“הפעיל החברתי” שגידף את מירי רגב: “ישראל רוצחת, אני הגיהינום של המשטר הציוני”

ברק כהן הפך לחביב התקשורת לאחר שקילל את שרת התרבות ובני משפחתה בתל אביב, אך בראיון שהעניק בעבר חשף תפיסת עולם של שמאל קיצוני: “חנין זועבי משת”פית של הציונות”

תומך בזכות השיבה; ברק כהן. צילום מסך.

הסרטון שבו נראה ברק כהן מגדף ומקלל את שרת התרבות מירי רגב, לא הפתיע אותי. התקשורת המרכזית הרעיפה על כהן תשבחות והציגה אותו כ”פעיל חברתי” שבסך הכל ניהל “שיחה” עם רגב, כפי שתיארו בתכנית ‘צינור לילה’ בערוץ 10, או הלך “על הקו הדק שבין מחאה לאלימות”, כפי שנאמר בערוץ 2, אך האמת שונה: כהן הוא איש פוליטי ורדיקלי מאוד, המזהה את עצמו עם עמדות קיצוניות ביותר.

לפני קרוב לשלוש שנים, ביוני 2014, קיימתי  עם כהן שיחה ארוכה שהתפרסמה כראיון בעיתון ‘ידיעות ירושלים’. בשיחה זו, שנערכה על רקע חקירה שנפתחה נגדו, שטח כהן את תפיסת עולמו. “אין לי טיפת כבוד לשלטונות שפועלים פה”, אמר לי, והתגאה בכך שהוא “הגיהנום של המשטר הציוני” כלשונו. לדבריו, מדינת ישראל היא “רוצחת”, המוחזקת בידי “הגזע השליט” המורכב משלטון “אתני־אירופאי־חילוני”.

כהן, בנו של פעיל הפנתרים השחורים הרצל כהן, הגדיר אז את מדינת ישראל “אנטי־דמוקרטיה”, ואמר לי כי הוא “מתנגד לשלטונות באופן כללי ושולל את הלגיטימציה של מדינת ישראל למשול בבני אדם. הציונות המציאה ‘גזע יהודי’, שזה משהו לא באמת קיים. צריך לפרק את ההגמוניה הציונית”.

כהן, שלא שירת בצבא מסיבות רפואיות, הבהיר כי במסגרת עבודתו כעורך דין לא יסכים לייצג שוטרים וחיילים. הוא גם קרא לפרק את צה”ל, רמז כי חטיפת שלושת הנערים (שהתרחשה זמן קצר לפני עריכת הריאיון) מסייעת פוליטית לנתניהו, והביע תמיכה בזכות השיבה של מיליוני ‘פליטים’ פלסטינים לתחומי מדינת ישראל. “אנשים פה מפחדים מזכות השיבה של הפליטים הפלסטינים, כאילו מי יודע מה יקרה”, אמר. “אם כולנו נחיה בנחת, כל הפליטים יכולים לבוא לפה. אנחנו נחיה בערים הערביות והם יחיו ברמת אביב”.

השקפותיו בנוגע למדינה כה קיצוניות, עד שבעיניו אפילו “חנין זועבי היא משתפ”ית של השלטון הציוני, כמו כל חברי הכנסת הערבים”, לא פחות. “הם אומרים שהם נגד הציונות, אבל בפועל, בעצם ישיבתם בכנסת, הם עושים מניפולציה, ונותנים הכשר לציונות”, הסביר את תפיסת עולמו.

חיבתו של כהן לכאוס גוברת לעתים על דעותיו הפוליטיות. כך למשל הוא ייצג בעבר את ארגון ‘לה פמילייה’, הפלג הרדיקלי ביותר בקרב אוהדי בית”ר ירושלים, הידוע באוריינטציה הימנית־קיצונית שלו. “אחלה אנשים”, סיכם כהן את החוויה שלו עם אנשי ‘לה פמילייה’, שנהגו להשליך אבנים על מנכ”ל בית”ר בעבר איציק קורנפיין ולהטיח קללות קשות באשתו. כל אלו, לדעתו, היו רק “הפגנות לגיטימיות”. לדבריו, אין סתירה בין דעותיו הפוליטיות לעובדה שייצג את חברי ‘לה פמילייה’.

אז מה היה לנו כאן? אנרכיסט מושבע, אנטי־ציוני ופרו־פלסטיני. זה מה שבתקשורת אצלנו מכנים “פעיל חברתי”. כדאי לזכור את זה בפעם הבאה שמספרים לכם על פעילים חברתיים שובבים שאוהבים “ללכת על הגבול”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

27 תגובות למאמר

 1. ” פעיל חברתי ” או שמא בראשי תיבות ” פח ” . פח של שנאה עצמית , איש הזוי , שהגיע הזמן שהמשטרה לה הוגשה תביעה , תעצור אותו ותדאג להעמדתו לדין .
  בעיני התקשורת המוטה פוליטית , בסך הכל האיש ” פעיל פוליטי ” . האמנם ?

 2. ברק כהן לא הפך להיות חביב התקשורת אלא בכל מהדורות החדשות דיוחו כי מירי רגב התקפה על ידי הפעיל החברתי. דרך אגב מר חביב התקשורת לא כזה חביב. רק בצינור לילה נותנים לו במה וגם הם שם גינו את התנהגותו.

