הרומן של גדעון לוי עם הרוצח מחלמיש

גדעון לוי קורא לכל ישראלי לקרוא את ה”צוואה” של הרוצח מחלמיש, אבל בונה על הערבית החלשה של הישראלים ומשקר ביחס לתוכנה. בלעדי למידה: תרגום מלא של הטקסט

לאומן פלסטיני. גדעון לוי. צילום: אמיר לוי, פלאש 90

במאמרו ב’הארץ’, תחת הכותרת “לקרוא את הצוואה”, קרא גדעון לוי “לכל ישראלי הגון” לקרוא את צוואת הפייסבוק של עומר אל-עבד, הצעיר הפלסטיני מהכפר כּובּר שרצח בדקירות סכין שלושה בני משפחה אחת ביישוב חלמיש (נווה צוף) בעודם מסובים לארוחת שבת.

לוי אמנם מינה עצמו למתווך של המציאות הפלסטינית לציבור הישראלי, אולם הוא נדרש ללהטוטים ומניפולציות לא מעטות כדי להתאים את הפרשנות שלו לדברים המפורשים שאומרים הפלסטינים עצמם.

כך למשל, הוא מציג את אל-עבד כמי שהלך לרצוח “מתנחלים”, אך עיון באותה “צוואה” (תרגום מלא בסוף המאמר) חושף כי המילה מתנחלים לא מוזכרת. אל-עבד התייחס אל היהודים כקבוצה אחת, וכינה אותם בכינוי הגנאי האסלאמי הוותיק “הקופים והחזירים”.

לוי לא רוצה שתחשבו חלילה שהאסלאם וההסתה הם הסיבות לרצח אלא “הכיבוש”, אולם ב”צוואה” נכתב במפורש (ועם שגיאות כתיב למכביר) כי אל-עבד פעל בעקבות פרסומים שלפיהם ישראל “נעלה את מסגד אל-אקצא בפני המוסלמים”. לוי הציג את אל-עבד, צעיר משולהב דתית, כאדם בעל מודעות חברתית פוליטית מפותחת, שהסיבות לפעולתו הן “מגנומטרים וחיסולים, הרס בתים ומעצרים, נישול ועינויים”. כל המונחים האלה אינם מוזכרים בשום מקום ב”צוואה”.

“צוואתו” של רוצח. צילום מסך מפייסבוק

כמובן, הפרסומים כאילו ישראל “נעלה” את שערי אל-אקצא היו שקריים ומסולפים. מטרתה של טענת הכזב הזו, שטופחה על ידי גורמים תקשורתיים ופוליטיים ובראשם ערוץ אל-ג’זירה, חברי הכנסת הערבים, הרשות הפלסטינית ועוד, הייתה שלהוב והסתת הצעירים לביצוע פעולות רצח וטרור. ישראל, לא תאמינו, ניסתה לשכנע צעירים מוסלמים להיכנס ולהתפלל.

שימו לב לסרטון הבא מרשת “אל-ערביה”, תחת הכותרת “הפלסטינים מסרבים לעבור בשערים האלקטרוניים”. כידוע, המסגד לא היה סגור לתנועת המתפללים; המתפללים הם שבחרו לא להיכנס למקום בהוראה מגבוה.

עיתונאים ערבים שדיווחו כי ישראל מאפשרת למוסלמים להתפלל באל-אקצא הואשמו בבגידה. כך למשל כתב רשת ‘אל-ערביה’, זיאד חלבי, לאומן פלסטיני, דיווח בזמן אמת כי “כוחות הכיבוש ניסו לשכנע עשרות צעירים פלסטינים להתפלל באל-אקצא”. הוא ספג מבול של קללות ואיומים בכלי תקשורת ערביים רבים, שטענו כי הוא “משקר ומסלף את המציאות”.

לתלוש את המסיכה

לוי מגלה הבנה למעשהו המזוויע של עומר אל-עבד, משום שהפלסטינים משוכנעים באמונה שלמה, ולוי עמם, כי זהו מאבק שחרור צודק נגד כיבוש, חילול קודשי האיסלאם וגזילת אדמותיהם ההיסטוריות.

עומר אל-עבד לא לבד. גם עמי פופר שרצח ב-1990 שבעה פועלים פלסטינים בראשון לציון, אמר במשפטו כי ביצע את הרצח משום שהושפל ונאנס בילדותו על ידי ערבים. “הרגשתי שאני חייב לגמור את הסיוט הזה. בלילה אני שומע איך הם צוחקים עליי”, סיפר.

