איפה היה מואב ורדי כאשר האנטישמיות גאתה תחת אובמה?

שאלתו של כתב חדשות 10 לנשיא טראמפ בנוגע להתגברות האנטישמיות בארה”ב הופנתה לאדם הלא נכון. התחזקות תנועת החרם בקמפוסים והגידול בהתקפות נגד יהודים התרחשו דווקא במשמרת של אובמה

שאל את האיש הלא נכון; מואב ורדי. צילום מסך.

יו”ר מרצ, זהבה גלאון, התמוגגה אתמול (רביעי) מהשאלה שהפנה כתב חדשות 10, מואב ורדי, אל הנשיא דונלד טראמפ בנוגע ל”אנטישמיות הגואה” בארה”ב מאז כניסתו לבית הלבן. “מואב ורדי היה העיתונאי היחיד שהעז לשאול על אנטישמיות במסיבת העיתונאים”, צייצה גלאון לאחר מסיבת העיתונאים המשותפת של הנשיא האמריקני וראש הממשלה. “נתניהו לעומתו התנדב להעניק תעודת הכשר לאנטישמיות הממשל. וזה כל הסיפור”. במהדורה האנגלית של ‘הארץ’ מיהרו לאמץ את המסר של יו”ר מרצ, טענו כי בתשובתו לכתב חדשות 10, טראמפ “פספס הזדמנות לגנות אנטישמיות”, והוסיפו גם הם שראש ממשלת ישראל העניק לכאורה לגיטימציה לפשעי שנאה נגד יהודים.

תשובתו של טראמפ לוורדי לא סיפקה גם כלי תקשורת מובילים בעולם, בהם ‘טיים’, ‘וושינגטון פוסט’ ו’אינדפנדנט’ הבריטי, שהלינו על כך שבמקום להתייחס לשאלה של העיתונאי הישראלי, בחר טראמפ לפאר את ניצחונו בבחירות האחרונות.

הדאגה הפתאומית לגורל יהודי ארה”ב והעולם מפני פשעי שנאה המופנים נגדם יכולה הייתה להיות מחזה מחמם לב, אלמלא היה מתגנב החשש כי בעיסוק האובססיבי ב”אנטישמיות הגואה” בארה”ב לא טמון מניע הומניטרי, כמו שמדובר בכלי נוסף ויעיל במיוחד שהכוחות הפרוגרסיביים עושים בו שימוש כדי לנגח את טראמפ.

בתקופתו האנטישמיות גאתה. אובמה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90.

תחת אובמה: זינוק במספר התקיפות על רקע אנטישמי

כתב ערוץ 10 רמז בשאלתו לטראמפ כי הוא מעודד אנטישמיות, אך האמת היא שדווקא בשמונה שנות כהונתו של הנשיא הקודם, ברק אובמה, הפכו הקמפוסים בארה”ב לכר פורה של שנאה תהומית לישראל ולתמיכה במי ששואפים לחסל את המדינה היהודית.

לפי דו”ח של ‘הליגה נגד השמצה’, גוף המשויך לשמאל הפוליטי בארה”ב ושהביע תמיכה בהילרי קלינטון בבחירות האחרונות, בשנה האקדמית של 2014 נערכו באוניברסיטאות ובמכללות השונות ברחבי ארה”ב 520 אירועים “אנטי ישראליים” – זינוק של 30 אחוז לעומת השנה שלפניה. מרבית האירועים נגד ישראל אורגנו על ידי גופים הקשורים לתנועת החרם האנטישמית (BDS), השוללת את זכות קיומה של ישראל ומשויכת כולה לשמאל האמריקני הקיצוני. “קיימת עוינות הולכת וגוברת כלפי סטודנטים יהודים ופרו־ישראלים בקמפוסים האמריקנים”, נכתב בדו”ח.

