מועצת זכויות האדם פועלת נגד ישראל בשירות המלך הירדני

כאשר מדברים על עוינות המועצה לזכויות אדם של האו”ם כלפי ישראל, שוכחים את זהותו של העומד בראשה. הנציב מכוון את פעילות המועצה כנגד ישראל כדי לקדם את האג’נדה של בית המלוכה ההאשמי

המלך עבדאללה ובנו, יורש העצר חוסיין, מאירים פנים ליו"ר הרשות מחמוד עבאס | facebook

בישראל מתפלאים רבים מדוע מועצת זכויות האדם של האו”ם הציבה את ישראל במרכז והפכה אותה למטרה? למה קיימת ההטיה הכל־כך בולטת בהחלטות מועצה זו נגד ישראל? את התשובה, או חלקה על כל פנים, קיבלנו לפני כמה ימים, ב-28 ספטמבר 2017. באותו היום דיווח ‘הארץ’ בכותרתו הראשית:

האו”ם מזהיר חברות הפועלות בהתנחלויות שיוכנסו לרשימה שחורה: כמה מהן הודיעו שייצאו מישראל.

כותרת המשנה הייתה:

נציב זכויות האדם החל לשלוח אזהרות לכ-150 חברות. בכיר ישראלי: החשש מתממש, חברות זרות אינן מבדילות בין ישראל לגדה ומפסיקות לפעול בארץ.

ובגוף הכתבה כתב ברק רביד:

הנציב העליון לזכויות אדם של האו”ם, הנסיך הירדני זייד בן ראיד [הטעות במקור, יש לכתוב ‘רעד’, מ.ק] אל-חוסיין החל לפני כשבועיים לשגר מכתבי אזהרה…

בעוד יש מי שמתייחס למועצת זכויות האדם של האו”ם כמוסד בינלאומי נטול זהות, אולי כדאי לשים לב מיהו אותו נציב עליון. הנציב העליון לזכויות האדם של האו”ם, זה שעומד בראש אותה מועצה ששמה לה למטרה כמעט יחידה את ישראל – הוא ירדני. הוא בן דוד שני של המלך חוסיין, אביו של המלך הנוכחי וחבר מרכזי במשפחה ההאשמית שהבריטים הביאו כדי לשלוט בירדן. ניתן לומר בביטחון כי זייד בן רעד הוא מקורב מאוד לעבדאללה, מלך ירדן. רעד הרי כיהן כשגריר ירדן לאו”ם במשך שבע שנים, בין 2000 ל־2007 וכשגריר ירדן בארצות­־הברית במשך שלוש שנים, מסיום תפקידו הקודם ועד 2010. לאחר שמילא זייד בן רעד מספר תפקידים בארגונים בינלאומיים, הוא נבחר ביוני 2014 לנציב האו”ם לזכויות האדם ומאז הוא עומד מאחורי המתקפה שלוחת הרסן של מועצת זכויות האדם נגד ישראל.

מוסד בינלאומי כשלוחה ירדנית

כל מי שמבין את המשמעות של להיות שגריר ירדן באו”ם ובארצות־הברית, מבין שאדם כזה צריך להיות מקורב למלך עד מאוד – איש סוד, שהמלך מדבר איתו כמעט בכל רגע. יותר מכך, המילה “מקורב” איננה משקפת את מלוא משמעות הקרבה וברור שהמלך היה זה שדחף למינוי האיש הזה למשׂרת נציב זכויות האדם של האו”ם. בשביל מה? לשם טיפול בזכויות נשים בירדן? על מנת לבדוק כיצד מטפל המלך ברוב הפלסטיני בירדן? כדי לבדוק מה קורה לסיוע הבינלאומי הנשלח לפליטים הסורים בירדן בדרכו הפתלתלה אל המסכנים הללו בערי האוהלים? לא ולא.