גם ברוך גולדשטיין, רופא שטיפל במאות נפגעי טרור, רצח 29 מתפללים מוסלמים במערת המכפלה לאחר שחברו הקרוב ביותר מרדכי לפיד ובנו שלום ז”ל נרצחו על ידי מחבלים. גם הוא עשה את שעשה משום שהרגיש מושפל וחלש, ומשום שחשב כי המוסלמים מחללים את קודשי היהודים בחברון. גם הוא חש שהוא מצוי במאבק צודק נגד הכיבוש הערבי של ארץ ישראל.

מדוע לוי משבח את “אעלה לגן עדן בעזרת רחמיו של אללה” (מתוך צוואת אל-עבד), ומביע סלידה מ”תן חלקי בגן עדן וזכני לעולם הצפון לצדיקים” (מתוך צוואת גולדשטיין)? האם לוי היה מפרסם מאמר דומה ובו הוא משבח את צוואתו של האחרון? האם כל מי שמשוכנע באמונה שלמה שהוא לוחם חופש הוא אכן לוחם חופש? האם כל מאבק המכנה עצמו “מאבק שחרור” הוא אכן מאבק שחרור?

מה מוביל את עומר אל-עבד ורבים אחרים מבני עמו לטבוח בזקנים, נשים וילדים יהודים? ללוי נוח מאוד להאשים את “הכיבוש” בכל חולאי החברה הערבית-המוסלמית ביו”ש.

תארו לכם איך הייתה החברה הישראלית מתנהלת אם אנשי ציבור ודת בולטים היו אומרים ש”המוסלמים מטנפים את מערת המכפלה”, וש”ברוך גולדשטיין היה שהיד למען המולדת והעם”. תארו לכם איך היה הציבור הישראלי מתנהג אם בכיכרות הערים היו מוצבות אנדרטאות הערצה לזכר פועלו של עמי פופר. אילו ילדים היו גדלים בישראל אם השיר “ברוך הגבר” היה מושמע בתחנות הרדיו והטלוויזיה ללא הפסקה? ככל הנראה ילדים שטופי מוח מסוגו של אל-עבד.

יש לתלוש מפניו של לוי את מסיכת ההומניות, זכויות האדם והדאגה המזויפת לזולת שהוא עוטה על עצמו. גדעון לוי איננו איש זכויות אדם או ישראלי המודאג מעתיד החברה הישראלית. גדעון לוי הוא לאומן פלסטיני משולהב. אנשים כמותו אינם תורמים מאומה להרגעת הרוחות או להבנה הדדית. להפך; הם מעודדים את צימאון הדם של אלפי צעירים מוסלמים ומעניקים להם לגיטימציה מוסרית, במקום להילחם בהם עד חורמה.

לוי וחבריו הפלסטינים לתעשיית האדרת המחבלים אינם חפצים בפשרה או בשלום, בדו-קיום או בהבנה הדדית, אלא בניצחון טוטאלי של הרעיון הפלסטיני: להקים מדינה ערבית אסלאמית על חורבותיה של מדינת היהודים.

“דם אחד, אויב אחד, אלאקצא אחד”

לסיום, הנה הטקסט המלא של ה”צוואה”, בתרגומי:

“צוואתי לכם (בשם אללה הרחמן והרחום

התפילה והשלום על הברייה המכובדת ביותר, השליח אדוננו מוחמד, תפילות האל עליו ושלומו. אנא קראו את מילותיי האחרונות. אני נער שעדיין לא הגיע לגיל 20. יש לי חלומות ושאיפות רבות. האמנתי שבעזרת אללה כל חלומותיי יתגשמו, אהבתי את החיים ואהבתי לגרום לאנשים לחייך, אך אילו חיים הם אלה? הנשים והצעירים שלנו נרצחים בלא עוול בכפם, והם מטנפים את אלאקצה שלנו, מקום המסע הלילי של אהובנו מוחמד, ואנחנו ישנים. האם זו לא בושה?

“האם זו לא בושה שאנחנו יושבים בשתיקה? אתם אשר כלי הנשק שלכם רק מרעישים, אתם שמשתמשים בנשק שלכם רק באירועים, האם אתם לא מתביישים מעצמכם? הם הכריזו מלחמה נגד אללה, האם אתם לא חייבים לאללה דבר?  הם סגרו את אלאקצא שלנו, והנשק שלכם לא החזיר תשובה. כל מה שיש לי זה סכין חדה, הוא עונה לקריאה של אל-אקצא שלנו. בושה עלינו ועליכם אשר מסכסכים בתוכנו, אללה ינקום בכם ויבוא איתכם חשבון, מספיק  שכולנו בני פלסטין ואל-אקצה.

