תגובה לא מידתית: הבלוג של אמנון לורד

אובמה תכנן את זה מראש

ההימנעות מהטלת וטו במועצת הביטחון של האו”ם תוכננה על ידי ממשל אובמה זה מכבר. אבל אם מחברים את הנקודות אפשר לזהות תוכנית גדולה עוד יותר: הפלת שלטון הימין בישראל

לא הצליח. אובמה. צילום: הבית הלבן

בסביבות 25 בנובמבר 2009 הופיעה השרה דאז לימור לבנת בבאר־שבע. היא דיברה על היחסים עם ממשל אובמה החדש, ופלטה באקראי: “נפלנו על ממשל נוראי”. צריך לומר היום שלבנת ביטאה נכון את מה שהיא ואחרים בממשלת ישראל חשו עשרה חודשים בלבד אחרי שברק אובמה הפך לנשיא ארצות הברית, ושמונה חודשים אחרי שנתניהו חזר לשלטון.

מיד אחרי שאמרה את האמת הקשה, החלה ההתנפלות מצד דוברי אופוזיציה שוחרי שלום ובעיקר פובליציסטים ופרשנים. יואל מרקוס, שעוד כתב אז, האשים את לבנת ב’הארץ’ שכשרת התרבות היא משתמשת בעברית מאוד נמוכה עם המלה “נוראי”, “אך לא פחות מזה אפשר לומר על חוצפתה להאשים את ממשל אובמה כגרוע ביותר שהיה לישראל”.

מאז חזר הדפוס הזה: הציבור הישראלי וכל פרשן עם עיניים בראשו מזהים שהנשיא אובמה מסוכן לישראל ומתנהל בצורה מפחידה; אך בכל שלב מתייצבים בעלי טורים וכתבים, נשיאים ואנשי ביטחון בדימוס, ומעניקים גיבוי לנשיא העוין ביותר לישראל בתולדותיה. והפיגוע נגד ישראל במועצת הביטחון ביום שישי הוא כאין וכאפס לעומת המחיר שמשלמים אזרחי סוריה ועיראק על פעולותיו החמורות, שפתחו את המזרח התיכון לשלטונן של רוסיה ובעיקר איראן. הפרשנים הישראלים, בייחוד ב’הארץ’, ‘ידיעות אחרונות’, וערוץ 10, יצרו עבור אובמה את מסך ההונאה של הציבור בישראל, והוא השתמש בהם כדי לקבל לגיטימציה למעשיו הבוגדניים מול מפלגתו הדמוקרטית ובעיקר מול הקהילה היהודית המפוחדת והמבולבלת בארצות הברית.

המטרה: החלפת הממשל הישראלי

הברית שעסקה בזריית חול בעיניים ובסינוור הציבור הישראלי באשליות, נערכה בחצי השנה האחרונה להפלת ראש הממשלה נתניהו; זה לא שאובמה וכתבלביו המאיימים על משטרת ישראל, הפרקליטות, השרים והשופטים לא ניסו להפילו בכל יום בשמונה השנים האחרונות. אבל בגלל משבר אזריה במערכת הביטחון, נוצרה התלכדות והתגבשה תכנית.

אין לנו מסמך להסתמך עליו. אין לנו על מי לסמוך אלא על חיבור הנקודות בלבד כדי ליצור תמונה ברורה למדי: ההנחה היתה, באחוזים גבוהים מאוד של סבירות, שהילרי קלינטון נבחרת לנשיאת ארצות הברית. הדבר הפך לוודאי כאשר דונלד טראמפ הפך למועמד השנוא והלא־לגיטימי של המפלגה הרפובליקנית. הסוכן הבכיר של פאמיליית־קלינטון בישראל הוא אהוד ברק (ועל כך הרחבנו כבר במאמר קודם). רק לפני כמה שבועות נחשפו עוד פרטים על פרשת החנינה למרק ריץ’ שעמד בין קלינטון לאהוד ברק, ושיחות הטלפון שלו ממש בשלהי כהונת קלינטון. האם ברק היה המועמד לקחת את השלטון עם נפילת ביבי? לא בהכרח. אבל הוא היה זה שתקע את התרועות החזקות ביותר למרד נגד נתניהו.

שוב נזכיר את נאומו בכנס הרצליה ב־16 ביוני השנה: “מה שעומד באמת בראש סדר העדיפויות של נתניהו איננו בטחון ישראל אלא קידום זוחל וערמומי… של אג’נדת מדינה אחת מהירדן לים – אג’נדה המהווה איום ישיר על זהותה ועתידה של ישראל והפרויקט הציוני כולו”. ברק צפה שתחת נתניהו ישראל “תמשיך בבנייה בכל ההתנחלויות… על מנת ליצור עובדה בלתי הפיכה”; הזהיר מפני צעדים שיידרשו ש”דגל שחור” מתנוסס עליהם, היינו מעשי טבח וגירוש המוניים; קבע שמדיניות ממשלת נתניהו ספוגה בגזענות, פופוליזם ולאומנות, וש”הצירוף של כל אלה מהווה ניצני פשיזם שדבקו בממשלה הזאת. ממש כך”. ולבסוף קרא להתקוממות: “אם לא תשנה הממשלה דרכה, יהיה על כולנו להפילה”. לאורך החודשים האחרונים ליווה ברק כאקורדיוניסט את מהלכי ההתקוממות בציוצי טוויטר, וגם עכשיו, בעקבות הפיגוע החמור של אובמה במועצת הביטחון, הוא שיגר ציוץ מלגלג שנתניהו יאשים את המופתי.

