המסתננים כמעט ביצעו לינץ', המשטרה התנכלה לקורבנות הישראלים

עשרות זרים אפריקאים התקיפו באלימות נשים תושבות דרום תל-אביב, השוטרים איימו דווקא עליהן במעצר

"איומים ושנאה בעיניים". אירוע התקיפה בדרום ת"א | צילום מסך

אלימות המסתננים כלפי תושבי דרום תל אביב הישראלים הולכת ומחמירה. בסרטון שצולם על ידי פעילי 'החזית לשחרור דרום תל אביב' נראים עשרות מסתננים תוקפים באלימות פיסית ומילולית את שפי פז ופעילי השכונות. חמור מכך, המשטרה לא סיפקה הגנה עבור הפעילים, שנותרו לאורך דקות ארוכות חשופים מול המסתננים האלימים. בהגיעם למקום, נמנעו השוטרים מלעצור את המסתננים שנקטו באלימות, ובחרו לאיים דווקא על פז במעצר.

"יותר מחמש דקות עמדנו שם בלי הגנה", אומרת פז ל'מידה'. "היינו שתי נשים, מגפון ומצלמה, מוקפות המוני מסתננים וכמה לטפנים, בתוך מעגל של קללות גסות ואיומים ודחיפות ושנאה בעיניים. מבחינת המשטרה, המסתננים הם בעלי הבית ואנחנו, התושבים המקוריים, בחזקת הלא חוקיים והלא רצויים".

המסתננים, שהטיחו בנשים הישראליות "לכי לירדן" "תחזרי למרוקו" ו"זה לא המדינה שלך", זכו לסיוע גם מצד אנשי שמאל קיצוני ישראלים. אחת מפעילות השמאל הקיצוני, גלי בת ישראל, כינתה את פז "זבל של בן אדם", החוותה לעברה אצבע משולשת והטיחה לכיוונה: "זה תקבלי" – בכוונה ברורה לאבר מין זכרי.

הסרטון מהאירוע:

דגלי סודאן ואריתריאה ברחובות תל-אביב

האלימות והקללות הבוטות התרחשו במסגרת פסטיבל 'מנורת לילה' שנערך בליל חמישי האחרון בשכונת נווה שאנן. הפסטיבל, שנערך בשיתוף עיריית תל אביב וחברת החשמל, נועד להעניק לאורחיו "חוויה קולינרית רב תרבותית", ו"לחגוג את עולם המוסיקה הייחודי של תושבי השכונה". עברי באומרגטן, אחד ממארגני הפסטיבל, אף שיבח את נוכחותם של המסתננים הבלתי חוקיים בנווה שאנן: "יש קסם בזרוּת", אמר באומרגטן למגזין 'טיים אאוט'. "יש 38 לאומים שונים בשכונה, זה מדהים ומרהיב".

לכבוד הפסטיבל אף תלתה עיריית תל אביב על עמודי התאורה בשכונה דגלים של אריתראה וסודאן. כזכור, סודאן נחשבת למדינת אויב ואינה מקיימת קשרים דיפלומטיים עם ישראל. כעבור שעות ספורות נמלכו אנשי העירייה בדעתם והדגלים הוסרו.

דגלי סודאן בתל-אביב | פייסבוק

במקום להתמקד בחגיגה קולינרית רב-תרבותית ולשבות את הנוכחים בקסמם הזר, נקטו המסתננים בהתנהגות ביריונית כלפי התושבים הוותיקים. פעם אחר פעם, ביקשו המסתננים לחטוף בכוח את המגפון מידיה של פז ולעצור את התיעוד באמצעים אלימים. בסופו של דבר שברו המסתננים מכשיר סלולרי של אחד הישראלים שתיעדו התנהגותם האלימה.

"אנחנו יודעים שאתם אלימים, זה לא חדש לנו", אמרה פז למסתננים, שלא הסתפקו בנקיטת אלימות פיסית, אלא גם הטיחו קללות קשות ביותר בנשים הישראליות: "*ונה", "כלבה", "תמותי", "שרמו*ה", "לך יא הומו" היו מקצת האמירות המחליאות שהופנו כלפי הפעילים. מסתננים נוספים השמיעו הערות אנטי-ישראליות וגזעניות כלפי הישראלים, דוגמת: "תלכי לירדן, ערביה", "תחזרי למרוקו" ו"זה לא מדינה שלך".

