בשמאל ובתקשורת מתאבלים על הכרזת טראמפ: “בגידה בחזון הציוני”

זהבה גלאון, ערד ניר, הרפורמים בארה”ב ואנשי הקרן החדשה לא יודעים את נפשם מרוב צער בעקבות ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל

חווה ימים קשים. ערד ניר. צילום מסך

יום חגה של ירושלים, עם הודעתו ההיסטורית של הנשיא דונלד טראמפ כי ארה”ב מכירה בירושלים כבירת ישראל וכי בכוונתו להעביר בעתיד את השגרירות האמריקנית לעיר, היה ליום אבל עבור פוליטיקאים מסוימים ממפלגות השמאל וחלק מהעיתונאים והפרשנים.

במרצ, למשל, קיבלו את ההודעה בתדהמה ובעצב עמוק. ח”כ מיכל רוזין האשימה את נשיא ארה”ב בבגידה במדינת ישראל, לא פחות: “ההצהרה של טראמפ פוגעת בהסדר עתידי אפשרי ולכן בוגדת דה-פקטו בחזון הציוני שעל ערכיו הוקמה מדינת ישראל”, הצהירה רוזין, ברוח דף המסרים של אבו מאזן והרשות הפלסטינית. לדבריה, “ממשל טראמפ סיים את תפקידה ומעמדה ההיסטורי של ארה”ב כמגשרת בין ישראל לבין הפלסטינים. הכרה אמיתית וברת קיימא בירושלים כבירת ישראל היתה צריכה להתקבל בליווי החלטה על הקמת מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים”.

ח”כ נוסף ממרצ, אילן גילאון, התלהם גם הוא כלפי הנשיא האמריקני המכהן: “טראמפ העניק לישראל מתנה מורעלת שתעלה ביוקר”, אמר גילאון, ותבע את עלבונו של יו”ר הרשות הפלסטינית: “כל החלטה בנושא הנפיץ והמהותי הזה צריכה להתקבל בהידברות ישירה עם אבו מאזן ובמסגרת הסדר מדיני כולל, ולא בצורה חד צדדית וחסרת ראייה מקיפה”. יו”ר סיעת מרצ הפריח תאוריית קונספירציה שלפיה ההכרזה של טראמפ תואמה עם ראש הממשלה נתניהו במטרה להסיט את הדיון הציבורי מענייניהם האישיים של השניים: “ביבי וטראמפ הם שני מנהיגים כושלים תחת חקירה שמסכנים את מדינותיהם כדי לשמר את שלטונם”. יצוין כי טראמפ אינו מצוי תחת חקירה בארה”ב.

יו”ר מרצ, זהבה גלאון, התעלתה על חבריה והציגה שיעור מאלף בצביעות. גלאון, שבתקופת ממשל אובמה ביקרה בחריפות את נתניהו בטענה שהתנגדותו הנחרצת להסכם הגרעין עם איראן פוגעת ביחסים עם ארה”ב, בחרה להגיב לנאומו המרגש של טראמפ בהטחת עלבונות אישיים כלפיו. לדבריה, טראמפ הוא “אדם שאופתע אם ידע לאתר את ירושלים על מפה, או אם הוא מסוגל בכלל לקרוא אחת”. גלאון מאשימה את הנשיא בהענקת “רוח גבית לימין הסהרורי בישראל”. אתמול בבוקר, לפני ההכרזה, נשמעה יו”ר מרצ קיצונית אף יותר בנוגע למאורע הצפוי: “יש פה מהלך של פירומניה של הנשיא טראמפ, בשירותו של נתניהו”, אמרה.

הכשר לאלימות פלסטינית

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, כינה את נשיא ארה”ב “שונא אדם”, והשמיע איום מרומז כשהאשים את הנשיא האמריקני בהתלקחות עתידית של האזור: “טראמפ השליך היום גפרור על המזרח התיכון, ואת המחיר ישלמו שני העמים”, הצהיר עודה, שכינה את מדינת ישראל “הכוח הכובש”.