אבל באותה עת הוכנה תחמושת רבה ונפיצה לצורך מימוש קריאתו של ברק, וכאן נכנסו לתמונה אילנה דיין ורביב דרוקר. הכוונה ברורה לכל, ובשמאל ובתקשורת לא הסתירו אותה: הדרך להפלת נתניהו היא בהתקוממות מתוך המנגנון. הפללה לצורך הפלה. אמנון אברמוביץ’ דיבר על כך שוב ושוב. לשם כך הותקף, הולעג והולחץ ללא סוף היועץ המשפטי מנדלבליט. נדמה היה שכל מטרתה של אילנה דיין בתחקיר שלה על התנהגות שרה נתניהו כלפי עובדים במעון ראש הממשלה היתה הפעלת לחץ על מנדלבליט. היא הקדישה חלק נכבד בפיגוע הדריסה שלה ב’עובדה’ לדלגיטימציה של וינשטיין וממשיכו.

ברור לכל שהיום לא מקיפים את משרד ראש הממשלה בטנקים לצורך הפיכה, אלא מייצרים לחץ ממוקד של מונופול שידורים נגד אישים ונגד בעלי תפקידים, ובייחוד ראש הממשלה ורעייתו. זהו לחץ שחוקרי משטרה, פרקליטות ויועצים משפטיים בקושי מסוגלים לעמוד בו, והם נדרשים להזדרז ולהגיש את נתניהו לטריבונל. בהמשך הופיעה “פרשת הצוללות” שהתגלגלה למספנות שהתגלגלה ל”כלי שיט”, וכל זה כמובן בליווי ציוצי עידוד מראש הממשלה לשעבר.

לא יהיה זה אפוא מופרך לשער שהתכנית הגדולה היתה להפיל את נתניהו בטווח של כמה חודשים, כדי שעם כניסת קלינטון לבית הלבן יהיה לה פרטנר משתף פעולה. רצוי ברק עצמו, אבל כל מועמד אחר יכול להתאים. הרי גם אם לא הולכים לבחירות, הליכוד יכול להעמיד לנתניהו מחליף. פרשת הצוללות זו כבר תחמושת שהיה צריך להטיל אותה בכל מקרה, מאחר שמשהו השתבש בתרחיש: קלינטון הובסה, וטראמפ הולך לוושינגטון.

פייבוריט? אריאל חרמוני, פלאש90

יש עוד חוץ מהתנחלויות

לא ברור מה היה קורה אם קלינטון היתה נבחרת. האם גם אז היה אובמה נמנע מהטלת וטו על החלטת ההתנחלויות? אפשר להניח מחיבור הנקודות שאם מערכת הפוטש היתה מצליחה להפיק הליך חקירה פלילי נגד נתניהו – גם אז אובמה היה מוסיף את הפצצה שלו כדי להבטיח את הפלת נתניהו. בכל אופן, מאחר שנתניהו נראה כמי שהולך ומייצב את שלטונו ומאחר שעליית טראמפ מעניקה תחושה של חיזוק אמיתי לממשלת הימין בישראל, הוא הטיל את הפצצות שהיו לו מתחת לכנף כדי למנוע בעיות בטיחות בנחיתה הקרובה שלו.

למעשה אובמה נכשל. ממשלת נתניהו שורדת, והיא תישאר פה לעוד יותר משנתיים. ואילו ממשל אובמה הולך ובמקומו עולה, אולי בפעם הראשונה מאז קמה מדינת ישראל, ממשל אמריקני ידידותי באמת. אובמה כבר קבע את סדר היום לקדנציה הראשונה של טראמפ ולשנים הקרובות של נתניהו: סדר היום הזה יתמקד במניעת הנזקים של יעף ההפצצה האחרון של הנשיא אובמה נגד ישראל. זה אומר שאם היה סיכוי כלשהו להסדר עם הפלסטינים, בין דו־צדדי ובין אם זה חד־צדדי, לישראל יש עכשיו מלוא הלגיטימציה לנהל מאבק בכל הכלים נגד האו”ם, נגד מדינות שירצו לקדם מהלכי חרם, נגד תנועת BDS ונגד משתפי הפעולה של התכניות האנטי־ישראליות מבית. העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים הופכת לצעד כמעט הכרחי בעקבות ההחלטה במועצת הביטחון. לאחר מכן הקונגרס יתרום את שלו – רצוי בהפללת BDS בארצות הברית על בסיס החוק הפדרלי, ובנוסף שלילת תקציבים מגופי האו”ם. ישראל תתרום את חלקה בקידום חקיקה שתקבע תנאי סף להגשת עתירות לבג”ץ, כך שרק גורם שנפגע ישירות מהליך כלשהו יכול להגיש עתירה.