“הו בני הקופים והחזירים! אם לא תפתחו  את שערי אלאקצא אני מקווה שאחריי יצאו גברים שיכו אתכם ביד ברזל. אני מזהיר אתכם, אני יודע שאני הולך לשם ולא אחזור לכאן אלא לגן עדן ברחמיו של אללה. מה טוב הוא המוות וההקרבה למען אללה ושליחו ומקום המסע הלילי של שליחו. אני מבקש סליחה מכם, הנשימות האחרונות שלי ספורות, אמי, אבי ואחיותיי, אתם שתסבלו לאחר מותי, תסלחו לי, אני הולך לגן עדן. שם ביתי. אני אשתה מנהר אלכות’ר מידיו של האל, איני רוצה דבר מעבר לכך אז סלחו לי. אני אומר את צוואתי, ואני אשפוט מול אללה את מי שלא ימלא אותה.

“משפחתי, אני סומך עליכם. מוסלמים, שימו על ראשי סרט של אל-קסאם ועל החזה שלי סרט של אבו-עמאר (ערפאת). הכניסו אותם איתי לקבר. אני יודע מה אני אומר, ואני מתרגש לקראת המפגש שלי עם אלוהים. אני מבקש מכם אל תתאבלו עליי, נגנו שירים רק תזכרו אותי ותרחמו עליי. אני מבקש מכם, אחדו את שורותיכם: כולנו אחד, יש לנו דם אחד, אויב אחד ואל-אקצה אחד. ולמה המחלוקות הטיפשיות בינינו. האח שלכם בעזרת אללה יהיה שהיד. עומר אל-עבד (אבו עין) שלום אללה עליכם”.

_________________

רוני ביאלר הוא מנהל בית הספר ללימוד ערבית “חיכמה” וחוקר תקשורת ערבית

 

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

51 תגובות למאמר

 1. הרוצח מחלמיש שפל
  אבל גדעון לוי משול ל”מידה” לעמותת רגבים להראל סגל ואחרים, כולם משתמשים באינפורמציה חלקית ונאחזים במה שנוח לאג’נדה שלהם ומתעלמים ממה שלא מתאים

  1. אתה שפל. איך אתה משווה בין אנשים שיש להם עמדה פוליטית ברורה לבין אדם נאלח, שקרן מדופלם, מעריץ רוצחים צמאי דם, שאין לו שום כבוד לאמת ומטרתו היא הסתה, שנאה ותעמולה אנטי ציונית בלבד?

  2. התרגום המלא של ה”צוואה” נמצא בכתבה
   בעוד גדעון לוי לא מצא לנכון להראות על מה הוא מדבר

  3. אויש כמה איוולת בשתיים וחצי שורות
   מי לימד אתכם שם בשמאל העיוור והשונא כל כך לערוך השוואות

  4. אמרת נכון אבל הדבר מתאים לכתב במיוחד ולא לגדעון לוי פשוט כל פרשן מחפס את התמונה שמתאימה למטרותיו אבל האדון גדעון מדבר על האמת מתוך לב טוב ולא שכל מסריח שזו הבעייה של רבים

 2. מה יש לצפות מגדעון לוי? האיש דומה מאוד לאחים המוסלמים בהסתה שלו. הגיע הזמן שהוא יתאסלם וירוץ להסית מוסלמים בהר הבית.

  1. למה לו להתאסלם? הוא מקבל הרבה יותר כסף כיהודי. בשנייה שיתאסלם יפסיקו להקשיב לו.

