בזכות המהפך: עשרה הישגים של ממשלות הימין

לפניכם עשרה צעדים ששינו את פני המדינה, שרק הימין יכול היה לעשות. ושיהיה חג מהפך שמח!

המדיניות של הימין עובדת. בגין, שמיר ונתניהו. צילום: סער יעקב, לע"מ; עמוס בן גרשון, לע"מ.

במשך רוב השנים שחלפו מאז המהפך הפוליטי ההיסטורי במאי 1977, שלטו בישראל ממשלות ימין. חותמן טבוע עמוק בתולדות המדינה: ממפת ההתיישבות היהודית, דרך רפורמות כלכליות חשובות, וכלה בשינויים דמוגרפיים מפליגים – ממשלות הימין הרימו תרומה משמעותית לחיזוקה, ביסוסה ושגשוגה של ישראל. הנה רשימה של עשרה הישגים ייחודיים, ששינו את פני המדינה לטובה.

1. חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל

לאחר 13 שנים משחרור העיר, ומול לחצים מדיניים גדולים וגינויים בינלאומיים, החליטה ממשלת ישראל לעגן בחוק יסוד את מעמדה של ירושלים כבירת ישראל. ב-30 ביולי 1980 הוחלה ריבונותנו גם על מזרח העיר, והמוסדות הלאומיים הועברו לירושלים, בירת הנצח של העם היהודי.

2. תקיפת הכור הגרעיני בעיראק

בניגוד לעמדת האמריקנים ויו”ר האופוזיציה שמעון פרס, המריאו ב־7 ביוני 1981 מטוסי חיל האוויר, והשמידו במבצע מושלם את הכור הגרעיני שבנה סדאם חוסיין. סדאם איים “לכתוש את תל אביב בפצצות”, אבל בגין החליט לכתוש אותו קודם. עשר שנים מאוחר יותר, כאשר האמריקנים פלשו לעיראק במלחמת המפרץ הראשונה, בחר שר ההגנה דיק צ’ייני להקדיש לישראל תמונת לוויין של הכור המופצץ וכתב: “בתודה ובהערכה, הקלתם על משימותינו בסופה במדבר”.

3. חוק רמת הגולן

ב־14 בדצמבר 1981 סיפחה ישראל את הרמה, וקבעה כי “המשפט, השיפוט והמנהל של המדינה יחולו בשטח רמת הגולן“. שוב ספגנו גינויים ולחצים, כולל מנשיא אמריקני רפובליקני, אך ממשלת הימין ידעה לעמוד על שלה, וכיום רמת הגולן הישראלית, נכס אסטרטגי וחבל ארץ מרהיב, פורחת ומלאה ביישובים יהודיים.

4. התיישבות ביהודה ושומרון

תחת שלטון הליכוד פרחה ההתיישבות ביהודה, שומרון וחבל עזה. בניגוד לקצב ההתיישבות האיטי וההססני של ממשלות המערך, עליית הליכוד לשלטון בישרה על גל אדיר של התיישבות ובנייה. עד תחילת שנות התשעים חיו למעלה מ־120 אלף יהודים בשטחים ששוחררו ב-1967, וכיום מספר המתיישבים מתקרב לחצי מיליון. האחיזה היהודית בשטחי ארץ ישראל ההיסטורית חזקה מאי־פעם.

5. קליטת עולי ברית המועצות

ממשלת ישראל זיהתה את ההזדמנות ההיסטורית לקלוט את היהודים שביקשו לעזוב את מדינות ברית המועצות, פתחה את שעריה וקלטה כמיליון עולים. רבים סברו שקליטה מהירה בסדר גודל כזה תזיק לעולים ולמדינה. אך ראש הממשלה יצחק שמיר, שהאמין בנחישות בייעוד הציוני של ישראל – פעל, וצדק. העלייה הרוסית התבררה כברכה אדירה לדמוגרפיה, לכלכלה, לתרבות ולפוליטיקה בישראל.

6. מבצע חומת מגן

אחרי שנים של פיגועי תופת רצחניים ואוזלת יד של ממשלת ברק, החליטה הממשלה בראשות אריאל שרון לשים קץ לשלטון הטרור של יאסר ערפאת. ב־22 במרץ 2002 קיבל צה”ל הנחיה להשתלט מחדש על השטח ולמגר את הטרור. כל ה”מומחים” שקבעו כי “אין פתרון צבאי”, וש”תנו לצה”ל לנצח” היא ססמה ריקה – נאלצו לאכול את הכובע. מאז שצה”ל והשב”כ שבו לפעול בשטח, אנו יודעים את אחת התקופות הבטוחות והשלוות בתולדות המדינה.

