“בכחול לבן מתנהלים בחוסר אחריות, הם שברו את כל הכלים”

ח”כ שלמה קרעי על המשבר הפוליטי בצל איום הקורונה: “המטרה האמיתית של גנץ ולפיד היא העברת חוקים אנטי-דמוקרטיים כדי להוציא מהמשחק את נתניהו”

ח"כ שלמה קרעי | Joshua Paquin

“מגפת הקורונה היא משבר עולמי וכולנו עוברים ימים לא פשוטים. כאשר מוסיפים לימים כאלה עוד את המאבקים הפוליטיים הקטנוניים שמנהל השמאל, זה בוודאי לא עושה טוב לאף אחד”, כך אומר ח”כ ד”ר שלמה קרעי מהליכוד בשיחה עם ‘מידה’, בתום עוד שבוע פוליטי סוער. לדבריו, “בזמן משבר מוטב שכל הצדדים ינמיכו את הלהבות ויתנו לראש הממשלה שהוא בעל הניסיון הרב ביותר להמשיך לנהל את המצב המורכב. אנחנו קוראים ל’כחול לבן’ לבוא ולשבת בוועדות הכנסת ולפקח על כל מה שנדרש, אבל זה צריך להיות בהסכמה ולא בשבירת כלים כמו שהם עושים. אסור לעשות את זה במצב של משבר לאומי”.

אחת הטענות היא שהכנסת לא מפקחת כמו שצריך על הטיפול במשבר הקורונה ועל צעדים כמו הפעלת אמצעי מעקב דיגיטליים

“אני חושב שראש הממשלה מנהל את המשבר בצורה מעוררת התפעלות, ואנחנו נמצאים אנחנו כרגע בדרך להיות בין המקומות הראשונים בשיעורי הבדיקות. גם מערכת הבריאות נרתמת כולה למאבק. האמצעים הדיגיטליים לא נועדו למעקב אחרי כל האזרחים אלא רק אחרי חולים ידועים כדי שנוכל לבדוק מי בא במגע איתם ולבודד את הנגיף, וברור שהמידע לא נשמר או נאגר בשום מקום. במקרה הזה פיקוח נפש דוחה הכל. אלו כלים שקיימים בידי מערכת הביטחון ואנחנו סומכים עליה שתבצע את הבדיקות רק לצרכי בריאות הציבור”.

ועדיין הכנסת מוקפאת למעשה

“עבודת הכנסת מוקפאת מכיוון שיש הנחיות בריאות שאוסרות על התכנסות. יו”ר הכנסת אדלשטיין ניסה להגיע להסכמות להקמת ועדות קטנות יותר שיתחילו לפעול ולעשות את מה שדרוש, אבל ב’כחול לבן’ לא מוכנים לכך ורוצים ועדות גדולות כדי לייצר עבורם רוב. לכן הכל מתעכב בכמה ימים כי מבחינת אנשי ‘כחול לבן’ זה הכל או כלום. יש כאן התנהלות חסרת אחריות מצידם, ואני באמת נדהם מהצעדים האלה שלהם”.

איך אתה מסביר את זה?

“זה ברור שהכל מפוזיציה. כל המטרה של ‘כחול לבן’ היא להעביר חוקים אנטי-דמוקרטיים כדי להוציא מהמשחק את המועמד שהם לא מצליחים להביס, ואחרי שראו שוב שרוב מוחץ של הציבור הציוני בארץ בחר בו. ברור לכולם שזאת המטרה האמיתית, לכן אנחנו נאבקים נגדה בדרכים הדמוקרטיות שעומדות לרשותנו כדי שזה לא יצלח בידם”.

בנושא אחר אך קשור, הגישו הבוקר (חמישי) ח”כ קרעי וח”כ אופיר כץ עתירה לבג”ץ נגד ועדת הבחירות המרכזית על מנת לקבל פרוטוקולים מלאים וחומרים נוספים הדרושים לדבריהם לבדיקת התוצאות. על פי קרעי, “במשך שבועיים אנחנו מנסים לקבל מוועדת הבחירות את הפרוטוקולים המלאים ואת הנתונים מהקלפיות כדי להצליב מידע ולבדוק את שלל הדיווחים שקיבלנו על חשד לזיופים. ועדת הבחירות גוררת רגליים ולהבנתי שלא בתום לב”.

מה הסיבה לעיכוב במענה מצד הוועדה?

