בהרצליה גידפתי את מדינת היהודים

נאומו של אהוד ברק אתמול בכנס הרצליה היה שילוב של התנשאות, חוצפה, אלימות מילולית וחוסר מודעות עצמית. כי בשמאל, כרגיל, אם מפסידים בבחירות אז שורפים את המועדון

פשיזם?; אהוד ברק. צילום: פלאש90

אז מה כבר קרה בישראל בשנה האחרונה שיכול להצדיק את ההתפרצות ההיסטרית ששמענו אתמול בערב מאהוד ברק? מה כבר הספיקה ממשלת נתניהו לעולל שגרם לראש ממשלה, שר בטחון ורמטכ”ל לשעבר לפצוח בנאום דרמטי בכנס, בו הוא זועק שראה ושמע ניצנים ונביחות של פשיזם?

“מובילים אותנו זה יותר משנה ראש ממשלה וממשלה, שהיא חלשה, רופסת וקולנית… מתעתעת וקיצונית, שנכשלת שוב ושוב, בהבטחת הביטחון, מקעקעת את רקמת הדמוקרטיה בישראל, כושלת בניהול היחסים עם ארצות הברית ובייצוב מעמדה של ישראל בעולם, מחמיצה שוב ושוב הזדמנויות מדיניות, ומשותקת מפעולה לניהול יעיל של הסכסוך גם בהיעדר ‘פרטנר'”, כך נשמע התקף הטורט שלו אתמול בכנס הרצליה.

מאיפה בדיוק שואב ברק, ראש הממשלה הגרוע ביותר בתולדות מדינת ישראל, את עזות המצח להטיף מוסר לבנימין נתניהו? וכמה חוסר מודעות עצמית צריך אדם שבמשמרת של שנה וחצי הביא עלינו את גל הטרור הכי דרמטי שידענו, כדי להטיף מוסר לממשלה שהדבר הכי גרוע שאפשר לומר עליה הוא שבמשמרת שלה לא קורה שום דבר דרמטי?

התשובה לשאלה הראשונה והשנייה היא כלום. לא קרה כאן כלום. כל זעקות השבר, דברי התוכחה, הנהי, הבכי, התבהלה, ההפחדה וההיסטריה, והטון הצדקני הבלתי נסבל – הכל על שום מה ולמה? כלום. נאדה. גורנישט. וכשבוחנים את הדוגמאות שהביאו את אהוד ברק לגדף את מדינתו, כאילו נרמס על-ידי מגפי הוורמאכט, נתקלים ברשימת זוטות והבלים שאפשר למצוא בכל שכונה או פרבר אירופי או אמריקני: כמה נערים עם יותר מדי הורמונים ופחיות שמרססים גרפיטי, כנופיה של אוהדי כדורגל, פוסטרים שכמה נערים מחוצ’קנים מהשומרון העלו לפייסבוק, ראפר עם קעקועים וחייל אחד שכנראה ירה במחבל בניגוד לנהלים.

זה מה שגרם לאהוד ברק להיזכר במוסוליני? זה וכמה הצעות חוק מגוחכות ודי חסרות משמעות; הצעות שאפשר להתנגד להן או לתמוך בהן, אך מי שרואה בהן ניצני פשיזם זקוק כנראה להסתכלות פסיכיאטרית? חוק העמותות? חוק יותר פרווה מגלידת סויה שמתייחס לסוכנים הזרים של ממשלות אירופה כאל לוביסטים של מפעלי ים המלח. זה מה שהקפיץ לכם את הפיוז? או שמה שהזכיר לברק את מוסוליני היה החוק שיחייב מתקיני מזגנים להגיע גם להתנחלויות ולא לעצור במחסום, כי הם מפחדים מהרובים שביילין ופרס חילקו לפרטנרים לשלום? פתטי.

שורפים ת’מועדון

בצדק כתב ד”ר גדי טאוב לפני ימים אחדים בעיתון ‘הארץ’ כי כל ההשוואות האלה לפשיזם כל כך מופרכות, עד שעצם הניסיון לענות לכך ברצינות מעניק להן כבוד רב מהראוי.