7. התכנית הכלכלית של נתניהו

בעקבות משבר הדוט-קום בתחילת שנות האלפיים, נקלע המשק הישראלי לתקופה קשה. נתניהו מונה לשר אוצר במטרה לחלץ את המשק מהצרה, והחל מיד לפעול. הוא קיצץ בהוצאות הממשלה ובקצבאות, הוריד מסים, הפריט חברות ממשלתיות והעביר את הדגש למגזר הפרטי. למרות ביקורת עזה מצד השמאל והתקשורת, נתניהו הציב את המשק הישראלי על מסלול של צמיחה ועוצמה. כאשר משבר עולמי נוסף הכה בשנת 2008, ישראל עברה אותו כמעט בלי נזקים.

8. פריחת החברה הישראלית

הפלת שלטון מפא”י אפשרה לליכוד להסיר את המגבלות שמנעו מקבוצות חברתיות שונות להשתלב במוקדי הכוח של החברה הישראלית. כיום, שוויון ההזדמנויות בישראל מקיף מאי־פעם. הליכוד פירק את הפרוטקציוניזם והעצים את כלל העדות. המוביליות החברתית נמצאת בשיאה, למורת רוחן של האליטות הישנות.

9. הפיכת ישראל למעצמה אזורית

תחת ראש הממשלה הנוכחי ואיש הליכוד בנימין נתניהו, ישראל מחזקת את מעמדה בעולם וקושרת קשרים מדיניים בכמות ובאיכות חסרות תקדים. מדינות שנחשבו בעבר עוינות או “בלתי מזדהות”, מהדקות את יחסיהן עם ישראל.  הודו, סין, מדינות אפריקה ורבות נוספות מזהות בישראל מודל של הצלחה כלכלית ויציבות ביטחונית. “הבידוד המדיני” אאוט, פריחה מדינית אין.

10. הצלחת המדיניות השמרנית

שלטון הליכוד מוכיח את ניצחון המדיניות השמרנית. תוך הימנעות מזעזועים והתקדמות סבלנית עקב בצד אגודל, מתקדמת ישראל משנה לשנה ורושמת עוד ועוד הישגים. בכלכלה – צמיחה חסרת תקדים ותעשייה מתקדמת ברמה עולמית; בביטחון – שקט שלא ידענו מעולם; ביחסים הבינלאומיים – פריחה היסטורית. הנגב פורח, הצפון מתפתח, וישראל נושמת את אוויר החירות והריבונות הלאומיים. דרך הימין עובדת.

חג מהפך שמח!

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

41 תגובות למאמר

  1. הסכם השלום עם מצריים לא באמת יכול להחשב כהישג כי זו הייתה הכרזה, קבל עם ועולם, שהארץ לא שייכת לנו מספיק כדי שנשמור עליה ונכריז שמה שכבשנו במלחמות מגן זה שלנו.

 1. שלשה דברים יגרמו להרס המדינה ולסוף קיומנו כאן (תקראו הספר פלא לא נס): כיבוש יהודה ושומרון /התנחלויות,הדתיים/החרדים, היחסים עם הפלסטינאים והעמים המוסלמים מסביבנו! הימין מובילים בהנהגה מושחתת וחסרת ערכים.השפילו את צהל וחייליו.

 2. כנראה שהכתב שאף איזה חומר מסוג מסויים לפני שכתב את ההזיות הללו.
  תקראו את ‘למה אנו מצביעים ימין ומקבלים’ להבין את גודל הניתוק מהמציאות שבמאמר הזוי זה.
  הליכוד היא המתנה הגדולה ביותר לשמאל. מעוזי השמאל : בגצ. קרן חדשה. תקשורת. פקידות. לעולם לא היו דיקטטורים וחסינים יותר כמו תחת הליכוד.

  1. אדרבה, למרות כל הרשעים קרי:
   מעוזי השמאל : בגצ. קרן חדשה. תקשורת. פקידות שמזנבים בעם ישראל כמו העמלקים בשעתו, ישראל פורחת ב”ה, תחת הימין.
   לו ביבי היה יכול למחוק את הבג”צ שהם אבי אבות הטומאה, תחשוב כמה טוב יהיה פה.
   במקום לבקר את ביבי תתלונן על הכחלוניזים המעכב.

