‘בצלם’ לא לבד: אל תשכחו את ‘הקרן החדשה לישראל’

הופעתו באו”ם של מנכ”ל בצלם חגי אלעד היא הזדמנות להזכיר שוב את מעללי הקרן החדשה לישראל, הפועלת באופן שיטתי במסלול עוקף דמוקרטיה כדי להכתיב לישראל סדר יום פוסט־ציוני

מאחורי הקלעים של ההכפשה. הקרן החדשה לישראל. צילום: הדס פרוש /פלאש90

אמש הופיע מנכ”ל בצלם, חגי אלעד, בדיון באו”ם, והשתתף במהלך של האויב הפלסטיני שנועד לכפות התערבות בינלאומית בענייניה של ישראל. בכך חצה הארגון קו אדום נוסף בהשתתפותו בלחץ בינלאומי על ישראל, מהלך שגם יו”ר יש עתיד וגם יו”ר המחנה הציוני יצאו נגדו באופן עקרוני.

מי שמכיר את פעילות הארגון וארגונים נוספים הדומים לו, יודע שאין סיבה להיות מופתעים. זהו צעד טבעי שנמצא בלב לבם של העשייה וההיגיון של ארגוני השמאל המרכזיים, שבראשם עומדת הקרן החדשה לישראל.

המאבק נגד הטיפול במסתננים, ההתנגדות להריסת בתי מחבלים, המלחמה במתווה הגז, סוגיית קרקעות המדינה בנגב ועוד – בכל אלו תמצאו את הקרן או את ארגוניה פועלים בחזית המאבק ומובילים אותו. טעות נפוצה היא לראות כל סוגיה כמאבק נפרד ומקומי. מדובר במכלול שלם המבטא השקפת עולם פוסט־לאומית ופוסט־ציונית, שמטרתה לשנות את אופייה של ישראל ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה.

הקרן החדשה וארגוניה אינם מציגים את עמדתם לבחירת האזרחים, אלא פועלים באופן שיטתי לעקוף את האזרחים באמצעות מאבקים בממשלה והפעלת לחץ חיצוני, דרך בג”ץ בעיקר, המהווה כלי מרכזי ליישום השקפת העולם של הקרן.

הופעתו של חגי אלעד בפני מועצת הביטחון של האו”ם איננה מהווה אפוא חציית קו אדום עקרוני. להפך: זוהי פעולה המתיישבת היטב עם ההיגיון הפנימי של עקיפת הדמוקרטיה בישראל.

אימפריה של חתרנות זרה

כפי שפורסם בעבר ב’מידה’, בדיקה של חלוקת המענקים הכספיים של הקרן החדשה מראה כי רוב התקציב מוקדש לארגונים קיצוניים החותרים תחת מדינת ישראל כמדינה יהודית. כך נכתב בנוגע לשנת  2012:

רק 3.97 מיליון דולר, מתוך למעלה מ־17 מיליון שחילקה הקרן החדשה לישראל בשנת 2012, הגיעו לארגוני הקונצנזוס כמו ‘נאמני תורה ועבודה’ ופעילי זכויות האתיופים. יתר הסכום חולק בין ארגונים אקטיביסטיים רדיקליים מסוגים שונים, שזכו בסך הכל ל־5.3 מיליון דולר, וארגונים המקדמים סדר יום פוסט־ציוני כמו ‘בצלם’, ‘האגודה לזכויות האזרח’, ‘עדאלה’ ודומיהם, שסך כל התמיכות בהם הגיע לכדי 7.7 מיליון דולר.

המסקנה ברורה: הקרן החדשה פועלת מתוך אסטרטגיה מובהקת, ותומכת באופן מסיבי בארגונים הנתפסים בישראל כלא לגיטימיים. אחד הפוסטים האחרונים בעמוד הפייסבוק של הקרן הוא הודעת תמיכה ב’בצלם’. מדובר באחד מארגוני הדגל של הקרן ומנתמכיה הוותיקים, ובעל אחד המענקים הגבוהים באופן עקבי (250 אלף דולר בשנת 2015).

