די לנפנף באיום הדמוגרפי

בניגוד להפחדות על הפיכתנו למיעוט בארצנו, נתונים חדשים מצביעים על שיעור ילודה זהה של נשים ערביות ויהודיות בישראל. בצירוף העלייה מחו”ל, הרוב היהודי בארץ מוצק מאי־פעם

שוויון בפריון; תינוקיה בבי"ח ביקור חולים בירושלים. צילום: פלאש90

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה השבוע כי שיעור היילודה של נשים יהודיות וערביות בישראל השתווה, והוא עומד כיום על 3.13 ילדים לאישה. מדובר בנתון חשוב ביותר, שיש לו השפעה מהותית על הדיון המדיני והאסטרטגי בנוגע לעתידה של מדינת ישראל.

בשנים האחרונות נרשמת מגמת עליה בשיעור הילודה בקרב נשים יהודיות בישראל. אם בשנת 1985 שיעור הילודה בישראל עמד על 3 ילדים לאישה, הרי שמאז ועד שנת 2007 שיעור הילדים לאמא היה נמוך יותר ונותר יציב רוב הזמן. בקרב המגזר היהודי בלבד התייצב שיעור הילודה סביב 2.6-2.5 ילדים לאישה. השיא השלילי נרשם בשנת 2005, אז שיעור הפריון במדינת ישראל כולה עמד על 2.7 בקירוב. בקרב נשים יהודיות עמד השיעור אז על 2.5 ילדים לאישה יהודיה. מאז ועד היום אנו עדים לעליה מתונה בשיעור הילודה כאשר השבוע נרשם שיא חדש מאז שנות השמונים.

בעולם כולו מוטרדים מסוגיית הילודה. הירידה העולמית בשיעורי הילודה משפיעה גם על הכלכלה: ככל שתוחלת החיים עולה, אנשים מבוגרים שאינם עובדים לפרנסתם חיים זמן רב יותר, וכדי לממן זאת יש צורך באוכלוסייה צעירה גדולה שתעבוד ותתמוך באוכלוסייה המבוגרת.

ברוב מדינות העולם, מפותחות ומתפתחות כאחד, ישנה ירידה דרמטית בשיעור הילודה. “מספר הזהב” לשמירה על גודלה של אוכלוסייה עומד על 2.1 ילדים לאישה. מדינות רבות בעולם המערבי ירדו מתחת למספר הזה, ויש גם כאלה שהגיעו לשיאים שליליים של פחות מילד אחד לאישה, כמו סינגפור ומקאו. מדינות רבות באירופה נעות בין 1.5 ל־1.4 ילדים לאישה, ובארה”ב שיעור הילודה עומד על 1.87. פירוט נוסף אפשר למצוא באתר ה־CIA.

ישראל שונה בעניין הזה מכל מדינות המערב. מאז שנות התשעים, שיעור הילודה בישראל עולה באופן קבוע שנה אחר שנה, ולאחרונה, כאמור, הוא הגיע לרמה של 3.13 ילדים לאישה. האינסטינקט הראשוני קושר את שיעור הילודה הגבוה לחרדים, ערבים ודתיים, אבל העלייה בשיעור הילודה הכללית בישראל מקבילה לירידה אצל חרדים וערבים. במילים פשוטות: דתיים וחילונים עושים יותר ילדים. אחד ההסברים לכך נעוץ בעליה הרוסית – מספר רב של עולים עם כמות ילדים נמוכה יחסית. כיום, לאחר דור אחד, העולים מרוסיה נטמעים בחברה ושיעור הילודה חוזר לרמה גבוהה יותר.