בסיעת המחנה הציוני הביעו מרבית החברים תמיכה בנאומו של טראמפ. יוצא דופן היה ח”כ זוהיר בהלול: “אני מצר על החלטתו של נשיא ארה”ב”, אמר בהלול, והוסיף כי “ירושלים לעולם לא תהיה הבירה הבלעדית של צד זה או אחר”. במרומז, בהלול גם מסיר מהפלסטינים אחריות אם ינקטו באלימות בעקבות ההכרזה: “אנו עלולים להיגרר למעגל דמים טרגי ומיותר”, הזהיר.

מתן הכשר מסוים לאלימות פלסטינית קיים גם בגילוי דעת שפרסמו שרים וח”כים לשעבר ממפלגות העבודה, מרצ ושינוי. בהצהרה קוראים אישי הציבור לטראמפ “להרחיב את הצהרתו ולהכיר בירושלים לא רק כבירת ישראל, אלא גם כבירה העתידית של המדינה הפלסטינית במסגרת פתרון שתי המדינות”. בין החתומים מועמד העבודה לשעבר לראשות הממשלה עמרם מצנע, ראש המוסד בדימוס דני יתום, יו”ר הכנסת לשעבר אברום בורג והח”כים אופיר פינס, יוסף פריצקי ודניאל בן סימון. לדבריהם, המהלך האחרון של טראמפ להכרה בירושלים כבירת ישראל “נושא בחובו סכנות ממשיות להתדרדרות מדינית, תסיסה חברתית, התפרצויות בעלות אופי דתי ואלים וקרבנות שווא מכל הצדדים”.

אוכלים את הכובע

ההכרזה ההיסטורית של נשיא ארה”ב ציערה גם פרשנים מובילים, שבעבר גיחכו על האפשרות כי טראמפ ישנה את העמדה האמריקנית המסורתית כלפי ירושלים. “הייתי מתלהב מהדברים לו הייתי חוזר מחופשה של שנה באי נידח בלי תקשורת ובלי לדעת מי נשיא ארה”ב”, אמר ערד ניר במהלך דיון באולפן חדשות 2. ניר הוסיף כי “זו מדיניות של גחמה”.

ייתכן שמצב רוחו הנסער של ניר הושפע מכך שהכרזתו של טראמפ מתנגשת עם הערכתו לאחרונה כי הנשיא האמריקני לא יעלה בדעתו לפעול להעברת השגרירות לירושלים. “בריאד לא רצו שגרירות בירושלים”, כתב ניר לפני כחמישה חודשים, ולגלג על חוסר יכולתו של הנשיא האמריקני לפרוע את הבטחותיו במהלך קמפיין הבחירות. “בריאד הבירה לא בדיוק מעוניינים שטראמפ יעביר את השגרירות לירושלים, וכפי שאומרים הילדים בעל המאה הוא בעל הדעה, בטח אצל טראמפ”, כתב עורך החוץ של חדשות 2. עתה מתברר שטראמפ לא יישר קו עם הפרשנות של ניר, וכפי שדיווחנו אתמול ב’מידה’, ההכרזה של טראמפ דווקא תואמה עם יורש העצר הסעודי, כמו גם עם מלך ירדן.

חברו של ניר לשולחן, הפרשן אמנון אברמוביץ’, לא בחל בהכנסת מילים לפיו של טראמפ כדי לטעון כי הנשיא האמריקני לא מכיר בעיר העתיקה ובכותל המערבי כחלק ממדינת ישראל. לדברי אברמוביץ, “השאלה היתה לאיזו ירושלים הוא מדבר. הוא אמר המקום בו יושב נשיא המדינה, הפרלמנט, בית המשפט העליון ולשכת ראש הממשלה. הווה אומר על פי המוסדות האלה הוא מכיר בירושלים המערבית ולא בירושלים המזרחית”. מדובר בניתוח תמוה, בלשון המעטה, שכן טראמפ בסך הכל מנה את סמלי השלטון הישראלי הממוקמים בירושלים, במטרה להוכיח כי ירושלים היא עיר בירה. באף שלב בנאומו לא הבדיל טראמפ בין מערב העיר לחלקה המזרחי. עובדות אלו לא הפריעו לאברמוביץ’ לומר כי “לצהלת הימין על הכרזות אלו אין מקום”. כאמור, גם במחנה הציוני בירכו על נאומו של הנשיא.

