תיק הדיבה של מני נפתלי הוא יום הדין של הפרקליטות

בלהט הרדיפה הפוליטית, שי ניצן השליך את כל יהבו על אדם מפוקפק. התרגיל של עיכוב בתואנה ל”זיהום החקירה” הוא שקוף ומשדר לחץ וייאוש

מנסים למזער נזקים. ניצן, נפתלי ומנדלבליט | פלאש90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיש הבוקר לבית המשפט בקשה דחופה לעיכוב הליכים בדיון בתביעת לשון הרע שהגיש מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, נגד אישים בסביבת נתניהו.

בפנייתו לבית המשפט טען מנדלבליט כי בתיק הדיבה נחשפים מסמכים שונים והדבר עלול לפגוע בחקירה המתנהלת נגד אחד הנתבעים, עזרא סיידוף, וגם נגד אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. “ניהולה התקין של החקירה והמשפט הפלילי מחייבים כי גרסת הגורמים המעורבים תשמע לראשונה בחדרי החקירה ובהמשך בפני בית המשפט, בטרם תפורסם ברבים”, נכתב בבקשה.

אז מדוע נזכר רק כעת מנדלבליט להגיש את בקשת העיכוב הבהולה בחקירה שמתנהלת כבר כמעט ארבע שנים, ושלוש שנים לאחר הסדר החסינות שהעניקה הפרקליטות לנפתלי? השבוע נחשף כי נפתלי הודה בעדותו כי אכן זייף חשבוניות בעת העסקתו במעון ראש הממשלה, אך לטענתו עשה זאת בהוראת הממונה עליו – עזרא סיידוף. עדות זו סותרת לכאורה חומרים שנמצאים בידי המשטרה ולפיהם הוחלט על הגשת כתב האישום נגד שרה נתניהו, הכפוף לשימוע שאמור להיערך בחודש הבא.

בנוסף לכך, אתמול פורסם ב’מידה’ כי שרת המשפטים הורתה לנציב התלונות לבחון האם הסכם עד המדינה עם נפתלי נערך בניגוד להנחיות היועץ המשפטי, וזאת בעקבות פנייה של התנועה למשילות ודמוקרטיה. הסכם החסינות נערך עם נפתלי בחודש פברואר 2015  בהמלצת היועמ”ש לשעבר וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן. בשעת חתימת ההסכם כבר היה בעיצומו  משפט הדיבה המתוקשר שבמסגרתו הגיש מנדלבליט את בקשת העיכוב.

הגלגל התהפך

“כבר ארבע שנים שמני נפתלי מתראיין כמעט מדי יום בתקשורת באותן הסוגיות שעליהן העיד במשטרה, עוד לפני שהתחילה החקירה ובטח במהלכה הרציף”, אומר עו”ד שמחה רוטמן מהתנועה למשילות ודמוקרטיה. “משום מה כל זה לא הפריע לשי ניצן ולפרקליטות וזה לא פגע בהליך הפלילי. עכשיו כשהאמינות של העד שלהם נפגעה, אז היועמ”ש פתאום רץ לבקש עיכוב וטוען שצריך לשמור על טוהר ההליך הפלילי”.

נקודה חשובה נוספת להבנת הסוגיה טמונה בעובדה שככל שאמינותו של נפתלי כעד הולכת ונסדקת, כך גם מצבה של הפרקליטות בתיקי החקירה ילך ויתדרדר. אם נפתלי נחשף כעת כמי שאמינותו נפגמה,  תפחת מאוד אמינותו גם בחקירות הפליליות האחרות בהן הוא מעורב כעד, כמו בתיק המעונות נגד שרה נתניהו. במיוחד נוגע הדבר לעדות של עד מדינה שאמורה באופן טבעי להיות מגובה בהוכחות מוצקות אשר נבדקו ואומתו על ידי הפרקליטות.