כן, גם המתנחלים יתבקשו פעם אחת להתחשב באינטרס הלאומי ולאפשר לממשלה לעסוק לפחות בחמישים אחוז ממשאביה ופעילותה בנושאים שאינם קשורים בעמונה ובנותיה. בנאומה האפולוגטי שהסביר את הימנעותה של ארצות הברית מהטלת וטו, הזכירה סמנתה פאואר את האמירה של “אחד השרים” שנוצרה עכשיו הזדמנות להוריד מהפרק את פתרון שתי המדינות. היא אמרה שזה היה אחד המניעים להגשת הצעת ההחלטה למועצת הביטחון. עוד היא הזכירה את המהלך של “חוק ההסדרה” כגורם שהעניק תנופה למהלך האמריקני. אז צריך להיות אידיוט כדי לחשוב שאובמה לא תכנן מזה זמן רב – ג’ון בולטון אומר: שנתיים – לפגוע ישירות במדינת ישראל. אבל ראשי הימין המתנחלי בכנסת בהחלט עודדו את “הממשל האמריקני הנוראי הזה” להוציא לפועל מהלך זדוני שתוכנן מראש.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

46 תגובות למאמר

 1. אמנון לורד חוטא באי עקביות.
  לפני מספר חודשים הוא פרסם מאמר דעה באתר זה, בו טען בביטחון שאובמה לא יפעל כנגד ישראל באו”ם.
  לורד שיבח במאמר את סמנתה פאוורס וואלרי ג’ארט כידידות ישראל.
  הגבתי אז למאמר וטענתי כי אובמה יקדם בכל מקרה הקמת מדינה פלסטינית באו”ם, גם אם זה יהיה הדבר האחרון שיעשה כנשיא.
  הסיבה לכך היא תפיסת העולם הפרוגרסיבית קיצונית שלו, עם הטיות פרו איסלמיות ואנטישמיות. בעולם של אובמה אין מקום למדינת לאום יהודית.
  מותר לאמנון לורד לטעות, אבל לא מכובד להתעלם מהטעות שלו עצמו ועוד להפנות אצבע מאשימה ל”ראשי הימין המתנחלי בכנסת” כאילו הייתה להם
  אחריות כל שהיא לצעד האנטישמי והצפוי כל כך של ממשל אובמה.

  1. חבל שלא נתת לינק למאמר. אם אתה צודק, זה חושף את לורד ייחשף במלוא עליבותו העיתונאית. עיתונאי הגון היה מתייחס למאמר אם כתב בו דברים הפוכים לאלה שמופיעים במאמר הנוכחי. אתר מידה הוא אתר חשוב כ הוא בין מערכות העיתון הבודדותסמייצגות נאמנה את עמדות הימין. אבל הוא גם אתר צעיר שך שהאמינות העיתונאית היא כל מה שיש לו אם הוא רוצה להיות גדול ומשפיע.

  2. הנה המאמר https://mida.org.il/2016/11/03/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%90%D7%95%D7%91%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%9F-%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%91%D7%9E%D7%95/

   עכשיו אמנון לורד טען כי יש סיכוי נמוך שאובאמה יעשה את המהלך באום והוא אמר שאם טראמפ יבחר אז הדבר יתן לאובאמה תרוץ כן לבצע את המהלך. בנוסף במאמר הזה הוא לא מזכיר בכלל את סמנתה פאוורז.

   הפרשנות שלו הייתה שגויה אבל זה קורה לכולם.

  3. עמיתי הבודקים. המאמר המשבח את פאוארס וג’ארט נכתב ופורסם באתר זה. אין לי קישור אליו, לבדיקתכם.

 2. לא אוהב את הקשרים בין השמאל שלנו העיתונים לאובאמה כאילו יושבים בחדר אחת ומתכננים איך להפיל את ביבי. סך הכול העיתונים עובדים שנים רבות במטרה להפיל את ביבי אמנם לפעמים יש כמה הפסקות אבל זה לא משהו חדש וגם מצחיק לכתוב דברים כאלו. יש לציין שאובאמה שמאלן שניסה לחבק את איראן וקיבל נודניק בשם ביבי שתקף אותו בצדק, מצד שני עכשיו הוא משוחרר ונוקם לביבי בגלל הנאום כך שצריך להתייחס לזה כתגובה יחסית מתונה (עדיין נתן 38 מילארד ).

 3. התייחסתי ברצינות עד שהגיע המשפט “כן, גם המתנחלים יתבקשו פעם אחת להתחשב באינטרס הלאומי ולאפשר לממשלה לעסוק לפחות בחמישים אחוז ממשאביה ופעילותה בנושאים שאינם קשורים בעמונה ובנותיה.” ארסי כל כך, שקרי כל כך, ממש ‘הפוסל במומו פוסל’.

