מדוע פוצצתי את כנס זכויות האדם של אוניברסיטת תל אביב

לא ייתכן שאבירי הזכויות יקיימו דיון מתחסד בנושא ההגירה בישראל, מבלי לשמוע את האזרחים שנאנסים לקלוט אותה

שפי פז נושאת דברים בכנס באוניברסיטת תל אביב. צילום מסך

“הקליניקות המשפטיות”, כך נאמר באתר אוניברסיטת תל אביב, הוקמו “מתוך מטרה להגביר את מעורבותם של אנשי משפט בקידום צדק משפטי וחברתי״. ייתכן שחלקן נאמנות לחזון הזה, אבל ״הקליניקה לזכויות פליטים״ היא כלי בשירותם של גופים פוסט ואנטי ציונים, והיא משתמשת בכספי ציבור ובסטודנטים תמימים כדי לקדם אג׳נדה פוליטית ברורה.

הקליניקה לזכויות פליטים חתומה ומשתתפת פעילה בכל אחת מהעתירות לבג״ץ שמוגשות על ידי קואליציה של ארגוני סיוע ועמותות במימון זר, כמו המוקד לפליטים ומהגרים, א.ס.ף, המרכז לפליטים אפריקאים, האגודה לזכויות האזרח, קו לעובד, רופאים לזכויות אדם ואחרים. מגמת העתירות הללו היא לנתץ, לחבל ולסרס כל מהלך ממשלתי (חוק או נוהל) שמטרתו הרחקת אוכלוסיית המסתננים משכונות המצוקה בדרום תל אביב ובערים אחרות. בין היתר הוגשו עתירות נגד נוהל החזרה חמה, נגד נוהל חדרה-גדרה, נגד שלושה תיקונים לחוק ההסתננות, נגד נוהל מדינה שלישית, נגד חוק הפיקדון החדש, ועוד אינספור עתירות פרטניות.

וכך, לאורך השנים, אנחנו נפגשים שוב ושוב בהיכל הצדק, עורכי דין מעונבים מול תושבות כואבות; גלימות שחורות ולחשושים מנומסים מול זעקה של אנשים שאיבדו את חייהם לטובת מוסר מנוכר ומנותק ומשחקי אגו של סטודנטים, שכמו במשחק וירטואלי משתעשעים בגורלם של עשרות אלפי בני אדם.

בשבוע שעבר התכנסו כל המכובדים הללו לחגוג 25 שנה להקמת הקליניקות. המושב השלישי והאחרון של הכנס עסק ב״קידום זכויות אדם״. כהרגלו, המוסריון העליון לא נזקק להתמודד עם תוצאות מעשיו, מפני שהוא טרח להזמין רק את הפמיליה ואת מוחאי הכפיים.

אלא שזה לא עובד ככה. תפיסת העבודה שלי אומרת שלא מקיימים שום דיון בנושא ההגירה בישראל (מסתננים, מהגרי עבודה או שוהים בלתי חוקיים) בלי לדון גם בהשלכותיה על האזרחים שנאנסים לקלוט אותה. ואם להשתמש במונחים מהטבע: לא דנים בזן הפולש בלי לדבר על הזנים שנכחדים מפניו.

בתור התחלה שלחנו במייל דרישה ברורה לכבד את זכויות האדם שלנו, ולאפשר לנו לקחת חלק פעיל בפאנל. כשנענינו בשלילה (כצפוי) פשוט באנו, התפזרנו באולם, וחיכינו להזדמנות לצאת למתקפה ולקחת את זכות הדיבור. ובאיזו אלגנטיות וחוצפה לקחנו אותה.

״לא בחרנו להיות מחנה פליטים״, אמרתי להם מעל הדוכן עם הסמל החדש של אוניברסיטת תל אביב, ״ובטח לא בחרנו להיות המצפון של כל השמאל במדינה. לכן אנחנו נעשה דברים שלא מוצאים חן בעיניכם, ואנחנו נבוא ונפוצץ פאנלים ולא תמיד נדבר יפה, כי כשאנחנו מדברים יפה אף אחד לא מקשיב לנו״. והגיע הזמן שיקשיבו לנו.

אחת ההפתעות שציערו אותי בתהליך התזוזה שלי ימינה היא מוטיב ההתנצלות. לא מצאתי הרבה גאווה בימין. מצאתי אנשים מאוד חכמים. מצאתי היגיון ותרבות שיח ליברלית אמיתית, לצד תסכול וכעס ושיח גס ואלים. מצאתי צעקה, השתאות והתנצלות.

אחד המאמצים הגדולים שעשיתי מאז שהצטרפתי למאבק של תושבי השכונות, היה לשלוף אותנו מהתהום המתקרבנת של המסכנים שמבקשים על עצמם רחמים, ולנסוק לגבהים של בעלי הזכויות שתובעים צדק ושוויון. זה לא היה קל, כי במקביל נערך מחנה היריב למסע של דמוניזציה והכפשות אישיות. אבל זה נעשה. בתקיפות, בעקשנות, ובעת הצורך גם בבוטות ובעזרת פרובוקציות. המוטו שלי היה ונשאר: ״לא להתנצל. לתקוף!”

ולכן, הפעולה הקטנה שלנו בכנס הקליניקות המשפטיות היא חשובה. לא באנו והתנצלנו על החוצפה שלנו לנשום את אותו אוויר פסגות שנושמים הנאורים. לא באנו וביקשנו שיעשו לנו טובה. באנו כימין גאה, חכם, חד, שנון, ציני וממוקד, ועמדנו על זכותנו לקבל תשובות, ואם לא תשובות אז לפחות את זכות הדיבור המגיעה לנו בצדק ולא בחסד, שהרי מדובר במוסד ציבורי במימון ציבורי, ובפעם האחרונה שבדקתי – אנחנו הציבור (גם אם הוא מדוכא ושקוף).

השיח האקדמי והמשפטי, בדומה לשיח התקשורתי, הפך במהלך השנים לשיח סגור, מועדון חברים, בועה אטומה ומתנכרת שלא מתכתבת עם שדרות העם. אנחנו חייבים לנעוץ סיכות בבועה הזאת, לא מתוך בכיינות אלא מתוך ביטחון עצמי. אנחנו חייבים להבין שכל המוסדות האלה הם גם שלנו; מערכת המשפט היא גם שלנו, האקדמיה היא גם שלנו, וחייבים לשים סוף להלעגה ולהשתקה של כל מי שדעתו חורגת מהתקינות הפוליטית. וגם לפחד.

להמחשת אווירת ההפחדה, אסיים בהודעה פרטית שקיבלתי למחרת הכנס מאחד הסטודנטים, שחשש להזדהות: ״אני סטודנט למשפטים בפקולטה בתל אביב, ופשוט עשית לי ולעוד הרבה חבר’ה את היום עם מה שעשית בכנס!! מעריץ מעריך אוהב ועוד”.

_______________

שפי פז היא פעילת “החזית לשחרור דרום תל אביב”

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

52 תגובות למאמר

  1. לדעתי, אלו לאו דווקא משפטנים.
   לא משנה אם הדרך בה הם נוהגים היא משפטית, זו פשוט היתה הדרך העדיפה עליהם לפעול בה.
   חטיפת המדינה היא על ידי ארגוני שמאל שלא מצליחים להשפיע בצורה דמוקרטית על ידי בחירות, ולכן פועלים בצורות שונות על מנת ליישם את משנתם. הם מצליחים מאחר והם בוחרים לעקוף את השפעת הבוחר בצורה משפטית…

  2. לרובי: בג"צ הוא האשם ביצירת והתהוות הבעיה שנקראת מסתננים. בג"צ והיום כחלון שמונע חקיקה מתקנת בג"צ הגיב:

   רובי נא לקרוא ולהבין מי אשם בכל אסונותינו:בג”צ והמשפטנים!!!

   פרופ’ מאוטנר: בג”צ הפך למוסד לפעילות פוליטית של השמאל

   פוליטיזציה של משפט

   פרופ’ מנחם מאוטנר, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב

   http://www.youtube.com/watch?v=MaGOlzc8ydM&feature=related

   להלן התמלול המלא:

   קבוצת מלכי הגבעה של השמאל, הפסידה הרבה מאד כוח בפוליטיקה, וסובלת הפסדים פוליטיים גדולים מאד, ומה שהיא עושה בעצם, היא העתיקה את הפעילות הפוליטית שלה במידה רבה מאד מהפוליטיקה של הבחירות, שהיא הפוליטיקה של הכנסת, למקום אחר – לבית המשפט העליון – והפכה אותו למוסד שממנו היא מנהלת פוליטיקה. בראש העותרים לבג”צ חברי הכנסת של מר”צ והעבודה, והעתירות שלהם תמיד על נושאים פוליטיים. בג”צ הפך למוסד פוליטי.

   זה חלק מתהליך.

   בית המשפט העליון פה לא לבד. הקבוצה הזו העבירה את הכוח שלה לא רק מהפוליטיקה של הבחירות, מהכנסת, לבית המשפט העליון, היא העבירה אותו גם אל היועץ המשפטי לממשלה, גם אל אגף התקציבים של האוצר, גם אל מבקר המדינה, גם אל בנק ישראל.

   כל הקבוצות האלה זה קבוצות לא נבחרות של פקידים שמופעלים על ידי הקבוצה הזאת כדי לנטרל את המערכת הפוליטית שפועלת למגינת ליבה של הקבוצה הזאת שאיבדה בכנסת הרבה מאד כוח.

   זה ההסבר הראשון.

   ההסבר השני הוא עליית תפיסה ניאו ליברלית במדינת ישראל.

   ניאו ליברלים עויינים את הפוליטיקה של הבחירות והם עוינים בתי נבחרים, והם אוהבים מקומות של פקידות ביורוקרטית משכילה שדומה להם. הם לא אוהבים את הפוליטיקה של הבחירות כי שם יש אנשים לא משכילים כמוהם, לא אנינים כמוהם, ולא צרכנים של סגנונות חיים כמוהם, אלא כל מיני אנשים שהם יותר נמוכים במידרגים האלה מהם.

