יועמ”ש הליכוד על הליכודניקים החדשים: “תופעה אלימה ועבריינית, נמגר אותם מהתנועה”

אבי הלוי, היועץ המשפטי של הליכוד, נחוש לפעול נגד הליכודניקים החדשים: “זוהי חבלה בכללי המשחק הדמוקרטיים. הם הצליחו להטעות גם ח”כים מהליכוד”. ראיון

"תופעה מסוכנת" | צילום: פייסבוק

“תופעה עבריינית, מהלך אלים נגד הדמוקרטיה”. כך מגדיר היועץ המשפטי של תנועת הליכוד, עורך הדין אבי הלוי, את פעילות ‘הליכודניקים החדשים’ בתנועת הליכוד. בראיון ל’מידה’ מבהיר הלוי כי “הליכוד נחוש למגר את התופעה הזו באופן מוחלט, ולהקיא אותם מהתנועה. אנחנו לא נאיביים ולא עוצמים עיניים. כבר הצלחנו לעצור את השיטפון ולבלום מאות ואולי מעל אלף מתפקדים חדשים שלהם. מדובר בהתארגנות של אנשי שמאל שפועלים נגד תנועת הליכוד ומטרתם לרוקן את התנועה מתוכן. המניפולציה שלהם נועדה להטות את תוצאות הבחירות לכנסת; להוביל למצב שאזרח שם ליכוד בקלפי, אבל בפועל הוא מקדם את האג’נדה של מרצ ונותן יד להסכמי אוסלו הבאים. זה לא רק אנטי-דמוקרטי אלא גם עבירה על החוק, ולכן הגשת תלונה למשטרה בהחלט עומדת על סדר היום מבחינת הליכוד”.

בליכודניקים החדשים טוענים שהם הצליחו לפקוד 13 אלף אזרחים. מה הנתונים שלכם אומרים?

“אלו נתונים מופרכים. אנחנו מדברים על 1,500-1,000 איש שהצליחו להסתנן לליכוד דרך הליכודניקים החדשים. חשוב לציין שלאחרונה גרענו מעל 6,000 מתפקדים שהיו פקודים במקביל למפלגות אחרות, בעיקר מרצ והעבודה. אנחנו סבורים שחלק לא קטן מאותם מתפקדים כפולים הגיעו מהליכודניקים החדשים”.

בשבועות האחרונים פרשו מרצונם ארבעה מתוך 13 בכירים בליכודניקים החדשים, ביניהם גם חבר הגרעין המייסד, ד”ר עמיר פוקס מהמכון הישראלי לדמוקרטיה.

“זה לא מקרי. הפעילות שלנו נגד התופעה עוזרת גם לבכירי התנועה להבין שהם שותפים לתהליך חמור ופלילי לכאורה, וזה מחייב אותם לשקול מחדש את צעדיהם. אני קורא לאזרחים נוספים שהתפקדו לליכוד דרך הליכודניקים החדשים ושאינם מזדהים עם מטרות הליכוד ולא מתכוונים להצביע למפלגה – בטלו את ההתפקדות שלכם”.

מייסד ומנהיג הליכודניקים החדשים, ליאור מאירי, אומר שהמלחמה שלך ושל בכירים בליכוד נגדם “תגרום לנו ליהנות יותר כשנשליך את כולכם מהמפלגה שלנו”.

“כל אדם רשאי לתת דרור לדמיון המפותח שלו. המציאות היא שבעוד חודשים ספורים יהפכו הליכודניקים החדשים לנחלת ההיסטוריה, ובליכוד יישארו רסיסי רסיסים מההתארגנות הנבזית הזו”.

נחוש למגר את התופעה. יועמ”ש הליכוד אבי הלוי

“לא דומים לפייגלינים”

לאחרונה פרסמנו ב’מידה’ כתבה נרחבת החושפת את הקנוניה של הליכודניקים החדשים. הכתבה התבססה ברובה על חומרים שאסף בחודשים האחרונים פעיל הליכוד עופר בינשטוק. בינשטוק הגיש עתירה לבית הדין של הליכוד בדרישה לסלק מהמפלגה את מתפקדי הליכודניקים החדשים ולהדיח את ראשיהם מהתנועה, בטענה שהם ביצעו הונאה.

