מנהיגת המחאה נגד טראמפ: מחבלת פלסטינית שרצחה שני ישראלים

תנועת המחאה נגד נשיא ארה”ב ממשיכה לשבור שיאי טירוף, והפעם: הכירו את רסמייה יוסף עודה, אחת ממנהיגות ‘שביתת הנשים’ נגד טראמפ ומחבלת שישבה בכלא הישראלי על מעורבותה בפיגוע

מחבלת עם דם על הידיים; רסמייה יוסף עודה. צילום מסך.

המחאה של השמאל האמריקני נגד נשיא ארה”ב דונלד טראמפ הולכת ומקצינה לכיוונים מסוכנים. רסמייה יוסף עודה, אחת ממנהיגות ‘מחאת הנשים’ נגד נשיא ארה”ב דונלד טראמפ, היא מחבלת פלסטינית מורשעת שרצחה בפברואר 1969 שני אזרחים ישראלים בפיגוע בירושלים. בהיותה בת 22 הטמינה עודה, שהשתייכה לחוליית טרור של אש”ף, פצצה בסניף ‘שופרסל’ בבירה. בפיגוע נהרגו לאון קאנר ואדוארד יופה. פצצה נוספת שהטמינה עודה, בקונסוליה הבריטית הסמוכה, גרמה נזק למבנה. עודה נשפטה למאסר עולם, אך כבר ב־1980, לאחר עשר שנות מאסר בלבד, היא שוחררה מהכלא הישראלי יחד עם 76 אסירים אחרים, במסגרת עסקת שבויים עם ארגון הטרור ‘החזית העממית לשחרור פלסטין’.

לאחר שחרורה מהכלא עברה עודה להתגורר בירדן, וב־1995 היגרה לארה”ב. ב־2004 קיבלה אזרחות אמריקנית. במסמכי הבקשה שלה לאזרחות השמיטה עודה את דבר הרשעתה בשותפות בפיגוע ואת מאסר העולם שנגזר עליה. אם הפרטים הללו היו ידועים לרשויות האמריקניות, בקשתה לקבלת אזרחות הייתה נפסלת.

לפני כשלוש שנים צדה עודה את תשומת לבם של חוקרי ה־FBI, והיא הובאה לדין בבית משפט בדטרויט על העלמת השתתפותה במעשי טרור. בנובמבר 2014 נגזרו עליה 18 חודשי מאסר בפועל, אך המחבלת הפלסטינית ערערה על העונש בטענה כי במהלך המשפט נמנע ממנה להעיד על “הפרעת דחק פוסט־טראומטית” שממנה היא לכאורה סובלת. הערעור התקבל, ובמאי הקרוב צפוי להיפתח משפט חוזר לעודה, שתואשם בין היתר במעורבותה בפיגוע בירושלים ובהשתייכותה לארגון טרור.

“ארצות הברית לעולם לא תהיה חוף מבטחים עבור אנשים המחפשים להרחיק את עצמם מן העבר שלהם”, אמר בכיר במשרד לביטחון המולדת האמריקני עם הגשת כתב האישום נגד עודה. “כאשר אנשים משקרים במסמכי ההגירה שלהם, הם מחלישים את המערכת וביטחון האומה שלנו נמצא בסכנה”.

בזמן המתנתה למשפט החוזר, המחבלת הפלסטינית המורשעת נוטלת חלק מרכזי ביוזמת המחאה החדשה נגד טראמפ, שצפויה להתקיים ב־8 במרץ. עודה היא אחת משמונה הנשים החתומות על גילוי דעת הקורא לשביתת מחאה כללית של נשות ארה”ב במטרה ליצור “גל חדש של מאבק פמיניסטי” נגד הממשל החדש. הקריאה ל”מאבק” זכתה ליחסי ציבור מלטפים מצד כלי תקשורת מובילים בעולם, דוגמת ‘הגרדיאן’,ווג’, ‘וושינגטון פרי בייקון’ ו’ניו יורק מגזין’. העבר הטרוריסטי של עודה, כמו גם משפטה הצפוי בגין רצח ישראלים, לא אוזכרו באף אחד מאותם עיתונים ומגזינים.

