ירושלים בוערת ואובמה מחכה למונגולים

דאע”ש טובחים בשיטת האיינזצגרופה וזוכים לפרסום וגל מעריצים אפילו אצלנו באקדמיה הישראלית. ומי קשר בין הפיגוע המתועב בירושלים לעופר וינטר?

ד”ר אורית גלילי צוקר מוצאת קשר עמוק בין רצח התינוקת בירושלים, מותם של צעירים דתיים בטרק בנפאל, ולוחמיו של עופר וינטר • החבר’ה מדאע”ש, אלה שד”ר ענת רימון אור מעריצה, טובחים בשיטת האיינזצגרופה וזוכים לפרסום וגל מעריצים במערב ובערב • הרעיון הגדול של החששין מלפני אלף שנה עדיין חי ובועט • אז, חוסלו הטרוריסטים האיסלאמיסטים בידי המונגולים. היום המערב מגמגם מול הג’יהאד

הרוע אותו רוע; הפגנה פרו פלסטינית בקשמיר. צילום: TAUSEEF MUSTAFA / AFP
הרוע אותו רוע; הפגנה פרו פלסטינית בקשמיר. צילום: TAUSEEF MUSTAFA / AFP

לפני המנה העיקרית קצת אד הומינם, כי מגיע לה. אורית גלילי צוקר או ליתר דיוק ד”ר גלילי צוקר מגעילה אותי. לא בשל העובדה שעבור בצע כסף היא מכרה את תומתה האידיאולוגית כדי לעבוד עם אדם אותו היא מגדירה כ”מנהיג ששקוע בתאוות שלטון בלתי ניתנת לריסון…”. אופורטוניזם אני יכול להבין. טבע האדם אינו זר לי. צוקר גלילי מגעילה אותי משום שהיא השתמשה בטרגדיות מזעזעות בכדי לפגוע בקורבנות שני אסונות, אחד מעשה הטבע, השני מעשה אדם.

יום לאחר הפיגוע הנורא בירושלים בו נרצחה התינוקת חיה זיסל ברון הי”ד, פרסמה ד”ר גלילי צוקר פוסט בפייסבוק בו האשימה את הורי התינוקת בגרימת מותה ואת בני הציונות הדתית בחיפוש אחר חוויות אקסטרים שהובילה למותם בנפאל. אני מצטט וסליחה על הניסוח העילג, כך הוא במקור.

“מתוך חמשת המעורבים בסיפור האסון בנפאל: השניים שקפאו למוות בשלג, תמר אריאל ונדב שוהם, והשלישי איתן עידן… הם מהציונות הדתית”, כתבה ד”ר גלילי צוקר. “מה מושך צעירים של המגזר הדתי לאומי, שכל כך סמוך ל’צוק איתן’, שם הם היוו רוב לא מבוטל, לקבל החלטות כל כך אקסטרימיות, במובן זה שהן כל כך רחוקות גיאוגרפית מישראל ומהעניינים שמעסיקים אותה בתקופה זו בשגרת היום יום… האם השקפותיהם ומעורבותם רק לא מזמן בצוק איתן (שפקודת המלחמה של עופר וינטר משקפת זאת) אינם חלק מהלופ האינסופי של מעגלי מלחמה, מוות והיעדר אופק של חיים נורמאליים במדינת ישראל?”.

