הם לא “עשבים שוטים”: נאווי, ‘בצלם’ והשמאל שאיבד את המצפון

עזרא נאווי ונאסר נוואג’עה, בכירים ב’תעאיוש’ וב’בצלם’, נחשפים כשותפים לרצח אפשרי של פלסטיני חף מפשע. הגיעה השעה לחשבון הנפש של השמאל.

רפרודוקציה. עזרא נאווי, צילום מסך מיו-טיוב

נשף המסכות נגמר. נאסר נוואג’עה, פעיל בכיר של ‘בצלם’, ארגון “זכויות האדם” המפורסם ונתמך מרכזי של ‘הקרן החדשה לישראל’, חובר לעזרא נאווי, בכיר ב’תעאיוש’, גיבור של קמפיינים מקומיים ובינלאומיים, ויחדיו, על פי תחקיר ‘עובדה’, הם מסגירים פלסטינים חפים מפשע לידי הביטחון המסכל הפלסטיני, שצפוי לענות אותם עד מוות.

“קודם כל זובור, אחר כך גזנגה”. כך, כשחיוך סדיסטי מרוח על פניו, התרברב נאווי בפני מי שחשב לשותף לדרך, על חלקו בחריצת גורלם של פלסטינים חפים מפשע למוות בעינויים בידי כוחות הביטחון הפלסטינים. אשמת הפלסטינים: רצונם למכור קרקעות שבבעלותם ליהודים, אולי במטרה להתחיל חיים חדשים במקום אחר ברחבי העולם. פשע נגד האנושות.

שותפו של נאווי למעל הוא, כאמור, לא אחר מאשר נאסר נוואג’עה, האחראי על פעילות ארגון ‘בצלם’ בגזרת סוסיה, אדם שמונה על ידי ‘בצלם’ לא רק לאסוף עדויות מצולמות כתחקירן, אלא לשמש גם כנציג רשמי של הארגון ולהיות אחראי בין היתר על אירוח וליווי חברי פרלמנט אירופאים ועיתונאים זרים המסיירים באזור הר חברון.

אסור לטעות. לא מדובר כאן בתפוח רקוב, כי אם בסלסלה מלאה בפירות באושים. עזרא נאווי הוא פעיל שמאל מרכזי. הוא מוכר לכל ארגוני “זכויות האדם” ואינספור אנשי שמאל יצאו להגנתו כאשר הואשם בעבירות חמורות בעבר. ניתן להזכיר כאן, בין השאר, את יהודית קרפ, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה שאמרה כי נאווי הינו “הגואל והמושיע של האוכלוסייה הפלסטינית”, את פרופ’ ניב גורדון, הבלשן נעם חומסקי, את גיבורת השמאל נעמי קליין, שיצאו כולם להגנתו, ואת זהבה גלאון שאמרה בדיון בוועדת חוקה של הכנסת כי “עזרא נאווי הוא אימפריה”. לאחר שהורשע בתקיפת שוטר הוקם למענו הארגון הבינלאומי “הוועד למען עזרא נאווי”, ולפני מתן גזר דינו הציג הוועד לשופטת מכתב תמיכה בפעילות נאווי עליו חתמו למעלה מ-20 אלף איש.

בסיומו של התחקיר ניסתה אילנה דיין לחלץ מגדעון לוי מידה מסוימת של חשבון נפש. היא שאלה אותו האם לא מדובר ברדיקליזציה שהתפשטה במחנהו הפוליטי ואשר הובילה את נאווי לחצות את כל הקווים האדומים. אבל לוי עצמו הוא מכר וותיק של עזרא נאווי. לא פלא אם כן, שתגובתו של לוי היתה ניסיון להמעיט מחומרת הדברים: “אם זה כל מה שמצאו השתולים הללו”, אמר לוי, הרי “שמדובר באות כבוד לארגוני זכויות האדם”. אדם שפוי יראה בכך אות קיין, אבל לך תתווכח עם גדעון לוי.