פעילי שמאל קיצוני שנכחו במקום הלהיטו אף יותר את הרוחות והעניקו רוח גבית למסתננים האלימים. "גזענים מסריחים", הטיח איש שמאל קיצוני בפעילי השכונות. "זה פח אשפה ישראלי יהודי", הוסיפה אשת השמאל הקיצוני גלי בת ישראל, שכינתה את פז "זבל של בנאדם" והוסיפה לעברה קללה מיזוגינית: "האישה המכוערת".

המשטרה בשירות המסתננים

לאורך כל הזמן הזה המשטרה לא נכחה באזור, על אף שהאירוע עצמו היה מאובטח. כעבור כמה דקות מורטות עצבים הואילו השוטרים בטובם להופיע, אך במקום לפעול נגד המסתננים וסייעניהם, הודיע השוטר לפז כי "אם תמשיכי עם המגפון את תיעצרי". שוטר אחר איים גם הוא לעצור את אחת הנשים הישראליות.

השוטרים אף הורו לפעילים להפסיק לצלם, על אף שמדובר במקום ציבורי שהצילום בו מותר על פי חוק. "מה זה אסור לצלם?", הטיח אחד התושבים בשוטרים. "עיר שלי. אני נולדתי פה. אני יליד ת"א". השוטרים הרחיקו את הפעילים הישראלים לצד השני של הכביש – לקול תשואות המסתננים.

פז ביקרה בחריפות את התנהלות המשטרה: "הרבה יותר קל להרחיק אותי מאשר את הסודני שמעביר אצבע על הצוואר לאות שחיטה או את האריתראי שקורא לי *ונה", היא אומרת. "לא פלא שהמסתנן קורא לשוטר 'אחי' והשוטרים מחזירים להם ב'חברים'. אז יש לי הצעה בשבילכם, עיריית תל אביב ומשטרת ישראל וממשלת ישראל: תציבו שלטים בכניסה לנווה שאנן: 'הכניסה ליהודים אסורה!' ויהיה לכם שקט. אנחנו לא נשתוק ולא נוותר עד שהממשלה תקיים את הבטחתה לגרש את המסתננים למדינה שלישית ותחזיר את השכונות לתושביהן המקוריים".

בקשת תגובה נשלחה למשטרת ישראל ותפורסם כשתתקבל.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

17 תגובות למאמר

 1. סנצניה!
  כמה ידיעות כבר לא הספקתם להזין על המציאות של כל החלק הדרום תל אביבי והחצר האחורית של גוש דן ?

 2. התגובה שלי?
  מה אפשר להגיד?
  רק לזעוק שוב שממשלת ישראל תעשה מה שצריך ומהר.
  עכשיו זה בדרום ת"א (ובטח בעוד ערים) מחר זה בכל הארץ.
  מהמשטרה אין לי שום ציפיות, מהממשלה עוד יש לי, מקווה שיפעלו ומהר.

 3. לאן נעלם השר ארדן. ? המשטרה משתוללת והשר הרופס הזה נעלם ונאלם.
  ואם כבר מדברים על ארדן, צריך לזכור כי זה השר האוויל שהקים את איגוד התקשורת החדש "כאן" עם הנהלה סופר שמאלנית.
  זו הבעיה הכי גדולה של הימין בכלל והליכוד בפרט, מינוי של שרים רופסים שמאפשרים לפקידים השמאלנים במשרדם לעשות ככל העולה על רוחם. אפילו שרת המשפטים איילת שקד שנתפסת כאשה חזקה מאפשרת לפקידה סוררת כמו דינה זילבר למתוח עליה ביקורת פומבית.