“ואתמול, כשתינוקת בת שלושה חודשים מצאה את עצמה מעורבת בפיגוע ומשלמת על כך בחייה והסבא שלה, שבכלל לא חי כאן, מקבל זמן תקשורת רב מדי ומבטא בפאתוס משיחי את הטיול שלה לכותל ולהר הבית – עולות שוב המחשבות על השיח הציבורי שאינו מאפשר מחשבה שונה מהדיווחים ההיסטריים היהודיים, הדתיים והלאומיים. המחשבה שנעדרת מהשיח אינה מרפה: האם הורים חרדים, כמו הצעירים מהמגזר הדתי לאומי, מחפשי החוויות האקסטרימיות בנפאל, מקבלים החלטות לא רציונליות שאינן מחוברות למציאות הישראלית וקולעים אותנו בלופ אינסופי לפסטיבלי מוות אינסופיים שהתקשורת עטה עליהם מטעמי רייטינג מובהקים? האם ההורים שלקחו את בתם התינוקת לא עשו שיקול שכל הורה בירושלים אמור לעשות בימים אלה ולשאול את עצמו איך להימנע מחיכוך מיותר בנתיבים מסוכנים לילדיו? האם אין הבנה מינימלית שמסוכן להסתובב בירושלים במקומות שבהם הם הסתובבו עם תינוקת בת שלושה חודשים?”.

מה אשמים הפולנים שקפאו למוות?

עד כאן גלילי צוקר. אז בואו נבדוק: 40 איש נספו באסון “הפס” בנפאל, רובם תיירים לא ישראלים. בראיון איתי סיפר איתן עידן כיצד סמוך לו בשלג, שכבה קבוצת תיירים פולנים שסבלה מהיפותרמיה עד שלבסוף קפאו למוות. הפולנים, כמו תיירים אחרים לא לחמו ב’צוק איתן’ תחת עופר וינטר, לא הייתה להם כיפה סרוגה או שקופה, כל רצונם היה לטייל באחד המקומות היפים העולם. הם ודאי לא העלו על הדעת שאסונם ישמש פסבדו-אינטלקטואלית סוג ז’ כאמצעי להאשים דוסים ב”לופ האינסופי של מעגלי מלחמה, מוות והיעדר אופק של חיים נורמאליים במדינת ישראל”. שום סיבה ומסובב, שום אישוש בעל תוקף לתיאוריה מופרכת שכל מטרתה הטחת רפש בציבור הדתי לאומי שלדעתה מרחיק מכאן שלום וחיים נורמאליים.

אם גלילי צוקר היא פרי האקדמיה הישראלית, הרי שעדיפה בהרבה דעתם של פחחים ונפחים. חמורה מכך היא ההשתלחות בהורים האבלים של התינוקת שנרצחה. כשיריב אופנהיימר מאשים את ההתנחלות כגורם לטרור פלסטיני אני חושב שהוא טועה ומטעה אבל אני יכול להבין את ההיגיון העומד מאחורי דבריו. אולם כשאורית גלילי צוקר מאשימה זוג הורים שבתם נרצחה בתחנת רכבת בלב ירושלים בקבלת החלטות לא רציונליות, או במילים אחרות ‘דתיות משיחיות’ משום “שמסוכן להסתובב בירושלים במקומות שבהם הם הסתובבו עם תינוקת בת שלושה חודשים”, אתה יכול רק לתהות עד כמה אדם יכול להיות נבזי בשימוש בשכול הטרי כדי להביע רעיון חלול ומשומש.

מי פה הקורבן?; משפחת רוצח התינוקת מהללת את השהיד. צילום: סלימאן ח'אדר/פלאש90
מי פה הקורבן?; משפחת רוצח התינוקת מהללת את השהיד. צילום: סלימאן ח’אדר/פלאש90

החברים של ענת רימון בפעולה

אחרי שעתיים, יוטיוב הסירו את הסרטון אבל אני יכול לספר לכם מה ראיתי במו עיני. פעילי זכויות האדם של ‘המדינה האסלאמית’, החבר’ה שד”ר ענת רימון אור מעריצה (“רציתי לכתוב ‘מתה עליהם’, אבל בסערת ההווה זה יכול להתפרש כעילה למעצר… בכול-זאת, יש משהו שובה לב באופן בו משיב הארגון הזה לאמריקאים…”) עומדים במדי הנינג’ה שלהם ומחסלים באופן שובה לב, באמצעות ירי הומניסטי, עשרות נשים וילדים בסגנון עדות האיינזצגרופה.