   ולכן הם לא אוהבים את הפוליטיקה, ורוצים לתת הרבה יותר כוח לאנשים שדומים להם. המשכילים האנינים וכו’. נכון שהפוליטיקה בישראל עברה בשנים האחרונות בעיות חריפות של ירידה ברמה שלה, וגם חוסר יציבות, אבל היא סובלת מבעיות חריפות ברמה שלה בגלל ההגיון הניאו ליברלי שהשתלט עליה, והוא פריימריס במקום הועדות המסדרות.

   ולכן הקבוצה הניאו ליברלית בישראל פועלת במהלך כפול.

   מצד אחד שיקוץ וביזוי הפוליטיקה, שהיא הגורמת להורדת הרמה שלה בגלל הניאו ליברליזם בו היא דוגלת, והיא כל הזמן משקצת ומנאצת את הפוליטיקה, ומצד שני היא מאדירה את כל הגופים הלא ליברליים, ושוב זו אותה קבוצה. את בית המשפט העליון, והיועץ המשפטי לממשלה, ואגף התקציבים ומבקר המדינה ואנשי בנק ישראל.

   בית המשפט העליון לא רק קרוב תרבותית לקבוצה הזאת, ונשמת אפו זה הגנה על הזכויות הליברליות.

   הגנה על הזכויות הליברליות מה פירושה?

   “זכות ליברלית” זה כמו אי מוגן בחומה.

   יש לי את חופש הביטוי, וחופש ההתאגדות ואת חופש התנועה, זה הכל כמו איים כאלה שמוגנים מפני חדירה של גורמים עוינים שיכולים לפגוע בי. זאת אומרת זאת הלוגיקה העמוקה של בית משפט ליברלי – לוגיקה של “איים מבוצרים”.

   כמטאפורה ניתן לומר שאותה קבוצה חברתית המתגדרת ביומיום בקהילות מבוצרות היא גם זו שמתגדרת בבית המשפט העליון ובמשפט ליברלי שנשמת אפו זה זכויות שהן כמו איים מגודרים.

   לדעתי מלחמת התרבות, הצפיפות על הגבעה הפוליטית, ועלייתה הנרחבת מאד של אידיאולוגיה ניאו ליברלית גורמים להבין שבעצם הועבר כאן הרבה מאד כוח לבית המשפט העליון.

   הדמוקרטיה הישראלית נמצאית במשבר חמור לא רק בגלל מה שקורה במערכת הפוליטית שלה. היא נמצאית במשבר לא פחות חמור בגלל מה שקורה בבית המשפט העליון שלה.

   אחרי 30 שנה של כיוון כזה מצידו של בית המשפט, בית המשפט מוצא את עצמו כרגע במצב של אובדן לגיטימציה כפול. הוא איבד באופן כמעט מוחלט את הלגיטימציה אצל הקבוצות התרבותיות שלא מזדהות איתו, ובראש ובראשונה הציונות הדתית, והוא איבד הרבה מאד מהלגיטימציה שלו אצל הקבוצות שהכי מזדהות איתו , זה הקבוצות שקראתי להן ההגמונים הליברלים לשעבר, החילונים המשכילים המערביים. אין לי זמן לנתח למה קרה אובדן הלגיטימציה הכפול הזה אבל מה שאני רוצה לומר שלא רק במערכת הפוליטית יש לנו משבר.

   יש לנו משבר לא פחות חמור כרגע עם בית המשפט העליון שהוא מוסד מדינה חשוב מאין כמותו. כדאי שנפתח חשיבה חדשה לגמרי לגבי איך הוא צריך לפעול ב- 30 השנים הבאות.

   פרופ’ מנחם מאוטנר מדבר על בג”צ של אחרי מהפך 77′

   http://www.youtube.com/watch?v=KsxDURXWIyk

   ****

   יורם שפטל בהרצאה מרתקת – הדיקטטורה של בג”צ 1/4

   http://www.youtube.com/watch?v=Chdt-MdUsVQ&feature=related

   לעיון האשכולות:

   בג”צ והיועץ המשפטי – ממשלת העל השרשורית של ישראל

   http://rotter.net/forum/gil/20101.shtml#434

   ******

 1. אלא שבעיית המסתננים אינה רק אומללותם (האמיתית) של תושבי דרום ת”א אלא של המדינה היהודית כולה. לא, אין כאן גזענות. יש למסתננים הללו מדינות ענק בארץ מולדתם שיאבקו שם לשיפור חייהם ואם הם זקוקים לעזרה שהאירגונים השונים ובעיקר האו”ם יעזרו להם שם. לנו יש בית קטן קטנטן, אין מקום, פשוט אין מקום וכסף למסתננים.

 2. פשוט אין מילים. כל הכבוד על המעשים ועל המראה שאת מציבה לכל אותם “מוסריים” בעיני עצמם.

 3. שפי פז כל הכבוד !! פשוט הזוי שלא שומעים את קולך. תמשיכי בבקשה … חייבים לטפל בבעיית המסתננים בדרום תל אביב … סליחה . איזו בושה. איפה הממשלה ? איפה חברי הכנסת ?

 4. שמה את כל השמאלנים יפי הנפש בכיס הקטן
  בדיבור, בתשובות המנומקות ובאינטלגנציה

 5. אני רוצה להצטרף לסטודנט האלמוני: מעריץ, מעריך, אוהב ומחזק את ידייך. חזקי ואמצי אחותי שפי פז.

 6. את גיבורה לכי לכנסת ותשפיעי מיביפנים. תקימי מיפלגה יחד עם מיי גולן. את לא פחות טובה מכחלון לפיד וכו. גם את ותושבי דרום תל אביב יכולים להקים מיפלגה שתיסחף המונים. מה שעושה העירייה וראש העיר לכם הוא פשוט פשע ענק. וגם כמובן ביבי הליכוד ומערכת הלא מישפט של אהרון ברק. היא הרבה אשמה. וגם למדיה יש חלק ענק. אני מקווה שתיכנסי לכנסת יחד עם עוד הרבה כמוך. כל הכבוד לך.

 7. מצטרפת למעריץ האלמוני. אמיצה ונהדרת. מבחיל, שהשמאל השאנן והאטום שולח סטודנטים להתאמן במשחק בחיי בני אדם מתוך זחיחות ונפיחות עצמית ומלמד את הסטודנטים הצעירים שלו לחשוב על עצמם כבעי פריוויליגיה לשלוט בבני אדם מתוך אדישות ואטימות. הם מקבלים את ההשכלה הטובה ביותר, זוכים להתאמן במשפטים על ידי ניסויים בחיי בני אדם ובנוסף מהילה של “מוסריים” , עוד רגע קט יצאו משם עם תואר במשפטים ומסלול ישר לשוק הפרטי המתגמל, לפרקליטות ולבג”צ וכל מה שלמדו הוא שהם הצודקים תמיד ושיש להתעלם מכל מה שמוכיח אחרת. כך אוטמים את ליבם של השופטים בגיל צעיר ומבטיחים שלא יצליחו לפתח מצפון אישי. מחליא!

  1. תודה לשפי ותודה למידה שנותנת במה לדעות שהושתקו עד היום, ע”י בריונים שמאלנים , חבורת אנטי ציונים אלימים שזוכים להגנת ביהמ”ש.

 8. כל הכבוד לך.
  אני לא יכול לחשוב על מילה אחרת בשביל האנשים הטובים כל כך מהקליניקה הזאת, חוץ מ”בוז לכם”. תתביישו.
  תעלי ותצליחי, שפי.

 9. שפי פז אינני מכיר אותך, אבל אם אכן יש המשך למדינתנו היפה והיקרה זה יהיה בגלל אנשים יקרים כמותך.

  חזקי ואמצי.

 10. כל הגופים הללו מקבלים כספים ממדינות זרות. ברגע שהמדינות יפסיקו לממן אותם כך ההשפעה שלהם על החברה הישראלית תקרוס
  רק ממשלה אמיצה שתשתמש באותה טקטיקה שבה משתמשים מדינות זרות תגרום להפסקת המימון,מה שיחנוק כלכלית את הגופים הללו.
  לא ניתן לעצור את התופעה מהסוכנת הזו ללא התערבות ממשלתית

 11. מדינת ישראל אינה מדינת הגירה אלא מדינת היהודים והצבועים הסמאלנים מקיימים דיוני הטעיה ורמיה על הגירה הגיב:

  הסמאל הרמאי מנסה להכניס לשיח בישראל את השקר כאילו יש לקבוע מדיניות הגירה כלשהי. אין מה לדון על מדיניות הגירה כי ישראל אינה מדינת הגירה בכלל. היא מיועדת אך ורק להגירת יהודים למדינתם היחידה.

  הסמאל הוא שמו של השטן בתלמוד ולא בכדי. כל המעשים הללו הם מעשי שטן לחיסול המדינה היהודית שבהם עוסקים אירגוני הקרן במימון זר ועויין שזו מטרתו.

  והאפריקנים הפולשים המסתננים הם כולם כולם פושעים אפריקנים שכן רק לפושע אפריקני יכולים להיות 5000 דולר לצורך פלישה למדינה לא לו!!!

 12. הסיבה שיש לסלק מפה את המסתננים היא לא בגלל שהם אונסים או גונבים. הם לא שייכים לכאן ויש להם מדינות משלהם הגיב:

  אהרונוביץ’: צריך כלא חדש כל חודש למסתננים

  לדבריו, כיום יש 155 אלף מסתננים בלתי חוקיים השוהים בתל-אביב, ערד, אילת ואשדוד. לדבריו, באזור התחנה המרכזית בת”א מכונסים 50 אלף מסתננים, ואילו באילת 15 אלף, המהווים למעלה מ- 10% מאוכלוסיית העיר.

  אהרונוביץ’ זועם עדיין על אי קבלת דרישותיו בדיון על התקציב בסוף השבוע, טען כי “הטיפול במסתננים צפוי לעלות ל-400 מיליון שקל בחודשים הקרובים”.

