ג’יהאדיסטים חיים על חשבון מערכת הרווחה של אירופה, היבשת שהם נשבעו להשמיד

קצבאות הרווחה הנדיבות שמעניקה אירופה לתושביה משמרות את הבידול התרבותי של הקהילות המוסלמיות ומהוות כר פורה להקצנה

מנצלים את הנדיבות האירופית; אסלאמיסטים בבריטניה. צילום מסך מערוץ 4

לפני כארבע שנים פרסם עיתון השמאל הבריטי, ה’גרדיאן’, מאמר על “השורדים של גואנטנמו“, “קרבנות ‘סמל היעדר החוק של אמריקה'” – הלא הוא הכלא המפורסם במפרץ שבקובה –  ובו סיפורם של “השורדים הבריטים ממחנה המעצר שכונה ‘הגולאג של זמננו'”. המאמר הכיל תמונה של אחד, ג’מאל אל־חרית’.

אל־חרית’, שנולד בשם רונלד פידלר, הוא נוצרי שהמיר דתו לאסלאם, וחזר למנצ’סטר ממחנה המעצר במפרץ גואנטנמו תודות להשתדלותו של דיוויד בלנקט, שר הפנים בממשלתו של טוני בלייר. אל־חרית’ התקבל באנגליה כגיבור, קרבן חף מפשע של המלחמה הלא מוצדקת בטרור שהחלה בעקבות 11 בספטמבר. העיתון ‘דיילי מירור’ ורשת ITV שילמו לו 60 אלף לירות שטרלינג (כ־73 אלף דולר) עבור ראיון בלעדי על חוויותיו בגואנטנמו. אל־חרית’ קיבל גם פיצוי בסכום של מיליון לירות שטרלינג מהרשויות בבריטניה. קרבן ‘הגולאג’ של זמננו’ קנה לעצמו בית נחמד מאוד בכספי משלם המסים.

לפני מספר שבועות ערך אל־חרית’ את “המסע האחרון” שלו: הוא התפוצץ במוסול שבעיראק בשם ארגון ‘המדינה האסלאמית’.

אל־חרית’ גם גויס בעבר על ידי הארגון הלא־ממשלתי ‘CAGE’ (שכונה בעבר ‘Cageprisoners’ – אסירים בכלוב), כדי להשתמש בעדותו נגד מחנה המעצר במפרץ גואנטנמו. ידוענים כמו ונסה רדגרייב, ויקטוריה בריטן, פטר אוסבורן וסאדיק ח’אן הופיעו באירועי ההתרמה של CAGE. הארגון הלא־ממשלתי מומן על ידי קרן הנאמנות ג’וזף רוונטרי, שנוסדה על ידי איל ההון מעסקי השוקולד, ועל ידי קרן רודיק, קרן הצדקה של אניטה רודיק. אל־חרית’ הוזמן גם למועצת אירופה כדי לתת עדות נגד שימור גואנטנמו.

הסיפור של אל־חרית’ חושף לעומקה את אחת השערוריות הגדולות ביותר באירופה: השימוש של ג’יהאדיסטים במערכת הרווחה כדי לממן את “מלחמת הקודש” שלהם. אירופה נתנה להם הכול – עבודות, בתים, סיוע ציבורי, מענקי אבטלה, קצבאות רווחה, קצבאות ילדים, קצבאות נכות ותמיכה במזומן. אך המוסלמים הקיצונים הללו לא רואים ב”קצבאותיסטאן”, כפי שכינה מארק סטיין את מדינת הרווחה, סימן לנדיבות אלא סימן לחולשה. הם מבינים שאירופה מוכנה שישמידו אותה, ולא מכבדים זאת. ממרסיי ועד מאלמו שבשוודיה, ילדים מוסלמים רבים חונכו לבוז לחברות שהעניקו להם חיי נוחות. רוב האסלאמיסטים באירופה חיים כיום על תשלומי רווחה ממדינות שהם נשבעו להשמיד.

התפוצץ בשירות דאעש; ג’מאל אל־חרית’. צילום מסך

לפני מספר ימים חשפה התקשורת בדנמרק כי הממשלה הדנית שילמה קצבאות נכות ומחלה למוסלמים קיצוניים שנלחמים בסוריה עבור ‘המדינה האסלאמית’. “זו שערורייה עצומה שאנחנו משלמים כסף ממערכת הרווחה בדנמרק לאלו שהולכים לסוריה”, אמר שר התעסוקה טרולס לאנד פולסן. הטרוריסטים שהכו בפריז ובבריסל נהנו גם הם מנדיבות מערכת הרווחה הבריטית כדי לממן את הג’יהאד שלהם. במשפט שנערך באנגליה התגלה כי מוחמד אבריני, מי שנודע בתור “האיש עם הכובע” אחרי ההתקפה הקטלנית בשדה התעופה בבריסל, קיבל 3,000 לירות שטרלינג בקצבאות לפני שטס לפריז ונעלם.

