הנחשול בשמאל הופך למסוכן

חלקים בשמאל באמת סבורים כי הצד היריב אינו זכאי להליך הוגן ומותר לאיים עליו ולפגוע בו ובפרנסתו

צילום מסך מתוך ערוץ כנסת


***

מאז שד"ר קרן אסייג, חוקרת סרטן צעירה באוניברסיטת חיפה, יצאה בגלוי כתומכת רפורמה ושאלה היכן מציבה אותה העמדה המוסדית של אוניברסיטת חיפה נגד הרפורמה, היא גילתה שבחוגים מסוימים דמה הותר.

אורי משגב ציטט באופן מסלף פוסט שכתבה ד"ר אסייג, ובפוסט משלו השווה אותה למדענים שעבדו בשירות הנאצים. משגב כינה את דבריה "טקסט שטירמרי" וקרא למקום עבודתה לפטר אותה.

כבר זמן מה אני חושב שאנחנו מאחרים בזיהוי התהליכים בישראל ושמשגב אינה המזהה, הוא התהליך. הוא ועיתון 'הארץ' בו הוא עובד ונטייתו הטוטליטרית הולכת ומתבלטת. כלומר הם חלק מהתהליך, חלק מהנחשול שעומד להפוך למסוכן. אלו החומרים מהם בנויים משטרים טוטליטריים ופסיכוזות של ההמון: נירמול הדרגתי של הרעיון לפיו לאנשים ה"רעים" (בעיני המתבונן) לא מגיעות זכויות, לא מגיעה הגנה של החוק, לא מגיע הליך הוגן ומותר לפגוע בהם ובפרנסתם.

ההבדל בין דמוקרטיה למדינה טוטליטרית לא באמת ברור לאנשים כמו משגב. הרעיון של הליך הוגן, ממשלה מוגבלת וזכויות שוות, זר לו. בעיני שכמותו יש רעים וטובים, והוא וחבריו רשאים לקבוע מי הוא מי. ואחרי שקבעו מי הרעים, צריך להבהיר לאותם רעים כי הקונספט של זכויות והרעיון של שלטון החוק או חזקת החפות, לא חלים עליהם.

מכיוון ששוחתי איתו לא פעם (אם "שוחחתי" זו המילה המתאימה) אני יכול להביא כל מיני דוגמאות. נסתפק באחת: משגב לא סלח לבית המשפט על זה כך ש-11 שופטים הניחו לנתניהו להקים ממשלה. העובדה שהם פסקו לפי חוק יסוד, ושבעצם שום שופט סביר לא יכול היה להחליט אחרת, לא עניינה אותו בשיחותנו הרבות.

נתניהו רע, אסור לתת לו לממש את ניצחונו בקלפי, לעזאזל החוק, וגם לא מעניין אילו עבירות עשו רשויות האכיפה במרוץ להרשיע אותו. נתניהו הוא דמון ומקומו בכלא. הליך או לא הליך, מה זה חשוב? דרך ארוכה עשינו ממדינה שאפילו לאייכמן ערכה משפט פורמלי ועד למשגביזם הזה שאינו מודע לטוטליטריותו.

אז בעולם אותו המשגבים רוצים לכפות עלינו, לשמאל מותר לזהות תהליכים ולקרוא לימין סרטן. לימין אסור לקרוא לשמאל סרטן, כי זו הרי הסתה. אבל ד"ר אסייג לא קראה לשמאל סרטן. משגב הציג לעוקביו מצג שווא, על ידי כך שחתך מתוך הפוסט שלה את הקטע הזה:

כפי שמערכת החיסון מורכבת מסוגים שונים של תאים לוחמים ואמיצים, כך גם עם ישראל מורכב מאנשים טובים שאוהבים את המדינה ולוחמים למענה, הן מימין והן משמאל"

לא השמאל, ולא חצי עם, וגם לא תנועת המחאה נגד הרפורמה (בעלה מתנגד לרפורמה) הם הסרטן בפוסט שלה. אז את מי היא כן השוותה לתאי סרטן ממאירים?