  השר אהרונוביץ’ הזהיר מהתפרצות הפשיעה.הוא אמר כי אוכלוסיית הזרים בתל-אביב מפתחת תרבות משלה וכינה זאת “מדינה בתוך מדינה”. “בין היתר יש להם בתי משפט עם שופטים ודיינים ומסים שלהם, תוך התעלמות טוטאלית מהשלטון בישראל. מוקמים כנסיות ומסגדים, מתקיים הווי חברתי ותרבותי משלהם, ויש גם מקרי פשיעה ייחודית המתמקדת בשיכרות, אלימות, שוד, עבירות מין ועוד. לדברי השר, “נכון לעכשיו הפשיעה מתרכזת במגזר הזרים, אך אין ספק שזה שעון מתקתק אשר יפרוץ במוקדם או במאוחר לתוך ישראל”.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3921240,00.html

 13. האשכול ירכז מידע על כל מאמציה של ממשלת ישראל ושל כל זרועותיה למיגור תופעת ההסתננות לשטחה הריבוני של המדינה היהודית ולהוצאת כל המסתננים והשוהים הלא חוקיים וילדיהם מגבולות המדינה.
  בישראל לא יכולים פולשים אלה לדרוש להכיר בהם כב”פליטים” ועצם הגשת בקשות מהסוג הזה חושף את ההונאה של מי שמוביל קו כאילו מדינת ישראל מחוייבת לבדוק את בקשות הפליטות של מסתננים אלה.

  פליט הוא רק אדם שברח ממדינתו למדינה הגובלת עימה.

  אף אחד מהאפריקנים והאחרים שפלשו לכאן תוך דריסת החוק אינו זכאי כלל להגיש בקשה מהסוג הזה.

  הם פלשו ממצרים בה יש מחנות או”ם שמיועדים בדיוק עבורם ובמימון בינלאומי.

  מי שמנסה לכפות בעורמה ותוך הטעיית הפקידות בישראל את בדיקות בקשות הפליטות מטעמם של המסתננים שלא כחוק הם אירגוני הקרן החדשה והשמאל, העותרים ללא הרף לבג”צ באמצעות המימון הזר הזורם לישראל ולכיסיהם התפוחים באין מפריע וללא שום פיקוח ממלכתי.

  השמאל שאיבד את כוחו בכנסת והעתיק את פעילותו לבית המשפט העליון תומך ומקדם את חוסר אונה של הממשלה אל מול הקרן החדשה ופולשים מוסלמים ונוצרים שפלשו ומבקשים להשתרש פה על חשבון הציבור היהודי וזכויותיו על ארצו.

  בתי המשפט ושלל היועצים המשפטיים כולל היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין תוקעים מקל בכל גלגל הצלה שניסתה הממשלה לייצר למדינה מפני הסתערות זרה ופולשנית זו על קופת הציבור שלה.

  המסתננים עולים למדינת ישראל מיליארדים בשנה.

  הם גורמים לנזקים חברתיים, דמוגרפיים, כספיים ותעסוקתיים אדירים.

  מאות אלפי אנשים אלה מתגוררים בדירות שהיו מיועדות לאזרחי ישראל ומייצרים מחסור בלתי נסבל בתחום הדיור.

  אין ספק שהם חלק מהגורמים לבור התקציבי הענק שנוצר למדינת ישראל.

  עכשיו הגיע הזמן לעקוף כל מכשול משפטי ולהוציאם משיטחה של המדינה היהודית שמקומם לא יכירם בה!

  על הממשלה והכנסת להתעשת אל מול בג”צ, מערכת המשפט, אירגוני הקרן החדשה וכל גורם שיהווה מכשול בדרך להוצאתם המהירה מכאן.

  על כל אדם חלה החובה להילחם בארצו על הדברים שהוא רוצה לשנות בה ולא לפלוש למדינותיהם של עמים אחרים ולשנות אותן.

  על עמי אפריקה לפתח את מדינותיהם ולהפסיק לחשוב שעמים אחרים חייבים לספק להם פתרונות כלשהם!

  האשכול יעקוב אחרי ביצוע משימת הוצאתם מהארץ!

  לעיון האשכול הקודם:

  ילדי זרים,מסתננים,מהגרים ושבחי”ם – הביתה!

  http://rotter.net/forum/gil/20007.shtml#105

  *******

  מסתננים בתל אביב (וידאו) מרגישים שהמדינה שייכת להם

  http://www.youtube.com/watch?v=QBMxmS9Bh1U&feature=player_embedded

  http://rotter.net/forum/gil/26781.shtml

 14. לרובי כדאי שתדע: כך חדרה הקרן החדשה לישראל למערכת המשפט / תחקיר יפעת ארליך הגיב:

  רק ואך ורק מערכת המשפט ובג”צ אשמים באסון המסתננים ומונעים סילוקם לאלתר!!! אירגוני השמאל עותרים לבג”צ שם יושבים תיאומיהם הסיאמיים ומקבלים את עתירותיהם ומחסלים את ריבונותנו ואת מדינת היהודים הקטנה שלנו כפי שכתב שפטל:

  ברק ובייניש שעמדו בראש בג”צ כמעט 2 עשורים, עיצבו אותו במודע ובמובנה כבית משפט פוסט ציוני מובהק שחייב לפעול נגד יהדותה של המדינה. בג”צ חותר תחת הרוב היהודי הציוני במדינת ישראל באמצעות פסיקות הנוגעות לערבים ולמסתננים. כמו כן הוא פועל באופן לא חוקי כשהוא מבטל חוקים של הכנסת, כיוון שאין לו רשות לכך. החוק קובע שכל גוף שלטוני בדמוקרטיה אינו רשאי לעשות שום פעולה שהחוק לא התיר לו אותה במפורש.

  ****************************

  כדאי שכולם ידעו איך חדרה הקרן החדשה לתוך מערכת המשפט ומשם שולטת על המדינה ואיש לא עושה דבר לסילוקה מישראל:

  כך חדרה הקרן החדשה לישראל למערכת המשפט / תחקיר יפעת ארליך

  תוכנית המלגות הנדיבה של הקרן לישראל חדשה ממלאת את שורות הפרקליטות ובתי המשפט בשליחיה הנאמנים.
  בין בוגרי התוכנית:

  1.הממונה על הבג”צים בפרקליטות

  2.המשנה ליועץ המשפטי לממשלה

  3.שלושה שופטים בישראל ופרקליט ארגון עדאללה

  בשקט בשקט ובמשך 25 שנה הקימה הקרן החדשה לישראל “משפחה” של עשרות משפטנים המחויבים לאג’נדה השמאלנית והפרו-פלסטינית של הקרן.

  הקרן מאתרת עורכי דין צעירים בעלי השקפת עולם מתאימה ושולחת אותם על חשבונה ללמוד לתואר שני בארה”ב תמורת התחייבות לעבוד אחר כך למען עמותות הבת של הקרן בישראל.

  רבים מהם מאיישים היום עמדות בפרקליטות, באקדמיה וגם על כס המשפט.

  לא פעם קורה שגם העו”ד המייצג עותרים נגד המדינה וגם הפרליט המתייצב מולו בשם המדינה, שניהם אחים ל”משפחת הקרן” ושניהם מיישרים קו עם רוח הקרן ולשופטים לא נותר אלא לפסוק אלא עפ”י האג’נדה החדשה לישראל.

  אגב, המושג “משפחת הקרן” לא הומצא כאן, אלא בפרסומים החדשים של הקרן שם הם מכונים בחיבה “משפחת הקרן”.

  ***

  כך חדרה הקרן החדשה לישראל למערכת המשפט:

  http://www.news1.co.il/Archive/003-D-45887-00.html

  לעיון:

  פרופ’ דיסקין: צריך שהכנסת תאפשר לעצמה את יכולת ההתגברות על פסיקות בג”צ!

  http://rotter.net/forum/gil/27118.shtml#3

 15. כל נסיון של המדינה לעשות סדר, נתקל מיד במקהלת השמאל החתרני והאירגונים המפוקפקים הללו שנקראים עזרה לפליטים וכדומה.

  מיד מביאים לנו ילדים דוברי עברית, ומסבירים שהם יודעים רק עברית ושאסור לגרשם בחזרה לארצם.

  בקרוב נידרש לבנות להם בתי ספר נפרדים כיוון שמדובר כבר בעשרות אלפים מהם, והם מוסלמים או נוצרים.

  הם ידרשו גם הקמת מסגדים וכנסיות חדשים לקיום תפילותיהם.

  עכשיו הם בשלב העוברי של ההסתננות.

  הם משחקים אותה חמודים, כנועים , ומסכנים.

  בשלב הבא הם יעמדו מול הכנסת ויפגינו לשימחת אוייבנו צרינו ומונהגי אהרון ברק נשיא בית משפטנו לשעבר, עם שלטים מתריסנים ועליהם האשמותיהם כלפינו.

  יהיה כתוב שם שאנו גזענים.רוצחים וששכחנו את השואה, ושאנו מתעמרים ומנצלים אותם כאילו הם העבדים שלנו.

  כל העולם כולו ייצא במחול וריקודים למראה “נפילתנו”.

  זה ישחרר את העולם מהרסן שהוא נתון בו מאז השואה. למרות מכחישי השואה עדיין יש היסוס קל במימסד העולמי לאפשר השמדה מוחלטת של מדינת ישראל.

  זוהי כמובן רק מראית עין אבל היא עדיין קיימת.

  ביום שעשרות אלפי פולשים מוסלמים ונוצרים מאפריקה יעמדו ויפגינו וייצרו מהומות אימים פה עם מופע בינלאומי כנגד המדינה היהודית הגזענית כפי שהם יציגו זאת לא נוכל עוד לעשות דבר.

  ברגע שהפולשים חודרים לארץ, איש מהם אינו עוד בר גירוש.עובדה. איש לא מגורש. אני מקווה שכולנו יודעים זאת, וגם הם יודעים זאת היטב.

  כל המשחקים של משטרת הגירה ועוז – לא ראיתי שהצליחו לסלק מישהו.

  האו”ם מנהל לנו את העיניינים,כאשר מי שיושב שם זה שמאלניים אהרון ברקיים שרוצים מדינת כל אזרחיה, וזה משרת היטב את מטרתם הנפשעת, דהיינו :גזילת ארץ ישראל מהעם היהודי לנצח.

  אנחנו מתעסקים בשטויות, והזרם מציף אותנו.

  כמו שכתב גיא בכור בנושא זה לפני שנים יהיה פה צונאמי.

  ובכן הצונאמי פה.

