זעקת הקוזאק הנגזל, גרסת ליאור חורב: “עושים לי רצח אופי”

בשיחה עם ‘מידה’ מכחיש יועץ המפכ”ל את מעורבותו בהדלפות מחקירות נתניהו. אלא שחורב ממשיך לתקוף את שרי הממשלה, לכאורה בניגוד להוראות המפכ”ל שממשיך להעסיקו

לא באמת פורש. ליאור חורב | פלאש90

“רצח אופי”. כך מגדיר ליאור חורב את ההודעה שפירסם אמש ראש הממשלה, בה רמז כי חורב, יועצו האישי של המפכ”ל, מעורב ב”צונאמי” של הדלפות מכיוון המשטרה בנוגע לחקירותיו. בשיחה עם ‘מידה’, מכנה חורב את ההאשמות של ראש הממשלה “טענת סרק” ו”אי אמירת אמת” וטוען כי “אין לי כל מעורבות או ידיעה על חקירותיו” של ראש הממשלה. לדבריו, “אני לא חשוף לחקירות. קורא עליהן בעיתון כמו מרבית הציבור”.

חורב גם התייחס לכך שהוא נוהג להביע בחשבון הטוויטר האישי שלו עמדות ביקורתיות כלפי פוליטיקאים מהליכוד וראש הממשלה, כולל בהקשר לחקירותיו – על אף העובדה שהוא משמש כיועץ לאיש העומד בראש הגוף שאמון על החקירות של נתניהו. “אני מקבל חלק מהביקורת בהבנה”, אומר חורב, אך מוסיף: “את רצח האופי, השיסוי ואי אמירת האמת קצת פחות”.

במרץ האחרון הגדיר המפכ”ל רוני אלשיך את הציוצים הביקורתיים של חורב כ”לא קביל”, והוסיף כי חורב ננזף על התבטאויותיו נגד נבחרי ציבור. אלשיך הוסיף כי חורב חויב לחתום על נספח לחוזה שבו הוא מתחייב לחדול מכך: “החומרה ברורה, לא צריך להסביר לנו את זה”, אמר המפכ”ל. בנוסף, ביולי האחרון מסרה המשטרה ל’ישראל היום’ כי חורב, בדומה לכלל עובדי חברת הייעוץ בה הוא מועסק, “התחייבו להימנע מלבקר בפומבי את הממשלה ומשרדיה”. במשטרה הוסיפו כי “לקראת הארכת תקופת ההסכם, גובתה התחייבות זו גם בהתחייבות אישית של היועצים שעובדים עם המשטרה (דוגמת חורב, ג”צ) להקפיד על ההתחייבויות הקודמות בנושא זה”.

במבחן התוצאה, למרות “החומרה” בה רואה המפכ”ל את ציוציו של חורב, ועל אף שבמשטרה מבהירים כי חורב והקולגות שלו התחייבו אישית שלא לבקר את הממשלה – חורב ממשיך לתקוף את נתניהו וממשלתו ביתר שאת. בסוף אוגוסט, למשל, התייחס חורב לנאומו של ראש הממשלה בפני חברי ליכוד, בו תקף בחריפות את התקשורת. בתגובה, צייץ היועץ של המפכ”ל כי “יש מי ששמעו אתמול התלהמות, זעם והסתה ויש שיגידו שזו היתה לא פחות מיללת ‘הצילו’ אחת גדולה”.

בספטמבר, על רקע אי-הזמנתה של מירי רגב לטקס פרסי אופיר, לגלג יועץ המפכ”ל על שרת התרבות: “אני בעד הזמנת השרה רגב לכל אירוע תרבותי, שהרי אומנות טובה נקנית בייסורים”, כתב.

לפני שבועיים, בעקבות היעדרותם של שרי ממשלה מטקס האזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים, כתב חורב: “למה מי הם 2222 הנופלים במלחמת יום כיפור? הם יתפקדו? הם יעשו כפיים או ירימו לחיים? יש להם קורות חיים לאיזה ג’וב פוליטי? למה מי הם 2222?”. לאחר שנתניהו התנצל על היעדרות השרים מהאזכרה, שיתף חורב ציוץ של עיתונאי התאגיד דניאל אופיר בו נכתב בסרקזם: “ברייקינג: רה”מ נתניהו מקבל עליו אחריות!”.