אבל גדי טאוב הוא מאובן מזן נכחד. איש שמאל בעל יושר אינטלקטואלי. איש שמאל שאוחז בחוש פרופורציה היסטורית, שאינו רואה צל הרים כהרים ושמבין שגם כשאתה באופוזיציה אתה חייב לשמור על כללי המשחק. שהשאיפה של השמאל לקושש עוד כמה קולות ולפגוע במעמדו של נתניהו לא יכולה להצדיק התגייסות של מחנה פוליטי שלם למסע השנאה והדה-לגיטימציה כנגד מדינת היהודים. טאוב נעץ את הנקודה באופן המדויק ביותר: “השימוש במונחים קיצוניים כאלה אינו בדיוק ויכוח עם היריב הפוליטי, הוא דה-לגיטימציה של היריב הפוליטי, וכאשר היריב הזה נבחר בהליך דמוקרטי, זו דה-לגיטימציה של ההליך עצמו”.

השמאל הישראלי מסרב לקבל את דין הבוחר, ולכן הוא שורף את המועדון. זו השיטה האופיינית והמוכרת. “אם לא תתעשת”, אמר אתמול ברק, “יהיה על כולנו לקום ממקומות מושבינו, הנוחים והפחות נוחים – ולהפילה, דרך מחאה עממית ודרך פתק הבוחר – לפני שיהיה מאוחר מדי”.

ישנה סיבה טובה לכך שהבוחר מגלגל את השמאל לאופוזיציה פעם אחרי פעם ב-15 השנים האחרונות. הציבור הישראלי לא שכח את איוולת אוסלו ואת מחיר הדמים ששילמנו ברחובות, באוטובוסים, במסעדות ובכבישים. 1,500 איש שילמו בחייהם בפעם האחרונה שנתנו לברק, ביילין ופרס את המפתחות. מאז, לא רק שהשמאל לא הודה בטעותו, לא חזר בו מדרכו הפסולה ולא ערך חשבון נפש, הוא עוד מעז להטיף לימין מוסר ולהתנשא על אזרחי ישראל שאינם מכירים בתבונתו האלוהית. מחנה חסר בושה, חסר מצפון וחסר כבוד.

הרי אם היה באהוד ברק, בבוז’י הרצוג וביוסי ביילין שמץ של הגינות הם היו צריכים לעבור בית-בית ולבקש סליחה מכל אחת ואחד מאלפי היתומים, האלמנות, ההורים והאחים השכולים. ואם לא בית-בית, לפחות לשאת נאום בפני האומה ולהכות על חטא ואיוולת. אם חרושצ’וב יכול היה לעשות זאת, גם לאהוד ברק מותר. אבל לאהוד ברק יש הרבה פחות אתיקה ומחויבות לבני עמו משהיה אפילו לרודן קומוניסטי. לא רק שהוא לא מסוגל לערוך חשבון נפש ולהתנצל, הוא מטיף לממשלה ולנתניהו מוסר על אומץ. זהו אותו אהוד ברק שהציע ליאסר ערפאת (אם כבר מדברים על פשיזם) נסיגה לקווי 67′, חלוקת ירושלים וקינח בוויתור על הר הבית? אותו אהוד ברק שאחרי הלינץ’ ברמאללה שלח את מסוקי חיל האוויר לשגר ירי אזהרה לעבר תחנת המשטרה בה בוצע הלינץ’ כדי שחלילה אף אחד מהרוצחים לא יפגע? אותו אהוד ברק שמנע מכוח צה”ל לפרוץ לקבר יוסף ונתן למדחת יוסוף לדמם למוות במשך ארבע שעות? הוא מרשה לעצמו לדבר על אומץ?