  במדינה מתוקנת האחראי לכך היה מועמד לדין!

  כל מי שמתעסק עם יישוב הפולשים מאפריקה בארץ ומיסודם פה עובר על החוק ומרוויח מכך כנראה כסף סמוי. יש להעמיד אותם לדין על שהם עוברים על החוק.

  וכל מי שאחראי להתפתחות התופעה לממדים המפלצתיים האלה!

  מה הם חושבים לעצמם אם הם מסוגלים לחשוב?

  הם לוקחים את התוצאות בחשבון בכלל?

  מדינות אירופה אינן מרשות לספינות הפולשים מאפריקה להתקרב למים הטריטוריאליים שלהם גם אם הם טובעים.

  אבל כשהפולשים יאשימו את מדינת ישראל בגזענות ועוד, מדינות אירופה תמחאנה כף.

  עכשיו לטענה של אנשים פה שהם מסכנים ושאנחנו היינו בשואה.

  הפסיקו עם התעמולה הזולה הזאת.

  זאת בסך הכל שטיפת מוח של אנשים כמו אהרון ברק שתומך בהרס מדינת היהודים ותו לא.

  אנשים כאלה והטיעונים שלהם חייבים להיפגש עם האוזניים החרשות שלנו.

  אין עם אחד נוסף בעולם שעמד במצבנו כאשר לא היתה לנו טריטוריה וכל השערים היו סגורים. אין.לכן ההשוואות לשואה הן בלתי לגיטימיות לחלוטין !!! הפסיקו.

  אפריקה היא יבשת ענקית ואחת העשירות ביותר במכמנים ובאוצרות טבע ומים.

  לכל הפולשים המנסים להציג את עצמם כפליטים יש מדינות רחבות ידיים.

  יואילו לחזור לארצותיהם, ללמד את ילדיהם את שפותיהם ואת המנטליות והתרבות שלהם ולשנות שם את המשטרים או את מה שהם רוצים לשנות.

  לשם כך יש להם מדינה וארץ.

  חובה מוטלת על כל אחד להילחם בארצו על הדברים שהוא רוצה לשנות, ולא לפלוש לשיטחם של עמים אחרים.

  מכל מקום כל הבאים ממצרים היו שם במחנות פליטים של האו”ם וקיבלו שם את הנדרש על מנת לשרוד.

  הפלישה לישראל מתמשכת ומתגברת כיוון שהם למדו לדעת שהם לא יפגשו פה שום גורם שיעשה משהו בנידון.

  הם פשוט יישארו פה, וידאגו לאזרח אותם כאן .

  אחר כך יתחילו הבעיות החברתיות ומשרד הרווחה יצטרך להתגייס ולגייס את תקציביו להגיש להם עזרה.

  הם ישתייכו למעמד הנמוך והממורמר שיחבור לכל קבוצה ממורמרת.

  נצטרך להשקיע מיליונים באיכלוסם, שיכונם, השכלתם, האכלתם ושמירה על זכויותיהם של מאות אלפי ה”אזרחים” החדשים שלנו שכלל אינם יהודים. וכמובן שנצטרך להתחשב בהם מעל ומעבר מבחינה דתית.

  איזה יופי.

  איזו עבודת קודש מחכה לנו בגלל כמה טיפשים שמקבלים מאיתנו משכורות עתק ולא ממלאים את תפקידם וחובתם לשמור על מדינת ישראל תושביה והאינטרסים העליונים שלה.

 16. מסתננים בתל אביב (וידאו)מרגישים שהמדינה שייכת להם

  1.המסתננים מרגישים שהמדינה שייכת להם (וידאו) כשמאחוריהם עומדים אירגוני זכויות האדם יוצאים לרחובות המוני מסתננים זקופי קומה גאים ונועזים ,הם דורשים עוד ועוד זכויות , וזוהי רק ההתחלה.
  מסתננים בתל אביב 2010 חלק חמישי

  http://www.youtube.com/watch?v=QBMxmS9Bh1U&feature=player_embedded

  2.מסתננים בתל אביב 2010 חלק שלישי

  http://www.youtube.com/watch?v=FJ7Q8NXXf2k&feature=related

  3.מסתננים בתל אביב 2010 חלק רביעי

  http://www.youtube.com/watch?v=_k0UbTw5EXM&feature=related

  4.מסתננים בתל אביב

  http://www.youtube.com/watch?v=8zbIZ7kQdQs&feature=related

  http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=21460&forum=scoops1&viewmode=threaded

 17. הגירת מיליונים תמיד הייתה בעולם, אך לאחרונה היא הואצה. אירופה הפיקה לקחים מהנעשה, והיא נועלת את שעריה באכזריות האופיינית לה.

  פליטי דארפור וקרטל זכויות אדם פרופ’ ארנון סופר קשה לנו כיהודים להתעלם ממצוקתם של פליטים הנסים על נפשם, אולם כגיאוגרף נראה לי מלכתחילה סיפור הפליטים ככיסוי שבא להגן על כניסתם לישראל של מאות אלפי מהגרי עבודה מאפריקה.

  הגירת מיליונים תמיד הייתה בעולם, אך לאחרונה היא הואצה בשל שינויי האקלים, מחסור גובר במים, עליית מפלס המים והצפות כתוצאה מכך. אירופה הפיקה לקחים מהנעשה, והיא נועלת את שעריה באכזריות האופיינית לה.

  תמיהתי בעקבות הגדרת כל המסתננים כפליטים נבעה מהמרחק הגיאוגרפי הגדול בין איזור דארפור שבסודאן לישראל. בבדיקה שנעשתה בחורף 2008 נמצא כי 80 איש באו מדארפור, חלק היו סודאנים מאזורים אחרים במדינה, אך ידעו כי מוטב לא לומר זאת. כל 1420 הנותרים סיפרו שמקורם מחוף השנהב, מניגריה, מעיראק, מסומליה, מאריתריאה, מאתיופיה, מקניה ומכל ארצות אפריקה המרכזית. נראה כי אגדת “פליטי דארפור” מתנפצת.

  ככל שהמיתוס של “פליטי דארפור” החל להתנפץ, ארגוני זכויות האדם החלו לגונן על “מהגרי העבודה”. ייתכן שדבר זה נובע מבורות נוראה לגבי הנעשה בחברה הישראלית, מחוסר הבנה של הגיאודמוגרפיה של ישראל ושל כושר הנשיאה של ישראל. בורות בכל הנוגע למימדי ההגירה הבלתי חוקית כיום ברחבי העולם ובעיקר לניסיונות הנואשים של מיליונים לחדור לאירופה, בעוד

  מכיוון שאירופה סוגרת את שעריה, ישראל הופכת להיות המפלט הטבעי הקרוב לכל מהגרי אפריקה. השאלה היא כמה ישראל עוד יכולה לקלוט כדי שגם דוברי ארגוני זכויות האדם יסכימו שהגענו אל הקו האדום שאסור לעבור.
  זו סוגרת את שעריה ומטביעה אלפים, מגרשת מאות ואלפים ומחזיקה אלפי אלפים במחנות מעצר בעייתיים. אירופה עושה זאת מחשש פן תוצף במיליוני מהגרים העלולים לשנות את אופייה הנוצרי – דמוקרטי.

  ישראל נמנית עם המדינות הראשונות בעולם בהיקפי תעסוקת זרים, במקום השלישי אחרי אוסטריה וגרמניה.

  מכיוון שאירופה סוגרת את שעריה, ישראל הופכת להיות המפלט הטבעי הקרוב לכל מהגרי אפריקה. השאלה היא כמה ישראל עוד יכולה לקלוט כדי שגם דוברי ארגוני זכויות האדם יסכימו שהגענו אל הקו האדום שאסור לעבור. האם הם בעד קליטת עוד חצי מיליון, מיליון? הרי ברור שאפילו עשרה מיליון הם טיפה בים העוני העולמי, ושזרם האומללים לא ייעצר אלא להפך. מתי הם יאמרו: “עד כאן! אנו סוגרים גבולות ולא יכולים לערוב עוד למהגרי אפריקה, המזרח התיכון, הודו, הפיליפינים, תאילנד, רומניה, טורקיה וקולומביה?”.

  אחת הדרכים המהירות לפתרון הבעיה היא בניית גדרות בגבול ישראל מצרים ובגבול עם ירדן.

  בעשור שנות האלפיים נכנסו לישראל כמהגרי עבודה (ומעט פליטים) מאפריקה כדי 20-50 אלף נפש. לדברי קצינים בפיקוד דרום, במצרים ובסודאן ממתינים כשלושה מיליון מהגרים פוטנציאליים להיכנס לישראל. אם לא די בכך, כ-250-280 אלף מהגרי עבודה נכנסו לישראל כחוק ושלא כחוק מאסיה ומדרום אמריקה.

  על פי נתוני משרד הפנים, בעיר אילת, כשליש מהתושבים הם זרים! אכן, במו ידינו הפכנו את ישראל למדינה רב לאומית. אולם, יש לקחת בחשבון עוד תהליך המאיים על ישראל. כבר כיום ישראל היא המדינה הצפופה ביותר במדינות המערב. אם נוסיף לנתונים הרשמיים את האוכלוסייה שאנו דנים בה כאן, פליטי / מהגרי אפריקה, נבין שהצפיפות רק גדלה והולכת. צפיפות קשורה לאלימות, למחסור במשאבים, לבעיות של אי אכיפת החוק ולעוד קשיים המוכרים לכל אזרח. החשש מהידרדרות לעולם שלישי אינו דמיוני.

  (המאמר פורסם בעיתון “מיום ליום”)

  http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/9227

 18. בג''צ קבע כי ''אי אפשר למנוע העסקת מסתננים''. בג"צ הוא שיצר את הבעיה החמורה!!! ביטל חוקים ותוקע את המדינה במצב לא אפשרי ללא משילות הגיב:

  אי אפשר למנוע העסקת מסתננים”

  “הטיפול בתופעת המסתננים החל רק עכשיו ולכן, בינתיים, המספר שלהם עולה”, אומר בן עמי, “אני מאוד מקווה שבשנים הקרובות ייכנסו לכאן פחות ופחות מסתננים בזכות הקמת גדר הגבול עם מצרים ומתקן השהייה שמתוכנן להם”.
  מדוע האכיפה נגד מעסיקי הזרים לא מונעת מהם להעסיק מסתננים?

