שוודיה מתאסלמת, והמערב עוצם את עיניו

בזמן שכנופיות מהגרים השתלטו על אזורים שלמים בערי אירופה והטילו אימה גם על המשטרה המקומית, התקשורת המערבית הייתה עסוקה בהכחשה מסוכנת של המציאות. האם הפיגוע בשטוקהולם יגרום לה להתעורר?

זירת הפיגוע בשוודיה. צילום מסך

בינואר 2015 הכחיש ה’ניו יורק טיימס’ את קיומם של אזורים שהם ‘מחוץ לתחום’ – שטחים שאינם בשליטת המדינה אלא תחת שלטון חוקי השריעה – בערים במערב אירופה, ואשר קבוצות מהגרים מסוימות מהוות בהן גורם דומיננטי. העיתון האמריקני נקב בשמותיהם של שני כתבים נוספים מלבדי, סטיבן אמרסון ודניאל פייפס, כמי שאחראים להפצת המידע הזה, השקרי לכאורה. הכתבה ב’ניו יורק טיימס’ פורסמה זמן קצר לאחר שטרוריסטים אסלאמיים טבחו בצוות המגזין הסאטירי ‘שרלי הבדו’ בפריז, ב־7 בינואר 2015. כלי תקשורת אחרים, כמו המגזין ‘אטלנטיק’, דחו אף הם את הטענות על אזורים שהם ‘מחוץ לתחום’.

רשת ‘פוקס ניוז’ פרסמה בשידור התנצלות יוצאת דופן על כך שאפשרה למנחי תוכניות ואורחיהם לחזור על הטענה שישנם אזורים מוסלמיים שהם ‘מחוץ לתחום’ במדינות אירופיות כמו בריטניה וצרפת.

למעשה, קיומם של אזורים שהם ‘מחוץ לחוק’ הוא בעיקר עניין של סמנטיקה. אם אומרים שישנם כמה אזורים שאליהם אפילו המשטרה חוששת להיכנס, ושבהם חוקי המדינה החילוניים הרגילים כמעט אינם נוהגים – כי אז אין מחלוקת שאזורים כאלה קיימים כיום בכמה מדינות במערב אירופה. צרפת היא אחת המדינות שנפגעו באופן הקשה ביותר: יש בה אוכלוסייה גדולה של מהגרים ערבים ואפריקנים, הכוללת מיליוני מוסלמים.

העיר המוסלמית ביותר היא גם האלימה ביותר

כתבתי במשך שנים רבות על הבעיות בשוודיה ובמקומות נוספים באירופה. לצערי, מדובר בבעיות אמתיות מאוד. הנה כמה עובדות:

אוכלוסיית שוודיה עלתה על 10 מיליון תושבים בתחילת 2017. הגידול האחרון באוכלוסייה מיוחס כמעט כולו להגירה המונית. אם המגמות הדמוגרפיות הנוכחיות יימשכו, בעוד כמה עשורים עלולים השוודים להפוך בקלות למיעוט בארצם. הכלכלן טינו סננדג’י טוען כי התמורה הזאת יכולה לקרות כבר בדור הבא.

מנתוני ינואר 2017 עולה כי שיעור האבטלה בקרב ילידי שוודיה עומד על 4.3%. עם זאת, אצל אנשים שנולדו בחו”ל שיעור האבטלה גבוה פי חמישה, וגובהו 22.1%. מציאות זו מהווה נטל כלכלי וחברתי עצום עבור משלמי המסים. מדינת הרווחה השוודית המפורסמת עוברת בשקט תהליך של קיצוצים במשך שנים רבות.

במאמר שפורסם בפברואר 2016, הזהיר מפקח משטרת שטוקהולם, לארס אלווארסיו, כי מערכת המשפט השוודית עומדת בפני קריסה. זרם מבקשי המקלט והכנופיות האתניות מכריע את המדינה ואת כוחות המשטרה שלה, הסובלים ממחסור בכוח אדם. בפרברים רבים, כנופיות פשע תפסו שליטה ואנשיהן קובעים את הכללים. שוטרים, כבאים וצוותי אמבולנסים הפועלים באזורים אלה נתקלים באופן שגרתי בהתקפות אלימות.