בחדשות 10 נאלצו גם הם לאכול את הכובע לנוכח הכרזתו של טראמפ בסוגיית ירושלים. נדב איל, מקבילו של ערד ניר, כינה את טראמפ במאי האחרון “מוכר החלומות”, בעקבות ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל. “על הכרזה בעניין ירושלים כבירת ישראל אין בכלל מה לדבר, והס מלהזכיר את הסיכוי שטראמפ יעביר את השגרירות לבירה”, כתב. איל הוסיף כי “הפלסטינים היו מרוצים: כשטראמפ נכנס לתפקידו אמרו להם בימין הישראלי שעוד רגע השגרירות האמריקאית עוברת לעיר העתיקה ויצהר מסתפחת — והנה התפוגג החלום”. כעת, לאחר הכרזת טראמפ על ההכרה בירושלים כעיר בירה, טוען פרשן חדשות 10 כי מדובר ב”הימור מסוכן”.

ההיסטריה של הקרן החדשה

השמאל היהודי בארה”ב, המגלה רגשי שנאה עזים לטראמפ, הגיב בהיסטריה אופיינית להכרזה של הנשיא. הרב ריק ג’ייקובס, נשיא האיחוד ליהדות רפורמית שמאיים לפנות לבג”ץ כדי שנשים יתפללו בכותל המערבי, מאוד לא אהב לשמוע שארה”ב מכירה בירושלים כבירת ישראל. “עכשיו זה לא הזמן הנכון להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים”, אמר ג’ייקובס, שבעבר כינה את איימן עודה “דמות מעוררת השראה”. לדבריו, “המעבר צריך להיות חלק מתהליך השלום”.

גם בקרן החדשה התקשו לקבל את הבשורה המרה על תוכניתו של טראמפ להעביר את השגרירות לירושלים. “מדובר בצעד מסוכן, חסר אחריות ולא זהיר”, התריע מנכ”ל הקרן בארה”ב דניאל סקוטאץ’. דבריו של סקוטאץ’ מופיעים באתר האינטרנט ובדפי הפייסבוק והטוויטר של הקרן בשפה האנגלית, אך לא בגרסה בעברית.

בארגון השמאל ג’יי סטריט, המציג עצמו כ”פרו-ישראלי”, הזדעקו גם הם בעקבות הצעד של טראמפ. “מדובר במהלך ללא תוצאות חיובית שטומן בחובו אך ורק סיכונים”, אמר נשיא השדולה ג’רמי בן עמי. לדבריו, הכרזת טראמפ “מנוגדת להיגיון ולהמלצות של גורמי ביטחון ישראלים”. הטפות המוסר של בן עמי והניסיון לדבר בשם ביטחון ישראל חצופים במיוחד כשזוכרים שג’יי סטריט היוותה את חוד החנית בקמפיין היח”צ של אובמה לטובת הסכם הגרעין הכושל עם איראן, העלול להציב את ישראל תחת סכנת קיום ממשית. למרבה המזל, בעידן טראמפ אין לג’יי סטריט דריסת רגל בבית הלבן.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

50 תגובות למאמר

 1. 1. מן הראוי ביום חגיגי לא לעסוק רק בהתנצחויות, אלא להביא דווקא את דברי אנשי השמאל שהביעו תמיכה ושמחה במהלך, מרון חולדאי ועד אבי גבאי.
  2. נושא למחקר אקדמי פורה – עיון השוואתי בין תחזיות של פרשנים לבין מידת התממשותן. וכן תגובתם במקרה שהן לא התממשו. מי מרים את הכפפה?
  3. התנגדויות הג’יי סטריט והקרן – מזכיר מאד את התנגדות הלורדים להצהרת בלפור (ראה מאמריו המאלפים של רן ברץ בנושא באתר זה)

  1. יצחק היקר, זו אינו הזמן לממלכתיות. אנחנו חיים בתקופה היסטורית של מלחמת תרבויות, ובמלחמה, כמו במלחמה – יש לעשות כל שנדרש על מנת לנצח. חשיפת פרצופם העלוב של צוררי המחשבות, כגון ערד ניר, אמנון אברומיביץ’ וחבריהם היא דבר נלוץ מאין כמוהו בעיקר בתקופה זו.