“שלחנו מכתב ליו”ר הוועדה השופט הנדל כדי לשאול בדיוק את השאלה הזאת, ואחרי ארבעה ימים הוא השיב שהוא חושב שהחתימות על המכתב מזויפות. הבנתי שכלו פה כל הקצין ומנסים לגרור אותנו ולכן לא נותרה ברירה אלא לפנות לבג”ץ. מוזר לי מאוד גם שבשמאל שותקים על זה ומעדיפים להתעסק במה שקורה בכנסת. ועדת הבחירות נכשלת בתפקידה לשמור על טוהר הבחירות, לא מגלה שום שקיפות ומסרבת לתת מידע לציבור, אבל פתאום לא צריך לזעוק את זעקתה של הדמוקרטיה?”.

בתוך כל התסבוכת הפוליטית ותחת איום הקורונה, מתנהלים כל העת מגעים להקמת ממשלה המלווים כמובן בספינים מכל הכיוונים. על פי ח”כ קרעי, האפשרות הטובה ביותר לדעתו היא “הקמת ממשלה לאומית בראשות נתניהו, שנסמכת על הרוב הציוני בכנסת שלא מתנגד למדינה יהודית”. לדבריו, “הליכוד פתוח למשא ומתן וראש הממשלה קורא לכולם לבוא ולשבת, אבל חלקים ב’כחול לבן’ ובעיקר יאיר לפיד פוסלים את האופציה הזאת. שים לב שגם לפי הדיווחים על משא ומתן שמתקיים כרגע עולה שב’כחול לבן’ דורשים דווקא את תיקי הביטחון והחוץ. פתאום כל ההבטחות החברתיות שלהם מהבחירות נעלמו? פתאום משרדי האוצר והרווחה לא חשובים? כנראה שגם שם יודעים שהם לא מסוגלים להתמודד עם הבעיות האמיתיות”.

לפיד אמר היום שלא ישב בשום מצב תחת נתניהו

“אולי הגיע הזמן שלפיד ישב שוב באופוזיציה וככה יבוא לציון גואל. אני חושב שהדבר הכי טבעי במקרה של בני גנץ, שאין לו שוום ניסיון פרלמנטרי או מיניסטריאלי, זה לבוא ולשבת שנתיים בממשלה תחת נתניהו וללמוד איך מתפקדים. ב’כחול לבן’ רוצים את הכל כאן ועכשיו וזה פשוט חוסר אחריות”.

אתה מאמין שעדיין קיימת אפשרות לפרישה של חלק מחברי ‘כחול לבן’?

“אני לא רואה את זה כמהלך של פרישה או מרד אלא כצעד של לקיחת אחריות. אני מקווה שיהיו שם כמה חברים שיגלו אחריות ויבינו שללכת לבחירות רביעיות זה לא רעיון מוצלח למדינת ישראל, יחד עם ההבנה שהקמת ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות תהיה הפרה של הבטחה לבוחרים. יש עדיין ב’כחול לבן’ אנשים ציוניים ולאומיים שיודעים שאסור ללכת למהלך כזה, והם צריכים להבהיר את זה לראשי המפלגה. אם ח”כים מ’כחול לבן’ יפשרו זה יהיה כנראה רק אחרי שגנץ יכשל בהקמת ממשלה, או שגנץ בעצמו יגלה אחריות ויצטרף לממשלת נתניהו ללא לפיד. אחרת נשאר במבוי הסתום”.

אתה מתאר פה מהלך שיכול לפגוע בסופו של דבר ב’כחול לבן’

“יאיר לפיד ועפר שלח ניסו ללכת על הקופה בלי שבדקו קודם כל אם במפלגה שלהם עצמם יש הסכמה לישיבה עם המשותפת. הרי חלק מהבוחרים שהצביעו להם עשו זאת כי האמינו להבטחה שלא ישבו עם טיבי ועודה. ברגע שמפרים את ההבטחה הזאת רק כדי לממש את קמפיין השנאה נגד נתניהו, אז אולי כבר לא מגיעה להם יותר התמיכה מהציבור ומתחילים לראות את זה גם בחלק מהסקרים”.