ב’ליגה נגד השמצה’ הפצירו בדיקני האוניברסיטאות ובמרצים השונים לצאת נגד האווירה המאיימת כלפי תומכי ישראל בקמפוסים, אך בקשות אלו זכו להיענות מועטה. סביר להניח כי אמירה נחושה ונחרצת מצד הנשיא אובמה נגד התופעה הייתה מסייעת למלחמה באנטישמיות באקדמיה האמריקנית, אך הכרזה כזו לא הגיעה. מנגד, דווקא ממשל טראמפ היה זה שהגדיר באופן חד משמעי את ה-BDS כ”תנועה אנטישמית”, ושם לעצמו יעד “לקצץ את כנפיה” של תנועת החרם בקמפוסים האמריקניים. יצוין גם כי השגרירה שמינה טראמפ לאו”ם, ניקי היילי, הייתה המושלת הראשונה בארה”ב שחוקקה במדינתה, דרום קרוליינה, חוק נגד ה-BDS.

האנטישמיות שפשתה בקמפוסים במהלך כהונתו של אובמה השפיעה לרעה גם על תחושת הביטחון הכללית של יהודי ארה”ב. בשנת 2015 אירעו 941 תקריות אנטישמיות ברחבי אמריקה, לעומת 912 בשנה שקודם לכן. מספר התקיפות האלימות נגד יהודים כמעט הוכפל ב-2015. יצוין כי כמות התקריות האנטישמיות בארה”ב נמוכה משהייתה בתחילת שנות האלפיים. בנוסף, נתוני ה-FBI מלמדים כי באופן עקבי, האוכלוסייה המותקפת ביותר על רקע דתי בארה”ב הם היהודים, המהווים רק 1.8 אחוז מכללי אזרחי המדינה אך סופגים 60 אחוז מפשעי השנאה על רקע דתי המתרחשים בה. נתונים עגומים  אלו, כאמור, מציגים את תמונת המצב ערב כניסתו של טראמפ לבית הלבן.

אירוח פעילים אנטישמים בבית הלבן

אובמה אמנם הבהיר לא אחת כי הוא מתנגד לתנועת החרם האנטישמית, אך זה לא מנע ממנו לתת לגיטימציה לגופים ולאישים שתומכים ב-BDS. כך למשל אירח אובמה בבית הלבן את ראשי תנועת הפעילים האפרו-אמריקנים, ‘בלק לייבס מטר’, המכנים את ישראל “מדינת אפרטהייד”, מתארים את חיילי צה”ל כ”רוצחים”, תומכים בחרם על ישראל והגיעו לביקור בארץ כדי להביע “סולידריות עם פלסטין”. במפגש בבית הלבן החמיא אובמה לראשי התנועה כי הם “הרבה יותר מאורגנים מאשר כשאני הייתי בגילם”. הילרי קלינטון, שבשמאל ובכלי התקשורת המרכזיים ייחלו לניצחונה על טראמפ בבחירות האחרונות, יישרה קו עם אובמה כאשר השתפכה בפני ראשי ‘בלק לייבס מטר’ על כך שהם “לא משנים לבבות אלא משנים חוקים, משנים הקצאות משאבים, משנים את הדרך בה המערכת עובדת”.

ראשי ‘בלק לייבס מטר’ לא היו השחורים האנטי-ישראלים היחידים שזכו לכבוד מלכים מהנשיא הקודם. באירוע משותף עם מוסלמים אמריקנים בבית הלבן, ביקש הנשיא אובמה מהקהל לקום ולהריע לסייפת המוסלמית השחורה, איבטיהאג’ מוחמד, בזכות העובדה שהיא “תחבוש לראשה בגאווה את החיג’אב בזמן שתייצג את ארה”ב באולימפיאדה”. מוחמד זכתה ליחס חם מצד הנשיא הקודם, אף שכינתה בעבר את ישראל “מדינת טרור” והפגינה אהדה למחבלת הפלסטינית ליילה ח’אלד. גם במקרה זה הלכה קלינטון בעקבות הנשיא הקודם, כשהעלתה על נס את מוחמד והחיג’אב שלראשה.

הנשיא הקודם לא היסס גם להכליל את לינדה סרסור, פעילה מוסלמית-אמריקנית שהצדיקה פעולות טרור נגד ישראל ושמשפחתה קשורה לחמאס, ברשימה האקסקלוסיבית של “אלופי השינוי” – תואר שהעניק אובמה לפעילים חברתיים צעירים בחברה האמריקנית. סרסור, שהיתה ממנהיגות ‘צעדת הנשים’ נגד טראמפ, הביעה בבחירות האחרונות תמיכה נלהבת במועמד הדמוקרטי ברני סנדרס.

