“המסתננים תקפו אותי כי אני טרנסג’נדרית, המשטרה לא עשתה כלום להגן עלי”

לורן רון, טרנסג’נדרית בת 32, סובלת משבר בידה לאחר שהותקפה בידי מסתננים בדרום ת”א: “מפחדים לומר שיש בעיה כדי לא להישמע גזענים”

“אריתראי אחד ניסה לגעת לי בחזה, השני שלח יד לתיק וניסה לשדוד אותי. ריססתי אותם בגז פלפל, אבל אחד מהם הספיק להרים אבן גדולה ולזרוק אותה לכיוון של הראש שלי. הייתי יכולה למות אם הוא היה פוגע, אבל למזלי הוא פגע ‘רק’ ביד. עכשיו היד שבורה עם גבס. אחר כך הגיע עוד אריתראי ותקף אותי. אותו גם הצלחתי לצלם. השוטרים הגיעו למקום, אבל לא עשו כלום. הם סגרו את הדלתות של הניידת, ולא התייחסו אלי. השאירו אותי באמצע הלילה לבד, בוכה מכאבים”.

במילים מטלטלות אלו מתארת לורן רון את ליל האימים שחוותה לפני כשבועיים בשדרות הר ציון בדרום תל אביב, ושהסתיים ביד שבורה וטראומה נפשית עבורה. רון, טרנסג’נדרית בת 32, נפלה קורבן לטענתה לתקיפה מינית, ניסיון שוד ומעשים אלימים מצד שלושה מסתננים שונים. רון הזעיקה משטרה למקום, אך כפי שניתן להתרשם מהסרטון שמתעד חלק מהאירוע, השוטרים שבמקום לא פעלו לסייע לה.

סרטון מהאירוע:

“המשטרה עומדת ומסתכלת”

התקרית האלימה התרחשה בליל 11 בנובמבר (בין שישי לשבת). “זה היה באזור ארבע לפנות בוקר”, מספרת רון ל’מידה’. “סיימתי לעבוד באחד המועדונים וישבתי בתחנת האוטובוס וחיכיתי לחברה. שני האריתראים תקפו אותי, ואחרי שהם שברו לי את היד עם האבן צעקתי שמנסים לשדוד אותי”.

רון ברחה לצד השני של הכביש, לכיוון רחוב קיבוץ גלויות, והתקשרה למשטרה. התוקפים, שלא היו מודעים לכך שרון הזעיקה שוטרים, מיהרו עם הגעת הניידת להתחבא בסופרמרקט הסמוך, בו מועסק מסתנן נוסף שהתגייס לסייע לחבריו האלימים. אותו מסתנן הוא שנראה בסרטון נוקט באלימות כלפי רון. לדברי רון היא סיפרה לשוטרים שתוקפיה מתחבאים בסופר, אך הם התעלמו ממנה. “השוטרים באו אלי כשאני עם יד נפוחה, אבל כל מה שהם עשו זה לשאול אותי ‘מה קרה?’ ומיד הלכו לדבר עם הבעלים של הסופר”, היא מספרת.

בתום דין ודברים עם בעל הסופר בו שהו התוקפים, שבו השוטרים לניידת. בשלב זה החלה רון לתעד את האירוע. “ידעתי שאם אני לא מצלמת, אף אחד לא יאמין לי”, היא מספרת. “זה היה כמעט בלתי אפשרי מבחינתי לצלם. היד שלי הייתה נפוחה, הייתי צריכה להחזיק את התיק וגם רעדתי מהטראומה של התקיפה. אבל ברגע שהבנתי שהשוטרים לא מתכוונים לעשות את העבודה ולעצור את התוקפים שלי ואת האיש שהחביא אותם, החלטתי לעשות את העבודה במקומם ולצלם את הכל”.

“מזל שזה לא היה בראש”. ידה השבורה של לורן

בסרטון שצילמה רון ניתן לראות כיצד היא מנסה להיכנס לסופר שבו שהו תוקפיה – אך נהדפת פעם אחר פעם על ידי המסתנן שמועסק בסופר ושהחביא את חבריו. “שוטר, בוא תראה איך הוא משתולל”, אומרת רון לשוטרים בזמן שהיא מותקפת. השוטרים היו עדים לאירוע האלים אך העדיפו להישאר ספונים בניידת. “(המסתנן) תוקף אותי ליד ניידת ואתם עומדים ומסתכלים”, אמרה לשוטרים במקום.