יש קולות בימין שכבר קוראים ללכת לבחירות רביעיות

“זה בהחלט דבר לא פשוט, ויכול ליצור בעיות מבחינת תקציב ומבחינת חוסר התפקוד של משרדי הממשלה. הבעיה היא שהחלופה לכך היא הקמת ממשלה של ‘כחול לבן’ יחד עם תומכי טרור שתהיה מאוד מוגבלת מבחינה ביטחונית. לכן אם ההחלטה היא בין בחירות לבין ממשלה עם טיבי ועודה, אני חושב שבחירות יהיו הרע במיעוטו. אני מקווה שלא נגיע לשם למרות שאנחנו בליכוד ערוכים ומוכנים”.

בחירות רביעיות יביאו להכרעה סופית?

אם יש דבר אחד ששנת הבחירות הזאת עשתה לטובה הוא לחשוף את המהות האמיתית של ‘כחול לבן’. אני חושב שחלק גדול מתומכי ‘כחול לבן’ הבינו שכל ההבטחות שהבטיחו להם היו לשווא. גנץ ולפיד איבדו הרבה מהמצביעים הימניים שלהם בגלל ההליכה עם טיבי ועודה, ומצד שני הם לא מצליחים בינתיים להקים ממשלה. בחירות נוספות יכולות להפיל אותם לגמרי. אם נלך לבחירות רביעיות אני מאמין שתהיה הכרעה אמיתית לטובת גוש הימין. אני מקווה שנצא מזה כמה שיותר מהר ונעשה את מה שצריך כדי להחזיר את המדינה למסלול”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

32 תגובות למאמר

 1. אהבתי את המרואיין ה”נייטראלי” שמאשים אחרים שהם מדברים מפוזיציה

  הוא התחמק מהשאלה המאוד חשובה על פיקוח של הכנסת, ולא הקשתם עליו. חבל

  1. מה כל כך חשוב בפיקוח של אינטרסנט רקוב ונאלח כמו עופר שלח, למשל? אני סומך יותר על הפיקוח של ראש הממשלה נתניהו על עצמו. הכניסו לגוגל מאיר כהן “עובדה” ותמצאו מי הדגנרט שהטאליבן מבקשים למנותו ליו”ר הכנסת. זה מי שמבקשות חברות הכנסת מהטאליבן לשים כיו”ר?

  2. היום כשמיעדים לנו שלטון על היהודים המבוסס על תמיכה של שונאי ישראל כל הבעיות האחרות מתגמדות ונעלמות

  3. הטפות המוסר של קרעי לטאליבן מעידות על חולשה. איש לא מתרשם מהם. על הליכוד לפעול בתבונה אבל עם כח ותקיפות.

 2. לא הכל נכון אבל קרעי מתגלה כחבר כנסת מהליכוד המסוגל לעמוד בפרונט, קשה למצוא בליכוד עוד כמוהו

  1. עד שהשמאל ימצא מישהי שתספר שהוא הטריד אותה מינית כשהיא היתה חניכה בתנועת הנוער והוא היה מדריך, ומני נפתלי יהיה מוכן להעיד שהוא ראה את זה במו עיניו

  2. לא יודע מה זה בתנועת נוער. הטרדות מיניות זו תופעה מכוערת ונפוצה ויש להאבק בה ברצינות ובכל הכח. אולי אתה מכין אליבי למאיר כהן המיועד על ידי הטאליבן לתפקיד המכובד של יו”ר הכנסת?

  3. אני בצד שלך. אבל גם מהצד שלנו אפשר לצחוק קצת בימים סגריריים כאלה…

 3. מר קרעי שלום אתם לא מוכנים לקבל את העובדה שבוחרי ישראל לא רוצים אותכם לכו הביתה ביבי לא רצוי אתם נאחזים בשטויות ונאחזים אחרי ביבי ועושים דברו זה חוצפה לכו הביתה שבו באופוזיציה וביבי וביטן ואריה דרעי וליצמן ועוד תיק לביב תיק הצוללות אשר יוביל אותו לעוד תיק שבת שלום לכו הביתה

  1. אז שיתכבדו גנץ, לפיד, יעלון, אשכנזי, ליברמן, המשותפת והשמאל הקיצוני ויקימו ממשלה עם הרוב שיש להם.