“אין דבר דוחה יותר מהציונות”

עודה רחוקה מלהיות הדמות היחידה מבין מנהיגות המחאה המתרגשת נגד נשיא ארה”ב שדוגלת באג’נדה אנטי-ישראלית קיצונית. אנג’לה דייויס, לדוגמא, החתומה גם היא על גילוי הדעת הקורא לשביתה של הנשים האמריקניות, נטלה חלק מרכזי גם במחאה הקודמת נגד טראמפ, ‘צעדת הנשים’, שנערכה בוושינגטון יום לאחר השבעתו של טראמפ לנשיא. דייויס, שהצהירה בעבר כי “צריך לתמוך ב-BDS כדי שפלסטין תשוחרר”, קראה במהלך נאומה בצעדה “לזכור את עזה והגדה המערבית המצויות תחת כיבוש”.

פעילה אנטי-ישראלית נוספת שהיתה אחת ממנהיגות ‘צעדת הנשים’ היא לינדה סרסור, עליה כתבנו בהרחבה ב’מידה’. “אני לא מכחישה שיש לי קרובי משפחה בכלא הישראלי”, הודתה בעבר סרסור, שאישרה כי קרוב משפחתה מרצה מאסר של 99 שנים בכלא הישראלי, וכי דוד שלה נידון ל־25 שנה. בנוסף, אח חורג של סרסור ריצה 12 שנים בבית הסוהר בישראל בשל חברותו בחמאס. בראיון ב־2004 סרסור לא גינתה את מעורבות בני משפחתה בטרור. מספר שנים לאחר מכן הגנה סרסור על קרוביה וטענה כי הם “בהחלט לא מחבלים”,  אלא רק “קורבנות של הכיבוש הישראלי”.

לאחרונה, תועדה סרסור בתמונה משותפת עם סאלח סרסור שנכלא בישראל בתחילת שנות התשעים, יחד עם אחיו ג’מיל, לאחר שהשניים הורשעו בגיוס כספים לטובת המחבל עאדל עוואדה, פעיל ב’גדודי אל אקצה’, הזרוע הצבאית של חמאס. סרסור סירבה להשיב לשאלות עיתונאים אמריקנים שביקשו לדעת האם סאלח וג’אמיל סרסור הם קרובי משפחתה שהיו מעורבים בטרור.

סרסור, שטענה כי “אין דבר דוחה יותר מהציונות”, השתתפה באוגוסט 2015 בהפגנת תמיכה למען המחבל מוחמד עלאן, פעיל הג’יהאד האסלאמי שריצה בעבר שלוש שנות מאסר בכלא הישראלי בגין מעורבותו בפיגוע התאבדות. כחודש קודם לכן האיצה סרסור בעוקביה בטוויטר לתרום ל”קרן למען רווחת ילדי פלסטין”, שקיבלה בעבר תרומות מחמאס ושהמייסד שלה, סטפן סוסבי, הצדיק פעולות טרור נגד ישראל בטיעון כי מדובר ב”נקמה”.

סרסור וחברותיה הבטיחו כי ‘צעדת הנשים’ הייתה רק יריית הפתיחה במאבק הציבורי נגד הנשיא טראמפ. כעת, כאמור, הפעילות הרדיקליות מקיימות הבטחתן, ויוצאות בקמפיין מחודש נגד הנשיא, הפעם בדמות ‘שביתת נשים’ בכל רחבי ארה”ב. השותף הנאמן של מארגנות המחאה הוא המיליארדר האנטי-ציוני ג’ורג’ סורוס, שמימן למעלה ממחצית הארגונים שהשתתפו ב’צעדת הנשים’ לאחר ההשבעה.

