידע פנים ובמקרה הרע-אין צור להרחיב.

 35. שאלה אחת. האם ביבי דחף לרכש של ספינות נגד צוללות מהמספנה הגרמנית? באם התשובה חיובית המסקנה גם היא ברורה.

 36. מה זה האתר הזה?
  נתניהו גם עורך של אתרי חדשות?
  לא יעזור לכם. בסוף חרא צף!

 37. הדברים הכתובים במאמר כ”כ ברורים, כל ילד שראה את הפרסומים בנושא שם לב לכך, אני הייתי מציע שכל חקירה עיתונאית או מהפרקליטות על איש ציבור לא תוכל להתפרסם אלא בשלב כזה שהחקירה הגיעה לכתב אישום, כך יחסכו לנו הרבה רפש עיתונאי. וכך יחסך מהרבה אנשי ציבור שאינם אשמים עגמת נפש רבה, תחשבו על זה.

 38. תגובה ארוכה מאוד על שום דבר….אם הכל בב”לת אז שביבי יגיש תביעת דיבה או לשון הרע נגד דרוקר. גם שמרון צריך לעשות את אותו הדבר. מעניין מאוד האם זה יקרה. לעניות דעתי הבלתי מקצועית בעליל, זה לא יקרה. להערכתי כאחד העם, במקרה הזה אין עשן בלי אש….

  1. הדבר הנכון היחיד שכתבת – שכל הסיפור הוא כנראה באמת שום דבר.

  2. לצערי – לא זכור לי מתי איש ציבור יצא זכאי מאישום. ואני לא מדבר על אי הגשת תביעה מ”חוסר עניין לציבור” כמו במקרה ליברמן. שבגלל שלא היתה חקירה הציבור צריך להאמין שכמו שכתוב בספר “הסוד” – צ’קים באמת יכולים להופיע בדואר.
   הבעיה היא חוסר הענישה וחוסר השפיטה ולכן העשן כאן חמור מאוד.

 39. עם כל זכויותיו של יעלון למען המדינה ואכן רבות הן, הוא מזמן חצה את הקווים האלמנטריים של הוגנות, אמינות ואחריות לאומית.

 40. אין מצב שביגמן כתב את זה. אין פה מילה רעה אחת על בנט או על שקד.
  וברצינות: הירי המגוחך, המתאמץ והלא הגון שלכם בתוך הנגמ”ש מוריד מהרצינות של האתר שהתחיל כמו תקווה אדירה (ולא איבד את זה לגמרי אלא שעימעם את זה מאד) והפך לגירסה מעט יותר אינטליגנטית של ישראל היום. חבל.

 41. אני, משום מה, בוחרת להאמין לרביב דרוקר. מיצמוצי העיניים של ראש ממשלתנו מסגיר את השקרים שהוא מפיץ על ימין ועל שמאל. לצערי, הרבה אנשים מאמינים לו בלי מחשבה מעמיקה בעניין, אלא רק בגלל עניין ריגשי. חבל. כך אנחנו הורסים במו ידינו את המדינה השפויה היחידה במזרח התיכון.

 42. בוגי, כראש אמ”ן במהלך מבצע “ענבי זעם”, ככל הנראה מתוך רצון לקלוע לטעמו של ראש הממשלה שמעון פרס ערב הבחירות (ולפני שהכל השתבש עם כפר קנא), הודיע שהאיראנים (לא פחות) מעוניינים שהליכוד יזכה בבחירות.
  הוא אמר את השטות בשידור, במהלך מסיבת עיתונאים כשפרס לצידו. פרס לא הצליח להסתיר את שמחתו…
  מאז, כמו במהלך מבצע “עמוד ענן” ואף יותר מכך במהלך “צוק איתן”, הפגין בוגי את הסיבות, שבגינן התקדם החייל המילואימניק לפיקוד על סיירת מטכ”ל, על חטיבת הצנחנים ועד ללשכת הרמטכ”ל… (שם, כזכור, בחר לאפשר לרקטות החיזבאללה להחליד).
  שורה תחתונה – אדם ראוי מאד, מוכשר מאד… פה ג’ורה.
  חבל.

 43. מישהו אמר פעם שלקריה צריך להגיע עם נעליים גבוהות ???? מסתבר שכנראה גם במשרדי הממשלה , הייתה חפרפרת , וכנראה שהמסמך שהועבר עם 2 האוניות ושתוקן אח”כ והועבר למרקל בלי 2-האוניות. לדבריו של ראש מלל עם רינה מצליח, גם לא נחתם חוזה , רק מזכר הבנות. ואת זה לא ידעה החפרפרת????
  עקרונית אם יש ספקות צריך לחקור. נקודה. אבל על פניו נראה לכאורה , שתוך מסע להפלת נתניהו שוכחים לשמור על סודיות ובטחון המדינה. פעם כל קצין כל יוצא צבא שמר בבטן הכל, פיו היה חתום. היום מפחיד לשמוע אנשים מהשורה הסודית ביותר “מזמרים”

 44. ידעתי שבלוגי יעלון עומד מאחור. טוב שזרקו את המנוול מהתפקיד .
  מי שמפנה גב לחייליו לא ראוי להיות שר הביטחון ובטח לא בהנהגה

 45. תגיד דרוקר,כמה קיבלת מהמולטי מיליונר ופדופיל לכאורה , ניסים חדד , כדי להוציא אותו ממאסר של 17 שנה ??

 46. אני איש ימין ומעניין בניהול תקין של קבלת החלטות .
  למה אי אפשר לדרוש את זה מנתניהו?
  למה היותו איש ימין מקנה לו את הפטור מנקיון כפיים?