 3. אני מזרחי גאה מאוד, אבל כואב לי לראות את פירות הבאושים של “הפנתרים השחורים”
  קשה לדעת את מי להאשים – את המדינה, או את החבר’ה האלה.

  החל בז’וז’ו אבוטבול ורינו צרור, והרשימה עוד ארוכה מאוד.

  כל יום שעובר, מתגלה כמה התופעה הזו היתה הרת אסון.

  1. מה ז’וז’ו אבוטבול עשה לך? הוא מנחה מתון מאוד, ומנסה תמיד לפשר ולהרגיע רוחות סוערות.

  2. אם המדינה אשמה, הרי אתה ועוד רבים גם הייתם אמורים להיות כאלה…

 4. אדם יכול להיות גם פעיל חברתי וגם פעיל פוליטי, זה לא סותר.

  מוזר שאת המאבק שלו נגד בכירי הבנקים על כך שהם נוקטים בשיטות דרקונית מול בעלי חובות לא הזכרת.

 5. אם אכן מדובר בעו”ד, על לשכת עורכי הדין בישראל לשלול במיידי את רישיונו, של חלאת האדם השמאלני אנרכיסטי ברק כהן. הוא מבייש את העדה הכורדית הנפלאה בישראל, בזוהמה הניתזת מפיו המצחין.

  יש להעמידו לדין מהיר, בגין העלבת עובד ציבור, הטרדה ואיומים!!.

  איני ליכודניק, ולדעתי מירי רגב ראויה לכבוד והערכה של כלל הציבור!

 6. אנרכיזם זה לא דבר רע. מה שהוא (והרבה “אנרכיסטים” אחרים) מקדם זה כאוס, לא אנרכיה.

  1. עוד פניני חוכמה מהקופירייטרים שהביאו לכם את ״קומוניזם הוא לא דבר רע, הרי אף פעם לא קם משטר קומוניסטי אמיתי״

 7. אם אתה כהן ודוגל במה שאתה אומר הרי אני שלא כהן אצטרך לקלל את כל הכהנים שחושבים כמוך פשוט מזכיר לי האמירה שנאמרת לכוהנים המזויפים כמוך ”כהן של ויגש” הכוהנים האמיתיים מפצים דברי תורה ולא דברי שיטנה – בזיון

 8. “אנשים פה מפחדים מזכות השיבה של הפליטים הפלסטינים, כאילו מי יודע מה יקרה…”
  כולנו, כולל מר כהן הלא נכבד, יודעים מה יקרה אם תמומש “זכות” השיבה. אבל לשחק בקקה, ולהעמיד פנים שהוא לא באמת יודע באיזה עולם אנחנו חיים, כל אחד יכול.

 9. אחרון הלוחמים החברתיים בישראל. תגידו מה שתגידו- הוא משנה תפישת עולם. צודק/ לא צודק זה לא משנה, החוסן שלו נובע מצדקת הדרך שלו שאי אפשר לערער אותה. הוא יזכר הרבה הרבה הרבה זמן אחרי מירי רגב ולא בקונוטציה שלילית (מפנה אתכם להתנהלותה במהלך מלחמת לבנון השניה) אלא בתור אחרון האיטלקטואלים הארצנו.

  1. אם זה הגיבור שלך, ואם אתה באמת חושב שהצואה המילולית שלו היא עדות לחוסנו ולצידקת דרכו, אתה זקוק לעזרה נפשית דחופה. הוא לוחם חברתי, כמו שג’ק המרטש היה פעיל למען זכויות האישה; וכבר פגשתי סמרטוטי רצפה שהיו עם יכולת אינטלקטואלית גבוהה בהרבה מכפי שהוא ניחן בה.

 10. הוא לא הגיהינום של המשטר הציוני, הוא הגיהינום, נקודה. זה פשוט איש שרוצה לראות את העולם עולה באש, ולרקוד מול הלהבות.

 11. בוגר מכללת קלקילייה לעריכת דין ואוהב שזורקים עליו בננות ובמבה מכל השמאלנים.
  אגב הוא כ”כ איש “חברתי” שהוא כמובן מעיר רק ליהודים… הרי עם IQ כמו שלו ברור שאין גוונים של אפור רק שחור – רק חד כיווני.

 12. גודלה אמרה לאבא שלו ושאר הפנתרים אתם לא נחמדים. שום דבר לא נשתנה. אפשר הוא לא שרת בגלל סיבות נפשיות והתקבל למשפטים, איזה טענות יכולות להיות לו? בארצות מוצא אביו הוא היה חסר השכלה ומחוסר עבודה. אני מכיר עשרות ששרתו בצה”ל ונדדו לארצות חוץ כדי ללמוד.

 13. עצם השם כהן מחייב…. הסונים. השיעים והעלווים חיים ממש בהרמוניה. המוסלמים בכפרים הערביים המחולקים לחמולות חיים ממש בהרמוניה עד כדי כך שהשבוע הייתה קטטה המונית בין שתי חמולות עד כדי ירי זיקוקים ומקלות. כמעט הגיעו לנשק חם. וזה כאשר מדובר על סונים נגד סונים….בלוד נרצחים סונים ערבים כמעשה יום ביומו בין חמולות. אז כאשר יחיו יה וי די וערבים זה ליד זה ברמת אביב יבוא המשיח.
  האיש הזה הזוי לחלוטין. קרוב תוואי שהוא יתלה בין הראשונים בככר העיר