למרות גלריית האישים הבעייתית, בלשון המעטה, שזכתה ליחס חם מהממשל הקודם, ורדי והקולגות שלו, שהשתתפו במסיבות עיתונאים רבות עם אובמה, לא טרחו להפנות גם לנשיא לשעבר “שאלות נוקבות” בנוגע לתרומתו לכאורה ל”הגברת האנטישמיות”.

אובמה עזב אמנם את הבית הלבן, אך במפלגה הדמוקרטית ממשיכים להפגין סימנים מדאיגים של הקצנה אנטי-ישראלית. בסוף השבוע הבא צפויות להיערך הבחירות לראשות הועידה הדמוקרטית. אחד המתמודדים לתפקיד הבכיר, קית’ אליסון, השמיע בעבר אמירות בעלות ניחוח אנטישמי, כשהאיץ במוסלמים האמריקנים להיות מעורבים יותר במשחק הפוליטי “כדי שמדינה של 7 מיליון איש” (הכוונה לישראל), לא תהיה זו שתתווה לכאורה את מדיניות החוץ של ארה”ב במזרח התיכון. בקיץ האחרון טען אליסון כי ישראל מפעילה משטר “אפרטהייד” נגד הפלסטינים בחברון. בנוסף, בכירה במפלגה הדמוקרטית ומנהיגת המיעוט בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, סיפרה במהלך מבצע ‘צוק איתן’  כי “הקטארים מכנים את חמאס ארגון הומניטרי”.

התקשורת הישראלית מפיצה בורות

התקשורת הישראלית איננה טורחת ליידע את הצופה או הקורא הישראלי במגמות המדאיגות אצל הדמוקרטים, ומנגד, מעדיפה להדהד מסרים מופרכים הקושרים בין טראמפ להיטלר. העובדות המוצקות שלפיהן נכדיו של הנשיא יהודים, חתנו יהודי, בתו גיורת וכי בדברי הפתיחה שלו במסיבת העיתונאים עם נתניהו הילל טראמפ את ישראל ואת העם היהודי פשוט לא מעניינות את מי שנחושים לצייר את מנהיג העולם החופשי כאויב האנושות.

שיא האבסורד ועיוות השיח בנושא התרחש כאשר רשת ‘אל ג’זירה’, הזרוע ההסברתית של מדינת הטרור קטאר, אחת התומכות המרכזיות של חמאס, האשימה את יועצו הבכיר של טראמפ, סטיב באנון, באנטישמיות. ההאשמות החוזרות ונשנות נגד באנון כ”אנטישמי” נסמכות בעיקר על אמירות שהשמיעה נגדו גרושתו במהלך משפט הגירושין שניהלו בני הזוג לשעבר.

אנטישמיות היא נושא רציני מכדי להקל בו ראש ולעשות בו שימוש ציני לצרכים פוליטיים. אינדיקציות שונות לעלייה בהתקפות נגד יהודים בארה”ב בימים הראשונים שלאחר הבחירות, כמו גם התמיכה שלה זוכה טראמפ בקרב חלק מארגוני הימין הקיצוני בארה”ב, דוגמת הארגון הגזעני ‘קו־קלוקס־קלאן’, אינן צריכות לעבור מתחת לרדאר של אנשי הימין בישראל.

עם זאת, לאחר שמונה שנות התכחשות לרוח הגבית שהעניק ממשל אובמה לגופים ולאישים אנטי־שראלים, תהיה זו לא פחות מחוצפה מצד עיתונאים ופוליטיקאים מהשמאל להתהדר כעת בנוצות שומרי ישראל ומגיני העם היהודי – דווקא כאשר בבית הלבן יושב נשיא שמתגאה בקשר הדם שלו ושל משפחתו עם העם היהודי.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

26 תגובות למאמר

 1. אכן אנטישמיות ואנטי ישראל כבר קיימים שנים בארה”ב. לדוגמא באוני’ ברקלי בקליפורניה יש אנטישמיות רבה כבר משנות השבעים! המון ערבים חוגגים שם ומתקיפים את היהודים!זאת צביעות להדגיש שעתה האנטישמיות חזקה יותר!