מדהימה עוד יותר היתה תגובת ארגון ‘בצלם’ לצוות התכנית ‘עובדה’ לכך שאחד מאנשיו היה שותף למסירת אדם לגורל צפוי של מוות בעינויים: “פנייה אל הרשות המוסמכת אינה יכולה להיחשב בשום אופן להסגרה”. ‘בצלם’, הנתמך בכסף רב על-ידי ‘הקרן החדשה לישראל’ ונחשב לאחד מארגוני הדגל שלה, מסרב להזדעזע ממעורבות של אחד מבכירי פעיליו, ברצח אפשרי של אדם חף מפשע.

חכו, זה עוד לא הכל. בדקות האחרונות כבר הספיק ‘בצלם’ לפרסם בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו תגובה נרחבת לתחקיר. הם גינו כמובן את מדיניות העינויים בה נוקטת הרשות הפלסטינית כלפי אנשים שנחשדים במכירת קרקעות ליהודים, אך באותה נשימה ממש מיהרו להירתם להגנת נוואג’עה, שנחשף הערב כשותף לרצח אפשרי:

נסר נוואג’עה, המוזכר בכתבה, הוא איש השטח של בצלם בדרום הר חברון אבל הוא גם פלסטיני תושב הכפר ח’ירבת סוסיא, שנאבק, מהיום שבו הוא זוכר את עצמו, נגד כוחות עצומים שמנסים כבר עשרות שנים לגרש אותו ואת משפחתו מאדמתם לטובת המתנחלים. כאשר נודע לו כי פלסטיני אזרח ישראל המתיימר להיות סוחר קרקעות מציע למכירה קרקעות שחלקן בבעלות משפחתו, הוא דיווח על כך לרשויות הפלסטיניות. זהו אפיק הפעולה הלגיטימי היחיד עבור פלסטינים בהתחשב בעובדה שהרשויות הישראליות נמנעות מלהגן על בעלי הקרקעות הפלסטיניים באזור מפני השתלטות של מתנחלים על אדמתם, ואף מסייעות באופן פעיל לניסיונות השתלטות כאלה.

כך, בשפה קרה ובלי להתבלבל, מנסה ארגון המציג עצמו כאחד מארגוני זכויות האדם החשובים בישראל, לכבס את מסירתו של אדם חף מפשע למוות אכזרי בעינויים, והכל תוך שימוש בשפה גבוהה של זכויות אדם ומאבק נגד כיבוש.

צילום מסך מתוך תכנית 'עובדה', ערוץ 2.
צילום מסך מתוך תכנית ‘עובדה’, ערוץ 2.

כשחוטבים עצים עפים שבבים

מי שקרא מעט על ההיסטוריה של תנועות שמאל מהפכניות לא הופתע מממצאי התחקיר ששודר הערב. כשחוטבים עצים עפים שבבים, כשמכינים חביתה שוברים ביצים, והמטרה, סיום הכיבוש, מקדשת את כל האמצעים. זוהי אותה לוגיקה שהובילה למותם של עשרות מיליונים ברוסיה ובסין במטרה לכונן חברה שוויונית, מוסרית וצודקת.

בשנים האחרונות נחשפו שורה ארוכה של מעשים ותופעות בלתי מתקבלות על הדעת במדינה דמוקרטית מצד עשרות ארגונים הנתמכים על ידי ‘הקרן לישראל חדשה’. שותפות מרכזית של 15 ארגונים בדו”ח גולדסטון השקרי, מעורבות של שמונה מארגוני ‘הקרן החדשה’ ברדיפת בכירים ישראלים ברחבי העולם, מעורבות של מספר ארגונים ישראליים בקמפיין החרם, הפצת עלילות דם שקריות כנגד צה”ל ומדינת ישראל, וקבלת מאות מיליוני שקלים מממשלות זרות תוך פעולה כשתולים וכסוכנים של מדינות זרות במטרה לקשור את ידי מדינת ישראל במלחמתה בטרור.