אם יתברר שהפרקליטות מיהרה להעניק חסינות לאדם שאמינותו  מוטלת בספק, הדבר עלול להטיל צל כבד מאוד על כל הליך קבלת ההחלטות המתנהל בפרקליטות בכלל ובנוגע לחקירות ראש הממשלה בפרט. ככל שמצבו של נפתלי יהיה גרוע יותר, כך גם מצבה של הפרקליטות והעומדים בראשה. את ההידרדרות הזו מנסה מנדלבליט למנוע באמצעות עיכוב תביעת הדיבה. התירוץ של פגיעה בהליך הפלילי נראה קלוש מאוד, במיוחד אם זוכרים כי חקירות אחרות הקשורות לנפתלי – כמו החשדות בהטרדה מינית – כבר זוהמו לכאורה בעבר על ידי גורמים שונים ברשויות החוק.

רוטמן מוסיף כי העובדה שהיועץ המשפטי נזכר לבקש עיכוב רק לאחר שהבין שזה עלול לפגוע לו בעד, מעוררת חשדות לשיקולים פוליטיים המניעים את הפרקליטות. “כשניצן נתן לנפתלי חסינות שלא לפי הנהלים לא הפריע לו ההליך הפלילי. הוא נתן לנפתלי להופיע חופשי בתקשורת. זאת אומרת שכל עוד נפתלי פגע בנתניהו, הפרקליטות העלימה עין מזיהום החקירה. עכשיו כשהגלגל פתאום התהפך אז מאוד מפריעה ליועמ”ש הפגיעה בטוהר ההליך הפלילי”, אומר רוטמן.

הדיון במשפט הדיבה של נפתלי אמור להתחדש בעוד עשרה ימים, כשעד אז אמור מנדלבליט לבחון את הפרוטוקולים מהדיונים ולהחליט אם לבקש עיכוב נוסף. היועץ המשפטי לממשלה נמצא כעת במצב רגיש מאוד בו הוא מנסה לנקות את הלכלוך שהשאיר לו קודמו בתפקיד, יחד עם שי ניצן. כמו שזה נראה כרגע, למנדלבליט לא נשארו יותר מדי קלפים בשרוול ולמהלך הבא שלו עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת, לא רק על חקירות ראש הממשלה אלא על תדמיתה ועתידה של מערכת המשפט בישראל.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

38 תגובות למאמר

 1. לכאורה, מה שקרה שם היה ברור מהדקה הראשונה. גורמים שעוקבים אחרי כל מי וכל מה שניתן לעקוב אחריו גילו שיש מי שגונב ומזייף ובכך תפסו שתי ציפורים במכה אחת. אפשר ללחוץ על האיש להכפיש את נתניהו ואפשר להאשים את נתניהו בגניבות שביצע האיש. אם זה מזכיר לכם משטרים חשוכים וארגוני פשע מאורגן כנראה שזה המקום שבו נמצאת היום מערכת האכיפה של מדינת ישראל.

  1. תגובה קלאסית של לוחמה פסיכולוגית להשנאת נתניהו. לשמאל יש הרבה כסף (300 מיליון דולר קיבל השמאל מאובמה לקראת הבחירות שבהן היה עליו לנצח את ביבי) כדי להעסיק גדודי טוקבקיסטים שיבקבקו לנו את הבקבוקים של שרה ויטחנו לנו את המוח עם הכינויים שקרניהו, נהנתניהו, תחמניהו. צריך לחשוש מהרגע שהשמאל יתאכזב מהניסיונות הבלתי פוסקים להדיח את נתניהו באמצעות האשמה בפלילים, שמא גורלו יהיה כגורל רבין.

  2. אתה מעדיף את בוז׳יהו הפלשתינון הבוגדנון השקרנון – נכון

  3. לבוקי סרוקי –
   אני לא חושב שנתניהו צריך לחשוש מגורל דומה לזה של רבין. סביר יותר שעליו – ועל כולנו – לחשוש מפוטש אלים בנוסח דרום-אמריקה. אהוד ברק כבר סימן את הכיוון…

  4. לג. לוין, המושחתים אינם בוחלים בשקרים גסים, בגניבת קולות, בפוטש אלים וגם לא ברצח. השיטה נבחרת רק על פי על פי המצב בשטח ומצב הרוח של האידיוטים השימושיים.