  “מכיוון שרוב המסתננים מגיעים מסודאן ומאריתראה ואין כרגע אכיפה נגד מעסיקיהם (בג”צ קבע כי העסקתם מותרת)”.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4022265,00.html

  באירופה,מגיעים הקנסות על מעסיקי שב”חים למיליון אירו.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3853414,00.html

 19. חשבו אם כן כמה עולים לנו עשרות אלפי מסתננים שיוכנסו למחנה על חשבון המדינה.

  מיליארדי שקלים כל שנה.

  הם עולים הון למדינה שמספקת להם טיפול רפואי וחינוך יקר חינם המוגדר כחובות אבודים.

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/172/805.html

 20. קטע קטן מתוך מאמר של ד”ר גיא בכור על הקרב הדמוגרפי:
  המהגרים מאפריקה הם בעייתה העיקרית של ישראל, שכן מספריהם ממשיכים להתעצם.

  אירגוני “זכויות האדם” קלטו כבר לפני כמה שנים שמהערבים והפלסטינים לא תסופק תאוותם לחסל את ישראל היהודית – ציונית, ולכן הם מייבאים עכשיו שחקני חיזוק מוסלמים מאפריקה, מדריכים אותם, שומרים עליהם, וממשלת ישראל, משטרת ישראל, ומערכות המינהל שלנו חסרות אונים. אנחנו חסרי אונים.

  הגיע הזמן לבלום את האיום הזה פרי ידינו!

  http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=1684

  מטרת אירגוני זכויות האדם היא לשנות את הדמוגרפיה במדינת ישראל:

  http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=1495

 21. ארגון שמאל: מטרתנו להציף באפריקנים שיאוזרחו ויחזירו את השמאל לשלטון!

  ארגון סיוע לזרים קיבל חוות דעת משפטית וטוען: הגדר בגבול מצרים נמצאת כולה בשטח ישראל, והמדינה מחויבת להכניס ארצה את כל מבקשי המקלט, גם אלה שבצדה השני! עם סיום הבנייה נעתור לבג”צ נגד המדינה!

  ארגון סיוע לזרים: הגדר בגבול מצרים נמצאת כולה בשטח ישראל, והמדינה מחויבת להכניס ארצה את כל מבקשי המקלט, גם אלה שבצדה השני!

  אחר הצהרים שוחחתי ארוכות עם מנהלת לשעבר של ארגון סיוע לזרים, שאותה אני מכיר מאז הקיץ הקודם, בשל פעילותי ההומניטארית למען מבקשי מקלט. את שמה לא אפרסם כיוון שהיא אינה מסכימה. בניגוד אליי, כשכל כוונותיי מבוססות על טוב-לב אנושי, היא הודיעה לי כי כוונות הארגון שהיא עמדה בראשו הן פוליטיות בלבד. בעוד אני מרחם על אנשים במצוקה ורוצה לסייע להם, יהא אשר יהא צבע עורם ומקום הולדתם, היא טוענת שמטרת הארגון שלה הוא להביא ארצה כמה שיותר מוסלמים מאפריקה, להפוך את ילדיהם לאזרחים, ובדור הבא לשנות באמצעות קולות הצבעתם את החברה הישראלית כדי שתהיה זו מדינת כל אזרחיה, וחלילה לא מדינה יהודית.

  לדבריה, הסלאבים הרסו את ישראל, כיוון שרובם מצביעים למפלגות הימין, והיא מקווה כי בעזרת התאזרחות האפריקנים, השמאל ישוב לשלוט בארץ לדורי-דורות. שאלתי אותה מיהם הסלאבים שהיא מדברת אודותיהם. היא השיבה כי אלה הם העולים מרוסיה, והוסיפה שזו היתה טעות היסטורית להעלותם ארצה, ומוטב היה לנו שהיו נשארים היכן שהם, אפילו במחנות העבודה בסיביר. תרומתם היחידה למדינה היא התגברות הפשיזם, כך אמרה.

  הסברתי לה שגדר הגבול בין ישראל למצרים תושלם בסוף השנה, ובעטייה יתקשו האפריקנים להסתנן לתוך שטח המדינה, וכך תתפוגגנה כל תקוותיה.

  או אז היא שלפה לנגד עיניי מסמכים המוכיחים כי הגדר כולה נבנתה בתוך שטחה הריבוני של ישראל, וכל מי שמצוי בצדה האחר, אף הוא שוהה בתוך גבולות המדינה, ולכן אין לרשויות שום סמכות למנוע את כניסת מבקשי המקלט לתוך ישראל.

  היא הבהירה כי זהו החוק, ומעת שתסתיים בניית הגדר, הארגון שלה וארגונים נוספים יעתרו לבג”ץ נגד הממשלה, כדי שיורה לכוחות הביטחון להכניס ארצה את כל האפריקנים שמאחורי הגדר.

  היא דיווחה לי שכל הארגונים קיבלו חוות דעת משפטית שקובעת חד-משמעית: הגבול הממשי עם מצרים נמצא במרחק עשרות מטרים מן הגדר בגלל התוואי הגיאוגרפי.

  לכן, מי ששוהה מעבר לגדר, בצדה האחר, נמצא למעשה בתוך תחומי ישראל, וחובת המדינה, על פי החוק הבינלאומי, היא לאפשר לו להיכנס לארץ, דרך אחד השערים לאורך הגדר. לדבריה, משפטן בכיר אומר ש”בניית הגדר נועדה להעשיר את הקבלנים ומשפחותיהם. מרגע שאפריקני דורך על אדמת המדינה, חובה לטפל בו”.

  http://benhateva.wordpress.com/2012/05/22/73898/

 22. עו''ד יורם שפטל: כדי להתגבר על בג''צ יש לחוקק: חוק יסוד הגנת המדינה מפני מסתננים הגיב:

  אז מהי התרופה נגד בג”צ, שתחסום את יכולתו לבטל חוק נגד הסתננות? יש לחוקק אותו כחוק יסוד! בג”צ פסק בעצמו שהוא לא יכול לעשות שום דבר מול חוק יסוד.
  כך יהיה בג”צ חסר אונים לחלוטין מול החוק הזה. בחוק צריכים להיות 3 סעיפים:
  המסתננים אינם אזרחים ולכן אין להם שום זכויות ואפילו לא זכות להיות כאן מבחינה משפטית.

  כשבג”צ פסל את החוק נגד הסתננות באמצעות טיעוניים הזויים, הוא הפך את ישראל למדינת כל מסתנניה, בה להם יש זכויות הגוברות על זכויות אזרחי ישראל.

  מהו אותו חוק הסתננות שבג”צ פסל, מה אומרים שופטי בג”צ בפסק הדין שלהם ואיך מתגברים על בג”צ?

  בפסק הדין ההזוי טוענים השופטים שלא ייתכן שנפגע בזכויותיו של המסתנן לחיי חברה פה, לחיי משפחה פה, לעבודה פה (על חשבון ישראלי שיפוטר למענו) ולבריאות על חשבון הציבור.

  מאיפה לוקח בג”צ את הרשות להגיד דברים כאלה בכלל?

  הזכויות עליהן מדברים השופטים הן אך ורק זכויות של אזרחי המדינה. כיצד זה מוקנה לשוהה לא חוקי שחדר למדינה באופן של ביצוע עבירה ובג”צ מקנה לו זכות לעבוד ולהינות מחיי חברה פה?

  אז מהי התרופה נגד בג”צ, שתחסום את יכולתו לבטל חוק נגד הסתננות?

  יש לחוקק אותו כחוק יסוד. חוק יסוד הגנת המדינה מפני מסתננים. בג”צ פסק בעצמו שהוא לא יכול לעשות שום דבר מול חוק יסוד.

  בחוק צריך שיהיו 3 סעיפים:

  א.כל מסתנן ייעצר לפרק זמן בלתי מוגבל (ואז הם יסעו למדינה השלישית במהירות הבזק והארץ תתרוקן מהם).

  ב.איסור העסקה גורף עם עונשים כבדים.

  ג.איסור השכרת דיור למסתננים עם עונשים כבדים.

  כך יהיה בג”צ חסר אונים לחלוטין מול החוק הזה.

  הגיע הזמן שכנסת ישראל תאזור עוז ותחוקק חוק כזה אם רוצים שהמדינה תמשיך להיות מדינה יהודית ולא אבדנו.

  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=787253

  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=784973

  בג”ץ פסל את חוק המסתננים

  “ההכרעה הערכית בדבר ערכיה של מדינת ישראל, התכלית הראויה והמידתיות, צריכה להיות בידי נבחרי הציבור. צר לנו שבית המשפט בחר להציב את עצמו כנגד הכרעת הציבור. אנו מקווים שהכנסת תדע להתמודד עם הפסיקה ותספק לאזרחי ותושבי מדינת ישראל את הביטחון ואת השמירה הראויה על גבולותיה של המדינה”.

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000879782

  לעיון האשכול:

  פרופ’ דיסקין: צריך שהכנסת תאפשר לעצמה את יכולת ההתגברות על פסיקות בג”צ!

  http://rotter.net/forum/gil/27118.shtml#36

  http://rotter.net/forum/gil/26781.shtml#33

  המנוול כחלון המאתרג עצמו באמצעות ליקוק לשמאל מונע חקיקה זו!!! ממשלה לאומית יכלה לחוקק חוק זה ולהציל את המדינה היהודית מציפורני בג”צ והשמאל. אך כחלון הדו פרצופי והצבוע הטוען שבג”צ מגן על החלש לא מאפשר חקיקה לאומית נדרשת זו. יש לשאול את הצבוע הדו פרצופי – על איזה חלש מגן בג”צ? על אומללי השכונות היהודים שהפושעים האפריקנים האלה הפכו את חייהם לבלתי נסבלים?

 23. ביום 20/5/12, הופיע בתוכנית לונדון וקירשנבוים בערוץ 10 ד”ר סנה, לשעבר סגן שר הביטחון, ואיש שמאל מובהק, והוא גילה כמה עובדות:

  א.בין המסתננים האפריקאים יש לא מעט אנשי אל – קעידה, אשר במשך הזמן יהפכו לפצצה ביטחונית.