התגובה של השמאל הישראלי לשורה ארוכה של חשיפות היתה כמעט אחידה: ניסיון לגונן על מעשיהם הפסולים של עשרות ארגוני השמאל, והאשמת ארגוני ואנשי מרכז וימין שעסקו בחשיפת הצד האפל של השמאל, בהסתה, בסתימת פיות ובפשיזם. למעט בודדים, השמאל הישראלי צופף שורות ונרתם להגן על הרדיקליים שבארגונים. מציפי לבני ובוז’י הרצוג, ועד אורי משגב וזהבה גלאון – השמאל הישראלי סירב לערוך חשבון נפש, לגנות את פעילי וארגוני השמאל הקיצוני או להציב לפעילותם קווים אדומים.

במקום זאת בחרו אנשי השמאל – בפוליטיקה, בתקשורת, באקדמיה ובארגונים החוץ פרלמנטריים – לנסות ולחסל את השליח. כשחשפנו ב’אם תרצו’ את הקשר של ארגוני הקרן החדשה לדו”ח גולדסטון ולרדיפת בכירים ישראלים ברחבי העולם השמאל בחר לגדף אותנו ולגונן על הקרן. גם כשנחשף כי בדוחות של ‘בצלם’ הוצגו מחבלים שצולמו חמושים באתרי חמאס, כאזרחים חפים מפשע שחוסלו על-ידי ישראל, סירבו בשמאל הישראלי להסתייג מפעילות הארגון. גם בחודש האחרון, כשעלילות ה-BDS של ‘שוברים שתיקה’ נחשפו, התייצב מחנה השמאל להגנת הארגון כמעט כאיש אחד.

הכתובת היתה על הקיר. אנשי ‘שוברים שתיקה’, ‘בצלם’, ‘תעאיוש’ ודומיהם הבינו כי המטרה מקדשת את האמצעים. כי במאבק “להצלת ישראל מעצמה” הכל מותר. כי הכל יסלח ועל הכל ימחל. את מחיר ההפקרות הזו שילמו כנראה בחייהם פלסטינים חפים מפשע שביקשו להתחיל חיים חדשים. נאווי ונוואג’עה אינם טעות מקרית. הם אמנם הרחיקו לכת יותר ממרבית חבריהם, אולם הם תוצר של אווירה ושל סביבה חומצית ורעילה. סביבה שבה ישראל היא התגלמות הרוע, הכיבוש הוא אם כל חטאת וחובתו של אדם מוסרי היא להיאבק להפסקת הכיבוש בלא מעצורים או קווים אדומים.

רמיסת הדמוקרטיה הישראלית, פנייה לקהילה הבינלאומית כך שתכופף את ידיה של ישראל, פנייה לטריבונלים זרים, עידוד סרבנות, הפצת שקרים ועלילות וחבירה לקמפיין ה-BDS – כל אלו הם חלק מסל הכלים של האקטיביסט משמאל. כשזו האווירה, אין להתפלא על כך שיהיו גם כאלו שיגיעו עד לשותפות אפשרית ברצח של מי שנתפס בעיניהם כשותף לרוע הגדול מכולם. כפי שראינו בתגובה הרשמית של ארגון ‘בצלם’, הרבה יותר מזעזוע ממעשיו של נוואג’עה, בוחרים בארגון לנסות ולהצדיקו. אין מילים.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

40 תגובות למאמר

 1. אין לי ספק שההסתה שלכם נגד “השמאל” כאילו כולם קשורים ביחד בחבילה אחת, תביא(וכבר כמעט הביאה לא מזמן) לרצח של יהודים .ישראלים
  אבל בטח גם בזה תאשימו את השמאל

  1. יוואו, שמוליק, זה בדיוק מה שהימין אמר בשבוע שעבר

  2. 4 ערבים חפים מפשע עונו ונרצחו בעזרת ארגוני “זכויות אדם”. הדם שלהם פחות סמוק?למה אתה לא מדבר עליהם?