 4. כרגיל אצל לורד כולם אשמים חוץ מביבי. אז תשמע, אם ראש הממשלה ושריו ידעו לפני שמונה שנים שאובמה הוא נוראי לישראל, מצטער, הציבור האמריקאי היה צריך לדעת את זה באופן מאוד ברור גם, ואז היה סיכוי או לשינוי או לתוצאה שונה בבחירות לפני 4 שנים, אבל הפחד שיתק את ביבי, שנזכר לא לפחד רק מול ההסכם עם אירן אבל אז כבר היה מאוחר..
  ובאותה משבצת אם ביבי היה בונה בשמונה שנים הללו בלי לשים על אובמה אז הקלפים היו חייבים להחשף כבר מזמן ומסתבר כעת שזה היה משחק לטובתינו..

  1. השיטה של הקרן החדשה לישראל: לא משנה על מה כותבים – תמיד תאשימו את ביבי. והכי טוב – תתחזו לאנשי ימין כשאתם עושים את זה (כדי שהימנים הטיפשים לא יבינו שאתם מהשמאל).

 5. צריך להודות ל”ראשי הימין המתנחלי בכנסת” אשר “עודדו” את הממשל האמריקני העויין להוציא לפועל את המהלך הזדוני שתכנן זמן רב מראש.
  כך יצא המרצע מן השק והפך גלוי לאור השמש וכעת תוכל מדינת ישראל לפעול בשיתוף עם ידידיה, באופן ברור וישיר כנגד אויביה וצריה מבית ומחוץ…

 6. 1. אתה לא מסביר מה האינטרס של אובמה. סדר עולמי חדש? שינאה לישראל? מה המניע שלו לעוינות כלפי ישראל או לפחות ישראל הימנית.מה הגורם של העוינות שלו מהיום הראשון.
  2. לגבי ברק ברור מהיכרות של התיחכום של האיש שדרך הפעולה שלו כללה וכוללת הרבה יותר מסתם נאומים וציוצים בטויטר, שהניסיון שלו להוריד את נתניהו כוללת מרכיבים רבים ושונים האמורים לעבוד במקביל. מה הם בדיוק לא ידוע. אני די בטוח שניחשף למרכיבים/מעשים נוספים בהמשך.

  1. ברק אובמה הוא שונא ישראל מוסלמי שעסוק בחיזוק מדינות האיסלם והאיסלם בכלל. אהוד ברק הוא אידיוט שרחוק מלהיות מתוחכם.

  2. כמובן שהוא לא כתב כי זה לא הגיוני
   יותר הגיוני שלברק אובמה – מלך העולם יש אינטרס להתערב בפוליטיקה המקומית.
   אתה רואה אותו מסתמס עם בוז’י?
   ממש מזכיר את הסיפור על העכבר והפיל וכשהם הלכו יחד אמר העכבר – תראה כמה אבק אנחנו עושים…
   זה כשלון של מדיניות מכוונת של נתניהו. נתניהו רק השמיץ ופעל מאחורי גבו של אובמה בכל הזדמנות, ועדיין אובמה הצביע יותר טוב מ”חברים” טובים כמו פוטין
   מה יש לכם לאמר על פוטין??

  3. ל”אל האופק” – מה אפשר לומר על פוטין? שאם היינו בעלי בריתו, הוא היה תומך בנו כמו שהוא תומך באסד. לרוע המזל, אנחנו לא.
   בניגוד לזה, אובמה עשה קריירה שלמה בלתקוע סכינים בגבם של ידידי ארה”ב – מוברק, א-סיסי, אוקראינה ועכשיו ישראל. אבל בעצם זה הגיוני, הרי אם אתה ידיד ארה”ב אתה הופך בהכרח לאוייב של אובמה. נכון גם שישראל היא עכבר לעומת הפיל האמריקני. זה רק מראה עוד יותר את עוצמת הרדיקליזם ואת השנאה האובססיבית של אובמה. נכון מאוד שזה לא הגיוני, אבל אובמה הוא לא איש הגיוני.

   לגיל – התשובה לשאלותיך פשוטה מאוד -כן ועוד פעם כן. יש כאן גם רצון בסדר עולמי חדש וגם שנאה לוהטת לישראל. לא רק לימין הישראלי, ובוודאי שלא רק לנתניהו. מדובר בשנאת מוות לישראל ולכל מי ומה שקשור בה. למעשה, אובמה מעולם לא הצליח להסתיר כהלכה את רצונותיו ואת רגשותיו האמיתיים. הם פשוט חזקים ממנו. בכל הופעה שלו אפשר לראות שזה בוער בקרביו. שזה ממש עניין של חיים ומוות עבורו. הבעייה היותר גדולה היא שגם את ארה”ב הוא לא אוהב במיוחד. אם כל זה נשמע מגוחך, הרי זה מפני שזה באמת מגוחך. אבל כזה הוא האיש. מה שעוד יותר מגוחך, שלא לומר טראגי, היא העובדה שיצור כזה נבחר לנשיא, ועוד פעמיים. באמת, אחרי שנודעו תוצאות הבחירות של 2012 הכבוד שהיה לי לאמריקנים פחת בהרבה. מסתבר שבניגוד לאימרה הידועה, כן אפשר לרמות כמעט את כולם במשך הרבה מאוד זמן.