 2. ,תודה על הבאת הדברים.
  לפחות נדע מי הם אויבינו ומי הם אוהבינו.
  הכותב הנכבד שכח לציין את אלו שתמכו בהחלטה והצהירו בעדה בצורה מוחצנית, כמו לדוג’ חירט ווילדס ההולנדי (המפלגה השניה בהולנד) שאמר אתמול ירושלים הבירה הישראלית ועמאן הבירה הפלסטינית!
  הלוואי!!

  1. גור אריה , חירט הוא אנטי איסלאם ואני חושב שאמירתו בזכות ההכרה נובעת הרבה יותר מהיותו כאמור אנטי איסלאם.
   בכל מקרה , הדבר מבורך מאוד .

  2. עכשיו כולם רואים כמה שפטל קולע: השמאל הקיצוני משמש סרסור של האויב הערבי הגיב:

   כנראה שאינך מאזין מדי יום חמישי בין 12 ל 14 לרדיו 103 fm לתוכניתו המאלפת ומחכימה של עורך הדין בעל היכולות המזהירות בכל תחום שקשור לאמת ולהיסטוריה יורם שפטל. אילו הקשבת היית לומד דברים חדשים רבים ומתמלא תקווה וכוחות עם ידע.

   מאמר מצויין זה מציג את מה שאומר שפטל כל שבוע:

   את העיתונאים מטעם עצמם בערוץ 1, 10 ו 2 הוא מכנה מחבלים תקשורתיים וסרסורים של האויב הערבי. כנל את גלצ ורשת ב וכנל את מפלגות השמאל הקיצוני כאשר המחנה ה״ציוני״ הוא חלק ממפלגות אלה וכנל יש עתיד.

   לדעתי יש לכלול גם את כולנו של כחלון בשמאל הקיצוני הזה כי רק שמאל קיצוני יכול לתמוך בבגצ במתכונתו הנוכחית כפי שכחלון לקקן השמאל עושה.
   רק מי ששמח אתמול על המעשה הכביר של ארצות הברית הינו יהודי ציוני פטריוט אוהב עמו ארצו ודתו לדעתי.

  3. רונן – חירט ווילדרס אינו “אנטי איסלם” כמו שהימין בארץ אינו “אנטי איסלם”.

   חירט אוהב את מולדתו, הנדרלנדים, אוהב חופש והומניזם. האיסלם מאיים על כל זה בארצו.

   חירט היה בקיבוץ בנעוריו (לא זוכר איזה) אך גם ללא זה, כמו אחרים – למשל ר”מ לשעבר של ספרד – חוזה מריה – חירט מבין שישראל היא מדינה אוהבת אדם, חופשית בתבנית מדינות אירופה כמו שהן צריכות להיות, ולכל דמוקרט, אוהב אדם, לתמוך בישראל זה לא “ריאלפוליטיק” אלא הדבר הנכון לעשות כאדם.

 3. השמאל האמריקני היהודי הרפורמי והשמאל הישראלי המתאבל הם הסרסור של האויב הערבי בראשות הקרן להשמדה כהגדרת יאיר נתניהו.
  כמה יפה שלבני האדם אין שליטה על כלום בעולמנו חוץ מעל הסוגרים בגופם.

  כמו שאמר גון לנון

  Life is what happens while we are planning something else

  ארץ ישראל היא של עם ישראל ופלסטין כבר קיימת בירדן ועמאן בירתה.

  את ירושלים הקים המלך שלנו דוד ומעולם לא היתה בירה של אף גורם מלבד עם ישראל בעבר ועם ישראל כיום.

  תיראו איך אלוהים עושה צחוק מבני האדם ומסובב את העיניינים כפי שצריך. הוא ייצר את אירן ככוח מפלצתי שעל הערבים המאויימים לחבור אלינו ולבלוע צפרדעים גדולות כדי לזכות בעזרתנו.

  אלה שמכנים עצמם פלסטינים יעברו לירדן ויחיו שם עם הערבים בני עמם. כאן צריכים היהודים לחיות ושם צריכים הערבים לחיות בדיוק כפי שקרה כשאברהם אבינו קבע לישמעאל לעזוב את הארץ המובטחת ליצחק ולעבור לארץ קדם. הימצאות ישמעאל בתוכנו זה נגד הציווי של אברהם אבינו ואבי ישמעאל.