בעוד עיתונאים ישראלים ממהרים להדהד מסרים של מתנגדי טראמפ בארה”ב ולהאשים את הנשיא הטרי באחריות ל”עליה באנטישמיות”, צרכן התקשורת הישראלי לא זוכה לשמוע מכלי התקשורת המרכזיים על אובדן הבושה של השמאל האמריקני, המציב בחזית מאבקיו אישים קיצוניים שדם אזרחים ישראלים תמימים מרוח על ידיהם.

מחאה נגד מנהיג מכהן היא זכות יסוד במדינה דמוקרטית, אך מחאה שכזו לא צריכה לבוא על חשבון שיקולי מוסר בסיסי, ומוביליה לא יכולים להטיף לאחרים על “זכויות אדם” ו”אהבת האחר”, בעודם מעניקה לגיטימציה למחוללי טרור.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

21 תגובות למאמר

 1. סחתיין על המידע החשוב…. אבל…..

  מי הוא בדיוק אותו שמאל (או שמא סמול?) “המציב בחזית מאבקיו אישים שדם אזרחים ישראלים תמימים מרוח על ידיהם”? (אישים? ברבים? אמנם קראתי ברפרוף אבל נדמה היה לי שמדובר רק באישיות אחת ולא באישים הרבה, אקרא בעיון שוב).

  היו בחירות? יש פרוטוקולים של זקני הועדה לבחירת עודה לעמוד בחזית המאבק?

  האם הכתב טורח להתעמת עם הטענות אותן עודה מעלה? או שזה למטה מכבודו או למעלה מיכולתו העיתונאית?
  נניח שיש עוד אישיות כלשהי שאינה נגועה ברצח, האם טענותיה כנגד טראמפ יקבלו משנה תוקף?

  דבר אחר בנוגע לעלה התאנה בפסקה האחרונה, אשפר להבין מהם אותם “שיקולי מוסר בסיסי” שבהם “השמאל” לא מתחשב?

  1. באיזה שיקולי מוסר השמאל, בלי מרכאות, לא מתחשב? אולי האיסור הבלתי כתוב של שיתוף פעולה עם רוצחים וכיבוד רוצחים? אבל בעצם הרי זה לא חדש. דפוס פעולה כזה הוא חלק בלתי נפרד מן הנאורות וה”פרוגרסיביות”.

  2. הרוצחת תהיה אורחת הכבוד בכנס של תנועת קול יהודי “לשלום”, ככה זה אצל שמאל קיצוני ולאט אבל בטוח גם אצל שמאל לא קיצוני, רצח יהודים ושלום תמיד הולכים יד ביד.

  3. זה ההבדל!!! בעוד בימין יש KKK שהם הודיעו על תמיכה רץ השמאל הליברלי להאשים שטראמפ תומך בהם ותוך כדי מאשים את כל המפלגה בגזענות, בעוד שגרושה טענה שהיועץ אנטישמי אז הוא אנטישמי וכו’ אבל לרצוח שני אזרחים חפים מפשע זה דבר שולי והיא אחת משמונת הליברליות שדואגות לרוח הדמוקרטי והליברלי בארצות הברית. באוסקר האיראני שזכה שלח את נאומו ונתן שיעור לאמריקאים בעד “הדמוקרטיה” והוליווד מוחאת כפיים ובעוד שבועיים הם ישלחו לייק לילד סורי שאביו נרצח על ידי חיזבאללה ובכך יסתכם הדאגה של אותו מפורסם לזוועות בסוריה.

 2. דווקא צריך להעריך את הגברת עןדה (קרובה של איימן עודה?) על דבר אחד: היא מהווה דוגמה מושלמת למידת הכיעור של הרוע.

 3. המידע בהחלט רלוונטי לשיח הציבורי אבל הכותרת “מנהיגת המחאה נגד טראמפ” היא דמגוגית לחלוטין

  1. נכון, היא לא מנהיגת המחאה. המנהיגה, או לפחות אחת המנהיגות, היא לינדה סרסור. העניין הוא שההבדל בין המחבלת עודה לכבוד הסרסורית, הוא קטן מאוד. אחת רצחה חפים מפשע בעצמה והשנייה “רק” תומכת בבני משפחתה, שרצחו חפים מפשע.