מסר מז’בוטינסקי

והיה בנאום של ברק עוד תופעה מקוממת. הנוהג המתועב והבזוי שעשו לעצמם בורים ועמי ארצות לצטט את ז’בוטינסקי בכל פעם שמתחשק להם לקלל את הליכוד, את נתניהו או את מדינת ישראל. לצטט את ז’בוטינסקי ובאותה נשימה להפיץ את דיבת עמם, ממשלתם ומדינתם רעה. הרי את ז’בוטינסקי עצמו כינו בן-גוריון ו’השומר הצעיר’ בכינוי ולדימיר היטלר. ולתנועתו קראתם תנועה פשיסטית במשך עשרות שנים, כולל בימי בגין שגם בשמו אתם מתיימרים כיום לדבר.

אם היה קצת פחות בור ועם הארץ יתכן וברק היה יודע שהתשובה שלימד ז’בוטינסקי את תלמידיו להשיב לעלילות בזויות נכתבה כבר לפני 105 שנים: “ובתשובה לכל ההאשמות, הגערות, החשדות וההלשנות הללו, ואלה שעתידים לבוא – כלום לא הגיעה השעה שנשלב ידינו על לבנו ונכריז בקול, בבירור בקרירות ובשלווה, כמין נימוק יחיד מובן וברור לקהל: לכו כולכם לעזאזל? מי אנו שנקום להצטדק לפניהם, ומי הם הבאים לחקור אותנו? מה הטעם יש בכל הקומדיה הזאת, בהעמדת עם שלם לדין, בעוד שפסק הדין ידוע מראש?…”.

גם ביחס לנטייה להאשים את היהודים כולם, במקרה הזה את מדינתם וממשלתם, בפשעים או עוולות שביצעו יהודים בודדים, גם לכך סיפק ז’בו תשובה באותו מאמר: “אנו עצמנו הרגלנו את שכנינו למחשבה, שבגלל כל יהודי גנב אפשר להאשים עם עתיק שלם, שהיה מחוקק חוקים באותם הזמנים שהשכנים – עוד לא עלה בידם לכסות את מערומיהם”.

בשנת 2000 נחטפו ללבנון שני חבריי לפלוגה, בני אברהם ועדי אביטן, יחד עם הגשש עומאר סואעד. אני עדיין מחכה שאהוד ברק יממש את הבטחתו מלפני הנסיגה להחריב את לבנון אם יירו ממנה כדור אחד אחרי נסיגת צה”ל. מה שכן, אתמול בערב הוא כבר הרשה לעצמו להטיף מוסר על אומץ, מנהיגות וקבלת החלטות. אכן מנהיגות למופת.

 

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

35 תגובות למאמר

 1. אני חושד שאת אנשים כמו ברק מפעילים כוחות זרים,האמריקאים והארופאים,כל הטענות האלא כל כך לא מחוברות למציאות הישראלית,כך שזה נשמע כמו נסיון לרצות מפעיל אמריקאי,כנ”ל לגבי השאר שמדברים כמוהו.

  ייתכן שכוחות זרים בוחשים בעיניינם הפנימיים של ישראל מעבר למה שאנו מעלים בדעתנו?

  אין הרבה סיכויים שהשב”כ יבדוק את זה…אולי התארגנות אזרחית כמו “עד כאן”.

  1. חשיבה נכונה רואי
   אני לאחרונה רואה הרבה דברים לא הגיוניים מדי ולכן אני מתחיל להאמין בקונספירציות משום שרק ככה מובן הדברים ההזויים

   מאיר דגן נגד אינטרס הממשלה לתקוף באיראן

   אייזקוט נגד הריגת רוצחי עמו

   יאיר גולן מרגיש לוחם ב אס אס הנאצי

   בוגי תולה חייל בגיל 19 בכיכר העיר
   שנגיד ועשה טעות אבל מגבה סגן
   רמטכל שאחריתו לטעיות גבוה בהרבה

   ועוד ועוד

 2. טעות אחת,ברק לא שבר את השיא של גולדה בתור רו”מ הגרוע ביותר, אי גיוס המילואים ב-73 היא ההחלטה הגרועה ביותר של רו”מ בישראל ומכאן גם השיא לא נשבר.