  4. אל האופק אתה באמת צודק אובמבה בכלל לא ניסה להתערב בבחירות בישראל (פעמיים!)
   יפה איך שהשמאלל לא נותן לעובדות (וכן, אלו עובדות, כבר הוכח – כמובן רק אחרי הבחירות – שV15 פעלו בעידודו שבסיועו של אובמבה, שכמובן ידע לצעוק גוואלד כאשר היה נדמה לו שישראל מתערבת בבחירות בארה”ב) לבלב אותו.
   עכשיו אתה מוזמן לענות לי שאנחנו לא ארה”ב ועדיין זה לא מסביר למה לו מותר להתערב אצלנו בבחירות אלא אם כן זה בגלל שאצלנו השמאל מרשה לו ואפילו דורש ממנו להתערב.
   צביעות לשמה (מכל הכיוונים, גם של השמאל בארץ, גם של השמאל בארה”ב וגם של ממשל אובמבה)

  5. לי. תמיר:
   בטיעוניך אתה מתבסס על ההנחה שאובמה או מנהיגי עולם אחרים ממש חושבים על ישראל כל הזמן.
   אני יכול להבטיח לך שלא.
   לא אובמה, לא פוטין, לא ארדואן, לא ראש ממשלת סין או צרפת או כל אלו שהצביעו נגדנו.
   וחבל, עם מדיניות אחרת ועם אותו טרור איסלאמי – היינו יכולים להשיג יותר סימפטיה באו”ם.
   פשוט שערירוייתי שכל העולם סובל מטרור איסלאמי ועדיין העולם בעד הפלשתינאים בסכסוך הישראלי-פלשתינאי.
   זה לא כשלון של העולם – זה כשלון של ממשלת ישראל ושל שר החוץ (או חסרונו של שר חוץ)

   לשיגו:
   אני לא ראיתי מחקר המקשר את אובמה לV15. שלח לי לינק אם יש לך
   אני לא שמעתי את אובמה אומר הרצוג או ביבי בזמן מערכת הבחירות. אני לא ראיתי אותו בא לנאום בכינוס המחנה הציוני

 7. ברור שמדובר במהלך של אובמה וקרי שמאחורי הקלעים התקשרו ולחצו בשביל שההצבעה הזאת תתקיים. מעניין גם אם הליאלים היו מעורבים.
  לא נורא תסתכלו החוצה יורדים גשמי ברכה, קחו אויר תשתו מים קרים או תה עם לימון ואל תגיבו בצורה לא מידתית.
  היריבים שלנו מנסים לבודד אותנו – למה לעזור להם.
  צריך לשבת בשקט ולא לעשות כלום עד שהממשל הנוכחי יתחלף ואחר כך לראות מה האנטידוט למהלך האחרון של אובמה.

  לדעתי האירוע הזה גם מוכיח שאין אפשרות לישות מדינית נוספת בין הירדן לים – היישות הפלסטינית לנצח תהיה מנוע שחותר תחת מדינת ישראל. אסור לתת לה להתקיים אפילו כגרעין של מדינה בדרך. כל עוד הפתח קיים הרוסים והמערכת הדיפלומטית שלהם תמיד יתמכו בו וינסו לתמוך בו ולחזק אותו ככל שיהיה יותר חזר וריבוני הנזק שיעשה לנו רק יילך ויגדל..

  טיפול השורש שצריך להתבצע דבר ראשון אחרי שממשל אובמה יפרוש הוא ביטול ההכרה בפתח כתוצאה מהסכם אוסלו חיסול הפתח וגירוש השרידים שלו מהארץ כמו בספטמבר השחור בירדן – לכן אני למשל הייתי רוצה כמו בסצנה של הסנדק לראות מסוקים שמרססים את הועידה של הפתח ולא משאירים זכר מהאירגון הזה בין הירדן לים כולל אבו מאזן והבנים שלו, ג’יבריל רג’וב ושאר יקירי השמאל והפרטנרים למיניהם.

 8. ומספר הערות למאמר.
  א. מדובר על נשיא ארה”ב האחראי על מדיניות החוץ של ארה”ב לטוב או רע ובודאי לשמור על האינטרסים של ארה”ב – לא של ישראל.
  ב. זה הנשיא עימו חתמה ישראל על הסכם סיוע קטן של 3.8 מיליארד דולאר לשנה – בקטנה. זה 50% מכלל סיוע החוץ של ארה”ב.
  ג. זוכרים את התרברבות הממשלה לגבי היקף הסיוע.
  ד. זוכרים כמה הצבעות באו”ם שאותו מימשל אמריקאי טירפד ומנע כמובן כדי להחליף את הממשלה בישראל.
  ה. מעניין מי פנה מעל ראשו של הקונגרס להתנגד להסכם עם איראן – מתחיל בב.
  ו. זוכרים מי תמך בגלוי במועמד הריפובליקנים לנשיאות – מיט רומני.

  תחשבו כיצד הייתם נוהגים לגבי חברים/מכירים/מעסיקים/שותפים .