 4. המשטרה עברה בשנים האחרונות תהליך אינדוקטרינציה ושטיפת מוח שמאלית בידי אנשי "קרן אברהם" שמהווה עוד גוף פוליטי שמאלי שנוסד ע"י איש הון יהודי אמריקאי אלן סליפקא (1989) שממשיך לפעול בישראל.
  כן, מסתבר שקרן לישראל חדשה ממש לא לבד.
  באופן תמוה ובלתי מוסבר לאנשי "קרן אברהם" ניתנה יד חופשית להעביר סמינרים לקציני משטרת ישראל ושוטריה כשהם מוזמנים לסופ"שים בבתי מלון שם הם מתארחים יחד עם משפחותיהם על חשבון הקרן. אגב מי שיחפש ברשת יוכל למצוא חומרים על כך.
  מזכיר מאוד את הקשרים התמוהים שבין צה"ל לבין פעילות המכון הישראלי לדמוקרטיה בתוך צה"ל כשהנהלת המכון מתאמצת להסוות את עובדת היותו גוף פרטי בעל אג'נדה שמאלית שנוסד ע"י המיליונר היהודי ב. מרכוס.
  רק לאחרונה ראינו כיצד חיילי צה"ל נשלחים במסגרת שירותם באופן בלתי מוסבר "להתנדב" לפעילות עם ילדי המסתננים בדרום ת"א כהיענות לפניות של עמותות שמאל הפועלות למענם בדרום ת"א
  תוצאות שטיפת המוח הממושכת שעברה משטרת ישראל נחשפים לפנינו בסרטון שבו השוטר מאיים במעצר בלתי חוקי על שפי פז דווקא ומצר את צעדי המחאה הלגיטימית (עפ"י החלטת בית המשפט העליון) של התושבים היהודים אך לא נוקף אצבע ולא מפעיל סמכות הנתונה לו עפ"י החוק כדי להגן עליה וחבריה מפני אלימות המסתננים.
  1. האם לא הגיע הזמן לברור יסודי על סמך איזה בסיס חוקי פועלות עמותות פרטיות בעלות אג'נדה פוליטית באופן חופשי בתוך צה"ל ובתוך משטרת ישראל הממונים על ביטחון כולנו.
  2. האם ניתן להגיש תלונה מסודרת נגד אותו שוטר המפעיל איום במעצר ללא כל סיבה הקבועה בחוק

 5. ושוב כתבה של גלעד צווייק עם סרטון של שפי פז…
  אז אומר שוב – אני גר בדרום הקשה של תל אביב מזה 7 שנים מתוכן כמעט שנתיים עם ילדה קטנה. לא שהכל פה דבש (וממש לא רק מצידם של האריתראים) אבל בחיים, ב-ח-י-י-ם לא נתקלתי בשום דבר שמתקרב למה שרואים בסרטונים של פז. האישה פרובוקטורית וגאה בזה.
  אני מזמין את כל קוראי מידה לעשות שבת אצלי בשפירא (לא כולם באותה שבת כמובן) ולהראות לי איפה הם רואים את כל האלימות הזאת.

  אה וצווייק – "לינץ'" זה נגיד כשרוצחים שני מילואימניקים ברמאללה, או כשרוצחים בחור שחור בתחנה המרכזית בבאר שבע עם ספסל. לא כשעושים אצבע משולשת או קוראים למישהי זונה. תנשום, אתה היסטרי.

  1. אז נשים ומבוגרים תושבי סתם מפחדים להסתובב לבד באיזור הזה לבד?
   בטוח שאתה משקר

  2. תשאיר בבקשה כתובת וטלפון – אני מקבל את ההזמנה

   נ.ב נסעתי כבר מספר פעמים בדרום ת"א האוטובוס מורכב בעיקר מנוסעים אפריקאים והאזור נראה כמו עיירה בדרום אפריקה

  3. יוסף – זה שיש אפריקאים בדרום תל אביב זה לא סוד ולא טענתי אחרת. אבל באלימות ששפי פז איכשהו פוגשת כל פעם שהיא יוצאת מהבית בתמימות עם מצלמה ומגפון מעולם לא נתקלתי.

   פנה אליי ב- nobermanatwork@gmail.com ונקבע.

   משתמש אנונימי – בטוח שאני משקר? אני גר פה. יאללה תתקדם.

  4. ל – 1 :
   היה לך ספק בכלל שהוא משקר? משקר, וכנראה גם ממומן על ידי אחת העמותות.