%d7%93%d7%9e%d7%95%d7%92%d7%a8%d7%a4%d7%99%d7%94-%d7%97%d7%aa%d7%9b%d7%99-%d7%90%d7%95%d7%9b%d7%9c%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%94

%d7%93%d7%9e%d7%95%d7%92%d7%a8%d7%a4%d7%99%d7%94-%d7%99%d7%97%d7%a1%d7%99
הגרפים מתוך דו”ח פורום קהלת – דרכה של ישראל לשגשוג כלכלי וחברתי

הפלסטינים מנפחים את המספרים

אך בישראל השאלה הכלכלית היא רק השנייה במעלה. השאלה הראשונה היא הדמוגרפית והביטחונית, ובמילים אחרות: האם עומד להיות רוב ערבי בין הירדן לים.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שיעורם של ערביי ישראל באוכלוסייה עומד על כ־20.8%. שיעור היהודים עומד על כ־74.8%, והיתר הם ישראלים שאינם יהודים. בהינתן שיעור ילודה דומה, כפי שמספרים לנו נתוני הלמ”ס החדשים, היחס אמור להשתמר. אם ניקח בחשבון את העלייה היהודית לארץ שעומדת על כ־20 אלף איש בשנה, הרי שהרוב היהודי עתיד להפוך ליותר ויותר דומיננטי.

מה קורה ביהודה ושומרון? לפי נתוני ה־CIA, ב”גדה המערבית” חיים כיום כ־2.7 מיליון בני אדם. מתוכם 371 אלף יהודים ביו”ש, ו־212 אלף יהודים ב”מזרח ירושלים”. ממספר זה יש להפחית את ערביי מזרח ירושלים שנכללו כבר עם ערביי ישראל, ומספרם עומד כיום על 316 אלף איש לפי נתוני מכון ירושלים לחקר ישראל. כלומר, בסך הכול בשטחי יהודה ושומרון ישנם כ־1.8 מיליון ערבים.

לפי נתוני ה־CIA, שיעור הפריון ביהודה ושומרון עומד על 3.3 ילדים לאישה, כאשר חוקרי דמוגרפיה חלוקים באשר לחלוקתם בין האוכלוסייה היהודית לערבית באזורים אלו. אולם, על פי רוב החוקרים סביר להניח ששיעור הילודה בקרב האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון אינו עולה על 3.13 ילדים לאישה.

סיכום הנתונים מצוי בטבלה שלפניכם:

בין הירדן לים
יהודים ואחרים ערביי ישראל ומזרח ירושלים ערביי יהודה ושומרון סה”כ
באלפים 6,801.5 1,786.2 1,801.0 10,388.7
באחוזים 65.47% 17.19% 17.34% 100.00%

%d7%91%d7%99%d7%9f-%d7%94%d7%99%d7%a8%d7%93%d7%9f-%d7%9c%d7%99%d7%9d

במבט ראשון, המספרים נראים מופרכים. הרי התרגלנו לשמוע על האיום הדמוגרפי והסכנה שהוא מהווה למדינת היהודים כמדינה יהודית, ואף ליהודים עצמם. הסיבה המרכזית לכך היא העובדה שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הפלסטינית מנפחת מספרים באופן עקבי, באמצעים שונים: ספירת פלסטינים החיים מחוץ לגבולות יהודה ושומרון, ספירת ערביי מזרח ירושלים, ספירת ערביי יו”ש הנשואים לערביי ישראל ונספרים פעמיים, ועוד כהנה וכהנה.

מה המסקנות?

ובכן, השאלה הדמוגרפית אינה השאלה היחידה בתחום יחסי ישראל והפלסטינים, אולם היא שאלה חשובה. יש המנפנפים בה כדי לטעון שישראל בדרכה להיות מדינה דו־לאומית. ובכן, בעולם ישנם הרבה יותר לאומים ממדינות, וממילא במדינות רבות ישנו יותר מלאום אחד. גם לאום של 35% מהאוכלוסיה? התשובה היא כן. די להעיף מבט לבלגיה ולראות את המיעוט הוולוני המונה 31%. אינני מחובבי המדינה הדו־לאומית וסיפוח הערים הפלסטיניות הגדולות, אבל כשדנים בשאלת הסיפוח יש לתת את הדעת גם לנתונים הללו.