הדיון בעתירה יתקיים ב-30 באוקטובר, והלוי מבהיר כי בתשובה שיגיש הליכוד הוא יצדד לחלוטין בדרישותיו של בינשטוק. “אנחנו נבקש מבית הדין לקבל את העתירה ולהפסיק את החברות של ראשי הליכודניקים החדשים”, אומר יועמ”ש הליכוד. “נוכיח שהם התפקדו בדרך מניפולטיבית כדי לפגוע בליכוד, ושהנהגת הליכודניקים החדשים ידעה ברמה גבוהה של ודאות כי מעשיה אינם חוקיים לכאורה – ובכל זאת החליטה לבצע אותם”.

יש שרואים בפעילות שלכם רדיפה נגד מתפקדי המפלגה שלכם. במאמר מערכת ב’הארץ’ הביעו תמיכה בליכודניקים החדשים וקראו “קבלו אותם לליכוד”.

“זו פובליציסטיקה בגרוש שלא מסתמכת על עובדות. אם הם היו נחשפים למסמכים ולראיות, הם לא היו יכולים להגיע למסקנות האלו (ב’הארץ’ סירבו להגיב). תדמיין תרחיש שבו מאסה קריטית של אנשי ימין, נאמני ארץ ישראל השלמה, היו מתפקדים למרצ או לעבודה ומסתירים את עמדותיהם האמתיות כדי לחכות ליום פקודה – במטרה להכניס אנשי ימין מובהקים לאותן מפלגות ובכך לחסל אותן מבפנים. ברגע שזה היה מתגלה, אף אחד לא היה מטיל ספק בלגיטימיות של אותן מפלגות להדיח את המתפקדים האלו מהמפלגה. זה בדיוק מה שהליכודניקים החדשים רצו לעשות בליכוד. יש פה חבלה בכללי המשחק הדמוקרטיים. אנשי ימין שמצביעים ליכוד לא רוצים לקבל בכנסת אנשי שמאל מובהקים כמו ליאור מאירי”.

תדרשו להרחיק גם חברי ‘ליכודניקים חדשים’ שהשתתפו בהפגנות ליד ביתו של היועמ”ש בפתח-תקווה?

“בוודאי שזו עילה להפסקת חברות. זו הפגנה פוליטית של אנשי שמאל, ויש אינספור הוכחות לכך. בחוקת הליכוד יש הוראות שמאפשרות לנקוט בצעדים משפטיים ולהפסיק חברות נגד חברי ליכוד שעושים מעשים שאינם לטובת המפלגה. חשוב לציין שאין קשר בין חוקיות ההפגנה ובין הלגיטימציה שלנו לדרוש את הרחקתם של המשתתפים בה”.

הליכודניקים החדשים טוענים שהעותר נגדם בנושא ההפגנות בפ”ת, אלידור כהן, אמר בעצמו דברים קשים ביותר נגד נתניהו. מאשימים אותך באיפה ואיפה.

“קודם כול, לא בטוח שהוא היה חבר ליכוד באותה תקופה. וגם אם כן, אנחנו מפלגה שיש בה דעות שונות בנושאים שונים ומותר בה לתקוף גם את יו”ר המפלגה. לא סותמים פיות לאף אחד. לגיטימי להשמיע ביקורת כאשר היא מגיעה מאיש ליכוד אמתי, לא מאנשי שמאל מובהקים שבזים ומתעבים את הליכוד ומצטרפים להפגנות שכל מטרתן הפלת שלטון הימין”.

מה ההבדל בין הליכודניקים החדשים לפייגלינים, שלגביהם לא ביקשתם להפסיק חברות?

“בניגוד לליכודניקים החדשים, ברור שכשפייגלין היה בליכוד רוב אנשיו הצביעו לליכוד. לגבי בודדים שהיו אינדיקציות שהם לא מצביעי ליכוד – נקטנו בשעתו מהלכים לצמצום התופעה. בנוסף, פייגלין היה מהמחנה הלאומי, לא מהשמאל. אנשיו לא היו צריכים להחליף זהות אידאולוגית כדי להצביע לליכוד. אם אתה שואל אותי, פייגלין גם עשה מעשה מאוד מכובד, קם ועזב את הליכוד יחד עם אנשיו והקים מפלגה מתחרה. בכל מקרה, אם נגלה מתפקדים כפולים בין הליכוד ל’זהות’ – נוציא אותם מהליכוד”.

בהרמת הכוסית של הליכודניקים החדשים לראש השנה השתתפו השר צחי הנגבי והח”כים שרן השכל ויהודה גליק. הנגבי אף החמיא לליכודניקים החדשים שהם “אנשים מעולים”.