  1. בשביל מה להכניס בכוח ציטוט לא רלוונטי, ועל הדרך גם לעוות אותו?
   Life is What Happens To You While You’re Busy Making Other Plans

 4. איך הם מדברים. אם ביבי היה מדבר בסגנון זה על אובמה היו “צולבים” אותו והיו אומרים דהוא גורם נזק מדיני למדינת ישראל וליחסים עם ארה”ב

 5. גורמים מסוימים בשמאל הישראלי (אם לא כולו) פשוט הגיעו לרמה של טירוף מוחלט בהזדהותם עם אויבי ישראל. מעניין אם הם מרגישים בכלל שמרוב “דאגה” לעתידה של ישראל הם עברו למונחים אוטו-אנטישמיים של שנאת ישראל צרופה. ח”כים יהודים בכנסת מחליקים במדרון התלול של חזון ג’יי סטריט, כפי שנוסח בידי מרשה פרידמן: מדינה אסלאמית עם רוב ערבי, שתיתן למיעוט היהודי את כל הזכויות של ד’ימים – כי אז תהיה כאן סוף סוף דמוקרטיה (חדוה רדנוביץ, סמנכ”לית הקרן לישראל חדשה). פשוט מטורפים ברמות על.

 6. “בשמאל ובתקשורת מתאבלים על הכרזת טראמפ”

  איזה בשמאל ובתקשורת?! נתניהו מתאבל!!!

  איפה אתם חיים???

  1. ברור, ברור. נתניהו מתאבל. כבר בנאום התודה שלו לטראמפ, ראו כמה הוא מתאבל. אבל עזוב אותך משטויות לא חשובות כמו האמת והמציאות. אתה צודק לגמרי. נתניהו מתאבל והפלסטינים צוהלים. והשמיים ירוקים. וים זה יבשה. ועבדות היא חירות. ומי שלא מאמין שכל זה נכון, שישאל את אמנון אברמוביץ’.

 7. אני לא מבין מה הבעיה עם זה שישנם אנשים שחושבים שההכרזה אתמול אינה מועילה לישראל. מדוע האתר הזה, שאין ספק שהוא תומך חופש ודמוקרטיה, צריך לערוך דה-לגיטימציה לשמאל כדי להביע את עמדתו?

  1. נייטראלי, מי שחושב שההצהרה של טראמפ אינה טובה ליהודים הוא אחד מהשניים: (1) אידיוט; או (2) רוצה ברעת היהודים

   .

   (נקודה)

 8. תמיד תמיד היו, ישנם ויהיו בעם ישראל, אידיוטים להשכרה, בגרוש וחצי לכל החיים. ערד ניר?? מי זה? מה זה?? אברמוביץ? עוד מחמדניק מתחכם. מצחיק, שכל ה”מוכשרים” האלה בעיני עצמם, בטוחים שהם יותר חכמים ויותר בעלי יכולת, ממי שניצח, כנגד כל התקשורת, בבחירות של האומה הגדולה, ארצות הברית. אנשים אלה, שלא היית נותן להם לשמור על שקל אחד שלך, אלא אם החלטת מראש לתרום אותו, אנשים שבכל ימי חייהם לא עשו דבר מעבר לדיבורים בלי סוף, אנשים שהוכיחו, פעם אחר פעם, שאינם מבינים דבר – אפילו בתחום הדיבורים בו הם “מתמחים” כל ימי חייהם, ממלאים פיהם אימרות כנף מתחכמות, שטויות וגבבה

  1. תיקון קל ליונתן: נדב אייל אינו תאומו הסיאמי של ערד ניר, אלא תאומו הזהה.
   אני לא מסוגל להבחין ביניהם, כמו שאינני מסוגל להבחין בין שתי חיפושיות זבל – לא מבחינת הפרצוף, צורת הדיבור, הדעות, ובאיזה ערוץ רעל עובד כל אחד .

 9. מערסייך וחרבייך מימך יצאו תקשורת פח.יישר כוח טראמפ ו נתניהו.

 10. השמאל טוען שהימין מקצין והליכוד של היום לא כמו פעם. אז נכון שהשמאל לא בשלטון, אבל הם בעצמם הקצינו בצורה מטורפת. ראו מה קורה למשל לעיתון הארץ. ציטוט כמעט מילה במילה מתכנית טלויזיה: תום שגב: “בהארץ? לא בטוח שיפרסמו מאמר שלי בעיתון הארץ, אני כנראה נחשב ימני מדי עבורם” תום שגב השמאלן? ימני מדי?