 3. “הארץ” הסית ושלהב מחבלי ג’יהאד
  |
  מאמר המערכת של “הארץ” 30.10.15 , בעצומה של אינתיפדת הבודדים,
  http://www.haaretz.co.il/opinions/editorial-articles/1.2764550
  מנוסח באופן שמדרבן את מלחמתם הרצחנית של מוסלמים נגד ה”תכנית” (שאיננה אלא עלילה של “התנועה האסלאמית”) לבנית בית המקדש השלישי,
  וכך כתוב שם: “תוכנית הלימודים בזרם הממלכתי־דתי (אור קשתי, “הארץ”, 23.10). התוכנית ממצבת את הקמת בית מקדש כיעד שיש לחתור אליו, … משמעותה, הלכה למעשה, היא שינוי הסטטוס קוו [בהר הבית]”,
  אך בכתבתו של אור קשתי, שעליה מסתמך מאמר המערכת המסית כעל משענת קנה רצוץ, כתוב שאותה תכנית למודים מטיפה לתלמידים “לדחוק את הקץ” בדרכים אלה בלבד: “להרבות באהבת ישראל, להתפלל מעומק הלב, להרבות במעשים טובים, ללמוד תורה ולקיים מצוות”.
  גישתו של משרד החנוך ל”דחיקת הקץ” לא מפתיעה, שהרי לנו, כיהודים, מובן שהגשמת התקוות להקמת בית המקדש “במהרה בימינו” עדיין מותנית בביאת המשיח, כך מובן לכולנו, למעט מעוט מיקרוסקופי.
  למרות זאת, מהמובאה הנ”ל ממאמר המערכת של “הארץ”, משתמע שמאות אלפי יהודים מתוך האלקטורט של מפלגות השלטון, המון רב השפעה, מתכוננים להקמת המקדש. מלים אלה מוכנות להפצה בין מוסתים מוסלמים, כשמן למדורת הטרור.
  וכך גם במאמר של רוגל אלפר ב”הארץ” 01.11.15 :
  “הציונים הדתיים, ששואפים לבנות את בית המקדש השלישי על הר הבית, ובעיקר נכונים לחיות על חרבם”.
  נראה שהזהירות והאחריות של מר אלפר ממנו והלאה. הסבה לכך עלולה להיות מה שכתב בהמשך מאמרו: “לחילוני יש יתרון הישרדותי. קל לו יותר לעזוב, להיות אזרח העולם, לבנות את ביתו במקום אחר”
  |
  האם הפצת האמונה ש”אל אקצא בסכנה” משלהבת טרוריסטים? על כך כתב ירון בלום, בכיר לשעבר בשב”כ, ב”ישראל היום” 16.07.17 :
  “מעורבות ערבים־ישראלים בפיגוע כה קשה ואכזרי ..[ בהר הבית ].. היא בהחלט חריגה….הסוגיה שאינה מהווה הפתעה היא מקום מוצאם של המבצעים, אום אל־פחם. עיר זו היא מעוז הפלג צפוני של התנועה האסלאמית, ש…פעיליה עדיין פועלים בעמותות שונות סביב הר הבית … טענתם המרכזית היא שהר הבית מולאם על ידי היהודים, שההר בסכנה, שהיהודים הם האויב הגדול ביותר…
  ההסתה מטופלת במגבלות החוק, ולכן אנו עדים לפתיחת עמותות קיצוניות חדשות, …ישראל …, נגד ראשי התנועה האסלמית עליה לפעול ביד קשה ולנקוט את כל האמצעים הפליליים והמנהליים, במטרה להצר את צעדיה ולמנוע מבעוד מועד פיגועים כואבים מעין אלו”
  |
  הודאת בעל דין – כמאה עדים:
  פרשן “הארץ” ניר חסון הסביר ב-19.09.16 :
  “המתח סביב הר הבית הוא בחלקו הגדול מלאכותי ומוזן על ידי גורמים קיצוניים שמשתמשים בשיח לא רציונלי על רצונה של ישראל לפגוע בסטטוס־קוו בהר.. חוסר האמון של הפלסטינים כלפי ממשלת נתניהו הוא קרקע נוחה לשגשוג ההאשמות הללו”
  והוסיף ב- 21.07.17 :
  “כמעט כל אחד מבין עשרות המחבלים … בשלוש השנים האחרונות הסביר את מניעיו (..לפני מותו, או בחקירה, …) בצורך העז להגן על אל-אקצא”
  |
  התחזית של ליאור אקרמן, סגן ראש אגף לשעבר בשב”כ ומומחה למודיעין וטרור, ב”מעריב” 22.07.17, מלווה בפרוט הגורמים :
  “אינתיפאדת אל-אקצא, כפי שהערבים מעדיפים לכנותה באופן ממותג …נמצאת כאן כבר שנים, כחבית חומר נפץ שהפתיל הארוך שלה הודלק מזמן… מצליחים להאט את קצב התקדמות האש עד לפיצוץ. אבל … יותר מידיי גורמים …תאבי מלחמת דת, …מלבים את האש בדרכה, תוך שהם מרפדים אותה בססמאות הסתה, שקרים, כספים רבים ..למימון ..ההסתה ופעילות תקשורתית” … “תוך הפצת שקרים על כוונותיה של מדינת ישראל להשתלט על הר הבית ולשנות בו את הסטטוס קוו”… “על ישראל לעשות מה שנכון לה מבחינה ביטחונית… כולל לחימה נחושה וקשוחה בעבירות של הסתה שכיום אינן מטופלות כראוי”.