“הליכודניקים החדשים הצליחו להטעות גם ליכודניקים תמימים, למכור להם שהם ‘ליכוד ליברלי’. שטויות במיץ עגבניות. אתה יכול להיות ליכודניק שתומך בשתי מדינות או בסיפוח, אבל אין ליכודניק שמצהיר שהוא מצביע מרצ או חד”ש ושרואה בצה”ל פושעי מלחמה. כשאתה רואה את כל הפאזל אתה מגיע למסקנה חד משמעית – מדובר בהתארגנות שנועדה לפגוע בתנועת הליכוד. אין דרך אחרת”.

מלשכתו של ח”כ גליק נמסר בתגובה כי “זכותם של שמאלנים לשנות את דעתם ולהתפקד לליכוד. אני לא שותף לגורמים השונים במפלגתי שמלבים את תרבות השנאה והקיטוב לכל מי שאינו כמותם. לאלו שהתפקדו לליכוד ואין בכוונתם להצביע לליכוד, באם הם קיימים, אני קורא לעזוב את הליכוד”. הנגבי והשכל העדיפו שלא להגיב לדברים.

“בג”ץ לא יתערב”

יועמ”ש הליכוד מתרגם את אמירותיו גם למעשים. באוגוסט האחרון הורה הלוי לעצור את האפשרות לפקוד אזרחים לליכוד דרך האינטרנט. “גילינו שההתפקדות דרך האינטרנט מאפשרת מניפולציות”, מסביר הלוי. “הרבה יותר קל לעבור על החוק ולהתפקד למפלגה שאתה סולד ממנה כשאתה עם עצמך מול המחשב, ורק צריך להקליק. עכשיו אנחנו דורשים ממתפקדים חדשים להתייצב מול האנשים שהם רוצים אולי להונות, ולעשות מאמץ כדי להיות חבר בתנועה; למסור טופס התפקדות, ללכת לבנק ולשלם דמי חבר. מאמץ מראה על אכפתיות”.

בתגובתם לראיון טוענים בליכודניקים החדשים כי עצירת ההתפקדות דרך האינטרנט “אולי מאטה את קצב ההתפקדות, אך היא בשום אופן לא עוצרת אותה”. במקביל, מאירי קורא לאנשיו להמשיך להתפקד, גם אם דרך הטלפון או באמצעות הגעה למצודת זאב. “זה טרטור, אבל מחיר זעום לשלם על הדמוקרטיה”, כתב מאירי בפייסבוק. הלוי מציג מציאות שונה לחלוטין. “מאירי יכול להגיד מה שהוא רוצה”, אומר יועמ”ש הליכוד, “אבל מעבר להצהרות, הצלחנו לבלום התפקדות דרך הליכודניקים החדשים. אני לא רואה במסדרונות הליכוד מאות ואלפי ליכודניקים חדשים”.

לאחרונה שלח הלוי מכתב חריף למייסד ומנהיג הליכודניקים החדשים, ליאור מאירי, ובו דרש ממנו להסיר את המילה ‘ליכוד’ מאתר האינטרנט של ‘הליכודניקים החדשים’. במכתב מגדיר הלוי את ההתנהלות של מאירי וחבריו כפלילית: “התפקדות של אזרחים למפלגה שהם אינם מזדהים עם מטרותיה ואינם מתכוונים להצביע עבורה בבחירות לכנסת, אלא רק כדי לזכות בזכות לבחור מועמדי המפלגה לרשימתה לכנסת ולבחור ולהיבחר למוסדותיה – היא מעשה המהווה עבירה פלילית, לכאורה, של קבלת דבר במרמה”, הוא כותב, ומוסיף כי בפעילותם, עברו לכאורה הליכודניקים החדשים גם על חוק המפלגות, כמו גם על סעיף 5 בחוקת הליכוד, הקובע כי על המתפקד להצהיר כי הוא “מזדהה עם מטרותיה של התנועה”.

אתה מצפה מהמשטרה לחקור את הנושא עוד בטרם תגישו תלונה?

“יש נסיבות שבהן רשות חוקרת יכולה להתחיל בחקירה בלי תלונה של אף אחד”.