  3. אם אתם משווים את ההסתה נגד השמאל להסתה נגד הימין אז אתם צריכים דחוף להוציא את הראש מהתחת ולהסתכל בדפי הפייסבוק של חכים מהשמאל ושל הצל וחבורתו.
   ודוד, הדאגה שלך לפלסטינים נוגעת ללב אתה מוזמן להצטרף לנשות ווטש אם הנושא בוער בלבך. אותי יותר מעניין להגן על הדמוקרטיה הישראלית לפני שאני מגן על הפלסטינים

  4. שמוליק, אתה מפספס את הנקודה.
   השאלה אינה הסתה נגד הימין והסתה נגד השמאל.
   בהנחה שחיי אדם מעניינים אותך, השאלה היא כמה אנשים נרצחו בגלל פעילות של הימין, וכמה בגלל פעילות של השמאל.
   הנה, איש שמאל מודה כאן שבמודע הוא הביא לכך שנרצחו ארבעה פלסטינים. מילא יהודים, לזה כבר התרגלנו, אבל כאן נרצחו פלסטינים.
   לא מפריע לך? הם כבר לא בני אדם כי רצו למכור קרקעות?

  5. דבר אחד בטוח – ההסתה של השמאל את ה”פלסטינים” נגד כלל תושבי המדינה, לא עלולה לגרום לרצח של יהודים ישראלים. היא לא עלולה, מפני שהיא כבר גרמה לכך, אינספור פעמים.

  6. אם לתמצת את דבריו של שמוליק, זה משהו כמו “חובה לאפשר המשך פעולות השמאל, כל התנגדות היא הסתה”.
   אכן, זו הדמוקרטיה של השמאל. סתימת פיות בשם התקרבנות נצחית, תוך שהם מביאים לשפיכות דמים בלתי פוסקת, אם כי על ידי קבלני חוץ.. ידיהם, לכאורה, נקיות.

  7. מה בדיוק הסתה כאן? נחשף עתה שארגוני זכויות אדם הם גם שותפים פעילים ברצח כדי לקדם את המטרות שלהם. למסור אדם לרצח ועינויים זה מותר, ולדבר על זה אסור?

   ברצח בדומא הימין כולו התגייס לגנות, וממשלת הימין יצאה מגדרה לתפוס את הפושעים. אולי ינהג השמאל באותה הגינות?

  8. בינתיים מי שחטף ורצח אחרים מהמפה הפוליטית ומי שהלשין הוא הסמול.

  9. מדוע אתם שם בשמאל תמיד נכנסים להיסטריה בכל פעם שנחשפות עובדות נגד מישהו שיש לו קשר, ולו שולי, לשמאל? אני בטוח שאתה לא תומך בנאווי, מדוע אם כך אתה משמש עבורו סנגור?

  10. מה שמדהים יותר מכל הוא שברגע שארגון המזוהה עם השמאל זוכה לביקורת שאיננה חיובית זאת אוטומטית “הסתה” הזילות במינוח הזה מעלה כבר בחילה.

  11. כרגיל טוקבקיסטים ימנים קוראים משהו אחד ומבינים משהו אחר. איפה כתבתי שכל התנגדות היא הסתה? לקשור את המלשין הזה לבוז’י או לכל מפלגות השמאל ביחד זאת הסתה.
   ומאיפה בדיוק הבנתם שארגוני זכויות אדם שותפים לרצח? בכל ארגון יש תפוחים רקובים והלוואי שהמשטרה תטפל בהם והם יענשו בחומרה. פשוט כואב לכם שיש מישהו שחושף את האמת על מה שקורה במדינה שלנו, אז אתם ישר קופצים על כל פשע של פעיל בודד כמוצאי שלל רב.