 4. גדעון לוי אינו דובר ערבית. הוא כותב מתוך סרט השקר שהוא חי בו, אין לו מושג מה הרוצח כתב וגם אם מישהו היה מתרגם לו, זה לא היה מעניין אותו.

 5. ערביי ישראל המיוצגים ע”י הרשימה המשותפת הם צאצאיהם של מי שהתנפלו על היישוב היהודי בפעולות רצחניות בשנים 1921, 1929 ומאורעות 1936-39 שנפסקו רק עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. הגדיל בהסתתו המופתי של אז חאג’אמין אל חוסייני, שבנו היה מהכנופיות בקסטל בימי מלחמת העצמאות. זוהי מורשתם, ולכן אין להתפלא שהם מנצלים את הדמוקרטיה הישראלית לדברי הבלע שלהם,במקום להיות גורם מפשר, כי אנחנו לא נבהלנו ובנינו מדינה לתפארת ואילו אחיהם אתם הם מזדהים בכל עדיין במצב כה ירוד- ב א ש מ ת ם!!-

 6. אני דור מלחמת ההצמאות חוויתי את מאורעות 1936-39 ומוסרת עטבדות הסטוריות. מדוע עתם ממדרים אותי??
  עני הדפסתי במטכ”ל מדי שבוע עת מצבת הנופלים זהגיעה מעל 6000 צעירים במלוא חזונם להגן על המולדת,
  בינינו היו בניהם של הנטבחים בחברון. כל זה לא מזיז חכם???

 7. בתור אחד מ”נערי פרס” אין לצפות מגדעון לוי שיסטה מדרכו של אביו הרוחני. אותו פרס, במסגרת ההכנות לרמיסת המחנה הלאומי, גייס לביצוע הפרויקט הזה חבורת צעירים נטולי יושר ויושרה, צעירים שהמטרה ההרסנית מקדשת אצלם את האמצעים. המטרה היתה המלכת שמעון פרס לשליט בלתי מעורער במדינת ישראל, והאמצעים היו בין השאר הכנסת אלפי מחבלים למדינת ישראל ושחיקת רמת הביטחון האישי של אזרחי ישראל, יהודים וערבים, לרמה שעוד לא הייתה בהיסטוריה הקצרה שלה. בין הצעירים האלה היו יוסי ביילין, נמרוד נוביק, אמנון נויבך (אבא של קרן), אורי סביר, רון פונדק, יאיר הירשפלד, ישראל פלג וגדעון לוי. בתחילת שנות התשעים הצטרף לחבורה הזאת חיים רמון וכתגבורת הביא איתו את אריה דרעי, מנהיג ש”ס הצעירה – מפלגה שנועדה לשאוב בוחרים מהליכוד כדי לחבור למפלגת העבודה ולסייע לה בהעברת הסכמי אוסלו ויישומם. הסכמי אוסלו נרקמו במשא ומתן חשאי שניהל יוסי ביילין עם הנהגת אש”ף, למרות שמפגשים עם נציגי הארגון היו אסורים באותה עת. אז מה אתם מצפים מגדעון לוי?

 8. גדעון לוי ועמירה הס הינם עוכרי ישראל ומבחינתי בוגדים בעמם ויש להוציאן מכלל ישראל. אין לשבת איתן באותו אולפן, אין להזמינם לאולפנים, אין לראיין אותם. פשוט חרם טוטאלי. מכיוון שנתון ״הארת״ נותן להם במה אין לרכוש את העיתון עד אשר יחדל מלתת במה לעוכרי ישראל הללו.

 9. ראיתי שכתבו לפניי אך חשוב לי לציין את זה לשוב וביתר דגש:

  גדעון לוי לא יודע ערבית כהוא זה! אפילו לא מילה ומשפט שחוק אחד, אז עצם היומרה לכתוב כתבה על טקטס בערבית בלי קשר לתוכן ולמסרים היא חוסר מודעות ומקצועיות שעושות חשק לגחך ולא להתעצבן…

 10. صدِئ الحَديدُ = הנשק שלכם מחליד .(ולא מרעיש )

 11. זה חמור מאד אם לוי סילף במכוון. מדובר אמנם בלאומן ערבי, אבל כאן הוא עבר עבירה על גבול הפלילית.