מלבד עצירת התפקדות דרך האינטרנט, בליכוד שוקלים גם להאריך את ‘תקופת האכשרה’ – הזמן שבין יום ההתפקדות ובין המועד שבו רשאי המתפקד להצביע לפריימריז – מ-16 חודשים כיום ל-24. ניתן יהיה להחיל תקנה זו רטרואקטיבית, גם על אלו שכבר התפקדו לליכוד. “נמצה את כל ההליכים המשפטיים שעומדים לרשותנו”, אומר הלוי. “גם אם יצליחו להסתנן פה ושם, הם יהיו בודדים ולא תהיה להם יכולת להשפיע על בחירת מועמדי הליכוד לכנסת. יש לנו תיעוד של מי שהתפקדו למפלגה דרך אתר האינטרנט של הליכודניקים החדשים. אלה שיוכח מעבר לרמה מסוימת של ודאות שהם ביצעו מניפולציה – נפסיק את החברות שלהם”.

אתה לא חושש שתרחיקו בטעות גם מתפקדים שתומכים בליכוד אבל לא מרוצים מהתנהלות הממשלה הנוכחית?

“לא תהיה בעיה להבדיל בין אנשי ליכוד אמתיים ובין אנשי שמאל מובהקים שהסתננו כדי לפגוע במפלגה. המנהיגים והמייסדים של הליכודניקים החדשים הצהירו על כוונותיהם הברורות: להשפיע בתוך הליכוד מבלי להזדהות עם מטרות הליכוד. מכאן אנחנו גוזרים שכל הפעילות שלהם היא אנטי ליכודית, וכל מי שנענה לקריאה של הקבוצה הזו נגוע באותו פגם של ניסיון להשפיע על רשימת הליכוד בדרכי מרמה. החריגים והיוצאים מן הכלל הם אנשי הימין שנפלו קורבן לתרמית. חשוב לציין שאנחנו לא אוספים מידע על אזרחים. כל המידע שברשותנו מקורו בחומרים ציבוריים, בעיקר כמובן רשתות חברתיות”.

הליכודניקים החדשים מאיימים “להגיע עד בג”ץ” אם יוחלט להדיח אותם מהליכוד.

“אני יכול לומר ברמה גבוהה מאוד של ודאות שבית משפט חיצוני לא יתערב. מפלגה היא גוף וולונטרי, שאוטונומי לקבל החלטות שמשרתות אותו. כל עוד אנחנו לא מפלים אדם על רקע דת, גזע או מין – אף אחד אחר לא יגיד לנו מה טוב לליכוד. יש בליכוד ערבים, דרוזים, נוצרים, חרדים ולהט”ב. כולם מתקבלים בברכה בליכוד, כל עוד הם מזדהים עם ערכי המפלגה. אם הליכוד לא רוצה שיהיו בו תומכי חד”ש ומרצ – הם פשוט לא יהיו בליכוד”.

תגובת הליכודניקים החדשים:

“לדאבונו של עו”ד הלוי, מפלגת הליכוד היא לא המפלגה שלו, לא של ח”כ ביטן ואפילו לא של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הליכוד היא מפלגה השייכת למצביעיה ומתפקדיה, ביניהם 13,000 חברי הליכודניקים החדשים. אנו מבינים את דאגתו של עו”ד הלוי, אשר קיבל סכום תמוה של 767 אלף ₪ על חוות דעת משפטית במהלך בחירות 2015 (הלוי בתגובה: “אין בכוונתי להגיב לאמירות, שאינן נוגעות לעניין ובוודאי שלא לכאלה שגם אינן נכונות עובדתית”), מכך שקבוצה של 13,000 אנשי מעמד-הביניים אשר מזדהים עמוקות עם כלל מטרות התנועה הכתובות, ואשר טוהר המידות, קיום חברת מופת ושמירה על הדמוקרטיה בראש מעייניהם, מתפקדים לליכוד ומתנגדים לסיאוב שפשה במפלגה, ויכולים להשפיע על בחירת מועמדים לתפקידים רבים, בין השאר תפקיד היועמ”ש.

“חשוב להדגיש שאנו מאמינים שכל מי שמבקר את הליכודניקים החדשים בצורה בה עושה זאת עו”ד הלוי, ואשר לא קורא באותה נשימה להתפקדות המונית של מיליון מצביעי ליכוד למפלגה, חזקה עליו שאינו עושה זאת מטעמים ענייניים, ובכך הוא מעיד על עצמו כמי שרוצה לשמר את המועדון הסגור של קבוצות הלחץ הקטנות שהשתלטו על המפלגה ואינו מעוניין באמת לא בטובת המפלגה ולא במתן ייצוג הולם למצביעי ‘מפלגת העם’ בכללם או השמעת קולם. אותן קבוצות לחץ עליהן מגן עו”ד הלוי עסוקות יומם וליל בקידום האינטרסים הכלכליים הצרים שלהן, ובוודאי שאין להן שום קשר אידאולוגי לליכוד ולמטרות שבחוקתו.