במאלמו, העיר השלישית בגודלה בשוודיה, מתגוררים נכון לשנה זו כ־300 אלף איש. למרות גודלה הצנוע, שיעור הפשע בעיר זהה בגודלו לזה שבערים גדולות ממנה בהרבה. המשטרה המקומית מסוגלת רק בקושי לחקור מקרי רצח. פשעים פחות חמורים מסתיימים לעתים קרובות ללא ענישה. שיעור המהגרים המוסלמים במאלמו הוא הגבוה ביותר מכל עיר אחרת בסקנדינביה. העיר המוסלמית ביותר בסקנדינביה היא במקרה גם הרוויה ביותר בפשיעה, והאלימה ביותר.

בנובמבר 2016, התובע הראשי של משטרת מאלמו, אולה הסטארנד, הודה בפומבי כי משרדו קרוב למצב של קריסה מוחלטת. “אם אנשים נופלים קורבן לפשעים שאינם נחקרים, הם יאבדו את האמון בשלטון החוק”, אמר הסטראנד לעיתון מקומי. בחגיגות הסילבסטר האחרון, חלקים במרכז מאלמו דמו לאזור מלחמה. מהגרים צעירים זעקו “ג’יהאד!”, תוך השלכת זיקוקים לעבר בני אדם. נערים שוודים התאספו בקבוצה גדולה כדי שלא ליפול בידי שודדים.

עובד ניקיון במאלמו נורה ונפצע באורח קשה תוך כדי פינוי שלג בפברואר 2017. המשטרה עצרה לחקירה כמה חשודים, בחשד שהיו קשורים לאלימות כנופיות. נער בן 15 נעצר בחשד לניסיון רצח.

בינתיים, גורמים בחברת החשמל המקומית הודיעו כי לא יסכימו עוד לחשוף אנשי צוות לסיכונים תוך ביצוע עבודות במאלמו; יש יותר מדי פשיעה אלימה בעיר. החל מהחודש שעבר, מחלקת החירום בבית החולים במאלמו החלה לנעול את הדלתות בלילה. זהו אמצעי זהירות נדרש בעקבות איומים חוזרים ונשנים של כנופיות מסוימות על חולים ואנשי צוות.

ביולי 2015, המשטרה במאלמו ביקשה סיוע מהמשטרה הלאומית כדי לעצור את גל האלימות. נראה שגם המענה הזה לא הספיק. בינואר 2017 פנה מפקד המשטרה, סטפן סינטיוס, בבקשת סיוע פומבי לתושבי מאלמו כדי לבלום פשעים אלימים וירי קטלני של כנופיות: “עִזרו לנו להתמודד עם הבעיות. שתפו אתנו פעולה”.

פיטר ספרינגר, קצין משטרה בעיירה אוּרְבּרוֹ שבמרכז שוודיה, שחרר סוף סוף את תסכולו בדף הפייסבוק שלו בפברואר 2017. הוא כתב כי מהגרים הם האשמים ברוב המכריע של הפשעים החמורים בשוודיה, וכי הם יוצרים עומס יתר על המשטרה. כאשר מדובר בפשעי סמים, אונס, שוד, תקיפות חמורות, רציחות, סחיטה או אלימות נגד המשטרה, החשודים נושאים לעתים קרובות שמות כגון עלי, מחמוד או מוחמד. בדרך כלל יש להם רקע משפחתי מעיראק, טורקיה, סוריה, אפגניסטן או סומליה. לאחרים אין מסמכים חוקיים.

המשטרה חוששת להיכנס

גטבורג, העיר השנייה בגודלה בשוודיה, משמשת כבר שנים אחד ממרכזי הגיוס החשובים ביותר באירופה לג’יהאדיסטים המבקשים להצטרף לדאעש. סקר שנערך בשנה שעברה העלה כי אחד מכל תשעה תלמידי בתי ספר בגילי 18-12 בפרברים מסוימים בגטבורג, הביע אהדה גלויה לקבוצות אסלאמיות מיליטנטיות.