  1. טובי ידידי, אין קשר בין אנטישמיות לבין אנטי-ישראליות. לפעמים הן קשורות והן תוצאה זו מזו. אך יש פילושמי או אף יהודי מבטן ומלידה שיהיה מגדולי האנטי-ישראלים ויש פרו-ישראלים שיהיו אנטישמים.
   לדוגמה, האוונגליסטים בעולם כולו הם מאוד פרו-ישראלים, כי על פי אמונתם, חזרתו של עם ישראל לארצו היא תנאי לשובו של ישו לעולם לגאולה הסופית. מאותה סיבה, יש בינם רבים שהם אנטישמים כי הם טוענים שמיליוני יהודים, בשל בצע כסף, פחדנות או נוחות, יושבים עוד בגולה, טפילים על אומות העולם ומעכבים בכך את הגאולה.
   דוגמה נוספת, הימין האירופי (וילדרס, לה-פן, פרג’) והאמריקני (טראמפ) הם ראקציה לליברליזם הפציפיסטי. בצדק רב, הליברליזם הפציפיסטי הזה מזוהה עם היהודים כי הוא הובל לא מעט על ידי אנשי תקשורת, אקדמיה, ספרות וקולנוע יהודים. ליהודים בגלות היו סיבות טובות לקדם את האידאולוגיה הזו בעולם, אך האידיאולוגיה הזו הולידה את הפוסט-מודרניזם, בלי טובים ורעים, ואם יש רעים הם תמיד אנחנו המערב העשיר, הנצלן והקולוניאליסטי. אידיאולוגיה אלטרואיסטית זו החלישה את המערב מול איסלאם משתולל ופתאום המערב חש בסכנה, סכנה שלדידם, היהודים המיטו עליו. היהודים, לא הישראלים. אדרבה, הישראלים נתפסים בעיניהם כמי שעומדים איתן מול אותו האיום שהיהודים האירופים והאמריקנים יצרו. לכן, גם בימין המתעורר הזה נוכל לראות ניצני אנטישמיות לצד פרו-ישראליות גורפת.
   לבסוף, כפטריוט ישראלי אומר לך בכנות: אנטישמיות שאין לצידה אנטי-ישראליות היא בעיה של יהודי הגולה, לא שלי. כפי שהם לא פה כדי לתת לי כתף מול הבעיות הקיומיות שלי, יואילו הם להתמודד בלעדיי מול הבעיות הקיומיות שלהם. ושהשם יעזור להם!

  2. שאלת את עצמך פעם איזה מין יהודים הם? שבעוד מחצית העם בונה פה בדם בניו חלום של דורות, הם בונים לבניהם ארמונות בנכר. כל ישראל ערבים זה לזה. והדגש הוא על זה לזה. אם זה הראשון הפר את הערבות והשאירו אותו לבד להסתער בלי להתייצב אפילו מאחור לרתק, זה השני חופשי ממנה. ערבות הדדית? בשמחה ובאהבה! ערבות צד אחד? לעולם לא!
   אני איכס כי הם פויה. מי שרוצה תעודת ביטוח שישלם את הפוליסה! אנחנו לא הפראיירים של אף אחד.

  3. יש קשר הדוק וחפיה (חפיפה) כמעט מושלמת בין אנטישמיות לשנאת ישראל. ישראל היא היהודי החדש של האנטישמיות הישנה, וכל ההסברים והתירוצים מסביב הם ניסיונות נואשים של האנטישמים עצמם לעבוד בעיניים ולייצר את ההבדלה שאתה מדבר עליה.

   הרי מה זאת אנטי ציונות אם לא שלילת זכות היהודים למדינה עצמאית משלהם בארצם ההיסטורית? הכל נובע מאותה שלילת זכויות היהודים שהיא אחד הבסיסים העיקריים של האנטישמיות הקלאסית. אבל כמו שבכל דור ודור קמו אנטישמים חדשים שלא ידעו את אבותיהם, כך הם מנסים להמציא את האנטישמיות כל פעם מחדש בסיסמאות לכאורה שונות אבל עם אותו הניחוח.