הנה כך היא כתבה:

מי זוכים לגלם את תפקידם של תאי הסרטן?

ניחשתם נכון – אלו אותם גורמים חזקים, עשירים, שופעי אינטרסים כלכליים ופוליטיים, פריבילגים ושבעים, שגורל המדינה וטובתה אינם נמצאים בראש מעיינם, בלשון המעטה.

האם מעניינת אותם רפורמה משפטית? לא ולא. האם מעניינת אותם הדמוקרטיה? לא ולא. אם כך, מה מניע אותם לצבור כוח, כסף, שליטה, יוקרה, סטטוס, הון פוליטי וכדומה. וכעת, אותם גורמים ממאירים, אשר הצליחו להחליש עד לכדי שיתוק את מערכת החיסון הלאומית, משלבים כוחות בניסיון להשתלט כליל על גופנו, מדינתנו"

ברור לי שאם מרקסיסט היה כותב על העשירים הנצלנים שהם מהווים תאי סרטן, משגב ושות' לא היו מרגישים שיש כאן בעיה.

דימוי הסרטן הוא אכן חריף מאד. אבל לרמוז שיש באופן בו ד"ר אסייג השתמשה בדימוי משהו הקשור לגזענות או גזע, משהו "שטירמרי", ולהשוות אותה למדענים שעבדו בשירות תורת הגזע הנאצית, זה לא רק מכוער, זה קודם כל שיקרי. (באותה הזדמנות משגב, שהוא מומחה גדול לביטלס, גם כתב בזלזול על הקריירה המחקרית של ד"ר אסייג – רומז ולא אומר, שהיא מציגה אולי מצג שווא לגבי היסטוריית התעסוקה שלה).

המעשה הלא ישר והמרושע של משגב בפוסט שזכה למאות לייקים)הוביל לכך שד"ר אסייג קיבלה מבול הודעות בהו כינו אותה ד"ר מנגלה והיטלר והאשימו אותה בנאציזם, לא פחות. עד כדי כך הגיעו הדברים, שהיא חששה כי אנשים יגיעו למעבדה שלה בכוונה לפגוע בה פיזית. אלו תוצאות צפויות, ואם משגב לא שיער שכך יקרה אהיה מופתע מאד.

ודבר אחרון. דימוי הסרטן הוא חריף ביותר. אכן. יש להיזהר בו. אבל בפיה של חוקרת סרטן הוא לא קללה סתמית – הוא עולמה המקצועי שמתוכו, כמו כולנו, היא שואבת תובנות. האם זה הדימוי המוצלח ביותר? לא בטוח. אבל אין בו אפילו שמץ ממה שמשגב מייחס לו. כל קורא הגון של הפוסט יוכל לראות זאת.

ואפשר להבין גם את התחושות מהן יצאה חריפותו של הפוסט. ד"ר אסייג עובדת בתוך מוסד בו אי אפשר עוד להתעלם מעוצמתן הגוברת של רוחות המקרתיזם. ובמובן הזה היא לא בצד המאיים, היא הצד המאוים.

לא שזה הפריע למשגב להגביר את האיום. לרעים הרי מגיע. והוא הרי מהטובים. היי! הטובים כבר הוכיחו שהם טובים, לא? הם כבר הדגימו מספיק אהבת האחר כלפי האחר הפלסטיני, אז יש להם פטור ממוסר כלפי אחיהם היהודים.

***

הצטרפו עכשיו למהפכת התקשורת 
תמכו בגדי טאוב ובאתר מידה

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

17 תגובות למאמר

 1. ל"מרבה ההפתעה",

  דברי הנרקיסיסטים, שבטוחים ש___ (השלם ערך נאור, הנשמע טוב ובומבסטי) זורח מ*שבנם, מוכיחים באופן פרדוקסלי דווקא בדיוק את ההכרח בתיקון מערכת המשפט.