 2. כותב הכתבה סורה לכאורה חול בעיניים…אני לא מאמין לשום מלה בכתבה זו

  1. מישהו כאן בהחלט זורה חול בעיניים. האם זה כותב המאמר? ספק רב.

  2. ויש לך גם טיעונים להציג שיתמכו בזה?

 3. כשנפתלי הכפיש את שרה נתניהו במשך שלוש שנים ושפך את דמה יום יום באמצעי התקשורת הפרקליטות לא ביקשה ממנו לשתוק כי זה שירת את האג’נדה שלה. רק כשהוא נחקר בפעם הראשונה באופן רציני ונאלץ לומר את האמת הפרקליטות נעמדה על הרגלים האחוריות כי האמת לא מוצאת חן בעיניה ואינה משרתת את מטרותיה. כשנפתלי נאלץ לומר את האמת על דוכן העדים וסתר את כתב החשדות נגד שרה הם עצרו את חקר האמת. עצוב

 4. שי ניצן הוא בין בראש פרמידת המישפטנים הכי מושחתים בשרות המדינה
  הוא יעשה הכול כדי להפיל את נתניהו .סוס טרוייני
  בשרות השמאל הקיצוני .

  1. כן, מסכים אתך בעניין שי ניצן שהוא סמרטוט אדום, אבל איני מבין את מנדלבליט. איך הידרדר הבחור הזה לאן שהידרדר?

  2. לא פעם עולה בדעתי המחשבה מתי ומי יהיה היועץ המשפטי שיורה על חקירת חשדות בשי ניצן על ההחלטות שנקט מתוך כוונות זדון במשך התקופה שהוא בתפקיד הנוכחי. כבר היו דברים מעולם ובעולם ומעשים כאלה בהחלט יתכנו מהנסיון של עבריינים בכל התפקידים ובמיוחד עלילות מהחוגים הבולשוויקים הסמולנים על המחנה הציוני לאומי מקדמת דנא.

   אזכיר רק את הפצת תמונתו של יצחק רבין במדי אס אס על ידי אבישי רביב איש שב״כ בהפגנת הימין בכיכר ציון ושיחסו את הפצת התמונה לאנשי הימין ולבנימין נתניהו.

 5. “שי ניצן הוא אדם מאד ישר” כך אומרת אילת שקד כמעט בכל ראיון שהיא נשאלת על מערכות אכיפת החוק…
  מה הן העובדות בכלל מול אמירתה הנחרצת של שרת המשפטים?

  1. מה זה חשוב במה בנט/שקד תורמים לסדר היום הדתי-לאומי? העיקר שיביאו מנדטים. מה הם יעשו במנדטים? למי איכפת, העיקר שיביאו מנדטים. אשת שמאל קיצוני כאחראית על מקצוע האזרחות במערכת החינוך? יהדות מתקדמת (רפורמים)? תורה משובשת? חיזוק האוליגרכיה במשרד המשפטים? מה זה משנה, העיקר ה-מ-נ-ד-ט-י-ם לשימושם הפרטי של בנט/שקד.

   http://rotter.net/forum/scoops1/285171.shtml

   http://rotter.net/forum/scoops1/253473.shtml

   http://www.news1.co.il/Archive/002-D-118475-00.html

 6. מדוע שי ניצן מגן בלהיטות רבה כל כך על עוד נבות תל צור אשר הוקלט כאשר ניסה לשבש הליכי משפט?

  די ניצן הוא סכנה לשילטון החוק.