“עו”ד הלוי יכול להפליג בפנטזיות על ‘מיגור’ הליכודניקים החדשים, ואנחנו מאחלים לו הנאה בעולם הדמיון העשיר שלו. במציאות, הליכודניקים החדשים הם גוף של 13,000 איש, נחושים, זועמים, מאוגדים וערכיים. לא רק שאיש לא יצליח ‘למגר’ את ‘תופעת’ הליכודניקים החדשים, אנו רק נלך ונתעצם, וגם אם יצליחו בעתירה בבית הדין של התנועה להדיח את ראשי ההתארגנות, הליכודניקים החדשים יערערו עליה לביהמ”ש ואם יהיה צורך עד בג”ץ, שם כל פסילה המנוגדת לזכות החוקתית לבחור ולהיבחר, והמנוגדת לחוק המפלגות, תידחה על הסף.

“כמו כן, חשוב להזכיר כי הליכודניקים החדשים אינה התארגנות עבור ‘מישהו’ אלא התארגנות עבור ‘משהו’ (הקוראים מוזמנים לקרוא את האג’נדה שלנו באתר). אם יודח מישהו מראשינו, יימצא לו תחליף מידי – זועם יותר, חזק יותר, ומיודע יותר. למען האמת, רבים מראשי ההתארגנות ישמחו למנוחה קצרה מעבודה קשה בהתנדבות מלאה.

“עצירת ההתפקדות באינטרנט אולי מאטה את קצב ההתפקדות, אך היא בשום פנים ואופן לא עוצרת אותה. המפלגה שלנו צריכה בעת הזו להחליט האם היא מפלגה פתוחה, צעירה, חדשנית ודמוקרטית עם פוטנציאל גדילה ל-40 מנדטים, או שהיא מפלגה מיושנת, מסתגרת, פחדנית, עם מנגנון שמנסה לעצור את התהליך הדמוקרטי בדרך טכנית, וגרוע מזה, מפלגה עבשה שעלולה להפסיד בחירות. בכל מקרה, גם עצירה זו לא תעבור ללא בקשת סעד מבית דין נטול פניות. כמו כן, אנחנו שמחים לבשר לעו”ד הלוי, שגם במהלך החודשים אוגוסט-ספטמבר, שבהם המאבק בנו היה בשיאו, עדיין פקדנו והקלדנו מאות ליכודניקים חדשים. הניסיון להיאבק בנו ‘טכנית’ נידון לכישלון. הליכוד הוא מפלגתנו, אנחנו פה להישאר, ומי שחושב אחרת, מוזמן להוציא את ראשו מהחול, ולהריח את הקפה עם ההל”.

“לגבי האמירה שהליכוד ‘שוקל’ הגשת תלונות במשטרה, עו”ד הלוי מוזמן להגיש תלונות כאלה, ואם וכאשר (ואנחנו אומרים ‘אם’ רק בשביל להיות מכוסים משפטית) יתבררו תלונותיו כתלונות חסרות בסיס וכרדיפה פוליטית גרידא, לשאת בעונשים הקבועים על פי חוק לתלונות מסוג זה.

“העתירות המגוחכות, התלונות המופרכות, ההטרדות המשפטיות, שליחת שליחים לנבור בדפי הפייסבוק של אנשי הליכודניקים החדשים 6 שנים לאחור כדי לאתר פוסטים ותגובות ולהוציא אותן מהקשרן כמו מתנדבי משטרת מחשבות ממשטרים טוטליטריים, הערמת הקשיים הטכניים, השימוש בשפת הפחדה נגד הליכודניקים החדשים, פסילת מתפקדים ‘כפולים’ למרות שיש הוכחות שהם אינם כאלה, כל אלה רק גורמים לנו להבין שאנחנו עושים את הדבר הנכון. כמו שגנדי (כנראה) אמר: ‘בהתחלה מתעלמים ממך, אחר כך צוחקים עליך, בסוף נלחמים בך, ואז אתה מנצח’. כנראה שהניצחון שלנו מעבר לפינה”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

35 תגובות למאמר

 1. אם לא תהיה ברירה יהיה צורך לפעול בצורה קשה כנגדם. כמו למשל טלפון לבני המשפחה שמבשר על תאונה קשה שהיתה לבן למשל, או פריצת האקרים למחשביהם. הם עבריינים והגיע הזמן להסרת הכפפות.