  1. אתה טועה. כלומר, אתה קונה תפיסת עולם מסוימת שמדגישה דברים מסוימים ומעלימה אחרים.
   ההחלטה הגרועה ביותר של ראש ממשלה בישראל היתה ביצוע הסכמי אוסלו.
   במלחמת יום כיפור גולדה שגתה שגיאה חמורה כשלא גייסה מילואים בזמן, אך היא לא יכלה לצפות שתפרוץ מלחמה כל כך נוראה, אלא רק לקחת זאת כאפשרות.
   לעומת זאת, רבין שמע ללא סוף אזהרות שהמהלך שהוא עתיד לעשות יגרום להרג אזרחים. בכל יום ויום נשמעו הקריאות “אל תתנו להם רובים” אך הוא זלזל וסירב לקחת את האזהרות בחשבון.
   צהל רק לקח “טביעת אצבע” של כל רובה כדי לזהות ירי עתידי ממנו, אם יקרה.
   רפול אמר בכנסת שיפלו קטיושות באשקלון, ורבין זלזל “תפסיק להפחיד!” אמר לו. “אתם פחדני השלום!”.
   פרס אמר בגרון ניחר “אתם אנשי ההיסטריה ואנחנו אנשי ההיסטוריה”.
   והשאר היסטוריה. כי מה קרה?
   אלפי הרובים היו רק אחד מגורמי הרצח של כ1500 אזרחים וחיילים.
   מטענים בכל מקום, ירי של חיילי הסיורים המשותפים על חיילי צה”ל (סמ”שים), ואז הגיעו האוטובוסים…
   עשרות ומאות נטבחו ברחובות.
   את זה אפילו רפול לא צפה.

 3. חשבתי לעצמי מי יכול לכתוב מאמר כה חד ומדוייק. ואז ראיתי שמדובר בארז כמובן.

 4. אהוד ברק הדמוקרט, נסע לקמפ דייוויד בשנת 2000 כראש קואליציה של 32 חברים!!!

 5. האתר הזה מגוכך כמו ynet ו themarker
  איך שיש נאום נגד הממשלה ישר רצים לכתוב מאמר נגדי .

  ואני נגד ברק זה בןאדם שאוהב לעבוד לבד ולכן ישאר לבד.

  אבל לפחות ברק צודק בדבר אחד בינימין נתניהו הוא ראש הממשלה הכי גרוע שהיה למדינת ישראל מאז ומעולם לכן אני רוצה שהוא יבחר גם בפעם הבאה שזה יחרט לעולמי עד.
  לפחות ברק הוציא אותנו מלבנון (אמנם בבושת פנים) אבל הוציא וחסך חיי של חיילנו שלא לצורך וגם עשה לערפאת תרגיל חכם שהוציא אותו לא רלוונטי בעיני העולם כאשר הוא ידע שהוא יסרב להצעה אבל כנראה לכותב המחבר אין מספיק את היכולת לחשוב ולראות זאת כנראה זה גם מה שהמאמר הזה שווה.

  1. ברק- שחצן ארור – מפקד גרוע (סולטן יעקב) לא מגיע לקרסול של ביבי

  2. רק עכשיו אתה שם לזה לב? זה כמעט כל המאמרים ככה.

   ארז תדמור אתה מדבר על אהוד ברק שיחריב את לבנון? בוא נראה אם ליברמן יעמוד במילים שלו כעכשיו הוא שר הבטחון.למה אני לא שומע על זה? מעניין מאוד למה…… מאמר הזוי.

  3. לרמי: ברק עשה לערפאת תרגיל חשיפה, בדיוק כמו שצ’מברליין חשף את היטלר בהסכם מינכן.
   תן לנבל את מה שרצה (אוטונומיית אוסלו+רובים+קמפ דייויד), ותוכיח שזה לא ימנע ממנו מלצאת למלחמה.
   אחלה תרגיל.
   וכל ההרוגים המיותרים כתוצאה מהתרגיל? לא שקולים כנגד ההוכחה לחכמת צ’מברליין/ברק.