  2. הכותרת של המאמר היא: “הישגים”. אתה חולק על רשימת ההישגים שהוא מנה, או שאתה סובר שיש כישלונות?
   כי זו לא הנקודה…
   הכותב בחר לציין את ההישגים ולא את הכשלונות.
   ]ודאי שחסר פה התקדים של עקירת יישובים ונסיגה עד הסנטימטר האחרון, דבר שלא העלו לא ממשלות המערך, ואפילו לא רבין בממשלת אוסלו (אם כי הוא “נתן רובים” וזה כבר נושא אחר). תקדים זה מעקירת ימית, חזר על עצמו בגוש קטיף, ולכן התפלאתי שאריאל שרון, פתאום, כשנוח, מוצג כ”ממשלת ימין”. במיוחד במבצע שהיה צריך לבוא הרבה לפני כן. וכן הקפאת ההתיישבות, הקפאה שלא היתה כמוה בשום ממשלה לפני כן].

 3. לחיים היקר אני ממליץ לך לשאוף איזה חומר מסוים אולי תבין כמה דברים על אופטימיות ותקשורת המונים… בזמן שכל התקשורת בארץ עסוקה בעיקר בשליליות כתבה כזאת היא טיפה של אופטימיות ואהבת הארץ בים עכור .
  נב. אם קראת את הספר ויצאת במסקנה שהימין הוא הצד הרע בסיפור כנראה שאתה צריך לקרוא אותו שוב אמנם הימין הוא לא מושלם ולא תמיד מצליח אבל הכיוון הוא טוב .

 4. הכתב שכח לציין את הבאתם של יהודי אתיופיה לארץ, לאחר שנים של סרבנות ממשלתית לעשות כן.

 5. הכותב שכח לציין את מבצע הבאתם של יהודי אתיופיה, לאחר שנים של סירוב ממשלתי עיקש לעשות כן

 6. מס’ 5 – קליטת עולי ברית המועצות: אפשר לומר בוודאות שכל ממשלה ציונית הייתה קולטת בשמחה ובששון את העולים מברית המועצות, כפי שקלטו את כולם בשנות החמישים והשישים, כך שאי אפשר לזקוף את זה ממש לזכות “הימין” (אבל אני זוכר את עליית מחירי הדיור של תחילת שנות התשעים כתוצאה מגל העלייה, שמתגמד מול גל ההתייקרויות של היום – עוד תסמין של “היכולת” של הימין?)

  במקום מס’ 5 ניתן לזקוף לזכות הימין את המשבר הכלכלי של תחילת ואמצע שנות השמונים, ההיפר-אינפלציה וכל זה. משבר שרק שמעון פרס הצליח לפתור.

  אם לא רוצים לזקוף את זה, אפשר להסתפק בפינוי רצועת עזה. משהו שהשמאל לא היה מצליח גם בחלומות הרטובים ביותר שלו.

  1. אי אפשר לומר שאת משבר ההיפר-אינפלציה פתר פרס. הוא לא היה לבד, להזכירך, אלא חלק מממשלת אחדות. כדי להתמודד עם הקשיים של המשק אז, כולל הבוץ הלבנוני, היה צורך בממשלות אחדות. כמו שהיו באמצע שנות ה-80. בוא לא ניתן קרדיט סתם.

  2. אחד, ידידי!

   לא, השמאל לא היה קולט את מיליון היהודים מברית המועצות כפי שקלט אותו הימין.
   אם אתה זוכר, בשנות השמונים יצאו רבבות יהודים מברית המועצות עם ויזות לישראל ועצרו בתחנת המעבר בוינה. שם חיכו להם אנשי .H.I.A.T הבזויים והמתועבים ובפיתויים חומריים היו מסיטים אותם לארה”ב ולקנדה. פחות מעשרים אחוז מהם הגיעו לארץ. עד כדי כך שהשגריר הסובייטי באו”ם פגש את שגרירנו שם ואמר לו: “איך אתם רוצים שנמשיך לאפשר את יציאתם של היהודים? אנו מסכימים לה כל עוד היא מאפשרת רפטריאציה (חזרה למולדת) מובנת ולגיטימית, אך לא נוכל להמשיך להסכים לה אם היא מביאה לחיזוקם של יריבינו המושבעים.” לא חלף זמן רב ושוב הופסקה הגירת היהודים.

