מלחמתו המוצדקת של טראמפ ב"ג'יהאד התרבותי" באמריקה

הצווים של הנשיא טראמפ נגד הגירת מוסלמים עוררו מחלוקת בארה"ב, אך יש להן על מה להתבסס: מסמכים שנחשפו בעבר גילו כיצד ארגון 'האחים המוסלמים' במדינה מטיף "לחסל את הציוויליזציה המערבית מבפנים". אמריקה צריכה להתגונן, אך בחכמה

הדרג הפקידותי מאתגר מדיניותו; הנשיא טראמפ. צילום: Gage Skidmore CC BY-SA 2.0 via flickr

מאמר זה נכתב מהעיר סינסינטי במדינת אוהיו. הנושא החם ביותר בתקשורת האמריקנית הוא הצו שהוציא הנשיא טראמפ לפני שלושה שבועות, ובו אסר על כניסת אנשים משבע מדינות אסלאמיות לארה"ב, בטענה שמדינות אלה נגועות בטרור. מדובר בעיראק, סוריה, איראן, לוב, סומליה, סודן ותימן. למעשה זהו קיום הבטחה שנתן טראמפ לבוחריו במסע הבחירות, על רקע החשש הגובר ברחבי ארה"ב מהגירת מוסלמים.

החשש הזה נובע מכמה סיבות: האלימות הרבה השוררת במדינות אלה, צמיחת ארגוני טרור בהן והמספר הגדול של פליטים היוצאים מהן למדינות המערב; מעשי הטרור שבוצעו בארה"ב בידי מוסלמים – 11 בספטמבר 2001, פורט הוד, מרתון בוסטון, כיכר הטיימס ועוד; התופעות השליליות המתרחשות באירופה והקשורות למהגרים המוסלמים –חיים על חשבון הקופה הציבורית, אלימות, פשע, הטרדות, טרור בערי אירופה והתגייסות לדאעש.

חשש מסוג אחר הוא הפרסומים על כוונות של מוסלמים להשתלט על ארה"ב ולהפוך אותה למדינה אסלאמית. בעוד שהחששות הקודמים נשמעים הגיוניים, כוונה מוסלמית להשתלט על ארה"ב נשמעת על פניה מופרכת וחסרת בסיס.

צריך לומר שמרבית המוסלמים המגיעים לארה"ב עושים זאת כדי לברוח ממדינותיהן המתפרקות, מהמלחמות הבלתי פוסקות, מהאלימות, מהדיכוי, מהאבטלה ומההזנחה, ועל מנת לפתוח דף חדש של חיים נוחים בסביבה יציבה, בטוחה ודמוקרטית, שתאפשר להם לחיות בכבוד עם פרנסה מסודרת, גג מעל הראש, טיפול רפואי, חינוך ורווחה. הם בדרך כלל משתלבים באוכלוסייה ובכלכלה, והדור הבא שלהם מדבר אנגלית שוטפת ורואה עצמו כאמריקני לכל דבר. אלה אינם מהווים בעיה.

הבעיה היא עם חלק מהמוסלמים שאינם רוצים להשתלב בחברה האמריקנית, שכן הם רואים בה חברה חומרנית, מתירנית ומופקרת, שכל מוסלמי שישתלב בה יאבד את זהותו האסלאמית וילדיו ייטמעו באוכלוסייה הסובבת אותם. הארגון העיקרי המבטא את ההתנגדות הזו הוא 'האחים המוסלמים', שמוסלמים לא מעטים המתגוררים בארה"ב מזדהים עם מטרותיו ויעדיו.

מטרות אלה נחשפו בפני רשויות החקירה האמריקניות במסגרת משפט שניהלה המדינה בשנת 2007 נגד "קרן הארץ הקדושה", ארגון שאסף כספים כדי לתמוך בחמאס. במסגרת החקירה נתפס מסמך בערבית, שכותרתו "מזכר הבהרה על המטרה האסטרטגית של הקבוצה באמריקה הצפונית". מסמך זה חובר ב־22 במאי 1991, כלומר 25 שנים לפני ששלטונות ארה"ב שמו עליו את ידם, וסביר להניח שכלל לא ידעו על קיומו עד שנתפס. הנה כמה ציטוטים מהמסמך (עם תוספות שלי בסוגריים, מ"ק).

המטרה האסטרטגית של הקבוצה מתוארת במספר נקודות: 1. להקים תנועה אסלאמית יציבה ואפקטיבית שתונהג על ידי 'האחים המוסלמים'. 2. לחזק את האינטרסים של המוסלמים בארה"ב ובעולם. 3. להרחיב את הבסיס של מוסלמים שומרי קוראן ושריעה. 4. לאחד ולכוון את מאמציהם של המוסלמים. 5. להציג את האסלאם כאלטרנטיבה לתרבות הכללית. 6. לתמוך ולבסס את הרעיון של הקמת המדינה האסלאמית הגלובלית בכל מקום.

