הצוללת הצהובה של אלדד יניב

ההזיה החדשה בשמאל גורסת שנתניהו יצר את המתיחות הנוכחית כדי להסיט את השיח מהחקירות. החור בתיאוריה: היא לא קשורה למציאות

דרוש: חיבור למציאות. אלדד יניב | בן קלמר/פלאש90

אם היינו צריכים הוכחה נוספת לכך שאנשי השמאל הקיצוני חיים בסרט, כמעט פשוטו כמשמעו, די להביט בתגובתם לפיגוע הרצחני בשבת ולמהומות מאז הרג השוטרים בהר הבית והצבת המגנומטרים.

הסרט, אם שאלתם, הוא “לכשכש בכלב“, שבו נשיא ארה”ב פותח במלחמה דמיונית כדי להסיט את תשומת הלב מפרשיות מביכות שהוא מסובך בהן. אלא שבמקרה שלנו לא מדובר במלחמה דמיונית אלא באירועי אמת, מה שהם כבר מכנים “אינתיפאדת הצוללות”, לא פחות.

לא מאמינים לי? תקשיבו לאלדד יניב, שלאחרונה משכן את חייו כדי לנסות להפיל את נתניהו דרך חקירות המשטרה בעניינו. הנה מה שצייץ אתמול: “האם יכול להיות שלא עברה לכם בראש המחשבה שמישהו מעוניין שתדלק אינתיפאדת הצוללות כדי להפוך את סדר היום”.

אני מבטיח לכם, אני לא ממציא את זה. הוא אשכרה האשים במרומז את נתניהו בגרימה למהומות, לפיגועים ולמוות “כדי להפוך את סדר היום”. הדימוי של נתניהו כמין דיקטטור-על משוגע, המשחק בחיי אזרחיו בעזרת כוחו הבלתי מוגבל, מרתק בעיניי, בעיקר משום שהוא חושף זוויות פסיכולוגיות מטרידות על אלדד יניב והדמיונות שהוא חי בהם.

אלדד יניב אינו היחיד, למרבה הצער. גם האתר ‘שיחה מקומית‘ יצא בכותרת המכריזה כי “חקירת הצוללות דחפה את נתניהו להבעיר את ירושלים”, לא פחות. לטרללת הצטרף גם אורי משגב שכתב בפייסבוק ש”בעצם כולנו מביטים עכשיו בעיניים כלות בהידרדרות לאינתיפאדת הצוללות שהייתה צפויה מראש”. הבנתם? כבר צפינו אותה מראש, כי הכול מתאים למה שאנחנו רוצים. לא שיש עכשיו אינתיפאדה יותר ממה שהייתה לפני שנה, אבל הכול צפוי מראש, וצוללות צוללות צוללות.

אם נחזור רגע אל המציאות, נתניהו כלל לא חשוד בפרשת הצוללות. אם כן מה הטעם ליצור הסחת דעת ממה שכלל אינו נוגע אליך? ועוד כמה עובדות: נתניהו לא החליט שום דבר לבד. הקבינט כולו ישב ודן ארוכות בנושא המגנומטרים, ולמעשה העביר את ההחלטה למשטרה. ועוד תזכורת: מי שיצר את המהומה מלכתחילה בהר הבית היו כמה מחבלים שהסליקו נשק במתחם, ומחבלים אחרים שלקחו אותו ורצחו שני שוטרים. האם ייתכן שאלדד יניב ואורי משגב הם ששלחו אותם כדי שיוכלו להאשים את נתניהו בכך שהוא מצית אש במזרח התיכון? האשמה כזו מופרכת כמובן, כמעט כמו ההאשמה של יניב ומשגב את נתניהו.

הקונספט עצמו לעוס לעייפה, ומוכר היטב אצל אנשי שמאל שבטוחים שמלחמות תמיד פורצות בגלל הפוליטיקאים הרעים שלנו, הששים אלי קרב כדי לקבל תמיכה ציבורית מבית. גם בנוגע לנתניהו, בכל פעם שישנה אפשרות למלחמה או לאירועי דמים, מיד מאשימים אותו שהוא מעוניין בכך מסיבות פוליטיות. לא האויב, תמיד נתניהו. אישית.