  ב.מספרים לנו שקר, כאילו אי אפשר להחזיר את האריתראים לארצם.

  ג.מספרים לנו “שקר נוסף”, כאילו רבים מהם הם עריקי צבא שיוצאו להורג אם ישובו לארצם, וזה פשוט שקר.

 24. הצעדים הנדרשים בבהילות הם:

  1. התחלת ההחזרה אופן מיידי. כ-85% מן המהגרים באים מאריתראה, מדינה אפריקאית חדשה, שיש לה יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל, ואשר גם הודיעה כי תקבל “בחיבוק” את מהגריה בחזרה. “העמותות” הצליחו לשכנע את הממשלה שאריתריאה מסוכנת לאזרחיה. ובכן, הממשלה שם התחייבה שלא לפגוע בחוזרים, בהם אינה רואה מתנגדים פוליטיים אלא מהגרי עבודה, מה שהם אכן.

  כמה אלפים הגיעו לכאן מדרום סודאן, גם כן מדינה חדשה, שיש לה יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל, וממשלתה מוכנה לקבל מייד את מהגריה. טענת “העמותות” שבסודאן יש “מלחמה” היא מופרכת, משום שמדובר במדינה גדולה מאוד בשטחה, ועימות בין שתי הסודניות מתנהל בחלק קטן שלה. בכל מקרה, העימות הצבאי על מחוז אבאיי הסתיים השבוע, כאשר ממשלת סודאן הודיעה שתוציא את כוחותיה משם.

  2. כיצד תתבצע ההחזרה? בשיטת אפשרויות הבחירה המצטמקות. כל מי שישוב בחודשיים הראשונים (הטיסה, בכל מקרה, על חשבון המדינה) יקבל מענק (במזומן) של 2,000 דולר. כל מי שישוב חודשיים אחר כך, יקבל 1,000 דולר חודשיים אחר כך – רק 500 דולר; ולבסוף, שום דבר. זה יעשה את העבודה.

  3. בינתיים, חובה לפתוח כבר את מחנה האיסוף הזמני בדרום, עליו התחייבה הממשלה, והעברת אלפי מהגרים לתוכו. למה זה כבר לא קורה?

  4. חלוקת אשרות השהייה האוטומטיות מטעם משרד הפנים חייבת להיפסק, או להיות מוגבלת מאוד בזמן.

  5. בתוך ארבעה חודשים תופסק עבודת המהגרים בענפי המלונאות, הבנייה והניקיון. יוטלו קנסות כבדים על מלונאים שיעסיקו מהגרים. בכך תרד מייד המוטיבציה להגיע לכאן. רדיפת בצע פוגעת בקיומה של ישראל כמדינה בעלת רוב יהודי.

  מה שלא נעשָה עם המאמר המקורי שפרסמתי ב-Gplanet, אתר האינטרנט שלי, יוכל להיעשות עכשיו. אך מה שלא ייעשה עכשיו, לא יוכל להיעשות עוד. המזימה להפוך את ישראל למדינה עם אחוז מוסלמים גבוה, ובכך לחסל את הריבונות היהודית שכאן, הולכת ומתפתחת. ייתכן שנשכיל לפעול נכון ומהר, ייתכן שנשקע לתהום.

  אחרי המאמר הזה, אף אחד לא יוכל לומר בעוד כשנתיים-שלוש: לא ידעתי.

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000752851

 25. כל הכבוד לשפי פז. כך צריך להיות בכל כנס של הנאורים בעיני עצמם, שדורסים ברגל גסה את תושבי דרום תל אביב (ובעצם את רוב תושביה היהודים של ישראל) כדי שהם עצמם יוכלו להתבשם בהרגשת הנאורות המזויפת שלהם. המשיכי כך, העם איתך!

 26. בריטניה החלה לדחות את מרבית בקשות המקלט של מסתננים מאריתראה הגיב:

  נתוני משרד הפנים הבריטי חושפים שבריטניה החלה לדחות את מרבית בקשות המקלט של מסתננים מאריתראה
  לראשונה מאז שינוי המדיניות כלפי מסתננים מאריתראה במרץ השנה, נתוני הרבעון האחרון שמפרסם משרד הפנים הבריטי חושפים ירידה של יותר מ- 50% באחוזי ההכרה בבקשות מקלט של אריתראים לעומת הרבעון הקודם, וצניחה של כ- 70% לעומת הרבעון האחרון של שנת 2014.

  במרץ השנה פרסמה מחלקת המחקר היוקרתית של משרד הפנים הבריטי שני דו”חות בנוגע למצב באריתראה.

  הדו”חות התבססו על מחקר של משרד הפנים של דנמרק, ועל ממצאיה של משלחת בריטית שנשלחה לאסמרה בירת אריתראה.

  הדו”ח הראשון, העוסק בשרות בצבא האריתראי, קובע כי מרבית המגויסים משרתים לתקופה שאינה עולה על כארבע שנים וחלקם אף משרתים בשרות לאומי אזרחי. עוד קובע הדו”ח כי למעט מתנגדי משטר פעילים, הרי שעריקים או משתמטים מהצבא שיתפסו אינם צפויים לענישה משמעותית למעט החזרה לשירות פעיל.

  הדו”ח השני, העוסק במסתננים שעזבו את המדינה ללא אישור, קובע כי אריתראים שישלמו מס של 2% על הכנסתם בשגרירות ארצם, יזכו לקבל דרכון ומסמכי נסיעה ויוכלו לחזור מדינתם ללא חשש.

  לסיכום, הדו”חות קובעים כי למעט מיעוטים מסוימים ומתנגדי משטר פעילים, מרביתם המכריע של המסתננים האריתראים אינם זכאים למעמד מקלט כלשהו בבריטניה. יתירה מכך, במקרים המעטים שיוכח כי המסתנן היה חשוף ליחס קשה בזמן שירותו, הוא יזכה למעמד הומניטארי בלבד, ולא מעמד פליטות.

  ביום חמישי, ה- 27.8.2015, פורסמו לראשונה נתוני ההכרה של משרד הפנים הבריטי בבקשות מקלט של אריתראים מאז שינוי המדיניות הרשמית במרץ השנה. הנתונים של הרבעון האחרון, הכולל את החודשים מאי-יוני, חושפים כי המשרד החל ליישם את מסקנות הדו”חות באופן פעיל ומרבית בקשות המקלט של אריתראים נדחו על הסף.

  על המדינה להפיק מסקנות מהמדיניות הבריטית ולבטל את ההגנה הקבוצתית האוטומטית המוענקת לאריתראים. בנוסף, עליה לחוקק במהרה חוק מחודש למניעת הסתננות וליישם את החוק שקידמנו המחייב מעסיקים להפקיד אחוז משכר המסתננים בקרן ממשלתית עד ליציאתם מישראל.

  צעדים אלו, יחד עם הרחקה למדינות שלישיות, יביאו ליציאתם של מרבית המסתננים השוהים בישראל שאינם זכאים למקלט”.

 27. משרד פנים הבריטי קבע כי אין סכנה ממשית לחייו של לעריק של צבא אריתריאה שיוחזר לארצו, ועל כן לא חלה עליו הזכאות למעמד של פליטות. מדובר במהפך של ממש במדיניות הבריטית
  הבריטים משנים מדיניות: משרד הפנים הבריטי הודיע על מהפך בעמדתו בנוגע לסכנה הנשקפת לעריקים מהצבא האריתראי. לפי שני דו”חות חדשים שהוציא המשרד נקבע כי פרט למקרים חריגים, אזרחים אריתראים שערקו מהצבא, אינם זכאים למעמד של פליטות ולא נשקפת כל סכנה מוחשית לחייהם אם יחזרו לארץ מולדתם.

  על פי אמנת הפליטים של האו”ם, עריקים מצבא אריתראה, הוכרו בדרך כלל כפליטים – כך גם בישראל. עם זאת, שוויץ – שקלטה אלפי פליטים אריתראים תוך זמן קצר – הייתה הראשונה להחליט לשים לכך סוף וקבעה באמצעות משאל עם שעריקות מן הצבא לא תהיה עוד קריטריון מספק לקבלת מעמד של פליט.

  כעת, גם בריטניה הצטרפה לכך וביצעה שינוי מהותי במדיניותה כלפי המהגרים מאריתריאה. שני הדו”חות החדשים שפורסמו מטעם משרד הפנים חשפו מידע עדכני ביותר, שנאסף על ידי משלחת מטעם משרד החוץ הבריטי לאסמרה בירת אריתראה בדצמבר 2014. כמו כן, הסתייעו במחקר מקיף שביצעה רשות ההגירה של דנמרק באותה תקופה.

  שני הדו”חות עוסקים באופי השרות הצבאי, אורכו ובסכנה הנשקפת לעריקים וכן בסכנה לאלו החוזרים או מוחזרים בכפייה למדינה לאחר שיצאו ממנה ללא רשות. הדו”ח הראשון קבע כי “המידע העדכני ביותר מתוך אריתראה מראה כי ככלל, שרות צבאי או לאומי נמשך כארבע שנים… חיילים ששרתו ללא התנגדות אקטיבית או בעיות משמעת, בעלי השכלה וכן נשים מעל גיל 27 או נשואות עם ילדים, לא צפויים במידה גבוהה של וודאות לסבול מסכנה או רדיפה כלשהיא בזמן שרותם, ואינם צפויים לשרות ארוך במיוחד…

  “משתמטים או עריקים לא נחשבים על ידי הממשלה לבוגדים או מתנגדי משטר פוליטיים ולא סביר כי אדם ייכלא בגין השתמטות משרות צבאי…גם אנשים שערקו מספר פעמים לא צפויים להיכלא, ובמקרים שכן, אז לזמן מוגבל בלבד…לרוב העונש עבור עריקה מסתכם בהחזרה לשרות הצבאי…ככלל, למעט מתנגדי משטר פעילים, לא סביר שעריק ייענש עם חזרתו לאריתראה”.