 12. גדעון לוי פח אשפה של בנאדם לא שווה את הפונטים הללו,
  עליו נאמר שונא אחיו,
  תת אדם, בעזרת אללה תוגלה לעזה

 13. גדעון לוי הסב ומסב נזק אדיר למדינה בשקריו. אין כאן חדש.. יאבדו רשעים מן הארץ.

 14. למה אין שלט גדול בערבית שהשערים פתוחים? כך לא יווצר הרושם בכתבות בערבית שהר הבית סגור.

 15. גידון לוי הוא מנוול סמולנאצי. לו הייתה מועמדת בפניי הבחירה להמית רק אחד, לוי או נסראללה הייתי מתלבט קשות. אינני מתלהם, הבחירה היא באמת קשה. כל תוצאה מעולה, אך מה המעולה שבהם?

 16. גדעון לוי זקוק לרחמים .פשוט קשה להגדיר את התנהגותו.השם יעזור לו ויגאל אותנו מעונשו של זה.

 17. עתון הארץ פשט רגל וכל הכותבים בו מנסים בכל חולשתם להמציא רעיונות ו”אידאלוגיות” – אתם לבד בבועה. כל יהודי שמכבד את לאומיותו יכול רק לרחם עליכם עד שתכירו בחולשתכם ורק אז אולי יקשיבו לכם.

 18. גדעון לוי, כמו רבים אחרים, פשוט מתפרנס מהסכסוך ומהפוזיציה שאימץ לעצמו. אין בו דאגה אמיתית לא ליהודים ולא לפלסטינים אלא רק לגדעון לוי.
  כל עוד מוכנים לשלם לו על כך הוא ימשיך.

 19. אכן צריך לקרוא את הטקסט של ה”צוואה”. להלן החלק החשוב בעיני:

  “אני נער שעדיין לא הגיע לגיל 20. יש לי חלומות ושאיפות רבות. האמנתי שבעזרת אללה כל חלומותיי יתגשמו, אהבתי את החיים ואהבתי לגרום לאנשים לחייך, אך אילו חיים הם אלה? הנשים והצעירים שלנו נרצחים בלא עוול בכפם, והם מטנפים את אלאקצה שלנו, מקום המסע הלילי של אהובנו מוחמד, ואנחנו ישנים. האם זו לא בושה?

  האם זו לא בושה שאנחנו יושבים בשתיקה? אתם אשר כלי הנשק שלכם רק מרעישים, אתם שמשתמשים בנשק שלכם רק באירועים, האם אתם לא מתביישים מעצמכם? הם הכריזו מלחמה נגד אללה, האם אתם לא חייבים לאללה דבר? הם סגרו את אלאקצא שלנו, והנשק שלכם לא החזיר תשובה. כל מה שיש לי זה סכין חדה, הוא עונה לקריאה של אל-אקצא שלנו. בושה עלינו ועליכם אשר מסכסכים בתוכנו, אללה ינקום בכם ויבוא איתכם חשבון, מספיק שכולנו בני פלסטין ואל-אקצה.”

  תרגום של רוני ביאלר, מנהל בית הספר ללימוד ערבית “חיכמה” וחוקר תקשורת ערבית

  1. אין כיבןש
   הערבים כבשו ארץ שחמדו אותה והארץ לא להם
   הם התנחלו בה וחיבלו בה ( מתנחבלים)
   הערביפ האלה אנשים נחותים ואלימים ומשיגים רצונם בכוח ובהפחדה

 20. בושה וחרפה שגדעון לוי מצדיק את הטרוריסטים ברצח יהודים. זו לא פעם ראשונה שהוא מאשים את היהודים בכל מה שנעשה במיוחד כשמודבר בטרוריסטים שרוצחים משפחות שלמות. אחד כמוהו צריך להקיא מחוכנו ומארצנו. אסור להתייחס אליו ובטח שלא לקרוא את מאמריו.

 21. ידוע שהאיש חולה נפש תתעלמו ממנו .מי שטוען שטייסנו פושעי מלחמה מקומו בעזה .שיצטרף לדאעש.בסביבתו האוויר מזוהם!