  כל הציטוטים המובאים במאמר, אסורים כבר עפ"י החקיקה הקיימת. דוגמא מהירה, ממש על "קצה המזלג" לדוגמא כאן: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001301982

  והעובדה, שאנשים אלה מרשים לעצמם לכתוב זאת, ללא שום חשש מהעמדה לדין – מציגה בדיוק את מערכת המשפט במערומיה.

  מערכת משפט לצדה ה"אנשים האחרים" מרשים לעצמם לכתוב דברים אלה ללא שום חשש מהעמדה לדין – היא בדיוק פגיעה במערכת החיסונית של החברה בישראל. הדימוי אם כך, אכן מדויק.

 2. אורי משגב , אינך חושש שאם יתממשו שאיפות מנהיגי המהפכה המשטרית בהפלת הממשלה הנבחרת והחוקית, שמצפים ושואפים שתתחולל מלחמת אחים ויש כאלה שקוראים לה מלחמת אזרחים, במלחמה כזו אם תתחולל אתה נמצא ברשימת אוייבי העם והדמוקרטיה שהבאתם מלחמה זו עלינו,

 3. מאמר חשוב.
  רבים בימין עוד משוכנעים שהשמאל בור ומנוצל בידי בעלי כח שמטעים אותו ואם רק יסבירו לו את המציאות הוא יבין.
  אבל האמת היא שרובו המוחלט של השמאל שטוף שנאה בסיסית שמונעת ממנו לשקול ואפילו להקשיב ברצינות.
  כל עוד הסברים לא יוכלו להיכנס לאוזניים, הם לא יעזרו.

 4. "הם כבר הדגימו מספיק אהבת האחר כלפי האחר הפלסטיני".
  השורה האחרונה מתוך המאמר מסבירה את שורש ההתנהגות השמאלנית – הם אוהבים את הפלסטינים או את הערבים ושונאים את היהודים.
  איך יתכן שיהודי אוהב את מי שמאיים להשמידו ושונא את אחיו היהודים? זו לא התנהגות נורמלית של בן עם שמאויים פיזית בהשמדה. ובכן אני טוען שהתנהגות זו אצל חלק נכבד מהיהודים היא מורשת גנטית של 2000 שנות התרפסות נרצעת כלפי הגוי האלים בתוכו ישבו בגלות.
  הגוי הזה בארץ מגולם מבחינתם ע"י הערבים וכלל לא חשוב שהם לכאורה מיעוט בארץ כי הם רוב עצום בסביבה עויינת המאיימת להשמידנו. זו הסיבה לכך שהם מפגינים חיבה לערבים, מתחנפים אליהם ולעולם לא משמיעים מילת ביקורת נגדם. מאידך הם תוקפים בשצף קצף את יהודי הימין שבעמידתם האמיצה כנגד אויביהם חושפים יום יום את קלון השמאל ומי שקלונו נחשף שונא יותר מכל את החושף.

  1. נכון.
   רק צריך להוסיף שרבים מהשמאל אוהבים ערבים ושונאים מתנחלים כי זה מה שהגויים בוושינגטון ואירופה רוצים לראות. וריאציה נוספת של אותה מורשת.

 5. אם אורי משגב פירסם את מה שנטען במאמר (לא בדקתי מה נכון מכל זה. יש גם אפשרות שגדי טאוב כתב בצורה עדינה מדי על פירסומיו של אורי משגב), הרי שזו הכחשת השואה.
  אז מה הבעיה לדון את אורי משגב כמכחיש שואה? מי ומה מכריחים את הימנים להגיש תלונה נגד אורי משגב דוקא למשטרת ישראל, כדי שאם הוא יגיע למשפט, זה יהיה משפט אי-צדק במדינת ישראל? למה לא להגיש נגדו תלונה לבית דין אירופאי על עבירה על אמנת IHRA (למשל. בוודאי ישנן עוד אמנות וחוקים שתקפים רק במדינות מסוימות אבל אפשר להגיש נגדו תלונה במדינה כזו)? ולאורי משגב בוודאי יש שלדים רבים בארון, שאפשר להשתמש בהם כדי לדרוט שהצדק ייעשה לעיני כל.
  מה הבעיה להשתמש בנשק של אורי משגב, כדי לתקוף אותו?