  בדו”ח השני, שעסק בסכנה הנשקפת לאריתראים שיצאו באופן לא חוקי אם יחזרו או יוחזרו לארצם, נקבע כי “אריתראים שעזבו באופן לא חוקי אינם צפויים לכל סכנה עם חזרתם לארצם…אריתראים שישלמו בשגרירות ארצם מס המיועד לאריתראים החיים בפזורה, יזכו לקבל דרכון ולחזור למדינה באופן חוקי…ההנחיות שנתנו בעבר בנוגע לסכנה הנשקפת לאריתראים המוחזרים לארצם מבוטלות.

  “אריתראים שאינם רוצים או אינם מוכנים לשלם את המס בשגרירות אמנם לא יזכו לקבל מסמכי נסיעה, אך לא צפויה להם כל סכנה עם החזרתם לארצם ואין בסירוב להסדיר את מעמדם באופן עצמאי בכדי להוות עילה לקבלת מקלט בבריטניה”.

  אין עילה לפליטות

  מהדו”חות עולה בברור כי למעט במקרים חריגים כמו מתנגדי משטר פעילים או מיעוטים דתיים, עבור מרבית המסתננים מאריתראה הטוענים כי נשקפת להם

  סכנה בגין עריקה או עזיבה ללא אישור חוקי, אין כל עילה לקבלת מעמד פליטות. כמו כן, לא נשקפה להם כל סכנה בעת עזיבתם את ארצם ולא נשקפת להם סכנה מוחשית באם יחזרו באופן עצמאי או אף אם יוחזרו בניגוד לרצונם

  מחלקת המחקר של משרד הפנים הבריטי נחשבת לאחד המפותחים בעולם המערבי ודו”חות המחקר של המשרד, הנוגעים למדינות המוצא של מבקשי מקלט (COI), נחשבים לאמינים במיוחד ומשמשים מקבלי החלטות במדינות רבות.

  בשנים האחרונות המדיניות הרשמית קבעה כי לא ניתן להשיב מהגרים אריתראים שערקו מהצבא או יצאו ממדינתם ללא רשות, בשל האפשרות כי נשקפת להם סכנה עם חזרתם לארצם. עמדה זו הובילה למדיניות ליברלית במיוחד של אנגליה כלפי מהגרים אריתראים, ואחוזי הכרה גבוהים של בקשות מקלט בהשוואה למדינות אחרות, אך לצדה גם הרחקה אקטיבית של אריתראים שנדחו בקשותיהם למקלט.

  “מדובר ברעידת אדמה”

  “מדובר ברעידת אדמה של ממש וקריאת השכמה לכל הרשויות במדינת ישראל”, אמר יונתן יעקובוביץ’, ראש תחום הסברה במרכז למדיניות הגירה ישראלית. “על המדינה לאמץ את הדו”חות של ממשלות דנמרק ואנגליה ולבטל באופן מידי את מדיניות ההגנה הקבוצתית ההרסנית שניתן למסתננים מאריתראה.

  “יש לקצוב זמן לבדיקת בקשות מקלט של אלו החפצים בכך ולהתחיל בהרחקה אקטיבית של מרביתם המוחלט של המסתננים מאריתראה, שאינם זכאים למקלט. במקרה שיש קושי טכני להחזירם לארצם בשל חוסר שיתוף פעולה מצד הממשלה האריתראית, כיוון שזו מסתמכת על כספים ששולחים בחזרה מסתננים השוהים בישראל, יש לאסור עליהם לעבוד ולחייבם לשהות במרכז שהייה עד שיסדירו באופן עצמאי את מעמדם בשגרירות ארצם, או להעבירם למדינה שלישית. הגיע הזמן לשים סוף למחדל הלאומי של תופעת ההסתננות ולסבלם של אזרחי ישראל בשכונות חלשות רבות בכל רחבי מדינת ישראל ודרום תל אביב בפרט”.

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/687/917.html

  תגוביות:

  1.הם לא פליטים!!! פליט הוא מי שברח לארץ שכנה ולישראל אין גבולות עם המדינות שלהם. כל אלה הם מהגרי עבודה בלתי חוקיים. הסיבה היחידה שהם עדיין כאן היא כל הנבלות של הסמול שרוצים כאן מדינה לא יהודית.

 28. ממשלת נורווגיה מנהלת משא ומתן מואץ להשבת מסתננים מאריתראה בחזרה לארצם הגיב:

  המרכז למדיניות הגירה ישראלית:
  ממשלת נורווגיה מנהלת משא ומתן מואץ להשבת מסתננים מאריתראה חזרה לארצם.

  הימנשו גולאטי, שר המשפטים ובטחון הציבור מטעם מפלגת הקדמה וממשלת המרכז ימין החדשה של נורווגיה, חזר מסדרת ביקורים באריתראה. הוא נפגש עם גורמים בממשלת אריתראה על מנת לקדם הסדרים להחזרת מסתננים אזרחי המדינה.

  לדבריו “מטרתנו היא לדאוג שכל מי ששוהה בניגוד לחוק במדינה יוחזר לארצו. הממשלה אחראית להחזרה של מספר שיא של מסתננים…לארצותיהם. זו מטרה ראשונה במעלה שלנו ונקיים מגעים על מנת להגיע להסדר עם כמה שיותר מדינות”.

  הממשלה החדשה מחזירה לארצותיהם כמות שוברת שיאים של מבקשי מקלט.

  לכתבה המקורית:

  http://www.klassekampen.no/article/20140619/ARTICLE/140619957/1005

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=793882713990254&set=np.8839499.100005342016805&type=1&theater

 29. תיירים מאריתריאה מגיעים לישראל לבקר את קרוביהם השוהים בארץ הגיב:

  255 תיירים מאריתריאה ביקרו בארץ
  תיירים מהמדינה האפריקנית שביקרו בישראל בחג הפסחא שבו לארץ מוצאם בשלום. האם זו הוכחה שלא נשקפת סכנה לחייהם של מבקשי המקלט השוהים בישראל?

  בשעה שדו”ח מבקר המדינה מתריע כי מדינת ישראל לא הגדירה מדיניות הגירה סדורה בחוק ואלפי אריתראים מבקשים להזכיר כי הם פליטים ממדינה דיקטטורית שסכנה מרחפת על ראשם, מתברר כי תיירים רבים מאריתריאה מבקרים בארץ ושבים לארצם בשלום. על פי נתוני משרד הפנים, רק בחודש שעבר הגיעו ארצה 255 אריתראים לרגל חג הפסחא. 247 מהם חזרו לארץ מוצאם בתום הביקור. לאור זאת, אי אפשר שלא לתהות מהי טיב הסכנה המרחפת מעל ראשם של 35 אלף האריתראים החיים בישראל.

  “אכן זוהי הוכחה מוחצת הסותרת את הטענה כי אותם אריתריאים הם פליטים שברחו ממצוקה”, הסביר פרופ’ ארנון סופר, מומחה לגיאו-דמוגרפיה ולשעבר ראש הוועדה לטיפול במסתננים מטעם משרד הפנים. “הנתונים לפיהם 255 תיירים מאריתריאה הגיעו לישראל רק בחודש אפריל עבור חג הפסחא הינה תרומה חשובה לחשיפת גודל השקר לפיו אותם אריתריאים וסודאנים הם פליטים. הם מהגרי עבודה שקרוביהם הגיעו לבקרם, כמו שעושים אנשים בכל מקום בעולם”. לטענת פרופ’ סופר, העובדה שמגיע לכאן זרם תיירים מאריתריאה מעידה כי מצבם הכלכלי “חייב להיות טוב” משום שישראל היא מדינה יקרה. “ודאי שאין שום בסיס לטענה השקרית שהם ברחו ממצוקות ומסכנה אם הם חוזרים בשלום לארץ מוצאם”, הוסיף.

  מי שראה את התיירים מגיעים, פגש אותם ודיבר איתם היה יוסף, ערבי ישראלי תושב תל אביב ובעל חנות מזכרות בדרום העיר אליה הגיעו, לטענתו, תיירים אריתראים רבים. “הם הגיעו לכאן בפסחא, הם היו רבים, מבוגרים בלבוש דתי, הם ירדו מתוך שלושה-ארבעה אוטובוסים ברחוב יסוד המעלה. הם הסתובבו בכל התחנה, מלווים בבחורים צעירים שחיים כאן שהדריכו אותם והראו להם את המקום. הם הגיעו לחנות המזכרות שלי, קנו הרבה דברים כמו צלבים, מים של נהר הירדן, כל מיני מזכרות, הם לקחו מהכל. הם אמרו שיש להם הכל באריתריאה אבל זה מארץ הקודש”, סיפר יוסף.

  כששאל אותם מה הם עושים בישראל, ענו לו כי הם הגיעו לקראת חג הפסחא לבקר את קרוביהם השוהים בארץ. “זה לא חדש, אנחנו כבר הרבה זמן רואים שתיירים מאריתריאה מגיעים לארץ. אם אסור להכניס את האנשים האלה בגלל הפחד שיהרגו אותם כשיחזרו, אז איך המדינה שלהם נותנת להם לבוא לכאן לטייל ואז לחזור חזרה כאילו לא קרה כלום? אם משרד הפנים יודע שמרחפת עליהם סכנת חיים איך הוא נותן להם ויזה?”, תהה יוסף.

  “מדי שנה אנחנו מקבלים מיליוני תיירים. יש כרגע בערך 100 אלף תיירים שלא חזרו לביתם ונעלמו תחת עינינו”, סיפר פרופ’ סופר. “רובם מרוסיה ואוקראינה אבל גם מאפריקה ומדינות אחרות. אריתריאה היא מדינה שאנחנו מקיימים קשרים איתה, המיקום הגיאוגרפיה שלה היא מיקום אסטרטגי עבור ישראל וזה בגלל מיצרי באב אל-מנדב. הוועדה שעמדתי בראשה עבור משרד הפנים אינה מכירה באריתריאים כפליטים, אלו אנשים שהגיעו לכאן כדי לחפש עבודה, ולפי נתוני אשרת התיירות מגיעים לארץ קרוביהם ובני משפחתם לבקר אותם”.

  “לא כל מי שחי שם נרדף פוליטית”

  יהונתן יעקובוביץ’ מהמרכז למדיניות הגירה, הופתע למשמע מתן אשרות התיירות. “קצת מפתיע שמדינת ישראל מעניקה אשרות תייר בזמן שהיא עצמה מפנה מאמצים כדי להילחם ולהוציא מכאן את המסתננים, זהו מצב אבסורדי”.