   כשלימים גורבצ’וב פתח שוב את השערים, יצחק שמיר זצ”ל סירב לתחנת מעבר והתנה את מתן הויזות הישראליות בטיסות ישירות של העולים מבריה”מ לבן-גוריון. חודשים המתין, בעצבי הברזל שכה אפיינו אותו, לכינונן בעוד רבבות יהודים כבר היו על המזוודות. בארץ, במאמץ שמאלני של FAKE NEWS לחבל בעלייה המבורכת, הפיצה העיתונות האדומה והשקרנית את השמועה המומצאת שארגון אנטישמי רוסי בשם פמיאט מתכנן פוגרומים נגד היהודים ויש לתת להם לצאת מיד. אפילו שר הקליטה דאז, יצחק פרץ מש”ס, נאם נאום נרגש על דוכן הכנסת והפציר בשמיר שינפיק את הויזות כי יש בזה “פיקוח נפש”. זכורני שכתבתי לו מכתב שאם לסכמו במשפט אחד, טען ש”מדינת ישראל אינה סוכנות הנסיעות של העם היהודי אלא ביתו, מולדתו ובית-אביו”. לשמחתנו, שמיר לא הרפה, פמיאט התברר שהיה קישקוש והמיליון הגיע. שימעל’ה פרסקי, אותו יהודון מתרפס שהתנגד להפצצת הכור והיה מפושעי אוסלו הבולטים, היה ודאי נשבר והיינו מחמיצים את טובת העליות שהייתה למדינת ישראל מאז ומעולם.

   ואל תשווה את הקליטה הליברלית והמוצלחת של הימין בשנות התשעים, בה כל עולה בחר את מקום מושבו ואת מקום עבודתו בחירות מוחלטת, לקליטה הבולשביקית ואף הגזענית-פשיסטית של השמאל בשנות החמישים. הימין לא חטף תינוקות רוסיים בבתי-חולים ומכר אותם, למשל.

 7. תודה!!! מענג לקרוא ולזכור שיש לנו ארץ נהדרת ושטוב לחיות בה. וזאת למורת רוחם של התקשורת הישראלית והזויי השמאל.

 8. אני מתחבר היטב לדברי תדמור. אנשי הליכוד בעטו לאורך זמן בתומכיהם. גם העתודה הצעירה של בני עדות המזרח לא לקחה איתה וקדמה את החבורה שעזרה לה להיבחר! אני מכיר זאת בפועל.

 9. כל ראשי הממשלה מהימין הפ אשכנזים(גם אני) אז איזו מוביליות חברתית? מי שעני הפך יותר עני ומישהיה בעל כוח או נכסים הפך טייקון. ההפרטות וההשקעה בהתנחלויות חרצואת הדין של הצעירים, העניים, החולים, הקשישים, וחסרי ההון. לולא היו מפריטים את הגז, וים המלח מאות מיליארדים היו נכנסים לקופה הציבורית ואפשר היה להכפיל את סל הטרופות ותקציב החינוך. אבל יותר חשובים כמה מקורבים מלדאוג לכל עם ישראל.

  1. צודק.
   כך אולי יהיה גם קצת כסף לשיפור יכולות האיות של אזרחים שמגיבים לכתבות ברשת.

  2. בלי הפרטה, המשאבים היו המחצבים במקומם המקורי. רק הפרטה יוצרת מוטיבציה להפקת המחצבים. דברים שבאחריות המדינה מסורבלים ולא יעילים. זו מחלוקת עתיקת יומין של השמאל והימין הכלכליים.

 10. יחסים דיפלומטיים עם סין והודו כוננו ב-92′,
  אחרי ועידת מדריד שאליה שמיר נגרר בכיפוף ידיים.
  הבידוד הדיפלומטי נשבר סופית אחרי הסכם אוסלו.

  לכן לא הוגן לציין אותו כהישג של הימין; ביבי שמר על הקיים, שיפר את היחסים עם טורקיה ורוסיה, אבל לא פרץ שום בידוד מדיני.

  1. ממשלת שמיר הקימה יחסים עם בערך כפי 3 יותר מדינות מאשר הקימו אחרי אוסלו. קשה להכליל, אבל המניע העיקרי היה התמוטטות ברה”מ והרצון של מדינות להתקרב לארה”ב שנטען שיש לנו השפעה עליה.