אז ככה, נכון להיום, יש לנו הרשאה דתית לשעבוד כופרים, אונס נשים, ורצח המוני של כופרים (ע”ע סורת השולחן בקוראן פסוק 35). גל תמיכה עממי במדינות ערב ובמערב הכולל התפרצויות קטלניות שהאחרונה בהם התרחשה ברובע קווינס ניו יורק, מוסלמי קיצוני תקף בגרזן שוטרים ופצע אחד מהם באורח אנוש. והתרופה: המעצמה הגדולה תוקפת מהאוויר במשורה, כך לפחות על-פי חסן נסראללה שטען שכל מתקפות האוויר האמריקניות לא משתוות ליום לחימה אחד של חיל האוויר הישראלי במלחמת לבנון השנייה.

אז בואו נחזור לאחור 1000 שנה. בערב סתיו בשנת 1092, עמדו שני גברים על אחת מסוללות מבצר “אלמות” הנטוע על שן סלע ומשקיף על הים הכספי. הצעיר מביניהם היה נציג השלטון המרכזי בפרס. השני, הזקן, חסן אבן-צבאח, הידוע גם בכינויו “הזקן מההר” היה מנהיגה של כת מוסלמית רצחנית. החששין. הזקן פנה אל הצעיר: “האם אתה מבחין בשומר העומד בסוללה מתחתינו?”. הצעיר השיב בחיוב, הזקן סימן בידו.

השומר, עטוף בחלוק לבן, פרש ידיו במחוות ברכה וזינק אל מותו בתהום מקציפה של מי ים קפואים. “אתה רואה”, אמר אבן צבאח לצעיר, “עומדים לרשותי 70 אלף איש ואישה כמותו. כל אחד מהם מוכן לפקודתי. האם לאדונך, המאליק שאה, יש אחד כזה?”. הווזיר הצעיר לא ידע להשיב. והזקן המשיך: “והשאה שלך עוד מבקש ממני להיכנע למרותו?”.

הזקן סימן בידו ושומר נוסף זינק לים. “זו התשובה שלי אליו. עכשיו, לך”.

כת החששין השיעית הייתה שורש הרע, מקור התרעלה של רצחנות האסלאם הג’יאהדיסטי. אבות אבותיהם הרוחניים והמעשיים של הרוצחים בשם אללה. האב-טיפוס של כנופיית הסדיסטים של החליפות האסלאמית, מחבלי אל-קאעידה ומתאבדי החמאס. הם לא היו רבים במספר אך בשל חוסר עכבות, אכזריות בלתי נתפסת והיעדר פחד מוות, השפעתם הייתה עצומה.

ממקום מושבו במצודת אלמות הפרסית היה אבן-צבאח משלח את שלוחיו הקטלנים אל קצוות ארץ. סולטאנים, וזירים, גנרלים, כולם היו נתונים תחת איום מוות של מתנקש מזדמן בדמות קבצן מדדה, דרוויש נודד או אף ידיד נאמן המתגלה כחבר בכת הסודית. המילה מתנקש, Assassin, בשפה האנגלית ובעוד שפות אירופיות מקורה במילה חששין, כינוי שהודבק להם בשל המיתוס כי חברי הכת נהגו לעשן חשיש שהשפיע על צייתנותם המוחלטת ואובדן כושר השיפוט האישי.

החששין התפרסמו בעקבות שורה של רציחות פוליטיות מרשימות. חסן אבן-צבאח, אימץ את שיטת הרצח כחובה דתית קדושה במלחמתו נגד הטורקים הסלג’וקים ובעלי-בריתם הח’ליפים הפאטימים המצריים. אלו היו הפרקים הראשונים במאבק הרצחני בין השיעה לסונה שאת פרותיהם המורעלים, אנחנו אוכלים עד עכשיו. הארגון הסודי שהקים אבן צ’באח התפשט מערבה לסוריה.