  האם יזיק לכולנו אם הימנים יתקפו את השמאלנים באמצעים משפטיים מחוץ לישראל? חד משמעית כן!
  האם השמאלנים תוקפים את מדינת ישראל מחוץ לישראל? חד משמעית כן!
  האם השמאלנים, כמו הערבים, מנצלים לרעה את מתינותם ותחושת האחריות הלאומית של היהודים הימנים, ומשתמשים בממסד ובמערכות השלטון כדי לפגוע ביהודים ימנים, גם במחיר פגיעה במדינת ישראל כולה? חד משמעית כן!
  אם כך הגיע הזמן שנפסיק לחשוש מפני פגיעה בכולנו, כי השמאלנים כבר פוגעים בכולנו. אז אפשר להצטרף לשיטות של השמאלנים, ולתת להם להרגיש מה הנזק שהם עושים, גם ובמיוחד לעצמם. מה שהשמאלנים מבשלים, הם צריכים לאכול בעצמם.

 6. השמאל הישראלי הוא סניף מקומי של תנועת הפרוגרס האמריקני (מערבי) וכמו הקומוניסטים, מוריהם הרוחניים, הפרוגרס רואה עצמה כתנועה מהפכנית.
  מהפכנית כנגד ערכי המערב הקלאסיים, נגד הדת, המשפחה, רעיון הלאומיות, נגד הרעיון הדמוקרטי עצמו (מקדשים פקידים לא נבחרים ובזים לנבחרי ציבור), החשיבה הרציונלית וחופש הביטוי.
  הם רואים את העולם באופן דיכוטומי לחלוטין, עולם של טובים ורעים, שחור ולבן כאשר "אויב המהפכה" הוא הרע האולטימטיבי – אין להתווכח אתו אלא להחרימו לחלוטין (תרבות הביטול).
  הפרוגרס דורשת ציות מוחלט וקונפורמיזם רעיוני משום שוויכוח רציונלי מטבעו עלול לגרום להטלת ספק ואין לאפשר זאת, מכאן הנידוי "מהמחנה" מכל מי שסוטה במילימטר מן הדרך שנטוותה.

 7. זה ה- DNA של רב המגזר הממשלתי, האקדמי, התקשורתי והבטחוני
  ———————————————————

  לפני כשבועיים היה דיון לאחר ארוע בו בליבו של רוה"מ הושם קוצב לב.

  המקום, חברה ממשלתית בבעלות 100% של מדינת ישראל.

  הדיון בנוכחות כ- 20 אנשים.

  בשמאל טוק, שלפני תחילת הדיון מול כל השולחן אמר אחד העובדים שהלוואי שליבו של רוה"מ ידום.

  עצם העובדה שבחברה ממשלתית עובד מרשה לאמר זאת בנוכחות כולם מבהיר מה ה- DNA של הארגונים הללו.

  אחד העובדים עם look של מתנחל קם ויצא מהדיון לחצי שעה ואז חזר. אמרתי לו אחרי הדיון שהרב חושבים כמוהו אבל הבון טון בקרב הדור הוותיק הוא שמאל מובהק.

  הממשלה לא שולטת במינויים ואז המשטרה יחד עם הפרקליטות מנסחות כתב אישום כנגד רוה"מ בעודו בפעילות בינלאומית בחו"ל. על תוצאות הבחירות זה לא השפיע כי הצבור הימני מבין מה קורה בישראל.