 11. שקרנים…..ביבי יחד עם חבריו הביאו את המדינה לשחיתות מוחלטת תוך שהם הונים את המעמד הבינוני והנמוך לטובת המעמד העליון.
  חוכמה גדולה להציב את ישראל כמדינה חזקה כלכלית ובטחונית על חשבון החלשים.
  בינימין נתניהו חיזק את הוועדים ועובדי המדינה., המתנחלים והחרדים על גב החילונים להם אין ייצוג במדינה.

  ביבי הפך את כל מי שאינו ליכודניק לבוגד…
  אני מקווה שזאת ממשלתו האחרונה וכך שהליכוד העברייני ייפול וויתפרק לתמיד.
  ולידיעתכם אני ימני שגר בהתנחלות ולא שמלאן.

 12. אינפלציה צומחת עד 400 אחוז בשנה. משכנתאות צמודות מדד. שכל שנה גדלו במאות אחוזים. מלחמת לבנון הראשונה

 13. ” והחל מיד לפעול. הוא קיצץ בהוצאות הממשלה ובקצבאות”

  אכן וכיום, למשל ממש היום, יש הפגנות של הנכים על זה שממיתים אותם ברעב. מעניין…
  אבל ממש ממש לא הייתי רושם התעללות בנכים, בקשישים ובחלשים על חשבון החברים הטייקונים שלך – הישג, יותר כמו הפסד מוסרי למדינה.

 14. האמת? 30 שנות שלטון מפא”י והעבודה הרשימו הרבה יותר. אפילו עצם הצורך ליצור את המאמר האמור מעיד על כך במובלע.
  אין להשוות בין אתגר ‘חומת מגן’ למלחמת העצמאות, קדש, ששת הימים או יום הכיפורים. אין להשוות את אתגר קליטת הרוסים לקליטת העלליה הגדולה בראשית שנות המדינה, אין להשוות את חוק ירושלים או רמת הגולן של בגין להעברת הבירה לעיר ב-49, וכו’.
  כללית, דור המייסדים של ימי קום המדינה התברך בכישרון עשייה בלתי רגיל, שמטביעה חותמה עד ימינו. 40 השנים הבאות הניבו בעיקר המשכיות, חיזוק, ייצוב – וגם בזה אין לזלזל.

 15. ברצינות? 40 שנה בשלטון בשביל חוק ירושלים?

  שלא לדבר על זה שחלק מההישגים שייכים לממשלות אחרות לגמרי (ההתמודדות עם קליטת העליה היתה של הממשלות בשנות ה-90, שמיר רק קיבל את הפוטו טופ בנתב”ג), מפוקפקים למדי (לשפוך כסף כדי להביא משפחות וילדים לאזורי קו עימות), או אבסטרקטיים בעליל (מס.8 והלאה). לממשלת נתניהו הנוכחית אין כמעט שום “הישג” באשר הוא, אלא אם אפשר לקרוא לשימור עיקש של הסטטוס קוו הישג. וזה מה שחשוב.

  1. עם כל הכבוד, שמיר היה אקטיבי בקליטת העלייה. הוא דרש מארה”ב לסגור את שעריה על ידי ביטול מעמד הפליט יהודי ברה”מ, וכך “הכריח” את העולים להגיע לא”י.

 16. באמת…..
  בתקופת שלטון השמאל לא קלטנו עולים? הרבה יותר מאשר בתקופת שלטון הימין הארוכה יותר
  מבצעים: מלחמת ששת הימים היתה מבצע של הימין?
  מדינית: אנחנו חזקים אולם מוקצים, ונהיה יותר מוקצים

 17. 10 הצעדים הבאים של ממשלת הימין :

  1. ביטול שרירות בג”צ .
  2. הפרטת הפרקליטות.
  3 .סגירת הקרן העכורה נגד ישראל .
  4 . הוצאה מחוץ לחוק של ארגון ” שוברים שתיקה ” ו ” בצלם ” .
  5 . חקיקת חוק הלאום.
  6. אי העברת תקציב למוסדות הפוגעים באושיות המדינה .
  7. סגירת גלי צה”ל במתכונתו הנוכחית .
  8.יהודה ושומרון חלק בלתי נפרד מישראל ( דה פקטו ודה יורה ).
  9. שלילת אזרחות מחברי כנסת ערבים הפועלים נגד המדינה .
  10 . ביטול זכויות למשפחות מחבלים והובלתם לרצועת עזה .
  9. שלילת דמי בטוח לאומי ממשפחות מחבלים ממזרח ירשלים.