אנחנו חייבים "להתנחל" או "לחזק" את האסלאם ואת התנועה בחלק זה של העולם… כדי שהאסלאם והתנועה יהפכו לחלק מהמולדת שבה הם חיים, וישתרשו ברוחם ובנפשם של האנשים… על התנועה לתכנן ולהיאבק כדי להשיג את המפתח ואת הכלים לתהליך שיקדם את האחריות על 'הג'יהאד התרבותי' הרובצת על כתפי המוסלמים ובראשם על 'האחים המוסלמים' בארץ זו.

בין גורמי המפתח והכלים… הבנת תפקיד 'האח המוסלמי' בצפון אמריקה: תהליך ההתנחלות הוא תהליך של ג'יהאד תרבותי, על כל המשמעות של המילה. 'האחים' חייבים להבין שפעולתם היא סוג של ג'יהאד גדול שתכליתו להרוס ולחסל את הציוויליזציה המערבית מבפנים על ידי ערעור הבית העלוב שלה במו ידי אנשיה ובידי המאמינים… חובתו של המוסלמי לבצע ג'יהאד ולפעול בכל מקום שבו הוא נמצא ובכל מקום שהוא מגיע אליו עד יום הדין… הצלחת ההתנחלות של האסלאם ותנועתו בארץ זו היא הצלחת התנועה המוסלמית העולמית ותמיכה אמתית במדינה (האסלאמית העולמית) שלה אנחנו מקווים….

בהמשך המסמך מצויה רשימה של כשלושים ארגונים ש'האחים המוסלמים' הקימו כדי לבצע בשטח את תכניתם להשתלט על אמריקה מבפנים, ובהם ארגונים פיננסיים, ארגוני צדקה וארגוני סטודנטים.

מסמך אחר שנמצא במסגדים בארה"ב הוא ספר שכותרתו "ארבעים חדית'ים (מסורות בע"פ) על הג'יהאד". בספר זה מתואר בערבית ובאנגלית נושא הג'יהאד, מעלותיו, מטרותיו והשכר שלוחם הג'יהאד זוכה לו. ג'יהאד נגד מי? הספר לא מציין, אך הדבר ברור לכל מוסלמי: נגד הכופרים, שהאמריקנים הם חלק מהם.

ספרון נוסף שנמצא בכמה מסגדים נושא את הכותרת: "מה עליך  לעשות אם נתפסת בידי המשטרה הפשיסטית, הגזענית והפושעת, או בידי ה־FBI הפשיסטי, הגזעני והפושע". בספרון זה מציע הכותב – חאג' אדריס מוחמד – לקורא שיטות שיאפשרו לו לעמוד בחקירה ולא לגלות סודות הקשורים להיותו מוסלמי ולפעילותו נגד ארה"ב.

אלה רק דוגמאות ספורות מתוך רשימה ארוכה של פרסומים אסלאמיים המופיעים בארה"ב, בחסות חופש הדיבור וההבעה שהחוקה האמריקנית מעניקה לכל אדם, גם אם הוא שואף לחסל את שלטון החוקה ולהשליט על אמריקה את שלטון האסלאם.

טראמפ לא מתכוון להיכנע

הנשיא טראמפ החליט לשים קץ להשתוללות הזו; לא באמצעות הגבלות על חופש הביטוי אלא באמצעות הגבלת "ההתנחלות" של מוסלמים בארה"ב. נגדו חברו קבוצות של ליברלים, פרוגרסיבים, דמוקרטים ופעילי "זכויות אדם", שכולם מסרבים לקבל את תוצאות הבחירות, ומאז נובמבר ובמיוחד מאז כניסתו לבית הלבן לא חדלו מלהפגין נגדו, להשמיץ אותו ולשים מקלות בגלגלי הממשל כדי להכשילו, גם במחיר של גרימת נזק למדינה.

המתנגדים לטראמפ גייסו נגדו גורמים משפטיים מקומיים וגורמים בינלאומיים כמו מזכ"ל האו"ם והאפיפיור, אבל נראה שהוא לא מתכוון להיכנע. גם אם בתי המשפט יקפיאו או יבטלו את הוראתו לעצור הגירת מוסלמים, יש בידו מספיק כוח ואפשרויות לצמצם באופן ניכר את הגעתם של מוסלמים לארה"ב.

הוויכוח הציבורי בארה"ב מתקיים גם ברחוב, במסעדות ובתוך משפחות. נדמה לי שכבר שנים רבות לא הייתה מחלוקת בציבור האמריקני ברמת חומרה וצעקנות כמו הנושא הזה, והיא לא תשכך בעתיד הקרוב. מחלוקת זו מצטרפת לעניינים אחרים הקשורים ליחסו של טראמפ לעולם האסלאמי: הסכם הגרעין עם איראן, יחסיו עם ישראל, סוגיית העברת השגרירות לירושלים, ההתנחלויות ויחסיו עם פוטין שהורס ללא חמלה ערים בסוריה.