רוגל אלפר כתב ביוני ש”נתניהו רוצה מלחמה בקיץ“, כי “מלחמה משרתת את מטרותיו טוב יותר… היא גם תעזור לו לעכב את החקירות המתנהלות נגדו ומאיימות על המשך שלטונו”, ולפניו כבר טען ח”כ חיים ילין ש”נתניהו עלול לפתוח במבצע בדרום בגלל החקירות נגדו”. מייסדת הז’אנר אולי היא סתיו שפיר, שעוד בתקופת ה”מחאה החברתית” התריעה באוזני כתב זר כי נתניהו עלול לפתוח במלחמה כדי לדחוק את המחאה.

האמת היא שמלחמות לא ממש עוזרות לנתניהו. הן מציגות אותו במירעו, כחלש, כהססן, כמי שאינו ממוטט את החמאס וכמי שמחפש כמה שיותר לדחות את הקץ. אבל למי המלחמות כן עוזרות? דווקא להזויי השמאל, שנהנים לשלוף את תאוריות הקונספירציה המביכות והמשומשות שלהם פעם אחר פעם. אז האם הם אלה שדוחפים למלחמה על ידי כותרות מתלהמות ומתסיסות? מי יודע.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

32 תגובות למאמר

 1. ככלל, מלחמות בישראל עוזרות לאופוזיציה. נתניהו בעצמו השתמש באוזלת היד של אולמרט ופרץ ושות’ בלבנון ועזה כדי להגיע לשלטון. לפי ההגיון הזה הייתי בודק איפה היו גבאי ולפיד בשבועות האחרונים.

  1. בהחלט.
   למרות שגם לי תחושה שביבי מרוצה מאוד מההתדרדרות.
   עם יד על הלב, כל כך קשה לו לתת נאום יפה לערבים הישראלים ולהבהיר להם כי פניו אינם למלחמה אלא לפשרה ולהרגעת הרוחות?

  2. אם הערבים צריכים נאומים של ראש הממשלה כדי לא לצאת ולשחוט משפחות, המצב קשה.

 2. מה עוד אפשר לומר על הזויי השמאל והתשקורת ? חבורת נאלחים חסרי בושה , שקרנים וממניפולטיביים מקצועיים. לא יעזור לכם כלום. העם מאמין בנתניהו ובהנהגתו .
  אני שמחה לכתוב שאני גאה לומר שנתניהו הוא ראש הממשלה הטוב היותר שהיה אי פעם לישראל ‘ ובע”ה הוא ייבחר בפעם הבאה עם 40 מנדטים!!! אז aמעתם שמאל נאלח . תתחילו להתרגל לכך.
  ומשהו נוסף לגבי טענת השמאל המושמעת חדשים לבקרים על כך , שנתניהו “הרס” את המדינה. הלוואי והיה לנו עוד מנהיג בסדר גודל של נתניהו ש”יהרוס” את המדינה. אין לו תחליף!!!

  1. אור, מהם הישגיו של נתניהו בכהונתו הארוכה?
   מהם היעדים שלו?
   בקואליציה עם לפיד הוא נכנס בחרדים.
   בקואליציה הנוכחית הוא ביטל הכל.
   תמיד דיבר על הצורך לעצור את איראן.
   בסוף נחתם הסכם רחוק ממה שרצה.
   אז מה ההישג הגדול?