‘נורדסטן’, הממוקם בלב העיר גטבורג, הוא אחד הקניונים הגדולים ביותר בשוודיה. בשנה שעברה דווחו למשטרה 3,250 פשעים שבוצעו בשטחו. מספר זה מייצג קניון אחד, בשנה אחת. קבוצות אגרסיביות של מהגרים מוסלמים, בעיקר צעירים מצפון אפריקה, סוריה או אפגניסטן, שולטים חלקית בקניון. “היו לי אנשים שנראים כבני 35, אך טענו שהם בני 15. אינני יכול להוכיח שהם משקרים, ולכן עליי לשחררם”, הסביר ריקרד סורנסן מהמשטרה.

בפרברי שטוקהולם, כגון הוסבי, רינקבי וטנסטה, ישנם ריכוזים גדולים של מהגרים שהגיעו לאחרונה. אזורים אלה מוצפים בפשע, אלימות ובעיות חברתיות. המשטרה השוודית שימשה שם שוב ושוב יעד לתקיפות של כנופיות פשע, כולל כאלה שהושלכו בהן רימוני יד.

באחד הימים בדצמבר 2016, סגרו בעלי החנויות בהוסבי את חנויותיהם כאות מחאה. סלאם כורדה, יו”ר אגודת החנוונים המקומית, אמר שנמאס לו אחרי שחנותו נפרצה. הפוליטיקאים והמשטרה הפקירו את הוסבי לידי הפושעים, קבע כורדה, שבכוונתו לוותר על חנותו. הוא אומר שהיא איננה רווחית, וממילא אינו מרגיש בה בטוח.

בדצמבר 2016, הקולנוען הדוקומנטרי עמי הורוביץ, יהודי אמריקני, שידר כתבה על סיפור הגעתו להוסבי יחד עם צוות צילום. כמה שניות אחרי שהגיעו לשם ניגשו אליהם חמישה גברים. הם אמרו: “אתם חייבים לצאת מפה עכשיו”. אנשי הצוות השוודים הסתובבו וברחו משם. הורוביץ החליט להישאר ולנסות להבין מדוע האנשים האלה מנסים לגרשו. חמשת הבריונים תקפו את הורוביץ, חנקו אותו, וחבטו ובעטו בו. איש לא בא לעזרתו, אף שהתקיפה התרחשה בשטח ציבורי בשטוקהולם. הורוביץ נזכר שתוקפיו אמרו משהו בערבית כשהכו אותו בעודו על הרצפה.

“בואו נגדיר מה זה באמת ‘אזור מחוץ לתחום’, לפחות בשוודיה”, אומר הורוביץ. “מעניין שיש כאן בכלל ויכוח אם מקומות כאלה אכן קיימים. אתה צופה ב־CNN וב־BBC, ומקשיב לאנשים שמדברים על אזורים מחוץ לתחום בצרפת, בבלגיה, בשוודיה, בגרמניה, ואנשים מתווכחים אם זה אמתי או משהו ששייך לדמיון השמרני. אני יכול לאשר לך: יש מקומות כאלה, ועוד איך. בצרפת משמעות הדבר היא, וכך גם אומרת לי המשטרה, שאכן מדובר ב’אזורים מחוץ לתחום’. הם אמרו לי כך: ‘אם אנחנו רודפים אחרי חשוד, והוא נכנס לשטח הזה, אנחנו פשוט מפסיקים את המרדף… ואם אנו רוצים להיכנס לאזור הזה, מוכרחים להיכנס לשם עם שיירה חמושה, כמו לאזור ההרג באפגניסטן”.

בשנת 2014 העריכה משטרת שוודיה עצמה כי ישנם 55 אזורים שבהם היא איננה מסוגלת עוד לקיים חוק וסדר. מספר זה גדל והולך. באזורים מסוימים ישנה אלימות מזעזעת נגד צוותי אמבולנסים. צוותים אלה תובעים שיסופקו להם מסכות גז ואפודי מגן כדי להתגונן מפני ההתקפות המחריפות, בדומה לציוד המשמש צוותי הצלה הפועלים באזורי מלחמה.