 4. אין איזה ארגון שירים את הכפפה ויתבע להסגירה לישראל להמשך ריצוי העונש??

 5. בחיית, יש כ"כ הרבה מחאות כנגד טראמפ שחלקן היו חייבות להיות רדיקליות הגיב:

  המחבלת הפושעת הזו וחברותיה – רצחניות ככל שתהיינה, אינן מהוות מדגם מייצג של עשרות מיליוני המוחים כנגד מדיניותו הפזיזה, אליטיסטית, שוביניסטית ולעתים קרובות גם מסוכנת של טראמפ. יש עוד עשרות מחאות אחרות ובלאו הכי גם במחאה זו יצאו רובם המוחלט של מיליוני המפגינים – וביניהם אחותי היהודית הדתיה (שגרה בארה”ב עם בעלה), כנגד טראמפ בשל ההטרדות המיניות הרבות שביצע, יחסו לנשים ועוד.
  התייחסות למארגנות המחאה בקונטקסט המתאים היא ראויה, אך הצגת הביקורת כולה נגד טראמפ ומחאה זו בפרט כאילו הייתה קשורה לפיגועים בישראל ואנטי-ציונות – זו דמגוגיה שפלה שעושה לכם שם רע ומזלזלת בקוראים.

  1. לטראמפ מדיניות אליטיסטית?! להפך.. הוא מציג את עצמו כמגן האזרח האמריקאי הפשוט מפני האליטות הגלובליסטיות. רבאק, הבנאדם הצטלם כל הקמפיין עם כובע מצחיה של נהגי משאיות!

  2. לצערי הרב אחותך הדתיה, כמו עוד פמיניסטיות הן אידיוטיות שימושיות בידיים של אנשים רעים מאוד כמו לינדה סרסור והרוצחת המדוברת. אנשים הולכים למחות ולא יודעים איזה אנשים רעים מושכים בחוטים של המחאות האלה. אז תזהירי את אחותך שאם היא תומכת בישראל שתתמוך בטראמפ. הוא פרו ישראלי אמיתי וזו סיבה הכי טובה לכל יהודי לתמוך בו

  3. התפקידים הבכירים של עודה וסרסור במחאה מוכיחים אחרת.

  4. אם אכן אינה מדגם מייצג אלא שולי השוליים הרדיקליים למה תנועת המחאה נגד טראמפ שהיא לכאורה כ”כ grass roots עממית רחבה לא מקיאה מתוכה גורמים כמו המחבלת הזו, בין אם לשמה (כדי לא להיות מקושרים) ובין אם לא לשמה (פתחון פה למלעיזים)? אולי מאותן סיבות שהביאו לבחירת מספר 2 של הדמוקרטים שכמעט נבחר להיות מספר 1 ?

   חומר למחשבה.

  5. איך זה שאחותך הדתייה לא יצאה להפגנות נגד הילרי קלינטון, אשה שעמדה לצד בעלה הבוגד, שעשה דברים הרבה יותר גרועים מטראמפ – ואף בהיותו נשיא בבית הלבן???

   הילרי קלינטון היא בושה למין הנשי. אשה שמעולם לא גינתה את מעשי בעלה, שהתעמרה בנשים שהוא ניצל, שקיבלה כספים מסעודיה(!) וממדינות ערביות נוספות בהן לנשים אין שמץ של זכויות.

   מילא אם נשים כאחותך היו מתנגדות גם לכך, אבל להתנגד רק לטראפ בשם הנשים? זה הגיוני בעיניך?

   איך נשים כאחותך הדתיה מוכנות לצעוד עם נשים כמו לינדה סרסור, שטוענת שחוקי השריעה הם נפלאים? עם גלוריה סטנהם שמכריזה “גם אני מוסלמית”? איך נשים שמדברות על חופש מוכנות לתמוך בטירוף הזה?