מרחיקי הלכת אף טוענים שכדי שהמיעוט היהודי יוכל להגן על עצמו יש צורך בבניית גבול לאורך הקו הירוק. ובכן, לא מיעוט ולא יער. היהודים מהווים רוב, וצפויים להפוך לרוב דומיננטי אף יותר אם המגמות הנוכחיות יימשכו. אסור להתנבא על המשכיותן של מגמות העשויות להשתנות בכל עת, אבל נכון לעכשיו היהודים הם רוב גדול שצפוי להפוך ליותר דומיננטי. אז אפשר סופית להפסיק עם קמפיין ההפחדה בעד שתי המדינות.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

44 תגובות למאמר

 1. “רק” 35% ערבים ? קשה לנו עם 20% ערבים שעולים משאבים רווחה רבים. לא משלמים מיסים ארנונה ובונים חופשי על אדמות מדינה. השמאל יחבור לערבים כדי להרוס את המדינה.

  1. יש הררי הרים של טיעונים נגד, אבל רק זכור שבית המשפט בראשות בג”צ אזרח כאן 100-150K ערבים פלשתיניםפ בתואנת איחוד משפחות. בפעם הבאה שהשמאל מנפנף בדמוגרפיה. בסוף גם נקבל מלקות, גם נאכל את הדגים המסריחים וגם נגורש מהעיר.

 2. החרדים הם איום גדול יותר מהערבים. שיעור הפריון האנטי-ציוני – חרדים וערבים יחדיו – הוא כפול משיעור הפריון בקב היהודים הציונים. כבר היום מעל מחצית מהתלמידים בבתי הספר היסודי שייכים לקבוצות אנטי-ציוניות. בגני הילידם המצב הרבה יותר חמור, וכ 57% מהתינוקות הנולדים הם אנטי ציונים. המגמה הזו רק הולכת ומתרחבת. אלה הנתונים האמיתיים על עתידה הדמוגרפי העגום של מדינת הלאום היהודי.

  1. הכללת החרדים והערבים בכפיפה אחת מעידה על חוסר הבנה בסיסי של הנפשות הפועלות, מאווייהן, זהותן ואמונותיהן. זהו עלבון לאינטילגנציה ולנפשות הפועלות.
   הציבור החרדי לגווניו מסור בכל מאודו להמשכיות הקיום היהודי, ערכיו ואמונתו, רוצה בהצלחתו ומתפלל לביסוסו וקידומו על אף המחלוקות הרבות. תודעת הזהות היהודית והמחוייבות הטוטאלית אליה מושרשת בקרב החרדים יותר מרוב קבוצות האוכלוסייה האחרות, עד כדי הקרבה ומסירות נפש. חילוקי הדעות בנוגע לציונות הם לעיתים חריפים, אך אינם פוגמים בתחושת אחריות זו ורגש האחווה והערבות רק מתבסס והולך. ההתנגדות החרדית לציונות נובעת דווקא מתוך הרצון להיות נאמנים להמשכיות היהודית ולחוסנה הרוחני והמעשי. אפשר להתווכח על זה, אך אי אפשר להתכחש לעקרון הברזל של ערבות יהודית היצוק בבסיס תפיסתם.

  2. החרדים הם אחינו ובשר מבשרינו. העיר עם שיעור הגיוס לקרבי הגבוה ביותר בארץ היא אלעד – עיר חרדית לחלוטין. מציע לך להתעדכן, החרדים היום ציונים יותר מאי פעם והיד עוד נטויה.

  3. ביחס לקיום היהודי על פי החרדים אני מעדיף להתבולל. וביחד איתי רוב החילונים ואתה יודע מה גם הדתיים לאומיים המסורתיים. שלא נדבר על כמעט כל האינדיבידואלים המשכילים במדינה הזאת. בסוף ישארו פה רק הדפוקים, ויהדות אמריקה תהפוך להיות ישראלית לשעבר. מאד עצוב אבל לשם זה נגרר.