אריק אקרלונד, מפקד המשטרה המקומית בעיירה בוטקירקה שליד שטוקהולם, הכחיש בפברואר השנה את דבר קיומם של ‘אזורים שמחוץ לתחום’ בשוודיה. טענה זו אינה נשמעת אמינה במיוחד.

השלטונות מנסים להסתיר

כאשר סופרים דיסידנטים כמוני כתבו על נושאים אלה לפני 15-10 שנים, הבעיות האמתיות שהעלינו נדחו באופן שקרי כ”שנאת זרים” של “ימנים קיצוניים” כביכול. למרבה הצער, בעיות הנובעות מה”רב תרבותיות” בשוודיה הפכו להיות גדולות ובעלי נראוּת בולטת, עד שחלק מאמצעי התקשורת העולמיים החלו לכתוב עליהן בקביעות. זה כנראה מביך מאוד את השלטונות השוודיים, והם מנסים להסתיר את המציאות הלא נעימה הזאת ככל האפשר. ב־2016 התלוננה השגרירות השוודית בלונדון כי היומון הבריטי ‘דיילי מייל’ מנהל קמפיין נגד מדיניות ההגירה של שוודיה.

בפברואר האחרון השמיע נשיא ארה”ב דונלד טראמפ כמה הערות ביקורת על מצב ההגירה והביטחון בשוודיה. דבריו עוררו מחאות מצד ממשלת שוודיה ואמצעי התקשורת. באותה עת פרצו שוב מהומות אלימות ברינקבי, פרבר בשטוקהולם שבו ישנה אוכלוסייה גדולה של מהגרים מוסלמים. צלם עיתונות שוודי הותקף על ידי כ־15 איש כאשר הגיע לרינקבי לדווח על המהומות. שני פוליטיקאים בולטים ממפלגת הדמוקרטים בשוודיה תמכו בביקורתו של טראמפ מעל גבי העיתון ‘וול סטריט ג’ורנל’. לדבריהם, ההגירה אכן גרמה לשוודיה בעיות קשות.

במאלמו, פשעים אלימים אינם עוד מנת חלקם של מחוזות כמו רוזנגרד בלבד. חילופי ירי בין חברי כנופיות מתרחשים בשכונות אחרות במאלמו, כמו גם בערים אחרות כגון גטבורג.

סקר מ־2016 הצביע על כך שכמעט מחצית מהנשים השוודיות חוששות לצאת החוצה אחרי רדת החשיכה. 46% מהנשים מרגישות מאוד לא בטוחות או לא בטוחות כאשר הן יוצאות לבדן לריצה אחר החשיכה – מה שמעיד על קיומן של תחושות פחד ואי־ודאות בכל רחבי המדינה, לא רק בכמה אזורים עירוניים. בשוודיה ה’פמיניסטית’ ישנו שיעור גבוה מאוד של מקרי אונס. נשים שוודיות מעולם לא היו יותר פמיניסטיות ופחות בטוחות.

בינואר 2017 הציע מגנוס אולסון, פוליטיקאי ממפלגת הדמוקרטים השוודים במאלמו, לפרוס כוחות צבא בעיר. “ישנו מחסור גדול בשוטרים בשוודיה בכלל ובמאלמו בפרט. זה אולי הזמן להורות למשטרה ולצבא להתייצב יחדיו ולכונן מחדש את הסדר במדינה”, אמר.

כוחות צבא שוודיה צומצמו באופן דרסטי מאז המלחמה הקרה. עם זאת, נראה שהרשויות הבינו פתאום כי עלול להתפתח פוטנציאל לעימות מזוין. כעת יש כבר מי שקוראים להפעיל שוב שירות חובה צבאי בשוודיה.