   המפלגה הדמוקרטית איבדה כל רסן וכל קשר לערכים הליברלים באמת שהיו לה פעם. היום המפלגה הזאת ממנה את קית אליסון האנטישמי לסגן יו”ר המפלגה וזה לא מזיז לאף יהודי שתומך בה. צא מהבועה.

 6. “ובמאי הקרוב צפוי להיפתח משפט חוזר לעודה, שתואשם בין היתר במעורבותה בפיגוע בירושלים ובהשתייכותה לארגון טרור.”

  שאלת תם- איך בדיוק אפשר לתבוע בארה”ב על פשע שבוצע בישראל, ובגינו היא כבר הואשמה (והורשעה, ונאסרה, ושוחררה)?
  אם היא היתה חוזרת לטרור אפשר היה לטעון שזו הפרה של תנאי השחרור; אפשר כמובן לתבוע על השקר בטפסי ההגירה, ולדרוש התנערות ציבורית מרוצחת מורשעת- אבל איך אפשר לתבוע על הטרור עצמו?

 7. את המאמר צריך להדפיס בניו יורק טיימס! האם ידפיסו? בכל מקרה אני בטוחה שניתן ליצור למאמר הד בארה”ב בלי הניו יורק טיימס. (אולי פשוט לתת לטראמפ לצייץ אותו בטויטר)

  1. תבדוק אצל Brigitte Gabriel – יש את כל החומר באנגלית, ועוד הרבה דברים חשובים.
   היא לבנונית-נוצרית פרו ישראלית שמבינה בדיוק את הסכנה האיסלמית.
   גם בדפי הארגון שהקימה – Act for America אפשר למצוא חומר רב באנגלית.
   השאלה היא אם שטופי המוח ירצו לקרוא ולהתמודד עם המציאות.

 8. אם הנהגות אלו יהיו דומיננטיות – האיסלם יטרוף אותם כמו שאירופה כמעט נטרפה
  ותיטרף על ידי האיסלם לחלוטין בתוך 2 דורות מקסימום וצודק – מי שאמר את השם בריגיט גבריאל
  היא צודקת – האיסלם משתמש בסוכנים סמויים שהגיעו לעמדות פוליטיות בכירות ולוחשים לאוזנם של בכירים פוליטיים ממש – השועל בלול התרנגולות שמחפש את הזמן הטוב ביותר את העיתוי המושלם שבו בעלי הלול לא נמצאים כדי לטרוף את הקורבנות העסיסיות ולהשמיד את הלול
  מי שמאמין לברני סנדרס, לינדה סרסור, אנג’לה דייוויס ואחרים הדוגלים בהשקפות לניניסטיות סובייטיות
  שלא יתפלאו אם ימצאו בדיקטטורה מוסלמית שפעם קראו לה ארצות הברית של אמריקה כמו שכולם יודעים (ואולי מכחישים ) שאם ג’רמי קורבין ייבחר לראשות ממשלת בריטניה – זה ייתן חותמת להשמדתה של בריטניה בידי האיסלם – שכבר היום נראית כמו מדינה אסילאמית ומי שלא מאמין שיקרא את הכתבה הבאה ב- CNN : http://edition.cnn.com/interactive/2017/06/world/birmingham-uk-election-cnnphotos/
  זה מה שיקרה גם באמריקה

 9. המשך לתגובה הקודמת : היי פייק ליברלס תסתכלו בתמונה של לינדה סרסור ותראו את עצמכם בעתיד
  הנכדים שלכם ישנאו אתכם עד מוות ויתעבו אותכם עד היסוד שכשיבינו מה עשיתם להם ואיך אפשרתם לאיסלאם הקיצוני המבאיש להשתלט על ארץ החופש – אם לינדה סרסור תנצח – הלך עליכם
  ואנחנו נצחק : חה חה חה ועוד פעם חה על איך ששרפתם את עצמכם