  לדברי יעקובוביץ’ יש הבדל בין תומכי המשטר לאלו המתנגדים לו. “יש פה לא מעט מתומכי המשטר וכאלה שלא באמת נשקפת להם סכנה במדינתם. עדויות מהשטח על התיירים שהגיעו לכבוד חג הפסחא מוכיחה כי יש פה לא מעט אריתריאים שאינם פליטים ולא נשקפת להם כל סכנה במידה וישובו. המשטר לא היה מאפשר לאנשים לצאת מתחומי אריתריאה ולחזור אם הם היו ממתנגדיו”.

  את טענתו מגבה יעקובוביץ’ בכמה אירועי תמיכה מטעם שגרירות אריתריאה שהתקיימו בארץ בהם השתתפו אלפי זרים. “במאי 2013 חגגו האריתריאים מסיבת עצמאות במשרדי השגרירות של המדינה. קרוב לאלף בני אדם הגיעו לחגוג את יום העצמאות של אריתריאה יחד עם אנשי השגרירות, וזאת בזמן שהם טוענים כי הם מתנגדי המשטר ופליטים הבורחים מסכנה”. אירוע דומה נערך לטענתו לפני כמה חודשים בקיבוץ כנרת. “היו שם כ-500 מתומכי המשטר, אירוע שהסתיים במכות בין התומכים למתנגדים. אירוע זה לכשעצמו מעלה את השאלה באשר ליחסם למדינה ממנה הם, כביכול, בורחים”, טען יעקובובויץ’.

  מנגד, בארגון אמנסטי אינטרנשיונל טוענים כי גם הגעה של קבוצות תיירים קטנות ארצה איננה משנה את העובדה שמסוכן להשיב לאריתריאה מבקשי מקלט. “אריתריאה היא אחת הדיקטטורות הידועות ביותר לשמצה בעולם. מדובר בעובדה ידועה ובלתי ניתנת לערעור, הנתמכת, בין היתר, בעדויות שאוסף למעלה מ-20 שנה אמנסטי אינטרנשיונל על אלפי האסירים הפוליטיים והרדיפה האכזרית של אלו המעזים לבקר את המשטר באריתריאה. עובדה זו הביאה את האו”ם להוציא הנחיות האוסרות על גירוש מבקשי מקלט מאריתריאה בחזרה למדינתם ואת הקהילה הבינלאומית להכיר ב-89% מהאריתראים כמי שזכאים להגנה בינלאומית. קבוצות קטנות של תיירים, רובם צליינים, אשר הגיעו לישראל באישור שלטונות אריתריאה לא משנות את העובדות הללו כהוא זה. אין כל קשר בינן לבין מבקשי המקלט הנמצאים כאן לאחר שנמלטו מידם האכזרית של השלטונות ועליהם מחויבת ממשלת ישראל להגן”.

  ח”כ מיכל רוזין (מרצ), יו”ר ועדת העובדים הזרים בכנסת, לא הייתה מודעת לנתונים והאשימה את הממשלה באי קיום מדיניות מוגדרת ובדיקה של הזרים השוהים בארץ. “האו”ם הגדיר את אריתריאה כמדינה שבה מתרחש משבר הומינטרי. כמובן שלא כל מי שחי שם נרדף פוליטית או אישית, וכדי לבדוק מי מבין מבקשי המקלט ששוהים בישראל הוא אכן פליט, על מדינת ישראל לפעול בהתאם לאמנה הבינלאומית ולבדוק כל בקשת מקלט באופן פרטני. מדינת ישראל מסרבת לעשות זאת עד כה ולכן כל טענה על כך שאינם פליטים אינה מגובה בנתונים”.

  ממשרד הפנים נמסר כי בחודש אפריל נכנסו לישראל 255 אריתראים באשרת תייר, מרביתם כחלק מקבוצות תיור מפוקחות ומלוות.247 מתוכם עזבו את הארץ. היתר יצאו בוודאי במהלך השבועות הקרובים. בישראל שוהים כיום כ-35 אלף מסתננים שהגיעו מאריתריאה ומרביתם במעמד של מבקשי מקלט ולא פליטים. עמדת הממשלה כרגע היא לא להרחיקם”.

  http://news.walla.co.il/?w=//2748088

 30. שפי, כל יום שאנחנו משאירים אותך להיאבק לבדך הוא בושה עבורנו.
  האומץ שלך מדגיש את הפחדנות שלנו. לאן נוליך את החרפה.

 31. השמאל התנתק מהציבור הלאומי הרחב ומוביל להרס המדינה היהודית ויש להילחם בו וראשית לחסל את בג"צ במתכונתו הנוכחית הגיב:

  שפי פז יקרה

  כל מילה שכתבת היא האמת הצרופה בנושא השמאל והמסתננים.

  הצלחתך הצלחת כל מדינת ישראל.

  עלי והצליחי ותבורכי בכוחות מופלאים בנוסף על אלה שחוננת בהם.

  יש למגר את שלטון השמאל על בג”צ ועל כל מוסדות המדינה כולל על צה”ל.

  יש לסלק מישראל את המסתננים האלה המתרבים פה בקצב מבהיל.

  מקומם לא כאן.

 32. אתם נדרסתם והפליטים נדרסו ולא שמתם לב שהדורסים הם אותם אנשים שבחרתם לכנסת. הסיכוי היחיד שלכם הוא לאחד כוחות עם הפליטים אבל אז תצטרכו להבין שהפליטים הם אנשים שווים לכם וזה כבר מפחיד.
  ואז גם תביני שאם תתני להם אשרות שהיה כפליטים מצבך ישתפר כי הם ישלמו מס.

  1. מאיפה אתה לוקח את החוצפה שלך לספר לנו שמדובר בפליטים? הם לא פליטים. הם פולשים אפריקנים שחדרו לכאן שלא כחוק. פליטים אלה יכולים להיות רק במצרים ושם יש מחנות או״ם לפליטים ושם מקומם אם הם פליטים ואם הם מסתננים פושעים אפריקנים מקומם בארצם. אתה יכול לחלום עד סוף הדורות שהם יישארו כאן. מקומם של המוסלמים והנוצרים האלה לא במדינה היהודית הקטנה מדי. יש להם מדינות רחבות ידיים ושם שיתקנו מה שלא מוצא חן בעיניהם. ומעניין מדוע אתה מעוניין שיקבלו פה רשות לחיות בארצנו? מה המניע שלך? אתה באחד מאירגוני המימון הזר והמעטפות מלאות הכסף? מה? שתף אותנו.

  2. אתה כנראה לא הקשבת למה שהיא מספרת. האריתראים כבר חושבים על הגדרה עצמית ואומרים לישראלים שהם, הישראלים היהודים, לא שייכים לכאן ועוד מאה שנה יחיו כאן הנינים של האריתראים ולא של היהודים.

 33. פשוט הפקרות מוחלטת. בדרום תל-אביב וגם בנגב. נתניהו המנותק לא מודע אילו עצים יצמחו לנכדים שלנו מעשבי ההפקרות שהקדנציה שלו בראשות הממשלה לא טורחת לנכש.
  ה-11 דקות נאום של שפי פז צריכות להיות מושמעות לכל ישראלי שדואג לחיי נכדיו במדינת ישראל.

 34. שפי פז שכחה ציבור קטן – לא רק תושבי דרום תל אביב קורבנות כאן אלא גם המהגרים מאפריקה. מארתיארה ברחו בשנים האחרונות מעל 300 אלף איש – כלומר 6 אחוזים מאכולוסיית המדינה – מה שאומר שהיא המדינה העשירית בעולם מבחינת כמות הפליטים שברחו ממנה. הם ברחו בעיקר לאפריקה – רק מעט מהם הגיעו אלינו ולאירופה. אבל פז לא רואה אותם כקורבנות – הם שקופים בדיוק כמו שהיא מאשימה את השמאל בכך שהיא עצמה שקופה.

  מהגר עבודה יכול לחזור לארצו ללא חשש. סיני או רומני שישראל מגרשת לא חושש שימצא את עצמו תלוי הפוך במשך שעות או סגור בתא במרתף במשך שעות או שישמש כעבד-חייל בעבודות למען ראיסים במדינה שלהם. לכן אריתראה עדיין נחשבת מדינה מסוכנת למי שחוזר -למרות הדוחות האופטימיים לכאורה – לא מדובר על חזרה בטוחה של כל הפליטים אלא רק של מי שהשלטון חושב שהוא לא בוגד – וגם זה לטווח של 3 שנים.

  מעבר ממדינה אחת לאחרת אינה גוררת שלא מדובר בפליט. הנקודה היא להגיע למדינה הראשונה הבטוחה. מצרים אינה נחשבת מדינה בטוחה בגלל שהיא עלולה להחזיר פליטים לאריתראה. לכן גם ישראל אינה מגרשת יותר אריתאירים לשם.

  הטענות של תושבי דרום תל אביב מוצדקות מאד. הם מודרים מהשיח ומנוצלים וחשופים לפשיעה ולהזנחה – אבל מי שצריך לתת תשובות זה לא אבק האדם שהגיע מאפריקה – אנשים שקורבי משפחתם נהרגו בקרבות וסבלו עינויים ורדיפות – אלא קודם כל הממשלה – שכבר משנת 2009 ניסתה כל תרגיל אפשרי כדי לסלק מכאן את הפליטים ולא לקלוט אותם – פתרון שיצר בעיות חברתיות רבות כמו אבטלה, שתייה, ריכוז כל המהגרים במקום אחד ועוד – לדגומה לא נעשה שום נסיון לקחת כמה אלפי פליטים לעבודות בחקלאות. כי פתרון קל יותר זה להמשיך את ההתעללות בתושבי דרום תל אביב וכך הליכוד מקבל עוד קולות.

  הפליטים מבקשי המקלט והמסתתנים מהווים היום כולם ביחד פחות מחצי אחוז מתושבי המדינה, זה לא איום דמוגרפי והם כמעט לא לוקחים לישראלים עבודות. הגיע הזמן שהמדינה תתייחס אליהם כאל בני אדם ולא כאל פושעים או חיות.