  הכי קל לבכות אכלו לי ושתו לי.

  סוף מעשה במחשבה תחילה.

  אכן החלטה קשה לישראל ובתמיכת 14 חברות במועצת הביטחון. אם כולם כאלה אז אין לנו חברים ואולי הגיע הזמן לחשוב מדוע

  1. רק הערונת קטנטונת למזכיר תעמולת השקר – מי אמר שתמיכה בלתי מסוייגת בפלסטינים, שונאי ארה”ב לתאבון, טובה לאינטרסים של ארה”ב? היא טובה עבורם בערך כמו התמיכה של אובמה באיראן.
   ואגב איראן, ה- 38 מיליארד שמפעימים אותך כל כך, שקיבלנו אחרי הסכם הגרעין שנחתם עם האיראנים, הם כמו לקטוע למישהו רגל, ואז לשלם לו פיצויים על כך ולצפות שיהיה אסיר תודה.

  2. אם אין לנו חברים בגלל שאנחנו מתעקשים לחיות, המסקנה הטבעית היחידה היא – להתאבד. אז כולם יאהבו אותנו. כשאנחנו מתים, אנחנו אהובים. עובדה, אחרי השואה זה עבד יופי. כל העולם ממש השתתף בצערנו. למה לא חשבנו על זה קודם? באמת מזל שיש אנשי חזון כמוך שמאירים את עינינו.

 9. אמנון לורד הוא עיתונאי עיקבי ואמין לכל אורך הדרך. דווקא עיתון הארץ לא פעם נתפס כלא אמין כמו השקרים והסתרת המידע כשהוא לא נוח לעיתונאי גדעון לוי.

 10. אין על ניתוחיך המדוייקים והמציאותיים. יהודי ארהב אינם עדר מבולבל כדבריך אלא עדר מרושע שהתנתק מזמן מההיסטוריה שלנו ומהארץ שלנו. הם אפילו לא מבקרים בה כל הרפורמים האלה והם תומכים בכל אויבינו הגרועים. חייבים להתנתק מהם ולא לזרוק על ילדיהם מיליארדים לטיולי תגלית. יש בארץ יכולת התרבות מספקת ואין צורך בהם. את קרי אובמה וממשלם הגדיר שפטל לפני שנים כמשטר של צוררי ישראל ולא טעה במאום. הבעיה העמוקה היא היהודים השמאלנים שהם האויב המר שלנו והמסוכן שלנו שאובמה הוא בסך הכל בובה על חוט בידיהם.

  1. תודה על הדיווח
   אז אני מעדכן: כל העולם נגדנו
   וגם היהודים בארה”ב
   וגם השמאלנים בארץ

   ואלו שנשארו – רק הם צודקים
   ה- 0.1%
   הבנתי. אתה לא צריך לנמק כמובן למה..

 11. זכור לי כשהשמאל נכשל בבחירות בישראל ובארה”ב נבחר אובמה הם אמרו: אמנם אין לנו כאן ראש ממשלה משלנו, אך בארה”ב יש לנו את אובמה. אובמה והשמאל בישראל תמיד הלכו יד ביד, הם הזינו אחד את השני. והקב”ה הצילנו מידם. מההחלטה באו”ם גם נרוויח אם נדע באומץ להוציא מתוק מעז. (אך זה לא ביבי לדאבון הלב)

 12. על ממשל אובמה אני לא מתפלא.
  אבל מה עם “ידידנו” בעולם, שהצביעו *בעד*, לא נמנעו.
  בריטניה – תרזה מיי ובוריס ג’ונסון “ידידי ישראל”
  מצרים – שיתוף פעולה ביטחוני
  יפן – טיסות ישירות, שיפור
  אוקראינה

 13. אובמה היה נשיא מצויין לארה”ב והעלה על סדר היום העולמי סוגיות שאף אחד לא העז לפניו. הוא שפך על ישראל מזומן וצ’קים עתידיים ואפשר את האילוזיה הזו שמדובר באמת באיזה וילה בג’ונג עם F-35 שמטיל חימוש חכם על מנהרות טיפשות שחופרים אנשים מיואשים. הוא בזבז 8 שנים של הקשבה לטרחנות של נתניהו ותקוות (שווא) שממשלת ישראל תתפכח, תעשה א תהדבר הנכון ולא תוביל את עצמה ואת עמה למסע שראשיתו בידוד בינלאומי אקדמי, כלכלי ומדיני וסופו החרמה של ממש ומעצר מדגמי של בכירים בדרך להאג.
  לפנטזיה שטראמפ עם בלוריתו המתנפנפת יעניק גיבוי מעשי לאיוולת הכיבוש יבוא בקרוב מאוד סוף. בסופו של יום הוא נשיא אמריקאי שינסה לקדם אג’נדה ולא חזונות משיחיים. בעולם האמיתי אפילו מקרונזיה כבר לא תציל אותנו מעצמנו. אובמה לפחות ניסה.