 3. למרבה הצער המצב מורכב יותר.
  הנשים היהודיות מתחתנות מאוחר יותר ולכן קצב הילודה לאורך זמן גבוהה יותר אצל הערביות.
  כמו כן שכבת הגיל הצעירה אצל הערבים גדלה יותר ולכן כמות הלידות גדולה יותר גם אם מספר הלידות לאשה שווה.

  1. מנסה להגיב בשנית.
   המצב אכן מורכב יותר מהניתוח הפשטני במאמר אבל לטובת היהודים.

   אצל הערבים יש מגמה ברורה של ירידה בפיריון:
   למעשה בניכוי הבדואים בנגב הפיריון הערבי בארץ נמוך מהיהודי.
   הפיריון הבדואי אומנם עדיין גבוה מהיהודי אבל הם מאמצים במהירות רבה את דפוסי הפיריון של שאר הערבים (ההבדל בפיריון בין אום אל פחם לרהט הוא זמני).

   גם אצל שאר הערבים אין שום סימנים שמגמת הירידה בפיריון הולכת להעצר – באיראן בתוניס בלבנון ובתורכיה מביאים פחות משני ילדים למשפחה – ולשם המזה”ת צועד.

   מנגד אצל היהודים יש בהכללה שתי קבוצות – חילונית ודתית.

   הקבוצה הדתית מונה רק 25% מהמבוגרים אבל 50% מהילדים וזאת בזכות הפיריון הגבוה בקירבה.
   (יש כ25 ח”כים במפלגות הדתיות בכנסת שנבחרו בקולות המבוגרים ולעומת זאת 50% מתלמידי כיתה א’ פוקדים מסגרות דתיות).
   היום 25% מהזוגות הצעירים הם דתיים. בעתיד הממש לא רחוק 50% מהזוגות הצעירים יהיו דתיים.

   כלומר הפיריון היהודי במגמת עלייה ברורה.

   וזה מבלי להתייחס לעלייה העקבית שלא תעצר בעשורים הקרובים של כ8,000 יהודים – כ4,000 זוגות צעירים בוגרי מוסדות דתיים/חרדיים בצפון אמריקה באנגליה ובצרפת שמתיישבים בעיקר בירושלים ובהתנחלויות ומביאים כ5 ילדים בממוצע.
   כלומר תוספת של 28,000 אנשים מדי שנה (שלא קיימת אצל הערבים).

 4. זה באמת כל כך משנה איזו אוכלוסייה יותר גדולה? אני לא חושב שזה כה מהותי להבנת המצב וקביעת חזון.
  חוץ מזה נראה לי שישראל הצליחה עד עכשיו בזכות התמקדות באיכות ולא בכמות.

  1. אם תהיה אוכלוסיה ערבית גדולה יותר יהיה להם כח גדול יותר בכנסת מה שיגרום למדינה הזאת לא להיות יותר קשורה לדת היהודית

 5. ולאן ״התעופפו״ שני מילון פלשתינאים בעזה? זה לא חלק מהירדן והיד הים?

  1. אתה צודק. בוא נלך צעד נוסף קדימה. עד לפני 35 שנה שלטנו גם בסיני. אמנם כבר יצאנו משם אבל למה שלא נכלול גם את מיליון ערביי סיני בספירה? ואם כבר אז למה שלא נכלול גם שבעה מיליון ערבים בירדן? ואז נראה שאנחנו ממש מיעוט קטן כאן באזור.

 6. בקיצור: נספח מליוני פלסטינים לקרבנו ,כולם אוהבי ישראל הרוצים רק בטובתה של המדינה ובא לציון גואל. ואז נשקיע בהם ממון רב כדי לקדמם שכו התל”ג בגדה הוא 4400$ לנפש.
  וגם נממן את מליון העניים בתוכם במליארדים שיושקעו בהם במקום בבנין הארץ. והם יצביעו לכנסת כיון שזו מדינה דמוקרטית. אתם שפויים חכמי הדמוגרפיה???