  2. נתנייתי יקר מה ההשגים של בוזי הרצוג ? של ציפי לבני ? של אהוד ברק ? של יצחק רבין ? של שמעון פרס ? . כל אחד בדרכו תרם משהו, אולי רצה לתרום , אולי חשב שהוא תורם, לא צריך להסכים איתם , לא צריך להצביע להם , צריך קודם כל לכבד אותם ! כי הם נבחרו כחוק !
   להכפיש ולזרוק בוץ ולהשמיץ ולשלול והעביר ביקורת זה אחלה זה קל וזה לא לקחת אחריות לכלום גם לא על מה שאתה רוצה, כי נניח שאתה יודע מה שאתה רוצה ולא אומר אז אינך מוכן לקחת אחריות למצב שבו ״הפתרון” שלך יכשל , מה יהיה אז ? אז צועקים ״רק לא ביבי״ ו״כיבוש שמיבוש קישקוש״ , במקום לזעוק מה לא !, תן פתרון מי ומה כן. גם השמאל המתון יודע שאין פתרון כי אין עם מי לדבר! תראה את הרשימה המשותפת המתסיסה מפיצת השנאה ההרס הריב והמדון , אם אלו אתה רוצה לעשות שלום ? לאלו ולאחיהם ״בפלשתין״ אתה רוצה לתת מדינה ״כדי לסיים את הכיבוש״? הרי בכל מצב בהיסטוריה שהייתה להם אפשרות הם רצחו ושחטו יהודים בלי הסברים בלי תירוצים ובלי מיצמוצים, בלי קשר לכיבוש, וכך חלילה אם רק תהיה להם אפשרות הם יעשו בעתיד, זו לא תאוריה או נרטיב, הם אומרים את זה לכל מיקרופון פנוי .
   נתניהו תרם כאן כמה דברים, זה לא שאינו ראוי לביקורת הוא לא ״מושלם״ כמו הוגי ומנהיגי השמאל המהוללים, ראה איפה היינו לפני 5 ו 10 ו 15 שנה והיכן אנחנו היום ! . ואולי התרומה הגדולה ביותר שלו היא עצירת הזויי ומטורללי השמאל מלממש את הזיות אוסלו והסכם השלום המטרולל ולגרור אותנו למדינה בגבולות אשוויץ כהגדרת אבא אבן איש מפאי (השמאל של פעם), ואולי באין ברירה אחרת ״עדיף״ להיות ״כובש״ (לפני הנרטיב של השמאל ! – שגם אחרי 50 שנה עדיין לא מצא הסבר מה כבשנו בדיוק, ממי כבשנו את מה שלכאורה כבשנו ?) מאשר לא להיות בכלל !. להישחט ולהירצח.
   אבל כשהם ״הפרטנרים״ מניחים על השולחן את הברירה ״או אנחנו או הם״ אז אתה והשמאל המתאבד יכול להפעיל כפתור השמדה עצמית ויכול להצטרף אליהם אנחנו מעדיפים להשאר ״אנחנו״ . סליחה שאנחנו חפצי חיים ולא מתחברים להזיות ותוכניות השלום שלכם שלא מחזיקות מים.
   שתהיו רציניים עם פתרוןן ותוכנית קוהרנטית שתבטיח כאן מדינה דמוקרטית והיהודית או יהודית ודמוקרטית בטוחה ומשגשגת לדורי דורות – תתקשר ונדבר. עד אז אדיוס.

 3. This Yaniv is so sleazy, such a creepy low life, the original human waste that has never been processed properly, is utterly repellent a seminal example of a typical Israeli Lefty with mental issues.

 4. This Yaniv is so sleazy, such a creepy low life, the original human waste that has never been processed properly, is utterly repellent a seminal example of a typical Israeli Lefty with mental issues.

  1. מדם של ילדים נוצרים?
   פסולת אנושית זו מחמאה אדירה לאנשים כמוך.

 5. זה בכלל לא רעיון של יניב. זה ביבי אמר את זה בזמן החקירות של אולמרט. הוא גם אמר שיש להגביל את כהונת רוהמ ל2 קדנציות. אז אמר…

 6. לאלדד יניב יש תסיסה מוליקולארית רב שמרית שגורמת לפריכות מחשבתית ובצקת תודעתית

 7. וכמובן הכשל הבסיסי יותר הוא הקונספציה שיש אחראים לפיגועים שאינם ערבים מוסתים ע”י הרשות וגורמים אחרים. כל מה שנשאר זה למצוא מה *כן* גורם להם, הרי לא יכול להיות שזו רק הסתה

 8. השמאל מדבר מנגעי עצמו ולכן הטענות של אלדד וחביריו אינם הזויות עבורם. כך בדיוק הם ניהלו את המדינה ולכן הם סבורים שגם ביבי נוהג כך . אבל אם לומר את האמת לא נראה לי שלביבי יש ביצים גדולות כמו לשמאל.

 9. במה זה שונה מההזיה הימנית ששרון פינה את עזה כדי להנצל מחקירת האי היווני?

 10. השמאל ההזוי והמטורלל מחפש תומכים .הם האומללים יודעים ששובם לשילטון היא הזיה וחלום שלעולם לא יתגשם .