  12. שמוליק:
   א. לא הימין קושר את כל השמאל בחבילה אחת, אלא השמאל עצמו. כשנחשפים השקרים וההשמצות של שוברים שתיקה ודומיהם בחו”ל, השמאל כולו מגונן עליהם, מבוז’י ושמאלה. אפילו עכשיו הפוליטיקאים משמאל שומרים על זכות השתיקה. שלא לדבר על הח”כים הערבים, שהבהירו שמבחינתם רצח מתנחלים הוא לגיטימי.
   ב. הימין לעומת זאת מתנער מהקיצונים שלו. כשנערי גבעות זורקים אבנים על חיילים אז רוב מוחלט של הימין, מבנט ושמאלה, מגנים שוב ושוב (וגם החלק היותר ימני מתנגד לכך מפורשות). אבל אז השמאל מסית (לפי ההגדרה שלך להסתה!), ואומר שגם בזה נתניהו והימין אשמים, והם יוצרים אווירה של הסתה, וכו’ וכו’. שלום עכשיו פרסמו כרזה שקושרת בין נתניהו ל”להבה”! זה לא לקשור בחבילה אחת? זה לא הסתה?
   ג. נאווי ונוואג’עה ממש לא תפוחים רקובים בודדים. הם פעילים מרכזיים בארגון שמאל בולט. יותר מכך- “בצלם” עצמו תומך במעשיהם, וטוען שהם פנו לרשויות המוסמכות! יש כאן הצדקה מפורשת לרצח, ולכן גם שותפות בו- מוסרית, גם אם לא מעשית.

  13. שמוליק, אתה מגיב כמו ערבי מצוי שמסית נגד ישראל ורוצח יהודים וישראלים ומאשים אותנו בהסתה וברצח!י

 2. אני שמאלני שתומך בהרבה מהפעולות של תעיוש ובצלם (ודומיהם) . י

  נתחיל עם זה שאני הזדעזעתי ממה שראיתי ומיותר לציין שאין קשר בין מה שעשה אותו נאוי לזכויות אדם בכלל וזכויות אותם פלסטינים בפרט. י
  הזעזוע ממה שעשה אותו נאוי דומים לזעזוע שלי מהצתת הבית בדומא, מהתניית עזרה רפואית לילדים בהלשנה על קרובי משפחה, בעינויים במקרים רבים שזה לא פצצה מתקתקת (גם מול חקורי הימין) ועוד. י

  אבל זו לא השאלה: אני מניח ש 99.99% מאלה שראו את זה (גם ובעיקר השמאלנים הקיצונים ) חושבים כך. השאלה האם אותו נאוי הוא עשב שוטה או חלק מערוגה. י

  וכן, הוא בהחלט חלק מהערוגה שחושבת שאפשר להשתמש בפלסטינים לקידום האינטרסים הפוליטיים שלך, שהם לא בני אדם, שאפשר להתנהג אליהם כמו לזבל. י
  וכן, נאוי נפל לערוגה שנמצאים בה רבים רבים מאתנו. עצוב אבל מסתבר, לצערי שיש גם שמאלנים שנופלים לערוגה המתייחסת לגויים בכלל והערבים בפרט כפחות מבני אדם. י

  כדאי שכולנו (גם אני) נשים לב טוב טוב שאנחנו לא ניפול לבור הזה ונאיר (ב א’ וב ע’) את אלה שנופלים לבור הזה כמו נאוי. כי ביום שכולנו נהיה בתוכו – אפשר לכבות במדינה את האור. י

  1. ישר כוח על היושרה

   בהחלט הגיע הזמן להתייחס לערבים בתור בני אדם ולא כלי שחמט

   כדאי להזכיר בעניין זה גם את מדינות ערב שמשחקות במשחק הפלסטיני למטרותיהן הפוליטיות

   כך שצדק יעשה אם נוריד את להבות השנאה כלפי הערבים באשר הם

  2. למעשה כל העולם משתמש בכל העולם…
   בכללי זה קצת מוזק שכל ההרגונים הפלסטינים מלווים במילים זכויות האזרח… בלה בלה… לי זה נראה משחק מכור,
   ברור שלא כולם- אבל לדעתי (הלא מבוססת- כמו של רובכם ) זה הרוב!