המלך דחף את מינוי בן משפחתו למען מטרה אחת: להשמיץ את ישראל ולהבאיש את ריחה בעולם באמצעות דוח”ות קשים שיוציא בן משפחתו. זאת כדי שישראל תיאלץ להקים מדינת טרור פלסטינית נוספת ביהודה ושומרון, ובירתה ירושלים המזרחית; וכדי שהמלך ובני משפחתו יוכלו להמשיך ולשלוט במיליוני הפלסטינים שנמצאים ביציר המלאכותי ששמו “הממלכה ההאשמית הירדנית”. למלך יש אינטרס בהקמת מדינה פלסטינית כדי לא לאפשר לפלסטינים לתבוע מדינה במקום שבו הם רוב – בצפון מערב ירדן.

נכון שמועצת זכויות האדם של האו”ם לא החלה את פעילותה הבוטה נגד ישראל עם מינויו של זייד בן רעד. יש לה רקורד שלילי ביותר כלפי ישראל כבר שנים רבות קודם לכן. עם זאת, זו הסיבה שהמלך דחף את מינוי בן משפחתו לראשות המועצה, שכן במועצה אנטי ישראלית כזו יהיה לו קל יחסית להעביר החלטות אנטי ישראליות כמו זו התומכת בחרם כלכלי על ישראל.

זייד בן רעד מבצע את תפקידו המשפחתי בנאמנות, ומוציא מכתבי אזהרה לחברות הפועלות בארץ ישראל. כך המלך עבדאללה השני, שליט הממלכה ההאשמית, תוקע סכין בגבה של ישראל, כשמנגד עדיין עומדים הפוליטיקאים בישראל ומדקלמים את אותן מילים – “השלום עם ירדן הוא נכס אסטרטגי”. הם אינם מבינים שבזמן שהמלך מחבק אותם הוא נועץ חרב בגבם. תמורת השקט לאורך הגבול עם ירדן אנחנו נשלם בקסאמים מהמדינה הפלסטינית שהמלך לוחץ עלינו להקים ביהודה ושומרון, טילים שיפלו על ירושלים, תל אביב, דימונה, עפולה וכל מה שביניהן, כולל נתב”ג, כדוגמת אותם קסאמים המשוגרים אלינו מעזה.

אם כך נראה ידיד, אינני יודע איך נראים פניו של אויב. כמו שכבר כתבתי בעבר, הגיע הזמן להתעורר ולחשב מסלול מחדש עם הממלכה ההאשמית. נראה שכמה פוליטיקאים אצלנו, טירונים בשבילי המזרח התיכון המפותלים, נרדמו ליד ההגה ומסרבים לקרוא את שלטי האזהרה הבוהקים לאורך הדרך. כנראה משום שהם כתובים בערבית.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

16 תגובות למאמר

 1. מר קידר היקר, לקרוא ולהתפלץ. ממש. וכדי להיות מעשיים, איך לדעתך ניתן להתניע תהליך בציבוריות הישראלית (אולי דרך סוכני הסברה כמו “אם תרצו” או חברי כנסת) שיצביע על הממלכה ההאשמית כמדינה הפלסטינית האמיתית וכפתרון המתאים ביותר לבעיה. אין לי ספק שתהליך זה יצבור תאוצה ותהודה ולדעתי יסחף אחריו רבים בציבוריות הישראלית. חג שמח!

 2. בתגובה ממשלת ישראל צריכה להתחיל בהסברה שקיימת מדינה פלשתינית בגדה המזרחית של הירדן שהוקמה על השטח שהיה במנדט הבריטי על שתי גגות הירדן שנקראה פלסטין, ומסרה את הגדה המזרחית של הירדן לשליט עבדאללה ההאשמי ושהיום רוב מוחלט 80% מתושביה הם הערבים שברחו במלחמת העצמאות לגדה המזרחית של הירדן והם אזרחים של הממלכה הזו שהיא בעצם מדינה פלשתינית. ולא נותר לעשות שום שנוי פרט לתיקון ושינוי שם המדינה מהממלכה הירדנית למדינה הפלשתינית.
  יש להעלות את נושא קיום המדינה הפלשתינית הזו בכל דיון על שיחות שלום עם הפלשתינים בכל פורום ובעיקר באום.
  יהיה מעניין מאוד לראות ולשמוע את תגובתו של המלך הגמד השולט על פלשתין בגדה המזרחית של הירדן.