בתחילת השנה הונחתה משטרת שוודיה להגביר את הכנותיה למלחמה. לא נאמר מיהו האויב המיועד שבו יהיה צורך להילחם, אף שהשלטונות נוהגים לדבר על איום לכאורה של פלישה מרוסיה. עם זאת, לא הרוסים הם שמעלים כעת מכוניות באש ומבצעים מעשי אונס קבוצתי בערים שוודיות. אלה הם מעשי ידיהם של מהגרים שזה מקרוב באו, רבים מהם פליטים מוסלמים מאזורי מלחמה. במשך שנים רבות התירו האליטות השולטות בשוודיה למהגרים אלה לזרום למדינה, והן זכו לתשואות מצד אמצעי התקשורת ולתמיכת האיחוד האירופי והאו”ם.

תיירים מכל העולם מבטלים

איום הטרור האסלאמי במערב אירופה הוא כעת מדבק. בסוף שנת 2016 עצרה המשטרה בנמל התעופה הבינלאומי בבריסל 30 חשודים בטרור במהלך חודש אחד. מדובר בסטטיסטיקה של פיגוע פוטנציאלי אחד ביום, וזאת רק בשדה תעופה אירופי אחד. מפכ”ל משטרת בלגיה הזהיר בפברואר השנה כי איום הטרור נותר “חמור”, לאחר הפיגועים בבריסל ב־22 במרץ 2016. בגלל המוסלמים הקיצוניים הרבים החיים בבלגיה, חוששים השלטונות כי אזרחי בלגיה עלולים לאבד את אשרת הכניסה החופשית המוענקת להם לארצות הברית.

בשל האיומים בטרור, במעשי שוד ובאלימות ברחוב, ביטלו תיירים רבים מסין, יפן וקוריאה את תכניותיהם לצאת לנופש בצרפת בחופשת החג. אי־יציבות כרונית ואלימות פגמו במוניטין של המדינה כיעד תיירותי. אפילו מצב חירום מתמשך ומספר רב של שוטרים וחיילים הפרוסים ברחובות אינם מספיקים כדי לקיים חוק וסדר.

בפברואר השנה עברו פריז וערים צרפתיות אחרות זעזועים נוספים במהלך מהומות של מהגרים מוסלמים ואפריקנים, שנמשכו ימים. הטריגר היה טענה לאלימות משטרתית. עם זאת, נראה שחוסר שביעות רצון מתפשט בממדים גדולים. מהומות בקרב המהגרים עלולות להתפרץ בכל רגע.

לאחר תקיפתם של ארבעה שוטרים בבקבוק תבערה ב־2016 ליד פריז, ראש ממשלת צרפת עמד על כך שלא יהיו עוד במדינה ‘אזורים מחוץ לתחום’. ואולם, לא זה מה שאומרים במשטרה עצמה. דניס ג’ייקוב מהאיגוד המשטרתי האלטרנטיבי CFDT, אומר כי “מובן שיש בצרפת ‘אזורים מחוץ לתחום’ שבהם המשטרה איננה יכולה להתערב ולעשות את עבודתה בבטחה, וכך גם בנוגע ללוחמי כיבוי ולמעשה כל נציג רשמי של המדינה. המשטרה אינה מסוגלת להשליט את החוק באזורים האלה, והשוטרים מותקפים. אם המשטרה אינה יכולה לעשות את עבודתה, זה מפני שיש פושעים ועבריינים שאינם מכבדים את החוק”.

עם זאת, יהיה רע מאוד עבור העסקים והתיירות אם הרשויות יודו במחדל זה בגלוי. “ממשלות לעולם לא יודו בכך שישנם בשטחן אזורים שהם ‘מחוץ לגבול’, שכן זוהי עדות לכשלונן”, מוסיף ג’ייקוב.

וכפי שכתב סוארן קרן באתר ‘גייטסטון’:

הבעיה של ‘אזורים שמחוץ לתחום’ מתועדת היטב, אך אלה הדוגלים ברב־תרבותיות ותומכיהם התקינים־פוליטית מכחישים בתוקף את עובדת קיומם. חלקם עוסקים כעת במסע מתואם כדי להכפיש ואף להשתיק את מי שמפנה את תשומת הלב לנושא.