14628012_1493685117325365_1474697117_n
הודעת תמיכה של הקרן ב’בצלם’, יום לפני ההופעה באו”ם

כאשר האידאולוגיה הפוסט־ציונית של הקרן ברורה, תופעות רבות הקשורות בקרן הופכות למובנות מאליהן. למשל, אף שהקרן מתיימרת להציג עצמה כפועלת למען מטרות חברתיות וקונצנזואליות, היא איננה מעודדת עלייה לישראל ואיננה עוסקת בעידוד הגיוס לצה”ל, של יהודים ולא יהודים כאחד. להפך, צה”ל, כממסד הביטחוני של המדינה היהודית, מהווה מוקד למתקפה מתמדת מצד ארגונים רבים של הקרן.

יתר על כן: עקרון היסוד האידאולוגי של הקרן הוא חתרנות תחת המפעל הציוני. לא מדובר בוויכוח על עתיד יו”ש או בשאלת “הכיבוש”, עניין שגם השמאל הציוני עוסק בו, אלא בחתירה תחת קודש הקודשים של המפעל הציוני, קרי מדינת ישראל כמדינה יהודית בעלת רוב יהודי, הפועלת להגדלת הרוב הזה ושמה לנגד עיניה את חיזוקה של המדינה היהודית וחיזוק התודעה הלאומית המאחדת את היהודים בישראל.

הסנטור ואיש העסקים האמריקני מארק האנה אמר כי “בפוליטיקה יש שני דברים חשובים. הראשון הוא כסף, ואת השני אינני זוכר”. עשרות מיליוני הדולרים שהקרן מפזרת בחכמה מדי שנה מקנים לה השפעה אדירה. הקרן מממנת ארגונים הנוגעים לכל תחום כמעט של החיים בישראל. היא הפכה עצמה לארגון הגג של ארגונים וקואליציות המשפיעים על חקיקה ופסיקה; היא מפעילה לחץ בינלאומי על ישראל; היא מכוונת קמפיינים ציבוריים; היא בעלת נוכחות בולטת בתקשורת ובאקדמיה, ועוד. למעשה, מה שקרוי “ארגוני החברה האזרחית” בישראל נתון ברובו המכריע לשליטתה או להשפעתה של הקרן, הנאבקת באופן מקיף ורציף מול ממשלות ימין נבחרות בישראל.

בראיון לשלום ירושלמי ב־2010 אמרה נעמי חזן, אז נשיאת הקרן, את הדברים הבאים:

אנחנו הסטארטאפ של 800 ארגונים במדינה שעוסקים בצדק חברתי. אנחנו תומכים בארגוני סביבה, נשים, עולים חדשים, עמותות דו־קיום, עובדים זרים, ערביי ישראל, הומוסקסואלים ולסביות. יש לנו פריסה אדירה בארץ. ספינת הדגל שלנו היא האגודה לזכויות האזרח.

800 ארגונים(!) בישראל, שעוסקים בכל תחום אפשרי, ופועלים תחת המעטפת האידאולוגית הקיצונית והפוסט־ציונית של ארגון זר ובכספים זרים. האין מדובר באימפריה של חתרנות?

כשישנו ארגון אחד המפעיל אינספור מאבקים “ציבוריים” מול ממשלה נבחרת, וכאשר ארגון זה איננו רק ממומן בכסף שמגיע מחוץ למדינה אלא רשום בעצמו מחוץ למדינה, הרי שמדובר בארגון חתרני, גם אם חוקית איננו כזה.

חזן הוסיפה שהקרן פועלת בחסותה של קרן פורד, קרן מפוקפקת הפועלת להנדס מדינות מבחוץ והמתערבת בזירה הציבורית ובתחום הריבוני שלהן. בתשובה לשאלת ירושלמי “אין לך בעיה עם קרן פורד?”, משיבה חזן:

לא. אני גאה בזה. הקרן נותנת מענקים בדיוק לטובת הפריסה הזו. זו קרן שמדי יום ביומו עושה בשטח את הדברים החשובים באמת. קרן פורד עשתה לטובת המערך הדמוקרטי בעולם יותר מאשר כל קרן אחרת.