   בכל דור ודור היו יהודים שיצאו מהגדר והפכו לגדולי שונאי ישראל. פעם היו מתייוונים (ואני רוצה להבהיר שמתייונים זה לא בהכרח שונאי ישראל, אלא יהודים שאימצו חלק ממנהגי התרבות ההלנית – התעמקו בתורות הפילוסופיה היוונית, עסקו בספורט, לבשו ביגדי ותכשיטי עולם, דיברו יוונית וגם לא הקפידו על תרי”ג מצוות, שעדיין לא היו אז – שהשפיעה על כל המזרח התיכון ורובם שמרו על זהותם היהודית) שמתוכם מעטים יצאו נגד היהודים כדי למצוא חן בעיני המושל היווני ופקידיו. גם באינקוויזיציה (שרדפה בעיקר יהודים שהתנצרו בכפיה אבל שמרו בסתר על יהדותם) תיפקדו יהודים וצאצאי יהודים שהתנצרו, הרבה בגלל רצונם העז למצוא חן בעינה המלך/מלכה והכנסיה. כך אפשר לעבור ליהודים ברוסיה שהלכו שולל אחר המהפיכה הקומוניסטית ותפקדו במנגנון המפלגתי והחשאי של המשטר ורדפו חשודים כמתנגדי משטר, רבים מהם יהודים. בעמדותיהם הרעיוניות הם שללו את קיום היהדות והציונות ורדפו יהודים שהפגינו מקצת אהדה לשתי הרעיונות האלה.

   כך גם היום יש לנו את JVP, הקרן לישראל חדשה ושאר ארגוני-מדף שממשיכים לרדוף אחר היהודים וזכויותיהם להגדרה עצמית ולהגנה עצמית. ומה זה אם לא אנטישמיות צרופה?

 2. הייתי הרבה יותר מודאג להיכנס לאוניברסיטה מצויה בארה”ב או אירופה מאשר כנס רפובליקאי לו הייתי חובש כיפה.
  בהרבה מהשמאל , שנאת המערב בכלל , וישראל בפרט גברה אל כל נושא אחר.
  מפלגת העבודה ומרץ די דומים בנקודה זאת. אין כלכלה , אין פיתוח ואין הצלחה, במקום זאת יש רק דיבור אל “שלום” כנגד כל עובדה

 3. יש סדרת כתבות יפה מאד על האנטישמיות בארצות הברית אם יצא לכם להסתכל?
  כן איפה שמואב ורדי עובד בערוץ 10 עבודת עיתונאות מעולה מאד וזה עד תקשורת ישראלית האמת הופתעתי.

  תסתכלו זה מעניין מאד הנה לינק :
  http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1184657

 4. דבריו של טראמפ נגד ה-BDS לא יעזרו לנו מפני שתומכי התנועה בדר”כ אפילו לא רואים בו נשיא לגיטימי. למעשה, כל עוד ישראל תהיה מזוהה עם טראמפ, עוד ועוד חוגים ליברלים מתונים שמתנגדים לטראמפ ותומכים בישראל או לפחות לא אנטי ישראלים, יתחילו לזהות את ישראל עם טראמפ, דבר שעלול לפגוע בצורה בלתי הפיכה בתמיכה דו מפלגתית בישראל שעדיין קיימת, מה שעלול להיות הרסני כלפינו בתקפות הנשיא הבא שיהיה כנראה דמוקרטי.

 5. צריך, בהזדמנות זו, להזכיר לראש מר”צ זהבה גלאון את קשרי הידידות ארוכי השנים בין מנהיגה הרוחני של התנועה המגונה הזו, עמוס עוז, עם איש הוואפן אס-אס הנאצי גינטר גראס ימ”ש.

  1. פשוט מרשים, דורון, כמה שקרים הצלחת לדחוס לתגובה של שתי שורות:
   1) מרצ אינה תנועה דתית כמו ש”ס ויהדות התורה, שיש לה “מנהיג רוחני”. עמוס עוז הוא אחד מאנשים רבים שתומכים בה, הוא לא נושא בה שום תפקיד, והשפעתו על מדיניותה נמוכה עד אפסית.
   2) הקשרים בין עוז לגראס הם בעיקר בהשפעתו של עוז על גראס כסופר. עוז דווקא מתח ביקורת על גראס עצמו כמה פעמים:
   http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/355/360.html
   https://www.facebook.com/Shirley.Italkit/posts/116908995109063
   3) אפילו אם עוז וגראס היו חברים בלב ובנפש (והם לא), ועוז היה מנהיגה הרוחני של מרצ (והוא לא), מה פתאום גלאון צריכה להגיב על חייו הפרטיים מחוץ לתנועה?