השורה התחתונה של האירוע מרתיחה את הדם: רון נאלצה לעבור ניתוח וכעת כף ידה מגובסת, כשהיא סובלת משבר בעצם המסרק. במקביל, המסתננים שתקפו אותה, ושלפחות אחד מהם תועד נוקט כלפיה באלימות, מהלכים בחופשיות. לדברי רון, אחד התוקפים אף איים עליה בימים האחרונים. “הוא ראה אותי ליד התחנה המרכזית ואמר לי ‘אני אתפוס אותך'”, היא מספרת ל’מידה’. “הוא צבע את השיער שלו לבלונד כדי שלא יזהו אותו. ברחתי משם, פחדתי שהוא שוב ירביץ לי. גם עכשיו אני פוחדת. אם במשטרה היו באמת רוצים לעזור לי, תוך שנייה הם היו מוצאים את מי שתקפו אותי ומביאים אותם לחקירה”.

הפוליטיקלי קורקט משתק

בתגובתה לכתבה טוענת משטרת ת”א כי רון “סירבה לשתף פעולה עם השוטרים, סירבה להגיש תלונה ומדבריה לא ניתן היה להבין מה ארע, על ידי מי ואם בכלל”. מנגד, רון משוכנעת כי המשטרה מסלפת את המציאות. “השוטרים הפרו את הנהלים של המשטרה וסירבו למסור לי מספר אירוע של המקרה כדי שאוכל לעקוב אחרי החקירה”, היא אומרת. “איך הם יכולים לומר שאני סירבתי לשתף איתם פעולה? בסרטון רואים בבירור שאני קוראת להם לעזרה והם לא עושים כלום. זה גם מאוד מעליב שהם טוענים ‘אם בכלל’ היה אירוע, כאילו אני ממציאה משהו. שיסתכלו בסרטון ויבואו לראות את היד שלי עם הגבס. נראה אותם אז אומרים שלא היה כלום”.

מדוע חיכית שבועיים עד שהחלטת לחשוף את הסיפור?

“ביום חמישי האחרון הייתה פגישה בתחנת שרת עם מפקד התחנה (סנ”צ צחי שרעבי). קיוויתי שאולי בפגישה אקבל בשורות טובות, אבל זה לא קרה, ובמשטרה אומרים שאני זו שהשתוללתי. זה קשקוש, איך הייתי יכולה להשתולל כשכל היד שלי כואבת. הם גם אומרים שאין מצלמות באזור ובגלל זה לא עצרו אף אחד. איך יכול להיות שבכל הסופר הזה אין מצלמה אחת? ומה עם הצילום שלי, זה לא נחשב? המשטרה גם עכשיו לא מפסיקה להתעלל בי”. במשטרה העדיפו שלא להגיב לדברים אלו.

העובדה שאת טרנסג’נדרית משפיעה על היחס כלפייך?

“אני בטוחה. הסודנים והאריתראים תוקפים הרבה טרנסיות, וגם המשטרה מתייחסת אלינו בזלזול. אם הייתי אישה רגילה היו לוקחים אותי יותר ברצינות. אני לא מהטרנסיות הגדולות שיודעות ללכת מכות. אני קטנה מאוד בגוף ומפחדת מעימותים, במיוחד כשמדובר בגברים הרבה יותר חזקים ממני”.

את מרגישה בנוח לומר לארגוני הנשים והלהט”ב שאת מותקפת בעיקר על ידי מסתננים?

“זה נושא רגיש להעלות. שלא יבינו אותי לא נכון, גם ישראלים יהודים מטרידים, אבל אריתראים, סודנים או ערבים עושים את זה יותר. את לא רוצה לצאת גזענית, אז עוזרים באופן ספציפי למי שמותקפת, וגם לי עוזרים, אבל לא רוצים לומר שיש בעיה גדולה יותר”.

בעקבות השבר בידה, רון לא יכולה לעבוד והחובות שבהם היתה שרויה עוד לפני האירוע הטראומטי הולכים ונערמים. “אני במצוקה, לא יודעת מה לעשות עכשיו”, היא אומרת. רון גם מתכוונת להתלונן במח”ש נגד השוטרים שנכחו באירוע: “הם לא סופרים אותי בכלל. זו לא פעם ראשונה שזה קורה. אסור לי לשתוק יותר”.