 7. “לפי כתב החשדות, סיידוף הנחה את השפים, את אבות הבית ואת מזכירותיה של שרה נתניהו, לזייף את החשבוניות על הארוחות. ” אז איפה הסתירות המהותיות. אתם נראים ממש מתאמצים

  https://www.themarker.com/1.4426281

 8. נתניהו דרש תכשיטים ב10,000 שקל כדי לסדר ויזה לארצות הברית.
  נתניהו הציע שוחד של 100,00,000 שקל של הורדת כמות המודעות בישראל היום.
  נתניהו שיקר לבית המשפט בנוגע לקשריו עם ישראל היום.
  ארי הרו עד מדינה.
  בצוללות יש עד מדינה.
  דויד ביטן גנב ולקח שוחד.
  סטז גנב. קירשנבאום גנבהץ הבת של ליברמן גנבה. אשתו של ביטן גנבה.

 9. מי שיעץ למני נפתלי לצאת בהצהרה שהוא זייף חשבוניות היה אלדד יניב. רק ככה הוא יחרבן את כל התיק ועל הדרך יצא בלא פגע כעסקת טיעון והסדר, מני נפתלי לא באמת קיבל חסיון כעד מדינה, היועץ המשפטי כבר עלה על זה והיה אמור להודיע על כך רק שמני נפתלי שיבש את הכל

 10. הגיע הזמן לשים את צר המצח ששמו מני נפתלי במקום
  האיש מטריד מדינה מדוע לא עוצרים את החוליגאן הזה יחד עם המפעיל שלו האלדד

 11. לתומי אני חשבתי שמשטרה, פרקליטות ובית משפט אמורים לחשוף את הצדק ובכלל לא חשוב איפה הוא נמצא.
  לדאבוני הרב אני מגלה באופן הברור ביותר בעשרות מקרים שהגופים המוזכרים פה הם חונטה שלא מביישת מאפייה סיצילינית.
  הגיע הזמן לנקות מהגופים הנ”ל את הפושעים האלה שגורמים עוולות קשות מנשוא לציבור רחב במדינה, כאשר האנטרסים הבולטים שלהם הם:
  1. פוליטים.
  2. מעמד חברתי.
  3. כסף.
  4. קידום מונופולים.
  5. נפוטיזם.
  6. גזענות.
  7. היריעה קצרה מלהכיל את שאר האנטרסים.
  בושה וחרפה שאותם “אנשי חוק” המיוצגים כנאורים הם האפלים והשפלים ביותר !!!

 12. קיימות מספר שאלות אשר לפחות חלק מהציבור עדיין לא קיבל עליהן תשובה מלאה, למשל:
  מהו עומק ההסתאבות, ומדובר כעת רק בנושא הנוכחי, של כלל המערכת המשפטית והמשטרתית?
  מהם האמצעים האנטי-דמוקרטיים של “שוט וגזר”, שחלקם גם פליליים, אשר מפעילה הכנופיה המושחתת אשר שולטת – בין השאר – במערכת המשפט, במשטרה ובמערכות התקשורת?
  עד לאיזה רמה מסוגלת אותה כנופיה של מושחתים לכפות את מרותה על מעט האנשים שעדיין נמצאים במערכת ואינם שייכים ישירות לכנופיה השלטת?

 13. יום הכיפורים של מערכות החוק והמשפט של ישראל. כיצד קורה במדינה דמוקרטית מצב שכל זב חוטם יכול להעליל על משפחה ראש הממשלה עלילות שווא. אם זה קורה לראש הממשלה שהוא בעל כוח ועוצמה מה יעשה האזרח הסביר העומד מול אדם עם רצון לנקום בו ותופר לו תיק. כיצד אותו אדם אומלל יגייס,את אותם כספים אדירים כדי להגן על שמו ושם משפחתו. אין אני מלינה על מני נפתלי משום שהוא בובה של חוט של אותם קציני משטרה תאבי כוח ובעיקר פרקליטות.מושחתת שאינה עושה תפקידה נאמנה. יש לי חשבון קשה מאותם נציגי ציבור בכנסת שאינם מקימים קול זעקה לנוכח הפראסה הזו. כיצד חברה יכולה לשקם עצמה אחרי סופת עלילת שקרים שכזו. כיצד תופרים מחדש את אותם קרעים שנוצרו בחברה הישראלית.כתוצאה מהעלילת דם הזו כלפי ראש הממשלה ומשפחתו. מי יבקש סליחה ומחילה על הכאב והסבל שהם עברו ומודה שגם רבים מאזרחי ישראל סבלו יחד עם משפחת נתניהו על העוול שנעשה להם