‘פייק ניוז’ שמסכן את החברה

מה נדרש ל’ניו יורק טיימס’ ולאמצעי תקשורת מרכזיים אחרים כדי להגדיר אזור מסוים ככזה הנמצא ‘מחוץ לתחום’?  עובדה שאין עליה עוררין היא שבכמה מדינות במערב אירופה ישנם אזורים שבהם כנופיות אתניות פושעות שולטות ברחובות, ושהמשטרה מתקשה מאוד להתהלך בהם בבטחה. נראה כי מספרם והיקפם של אזורים אלה, הנמצאים ‘מחוץ לתחום’ בשל הגירה המונית, הולך וגדל.

אם ה’ניו יורק טיימס’ ואמצעי תקשורת אחרים מכחישים עובדה זו, הם מייצרים ‘פייק ניוז’. אנשים המציגים את האמת ומזהירים מפני הבעיות עלולים להסתכן באופן בלתי הוגן בהשמצות וגינויים. אך הדבר המסוכן ביותר הוא שאיננו יכולים להתמודד בתוקף עם בעיות המערערות את החברות המערביות, מפני שכמה מאמצעי התקשורת המערביים מסרבים להכיר בקיומן.

ההגירה ההמונית מתרבויות שאינן עולות בקנה אחד עם תרבותנו, בעיקר ממדינות האסלאם, מקעקעת בהדרגה את החוק והסדר בערים מערביות רבות. אם אמצעי התקשורת במערב מסרבים בכנות להכיר בעובדה זו, הם מסכנים באופן רציני את שרידותן של החברות שלנו לטווח הארוך.

____________

פיורדמן הוא היסטוריון נורווגי המומחה לאירופה, אסלאם ורב תרבותיות. המאמר פורסם באתר ‘מכון גייטסטון’. מאנגלית: שאול לילוב

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

15 תגובות למאמר

 1. מעניין אם הצבא יכול לעזור
  כמות המהגרים היא גדולה ונראה לי שהם יכולים לבנות צבא משלהם שיוכל להתמודד עם צבא שבדיה או צבא בלגיה וכן הלאה.

  ברור למעלה מכל ספק שהצבאות באירופה אינם חזקים ולולא ארה”ב רוסיה מזמן היתה שולטת באירופה. לכן הדרישה שהצבא יכנס לאיזורים מחוץ לתחום לא בהכרח תביא לפיתרון. נראה שהמהגרים יוכלו להקים צבא משלהם שיכול ללא בעיות להתעמת עם צבא המדינה

  לכן נראה לי שאירופה נמצאית במצב לא טוב.

  גם אצלינו המצב בדרום תל אביב מזכיר איזור מחוץ לתחום.

 2. אצלם זה שכונות במאלמו, ואצלנו זה מאה שערים ומזרח ירושלים ודרום תל אביב…

 3. חשוב לברר מי האיש/הארגון (האם ג׳ורג׳ סורס או הקרן לישראל חלשה ומוחלשת או V15 וכו) אשר הורה לבוזי הרצוג להעלות את ההצעה לקלוט בתוך תחום מדינת ישראל 40,000 אזרחים ממדינות השכנות ואיך בדיוק גרם נותן ההוראה לבוזי הרצוג למלאות אחר ההוראה? המניע של מעלה ההצעה מובן וברור, מה שנשאר לברר הוא האם בוזי שימש רק כ״בלדר משוטה״ של מי שהפעיל אותו או שמא הסביר לו ברורות שזו הדרך היחידה להתגבר על הבעיה האלקטורלית הקיים במדינת ישראל?

 4. שבדיה ?
  מה עם צרפת,אנגליה,גרמניה,בלגיה,הולנד,ספרד,
  איטליה,נורבגיה,שוויץ,אוסטריה….?
  בארהב יש למעלה מ 30 מליון מוסלמים.
  קנדה ואוסטרליה מתאסלמות גם כן.
  יש איידס ליברלי-יהודי בגוף של הציביליזציה.
  או שהנגיף ימחק או שהציביליזציה היא היסטוריה.
  אין פה יותר מדי אפשרויות.
  בשביל זה צריך גרזנים כמו היטלר או סטאלין או מאו
  או החמר רוז’….לא אנשים נחמדים כמו טראמפ.