  3. היושרה המזויפת הזו נועדה לתעמולה לאפשר את המשך הפעילות של השמאל הקיצוני, החזיר שמראה את טלפיו כדי שהבריות יאמרו לא כולם ככה, משהו בסגנון עשבים שוטים, אבל האמת שהשמאל הנוכחי הוא רוע טהור, מי שבמהותו הוא גייס חמישי השונא את בני עמו הוא לא בן אדם, לא רק לא יהודי אלא לא בן אדם. שכתבתי בתגובה קודמת שהשמאל אינו מעונין בחיסול הטרור, אובחנתי כקיצוני, והנה לא עבר זמן רב ופרטים כאלו נחשפים!., , ,

  4. השמאל הקיצוני מיזמן איבד צלם אנוש יום יום דעאש מחסל ערבים בסוריה עיראק תימן בהוצאות להורג בסכין בעריפת ראשים בכול מיני שיטות מוות שרק השטן הערבי בשם אלללה אם הנביא מוחמד שבא לעולם מזרימת סוס וגמל ידוע שהפרצוף הערבי המכוער סובל מירחגדי נחיתות על היוצו ערבי אבל משום מה בצלם מעדיפים לטשטש לטאטות את הליכלוך מתחת לשטים המצפון. הוא כפול מכירים זאת זה לא חדש וזה לא בא מאהבת ישמעל השמאל סולד מהערבושים וזה ידוע חלילה שהם לא יהפכו לקורבנוצ השלום של הפרצוף הערבי

  5. עופר אני מעריכה מאוד את תגובתך וגם את תמימותך
   כל הפעילים שצולמו ובעיקר אלה שצילמו את ההפגנות אותן נאווי ארגן הם חבריו הטובים והולכים בדרכו
   מקווה שהמשטרה והשב”כ ישכילו הפעם לבדוק ממה מתפרנסים החבר’ה האלה שאת רוב זמנם מבלים בשכנוע פלשתינים תמימים להגיע להפגנות תמורה שקלים בודדים. וכן, משרדי “בצלם” הוצתו על-ידם כדי להשמיד ראיות, גם קצר חשמלי נגרם בכוונה

 3. הנאווי הזה עבריין מורשע שישב בכלא לא פעם על שורה של עברות
  ובכללן ביצוע מעשה סדום בקטין פלסטיני
  אבל מי שנרדף על ידי הזונות של מרצ בגלל חשדות לעברות מין שלא הוכחו וכניראה גם לא יוכחו לעולם אלו מגל ושלום

  1. זו מחאה שנועדה למנוע את הרושם שימני אינו שולל את מעשיהם של מגל ושלום, ושימני בהכרח סבור שהסיפורים על שלום הם עלילה, ולא היא, כבר כתבתי שבענינים האלו אני מאמין לגירסת הנשים

 4. אבי דיכטר בפייסבוק:

  אחרי תחקיר “עובדה” אומר זאת בפשטות:
  אין מנוס מפתיחת חקירה פלילית נגד חלק מארגוני השמאל הקיצוני .
  בכוונתי לפנות ליומעש לקדם חקירה הממצאים בהקדם.
  בשבוע האחרון נחשפתי לחומרים קשים מאוד על פעילות חשאית של מספר ארגונים כמו תעאיוש, בצלם, וארגונים נוספים המתיימרים להיות ארגוני זכויות אדם. רק חלקם שודרו בתחקיר של תוכנית “עובדה” וזהו רק קצה הקרחון. מדובר בפעילות פלילית שחייבת להיחקר על ידי המשטרה והשב”כ.
  כמי ששירת עשרות שנים בכוחות הבטחון והמודיעין, וכמי שנחשף לחומרים המתועדים, אין לי ספק כי פעילותם של עזרא נאווי , נאווג’ה מארגון “בצלם” ואחרים , לא שונה מפעילותו של עזמי בשארה שברח לחול כדי להימלט מהדין בישראל.
  אני חייב לציין כי תגובתם של ארגון בצלם לתחקיר – כמוה כהצדקה רבנית לרצח.
  מן החומר ששודר בתחקיר עובדה עולה לכאורה כי פעילי הארגונים שיתפו פעולה עם גורמים ברשות הפלסטינית, במטרה לסכל מכירת קרקעות באמצעים כמו סחיטה ותקיפה, ואף להביא לידי עינויים ורצח של המעורבים בעסקאות.
  הפעילות היצירתית והנועזת של חברי התנועה הישראלית “עד כאן” אפשרה הצצה חסרת תקדים דרכה ראינו איך אזרחים ישראלים מסייעים בהפללת אנשים חפים מפשע ומעבירים שמותיהם לגורמי הביטחון הפלסטיני וארגוני הטרור הפלסטיני- תוך ידיעה שבכך חורצים את גורלם למוות.

 5. אם הסרט של עובדה הצליח להשפיע אפילו על דיכטר, כדאי להוסיף לו כתוביות תרגום, ולהפיצו לכל אלו התורמים לקרן לישראל חדשה. אולי חלקם יחשבו פעם נוספת לאן הולך כספם. המשימה העיקרית היא להפוך את זרם האדירים של הכספים הזורמים לעמותות לזרזיפ דלוח

 6. עכשיו רק צריך להוסיף, שיש “עינוי ערבי” ויש “עינוי יהודי”.

 7. הם לא צריכים לעשות חשבון נפש. צריך פשוט לשלוח אותם לאברבנל כי הם ממש השתגעו.

 8. אני חושב שקורבנותיו של הארגון
  צריכים לתבע אותו לדין
  וכן בתביעה אזרחית לפיצויים.
  למי שלא יודע גם בית משפט הדן בתביעה אזרחית
  יכול ועלול לתת עונש מאסר כלפי נתבע
  בלי קשר לפיצויים.
  וכבר היו דברים מעולם כפי שידוע לי על מקרה אח
  שאירע בארץ..
  מה שאני חושב זה שצריך להקים בית ספר לפוליטיקה
  שם יוכשרו כל דוברי הימין.וכל הפוליטיקאים .
  ושם ידריכו את כל המעוניין כיצד
  ואיך להגיע לכל מוקדי הכח הקיימים בידי השמאל.
  באקדמיה.בקולנוע.בתקשורת.בפרקליטות.בבתי משפט.וכדומה.
  וליצור מצב שלטוני לפי רוח הימין שהוא הרוב.

 9. כל כך הרבה שקרים ועיוותים…
  אני לא מאמין שאני אגן על גדעון לוי אבל הוא אמר שבהתחשב בזה שהשתולים נמצאים שלוש שנים והם מצאו רק את זה – זה לא דבר כזה רע. עיוות של מה שהוא אמר
  זהבה גלאון אף פעם לא אמרה שהוא אימפריה, אני מאוד אשמח אם תביא לי אחרת – הרי חיפשתי בכל האינטרנט, ומצאתי רק קישורים מהיום
  ומ-2008 שום דבר לא נאמר. שקר.
  .בוז’י הרצוג וציפי לבני אכן גינו את שוברים שתיקה, עוד שקר
  טוב אבל זה 3 שקרים מתוך כתבה אחת! זה לא אומר שום דבר על הכתבה (אבל לעומת זאת, איזה כתב אחד בבצלם שעשה משהו מאוד לא מוסרי, בהחלט מעיד על כל הארגון!!)

  1. הם לא מצאו רק את זה, הם מצאו הרבה יותר ורק את זה בחרו לפרסם. כך על פי הפייסבוק של אבי דיכטר.