  1. אכן, אובמה כוכב עליון. הוא ניסה ללא הרף להציל אותנו מעצמנו, גם אם כולנו ניהרג תוך כדי הניסיון.
   חבל שרק דבר הוא לא ניסה ושרק סוגייה חשובה אחת הוא לא העלה. לדרוש מהפלשתינים ה”מיואשים” לוותר על חלום הג’נוסייד שלהם. אולי אם היה עושה זאת, היה כאן סיכוי לשלום אמיתי. מובן שעכשיו, בעקבות החלטת האו”ם האומללה שתעלה לפלשתינים את השתן לראש יותר מאי פעם, השלום כבר לא יגיע לעולם. באמת חבל.

 14. 8 שנים הכתובת היתה על הקיר. אובמה הבליג

  בהתחלה: ביבי הבטיח שלא יבנה בהתנחלויות – ואחרי יום יצאה הודעת אישור בניה
  אחר-כך הוא עזר בקמפיין בעד מיט רומני ונגד אובמה
  אחר-כך הלך לנאום בקונגרס נגד תוכנית הגרעין של אובמה
  אחר-כך תמך ברפובליקנים שוב
  בין לבין סחט מאובמה הסכם סיוע
  מי באמת הופתע מהחלטת ארה”ב להימנע?

  מדהימה הרבה יותר זה הצבעת הקונצנזוס של כל המדינות, כולל אוהדות ישראל כמו אנגליה – כולן הצביעו נגד ההתנחלויות
  שמע, כל העולם נגדנו. איך נעניש את העולם?
  אולי נחרים את כל העולם?
  כי אחרת כל העולם יחרים אותנו

  1. אל האופק נמאסת! מציף את כל אתר מידה בתגובות החוזרות על עצמן ללא הרף נגד ביבי ונגד הימין. מכירים בעל פה את כל טיעוני הסרק ונמאס לקרוא אותם כל שורה שניה. אתה מוריד את הרמה באתר הזה.

 15. זאת חוצפה לדרוש “פעם אחת” מהמתנחלים להתחשב באינטרס הלאומי.
  להזכירך פינוי עמונה היא בגלל שהוציאו את סעיף 7 מחוק ההסדרה, כדי לא להרגיז את הפריץ.
  אבל מסתבר שזה לא מספק אותך, לא מספק את “האינטרס הלאומי” הסכינים והכדורים שאנחנו סופגים.
  לא מספק את האינטרס הלאומי שלך העובדה שאנחנו גרים בישובים ובבתים לא חוקיים, ומופלים מבחינה משפטית בכל ערכאה. מבחינתך הדוסים המשיחיים האלו יכולים להישאר בשר תותחים לנצח,
  העיקר ששלטון הליכוד ישאר יציב.
  אין לי שום עניין להגן על בנט אבל לטעון שהוא אשם?! נו באמת.

  1. אני חושב שקיבלנו דוגמה למשפט ‘תפסת מרובה לא תפסת’.
   במקום לפעול בצורה אסטרטגית, מתואמת, לוותר על פיונים כדי לזכות בהישגים חשובים, אנחנו נגררים אחרי נער הגבעות האחרון ולא מעיזים להפעיל ריבונות מול התנחלויוות ומאחזים שבאופן ברור מזיקים לנו מכל בחינה.
   בכנסת תחרות מי מאיים יותר להפיל את הממשלה מכיוון ימין, ולאנשים כמו בגין, מרידור, ליברמן שאומר שצריך לתאם בניה בשטחים עם האמריקאים או היועמ”ש שאומר שחוק ההסדרה יגרום נזק מיד קוראים ‘סמולנים’.
   כשמנסים להבין מה התוכנית שומעים גאונים מהבית היהודי ומקצוות הליכוד מתלהמים שלא צריך להתחשב בעולם, שאם נהיה עקשנים כולם יבינו ועוד סיסמאות משיחיות.
   בסוף התוצאה היא שגושי התנחלויות שכבר היו בקונסנסזוס, ואפילו הכותל! הוכרזו כלא חוקיים ולנו נשאר להתבכיין על אובמה ולעשות ברוגז עם העולם.
   אני ימני, לא חושב שההחלטה היא טרגדיה התגברנו כבר על הרבה דברים, אבל זו כן קריאת השכמה שמדיניות צריך לנהל תוך קביעת מטרות ולא בהתלהמות.

  2. אתה לא ימני. אתה מדקלם סיסמאות של ציפי ליבני.

  3. לאנונימי 2 – כתבת יפה
   מקנא באמריקאים שיודעים מתי הנשיא שלהם מסיים את כהונתו. הם יפטרו מאובמה
   אנחנו תקועים עם ביבי – אוכלים אוכל בלי תאריך תפוגה, אבל לפי הטעם – הוא כבר מקולקל

  4. לאנונימי. סוף סוף תגובה אינטליגנטית! לרוב השאר – תתחילו להתאפס.