   בסופו של דבר הויכוח פה אינו על ימין או שמאל, אלא בשאלה אם לגיטימי לתת למפלגה שבמצעה, עקרונותיה, מילותיה ומעשיה מייצגת את האויב להכריע מי ישלוט במדינת ישראל. (ואל תטרח לקשקש על גזענות כי אני לא מהבורים האלה שאין להם מושג מה חברי המשותפת אמרו ועשו, שלא קראו את המצע שלהם ולא את מסמך החזון של ערביי ישראל ולכן יפלו בקלות בפח ההאשמה ב”גזענות”). אם לגיטימי לתת לאויב להכריע, אז יש לכם רוב, אז בבקשה, התכבדו והקימו ממשלה, כך שכל האזרחים לפחות ידעו מה מוכנים כחל”ב וליברמן למכור תמורת שלטון או נקמה אישית כי הרי המשותפת תדרוש תמורה לתמיכתה. על סמך זה האזרחים יחליטו אם להצביע להם בפעם הבאה.

   אם זה לא לגיטימי, אז יש לשמאל, כולל “ישראל ביתנו” ותל”ם שעברו צד, רק 47 מנדטים לעומת 58 של הימין. במילים אחרות, האויב רוצה להפטר מנתניהו והמיעוט השמאלני גם רוצה להפטר מנתניהו. עדיין טכנית אתם הרוב, אז הקימו ממשלה. הימין לא מפריע לכם להקים ממשלה. גנץ קיבל את המנדט.

  2. 58 זה גם לא רוב והטח עם החרגים הלא ציונים הם יושהים בגוש ה58 בגלל כסף זה מה שמענין אותם מה שאבסורד במדינה שרוב הציבור הם חילונים או מבורתיים שעובדים משלמים מיסים מתגייבים ורבים ביניהם ומי שנהנה מזה זה החרדים וכל מיני קיצונים מימין ושמאל יכלה להיות פה מדמשלה של 66 מנדטים של שפויים עצוב ככל שיש סכבוך ערבי ישראלי המדינה מפוצלת ומי שחוגג על זה זה הסחטנים

  3. הדעה של שונאי ישראל מבחוץ הערבים ומבית מר”ץ לא מעניינת את 2 מליון היהודים שתמכו בראש ממשלתנו האהוב בנימין נתניהו. רק בנימין נתניהו בהישג יד להרכיב ממשלה של יהודים ואוהבי יהודים וארץ ישראל. לשמאל אין אפשרות, אז את מי רוצים ואת מי לא רוצים?

  4. ליעל –
   רוב תודות. שוב הוכחת שאנשי המחנה שלך שפויים ממש כפי שהם יודעים לאיית.

 4. האמת היא שזה בדיוק הפוך! כחול לבן פועלים על פי החוק והדמוקרטיה, ונתניהו והליכוד מנסים לשבש הליכים ולכפות את עצמם ואת דעתם על העם!

  1. מה שכחול לבן עושים אולי חוקי, אבל ללא ספק מסריח עד לב שמיים.
   ובקשר לדמוקרטיה – הרי אתם צווחים תמיד שבדמוקרטיה אמיתית הרוב חייב להתחשב במיעוט. וזה נכון שבעתיים במצב הנוכחי, כשהרוב שלכם קטן ביותר, עשוי להתמוטט בכל רגע, ומבוסס על עריקים (ליברמן) ועל הונאה מובהקת של רבים מן המצביעים (אנשי המרכז בכחול לבן). אולם, הפלא ופלא, ההתחשבות שלכם במיעוט פשוט אפסית. אל תתפלאו שכאשר ממשלת הזוועות שלכם תיפול, וזה יקרה מהר מאוד, אנחנו ננהג בכם כפי שאתם נוהגים בנו כעת. נגמרו ימי ה – “זה לא יפה, זה לא ראוי” והטיפול בבג”ץ ובשלל העמותות והקרנות המגונות שלכם, בכפפות של משי. כל זה שייך להיסטוריה. ממשלת הימין הבאה, שתקום הרבה יותר מהר ממה שאתם מתארים לעצמכם, אפילו בחלומותיכם הגרועים ביותר, תגרום לכם להתגעגע לממשלות נתניהו.