 11. מדוע אתה בכלל מתייחס למטורלל כמו אלדד יניב או לשמאלנים כמו סתו שפיר שכל מה שמעניין אותם זו כותרת וחשיפה. צריך פשוט להתעלם מהם

 12. נדמה לי אלדד יניב עו״ד . לא מצא עבודה במקצוע . לכן מצא שקרים הוא וחברים בכתבה זו . וחסר תרבות לא נותן בדיונים לענות תשובות לשקרים שלו . וחוזר על עצמו שקרים קבועים . ותודה לכותב כתבה זו מאלפת ומבהירה הכל

 13. כואב הלב עם מה שקורה לשמאל…. באמת.
  פעם היה לנו פרטנר שניתן היה לדון איתו ולקבל תשובות רציונאליות, הימין נותר לבד במערכה… השמאל סובל עמוקות מ”תסמונת שטוקלהום” ועד שלא יתחלף דור במפלגה הזאת אין מה להקשיב להם בכלל ובטח ובטח שלא להתווכח איתם או לנסות לשכנע אותם, זה כמו לנסות להסביר לערבים שאין דבר כזה ‘פלשתינאים’ וזה בטח לא עם.

 14. אני לא יודע למה אתה כל כך מופתע? זה מופרח? האם נתניהו באמת לא מסוגל לזה? הוא הוציא את צהל לצוק איתן רק משום שבנט עקף מימין אז מה זה עבורו אינתיפדה קטנה בתמורה לחקירה עם פוטנציאל הדחה.

 15. הפרופוגנדה של הפודלים של הפייק רוה”מ ממשיכה ללא הרף…..תזכרו טוב לא היה כאן ולא יהיה כאן אף פעם שקרן נוכל ומושחת כמו האיש הנלוז מבלפור ואשתו

 16. אבל, גם לי יש הרגשה כזו.
  ללא דיון. הר הבית המקון הכי נפיץ.
  נשמע כמו פרק נוסף בבית הקלפים, של ביבי….

 17. השמאל הוא הערב רב שבתוך ישראל וחבל.הם לא יחזרו לשלטון לעולם וינסו לחרחר ולהסית נגד כל מי שישב בראשות הימין .השמאל עם הזמן יתמעט כי הוא יבין שהערבים אינם רוצים שלום אלה לזרוק את היהודים מהארץ המובטחת.זה לא יקרה כי זמנם של הערבים בארץ אוזל.

 18. מי שמינה את ליברמן לשר ביטחון אחרי שהוא איים להפציץ את סכר אסוואן והיו לו עוד כמה איומים כלפי השכנים שלנו. לא יכול לטעון שהוא שוחר שלום, ביטחון ויציבות באזור שלנו.

  אותו הדבר לגבי שר המשטרה שבתורו חיפש את האיש הפחות מתאים למנות למפכ”ל המשטרה.

 19. לא צריך ללכת רחוק לפני 40 שנה עשו את זה פה בארץ בממשלה של גולדה ודיין שלא רצו לגייס מילאים לפני המלחמה זאת היתה באמת שעתם הגדולה של הסמרטוטים האדומים במיטבם שעלה לנו במחיר 2700 חיילים יקרים ומיתון ארוך

 20. השמאל הקומוניסטי במיטבו.
  כך שלטו הסובייטים הרוצחים, אבות השמאלנים. עם שקרים ותאוריות קונספירציה.
  לבלרי השמאל לא זקוקים להוכחות. ישנה זהות אצלם בין השערה לבין עובדה. זהות שהופכת את חייהם לקלים מאוד. אתה קם בבוקר עם תאוריית קונספירציה ואחרי שעה היא במערכת. דפקת את נתניהו וגם דפקת את היומית. אפשר לשבת לאספרסו.

  תכלס מי אלה עיתונאי השמאל? חבורה של אפסים שכל חייהם נסובים סביב הפצת תעמולה וביקורת. הם מעולם לא עסקו במשהו קונסטרוקטיבי ולכן בלבם מקננת שנאה יוקדת לכל מי שמצוי בעשייה אמיתית, אשר בעצם מציאותו מבליט את אפסיותם המוחלטת.

  מה בנה אלדד יניב?
  מה בנה גדעון לוי?

  חבורה של אפסים עם מקלדות. זה הכל.
  צריך פשוט להתעלם מהם.