  4. לרמי, אתה מסגיר את ״חוכמתך״ בכך שאתה מפאר את חוכמתו של ברק ב״תרגיל״ החכם שעשה לערפאת שהוציא אתו לא רלוונטי בעיני העולם כאשר ידע שהוא יסרב. אם כן אתה חייב להודות אחת משתים: שההצעה היתה טובה ומשרתת את ישראל ובטחונה, מכאן שאין זה תרגיל אלא מטרה. או שלא התכוון לוויתורים שבהצעתו שאינה טובה לבטחון ישראל ביודעו שאין פרטנר אפילו לוויתורים עד הקצה. אם כך אילו דרישות יש למחנה הסמול ממשלת נתניהו לוויתורים שיוסכמו על הפלשתינים שזה יהיה פחות מחיסולו של המדינה היהודית?
   הסמול היה ונשאר הזוי ורק ממשלות ימין יבטיחו את קיומו של עם ישראל ובטחונה של מדינת ישראל. סיכוי השגת שלום עם הערבים בארץ ישראל לא נראה באופק למאה השנים הקרובות כי ביסוד האיסלאם אין מקום לקיום למדינה יהודית.

  5. מצלס אתה משווה את זה לצ’מברליין? אתה ופוליטיקה זה כמו השמש והירח אין טעם להתווכח איתך דבר אל לקיר

   ולמשתמש האנונימי השפן שפוחד לחשוף את שמו האמיתי תקרא עוד פעם מה שכתבת ותבין את ״חוכמתך״ בהבנת הנקרא אבל קודם תלמד מה ההבדל בין מטרה לאמצעי . ועוד דבר אבו-מאזן זה לא ערפאת וישנו לחץ מדיני וגם ישנו תהליך להקמת מדינה פלסטינית , אנשים כמוך חושבים שמקימים מדינה מחר בבוקר. בוא אני יגלה לך סוד קטן החלפת שטחים מעולם לא היה בעיה במשא ומתן לא אצל הימין ולא אצל השמאל וזה מראה עד כמה אתה מבין בפוליטיקה
   ולידעתך ישנם מתנחלים ימניים קיצוניים שהם דווקא בעד שלום ללא הנהגה משני הצדדים.

 6. תודה ארז על התגובה המהירה לדברי הרהב חסרי הביסוס של ברק.

  ברק דיבר בעבר על מפלגות אוירה, אז הוא בעצמו עכשיו ממלא אויר בבלון האוירה: פשיזם, גרמניה, סוף לדמוקרטיה, ליאור אזריה”.

  באותו נאום ברק מדבר על שיסוי החברה הישראלית זו בזו של נתניהו, וקורא לפנות עכשיו התנחלויות.
  לתפיסת הקיבוצניק הזה, שהוא כל כך איייטיז,דתיים אף פעם לא נחשבו באמת אזרחים. נזרוק 20000 אלף מהם לתחומי מדינת ישראלית המוכרת ונילחם בפיצול ובחרחור המדון הפנימי. הם לא נחשבים בכלל, הדוסים האלה. נחתם כבר גזר דינם לכיליון והרס.
  וחוץ מזה, אם הבנתי נכון, אז ברק טוען שתי טענות: 1. המדינה מתקרבת אל קיצה וכבר לא מדובר על ניצני פשיזם אלא על פשיזם.
  2. נתניהו כל הזמן מהלך אימים על הציבור וזורע פחד ללא בסיס.
  משום מה זה לא נראה לי הולך ביחד.

 7. הכותב כנראה לא חי בישראל, אם הוא טוען כי בשנה האחרונה לא קרה פה כלום. לא קרה כלום? גל טרור קשה של פיגוע ביום זה כלום? הדרדרות מוסרית של החברה הישראלית כתוצאה מאוזלת היד של השלטון ושמירה על הסדר זה כלום? כמה נאיבי הכותב צריך להיות רק כדי לתמוך בנתניהו. ואם שר ביטחון, סגן הרמטכל, וראש הממשלה לשעבר שכולם עבדו בתקופה זו או אחרת עם נתניהו ומכירים אותו מקרוב אומרים זאת, מי אתה שתבטל בהינף יד את מה שהם אומרים? הימין כלכך מסונוור מהאידיאולוגיה שהוא הפסיק להכיר במציאות.