להנדס את ישראל מבחוץ

בנקודה זו אנו מתחברים לאופי האינטרנציונלי של הקרן, שבא לידי ביטוי בהפעלת לחץ על ישראל באמצעות גורמים בינלאומיים. אין זה מקרה שרבים מהארגונים נתמכי הקרן החדשה לישראל מקבלים מימון רב גם ממדינות זרות ומהאיחוד האירופי. הכול חלק מאותו מארג בינלאומי של תעמולה פרוגרסיבית ולוחמה משפטית.

אף שבישראל משתדלת הקרן להתייצב מאחורי הקלעים, בארצות הברית היא פועלת בגלוי ובאינטנסיביות, תוך שהיא מבקרת קשות את ישראל. כפי שפורסם רבות, ארגוני הקרן מספקים חומרים לגופים בינלאומיים הפועלים באו”ם ובאיחוד האירופי ועוד, בהתאמה לאידאולוגיה הפרוגרסיבית שהזכרתי: הפקעת המרחב הלאומי מדיון ציבורי ישראלי פנימי, והפיכת ישראל לפרויקט הנדוס של גורמי כוח והשפעה בינלאומיים.

זו איננה רק אידאולוגיה פוסט ציונית, אלא שיטת פעולה אנטי דמוקרטית שנועדה לכפות על ישראל מהלכים מבחוץ ולא באמצעות הדמוקרטיה שלה.

כאמור, ארגוני השמאל והקרן פועלים במרחב הפוסט־לאומי מזה זמן רב. שדולת ג’יי־סטריט, שקשריה עם הקרן הדוקים, פעלה לקדם בארה”ב את הסכם הגרעין עם איראן בניגוד לעמדת ממשלת ישראל. ארגונים כמו שוברים שתיקה ובצלם מופיעים רבות בחו”ל, ומבצעים הדרכות לפוליטיקאים מחו”ל כדי לקדם את האג’נדה שלהם דרך לחץ בינלאומי. ארגוני הקרן מספקים חומרים לדו”חות בינלאומיים נגד מדינת ישראל, וכך הלאה.

אופי הפעולה של הקרן וארגוני השמאל ברור: יצירת מאבקים פנימיים בתוך ישראל, עקיפת הדמוקרטיה דרך אינספור עתירות לבג”ץ, ופעילות ענפה בחו”ל כדי ליצור לחץ על ישראל.

מי שמבין את טבעה האמתי של הקרן החדשה לישראל, ומי שמכיר את ההקשר שבו פועלים ‘בצלם’, ‘שוברים שתיקה’ וארגונים אחרים יודע שכאשר חגי אלעד הופיע אמש במועצת הביטחון של האו”ם ותקף את ישראל, הוא לא היה לבד.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

28 תגובות למאמר

 1. הם לא מקדמים אידיאולוגיה פוסט-ציונית, אלא אנטי-ציונית.
  הלוואי שהם היו “רק” פוסט-ציוניים.

 2. ואין לי אלא לצטט את סבי הטוב והיקר הניצול היחיד מבני משפחתו מהטבח הנוראי בחברון,
  נצח ישראל לא ישקר
  הקרן החדשה וגרורותיה הם מיעוט קולני והרסני, אבל יכול נוכל להם. כל זמן שהרוב השפוי
  מאמין בצדקת הדרך.

  1. וזה בדיוק תפקידם של ארגוני החתרנות, להביא את השפוי שלא להאמין בצדקת הדרך ובהמשך להאמין באי צדקת הדרך. הם הצליחו והמצב כיום הוא, כנראה, בלתי הפיך.

 3. השם האמיתי של הקרן – התרגום הנכון מאנגלית – זה “הקרן לישראל חדשה” ולא “הקרן החדשה לישראל”. הטעות בתרגום השם העברי אינה מקרית. האג’נדה שהקרן הזו מקדמת בפני תורמיה הלא ישראלים היא חיסול הציונות והמדינה היהודית והפיכת ישראל למדינה “חדשה”, כלומר למדינת “כל אזרחיה”.