החששיון בפעולה. רצח ניזאם אל-מולק
החששיון בפעולה. רצח ניזאם אל-מולק

ריח יסמין משכר

הנוסע המתמיד מרקו פולו מספק תיאור ציורי של חיי הכת במבצר הראשי באלמות. על-פי עדותו, המצודה הובילה למקום דמוי גן עדן, או ליתר דיוק, גן עדן בגרסה המוחשית והגשמית ביותר. בוסתן מוריק, מקסים למראה המשקיף על נוף מרהיב. נהרות חלב ויין זורמים בין עצי הפרי המלבלבים, ריח יסמין משכר. בין שבילי הגן חוללו צעירות יפהפיות בעירום חלקי לצלילי מוזיקה שמימיית, מוכנות לכל תאווה, ערגה ותשוקה גופנית. אתם מבינים את התמונה. על-פי רשומות מרקו פולו היה הזקן מההר, בוחר חבורה של עשרה עד תריסר בחורים צעירים, בשיא כוחם ואונם, מסמם ומשכר אותם באופיום משובח ובשעה שצללו או נסקו לתוך הזיה מתוקה, היה מכניס אותם בשערי גן העדן המלאכותי. ושם בגן, אותם צעירים שבאו מחברה שמרנית ואדוקה היו זוכים לפורקן ניהיליסטי אורגיאסטי. סמים, סקס ואוכל משובח.

לאחר כמה שעות הנאה חושנית עילאית, כאשר הטריפ התפוגג והצעירים עברו מהיי לדאון, היה הזקן שולף אותם מגן העדן הפרטי ומבהיר להם שהדרך חזרה לתענוגות הגוף והנפש תלויה בצייתנותם ובמוכנותם למות מות קדושים. באופן כזה, באמצעות שטיפת מוח יעילה שמקורה בסימום והנאת חושים יצר הזקן מן ההר את חבורת הרוצחים השכירים המסוכנים ביותר שהעולם ידע אי פעם.

רק כעבור כ-160 שנה נסתם הגולל על הכת. בשנת 1256, בדרכו לכיבושי המזרח הקרוב, עצר הולאגו חאן, נכדו של ג’ינגיס חאן המונגולי, באלמות. המבצר נכנע ללא קרב מתוך תקוות מנהיג הכת לרחמיו. טעות. המונגולים לא חסו. הם טחנו את המבצר עד דק. גברים נשים וטף הושמדו כאחד. מבצר אחר מבצר של אנשי הכת חוסל באכזריות. בשריפה, בסקילה, בקבורה בחיים. את הרוע עצר רוע, לא שיח רב תרבותי.

 איפה המונגולים כשצריך אותם?

היום כלי הנשק שונים, הטכנולוגיה שונה, חוקי המלחמה ודאי שהשתנו, אבל הרוע האנושי הוא אותו רוע. את הח’ליפות האסלאמית, את הרעיון הג’יאהדיסטי, יש להעביר מן העולם אחרת הגולם יקום על יוצרו. ארצות הברית ואירופה לא יוכלו לעשות את זה לבדן, ודאי לא כשניחוח מסע צלב עולה מן האוב. העובדה שמדינות ערב השכנות לטירוף הזה, מהססות אם להצטרף ללחימה, ודאי ללחימה על הקרקע היא איוולת היסטורית. זכרו, אי אפשר לרכב על נמר ואי אפשר לצפות לנס מונגולי (אם אפשר לקרוא לכיבוש המונגולי נס באיזשהו אופן). אי אפשר לקוות שהבעיה תעלם בהינף התקפות אוויר. את הח’ליפות האסלאמית יש להשמיד וכדי להשמיד צריך נעליים גבוהות על הקרקע. לחסל באיבו את הרעיון השטני שהולך וצובר תאוצה אידיאולוגית, גם פה בישראל.