  5. שפירא זה לא הדרום הקשה. תסתובב בנווה שאנן ובתקווה ברחובות ובשעות שאנחנו מסתובבים ואז נדבר, גיבור גדול. או לחלופין תהיה זקנה בת 80 שגרה שם.
   אשר לגלעד צוויק ושפי פז. התקשורת מוצפת עכשיו בקמפיינים השיקריים של מתנגדי הגירוש. גם אליהם יש לך טענות?

  6. רמי כהן – לצערי אף אחד לא מממן אותי. אם תוכל אנא הפנה את העמותות אליי כדי לממן אותי. בכל זאת כתיבת טוקבקים עולה לא מעט. תודה 3>

  7. שפי פז

   א. אם זו אכן את (ואת מדברת על עצמך בגוף שלישי) אז את גם גרה בשפירא לא? ואם לא אז אולי תפסיקי לאכול לנו את הראש בקבוצה השכונתית?

   ב. פז, אם זו אכן את – הודית בעבר שהדרום באמת נרגע ונהיה יותר בטוח בזכותך, לטענתך. רק שבמקום לשמוח זה מעציב אותך: "ישבנו על הראש שלה כדי שיתחילו לאכוף פה את החוק — שיסגרו חמארות, שיפעלו נגד עסקים בלתי חוקיים, שינקו את הרחובות. זה קרה, ומבחינתנו מדובר בהישג, אבל הוא גם מחבל לי במטרה הסופית שהיא להוציא מפה את המסתננים. אז עכשיו, אחרי שתרמתי להרגעת השטח, אני מחפשת דרכים לחמם אותו".

   https://www.haaretz.co.il/magazine/.premium-MAGAZINE-1.2907615

   אז מספיק. את מודה בעצמך שיש יותר משטרה ודברים נרגעו, וכן שאת "גזענית גאה" ומחפשת לעורר מהומות כדברייך.

   ג. אני לא רואה מול העיניים כל יום מציאות שונה ממה שמתואר בקמפיינים האלה. אני לא ברואנדה כדי לדעת אם אנשים שמגיעים לשם בטוחים או לא. גם את לא.

   ד. עברתי לשפירא לא מזמן אחרי 5 שנים שגרתי מול אחד הבניינים המוזנחים בתל אביב שמאוכלס כולו באריתראים, אני עובר כל יום וכל לילה דרך נווה שאנן בדרך לעבודה, יוצא לאזור התחנה המרכזית כל סופש, והדרכתי שנה ילדים בשכונת התקווה. אני מכיר את דרום תל אביב על בעיותיה יותר טוב מרוב אם לא מכל המגיבים פה. אם עוד מישהו רוצה לספר לי שאני משקר או ממומן או הזיה אחרת, אנא חיסכו ממני. אני רואה את המציאות הזאת כל יום מול העיניים.

   שבת שלום לכולם

 6. משטרות העולם הנאור מפחדות להתעמת עם מהגרים בלתי חוקיים ועם הפשיעה המוסלמית.
  משטרות העולם הפחות נאור (כמשטרת הונגריה למשל) אינן מפחדות והן מתעמתות איתם.
  לכן, מדינות העולם הנאור תקרוסנה ומדינות העולם הפחות נאור תשרודנה.
  מכיוון שמשטרת ישראל חברה לפילוסופיה האבדנית של משטרות העולם הנאור, גם אנו, חלילה, נקרוס.

  1. במדינות הנאורות יוקמו גיטאות
   לתושבי המדינה הלבנים
   עם שערים וגדרות
   ושומרים אזרחים
   ויוקמו מיליציות אזרחיות
   להגן על התושבים.
   כל מדינה נאורה שיש בה מליוני מוסלמים
   תראה כך וזה כולל את כל מדינות אירופה המערבית.קנדה.אוסטרליה.ועוד.

 7. אני בעד תושבי דרום תל אביב אבל מה שעשתה שפי הוא לא מכובד .למה היא היתה צריכה לצאת מול המסתננים עם מגפון ולצעוק שיסלקו אותם ?
  שתלך ותפגין מול הממשלה מול חברי כנסת אבל ללכת ולצעוק מול אנשים שנגרש אותם זה לא לעניין.
  הדבר דומה לזה שקבוצת שמאלנים היו מגיעים לעצומה וצועקים במגפון שהם יגרשו את תושבי עמונה