בתגובתו ל’מידה’, נמנע חורב מלאשר אם אכן ננזף על ידי המפכ”ל בנוגע לציוציו, אך הוא מדגיש כי מדובר בסוגיה הקשורה לחופש הביטוי וכי בכל מקרה, דעותיו מנותקות מעבודתו. בקשת תגובה נשלחה גם למשטרת ישראל בנושא ותפורסם כשתתקבל.

מייעץ לכחלון?

ראש הממשלה תקף את העסקתו של חורב כיועץ למפכ”ל בתגובה לפרסומים אמש בערוץ 2 כי החקירות בעניינו יתחדשו לאחר החגים. “מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז”, אמר נתניהו, “ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי”. נתניהו התייחס בהצהרתו לידיעה שפורסמה במרץ האחרון ב’הארץ’, כי המשטרה האריכה את העסקתו של חורב בשלוש שנים נוספות – בעלות של 2.4 מיליון שקלים, וללא מכרז.

בעקבות ההצהרה, ספג ראש הממשלה ביקורת לא רק מחברי אופוזיציה, אלא גם מצד שלושה ח”כים מהקואליציה – רחל עזריה, מרב בן ארי ורועי פולקמן – החברים בסיעת ‘כולנו’ של משה כחלון. “אדוני ראש הממשלה, הבעיה היא לא במפכ”ל אותו בחרת בעצמך, בחוקרי משטרה המבצעים את תפקידם, בהדלפות מחקירות, הבעיה היא אצלך”, כתבה בן ארי בחשבון הטוויטר שלה. בבחירות האחרונות שימש חורב כיו”ר הקמפיין של כחלון וסיעת ‘כולנו’. בתגובה לפנייתנו, מכחיש דוברו של כחלון כי שר האוצר היה מעורב במתקפה של חברי סיעת כולנו על ראש הממשלה, בעקבות הביקורת שהשמיע על חורב.

פרסומים שונים מעידים כי הקשר ההדוק בין כחלון לחורב נמשך לכאורה גם בימים אלה. במאי האחרון פורסם ב’דה מרקר’ כי חורב היה מעורב פעיל ביותר בהשקת תכנית ‘נטו משפחה’ של שר האוצר, וביולי פורסמה ב’ישראל היום’ כתבה נרחבת אודות חורב וניגוד העניינים לכאורה בו הוא מצוי מתוקף תפקידו כיועץ למפכ”ל – ובמקביל גם לפוליטיקאים. “כשמפכ”ל המשטרה מתבטא בתקשורת, אפשר להבחין בטביעת אצבעותיו של יועצו האסטרטגי, ליאור חורב”, נכתב ב’ישראל היום’. “לצד עבודתו עם כחולי המדים, חורב מייעץ גם לשר האוצר משה כחלון. האם האיש שנשכר לפתור משברים עבור המשטרה – גם תורם ליצירתם במערכת הפוליטית?”. במרץ האחרון פורסם ב’הארץ’ כי המשטרה האריכה את העסקתו של חורב בשלוש שנים נוספות – בעלות של 2.4 מיליון שקלים, וללא מכרז.

דוברו של כחלון מכחיש כי חורב מייעץ בימים אלו לשר האוצר. גם חורב טוען בפנינו כי הוא “לא משמש כיועצו” של כחלון.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

14 תגובות למאמר

 1. אגב קטטות על הדלפות על ביבי זה שמרנות או ליברליזם קלאסי?

 2. אתר מידה אתם ממש מסכנים את שלטון החוק!
  הרי שלטון החוק זהו פקידים שמנמנים שעסוקים בטפיחה עצמית על השכם, ובמקהלה אוטומטית של “לשעברים” שמגבים כל פשע ותקלה שלהם ביחד עם ניהול לא תקין.

 3. המדהים הוא שאני לא מכיר איש מקצוע אחד שמחזיק בדיעות ימין שיעיז לפרסם כך בפייסבוק או בטויטר את דיעותיו. הרי הוא היה מפוטר לאלתר.

  ראו מה יולי תמיר עשתה כשרת החינוך לאותו מורה שרק אמר שיש ללמד את התלמידים על רצח רבין אך לא ללמד את מורשתו של רבין שהיא נושא פוליטי. פיטרה אותו במקום.

  השמאל יודע לשנוא ויודע להתנהג כמו בעל בית. הימין הוא נרפה וחלש. חבל.