 5. תשובה ל”אזרח נאמן לעמו ולארצו”: נתניהו והליכוד – אלו ששיתפו פעולה עם הרשימה המשותפת הרבה פעמים מאשימים אחרים!!! לידיעתכם וזו עובדה: נתניהו השתמש ברשימה המשותפת הרבה פעמים למטרות שונות, להעברת תקציבים, ביבי אפילו שיתף פעולה עם הרשימה המשותפת כדי לפזר את הכנסת באפריל 2019. אז תקראו לביבי ולליכוד משתפי פעולה עם מחבלים… זוהי צביעות שאין כמותה להאשים את כחול-לבן בשיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת כאילו שזה דבר איום ונורא, כאשר הליכוד בעצמם שיתפו איתם פעולה הרבה פעמים! מכניסים לאנשים לראש כל מיני רעיונות ואנשים אוכלים את זה. זה מביש עד כמה ביבי שטף לאנשים את המוח כך שהם רק חוזרים בלי הכרה על האימרות הפוליטיות שלו שנועדו רק להשמיץ וללכלך על אחרים. הגיע הזמן לשפיות וליושר מידות בממשלת ישראל, כל הצבועים והמושחתים שישארו בבית ומחוץ לממשלה, אין להם מקום בייצוג של עם ישראל. שילטון השחיתות וההסתה של נתניהו צריך להסתיים, וכמה שיותר מהר, כדי לאפשר לישראל להרפא מהמחלות שביבי יצר שפגעו במוסריות ובאחדות של עם ישראל.

  1. אתה השטוף מח פה מהדער שטירמר מרחוב חוקן וחבריו. אנחנו מכירים רק שלטון שחיתות אחד, וזהו שלטון השמאל של רבין, פרס, ברק. בכל מקום שהשמאל נוגע נוצר מדבר שממה. אין ולא הייתה מעולם קואליציה שהוקמה על בסיס תמיכה של הערבים שונאי ישראל. החרדים אוהבי יהודים יותר ממך ואוהבי ארץ ישראל הרבה יותר ממך. זו מרכז התרבות שלהם אהבת היהודי ואהבת ישראל. כל גינויי הגנאי שלך, צבועים מושחתים וכו’ לא יכסו על ערוות נכונותך להשתלט על היהודים באמצעות קולות של שונאי ישראל השואפים להכחידנו.

  2. ביבי שיתף פעולה עם טיבי ושות’ באופן מוגבל, כדי למנוע חוקים וממשלות של השמאל, שהיו מועילים בעיקר לערבים. זה שטיבי הנחשב לגאון אצלכם, הסכים לכך, רק מעיד על עליבותו כפוליטיקאי.
   אבל לפי ההיגיון המרשים שלך, אם שיתוף פעולה מוגבל הוא רע, הרי שיתוף הדוק ומשמעותי, בסגנון עופר שלח, הוא דווקא טוב. אכן, לפי “היגיון הברזל”הזה, ניתן להבין כיצד בא לעולם מסמך אווילי כמו הסכם אוסלו. אותו ההיגיון הקלוקל, אותן הנפשות הפועלות, ואותן התוצאות הנוראות. וזה בדיוק התבשיל הרעיל שאתם מבשלים לנו גם כעת. מפחיד.

 6. ומה עם המשחקים של ביבי שלא מוכן לממשלת אחדות עם אנשים שהאג’נדה שלהם דומה לשלו? שחייב לשבת עם החרדים בכל מחיר שהם רוצים חייב לתת לרבנים כח ולחזק את התרבות האנטי דמוקרטית שלהם?
  מה עם בנט שלא מסכים להיפגש כם גנץ למשא ומתן אפילו?
  למה בימי משבר כזה זה לא משתנה?
  מאוד מצער.
  אכן גם גנץ עשה לא מעט שטויות וצריך לשבת עם ביבי לתקופה בשביל האחדות אבל מי שמונע הקמת ממשלה באמת ומשחק משחקים פוליטיים בזמן משבר זה ביבי!

 7. רק הימין מתנהל באחריות. לא מוותר על הגוש.סוגר את בתי המשפט.דוחה הקמת וועדות ומתעקש ביבי ראשון..הכל באחריות

  1. מה לעשות שלימין יש 58 מנדטים עם אידיאילוגיה די אחידה. זה נקרא גוש.
   מנגד, יש 62 מנדטים, שאם לא השנאה המטורפת ומטורללת לביבי, לא היו יכולים גם להסכים שהשמש זורחת במזרח.
   אז כן, לביבי, בתכלס ובלי קשקושים, יש רוב. מעשית. וזה הכול.
   ואנחנו מעדיפים עוד בחירות מלפרק גוש אידיאולוגי של שותפים לדרך ולדעה.
   לא מפחדים מבחירות רביעיות.
   נראה כמה מנדטים כחול לבן יקבלו בלי השקרים שלהם כשכולם כבר יודעים שאין להם בעיה להקים ממשלה בתמיכת מהללי מחבלים.
   נשמח לבדוק את הנושא אם בכחול לבן לא יתעשתו ויבינו מה באמת המצב הפוליטי שלהם 🙂