דיוויד כהן, תת שר האוצר האמריקני לענייני טרור ומודיעין כלכלי, הזהיר שלשום כי המדינה האסלאמית צוברת הון חסר תקדים באמצעות מכירת נפט, שוד וסחר בילדות ונשים חטופות כשפחות מין. איכשהו הוא יישר קו עם מדיניות אובמה לפיה אסור להעליב את הקטארים והטורקים, משום שהוא לא טרח להזכיר את התרומות הרבות שהגיעו לארגוני הג’יהאד מקטאר, את הרוח הגבית שהעניקה להם אל-ג’זירה, תחנת השידור הקטארית ואת העובדה שטורקיה עמדה מהצד וגם סייעה בשעה שמתנדבים לדאע”ש חצו אותה בדרכם לסוריה. קטאר היא אינטרס אמריקאי ולכן כהן לא מאזכר אותה ומציין רווחי נפט וסחר בבני אדם. בזרוע אחת האמריקנים מפציצים בסוריה ועיראק והזרוע השנייה חותמת על הסכמי סחר במיליארדים עם קטאר, שמלבה את האלימות באמצעות רשת טלוויזיה ומממנת את הג’יהאד העולמי. עלמא דישקרא. איפה המונגולים שצריך אותם?

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

9 תגובות למאמר

 1. גל, פעם שלישית (!) שאתה מספר את הסיפור על המתאבד לאחר הוראתס הזקן. בתור אחד שמאוד אוהב לקרוא אותך, זה קצת זלזול בקוראים שעוקבים אחריך., כי לא כיף לקרוא טקסט ממוחזר בגרסה שונה מאדם שבהחלט יודע לכתוב יפה.

  חוץ מזה, צודק בכל מילה. שבוע טוב שיהיה

  1. אני זוכר פעם אחת נוספת במקור ראשון אם אינני טועה והיתה גם תמונה. אבל מה רע בשימוש חוזר בחתיכת היסטוריה מלאת תובנה?

  2. לא מסכים ריי ריי. כל פעם סג”ל מוסיף עוד “בשר” לסיפור הבסיס המשובח גם ככה. אני נהנה מכל חזרה יותר מקודמתה.

 2. נו האמריקנים תומכים ומחזקים את האיסלם הפשיסטי מצרכים פוליטיים ומסחרים, מחזקים ניו נאצים במזרח אירופה מצרכים ואינטרסים גאופוליטיים….עוד לא הבנתם אם מי יש לכם עסק? ארצות הברית פועלת אך ורק לפי האינטרסים הצרים של האליטה שלהם, הבנקים והתאגידים והקומפלקס התעשייתי ביטחוני. אם יום אחד ישראל תעמוד לארצות הברית בדרך, הם ירמסו אותנו אם המגף שלהם ולא יעזרו כול היהודים האמרקנים העשירים שלוחשים לאוזניי חברי הקונגרס הרפובליקנים והשמרנים. לא ידעתם שארצות הברית גם מימנה וחיזקה תאגידים וחברות גרמניות ברייך השלישי? לא ידעתם שארצות הברית השקיע כסף במפלגה הנאצית לפני המלחמה?

 3. ריי ריי, חליק, פעם ראשונה שאני שומע את זה, קח בחשבון שלכל אדם מצליח יש כמה תכסיסים קבועים בשרוול שעוזרים לו לשכנע ולטעון, מי שחי בקרבו מכיר אותם ומתעלם, החדשים תמיד נפעמים.

 4. כתבת “את הרעיון הג’יאהדיסטי, יש להעביר מן העולם אחרת הגולם יקום על יוצרו”
  מי כאן הגולם? הג’יהאדיסטים? ומי הוא יוצרו של הגולם? למה זה רע שהגולם הזה יקום על יוצרו? בינתיים הם קמים על שאר העולם, זה יותר חמור.

 5. כמה שהיא אכולה בשנאה עצמית וכמה אפשר לגונן על הצד המרצח.
  אין ספק שהיא לא שפוייה ומחשבותיה מטורפות כשל דאעש.

 6. היא 50 ק”מ משם ולא רואים ממנה את הים הכספי
  תבדוק בגוגל ארץ