 22. מדהים, עבודה נפלא. האמתי שאחרתי שקראתי את הכתבת שלו הוא דיי שיכנע אותי
  עד שקראתי את דבריך…

 23. המשטרה חיבת לעצור את גדעון לוי המסית לרצח
  מעודד ומהלל רוצחים על המקדשים שפיכת דם יהודי

  חובה לחקור את כת השמאל הקיצוני התומכת ומסיתה לטרור
  וייתכן שגם מספקת משאבים ודרך קלה לביצועים טרוריסטים.

 24. מטורלל במסווה של הומניות ליברלית לוחמת צדק

 25. מסכן גדעון שלא מבין שאם הוא היה בשולחן שבת הוא היה נשחט. הוא אם המחבל היה תופס טרמפ לבית של גדעון. הוא היה שוחט את גדעון כמו כבש כשר לפסח.

 26. כתבה אמיתית וכתובה היטב. שירבו כמותך בישראל.

 27. מאמר מאלף. גדעון לוי אמר פעם שהדבר הכי גרוע שיכול לקרות לעיתונאי הוא שיפסיקו לקרוא אותו-מאז הפסקתי לקרוא אותו, ממליץ בחום גם לכם.
  האיש לא עיתונאי, עיתונאי אמיתי תמיד, אבל תמיד יציג תמונה אמיתית וכוללת של מושא כתיבתו ולעולם לא יציג רק צד אחד מהסיבה הפשוטה שתמיד יש שני צדדים וכאן הזמן להתוודות – מדינת ישראל עושה הרבה דברים שאינם ראויים אבל לעומת אויבנו אנחנו יותר צדיקים מגדעון לוי (הכוונה היא כמובן למה שגדעון חושב על עצמו-התגלמות האנושיות, הצדק והמוסר).

 28. “תמיד עורר בי גיחוך הטיעון היהודי השכיח בדבר מוסריותם כביכול של: ‘ישראל ערבים זה לזה’. הלוא כמה מתלייניו הגרועים של סטלין היו יהודים, הם היו האכזרים מבין ‘הקאפוס’ בטרזינשטאד, ולתופעת המוסר והמלשין היהודי אין אח ורע בקרב העמים”.
  (מזכירו של ז’בו, ארתור קסטלר).

 29. גדעון לוי מזכיר לי את הערבים הנוצרים הלאומנים בארצות ערב שהצטרפו למפלגות כמו הבעת וכדומה.בסוריה.לבנון.מצרים.
  והיו יותר לאומנים מהערבים.ויש כאלה שהצטרפו לאירגוני טרור.אז הדף אינו שווה הזכרת שמו.
  הבעיה היא שהשמאל מצליח תמיד להחליש את הימין ומוביל אותו באף.זאת הבעיה האמיתית.

 30. מה הפלא ? הרי הקוויזלינג מאל-ערד מכיר ערבית כמו שאני מכיר הינדית,בעצם כנראה פחות…האיש שעשה קריירה כלכלית מייצוג האסלם הרצחני ללא שום תנאי,איננו דובר או קורא ערבית וברור למה,ממתי העובדות ענינו את השמאל הפאשיסטי הישראלי ?

 31. לצערי, גם לוי וגם רוני ביאלר לא מתיחסים ולא מזכירים את אותה שנאה ושפיכות הדם האכזרית שחוו היהודים בארץ ישראל/פלסטינה א”י מידי פורעים ברברים, צמאי דם ואכזרים לפני ה”כיבוש” במשך שנים רבות.

 32. קראתי ולדעתי אתה נתפס לזוטות, אבל מאשר את מה שהימין מסרב להודות בו: שהטבח בא בגלל אל אקצא: “הם סגרו את אלאקצא שלנו, והנשק שלכם לא החזיר תשובה. כל מה שיש לי זה סכין חדה, הוא עונה לקריאה של אל-אקצא שלנו. בושה עלינו ועליכם אשר מסכסכים בתוכנו, אללה ינקום בכם ויבוא איתכם חשבון, מספיק שכולנו בני פלסטין ואל-אקצה”. אז נכון שהוא לא כתב “מתנחלים” אבל הוא הלך לרצוח מתנחלים, וזה מה שקרה. אני לא מסלמי וגם אני חושב שיש למוסלמים סיבות טובות לחשוש מהיהודים בקשר להר הבית. ממחתרת הר היתה, דרך מכון המקדש, דרך עמותת אלעז וגם השטויות של מירי רגב.
  כלומר, ההחלטה המטומטמת להציב שערים גרמה לו לצאת לחלמיש ולרצוח. בני משפחת סלומון הם קרבנותיו של הימין ההזוי.