  1. אתה לעומת זאת, מציע הקמת מדינה פלשתינית שישר תייבא אליה כמה מליוני ערבים (לא כולל גם זכות שיבה ‘סמלית’ שהשמאל כבר הסכים לה). מיד לאחר מכן, כשהמדינה הזו תפעל כמו שהפלשתינים תמיד פעלו, נאלץ להכניס את צה”ל בחזרה ואז באמת נהיה מיעוט קטן שישלוט על מליוני ערבים. אתה לא נשמע שפוי במיוחד בעצמך….

  2. יש עוד אפשרויות בין החלת ריבונות ומתן תושבות למיליוני פלסטינים, לבין מדינה פלסטינית עצמאית לחלוטין.
   המצב הנוכחי למשל הוא לא רע.

 7. 1.לספור 380 אלף רוסים ואוקראינים כחלק מהיהודים זה רמאות. הם אינם יהודים בדיוק כמו שהיהודים שחיים במדינות הלאומיות שלהם אינם רוסים.
  2.לכתוב על התפלגות אוכלוסיה בין הירדן לים ולא לקחת בחשבון גם את רצועת עזה זה רמאות. מה עם כמעט 2 מיליון ערבים שם?

  יש כ-2 מיליון גוים בתוך הקו הירוק, ביהודה+שומרון ובעזה, סה”כ לפחות כ-6 מיליון גוים מול 6.4 מיליון יהודים. מספר הגוים עולה ביותר מ-2% בשנה, מספר היהודים – בפחות מ-2% בשנה. העליה לארץ לא מעלה אלא מורידה את אחוז היהודים בארץ כי רובם הגדול של ה”עולים” עכשיו מחבר העמים אינם יהודים, כתוצאה מכך אחוז היהודים בקרב ה”עולים” מכל העולם נמוך מאחוז היהודים באוכלוסיית המדינה. ועוד לא לקחנו בחשבון רבבות מסתננים ועובדים זרים, במיוחד מאפריקה עם ריבוי טבעי גבוה ומחבר העמים שמגיעים במספרים הולכים ועולים.

  כבר עכשיו אין רוב יהודי בין הים לירדן, זאת האמת.

  1. כיף להתעורר בבוקר, לקרוא כתבה במידה ולשמוע שאתה לא יהודי מאיזה נאד בקומנטס

  2. למיכאל
   מה ?
   יהודים שחיים בארצות הלאומיות שלהם רואים את עצמם קודם כל כאמיריקאנים או רוסים או קנדים כלומר זהותם הלאומית בארץ מולדתם לפני או אם בכלל זהותם הדתית אתנית . במידה ואותו יהודי תופס את יהדותו כזהות לאומית יתכבד ויהגר (יעלה) לישראל

  3. ההבחנה צריכה להיות בין ציונים לאנטי-ציונים. מה שחשוב זה רוב ציוני, לאו בהכרח רוב יהודי. לכן גם לא יהודים שמזדהים עם ישראל כמדינת הלאום היהודי נחשבים במחנה היהודי לצורך העניין. היהדות היא קודם כל לאום – אומה עברית בארץ ישראל. גם יהודי דתי צריך להודות בכך: ההבטחה לאברהם קדמה למתן תורה.