  2. אולי זה מעט ואולי הם לא רציניים. אם אתה רוצה לראות שתול הרבה פחות משלוש שנים והניב יופי של חומר לך קרא את תפוס ת’יהודי של טוביה טננבום.

  3. בצלם תומכים במעשיו של אותו אדם, אז כן- זה בהחלט מעיד על כל הארגון.

 10. ראשית, עצם התרברבותו של נאווי במעשה הזה, בין אם קרה או לא קרה, היא סיבה טובה להעיף אותו לכל הרוחות. ואם אכן המעשה קרה, האיש צריך לשבת בכלא עד סוף ימי חייו.
  שנית, תגובת חלק מארגוני השמאל לאירוע הזה, ובמיוחד גדעון לוי, היא אכן עצובה ומבישה.
  אבל…
  אם סוחר קרקעות היה מנסה למכור את הבית שלי, ללא סמכות, לאדם השייך למגזר ששולט בי באמצעות כוח צבאי, במסגרת שלטונית שבה אני מופלה לרעה ושרבים מאזרחיה אומרים באופן מפורש שהם רוצים לנשל אותי מרכושי ומביתי – גם אני הייתי פונה לשלטונות, אפילו אם הייתי יודע שאותו אדם יעבור עינויים ובסופו של דבר יוצא להורג.
  אם ישראלי היה עושה אותו דבר לאדמה של מתנחלים, האם הם היו פשוט מוותרים על ביתם? לא נראה לי.
  כך שאם אכן התגובה של בצלם היא נכונה – סליחה, אבל נוואג’עה עשה את הדבר הנכון.

 11. לאט אבל בטוח, אתר זה לוקח יד בהוצאת ארגוני השמאל מחוץ ללגיטימיות בישראל – שעדיף בלעדיהם, שאין להם מקום פה, שתולים, בוגדים, ואז בני מוות. פשוט תגידו את זה – אתם רוצים שהם פשוט יפסיקו להתקיים, כמו שהייתם רוצים שהפלסטינים יתחילו להתפקד למרכז הליכוד. איתמר בן גביר כבר רמז אמש: כשנעלה את הערבים על אוטובוסים, נצרף אליהם גם עוד כמה, בהתכוונו לשמאלנים הבוגדים. כנראה אז, הארץ והעם יהיו יפים יותר, רק אז הציונות תתחיל להתגשם באמת. ואז, כיף יהיה לחיות פה בארץ כשכל זה יקרה, בלי ערבים ובלי שמאלנים מגעילים. בהצלחה לכם, אתם אנשים נפלאים.

  1. לא, כי כשהשמאל זועק “פאשיזם” ו”קץ הדמוקרטיה” על כל דבר שהימין עושה, הוא מתכוון לומר שהימין לגיטימי ויש לו מקום ראוי במשחק הפוליטי…

 12. אכן לא שמענו מקהלת גנויים מהצד השמאלני, אך גם מהצד הימני אינני שומעת התנפלות רבתי כפי שראוי היה, השמאל היה חוגג על דבר כזה שבועות ועורך יום שנה קבוע. הימין חוץ מכמה מאמרים נוקבים )גם באתר זה)נראה שמסתפק ב-נו נו נו. האם יאוש נאיביות או טפשות?

 13. עופר אני מעריכה מאוד את תגובתך וגם את תמימותך. מה שנחשף הוא קצה הקרחון
  כל הפעילים שצולמו ובעיקר אלה שצילמו את ההפגנות אותן נאווי ארגן הם חבריו הטובים והולכים בדרכו
  מקווה שהמשטרה והשב”כ ישכילו הפעם לבדוק ממה מתפרנסים החבר’ה האלה שאת רוב זמנם מבלים בשכנוע פלשתינים תמימים להגיע להפגנות תמורה שקלים בודדים. וכן, משרדי “בצלם” הוצתו על-ידם כדי להשמיד ראיות, גם קצר חשמלי נגרם בכוונה