  1. “מסונוור מאידיאולוגיה, עד שהוא לא רואה את המציאות…” ואת זה אתה כותב הימין, כן? לא על השמאל, אלא על הימין? על זה אפשר לומר רק : “טול עץ סקוויה מבין עיניך.”

 8. ארז,
  אתה טועה בענין הר הבית
  ברק לא הציע לוותר על הר הבית.
  אשמח לדעת את המקור למה שכתבת בעניין הר הבית.

  1. על הר הבית כבר ויתרו מזמן דה פקטו. עובדה שאוסרים על ח”כים להגיע לשם.
   לא צריך לחפש מסמכים. יש עובדות בשטח

 9. תזכירו לי שניה, אהוד ברק, זה לא ההוא שהיה כזה ראש ממשלה חרא שהוא החזיק את הקדנציה הכי קצרה בהיסטוריה של המדינה? זה לא אותו אחד שהמיט עלינו את האינתיפדה השניה אחרי שערפאת סרב למעשה סדום שהוא תכנן לכולנו? זה לא אותו אחד שהבריחה החפוזה וההיסטרית שלו מלבנון הביאה עלינו את האינתיפדה השניה ואת מלחמת לבנון השניה על שלל הרוגיה? זה לא אותו אחד שנחקר בענין העמותות כשמיצי החתול שותק כמו דג? זה ההוא מאסון צאלים? ההוא שרסק את מפלגת העבודה? אותו אחד ששרת תחת הביבי שהוא טוען שהוא כזו זועה כמה קדנציות?
  הוא חושב שיש מצב שבגלל שהוריד את הפלולה לא נזהה שזה הוא???

  1. הבעיה עם הורדת הפעולה, זה שהרופאים זרקו לזבל את החלק הלא נכון.

 10. החמור בביבי, זה פגיעתו בדמוקרטיה. החל מהליכה לבחירות בלי מצע, ביצוע תעמולת בחירות שפלה ביום הבחירות (שזה אסור, ובערך כולם עצרו את התעמולה, התאפקו, חוץ מביבי שמוכן למכור גם את המדינה, ועושה את זה, בשביל לנצח). מאמרים כגון זה, מראים שהשפעת ביבי התפשטה בתקשורת כמו סרטן. צריכים להעיף אותו כבר מזמן ולשקם את הדמוקרטיה, ולהעיף את כל המינויים ההזויים שלו, המבוססים על קשרים במקום כישורים. ואף מילה על ערבים, ואף מילה על השטחים, כי זה לא קשור

 11. לקרוא את המאמר כולל הציטוטים מטאוב ופשוט לקנא , כל מילה נוספת מיותרת , ובסך הכל אני די מודאג ואפילו כואב שאין מחנה שמאל אשר מציג תוכנית עשיה והתישבות ובניה לעם היהודי בארצו שלו , הכל חנפנות אוניברסלית לכוחות ״ הקידמה ״ של האינטרנציונל מבלי שום התיחסות מעמיקה לעם היהודי השב לארצו אחרי אלפיים שנות גלות , כואב הלב שבעצם אין אפשרויות נוספות ביום הבחירה

 12. רק טיפשים לא ידעו מי זה ערפאת לפני אוסלו, אבל כולנו יודעים ששלום עושים רק עם אויבים, לא?

 13. אין ספק שאהוד ברק, שהוא רק אחד מיני רבים באליטות הכוח של ישראל שמופעלים ומממומנים על ידי אינטרסים זרים שכל מטרתם חורבן ישראל. אין צורך בקונספירציה, העובדות הרבות ההולכות ומצטברות מדברות בעד עצמן. את כל אלה אני מגדיר כתעשיית הבגידה שפורחת במדינה.