  1. חשיבה ערבית טיפוסית, רק שאתה נמצא – בטעות – בצד הלא נכון של המתרס.
   ועוד דבר אחד קטן: אחרי פסיק בא רווח. צרפת, אנגליה, גרמניה וכ’…

 5. לבסוף המוסלמים מתגברים וכוחם הולך וגובר.והיהודים ימלטו למקום אחר במדינה.או למדינה אחרת.לבסוף יצטרכו לברוח מכל אירופה.
  ויהגרו לארהב.קנדה.אוסטרליה.ניו זילנד.ישראל.
  גם תושבי אירופה הנוצרים נמלטים וימלטו על נפשם.ואירופה תהפוך לזירת קרב בין המוסלמים לאחרים.העניים והחלשים והזקנים ישארו באירופה
  הם יברחו לאיזורים במדינה שאין מוסלמים לאיזורי הכפר והחקלאות שם המוסלמים לא נמצאים כי הם מרוכזים בערים.וכל העשירים והמעמד הגבוה ימלטו לחול

  1. טעות קשה: המזרח התיכון מתרוקן מערבים. הילכך, דווקא כאן טמון עתיד וורוד.

 6. הבעיה היא ברדיקליות שסעודיה מפיצה,כל מקום שבו נלמדת האסכולה הסעודית,האלימות גדלה(זה מורגש בקוסבו,מרכז אסיה,ואפריקה).לאחרונה המלך הסעודי ביקר באינדונזיה(מדינה שלווה יחסית,וצומחת יפה),בנוסף לעיסקעות מליארדים הסעודים כפו על אינדונזיה להפעיל מדרסות בנוסח סעודי(והביזים וגיהד).סעודיה תקוס לתוך עצמה(ריקבון שחיתות,ואלימות).ואז תיפסק האלימות של המוסלמים בעולם

 7. הבעיההמרכזית היא שהחברה המוסלמית היא פוליגאמית לכן כאשר היא מצורפת לחברה מונוגאמית היא משתלטת על המדינה הדמוקרטית משום שהריבוי הטבעי של חברה פוליגאמית גדול במאות אחוזים מזו של
  החברה המונוגאמית , אלו שיצרו את השיטה הדמוקרטית היו מונוגמים לכן לא חשבו מראש על אפשרות כזאת . אין אפשרות לבנות חברה דמוקרטית כאשר לחלק מהחברה יש כוח אלקטורלי עדיף
  בגלל ריבוי טבעי גדול יותר . המדינות הדמוקרטיות יתפוצצו ויהפכו למוסלמיות אם לא ימצאו
  פתרון לבעיה.

 8. מרכז הבעיה היא השיטה הפוליגמית שהיא אחד הגורמים לעוני ומחסור
  במדינות מוסלמיות שאינן מסוגלות למלא את הצרכים החומריים של אוכלוסייה הגדלה בקצב מהיר כל כך
  חלק מהאוכלוסייה נמלט לעבר הארצות הנוצריות באירופה שם לא קיימת השיטה הפוליגמית לכן הם מסוגלות
  לקיים רמת חיים חומרית גבוהה . כשהם מגיעים לאירופה חלק מהם מקיים אותה שיטה פוליגמית בנגוד לחוק
  ויוצרים את אותה בעיה שגרמה להגעתם לשם. הדרך לפתרון הבעיה היא בשלב ראשון למנוע זכות בחירה למי
  שהורשע בפוליגמיה ולבני משפחתו כדי למנוע השפעה לא הוגנת על הרכב השלטון וחלוקת המשאבים הלאומיים .

 9. עצוב לראות את הגזע העליון נכחד ומושמד. ככה רומא נפלה, הרומאים הנורדים הביאו פחות ילדים והתבוללו עם עמים נחותים מהם. יש לעקר את כל המוסלמים והשחורים לפני שיהיה מאוחר מדי.