  1. אתה איש ימין כמו שאני איש צפרדע. השיטה החדשה של מטקבקי הקרן החדשה לישראל: לספר לנו שהם ימניים ולהסית נגד נתניהו כמו יגאל סרנה ורביב דרוקר.

  2. צודק איש המטקות – או שאתה איש ימין או שאתה נקי כפיים. תחליט!

 47. מה יש לדרוקר לתרום ממקצועו כ…עתונאי???הוא מוסד צהוב. מהלך אימה על ממשלת נתניהו ועל ביבי ומשפחתו בפרט,עיקר עיסוקו הוא בשנאה אישית ותהומות כלפי ביבי.
  הלואי היה לו ערך כלשהו הוא לא כלב שומר דמוקרטיה אלא בקטע אישי עם ביבי .
  נ מ א ס ת !!!!מר צהובון!

 48. התמונה מתבהרת. לאחר שערפל מתפזר מסתבר שהבעיה העיקרית אינה עצם העסקה אלא מעורבותו לכאורה של עו”ד שימרון שהנו עורך דינו של ראש הממשלה בעסקה -חשש לניגוד עיניינים.
  מה נמסר על מעורבותו ?
  את מיהוא מייצג בדיוק בצד הישראלי ? בצד הגרמני ?
  האם קיים קשר עם מי במשרד הבטחון ? שיש לה מעמד בעסקה?

  1. הבעיה העיקרית היא מעורבותה לכאורה של שרה: שרה שכנעה את ביבי לקנות את הצוללות כדי שהיא תוכל לאכול שם גלידה פיסטוק ולשתות בלי למחזר בקבוקים – מתחת לרדאר של דרוקר. יש כאן חשש לניגוד עניינים עם דרוקר: אם שרה תאכל גלידה פיסטוק בצוללת ותשתה שם בלי למחזר בקבוקים, איך דרוקר יוכל לדווח על כך לקוראיו ולהראות למעסיקים שלו שהוא עובד מספיק בשביל שכרו הנאה?

   http://rotter.net/forum/gil/21726.shtml

 49. אם חשבתי בעבר להצביע ליעלון – הסיפור הזה גנז את המחשבות האלה . חבל.

 50. הימין איבד את המוסר שלו
  לא משנה מה ביבי יעשה וכמה יגנוב/יעשוק, מאמיניו, חסידיו וסתם עוורים ימנים ימשיכו להצדיק אותו.
  או במקרה הגרוע להתלונן שגם בוז’י גנב…יעלון שקרן…לפיד…ברק

  ביבי מושחת נקודה. בלי קשר למושחתים האחרים. הוא מושחת.
  ביבי מנהל גרוע. בלי קשר לגרועים האחרים בפוליטיקה
  ביבי שקרן. מניפולטיבי. בלי קשר לכל ה-120 האחרים

 51. ברור כשמש שיעלון פוטר על רקע הצוללות ולא על רקע החייל היורה. יומיים לאחר מינויו, ליברמן נפגש עם שמרון ומיד רב טוראי ליברמן דבר כמומחה ומצדד ברכישת כלי השייט. הבעיה היא המספנה שאין חולקים על כך ששמרון אמור היה לקבל אחוזים מרווחי התפעול שלה, שביבי הפעיל כל לחץ אפשרי לטובת העניין, שביבי הפעיל לחץ לחיסול המכרז הבין לאומי, שגנור הוא שכנו וחברו של ביבי, שגנור קבל את התיווך על הרכישות מבלי שיש לו שום קשר ידע או רקע בעניין חוץ מהיותו “מקורב” לראש הממשלה. נתניהו משקר במצח נחושה באומרו שהוא לא ידע ששמרון קשור לעסקה. גנור כבר קבל מקדמה המתקרבת ל 100 מיליון שקל ואיש לא יודע בשלב זה עם מי הוא התחלק או אמור היה להתחלק בהמשך. חוץ מייעלון המושמץ, גם אלופים ואנשי מקצוע אחרים מסרו עדויות והמשטרה מודעת לגודל השחיתות. עניין המתנות ועסקי נוני מוזס הם לדעתי מסך עשן על כלי השייט הנראה על פניו כעניין השחיתות הגדול ביותר בתולדות המדינה. לנתניהו יש שחפ”ץ בדמות היועץ המשפטי שהוא “מינוי אמון” שלו ואולי גם מפכל המשטרה, אותו מינה . שניהם עברו, לכאורה, תשאול, גם אצל אשת ראש המשלה.
  “המקורבים” של ראש הממשלה הם בעלי ממון ענק בלבד (מקורבי בן גוריון להבדיל, היו סופרים, הוגי דעות ומדענים) וביבי הפך את עניין יחסי הון-שלטון לאומנות שתילמד באוניברסיטאות. אני משוכנע שדברי לא יפורסמו כי ביבי השתלט על הרשת, על נענע (של מקורבו אבילוביץ) של תפוז, כך לפחות לפי הרושם, על NRG ועוד.
  דרוקר הוא עיתונאי אמיץ ולדעתי הוא זקוק לשומרי ראש. עובדה שמעולם לא הגישו נגדו תביעת הוצאת לשון הרע

 52. ומה יש לכתב המאמר לומר לאחר הודעת היועץ המשפטי על פתיחת חקירה פלילית בנושא הצוללות ?

 53. נו ומי אוכל נקניקיות לוהטות עכשיו? דרוקר הוא כלב השמירה של הדמוקרטיה. ויש סתם כלבים… אז שינבחו.