 11. פרדוקס. הרפורמים מתנגדים להכיר בירושלים, אבל מתעקשים לקבל חלק מהכותל….

 12. צריך לעשות סירטון של כל “הפרשנים” איך אומרים במהלך הבחירות בביטחון מוחלט, זוהי הבטחת סרק של טראמפ,

 13. כשאברמוביץ’ אומר “השאלה הייתה לאיזו ירושלים … המקום בו יושב נשיא המדינה, הפרלמנט..”, הוא מצנזר את דברי טראמפ, שהוסיף עוד שלוש מילים באותו משפט: “.. וחלק ממשרדי הממשלה”. כולם יודעים איזה משרדי ממשלה נמצאים בירושלים – קריית הממשלה בשייח ג’ראח ומשרד המשפטים ברח’ סלאח א דין – במזרח העיר כמובן. הלכה לו גם התיזה הזאת.

  1. אל חשש. אברמוביץ’ וקהל חסידיו מעולם לא נתנו לעובדות להפריע להם. אם מישהו יעיר על כך לפרשן הדגול בעיני עצמו, הוא יתעלם מזה בקלילות, כהרגלו כשהוא טועה ומטעה – והוא טועה ומטעה בלי סוף.

 14. לרוב הישראלים הלא דתיים אין דעה מגובשת על הרפורמים.
  בשנה האחרונה ריק ג’ייקובס משניא את היהדות הרפורמים על הישראחין

 15. יפה מאוד. מקוה מאוד שיהיו לשונאי עמינו עוד הרבה הרבה ימי אבל כאלה

 16. אני לא ביביסט, אבל אומר שנתניהו גאון. כשכולם צעקו שהוא עצר את המהלך מיוזמתו בנובמבר שעבר, הוא בעצם בנה אותו כמו שחקן שח. הוא הכין את הקרקע, עד שהתנאים הבשילו, אחרי שנה, ואז העניין יצא לפועל.
  אפשר להגיד עליו הרבה דברים רעים, אבל יש לו אינסטינקטים פוליטיים מדהימים.
  בהיבט הזה הוא דומה לבן גוריון, שהוא עד כה ראש הממשלה הטוב ביותר (למרות כל טעויותיו, שחלקן קשות).

 17. אז הבנתם למה מנסים להפיל את נתניהו בכול מחיר אז תחכו עד 2019 ונגיד אים יהיה בחירות היום החקירה תיסתיים והיעץ המישפטי יגיד שאין כלום אז המדינה תבזבז 2 מיליארד שקל על הבחירות כל החלטות הממשלה יעצ רו ועד 2019 יקבלו בממשלה החלטות הכי חשובות למדינת ישראל לדורות וזה מה שהשמאל לא רוצה ותחשבו על זה

  1. כל מילה בסלע: הרפורמות הכלכליות שנתניהו הנהיג בהיותו שר האוצר מנעו מהמשק הישראלי משבר עמוק. ההתעקשות שלו על קידום מתווה הגז סייעה להשיג הישגים נוספים הן בתחום הכלכלי והן בתחום המדיני. נתניהו הזהיר מפני תוצאות ההתנתקות. בשל עמימות טקטית מסוימת שנבעה מהצורך להשלים את מהלכים כלכליים חשובים, יש המייחסים לו בטעות תמיכה בהינתקות, אך בשלבים הקריטיים הוא התייצב במלוא כוחו נגדה, ואף הביא לפיצול בליכוד כתוצאה מכך. בשנים האחרונות הוא הצליח לחולל תמורה מהפכנית ביחסי החוץ של ישראל: תיאום ביטחוני עם רוסיה בנוגע לסוריה, שמנע הסתבכות מיותרת של ישראל במלחמה; קשרים הדוקים עם הודו, קשרים עם מדינות אפריקה. כל המהלכים הללו מכוונים למנוע ממדינות זרות להכתיב לישראל תנאי הסדרים עם הערבים אשר יסכנו את עצם קיומה. וזה בדיוק ההישג שאותו רוצים לטרפד על-ידי הפלתו. הגורמים שרוצים להפיל את ראש הממשלה שנבחר בבחירות דמוקרטיות, מעוניינים ליצור מצב שבו מדינות זרות יוכלו להכתיב לנו את תנאי ההסדר ולאלץ אותנו להסכים לו למרות האיום הקיומי שהוא ימיט עלינו.