 3. לא צריך אפילו לדעת ערבית בשביל להבין עד כמה הממלכה האשמית מסיתה נגדנו ועד כמה החתרנות שלה היא ארסית, מספיק לקרוא באנגלית את ספר הזכרונות של עבדאללה מלך ירדן מבערך לפני 15 שנה. הירדנים הם לא חברים שלנו.

 4. חחחח… מר קידר היקר אתה לא תמים.

  ראש הממשלה שלנו יודע לקרוא היטב ערבית הוא רק משמר את האופציה של שתי מדינות.

  הוא גם לא רוצה להראות כמי שנכנס לעימות מיותר עם הממלכה האשמית.

  בקיצור ראש הממשלה מתמרן את בוחריו מהימין על מנת להמשיך ולשבת בכיסאו.

  לדעתי נתניהו פוליטיקאי מבריק אבל מדינאי קטן.

  הוא יצר מראית עיין של מי שדואג לעם היהודי ולמדינת ישראל, אבל אם בוחנים לעומק את ההתנהלות שלו
  רואים שהוא מזניח את הבעיות הלאומיות האקוטיות של ישראל.

  האלימות בירושלים, בניה בהתנחליות, הגניבות החקלאיות, בעיית המסתננים בדרום תל אביב, בעיית האלימות של ערביי ישראל (איסוף נשק פרוטקשיין גניבת רכבים בניה לא חוקית וכו וכו) ההתנהלות מול הבג”ץ שהופכת להיות קריטית לזהות של מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי.

  ואתה רוצה שהוא יטפל בירדן זה ממש לא באינטרס שלו…

 5. מאמר מדויק מילה במילה. “אם ככה נראה ידיד, איני יודע איך נראה אויב” – צילום אמיתי של המצב. באופן אירוני המקרה של ירדן קל מאד להסברה הישראלית. העובדה שירדן היא מדינה פלסטינית לא ניתנת להפרכה. היא קבועה בבטון ובפלדה מבחינה היסטורית, משפטית, דמוגרפית ופוליטית, והיא אפילו מוצהרת בידי דוברים ירדנים ופלסטינים. יש לדפוק עם עובדה זו בפטישים של 5 קילו על דעת הקהל העולמית, בלי הפסקה ובלי ליאות.

  בסופו של דבר יגיע הרגע, והוא לא רחוק, שגם הפוליטיקאים יגיעו למסקנה שקיומה של הממלכה ההאשמית הוא נטל על ישראל יותר מהתועלת שבשקט המטעה בגבולנו המזרחי. הממלכה ההאשמית תיפול בכל מקרה במוקדם או במאוחר, וחבל מאד שהמדיניות של ישראל רק מנסה להרחיק את הקץ, במקום להתכונן לרגע הזה בניקוי מוח עולמי באמצעות האמת כנגד שטיפת המוח השקרית על “העם הפלסטיני” המסכן, שאנחנו נדרשים לתת לו “חילופי שטחים” כי אין לו שום מדינה חוץ מאותו חלק מפלסטין המנדטורית שגודלו פי 4 מישראל ו”השטחים הכבושים” גם יחד.

 6. חייבים רק לציין שיש לנו ראש ממשלה שיודע לדבר ויודע מה עושה עבדאללה הזה. הוא ידע משום מה להצטלם לצרכים לא ברורים עם מאבטח שכשל בהפעלת נשק, אבל לא יודע לדבר כפי שצריך עם ידידים מדומים ולהעמידם במקום.