 14. כשופט בכיר בדין משמעתי של חיילות נחקרתי תחת אזהרה ובניגוד לחוק בגין השלוש שלהלן:

  1. בקשת שוחד
  2. קבלת שוחד
  3. הטרדה מינית (לא התלוננה, לא נחקרה, לא ידעה, רק עדות שמיעה)

  טענתי שהצמרת מושחתת והוספתי תהיות לגבי המשכל של הפיקוד העליון.

  לא הסכמתי לעסקת טעון, גם לא לדבריהם, הלכתי לפוליגרף אישי אצל סא”ל צביקה קרוכמל, נוכל, שחקר את תא”ל רמי דותן, היה גם עימות.

  יועצ”מ מנדלבליט היה סנגורי, גם אותו תקפתי, פניתי גם למפכ”ל ולעליונים דורנר ושמגר איתם נפגשתי אישית.

  אחרית דבר
  הוחזרתי לשירות לאחר בדיקות בטחון שדה, שב”כ ומוסד וראשי אכ”א אישית.

  מפקד המשטרה הצבאית תא”ל בני רוני, שקיבל שוחד, ותא”ל מיקי בראל ששיקר, הודחו.

  ואני כאן לשתף,

  אשמח לענות לכל שאלה גם פולשנית, ומי שירצה יוכל לצלם את תיק מצ”ח שאצלי בישוב בדרום השרון .

  סא”ל מיל’ חנן וייס
  E-mba
  משכל 180 +
  קצין משטרות
  בן סנדקאות למנחם בגין ומבאי ביתו
  קצין קרבי אמיתי חה”ן 605
  ונשוי באושר
  ומוכר בישוב
  וגם משפחתי קוראת

  1. כל מוסדות המדינה מושחתים ורקובים כי השתלטו שם שמאלנים גסים וכוחניים שעושים הכל כדי לפנצר את מדינת היהודים שתתגלגל לתהום. אין אמון בצמרת צהל ולכן הנוער לא מוכן יותר להתגייס לקרבי כי ישבו להם על הראש עם קטיגורים מבחילים מטעם אותו שמאל מפנצר. מי רוצה להיות אלאור עזריה הבא? מי רוצה להינטש עי חבורת רודפי חייליהם בני עמם? כל מוסדות המדינה והבטחון בשלטון לא לגיטימי של השמאל ואנשים כמו הנבלה אהוד ברק מנהלים לנו את המדינה בפוטש הזאת בראשות בגצ דנות בריסקמנים והקרן להשמדה במימון זר.

  1. הכל שטויות. אין שום אמינות לפרקליטות, ושום דבר לא יקרה לה גם אם יוכח שחור על גבי לבן שמני נפתלי משקר. זה גם לא יפריע לשום שופט להכניס לכלא את מי שהשמאל ירצה לפי עדות שתתברר כעדות שקר. ואף אחד לא יגיד כלום ולא יעשה כלום, כי אנחנו מדינת חוק.
   אני מאד מוטרד ממה שקורה היום לדמוקרטיה הישראלית. נראה לי שנתניהו אוכל עכשיו את מה שהוא בישל כשהחליט לא להילחם בנחשים בגלימות השחורות.

 15. לפי קביעת שופטת בעבר, שי ניצן לוקה בהטייה פוליטית נגד הימין -מה שמסביר את התנהלותו בנושא נפתלי!