  1. ולא לשכוח ”ישראל חדש” כינו את עצמם הנוצרים. מליוני יהודים שלמו בחייהם בשל כך.

 4. לחץ בינלאומי על ישראל יחסל את הדמוקרטיה בישראל כי יגיס את “לוחמי חרות ישראל” למרי בשלטון ה”ישראלי” ה”דמוקרטי”.
  החלטות שלטוניות “דמוקרטיות” שתתקבלנה תחת לחץ בינ”ל, בנגוד למה שנתפס כרצון העם, תחשבנה לשתוף פעולה “קוויזלינגי” עם משטר דכוי בינ”ל אשר, ככל כובש, הוראותיו חסרות כל תקף דמוקרטי, וההתנגדות להן נחשבת למאבק נערץ לחרות העם. שלטון שיתמודד עם מרי נרחב יאלץ לנהוג כעריץ (במעגל שוטה של מרד ורודנות). לפיכך, לחץ בינ”ל על ישראל הוא מתכון לחסולה של הדמוקרטיה בישראל.
  דרך אגב, גם לחץ בינ”ל או ישראלי על הממשלה הפלסטינית יביא לתוצאה זהה אצלם. קצת מזה אפשר לראות כבר כיום ביחסים שבין כחות הבטחון שם לבין האזרחים בענין הענויים.

 5. ארגוני “שלום” פועלים בחו”ל וכופים עלינו מלחמה.
  |
  “עיריית פריז אסרה… על מוסדות העירייה … לקיים קשרים … עם תנועת החרם על ישראל …בהודעה רשמית מטעם נציגי המפלגה הרפובליקנית …ב.. עיריית פריז… נמסר כי פעילותה “הבדלנית ומלאת השנאה” של תנועת ה-BDS מפחיתה את הסיכויים לשלום” (- וואלה 17.02.16)
  אכן, הצלחת תעמולתם של קנאי שמאל להביא לכפיית סיום הכבוש הישראלי עלולה להקשיח את העמדה הפלסטינית, ולהביא לנסיגה חד-צדדית ללא סדורי בטחון * ולמלחמה קשה מתמדת במרכז הארץ וביו”ש *.
  זה יהיה יותר מובן כשהממשלה תארגן בת”א מקומות מקלט לפליטים מישובי הספר של עוטף יו”ש: ירושלים, ב”ש, פ”ת, רעננה, עפולה וכל מה שביניהם, ותחמש היטב ותאמן היטב את המתנחלים כהכנה למלחמת המגן שלהם מפני הפלסטינים, מלחמת מגן שצפויה עקב נסיגה חד-צדדית מיו”ש אשר עלולה להכפות על המדינה ע”י קנאי השמאל.
  אם ישראל תאלץ לסגת ללא סדורי בטחון מוסכמים אז החוק הבינלאומי לא יאפשר לישראל למנוע מהרשות הפלסטינית תגבורת של צבא זר (איראני, דאעש) ורכישת נ”מ ונ”ט. כפת ברזל לא תוכל להגן מטילים קצרי טווח, ממרגמות ארוכות טווח, ממל”טים, ממנהרות וכיו”ב, שיהרגו או יאיימו על חיי תושבי עוטף יו”ש .
  מלחמת המגן ביו”ש ו/או להגנת תושבי עוטף יו”ש היא מתכון לטבח הדדי, לכן היא יכולה לגרור התלקחות כללית באזור כאשר “בררת שמשון” ממתינה להזדמנות שלה.
  |
  אם ממשלת ישראל תמאן ליפול במלכודת המלחמה שמזומנת לה ע”י ארגוני ה”שלום”, ולא תכנע לאיומיהם של “משחררי” הפלסטינים (אל זרועותיהם של קנאי אסלאם רודניים), ולא תסיג כחותיה מיו”ש, ואם הסנקציות נגד ישראל תהינה אפקטיביות, אז “בישראל, אם יוטלו עליה סנקציות. בעלי הממון והדרכון ושוחרי החופש ינטשו” (- אלוף בן [ ! ] “הארץ” / דעות 28.04.16)
  |
  חבר האופוזיציה הירדנית עבד אלמעלה ברשימתו “בי.די.ס.: איום על המזה”ת כולו” (במכתבו, שתרגמתי בזה מאנגלית, ל”ישראל היום” 06.09.16) מביא את דבריו של נשיא האופוזיציה הירדנית, מודר זהרן: “אם יבא יום וישראל תפול, ירדן, מצרים, ורבות אחרות תפולנה גם הן, והמערב יתחנן לאיראן לנפט”, ומוסיף על דבריו: “ישראל היא חזית המלחמה בטרור באזורנו, ואם ישראל תפגע כולנו נסבול… לכן, בי.די.ס. הוא איום על כלנו, איום על אמריקה כמו גם איום על ישראל, ירדן ואחינו הפלסטינים”
  |
  מו”ל “הארץ”, עמוס שוקן, במאמרו ב”הארץ” ב 21.01.16 “רק לחץ בינלאומי יסיים את האפרטהייד הישראלי” (כלשון כותרת המאמר בגרסה האנגלית, דוקא) בו הצדיק תמיכה בחרם על ישראל, הבחין בבעיה שהעליתי פה, אבל תכף עצם את עיניו והתחמק מלענות עליה. כך כתב: “מדיניות האפרטהייד, מעלה בעולם שאלה ….. אם, כגרסת הממשלה [של ישראל], אפרטהייד הוא תנאי הכרחי …לקיומה של מדינת ישראל, אזי הציונות והמדינה לא לגיטימיות”. אין לאל ידו להפריך את גרסת הממשלה, לפיכך, בדבריו אלה יש הודאה בכך שהוא מודע לקיומה של אפשרות שבטווח זמן מסוים, לפחות, ה”אפרטהייד” הוא האמצעי היחיד שימנע את המלחמה המתמדת שתביא לחסולה ההדרגתי של מדינתו, אבל מה שחשוב לו, לפי דבריו שלו, זה שיש “בעולם שאלה”. וקיומנו? לעזאזל!