   אבל בדבר אחר אתה צודק בעקיפין. יש בישראל תנועה שקשורה בקשרי עבותות לאנטישמי שהאשים את היהודים בהרס הכלכלה באירופה, וטען שהיטלר מילא אחר רצון האל. לא מדובר סתם בקשרי ידידות אישיים, אלא בזה שאותו אנטישמי הוא התורם הראשי של אותה תנועה.
   לתנועה הזאת קוראים “אם תרצו” ואחד מראשיה, ארז תדמור, כותב ב”מידה” בקביעות. חפש בגוגל “אם תרצו” ו”ג’ון הייגי” ותיווכח.

  2. עמוס עוז הוא צבוע מהליגה העולמית: בתמורה להוקרות מצד “גרמניה האחרת” – מוכן להתפשר על זכר השואה, ואם הגרמנים יסדרו לו אצל השוודים את פרס נובל לספרות שהוא כה משתוקק אליו, הוא יהיה מוכן להסביר לכל התיירים בשער ברנדנבורג שיחסה של ישראל לפלשתינים מזכיר לו “תקופות אפלות בהיסטוריה”:

   http://www.zeevgalili.com/2014/08/19812

   http://anatperi.blogspot.co.il/2015/02/blog-post_22.html

  3. ליצחק בן דור,

   קודם כל, האנונימיות בהודעה הקודמת שלי היא טעות טכנית, אני מגיב הרבה ב”מידה” בשמי, יורם (נדמה לי שיש עוד מישהו שמגיב באותו שם).
   לגבי התוכן, ד”ר דרור אידר הוא האילן הכי נמוך שניתן להיתלות בו – תועמלן בשכר שמקבל כסף ישירות מהליכוד/משרד רה”מ,
   http://www.haaretz.co.il/1.1637332
   ובמקביל כותב את פרשנותו ה”אובייקטיבית” ב”ישראל היום”.
   ולגופו של עניין, כל מי שאומר שהייגי אינו אנטישמי פשוט משקר – קבל הוכחה מצולמת:
   https://www.youtube.com/watch?v=XeaybfpgGLo

  4. קודם כל טול קורה מבין עיניך כמו שאומרים. ואם כבר מדברים על אילנות נמוכים אז עיתון הארץ השמאלני-אנטישמי, שבעלי המניות שלו שיתפו פעולה עם הנאצים, הוא לא רק אילן נמוך אלא אזוב הקיר

   ואם תקרא עד הסוף את המאמר הנ”ל של דרור אידר, אז מצד אחד תקבל תשובה ניצחת לכל הטענות והסרטונים המופרכים על “אנטישמיות” כביכול של ג’ון הייגי

   ומצד שני תקבל אינספור דוגמאות אותנטיות ומתועדות לתמיכתו ואהדתו של ג’ון הייגי בעם ישראל ובמדינתו, תמיכה והתבטאויות שהן באופן היסטורי חסרות תקדים בעולם הנוצרי

 6. עיתונאי ערוצי הדיקטטורה שתיים ועשר רק גורמים לתחושות עזות של מיאוס.

 7. התנכלות לנוצרים ויהודים בארה”ב וחופש מוחלט למוסלמים זה דבר שקיים כבר כמה שנים. השינוי שטראמפ מתכנן לאמריקאים יהיה קשה וכואב לליברלים.

 8. פתאום לאנטישמים הגדולים כמו אנשי השמאל הקיצוני , זהבה גלאון ו עיתון הארץ מפריע להם האנטישמיות הם פתאום הפכו לרגישים לאנטישמיות פתאום הפכו לאוהבי יהודים . החלאות שהיו מעודדים את החרם בקמפוסים כנגד יהודים פתאום הפכו לאוהבי יהודים .