  הצבור הימני לא יוצא להצביע על פי כוחו כי הוא מבין שהימין לא בשלטון. כל הרמטכ"לים נראים ונשמעים ב- 20 השנים האחרונות אותו הדבר. אם הימין מהווה 80% מקציני החי"ר והשיריון על מגרש המסדרים בבה"ד אחד. איך כעבור 30 שנים לא רואים ולו אלוף אחד במטכ"ל שלא עם דעות של שמאל? פשוט גם הוא מבין שהימין לא עובר את דרגת הרס"ן.
  למה תמיד אלוף פיקוד מרכז מבקש לפגע ביהודים ולהטיב עם המוסלמים?

  מי שאשם הוא נתניהו שהיה צריך לפטר את היועמ"שית ביום הראשון לכהונת הממשלה.

  כשהיועמ"שית שלכאורה מייצגת את הממשלה מביעה דעות של האופוזיציה גם בביהמ"ש – אחת דינה להיות מפטורת ומאות מעובדי משרד המשפטים ביום החלפת השלטון.

 8. אמא שלי תמיד הזהירה אותי לא להתבטא פוליטית.
  האמת שאם הייתי מתבטא היום כימני הייתי חוטף בדיוק כמו הדוקטורנטית הזאת. אמא שלי צדקה. היא עברה בעצמה את כל מה שהיום אנשים מזדעקים על משפט נתניהו וכו'.

  זו המדינה. מדינת סמול. מדינה עם מוחבראת. מדינה בלי זכויות נחקרים. מדינה עם דיפ סטייט. מדינה עם הרבה מאוד אנשים מגעילים. והאמת היא שהרבה מהם הרבה הרבה יותר גרועים מאורי משגב. אצל משגב , בתוכנית "מבקרי המדינה", דווקא זיהיתי גם אנושיות. הוא מעצבן ברמות, גדי, ואתה צודק, והוא די חלול מבחינת הטיעונים השמאלניים המטורפים והשקריים שלו, אבל לפעמים הוא גם אמר לך, גדי, "אני מסכים" ויצא קצת נגד המחנה המטורלל של הסמול. הוא אדם קיצוני ודוחה אבל היית משווה אותו ליאיר גולן? לאולמרט? לדן חלוץ? אלו האנשים הדוחים והמסוכנים שבליבה של מדינת ישראל וזה עצוב ומטורף.

 9. לא ידעתי שהנאורים הם בעצם הביריונים המסוכנים שבחברה .

 10. הדבר הכי קרוב להשתוללות האספסוף הסמאל-פאשיסטי בישראל הוא התנועה הנאצית בגרמניה בימי רפובליקת ויימאר. אם העם שלנו לא חתעורר בזמן כדי להגון על ריבונותו וחרותו נמצא את עצמנו שם – במשטר טוטליטארי מהזן הנאצי-קומוניסטי: עם משטרה חשאית, גולאג וכיתות יורים.

 11. השמאל שרוממות הדמוקרטיה תמיד בגרונו – מאז ומתמיד התמחה בהשתקה וסתימת פיות של אלה שלא חושבים כמוהם…

 12. ממש מצחיק שאתר מידה מלין על סכנת מקארתיזם מצד ה"שמאל". כדאי היה שמוסד העוסק במחקרים חברתיים ופוליטיים יבחין כי השמאל נמחק מהפוליטיקה הישראלית. רוב מתנגדי הרפורמה, יותר ימנים ממרבית אנשי הקואליציה. ולגבי "רדיפה בגלל דעות פוליטיות" יש להזכיר, כי בימים אלו ממש, הבט"פ שלל ממוחים שהם גם קציני צבא ולוחמים מיומנים, את נשקם האישי, למרות הגידול באירועי הטרור.

  1. כמו כן יש להזכיר שאף מילה בתגובה המקושקשת לעיל אינה אמת.
   ראית מה זה – יש פה חופש דיבור אפילו לחרטטנים כמוך

 13. אורי משגב הוא חלאת המין האנושי. באמת שקשה לחשוב על אדם גרוע ממנו מקרב המתנגדים לרפורמה.