 6. לא הבנתי את ההגדרה “אירגונים לא לגיטמיים”. לא לגיטימיים — לפי מי? לדעתי אלו ארגונים לגיטימיים לחלוטין. הם מציבים מראה ומראים לציבור את האמת הלא נעימה והלא נוחה. האם הפעיולת של המתנחלים, שמרבית הציבור לא מסכים לה, ומצביע ברגליים נגדה, לגיטימית יותר? הם פועלים נגד רצון העם.

  1. הם אולי ארגונים לגיטימיים מהבחינה הזאת שהם פועלים לפי החוק כעמותה רשומה אבל דרך הפעולה שלהם היא אינה לגיטימית. רוצים ״להציג את האמת״? יופי. עשו זאת בישראל ולא בחו״ל. אולי הם עשו זאת בתחילת דרכם, אך כשהם הבינו שהעם ״רואה את האמת״ ועדיין לא בוחר בדרך שלהם בבחירות(בניגוד למה שרשמת, העם מצביע ברגליים בעד הימין והמשך ההתיישבות/״התנחלות״) הם החליטו לפנות לפורומים בינלאומיים ולהשמיץ את ישראל כדי לכפות מדיניות שהישראלים לא בחרו בה. בדיוק בגלל זה יש שנאה כלפי הארגונים האלו.

  2. המתנחלים פועלים נגד רצון העם – וארגוני הקרן פועלים בהתאם לרצון העם? אולי במציאות המקבילה בה אתה חי.

 7. לפי טענתך, בג”צ הוא חותמת גומי לארגונים לא לגיטמיים. אם כך,גם בג”צ הוא לא לגיטמי? כלומר, לא חוקי?

  1. חוקי, אולי כן. לגיטימי? לא ממש. כמו שאומרים, כשר אבל מסריח.