 9. מאמר מעולה. ידעתי על תופעות. האנטישמיות בימי אובמה. . הייחוד. של המאמר הוא. בסקירה. העובדתית החשובה. ביותר. חשוב לשלוח מאמר זה למואב וורדי ול לוסי אל ריש שתקפה את נתניהו בערוץ 2 על שלא הגיב על דברי טראמפ שכביכול התעלם מהשאלה על אנטישמיות. כמו שבעבר עמי העולם התעלמו משואת היהודים. אבל לתקשורת הישראלית מותר הכל . לא צריך עובדות.

 10. התקשורת השמאלנית בארצות-הברית טוענת שטראמפ גזען נגד מוסלמים מהגרים וכו’ ולפי אותה תזה הוא מוכרח להיות אנטישמי כי הוא גזען. ולפיכך הם משתמשים ומחפשים כל איש שתומך בטראמפ והוא אנטישמי (כמו שעושים בארץ למשל בהפגנות ימין ). התקשורת בארץ חייבת להשתתף בפסטיגל כי הרי הם נאורים. ולכן נשאל שאלה המאשימה אותו באופן ישיר באנטישמיות. טראמפ לא מתכוון לגנות כי לשיטתו הם פשוט משקרים ולא מתכוון לגנות לרקוד לפי התקשורת (לפי דעתו ).מואב ורדי מרגיש את עצמו שהוא נאור שהוא נגד טראמפ ולא נבהל ועושה לעצמו פרסומת בברנז’ה הנכונה על חשבון כולנו יש לציין שאת המחיר קיבל בסוף כתב חרדי שבכלל לא התכוון להאשים אותו באנטישמיות בניגוד למואב ורדי .

 11. אכן, תופעות האנטישמיות בארצות הברית לא החלו עם בחירתו של טראמפ.
  ברם, הנשיא אובמה יצא באופן עקבי כנגד התופעות האנטישמיות והשמיע את קולו שוב ושוב בנושא.
  בשמונה שנות הנשיאות של אובמה היה ברור שבבית הלבן יושב אדם שרואה באנטישמיות (ובצורות שונות ואחרות של גזענות) דבר מגונה ובלתי נסבל.
  קשה להגיד את הדברים הללו על טראמפ שבמהלך קמפיין הבחירות השמיע אמירות גזעניות כלפי מיעוטים שוניך ורבים מתומכיו הם אנטישמיים מוצהרים.
  אנטי ישראליות איננה אנטישמיות.
  אנטי ישראליות היא לגיטימית בעוד שהאנטישמיות איננה לגיטמית.
  הימין מנסה ליצור זיקה בין אנטי ישראליות ובין אנטישמיות על מנת לעקר את האפשרות להעביר ביקורת על פשעיה ועוולותיה של ישראל.

  1. מתוך נאום קהיר שנשא אובמה באוניברסיטת אל-אזהר (ארבעה ביוני 2009) :
   ״יהודים בכל העולם נרדפו במשך מאות שנים, והאנטישמיות באירופה הגיעה לשיא בשואה שלא היה לה תקדים. מחר אבקר בבוכנוואלד שהיה חלק משורה של מחנות, שבהם יהודים שועבדו, עונו, נורו והומתו בגזים על ידי הרייך השלישי. שישה מיליון יהודים מתו, יותר מכל האוכלוסיה היהודית שחיה היום בישראל. התכחשות לעובדה זו היא חסרת בסיס, בורה ומלאת שנאה. איום להשמיד את ישראל, או חזרה על הסטריאוטיפים המתועבים על יהודים, הם עוול נורא המעלה בדעתם של הישראלים את הזיכרונות הכואבים ביותר, ובה בעת מונע את השגת השלום שעמי האזור ראויים לו.״

   מישהו מעלה על דעתו את טראמפ אומר דברים דומים ?

  2. “אנטי ישראליות” אינה שונה כלל מאנטישמיות. הדבר דומה לטענה שאדם הוא “אנטי אפריקה” אבל לא שונא שחורים – שקר ברור. היסטוריונים ינסו להבין כיצד השמאל הישראלי הדרדר לרמה הזו שבה הוא מתרץ את אויבי העם היהודי.