  1. אתה מסית לדבר עבירה, ממליץ לך לשנות או למחוק אותה אם אתה לא רוצה שהיא תגיע למשטרת ישראל.

  2. הליכודניקים החדשים זאת תופעה בזויה אבל ממש הגזמת עם התגובה שלך…לא אתפלא אם אתה ליכודניק חדש שכתב את זה בהפוך על הפוך.

 2. בס”ד
  צריך שמועמד יביא המלצה מרשימה מוגדרת של אנשי ליכוד לא מתחכמים ( לא מאחד כמו צחי הנגבי למשל )
  וגם לעבור ועדת קבלה.

 3. כל שיטת הפריימריז היא שיטה מעוותת הגיע הזמן לבטל אותה כמו מפלגת סטייל יאיר לפיד ככה אין פתח לרמאויות ולקבוצות לחץ

 4. לא יעזור לך ולשאר העסקנים,אנחנו נגדל וניהיה גם 20 אלף וגם 30 אלף. אז את הקשקושים שלך (אם היינו רק 1000 לא הייתם נלחמים נגדנו כי אלף זה כלום) תשאיר לפגישת הליקוק החודשית שלך עם ביבי. אנחנו נחזיר לליכוד את המקורות שלו לימים של בגין.

  1. lol !! כאילו בימי בגין לא מחיתם והפגנתם וצווחתם נגדו בכיכרות, בדיוק כפי שאתם עושים עכשיו. אתם מתגעגעים לבגין כמו שאני מתגעגע לאובמה.

  2. מה זה אתם? אני לא נולדתי כשבגין עלה לשלטון אבל סבא שלי מצד האמא היה איש אצ”ל ופעיל במפלגת “הליברלים העצמאיים” שאחר כך התמזגה לתוך הליכוד וסבא מצד האבא עלה מתוניס והיה פעיל בחירות ובליכוד.

 5. ביטול הפריימריז היא עצת אחיתופל. הצעד הראשון צריך להיות ביטול הצבעה למשבצות של מחוזות. באופן שכולם יאלצו להבחר דרך רשימה ארצית כך שצריך יהיה מספר מצביעים גדול כדי להכנס לכנסת. השכל נכנסה דרך המחוזות. את פייגלין ואנשיו יש להחזיר הביתה, הם ימין אמיתי בכל המובנים כולל זה הכלכלי ומקומם בליכוד

  1. פייגלין פתח מפלגה כבר זהות הוא רוצה להיות ראש ממשלה הוא רוצה לספח את יהודה ושומרון הוא קיצוני

 6. התגובה הארוכה והילדותית שלהם מוכיחה שהם גם מבינים את מצבם וגם לא מוכנים להודות שהכל נגמר. אבל הכל נגמר.

 7. היועץ המשפטי הנכבד לא מוחה על כניסתם של מאות עובדי התעשייה האוירית לליכוד, ושל חברי קבוצות אינטרס מושחתות. רק הליכודניקים החדשים מפריעים לו. הם באמת עלולים להפריע למפלגה המושחתת ביותר בתולדות המדינה להמשיך להרוס אותה. מפא”י לא היתה סמל לטוהר המידות, אבל הליכוד מושחת פי אלף, ואין לו את היתרונות שהיו למפא”י.

 8. יש תופעה יותר גרועה ויותר הרסנית מזו וזה שהפוליטקאים משקרים לנו. על סמך הבטחותיהם ומצע המפלגה אנחנו מצביעים אבל מה בפועל?!?

  1. זו לא תופעה אחרת, אלא בדיוק אותה התופעה עליה המאמר מדבר – שקרים והונאה בפוליטיקה. כל אחד יכול לראות זאת, בתנאי שהוא לא עוצם חזק את עיניו.

 9. “אם יודח מישהו מראשינו, יימצא לו תחליף מידי – זועם יותר, חזק יותר…”
  טיבם של היצורים האלה ניכר מסגנון ההתבטאות שלהם. שפה גנגסטרית מבחילה של איומים מרומזים. אכן, אנשי מעמד הביניים ושוחרי הדמוקרטיה, מה יש לדבר…
  אין ספק שרוחו הרעה של אלדד יניב עומדת מאחורי תנועתם המגונה של “הליכודניקים בכאילו” הללו. אולי הוא אפילו עזר להם לנסח את התגובה החצופה והמכוערת הזאת.