 14. אין לך דבר ממכר יותר מכוח. ברק מסמול ובוגי מימין מראים כמה קשה הגמילה

 15. הקול קולו של אהוד ברק או ציפי או בוזי ועוד
  הידיים של השמאל הקיצוני בארה״ב ואירופה
  עיין ערך ברק אובמה לדוגמא
  הקרן לישראל חדשה
  מלשינים (שוברים שתיקה)
  ועוד כאלו דוגמאות
  פעם בצבא לאנשים כאלה היו עושים מה שנקרא אז שמיכה
  פשוט שוברים להם כמה עצמות
  זה לא שאני ממליץ על כך
  אבל נדרשת פעולה חוקית ונמרצת נגד אלה שמנסים לקעקע את רצון הבוחר מבפנים בעזרת מימון והכוונה של גורמים זרים
  דרך אגב משום מה ברק עם הזקן מזכיר לי את עמרם מצנע עוד מנהיג ממפלגת האבודה

  1. אני מזדהה עם תסכולך אהוד, אך ישנו דבר אחד חשוב מאוד שיש להימנע ממנו והוא סתימת פיות בפועל, כפי שעשוי לעלות מהצעתך בדבר חקיקה. ואני אומר זאת משני כיוונים: ראשית, משום שאנחנו דמוקרטיה. על אפם ועל חמתם של הבוגדים הללו, אנחנו דמוקרטיה. אמנם, במסגרת דמוקרטיה מתגוננת, גם כנגד אויבים מבפנים, מותר לעשות מעשים שבהגדרתם אינם דמוקרטיים על מנת להגן על הדמוקרטיה בכללותה, אך יש להזהר עד מאוד בכך כי המדרון חלקלק, מאוד מאוד חלקלק. שנית, דווקא טוב שיש לאלה פתחון פה – אין דבר המטהר יותר מאשר אור השמש. תן להם לדבר, לבוגדים הללו, תן להם להשמיע את דברי הבלע אשר על ליבם ותן לבוחר הנבון לבעוט אותם אל ההסטוריה, כבלתי רלוונטיים. אל תמנע מהם מלהשמיע את השנאה, אל תגרום להם לשמור אותה בליבם מוסתרת מפנינו, עד יום בחירה. שידברו, כדי שאנחנו נוכל לשמוע אותם ולהבין שהם אויבים שלנו ולא חברים.

  2. אוריאל
   באומרי פעולה חוקית לא התכוונתי במיוחד לחקיקה אלא לכל פעולה נגדית כלפי כוחות אלה
   אני בהחלט מסכים אתך שטוב שהם משמיעים את קולם ואנו יודעים מי הם ומה כוונתם
   אך פעילות חוקית של אזרחים וגופים אחרים ככל שיהיו צריכה להתבצע בכל דרך מעל כל במה וגלי אתר או מסכי מחשב כל הזמן ללא לאות
   יש לחשוף אותם להוקיע את מעשיהם ולראות מי ומה מקורות המימון שלהם
   חלק נכבד מהם עוסק בכך כמקור פרנסה עיקרי
   דבר שכמעט לא קיים אצל אזרחים כמונו מן השורה שאכפת להם

 16. בלי להתייחס לנהנתנות של נתניהו על חשבון הקופה הציבורית, ובלי להתייחס, שאיני רואה ושומע שום מצע רעיוני מטעם הליכוד וראש הממשלה
  ולחוסר המעש מצידו לאורך שנים, דבר אחד בטוח, אהוד ברק מוטב לו שישחרר אותנו מנוכחותו הפוליטית, ומוטב לו שיישאר בצל , לתמיד כי הוא האכזבה הגדולה מכולם
  מכל הפוליטיקאים שהיו לנו עד היום, הוא מהסוג הגרוע ביותר שגם הורס כל מה שהוא נוגע בו.

 17. ארז תדמור – כל הכבוד על המאמר! ניתוח נוקב ומדויק. נקעה נפשי בכל הלשעברים האלו שמלכלכים בעזות מצח על המדינה.

 18. בתקופת שלטונו הארור של ברק גרתי סמוך לבית-ליד. אירועי הפח״ע התכופים גרמו לי אישית לחשוב שאיבדנו את המדינה. הפחד היה באויר. תקופה ארורה מסורת לא הייתה מעולם. בזיונר שפל ולא מתוחכם שגם שלח את טובי בנינו עם רובי צבע מול מחבלי המרמרה. אסון מהלך שהמיט עלינו את חרפת אוסלו. פשוט להקיא.