  2. התרומה הגדולה ביותר לדמוקרטיה ולזכויות האדם זו סגירת בתי המשפט שהפכו למרכז של עריצות ושחיתות

  3. א.למה להפנות עורף לידידים אוהבי המדינה שרק הראו נאמנות כל השנים? אגב, גם כחולבן זה גוש(חוסן לישראל, יש עתיד ותל״ם) רק שהם רצים כמפלגה אחת. אם גנץ דורש כפיות טובה שקודם ידרוש מעצמו ויציע להשאיר בתמורה את יש עתיד(אלה שקראו לרוץ עם הרשימההמשותפת) מחוץ לקואליציה ואז נדבר.
   ב.זו בכלל המהלת בתי המשפט שסגרה את מערכת המשפט כמו כל מקום עבודה.
   ג.הליכוד רוצים להקים ועדות אבל כחולבן מסרבים להקים עד שיבוטלו ההגבלות על ריכוז של לא יותר מ10 אנשים במקום אחד.
   ד.נתניהו חייב להיות ראשון. הבעיה עם ממשלת אחדות היא שכל צד פוחד שהשני יפיל את הקואליציה וילך לבחירות רגע לפני שהוא יצטרך להעביר את ראשות הממשלה. נתניהו הביא ערבות של החרדים(אם הוא לא יעביר הם ימליצו בפעם הבאה לגנץ)-מה גנץ מציע?

  4. אולי הם סגרו את בתי המשפט כי יש קצת קורונה באוויר? אם רוב המפעלים, הקניונים, בתי העסק וכו’ נסגרים, בתי המשפט אמורים להיות יוצאים מהכלל? מדוע? כיוון שככה מתחשק לך? שימותו אנשים, העיקר שביבי יכנס לכלא? עד כדי כך הידרדרתם? אבל בעצם, למה לשאול? די לקרוא את הפוסטים החולניים של לפיד ובוגי, כדי להבין שהתשובה היא – כן.

 8. היה כייף לקרוא את הכתבה.הבחור יודע
  לענות על כול שאלה ענינית..ישר כוח

 9. אני רוצה לשאות את הליכוד תנו שם אחד שם אחר מנצניהו נגיד אבל רק נגיד שביבי חלה בקורונה ומת מי הייתם ממנים במקומו

  1. אישית אני בעד ברקת , מוכשר ואיכותי עם רזומה לעיניין

 10. צביעות מוחלטת.
  לתמוך בשחיתות מותר.
  למנוע פעילות מהכנסת מותר.
  לחוקק חוקים פאשיסטיים מותר.
  חוקים למניעת שחיתות אסורים.
  הכרה ברוב הדמוקרטי חו”ח.

  1. יש לך רוב? תקים ממשלה.
   מי עוצר אותך בדיוק?

  2. מהיכן הבאת את הכינוי פשיסטים? אתה קורא קבוע את הדער שטירמר מרחוב חוקן? באיזה עולם אתה חי? אתה קומוניסט? אתה דפוק על כל הראש

 11. ממש עצוב שיש לנו חבורת אידיוטים בממשלה, קודם כול לפי דעתי מרצ והמשותפת צריכות או להפסיק את תמיכתן בחתימה על הסכם בBDS ובטרור או לעוף, שתיים גנץ ולפיד רוצים דקטטורה כדי להעיף את נתניהו ואל תבלבלו לי תמוח שלו וכול אחד משחק אותה מבין, ביבי נכשל בכלכלה הוא בכלל לא לקח את הגישה הקפיטליסטית שהוא טוען שלקח, הוא ממש לא מממש אותה בכלכלה ובגלל זה אנחנו עדיין מתקדמים לאט ממדינות קפיטליסטיות, לפי דעתי, עדיף להשאר עם ביבי וזו רק בלי הסכם עם הערבים שמכנים את עצמם בקשר שקוראים לו “פלסטינאים” שברור בדיוק מי הם ומה השקרים הללו רק חבל שאף אחד לא פועל נגדם, פשוט בושה לחיות במדינה הזאת כרגע, צריך מישהו אסטרטגי עם גישה קפיטליסטית ועם ערכים ליברלים, מישהו צעיר שלא קקשור לפוליטיקה ומישהו שהיה בצבא אבל לא חייב זה יכול להיות בונוס, זה מישהו שישראל חייבת ושיהיה מסורתי כי חייב להיות נגד השקרים של הערבים.