 10. אז מה היה לנו שם? “טוהר מידות, חברת מופת ושמירה על הדמוקרטיה.” אבל שום מילה על טובת המדינה או חיזוקה. כנראה שגם לשקרנים מדופלמים כאלה יש גבול מסויים. אפילו הם לא מסוגלים לכתוב שקר גס כל כך מבחינתם, כמו גילוי עניין מינימלי בטובת העם והמדינה.
  אה, כן, ומעולם לא שמעתי שהונאת הציבור נחשבת לחלק מטוהר המידות, או למאפיין של חברת מופת. נו טוב, כל יום לומדים משהו חדש.

 11. אני ליכודניק חדש והצבעתי ביבי בפריימריס ומחל בבחירות. היועץ המשפטי הוא עוד כלב תקיפה והתואר שלו ממש לא עושה עלי רושם כאילו מדובר באיש אובייקטיבי. נמשיך לשאוף למצב רשימה ליברלית ואיכותית לליכוד.

 12. זה מדהים איזו התפתלות לוליינית למופת היא התגובה הזו של אותם ״ליכודניקים״ חדשים שמעידה על עצמה. לקח לי רגע של מחשבה להבין את מי השפה המתנשאת המתפתלת מלאת השקרים ועיוות המושגים החמקמק שלהם מזכירה לי. הרמז השני היה ההתייחסות ל-״דמוקרטיה״ כמין ערך עליון ערטילאי נשגב ומחייב (ומשום מה נשמע כמו מצע מרצ) שמנותק מהמציאות ומפירושו המקורי כפשוט ״רצון העם״ ועיוות ללא היכר של מורשתו של בגין למין עיסה שמאלנית דביקה ופסאודו ערכית. ואז ההתרפסות לבגץ והניסיון לכפות בעזרתו את עולם המושגים המעוות שלהם. ואז זה היכה בי. החבר׳ה האלו נשמעים בדיוק אבל בדיוק כמו ההכרזות הריקות מתוכן של ציפי לבני. אז אני חושב שכשהם אומרים ערכי הליכוד הם מתכוונים ערכי המחנה ה-״ציוני״ המשותף במקרה הטוב. וערכי מרצ במקרה הרע. אבל התופעה גם מאד משמחת היא מבטאת את זה שהשמאל הבין מזמן שבקרב הוגן הוא לא ישכנע אף אחד.

 13. התופעה של הליכודניקים החדשים הוא העתק של המתפקדים הערבים לתנועה הציונית שהכניסה את ״הציוני״ זוהר בהלול לכנסת ברשימת התנועה הציונית ועם בחרתו לכנסת הצהיר שהוא פלשתיני ואינו ציוני. והוכח שכל הערבים שהתפקדו למחנה הציוני בבחירות לכנסת הצביעו לרשימה המשותפת במילים אחרות הצביעו לאשף ולחמאס.
  הליכודניקים החדשים בבחירות לכנסת גם הם יצביעו לרשימות התומכות בשאיפות אשף וחמאס.

 14. מעניין שלא שמענו מילה, לא מהמראיין (המעוניין לברר את העובדות?) ולא מהמרואיין, בנוגע להתפקדות אלפי עובדי התעשייה האווירית (תחת לחץ) על מנת להכניס לכנסת את השר החשוד בפלילים, חיים כץ ולהוות קבוצת לחץ אינטרסנטית. האם זוהי התפקדות תקינה לדעת היועץ המשפטי הנכבד? נראה שגם היועץ וגם המראיין “מטעם” נלחמים באנשים אידאולוגיים וישרי דרך המעוניינים למנוע בושות כגון חבר הכנסת אורן חזן ומתעלמים לחלוטין מהשחיתות האמיתית. המאמר הוא בושה לליכוד ובושה ל”מידה”

  1. נו, אז מה? הונאה מושחתת אחת מצדיקה הונאה מושחתת אחרת? אני באמת מקווה שמיד לאחר שיעיפו מן המפלגה בבעיטה בישבן את הליכודניקים החדשים, יעיפו בבעיטה נוספת בישבן גם את מתפקדי התעשייה האווירית. העיקר הוא שצריך להתחיל היכן שהוא, ואני בטוח שאני לא מצביע הליכוד היחיד שחושב כך.
   ובקשר ל”בושה”, טלי קורה מבין עינייך, ותראי באלו נוכלים מקצועיים ומתחסדים את תומכת, לפני שאת מחלקת ציונים למישהו אחר.