  3. אובמה בדיבורין הוא אוהב ישראל גדול אבל מעשיו הם ההיפך הגמור לאובמה רטוריקה מופלאה ומוליכת שולל. לכן בוחנים אדם לא כל שכן מנהיג לפי מעשיו ובמעשיו אובמה היה אנטי ישראלי.

  4. איתמר הוא אומר את זה באופן ברור נקודה בכל מקרה שהוא דיבר על השואה והיהודים וכו’ . טראמפ אינו אנטישמי כמו שהוא לא קירח נקודה.
   “הגזען” טראמפ אינו נגד מוסלמים רק 7 מדינות (לא בדקתי נניח שזה 20% מהמוסלמים עדיין המתנגדים מהשמאל הקיצוני לישראל שנובע גם מאנטישמיות הם נגד 60% מהיהודים בעולם ) ועדיין אתה קורה לו גזען נגד מוסלמים (השמאל לא מבחין בין מלמחמה עם טרור/אויב לבין גזענות) . אובמה קיבל בבית הלבן את תנועת “בלאק לייבס מאטר ” שהם מדברים ממש אנטישמיות ואף עיתון לא חשף זאת ולא רק זאת הם נוכחים בקדמת הבמה. טראמפ לא יגנה מהסיבה הפשוטה בגלל ה-FAKE NEWS כי הם מאשימים אותו כאנטישמי ומנסים להדביק מקרים של אנטישמיות במחנה שלו ועוד שלפי טענתו מדובר במחנה השני שמשתולל. מחר שכתב ישאל את זהבלה גלאון עקב התמיכה הישירה במסתננים ועקב התמיכה שלך ואי רצון לפתור את הבעיה וכמו שנטען שאת נותנת רוח גבית לאנוס ישראליות האם את מוכנה לגנות את האונס בא נראה את התגובה שלה. האם אובמה דיבר פעם נגד אנטישמיות במחנה השמאל קיצוני שישנו באוניברסיטאות ? אלן דרשוביץ הסביר וחשף בדיוק שהתקשורת שטוענת על סטיב באנון והסביר כל כך טוב בראיון ב-MBC שלא מוכח כלל שהוא אנטישמי. כאשר אתה כותב שרבים מתומכיו הם אנטישמים זה שקר גמור יש קיצונים שהם אנטישמים שתומכים בטראמפ כי זה המעומד שלטעמם למשל יעצור את ההגירה , אבל במחנה השמאל יש אנטישמים שתמכו בהילרי ולא רק שהם לא גונו אלא הם נמצאים בקדמת הבמה (שכחתי זה אנטי ישראלי זה לא אנטישמי). ונסיים בקינוח של אנטי-ישראלי ולא אנטישמיות סמנתה פאוור שגרירה באו”ם של אובאמה,במאמר 2002 נגד ישראל: “מה שנצטרך זה כוח הגנה גדול של נוכחות צבאית רצינית. כיוון שנדמה לי בשלב הזה – וזה נכון במקרים של רצח עם ושל הפרות זכויות אדם רציניות שאנו רואים שם – שאתה צריך להיכנס פנימה ולהראות שאתה רציני”. מה שעצוב שהיא הייתה שגרירה כאשר סוריה עיראק בוערות .

  5. א. אכן אנטישמיות אינה אנטי-ישראליות, אומר לך זאת אני, איש אולטרה-ימין. ראה תגובתי לעיל למס’ 1.
   ב. בעניין פשעיה ועוולותיה של ישראל, אני מקווה שאינך מחריג עצמך מהם. הנך, ידידי המתחסד, אזרח מדינה שקמה בחסות קולוניאלית של האימפריליזם הבריטי על מנת לפתור בעיה אירופית על גבם של הילידים הערבים. תהא אשר תהא כתובת מגוריך בתוך הקו הירוק הצח והטהור, גורשו ממנה או מסביבתה הקרובה תושביה הותיקים ממך ומאבותיך ונכסיהם הולאמו במגה-חוק של הסדרה. אז לא איכפת לי שתקרא לי פושע, אבל אתה האחרון שיכול לגלגל עיניים לשמים. פשעי 48 עולים בכל קנה מידה על פשעי 67.