 8. הנתון של שיעור הילודה הוא רק אחד הפרמטרים הדמוגרפיים. לא פחות חשוב זה גיל הנישואין. חברה שבה נשים מתחתנות בגיל 20 תגדל פי 1.5 מחברה בה הנשים מתחתנות בגיל 30 (חשב כמה ילדים יהיו אחרי 60 שנה).
  אבל נניח שיהודים יהיו לנצח 60% מתושבי ארץ ישראל – האם זה מצדיק להכניס למדינה 2 מיליון ערבים מיו”ש ואולי עוד 2 מיליון מעזה? אתה מוכן שהם מחר יגורו לידך,יעבדו איתך, ילמדו עם ילדיך באוניברסיטה?
  כמה נישואי תערובת חלילה ייגרמו – אנחנו רוצים שיהיה כאן כמו בארה”ב?

  1. אתה צודק – בזה שיש עוד פרמטרים בנוסף לפיריון.
   אתה טועה בטענה שהפרמטרים הנ”ל לרעתנו.

   החברה היהודית למעשה מחולקת לשתי קבוצות.
   קבוצה אחת חילונים שמביאים 2 ילדים.
   קבוצה שנייה דתיים שמביאה 5 ילדים.

   הדתיים מונים רק 30% מהאוכלוסיה הבוגרת אבל 50% מהילדים.
   50% מהילדים היהודים לומדים במוסדות דתיים וחרדים ולכשיגיעו לחופה יתחילו להביא המון ילדים דתיים.
   כלומר הפיריון היהודי יעלה בשנים הקרובות

  2. ואם תצא מיו”ש ותתשתרר רגיעה יחסית, והגבולות ישארו פתוחים למדי גם עם עזה מה יהיה אז?מיליונים יזרמו לתוך ישראל. איחוד משפחות וטריקים אחרים. לכבוש בחזרה כבר לא תוכל. המוסלמים ייתגייסו לצבא בהמוניהם. הגרעין החלוצי של המתנחלים יהפוך לדיכאוני ויירד ואחריהם העשירון העליון ואלה שמייד אחריו. גם ההגירה מן המעגלים הרחוקים תגבר כי לא יהיה מתח בטחוני מיידי. הכל יתפרק עם הרבה דם או שיהפוך, במקרה הטוב, לחלק מממדינה מוסלמית מתונה יחסית. כנראה שיקימו ישיבות רציניות במזרח הרחוק שם יהיה המרכז של העם היהודי למשך שלושת אלפי השנים הבאות.

  3. לא התייחסת לגיל הנישואין ולאחוז הנשים הצעירות באוכלוסיה – מה לעשות שהם לרעתנו. בגלל זה מה שחשוב זה שיעור הריבוי הטבעי והוא עדיין לטובת הערבים.
   ברור שאחרי שנצא מיו”ש הגבולות יהיו סגורים, אבל גם אם לא נצליח לסוגרם הרמטית, עדיין עדיף פחות 2 מיליון גויים במיידי, גם אם המחיר הוא כמה אלפי “איחודי משפחות” שלא נצליח למנוע.

   מענין איך קמה צעקה על השמאל שמכניס כמה אלפי סודאנים לארץ, אפילו בלי אזרחות, ופתאום 2 מיליון ערבים זה בסדר. נסו לדמיין את דרום תל אביב אם ח”ו נחיל ריבונות על יו”ש…

  4. תגיד לי מה לא הבנת? מראים לך בבירור שהרוב היהודי העתידי הוא דתי-חרדי, והם הרי מתחתנים בגיל צעיר מאוד. וחוץ מזה- ריבוי הטבעי היהודי, שהוא כבר עכשיו גבוה יותר, כבר משקלל בתוכו גם את מרכיב הגיל שציינת

   דבר נוסף- הטעות הבסיסית (המכוונת?) שלך ושל השמאל, היא שהחלת ריבונות על יו”ש תגרור בהכרח את איזרוחם המלא של כל הערבים שמתגוררים שם. וזו טעות חמורה! כי כמו ערביי מזרח ירושליים, הם יוכלו לקבל לכל היותר זכויות תושב, וגם זה רק לאלו שיוכיחו שזנחו את דרך הטרור, תהליך הדרגתי שיימשך שנים רבות, כשבנתיים אפשר וצריך יהיה לעודד ולתמרץ אותם להגר מרצון למדינות אחרות (אירופה?) כשסביר להניח שרבים מהם יקפצו על ההזדמנות בשמחה. ידוע שכבר עכשיו יש מאזן הגירה ערבי שלילי מיו”ש