נדמה לי שהיחס של הממשל האמריקני הנוכחי לעולם האסלאמי בכלל ולהגירה האסלאמית בפרט יעסיק את טראמפ בחלקים ניכרים מזמנו במהלך כהונתו.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

7 תגובות למאמר

 1. מזל טוב, מצאתם את הפרטוקולים של זקני מכה. אתם הולכים בדרכם של אבותיכם ההיסטוריים.

  1. הבדל קטן בין הפרוטוקולים של זקני ציון למסמכים של האחים המוסלמים: הפרוטוקולים של זקני ציון היו המצאה. המסמכים של האחים המוסלמים הם אותנטיים. האחים המוסלמים עצמם לא מכחישים את המסמכים האלו וקוראים בגלוי להשלטת השריעה על ארה"ב והמערב כולו, והפיכת המערב לתיאוקרטיה מוסלמית. יחי ההבדל הקטן.

 2. @ע,

  זהו, אנחנו לא מפחדים. אני יודע, זה קשה לך לקבל את חוסר הרצון של פשוטי העם להתאבד ע"י הזמנה של מוסלמים או אנשים מתרבויות לא אירופאיות. הרי זה מה שאתם בשמאל מייחלים – החרבת התרבות המערבית. במהפיכות קומוניסטיות ניסיתם שיבעים שנה ונכשלתם, בקלפי ניסיתם וניכשלתם, אז אתם מנסים ע"י שינוי בילתי הפיך של המאזן הדמוגראפי, הרי בגלל זה אתם מנסים להרדים את אירופה וליבא מוסלמים ואפריקאים (למרבה המזל האנגלים התעשתו בזמן – brexit)
  בישראל אתם נלחמים בשיניים להשאיר סודנים וארה"ב אתם נלחמים נגד החומה. תתאבדו לבד. האיכרים מבינים את זה בבטן וכל מפחי הנפש האובדנית שלכם ב 2016 ומה שמחכה לכם בעתיד הקרוב זה
  The Peasants Revolt of the 21st century

  1. שאלה לע': מי זה "אתם" ובדרכם של איזה אבות היסטוריים אותם "אתם" הולכים.
   ותשובה לע': את הספר זקני ציון לא תמצא בבתי הכנסת או במוסדות יהודים כספר הדרכה כיצד להשתלט על העולם וזאת משום שנכתבו ע"י אנטישמיים שרצו להכפיש את היהודים.
   הכתבים המוסלמים המדוברים נמצאו במסגדים ובידי מוסלמים, והאמת שזה בכלל לא מפתיע.

 3. התקשורת פה ובארהב מציגה את הויכוח כהתנגדות של אזרחי ארהב, האמת היא שקיים שם ויכוח כדברי מר קידר והדבר ברור, אם קיים ויכוח , המשמעות היא שיש לו גם הרבה תומכים, קרי הצגת הדברים על ידי הצינור שמעביר לנו את המידע , כלומר התקשורת הינו מוטה והוא מידע שגוי, במקום לחזק את ראש הממשלה שישנה את הדפוס הפוסט דמוקרטי , פוסט ציוני וימשיך לתת לימין כח בתקשרת אנו רואים אנשים שמקבלים את המידע נגדו ונגד הדמוקרטיה בצינורות הקיימים כאורים ותומים.

 4. מאמר מעניין ומרתק.
  הבעיה בארה״ב היא שכל מי שיבטא את זה בפומבי (Hannity, Spencer,Horowitz') מייד מתויג כימני קיצוני גזעני מסית לשנאה נגד מוסלמים וגרוע מכל, מייד ממוין כחולה איסלאמופוביה ע״י האליטות השמאלניות. המערכה הזו לצערי הרב ממומנת ומונהגת ע״י יהודים.( או דמוקרטים עם חגים)

 5. כן. הליברלים האמריקנים חשפו את מלוא צביעותם עת הם מוחים ללא הפסק מאותו הרגע שטראפ נכנס לבית הלבן. הבן אדם כמובן עוד לא הספיק להחליט באיזה פילטר מים ישתמש בחדרו וכבר ארגוני זכויות אדם וכל האמנים המתחסדים ידעו לבטלו. ובכן, אני מאוד שמח שהוא עושה סדר בדברים. אני איני חסיד שלו ולא אוהב את אופיו, יש בו משום כוללנות עסקית של שחור ולבן ללא תחומים אפורים וזה עלול להיות מסוכן אבל בהחלט אפשר לומר שזה מזיז דברים. כפי שהזכיר פרופסור קידר המעורבות החיובית של טראמפ עם ישראל משתלבת עם ההתנגדות הגוברת כלפיו מהעולם הליברלי, אם זה המעורבות שלו עם פוטין שנתפס כשלילי בגלל סוריה ובכלל. אנחנו כמו תמיד נצטרך לדאוג לאינטרסים שלנו בכל הכח ולראות מה יוליד יום. תודה לפרופסור קידר על המאמר ועוד רבים אחרים, אני לומד ממך המון. תודה