 4. כרוניקה של הסטה ידועה מראש. הכתובות הבאות בתור לחיציו של נתניהו, ככל שיתקדמו החקירות וכתבי האישום: החוקרים, המפכ״ל, הפרקליטות, השופטים, ובסוף בסוף, אי״ה, הסוהרים.

 5. אני חושב שיש פה היטפלות מיותרת. חורב הוא איש פרטי ומה שהוא עושה כאיש פרטי זה לא רלוונטי. אם הוא מדליף אז תפקידו של המנכל לטפל בנושא ולא ראש הממשלה. כמוכן, כל ההיטפלות לזה שהאריכו את החוזה הוא גם מטופש, וגם הנסיון להפוך משהו לפסול ״ללא מרכז״ הוא מגוחך. רק חסר שכל הארכת חוזה של איזה דובר תחייב מכרז ונהפוך את המשרדים הממשלתיים לעוד יותר לא יעילים. ודרך אגב, כל זה לא אומר שנתניהו אשם או מושחת. יש לחכות בסבלנות לסיום החקירות ובנתיים לתת לממשלה והעומד בראשה (שעושה עבודה טובה סך הכל) להמשיך

 6. לא הבנתי למה הכתב מאשים שוב את כולם חוץ מהדגנרטים שהוא בחר בהם בבחירות?
  איך יכול להיות שגוף ציבורי כמשטרת ישראל מעסיק יועצים ללא מכרז? מי השר האחראי על המשטרה? אם ידוע כי חורב מדליף ובחוזה כתוב כי חל איסור על כך למה הוא לא מפוטר?! קיצר הפקדנו את המדינה בידי אמפוטנטים מטומטמים שאפילו על עצמם הם לא מסוגלים להגן. ולגבי ה”2222″ לא מבין מה פסול בזה אין לזה שום קשר לחקירה רק מראה שוב כמה הממשלה היא אפס אחד דגול. אולי פעם אחת תעשו כתבה המראה כמה אפסים יושבים בממשלה? אז פעם חורב אשם ופעם בגצ אשם וגם התקשורת והאקדמיה והקולנוע וכולם שמלאנים ואשמים חוץ ממי שנבחר לשנות מדיניות – הם לא אשמים!!

 7. עכשיו ברור מאין הגיע פרץ הפופוליזם של כחלון בתוכנית נטו משפחה… כחלון הזה הוא אכזבה לא פחות מהמפכ”ל

 8. במהלך הבחירות האחרונות היה חורב יועצו של משה כחלון ומפלגת כולנו ובאופן טבעי הוא מוכר מאוד גם בין אנשי משרד האוצר כחלון.
  חורב מכחיש כל קשר עם משרד האוצר היום: “הייתי יועץ של בכירים במערכת הציבורית מזה למעלה משני עשורים. יש לי קשר כזה או אחר עם רבים מאוד מהם בגלל עיסוקיי לאורך השנים. אני לא מעורב בעשייה המקצועית של השר ומשרדו, איני חלק ממעגל יועציו המקצועיים במשרד, אין לי כל נגיעה להתנהלות משרדו ואיני מייצג גורמים אל מול המשרד הזה”.
  משרד האוצר ב2015:(אחרי הבחירות)
  “חורב נמצא בקשר עם כחלון מעת לעת בנושאים מפלגתיים ופוליטיים”.
  2017 החברים בכולנו.”זכרתי לך חסד נעורייך”(לחורב)
  ממה פוחדים בכולנו?!מה יודע עליהם חורב?!
  יו”ר סיעת כולנו נגד נתניהו:
  נעמוד מול כל פסטיבל של הליכוד נגד מערכת אכיפת החוק…..הח”כים פולקמן, עזריה ובן ארי את ראש הממשלה. “קו אדום נחצה”, כתבו. “הבעיה היא לא במפכ”ל, אלא אצלך”
  כחלון בוא תספר את האמת!למה אתה מגן על חורב?!

  1. משרת אמון זה מצויין כאשר מי שממנה על בסיס אמון הוא נבחר ציבור. לא פקיד או משהו מקביל.

 9. מדהימה עזות המצח שלו, הוא מצפצף על המשטרה, ועל ההסכם שחתם עימה, אני מבקש מאתר מידה לא להרפות, לא לתת למשטרה לחמוק מהעניין.

  ותודה על השרות שאתם עושים שהתקשורת משום מה נמנעת מלעשותו.