 18. ההתנהלות של חברי הכנסת של מרצ מרחיקה אתם הלוך והרחק לקצווי המפה הפוליטית. הם ימשיכו וישארו צודקים וחכמים לשיטתם, אך בפועל הם מפלגת בוטיק. נחמדים והגונים בדרך כלל אך ממש לא חכמים. תמשיכו כך אנשי מרצ ותגיעו ל3 מנדטים. לא חבל?

  1. אנשי ‘מרץ’ הם הגונים? הצחקת את עדת השקר המקצועית, זהבה גלאון.

 19. כתוצאה מהכרזת טראמפ, מסתובבת ברשת הברכה הבאה:

  God bless Trump, from Jerusalem, DC (David’s City) to Washington, DC

 20. נשמעות טענות צודקות מצד השמאל. סיכונים ועלויות ברור שיש, כבר עכשיו יש פצועים, הרוגים ועלויות כלכליות. עכשיו מה היתרונות של המהלך בדיוק? האם אצטרך לחכות פחות זמן לתור לרופא ? הילדים שלי ילמדו בכיתות קטנות יותר ? הרושם שלי שנתניהו וטראמפ עושים כסף, לא בדרכים הכי אתיות ומסיתים את דעת הקהל לסמלים כמו ירושלים. מעניין אם נתניהו היה צריך להוציא שקל מכספו, מהארנק שאין לו, כדי שהשגרירות תעבור לירושלים, האם הוא היה עושה את זה. ההשערה שלי היא שלא.

  1. לא, לא נשמעות שום טענות צודקות מצד שמאל. בניגוד למה שמרקס לימד אותך, הקיום האנושי לא מסתכם בשאלה “מה אני מרוויח מזה, כאן ועכשיו ומייד?” הכרת המעצמה הגדולה בעולם, תורמת ועוד תתרום רבות לבטחון ישראל, ליציבותה ובעקיפין אפילו לכלכלתה. בשבועות הקרובים יהיו הרבה רעש וצילצולים, כמיטב המסורת המוסלמית. אבל לטווח הארוך, זאת מכה אנושה למה שמכונה “המאבק הפלסטיני”. וכל מכה להם, היא בבחינת ברכה משמיים עבורנו. אולי תהיה גם שפיכות דמים, נקווה שלא. אולם כל שפיכות דמים עכשיו, תמנע שפיכות דמים גדולה לאין ערוך אחר כך. ברור שלחסידים השוטים של “שלום עכשיו ומייד”, אין סבלנות לחכות לתוצאות ארוכות הטווח של המהלך הזה, אבל זו הבעייה שלהם.
   ובקשר ל”רושם” שיש לך – זאת בדיוק מטרתם של אנשי התקשורת ובכירי הפרקליטות, ושל חבורת קציני המשטרה שמשרתת אותם. כל קמפיין תפירת התיקים לביבי, בדיוק כמו לטראמפ בארה”ב, נועד בדיוק כדי לבלום מהלכים דיפלומטיים כאלה. ההתרחשות האמיתית היא בדיוק הפוכה מן הרושם שלך. המהלכים של טראמפ וביבי לא נועדו לסכל את החקירות, אלא החקירות נועדו לסכל את תוכניותיהם של טראמפ וביבי. ההוכחה הניצחת לכך הינה פרשיות השחיתות המדהימות בהיקפן של בכירי השמאל בארץ ובארה”ב, ש”משום מה” איש לא חוקר אותן, ושום כלי תקשורת כמעט ואינו מתעניין בהם. כנראה זה בגלל “חוסר עניין לציבור”, כפי שאמר היועץ המשפטי לשעבר מזוז, כשהחליט להפסיק את חקירת השחיתות המסועפת של אריק שרון ומקורביו. ממש במקרה, החלטתו של מזוז לסגור את החקירה התרחשה זמן לא רב אחרי ששרון החליט לבצע את ההתנתקות. אכן, צירוף מקרים מופלא.