 8. נשמע מזעזע
  אבל זה שהם נגד מתווה הגז אומר שהם עושים גם כמה דברים נכונים
  וזה שהם עובדים עם רשויות החוק בישראל זה גם קצת מעודד

  1. כרגיל, אצלך הכל הפוך. החתירה של הקרן נגד הרווח שאוצרות הגז יכולים להכניס למדינה, רק בגלל שגם הטייקונים “החזיריים” ירוויחו מכך, מוכיחה שוב עד כמה היא מזיקה לישראל – בכל תחום אפשרי.

 9. בורים ועמי ארצות שחושבים שדמוקרטיה זו רק פרוצדורה להשלטת רצון הרוב יכולים לטעון שהקרן היא אנטי דמוקרטית.
  דמוקרטיה זה הרבה מעבר לכך.
  אבל גם במבחן של השלטת רצון הרוב הדמוקרטיה הישראלית כושלת – כי לרוב יש זכות להחליט רק לגבי עצמו. ברגע שהרוב מכריע על הגורל של מליונים שחיים תחת כיבוש, גם הרוב הזה הופך ללא לגיטימי.
  לעצם העניין, ברור שהכיבוש לא יסתיים בהחלטה ישראלית פנימית. אנשים בארץ התרגלו לפיגועים ומלחמה כל כמה שנים. אני גם בספק גדול אם יהיה פתרון כפוי בטווח הנראה לעין – כי מה אכפת לעולם מהפלשתינאים. יש עמים שנמצאים במצב גרוע הרבה יותר שהעולם לא מתערב לטובתם וגם לא יתערב.
  בצלם ודומיהם הם נאיבים – יש מצבים של חוסר צדק שלא ניתנים לשינוי בטווח הנראה לעין.
  בעתיד, המציאות הזאת עלולה להוביל אותנו להשמדה, כי בסוף יכול להגיע נשק גרעיני לארגון מטורף כדוגמת דעאש בגרסה פלשתינאית. אבל אז כבר יהיה מאוחר מידי לעשות משהו. שלא לדבר על אירן שיכולה בסוף להגיע לנשק גרעיני.
  בשורה התחתונה זה פרדוקס – הציבור הישראלי יוכל להשתכנע שצריך לסיים את הכיבוש רק בהינתן קטסטרופה גרעינית. אבל אם חלילה זה יקרה, זה כבר יהיה מאוחר מידי לסיים את הכיבוש.
  המסקנה היחידה שלי היא שימור המצב הקיים כדי לשרוד כמה שיותר ולקוות שההשמדה לא תתרחש בימי חיינו או חיי ילדינו, שאולי יצליחו להימלט בזמן. אני ממש לא אופטימי לעתיד מדינת ישראל בטווח של 50 שנה מהיום.

  1. עוד שמאלני שכותב שטויות.
   א) לפני שמונים שנה כל העם היהודי, בכל מקום שהוא בעולם, עמד בפני השמדה מוחלטת. תלמד קצת על ועידת ואנזה לפני שאתה מפיץ הבלים. לפני ששים ושבע שנים עמדו תושביה היהודים של מדינת ישראל בפני השמדה ע”י צבאות מדינות ערב. בין העתידים להיות מושמדים היו גם שורדי השואה שהסתיימה רק שלוש שנים לפני כן באירופה ובצפון אפריקה.

   ב) אכן, יש רבים הסובלים מעוולות הכיבוש ביהודה ושומרון. הם יהודים, והכובשים הם מוסלמים, באמצעות הרשות לענייני אלו המכנים עצמם בשם של עם שנכחד מהעולם לפני כשלושת אלפי שנים. הפיתרון – סיום הכיבוש המוסלמי בכל חבלי ארץ ישראל והרחקת המוסלמים ממנה.

   ג) מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית. אם המוסלמי מתקשה לסבול את עוולות הדמוקרטיה במדינת ישראל, ביכולתו לעזוב למדינה דמוקרטית פתוחה ומתקדמת יותר, למשל עיראק, סוריה, מצרים ואפילו לוב. הוא יכול לעלות עוד יותר ברמת הציפיות שלו ולהגר למדינה אירופאית כלשהיא, למשל צרפת, גרמניה, שבדיה, אנגליה, ואפילו פולין. אה, סליחה, לפולין הוא לא יכול להגר, הפולנים לא יקבלו אותו. אופססס.