  2. “אנשים אידיאולגיים וישרי דרך.”
   בטח ישרים. ישרים כמו סרגל עקום.
   ומלבד זאת, מי שרוצה לסלק בושות מן הכנסת, שיתפקד ל’בלד’ ויעיף משם את חנין זועבי. אבל כנראה שמבחינתך ומבחינת חבריך, זועבי היא דווקא מקור לגאווה ולא לבושה.

  3. “אנשים אידיאולגיים וישרי דרך.”
   בטח ישרים. ישרים כמו סרגל עקום.
   ומלבד זאת, מי שרוצה לסלק בושות מן הכנסת, שיתפקד ל’בלד’ ויעיף משם את חנין זועבי. אבל כנראה שמבחינתך ומבחינת חבריך, זועבי היא דווקא מקור לגאווה ולא לבושה.

  4. הליכוד היא מפלגה לאומית ליברלית וככזו היא אמורה לייצג גם את האינטרסים של איגוד העובדים של התעשייה האווירית שמוכרת מערכות נשק למלך כוש

 15. מסכן ביבי כנראה נחלש עם הגיל. איך פעם הפייגלינים שהצליחו להכניס ח”כ ולתמרן את כל הפריימריז לא הציקו לו, אבל כמה מרצניקים מכניסים אותו לאטרף.

  1. כנראה שאתה לא כל כך זוכר אבל פייגלין וחביריו מאוד הציקו לליכוד (עוד בתקופת אריק שרון), ובליכוד עשו הרבה תרגילים כדי למנוע מפייגלין להתמודד. כל רעיון תקופת האכשרה נולד במטרה למנוע מהמתפקדים שהביא פייגלין להשפיע על היו”ר ועל הרשימה (עד שהתברר שהם נשארו חברים בליכוד בניגוד לכל מתפקדי הארגזים שהיה צורך לפקוד אותם מחדש לפני כל פריימריס- ותקופת האכשרה פגעה בהם). אחר-כל מצאו עוד תרגיל איך לדחוק את פייגלין למקום לא ריאלי (והוא סירב לעתור לבג”ץ על כך). כל זאת על אף שפייגלין עצמו אף פעם לא פעל נגד הליכוד ודעותיו בהרבה תחומים תואמות לליכוד שלפני כמה עשורים.

 16. איזו צביעות של מידה

  ברור שהליכוד הלך ימינה כי מתפקדים חדשים נכנסו אליו, אשר רבים מהם מצביעים בית היהודי או ימינה מכך. מה זה רלוונטי שהם מקוטלגים בציבור כ”ימין”? הם שונים מהותית מהליכוד בהרבה נושאים. לא ראיתי את אתר מידה יוצא באותו שצף נגד התופעה הזו כשהיא באה מצד אחר של המפה הפוליטית.
  לסבר את האוזן, דן מרידור, רובי ריבלין ודומיהם היו נחשבים בליכוד של היום שמאל, מה שמדגים את ההליכה ימינה של התנועה הזו בשנים האחרונות – כנראה בעקבות ההתפקדות של גורמים ימניים יותר.

  1. לא הליכוד הלך ימינה, כי אם אותם אנשים שציינת הלכו שמאלה.
   דן מרידור, למשל התנגד להסכמי אוסלו, והיום הוא תומך במדינה פלשתינאית.
   האם תאמר גם על פוליטקאים אחרים מסוגו שהליכוד הלך ימינה מהם (ציפי ליבני, צחי הנגבי, אהוד אולמרט ועוד) או שהם אלו ששינו את דעותיהם?
   אותם מתפקדים חדשים שציינת חושבים פחות או יותר כמו מרבית הח”כים בליכו לפני עשרים שנה והם פשוט רוצים שהליכוד יישאר כפי שהוא.

 17. ובכלל הפתרון המושלם להתמודדות עם הליכודניקים החדשים הוא שהליכוד יפסיד את הבחירות הבאות, מה שכנראה יקרה, ובא לציון גואל מכל הסמולנים!

 18. שלטון (ביבי ב)הליכוד בסכנה! הם באים באוטובוסים מצפון תל אביב!!!!