  1. כה אמר אילן, צאצא בני הקופים והחזירים, כובש תל אביב.

  2. ומה עם הרציחות שהיו לפני הצבת המגנומטרים? גם הם היו בגלל “הסכנה לאל אקצה”?

  3. אילן אתה חוטא בדיוק באותו חטא של לוי, אל-עבד הלך לרצוח את בני הקופים והחזירים, הוא הלך לחלמיש בגלל שזה היישוב שהיה קרוב אליו ביותר באותו רגע בה שולהב על ידי כתבת חדשות שקרית, פייסבוק או משהו אחר. אני לא מכיר אף מגנומטר שגרם ליהודי או לערבי או לבן כל לאום או דת אחרת לקום ולרצוח מישהו, אבל אנחנו מכירים מכונת הסתה שמנצלת ילדים מבולבלים ומשולהבים כגון אל-עבד לצרכים פוליטיים, חבל מאוד שבמקום לגנות את הניצול הציני של אל-עבד ושל ילדים נוספים מסוגו על ידי גורמים פוליטיים ערביים שמשקרים ומשלהבים בצורה יומיומית אנשים תפים מפשע על מנת שירצחו חפים מפשע אחרים, אתה פונה למחוזות ההאשמה העצמית. מומלץ לפעמים לשים את האידיאולוגיה והפוליטיקה בצד ולא לנסות להתאים כל סיפור לתפיסת העולם האישית. כפי שהוצג במידת האפשר שכתבת אינטרנט מאפשרת, הצעיר שולהב בטענות שקריות ורומה על ידי בני עמו למען הצרכים של הלאומנים הערביים. חבל מאוד שאין לרבים בישראל את היכולת לשים את האצבע על האשמים האמיתיים, זה גורם לשיבוש חמור בתמונת המציאות ולפעולות שנובעות ממנה. המשך קריאה מהנה ותודה על הפידבק.

  4. אילן -נראה שאתה ממש דבק בתאוריית האשמת הקורבן – אולי תאשים גם את היהודים בשואה בכך שהם נטבחו ונשחטו באכזריות? אגב: מי שכותב על מסקנות מטומטמות – ואני כבר עשר פעמים הזכרתי לך שהעצים מתביישים שאתה נקרא על שמם.

 33. גדעון לוי שונא את עצמו ואת משפחתו ולכן שופך רפש על כל עם ישראל.
  היצור הזה הוא בוגד ושפל ולא ראוי להתייחסות.

 34. מה יש להתעסק עם הצוואה הזו כל כך הרבה. סתם בחור ריק ואלים כמו רבים לפניו ואחריו, שחייב לתת ערך לחייו העלובים והאלימים שלו. וגדעון לוי…. לא יודעת, ירחם השם על כולנו.

 35. גדעון ואיתו הארץ אחראים לשנאה נגד ישראל ולרצח יהודים. גדעון וארץ המלבים את אש השנאה והרצח מונעים כל סיכוי לחיים משותפים עם העולם הערבי מוסלמי

 36. צודק
  ‘ קרא גדעון לוי “לכל ישראלי הגון” לקרוא את צוואת הפייסבוק ‘ של ה’רוצח מחלמיש ‘ וצדק.
  לפני זה, עם אותו ישראלי אכן הגון, עלו לקרוא את הקוראן. בכדי שיוכל להבין איך הופך רוצח מתועב לשליח ציבור בפני אללה ועד כמה התיעוב ותרבות שחיטת האחר מוטמעים באיסלאם, סתם איסלאם אל קיצוני.

  http://quran.al-islam.org/query.php?t_arabic=on&t_shakir=on&t_yusufali=on&t_pickthal=on&sura=2&SavedSura=1&fromaya=1&toaya=286&searchtext=

  אל תתנו לביילניזם לנצח. זה הורג.

 37. צוואתו של גדעון לוי הרבה יותר מסקרנת אותי מסתם ‘צוואה’ של מוסלם מתחזה ל’פלסטיני’ ורוצח מתועב על פי דתו ותרבותו: ‘דין מוחמד בסייף’ כמו כל אחיו הטרוריסטים הנקלים בעולם כולו!

  על טיפוסים מטורללים כמו גדעון לוי כתב המשורר המהולל והנביא אצ”ג:”לא אחטא בשפתי אם אומר בשירי: השטן בעצמו השתין בדמם”!
  (‘רקב לבית ישראל’)