   ד) לעולם באמת לא אכפת מצאצאי מהגרים מוסלמים שהגיעו לארץ ישראל. בזה אני מסכים איתך. אלא שלעולם מאד מאד אכפת שהיהודים יסבלו. רק שמאז השואה לא ניתן לעשות זאת בגלוי, אז הנוצרים פועלים באמצעות שליח נאמן להרע, ועל כן העולם תומך ומעודד את צאצאי המהגרים המוסלמים לפגוע ביהודים.

   ה) בצלם אינם נאיבים כפי שאתה מנסה לתאר. הקוראים באתר זה אינם טפשים או פראיירים שיאמינו להגיגיך. בצלם נוהים אחר הכסף הגדול המגיע ממדינות אנטישמיות, וכך גם הקרן לישראל חדשה.אגב, גם גרמניה שעמלה כה קשה להשמיד ולהרוג ולאבד את כל אשר בשם ישראל ייקרא, גם היא במספקי התמיכה לקרן לישראל חדשה.

   ו) אתה לא חייב לחכות 50 שנים בכדי לבחון את תחזיותיך. אתה יכול לעזוב גם כיום, ובכך לברוח מההשמדה שאתה צופה לעם ישראל במדינת ישראל. מה דעתך למשל לעזוב, במיוחד עם ילדיך, לארה”ב? אני בטוח ששם האמריקאים לא ישמידו אותך או את ילדיך (בינתיים). בעצם, האמריקאים כן ישמידו את ילדיך, ע”י התבוללות. אבל מה זה משנה לך, אתה הרי לא אופטימיסט, אז העתיד שלך אינו ורוד בכל מקרה. יודע מה, היו הרבה כמוך בקום המדינה וגם לפני מלחמת ששת הימים. הם עזבו את הארץ הזו, וכיום הם רואים אותה ביופיה ובשיגשוגה, כשלהם אין חלק בזה.

   ז) חפש לעצמך עבודה ותעסוקה טובות ומועילות יותר להתפתחותן של ארץ ישראל ומדינת ישראל, במקום לקבל שלמונים מהקרן האנטישמית.

  2. אי אפשר לסיים את ה”כיבוש”. לאחר שמושג גבולות הביטחון נזרק לפח הגענו (ותודה לשמאל ולאובמה) למצב שבו ההסדר היחיד שעומד על הפרק הוא נסיגה לקווי 1967 וירושלים מחולקת, ובכך מטורפדת כל אפשרות להסדר. במצב זה לא תהיה שום אפשרות למנוע ירי חופשי חופשי על מרכז האוכלוסיה שלנו, השתלטות ארגוני טרור על ה”מדינה הפלסטינית” ופלישה בלתי מבוקרת מכל העולם ממעברי הירדן ישירות לישראל דרך הגבולות הפרוצים וירושלים המשותפת (שתהיה כמובן פתוחה משני צדיה!). מי שמטיל ספק – מוזמן להפריך את הקביעה. כמובן שרק ראש ממשלה מטורף לגמרי יבצע צעד התאבדותי כזה, ולכן ממילא כל לחץ בינלאומי לא יעזור.

  3. ואם לא יהיה “כיבוש”, איראן לא תחתור להשגת נשק גרעיני? אם נצא מהשטחים האייטולות יהפכו לחובבי ציון? אתה אמיתי?

 10. בצלם אכן לא לבד. זאת “שרשרת המזון” המלאה: בצלם – “הקרן לישראל חדשה” – מר”צ – הקיבוץ הארצי – התנועה הקיבוצית. ביצות מצחינות מייבשים ע”י ייבוש מקורות המים!

 11. בצלם אכן לא לבד. זאת “שרשרת המזון” המלאה: בצלם – “הקרן לישראל חדשה” – מר”צ – הקיבוץ הארצי – התנועה הקיבוצית. ביצות מצחינות מייבשים ע”י ייבוש מקורות המים!

 12. התרגום הנכון של שמה של הקרן הוא “הקרן לישראל חדשה”.