 21. לא ידעתי שהחזון הציוני הוא:אנו שבנו ארצה לא כדי לבנות ולהיבנות בה, אלא להקים למתחזים ל’פלסטינים’ עוד מדינה ערבית בקרבנו שבירתה ירושלים? איפה זה כתוב? עד אנא ימשיך השמאל המעוות בנפשו להערים ולשטות בציבור?!

 22. בקיצור השמאל אומר את מה שברור לכל בר דעת הערבים מנהלים מסע של סחיטה ואיומים. רק שעכשיו זה ניראה כמו איומים של הרשלה שיעשה את מה שאבא שלו היה עושה אם לא יגישו לו אוכל בפונדק… (האבא היה ישן רעב)

 23. צל”ש ענק לנתניהו והישג היסטורי המציב אותו בראש הממשלה הטוב ביותר של מדינת ישראל!!!ושיחיו כל הקנאים, שונאי החינם , המסיתים ואלו שרוצים להחליפו . לא יעזור להם כלום , לתקשורת המחרחרת מדנים , ל -2 ליצני וגיבורי השמאל מני נתפלי + אלדד יניב, למחנ”צ ובראשם ציפי ליבני, לאפס הזה – יאיר לפיד , ל”כולנו” של כחלון מלכך הפני נכה של התקשורת. לימין האידאולוגי המטומטם וחסר ראיה למרחוק באשר מהי מנהיגות עוצמתית של נדב העצני + קלמן ליבסקניד + עמית סגל ודומיהם. לא יעזור לנפתלי בנט שיוצא מבוקר עד ערב בהודעות טוויטר ל”לתפוס כותרות” במדיה ולערער על מנהיגותו של נתניהו , נתניהו הוא ראש הממשלה הנבחר ובע”ה לעוד קדנציה.
  אגב אני משתייכת לציונות הדתית ואני בזה להם נוכח השתיקה הרועמת שלהם שלא לדבר על הטהרנות שלהם נוכח מסע הציד שמתנהל נגד נתניהו

  1. נדב העצני, קלמן ליבסקינד ועמית סגל לא בדיוק מטומטמים אלא מתחזים לדורשי טובתו של המחנה הלאומי כדי לפגוע תקשורתית בנתניהו בקרב אנשי המחנה הלאומי. לשמאל לא מספיק רצח האופי שנעשה לנתניהו בקרב מצביעי השמאל, ויש שם ניסיון להחליש את הליכוד ואת כוחו האלקטורלי של נתניהו גם בקרב אנשי המחנה הלאומי. לשם כך בדיוק נועדו כל מיני עיתונאים חובשי כיפה שעושים קולות של דתיים-לאומיים, ביניהם ישראל הראל, חגי סגל ושלושת הגמדים התקשורתיים שכבר נזכרו:

   http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-609896

   http://rotter.net/forum/scoops1/256788.shtml

   https://tinyurl.com/grnlyr2

 24. יפה לכם הפרסום של גוגל על הוצאת דרכון אירופאי . כאילו הצעת פתרון לרעיונות של הקרן החדשה ומרץ לגבי עתידנו פה

 25. ערד ניר וכמה חכי”ם ממרץ זו התיקשורת? אני ממקמת את עצמי שמאלה מהמרכז אבל ברוב המקרים מאוד נהנית לקרוא מאמרים כאן שמאתגרים את השקפת עולמי ולפעמים גם מחכימים אבל המאמר הזה ושכמותו הם ממש עלבון לאתר ולקוראים. דווקא אתר שדוגל בליברליזם צריך להיות האחרון שבא עם טענות מגוחכות ומכלילות על התקשורת מה גם שהם אינן נכונות. ברוב הגדול של הדיווחים על ההכרזה של טראמפ לא ראיתי אבל.

 26. חוק קוסמי: מה שרע לשמאלנים טוב ליהודים=ולהיפך=וזה הסימן שהם עוכרי ועוקרי ישראל שיש להילחם בהם כחוק ובדין ויפה שעה אחת קודם!

 27. אמנון אברמוביץ, ערד ניר ודומיהם מקבלים את הכוח מערוצי התשקורת ומי שמושך בחוטים רוצה אותם ואת דעתם, מי שמחליט שם מקדם את האגנדה הזו