  5. לזה שאמר שאני לא ימני – אני לא מחפש ממך תעודת כשרות, וגם לא הולך לפתוח דיון מה זה ימני כי נראה לי שזה יעבור לך מעל הראש.
   הדבר היחיד שאני אומר זה שהוכחת את הטענה שלי. יש גורמים בימין שלא מבינים את ההבדל בין השגת מטרות אסטרטגיות לפורקן של אמוציות. זה נכון לגבי התגובה שלך כמו שזה נכון לגבי התגובה של חלק מהממשלה למה שקורה.

 16. האח המוסלמי אובמקה העניק שי לחנוכה וחג המולד לג'יהד וזהבל'ה גלאון הגיב:

  אובמקה דמגוג איש הבל,
  חניך מסור אסכולות הבל.
  מה מצפה לו? – עץ עם חבל,
  סופו יהיה כמו סוף איזבל.

  הוא מתחבק עם כל רשע,
  כל מנוול הכי נפשע,
  פועל בכחש וזדון,
  אסף סביבו אנשי הסדום.

  יילך איתו ואחריו
  כל אוסף מיועד לפח:
  כל רשעים, אנשי מדון,
  ישר דרכם לגהנום.

  האנושות תוריד קלון
  ובעולם ישרור שלום.
  ברכה יגידו בני אדם
  מהקטן ועד הרם!

 17. תעודת עניות לממשל אובמה ולאובמה עצמו..בגלל שינאה לביבי הוא העניש עם שלם..לא ראוי להקאה נשיא המעצמה הגדולה..התנהג כמו אחרוני העלובים

  1. צודק
   בגלל ביבי והמתנחלים הוא רוצה להעניש עם שלם

 18. איזו תכנית להפלת הימין? גם אם ביבי ילך, מי שיבוא במקומו יהיה ימני. לפיד או בנט, שני אחים כמעט תאומים. שלא לדבר על בוז’י שמתאמץ לזחול לממשלה, או יחימוביץ ששמאלנית רק בנושאי כלכלה. אבל בענייני ערבים ומדינה פלשתינאית, היא ימנית כמו החברה “השמאלנית” שלה עירית לינור. 8 שנים אובמה תכנן את הפלת הימין, ומה שיצא לו, זו החלטת או”מ שכל המדינות תמכו בה, כל ידידות ישראל תמכו בה, ורק אובמה נמנע. זהו באמת? זו התכנית? ככה אתה מזלזל באינטלגנציה של הקוראים? זו תכנית הפלת שלטון הימין, כמו שהתקשורת שמאלנית. כמו שהשמאל דואג לערבים. כמו שבכלל יש משהו שאתה צודק.

  1. הוא אומר אמת כמו שהתקשורת שמאלנית? כלומר, אתה טוען ברצינות שזה לא נכון? אתה צריך לעשות סטאנד אפ. הכשרון שלך מבוזבז.

  2. גם שלי יחימוביץ’ לא מספיק שמאל בשבילך? מה יש לומר, לבאסל גטאס באמת יש הרבה מעריצים…

  3. לפיד לא ימני ובטח שרוב מי שאיתו במפלגה לא ימני הוא רק מבין שאם הוא יוצג כשמאלני אז אין לו שום סיכוי להבחר לכלום ובטח שלא לראש ממשלה אז הוא משחק אותה ימני.
   וגם כשהוא משחק אותה ככה אם מסתכלים על הסקרים שנותנים לו כ”כ הרבה מנדטים רואים שיאיר לפיד יוכל להקים ממשלה כמו שבוז’י יכל להקים ממשלה.
   מצד שני, אני ממש בעד שתמשיכו להשלות את עצמכם שאתם עובדים על כולם – לנו זה בסה”כ טוב…

 19. אם כדבריך, זה מהלך שתוכנן בקפידה זמן רב מראש, אז אין שום סיבה להאמין שלולא “ראשי הימין המתנחלי בכנסת” המהלך היה מתבטל.

  מה, אובמה היה אומר לעצמו “תכננתי את הגינוי זה במשך שנתיים, והוא תואם בדיוק את תפישת עולמי ושאיפותי, אבל אין עמונה או חוק ההסדרה, אז אני אבטל את כל המהלך?”.

  זה פשוט לא הגיוני.

  באופן כללי יותר, הגיע הזמן להתפכח מהאשליה ששונאי ישראל באמת מתמקדים בהתנחלויות כמטרה בפני עצמה. כאילו שאם עמונה תפורק וחוק ההסדרה לא יעבור, איראן וחמאס ידליקו משואות ביום העצמאות.

  ההתנחלויות הן רק תירוץ, ואם הן לא היו, אז זה היה משהו אחר, כגון “הכיבוש”, או “תגובה לא מידתית” של ישראל אחרי התקפות טילים, או סכסוך גבולות פיקטיבי כמו שחיזבללה המציאו אחרי הנסיגה מלבנון, שמגדיר מחדש חלקים ממדינת ישראל כהתנחלות, כיבוש, “שטח שנוי במחלוקת”.

  הפלשטינים כבר הצהירו בריש גלי מה החזית הבאה אחרי ההתנחלויות: “פתרון סוגיית הפליטים”, כלומר זכות השיבה. הטענות והדרישות שלהם יסתיימו ביום שבו ישראל תסתיים, ולא דקה לפני.