ממשטרת ישראל נמסר: “שוטרים הגיבו לדיווח בגין חשד לתקיפה. במקום נכחה הגברת רון אשר סרבה לשתף פעולה עם השוטרים וסרבה להגיש תלונה ומדבריה לא ניתן היה להבין מה ארע, על ידי מי ואם בכלל.המשטרה פועלת במקצועיות ובנחישות ותמשיך לפעול על מנת לספק ביטחון לכלל התושבים וזאת ללא כל משוא פנים או הבדל בין דת, גזע או מין”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

10 תגובות למאמר

 1. מה הפלא? במאבק בין כבוד האישה וכבוד האדם בכלל, לבין עליונותו הטבעית של הזכר המוסלמי, הפרא האציל, בן העולם השלישי – זכות העליונות, השליטה והכיבוש של “הפרא האציל” תמיד תנצח. באותו אופן נהגו אנשי ארגוני “זכויות האדם” של השמאל בבילעין ונעלין. כשנודע להם שהכפריים הפלסטינים “המסכנים” להם באו לעזור, מטרידים באלימות את פעילות הארגונים, ראשי ארגוני הסיוע דרשו בתוקף מהפעילות לשתוק. עם כל הכבוד להטדרה מינית, המאבק הפלסטיני חייב להיות במקום הראשון בסדר העדיפויות.
  כנ”ל כשמדובר בקריירה ובמוניטין של יקירי אליטות השמאל שמואשמים בהטרדה, כמו יצחק לאור ומשה איבגי. שלא לדבר על מני נפתלי. הדאגה ל”חבר’ה הטובים”, תמיד תנצח את הדאגה למוטרדות ולנאנסות. ואחר כל זה הם עוד קוראים לעצמם אנשי המחנה ההומני…

 2. “השוטרים ישבו ספונים בניידת.”
  טוב, מה את רוצה? השוטרים צריכים להסתכן בשבילך? מה חשבת, שהם באמת משרתי הציבור? ממתי בטחונם ושלמות גופם של האזרחים חשובה כל כך? מה זאת חקירה של שרה או של ביבי, שצריך להתאמץ כל כך בשבילה?

 3. מה כבר ניתן לדרוש מהשוטרים? הם רועדים מפחד. אם רק ישימו אצבע על מסתנן, התקשורת תקרא להם גזענים, תצא בקמפיין אדיר נגדם, ותחסל להם את הקריירה, ואולי גם את החיים.

 4. צריך להביא את המסתננים למי שכל כך אוהבת אותם הלא היא השופטת חיות. המרחק איננו רב הכל בתל אביב, מדרום תל אביב לצפון-צפון לצהלה מספר קילומטרים וזהו

 5. ברור שהמשטרה משקרת! השוטרים שלא עשו את עבודתם ומפקד התחנה ימשיכו לשקר ולא לעשות כלום.
  אה הם בעצם עושים, הם עצרו את שפי פז בצהלה בגלל שהרעש מפריע לשכנים המילוינרים של נשיאת העליון שגם לה הרעש הפריע…
  גם אמצעי התקשורת השמאלנים לא יעשו מזה סיפור כמו ששתקו בע ין שפי פז.
  הפוליטי קורקט והשמאלנות הצבועה מעודדות את הרשע והאלימות בעולם.
  רפואה שלמה לרון.

 6. כשבראש המשטרה עומד תימני שמגבה ניצב שהוכתם בהטרדה מינית ומחזיר אותו לתפקידו בעוד שהמתלוננת יוצאת נפגעת למה אתם מצפים.
  לא אשתמש בכינויים הנאים לו מפאת הכבוד לאתר, אבל הכי קשים תואמים לו.

 7. אם היה מדובר בבת של שופט,הכושונים היו מחוסלים
  במקום.
  כשהליכוד עלה לשלטון,לא היה בישראל כושי אחד.
  היום יש יותר מחצי מליון.
  רק הליכוד יכול.

  כשהליכוד עלה לשלטון,סיני היה חלק מישראל.

 8. הבעיה שגם הטרנסיות לא פחות אלימות. בהר ציון אחד כלפי השניה. סכנת נפשות

 9. תעבדי את הגוף שלך צאי מהזנות אם אני הצלחתי בטח שגם את יכולה
  אל תתני לחיים שלך ללכת ממך לא מגיע לך לחעות בסבל המוראי וחוסר כבוד בכבישים
  גשי לסלעית שם יעזרו לך לצאת ממעגל הזנות