 18. מאמר דבילי ושטחי וגם ד”ש מכל שמונת מפציצי הכור בעירק שכולם היו “שמאלנים”

 19. “ב־14 בדצמבר 1981 סיפחה ישראל את הרמה, וקבעה כי “המשפט, השיפוט והמנהל של המדינה יחולו בשטח רמת הגולן”.”

  האם אכן ‘סיפחה’?

 20. טוב בוא נראה
  1 – חוק ירושלים, מאז יש רק יותר ערבים בירושלים ואין אף שגרירות חדשה
  2 – תקיפת הכור, אז רק הליכוד יכול לצאת למלחמה? (ששת הימים)
  3 – רמת הגולן, יכול להיות ששלום עם סוריה חלשה היה מאפשר את פיתוחה ומכירת מים מותפלים?
  4 – התישבות, טוב זה כבר ממש מחוץ למציאות, מאים לא רק להפוך את ישראל לכלב מצורע אלא גם ליצר מלחמת אחים כאן
  5 – עולי ברה”מ, משבר נקודתי שהיה בתקופת הליכוד וכל ממשלה אחרת היתה עומדת בו
  6 – חומת מגן, הזמן שממנו מותר לירות לערבי בגב. יחי המוסר היהודי 🙂
  7 – תכנית כלכלית, שכחת מי הציל את המדינה בשנות התשעים? פרס
  8 – פריחת החברה על תשתית שהוקמה ב40 שנה והריסתה ב30. של נעליך
  9 – מעצמה אזורית, שלא מצליחה לעשות שלום עם אף מדינה באיזור מעמדת כח
  10 – שמרנות, בהחלט הצליח להפוך את ישראל מהמדינה הכי שוויונית עם החסכון כמעט הכי גבוה לאזרח למדינה עם התשתיות הגרועות ביותר והלא שוויונית ביותר למעט ארה”ב

  כל הכבוד

  1. עופר, ידידי!
   ברצוני לנסות לעשות קצת סדר.
   יש “מוסר יהודי” שהתפתח אצל עם נרדף ונדכא ויש מוסר יהודי של עם זקוף ובריא.

   המוסר הראשון הוא שוחר שלום כל מחיר, גם במחיר חיי אשתו וילדיו, אך רק מתוך פחד, חולשה ורפיסות. הוא מתנגד לאכזריות, לא מסלידה מהאכזריות אלא מיראה פן יתאכזרו לו כפליים בהיותו האסקופה של המין האנושי. הוא מתנגד למלחמה כי אין לו את הכוח ואת האומץ לנהל אותה. הוא מתנגד לנקמה כי הוא מעוניין לשבור את מעגל האיבה בו הוא היחידי שחוטף. הוא לא יורה בגב כי הוא גם לא יורה בפנים כי הוא לא יורה בכלל.

   המוסר השני הוא לוחמני, הוא שם את העם במרכז ומוכן, במקרים מסוימים, לצאת למלחמות עד חורמה נגד אויביו. כן, עד חורמה, דהיינו, עד טיפת דמו האחרונה של היונק משדי אימו של האויב. התנ”ך מלא בהן. המלך שאול, שחס על חיי המלך אגג אחרי שעשה ג’נוסייד בכל עמו העמלקי, הנביא עשה לו אינפיצ’מנט.

   תהלים קל”ז עשוי להבהיר לך את התהום בין המוסר היהודי המקורי, זה שאבד לנו באלפיים שנות גלות והוחלף בהיגיון המעוות של היודענראטים ל”מוסר היהודי” הרקוב של השטעטלים והגטאות: “בת בבל השדודה! אשרי שישלם לך את גמולך שגמלת לנו. אשרי שיאחז וניפץ את עוללייך אל הסלע.”
   מזעזע, נכון? זה המוסר היהודי. כל היתר הוא שתויות שסיפרה לך המורה הקיבוצניקית.

  2. 1 – מיקומן של שגריריות קצת משני לעומת ירושלים, לא?

   2 – העבודה ופרס התנגדו להפצצת הכור.