זו אינה הפעם הראשונה שבה מתברר כי למדינת הרווחה האירופית יש תפקיד בתשתית הטרור האסלאמי. משפחתו של עומר עבד אל־חמיד אל־חוסיין, הטרוריסט שעמד מאחורי ההתקפה בקופנהגן בפברואר 2015 שבה נהרגו שני בני אדם, קיבלה כסף מתוכניות הרווחה בדנמרק; האסלאמיסט הבריטי אנג’ם צ’ודרי, שהורשע בעידוד אנשים להצטרף לארגון ‘המדינה האסלאמית’, דחק במאמינים לעזוב את עבודתם ולהשיג קצבאות אבטלה כדי להקדיש את מלוא זמנם למלחמה נגד “הכופרים”. צ’ודרי עצמו שלשל לכיסו 25 אלף לירות שטרלינג בשנה מקצבאות; בגרמניה, כאשר העיתון ‘בילד’ ערך ניתוח של 450 ג’יהאדיסטים גרמנים שנלחמים בסוריה, הוא מצא כי למעלה מ־20% מהם זכו לקצבאות באדיבות ממשלת גרמניה; בהולנד, ג’יהאדיסט בשם ח’ליד עבדול רחמן הופיע בסרטון של ‘המדינה האסלאמית’ כשמאחוריו חמישה ראשים כרותים. העיתון ההולנדי ‘וולקסקראנט’ חשף כי הוא הוגדר “בלתי כשיר לעבודה” וקיבל קצבאות לטיפול בקלסטרופוביה.

מערכת הרווחה באירופה יצרה חיסון תרבותי עבור מוסלמים זועמים ולא פרודוקטיביים רבים במעמד הנמוך של החברה, החיים במובלעות נפרדות כמו הפרברים המפורסמים של פריז או ב”לונדוניסטאן”. מלאים בוודאות דתית ושנאה אידאולוגית למערב, וללא חובה להיטמע ולהפנים את הנורמות והערכים של החברה האירופית, חלק מהמוסלמים האירופים הללו חשים כי הם נועדו לטרוף ציוויליזציה מותשת.

קיים אפוא צורך חיוני כי אחת ממטרות המדיניות הציבורית באירופה תהיה להוציא אנשים מחוץ למעגל הרווחה – שהוכח כתמריץ שלילי למציאת עבודה – למעט במקרים מיוחדים, ולעודד אחריות אישית. צריכות להיות מגבלות חוקיות על השימוש בכספי רווחה עבור הימורים, עבור טרור או – מכיוון שאין חופש ביטוי באירופה ממילא – עבור קידום טרור. אפשר ליצור ולעצב רשימה כזו שמי שיתעלם ממנה עלול להפסיד את הקצבאות שלו. צעדים כגון אלו יכולים לעזור במלחמה נגד הגטואיזציה והאסלאמיזציה של המוסלמים באירופה.

מי יהיה המנצח כאן – הדמוקרטיה או הקיצוניות האסלאמית? את מעגל הרווחה והג’יהאד צריך לשבור. עכשיו.

_______________

ג’וליו מיאוטי הוא עורך תרבות בעיתון Il Foglio, עיתונאי וסופר איטלקי.

המאמר פורסם באתר מכון גייטסטון. מאנגלית: אריק גרינשטיין.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

6 תגובות למאמר

 1. צריך להבדיל בין המדיניות הכלכלית חברתית הנהוגה במערב וצפון אירופה לבין האידאולוגיה הקיצונית.
  הבעיה בעייני היא לא דווקא השיטה הכלכלית. הבעיה היא חוקי ההגירה, משבר הפליטים והגישה הרב תרבותית שהאירופאים ניסו החיל.

 2. אירופה עומדת בפני פיצוץ, תרתי משמע. הטירוף הליברלי עבר את כל הגבולות ואחר כך כשמגיעה תגובת הנגד
  לפי החוק השלישי של ניוטון, הם קופצים בזעקות שבר על “פאשיזם” “גזענות” ושאר ירקות.
  זו תופעה נפשית שלא רחוק היום שבו ידברו עליה במונחים קלינים.

 3. אירופה אוכלת את הדייסה שבשלה (ועדיין מבשלת). למשקיף מהחוץ נראים שני כוחות זה מול זה האחד מלא אידיאלים חלולים ולכן שבירים בעליל. בעוד הצד השני מלא באידיאולגיה דתית קנאית השואבת עידוד וצידוק מחולשתה של היבשת. ברור מי תהיה ידו על העליונה אלא אם אירופה תתעורר.

 4. הנורמות והערכים האלה אינם הנורמות והערכים של
  אירופה או ארהב.אלה הנורמות והערכים של שכבת הפיאודלים האקדמאית המרקסיסטית ששולטת בכל ללא קשר לבחירות.
  זה כמו לומר שהקומוניזם הוא הערכים של רוסיה.

  והאיסלמיסטים צודקים לחלוטין.
  חברה ליברלית היא חברה כלכך רקובה ומנוונת עד
  כי לאפשר לה להמשיך להתקיים זה פשוט פשע
  כנגד האנושות.
  התיאוקרטיה הליברלית לא תשרוד עוד הרבה ללא קשר לנוכחות המוסלמית במדינות האלה.

 5. היהודים צריכים לברוח מאירופה הבוערת.לכל מדינה שלווה יחסית.בצרפת יש איזורים ללא מוסלמים באיזור הכפרים.ואני מאמין שברחבי העולם יש איזורים עם מעט מוסלמים.ולכן כדאי להם להגר לישראל.קנדה.ארהב.אוסטרליה.ניו זילנד.ובריטניה.
  ולהתרחק מהמוסלמים.לגבי בעיית אירופה זה בעייתם ממילא אין לנו שום יכולת השפעה.

  1. התופעה קיימת גם בישראל. חלק לא מבוטל מהמוטיבציה להעלים מיסים במגזר הערבי נובע מחוסר הרצון לתרום למדינה הציונית. יחסית לחלקם באוכלוסיה המגזר הערבי מקבל הרבה יותר קצבאות, וכמובן תורם פחות.