   בקיצור- לא צריך לפחד לחזור למצב שהיה לפני הסכמי הדמים והאסון של אוסלו, ולהחזיר את שליטתנו בכל רחבי ארץ ישראל, והפעם באופן משופר ומשודרג

  5. אחי, תנסה להבין מה כותבים לך ולא רק למחזר סיסמאות.
   נניח שיש רוב יהודי מובהק וברור ונניח שלא נותנים אזרחות לערביי יוש- זאת סיבה להכניס 2 מיליון ערבים לתוך ישראל??
   הרי תסכים לפחות שללא שלטון צבאי לא תוכל לשים מחסומים בדרכים, למנוע מהם לקנות דירות בערי ישראל, לעבוד בלי הגבלה, וללמוד באוניברסיטאות עם בנותיך.

   אם כל כך פשוט לעודד הגירה אז אדרבא, בא נתחיל מעידוד הגירה (אתה מזהה מדינה שתסכים לקבל אותם?) ואחרי שהם יעזבו נשמח להחיל ריבונות על יוש.

  1. עזה שייכת לסיני. לאחר ההתנתקות אין רלוונטיות שלה למאזן הדמוגרפי בישראל.

  2. “ההתנתקות” בשמה האורווליאני השקרי והמכובס, או הגירוש- השם האמיתי שמבטא את המציאות, היה פשע מתועב ואסוני. ויעידו על כך 3 מיליון ישראלים מהדרום עד השרון, שהפכו למטווח הברווזים של החמס

   תפתח לערביי עזה נתיב דרך הים, והם בשמחה יצטרפו בהמוניהם לזרם המהגרים שנשטף אל חופי אירופה

  3. אם ההתנתקות היתה פשע וטעות אז עזה לא חלק מסיני, צריך לחזור ולשלוט ברצועת עזה, ולהוסיף לחשבון 2 מיליון פלסטינים

  4. להזכירכם: בהתנתקות לא יצאנו מעזה.
   מעזה יצאנו עשר שנים קודם להתנתקות. וכבר אז הפסקנו לשלוט במיליון וחצי ערביי עזה, שאיש לא תכנן לספח אותם ואת דרום-פלשת ארצם למדינת ישראל.
   בהתנתקות עזבנו את גוש קטיף ואת ניסנית ואלי סיני, אזורים יהודים במאה אחוז.
   איני חושב שאבי פרחן היה מהווה סכנה דמוגרפית לישראל, אם היינו מספחים אליה את אלי-סיני.
   וליתר בטחון עזבנו גם את ציר פילדלפי, ופתחנו לחמאס את אוטוסטרדת הטרור.

 9. 2,697,687 (represents Palestinian population only) (July 2016 est.)
  note: approximately 371,000 Israeli settlers live in the West Bank; approximately 211,640 Israeli settlers live in East Jerusalem (2014)
  תרגום
  2,697,687 (מייצג האוכלוסייה הפלסטינית בלבד) (בהערכה 2016 ביולי.)
  לב: כ 371,000 מתנחלים חיים בגדה המערבית; כ 211,640 מתנחלים חיים במזרח ירושלים (2014)
  זה הנתונים מהאתר הcia
  אז שלא יעבדו עלכם.

  1. לספור את כל הערבים כמקשה אחת זה לא נכון,מה עם הדרוזים ,הבדואים שמשרתים בצבא ,הנוצרים?

   מספרם של הערבים אפילו יותר נמוך, הוא מנופך כדי להמשיך לקבל קצבאות אפילו בנאדם שעזב לפני 20 שנה ממשיכים לספור אותו או בנאדם שנפתר לפני 30 שנה ממשיכים לקבל עליו קצבאות !