  התרגום השגוי שאנשי הקרן משתמשים בו ושגם אתם משתמשים בו במאמר זה ובמאמרים נוספים הוא הטעיה מכוונת מצידם. אין לו שום צידוק משום שהוא אינו התרגום הנכון. אין שום סיבה לשתף פעולה עם השקר הזה, ואינני מבין מדוע אתם עושים זאת, במקום לקרוא לקרן בשמה, כפי שהיא נקראת באנגלית: “הקרן לישראל חדשה”.

  “המחנה הציוני” החליט לקרוא לעצמו כך, ואין ברירה אלא להשתמש בשם זה, למרות שלאור מצעו והתבטאויותיו יש מקום לספק גדול ביחס ל”ציוניות” שלו. אולם במקרה של ה”קרן לישראל חדשה” אין מקום לטעות. השם באנגלית אומר: “הקרן לישראל חדשה”, ולא “הקרן החדשה לישראל”.

  זה לא שהיתה קרן ישנה, ואז סגרו אותה ופתחו קרן חדשה. זה לא הסיפור. הסיפור הוא שרוצים לשנות את ישראל ולהפוך את מדינת היהודים למדינה אחרת, מדינה שאינה מיועדת ליהודים, אלא לכל הארחי פרחי שבאו, אלו מקרוב ואלו מרחוק, ולהפקיע מהיהודים את הזכות להגדרה עצמית, למימוש לאומיותם במולדתם ההיסטורית, ובעיקר למנוע מהם את האפשרות להגן על עצמם, מניעה שכפי שלמדנו מההיסטוריה, הובילה ותוביל לרציחות המוניות ולהשמדת העם היהודי.

  “הקרן לישראל חדשה” חרתה על דיגלה מטרה שתוצאתה השמדת העם היהודי. אין כאן מקום לשיתוף פעולה עם הדמגוגיה השקרית שלה.

  שנו את שמה במאמר. קיראו לה בשמה האמיתי: “הקרן לישראל חדשה”.

 13. הטעות הראשונה היא שאתם קוראים להם “הקרן החדשה לישראל” כשהתרגום מאנגלית הוא “הקרן לישראל חדשה” וזה בדיוק מה שהם עושים שם – מנסים להקים ישראל חדשה, פוסט ציונית וכנראה ערבית.

 14. האם עם ישראל יודע שהמממן העיקרי של הקרן להשמדת ישראל – הוא ג’ורג סורוס… שמקדיש את כל כספו ומרצו ליישום מטרתו והיא “עולם ללא גבולות” עכשיו אתם מבינים מדוע בכוונתו להחריב את ישראל ולהציף אותה במיליוני מסתננים אפריקנים… וכרגע – נכון לעכשיו אין פה מי שיעצור אותו…

 15. חוק העונשין תשל”ז סימן ב’ בגידה
  (א)
  מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בו כדי לסייעו לכך, דינו – מיתה או מאסר עולם.
  (ב)
  לענין סעיף זה, “סיוע” – לרבות מסירת ידיעה בכוונה שתגיע לידי האויב או ביודעין שהיא עשויה להגיע לידי האויב, ואין נפקא מינה שבעת מסירתה לא התנהלה מלחמה.

 16. זה הכסף, טיפשים. הימין דל מאד בתקציבים. בימין חייבים לעשות מאמץ להקים “קרן לישראל מקלט בטוח ליהודים” למטרה הזו יתרמו יהודים וגויים רבים. מפה הדרך כבר קצרה יותר להאבק בהם, (אפשר ורצוי ללמוד מהקרן להשמדת ישראל, הם רכשו נסיון רב)

 17. בצלם והקרן לישראל חדשה אינם פועלים בחלל ריק. זיכרו את שמעון פרס וסברה ושאטילה וכל השאר היסטוריה. כל זמן שדמותו הארורה של קוויזלינג נאלח זה לא יוכר ויוקע כאבי אבות הרוע והבגידה ולא תתקבל החלטה ממשלתית להעביר את שרידי עצמותיו למיחזור באדמה שליד קברו של עראפת, אין תקווה לשינוי.