   3 – “שלום” עם סוריה חלשה היה מאפשר את החיזבאללה בכנרת. ומכל מקום, אתה יכול רק לחשוב על כסף? הכל בר מכירה אצלך?

   4 – לא תהיה מלחמת אחים אם השמאל לא יפתח בה.

   5 – כנראה שרק שמיר היה מסוגל לשכנע את ארה”ב לבטל את מעמד הפליט של יהודי ברה”מ. אותם אנשים שמתייחסים לעולים לארץ כאל “מהגרים” לא היו מסכימים לצעד כזה.

   6 – אה, כן, תקופת פיגועי ההתאבדות הגדולים. זה שהעדיפות שלך היא לבכות על האויב אומרת דרשני.

   7 – שנות השמונים, והתכנית נוסחה ע”י מודעי מהליכוד.

   8 – אין לך רשות ליטול את הישגיהם של המייסדים. הרי הייתם מתייחסים לכולם כ”ימין קיצוני קיצוני” לאור דיעותיהם. השמאל הקצין מאז והיום נמצא מעט שמאלה מחד”ש של פעם.

   9 – מה לעשות והמדינות באזור ברובן פרימטיביות מדי למושגים מתקדמים כאלו.

   10 -רוב ה”אליטות” הכלכליות תומכות בשמאל. אדרבה, שיחלקו את הונם אם הם כל כך מעוניינים בזה.

 21. ישר כח כל הכבוד לעושקים במלאכה ובראשם מנהיג הליכוד וראש הממשלה נתניהו
  רצוי מאוד להפסיק להצטנע ולהניח את ההישגים אל מול כל המלעיזים….

 22. חוק יסוד ירושלים: ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהעיר הכי ענייה בה היא עיר הבירה.
  רמת הגולן: את כל תושבי רמת הגולן אפשר להכניס בשני רחובות בתל-אביב.
  התכנית הכלכלית של נתניהו: הפיכת 20 אחוזים מהאוכלוסיה הבוגרת ורבע מהילדים לעניים מרודים. מדיניות של קפיטליזם חזירי שמחסל כל מה שלא תורם לצמיחה. קיצוץ בקצבאות ילדים, ניצולי שואה ונכים.
  פריחת החברה הישראלית: פירוק הפרוטקציוניזם: צריך לכתוב פירוק החברה החישראלית ופריחת הפרוטקציוניזם.
  אלו הם ימיו האחרונים של נתניהו המושחת הגנב והשקרן. אין מנהיג בישראל שבז לבוחריו יותר מאשר נתניהו.
  אין לכם עוד הרבה זמן להנות מ”גדולתו”. כשתצא האמת תבינו את גודל הבושה והקלון.

 23. שקרים, חצאי אמיתות וסילופים הגרועים מהם:
  1) מעניין כיצד יתכן ש-“המוסדות הלאומיים הועברו לירושלים ב-1980”?! כלומר, באיחור של 31 שנה שהכנסת עברה לירושלים, ב-1949, תחילה לבניין פרומין ואח”כ (66) למשכנה מאז היום? כנ”ל ביהמ”ש העליון, משרדי ממשלה, בית ראש הממשלה ועוד ועוד סמלי שלטון, וריבונות

  2) בגין לא עדכן את השגריר המאד-ידידותי דאז סם לואיס ואת ראש האופוזיציה פרס אלא לאחר מעשה

  3) חוק הגולן לא הפריע ל-נתניהו להסמיך את רון לאודר לשאת ולתת בשמו עם הנשיא אסד בין 96 ל-98

  4) ברה”מ התמוטטה ומיליונים רבים מאזרחיה הגרו לכל מדינה, מתוכם קרוב ל-2 מיליון יהודים. הליכוד באמת הצליח – לבדו לגמרי! – למוטט את אימפריית הרשע הסובייטית. מה שנכון נכון…

  5) נתניהו “הציל את הכלכלה כשר אוצר” – באמת?! לקחת קצבאות של 1000-2000 ש”ח מקשי יום שזו כל הכנסתם הציל את המשק? רוב המשרות שנוצרו בתקופתו היו בשכר נמוך. כך לא מייצרים חברה בריאה אלא מושבת עבדים התלויים בשכר-רעב

  לפחות תרשמו ט.ל.ח ליד התעמולה…

  נראה אתכם מפרסמים את זה!