   הבלוף הפלסטיני!

 10. הצעירים הפלשתינאים היגרו ומהגרים בהמוניהם לחו”ל. כל מה שצריך לעשות זה ככה. לבנות המון שכונות ערים וכבישים בשטחי סי. לא לתת להם עבודה אצלינו. לסגור להם כבישים במקומות שהם מפגעים, לעשות להם מחסומים וסגר ועוצר. זה נותן גם יותר ביטחון כי החיכוך יקטן, גם ייאוש טוטאלי שלהם שיביא לעוד הגירה החוצה. אל תרחמו עליהם. הם עם הטרור שלהם מביאים את זה על עצמם. אי אפשר לנפנף בסכין ביד אחת ולאחוז בדגל זכויות אדם ביד שניה. הם יתלוננו על מדינת אפרטהייד? זה בגלל הטרור שלהם. לא טוב? תלכו. ויפה שעה אחת קודם. מצד שני לנו יש עלייה ותהיה עוד עלייה בגלל האנטישמיות המתגברת באירופה ובארצות הברית

 11. שנחכה למאמר תגובה משני הפרופסורים ארנון סופר ודה פרגולה (אנשים רצינים אך טועים בנוגע למשחק הדמוגרפי היהודי-ערבי) ל”הטעייה הדמוגרפית”?

 12. מצטערת, אני לא רגועה עד שהילודה אצל היהודים כולל החרדים, כן ירבו, (תשובה למס’ 2) יעלה על זה של הערבים.

  1. לנו אנשי הימין אסור לדבר על הדמוגרפיה כתירוץ לצירוף כל ערביי השטחים למשחק הפוליטי. לנו האינטרס הראשי לפיצול מן הערבים (הן בארץ והן בשטחים). היות וזה באמת סופה של מדינת ישראל כמו שאנו רוצים ומכירים. בהנחה שאנחנו לא הופכים לדרום אפריקה, אנו (לפי המספרים המאוד מקלים של המחקר הזה) בעצם מעבירים את השלטון ל- 34% של ערבים (שכמו שראינו מצביעים כאיש אחד) + 20% שמאל למינהו יחד 54% וזה לפי המספרים של הכותב…
   יהיה פה ראש ממשלה ערבי הרבה קודם לרמטכ”ל תימני.
   ידידי הכותב, מסקנותיך מעוותות ומסוכנות לכולנו כולל ובעיקר לך !!!

 13. נתונים מדאיגים. שיעור הילודה הגבוה בקרב היהודיות מצביע על חלקם הגדול של החרדים באוכלוסייה, דבר שמסכן את עתיד המדינה כמדינה משגשגת (וציונית, למי שזה חשוב לו…)

 14. המסקנה שאתה לא ממש מבין מה זה מגמה
  היהודים הכפילו את עצמם פי 4 בזמן שהערבים פי 10 אז מה המגמה? מה שמתאים לך?
  ולספח אותם? זה היום שאעזוב את המדינה, שום רצון להיות שותף לחיים איתם, או מדינת אפרטהייד כמתבקש.
  הרי זכויות שוות אתה לא מתכוון לתת להם אז אפשר לוותר על זה מראש

 15. זה לא נכון ואני יוכיח את זה http://www.cbs.gov.il/reader/newhodaot/hodaa_template.html?hodaa=201611404 תסתכלו שם אחוז הלידות של הערבים 23 אחוז של היהודים 74.1 אחוז הרי אחוז הערבים בארץ הוא 20.8 אחוז והיהודים 74.8 אחוז בשביל שזה יישמר ושאחוז הלידות יהיה אותו דבר הלידות של הערבים היו צריכות להיות סביב 20.8 אחוז והם בעצם 23 אחוז ואחוז היהודים היה צריך להיות סביב 74.8 אחוז זה מראה שהלמס מחרטט אותנו