 7. שתי גדות לירדן. זו שלנו זו גם כן.
  ואני ממליץ להיות כמיטב המסורת היהודית להיות רחמנים בני רחמנים, נדיבים בני נדיבים ולוותר על הגדה המזרחית של ארצנו למען אלה הנקראים “פלסתינים”.

  1. יש ליסגור לירדנים את המים והגז שהם מקבלים מאיתנו במחיר פיננסי זול מאוד מהמקובל באזורנו. ובמקביל לדרוש מהם מס פוליטי ודיפלומטי כבד על כך. כבר כמעט 50 שנה הם ניסמכים עלינו ועל כוחנו הצבאי והבין לאומי. יש לדרוש על כל זאת דוידנדים כבדים ובמזומן.

 8. צריך לקחת את עבדאללה הקטן (תרתי משמע) לשיחה קצרה שבה יזכירו לו שאלמלא ישראל , הוא היה נופל מזמן. אין מתנות חינם. אתה רוצה להנות משרותי ההגנה וההרתעה של ישראל ? שלם

 9. ישראל וירדן מקיימים קשרים הדוקים בנושאים חשובים כמו בטחון מדינת ירדן,והעברת מים ותשומות חקלאיות רבות לירדן,במשך עשרות שנים. הקשר העיקרי החל עם בניית תעלת הע’ור בבקעת הירדן בידי תה”ל והסכם חלוקת מי הירמוך בין ישראל לירדן,לפי תוכנית ג’ונסטון. דבר זה הביא לפריחתה החקלאית של הבקעה הירדנית שהיא היום ספק המזון החקלאי הגדול ביותר בירדן. בעקבות הסכם השלום הרשמי עם ירדן,התחייבה ישראל לספק לירדנים 50 מיליון קוב מים לשנה,תמורת הסדרים חקלאים בערבה. מאוחר יותר הגדיל זאת שרון ל-55 מיליון קוב. היום,למרות שכמעט לא מגיעים מים לכנרת והפסיקו לגמרי לשאוב מים למוביל הארצי, בונה ישראל צינור חדש בעמק הירדן שיוביל עוד 50 מיליון קוב לירדנים. בגלל מחסור המים בצפון מתחילה חברת מקורות להכין הובלת מים מותפלים מחדרה בצינור המוביל הארצי -אל הכנרת!
  מעבר לנושא המים,כל קיומה של ממלכת ירדן ההאשמית תלוי כל השנים בשמירתה של מדינת ישראל עליה. כבר בשנת 1958 אישרה ישראל למטוסים בריטים מקפריסין לטוס בשטחה כדי למנוע הפיכה בירדן,והשיא כמובן היה אחרי “ספטמבר השחור”,כאשר סוריה החלה לפלוש לירדן,ולפי בקשת ארה”ב ישראל מנעה זאת בכוח צבאי.
  ברור שעבדאללה השני מת מפחד שהרוב הפלסטיני הירדן יחסל את מלכותו,או אולי דע”אש,אך נתניהו וממשלת ישראל חייבים להעמיד אותו על מקומו-בלי להסס!

  1. לא הזכרתם את הנמל הירדני בחיפה ואת המשאיות העמוסות הנוסעות יומיום ממנו לירדן…

 10. הגיע הזמן לדרוש בקולי קולות וללא פשרות שירדן היא מדינה לפלשתינים . לא שזה המצב האופטימלי, אך זה המקסימום שנסכים לכך בעת הזו. (אך עוד לא קמה הממשלה ההגיונית שתמשול כאן סוף סוף)

  זו לא הזירה היחידה שהאשמי הזה תוקע לנו בגב. הוא עושה זאת בכל הזדמנות אפשרית ואנחנו רק מתרצים עבורו שהוא נוהג כך כביכול בדלית ברירה, מחשש מהפלשתינים בארצו.

 11. וביבי הרופס, לא עושה כלום מול ירדן…
  ראש ממשלה חלש וגרוע .
  מה שמעניין אותו זה השרידות הפוליטית שלו .