‘יש עתיד’ ו’כולנו’ בוגדים בתושבי דרום תל-אביב

בדיון בכנסת על המצב בדרום ת”א צידדו הח”כים של ‘יש עתיד’ ו’כולנו’ בעמותות המסתננים, ונהגו בזלזול והתנשאות כלפי נציגת השכונות. “הרגשנו בארץ אויב”, אמרה. כחלון ולפיד בשירות השמאל הקיצוני

הוא מדבר לימין, היא מקדמת את השמאל; לפיד ואלהרר. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90.

היחס המשפיל שספגו פעילי השכונות בדרום תל אביב במהלך דיון שנערך השבוע בוועדה לביקורת המדינה, הכה אותם בתדהמה. השתקה, זלזול והזדהות מוחלטת עם עמדות המסתננים הינם עניין שגרתי בחוגי השמאל הקיצוני, אך התסכול והזעם של פעילי השכונות נבעו מכך שיחס שלילי זה הגיע דווקא מצד חברי כנסת מסיעות “מרכז” כמו ‘יש עתיד’ ו’כולנו’. “כחלון ולפיד פוזלים ימינה, אבל הח”כים שלהם גרמו לנו להרגיש כמו בארץ אויב”, אומרת ל’מידה’ שפי פז, מובילת המאבק של תושבי דרום תל אביב שנכחה בדיון השבוע בכנסת.

ח”כ אלי אלאלוף (כולנו), יו”ר ועדת העבודה והרווחה, העלה למשל במהלך הדיון את המסתננים הלא חוקיים לדרגת “אזרחים”, והגדירם “אוכלוסייה חדשה” בדרום תל אביב. “שיהיה ברור”, אמר אלאלוף בנוגע למסתננים, “היום הם גם חלק מהמדינה”.

אמירות אלו עוררו זעם מצד פז, שמחתה נגד הדברים, אך אלאלוף, ששב וחזר על ה”חמלה” שהישראלים צריכים לגלות כלפי “אנשים סובלים” מאפריקה, לא גילה חמלה והבנה כלפי התסכול של תושבי השכונות. הח”כ מ’כולנו’ הורה למאבטחים “להוציא את הגברת הזו” מהאולם, בהצביעו על שפי פז. פז יצאה, אך מאוחר יותר שבה לאולם הדיונים.

“אלאלוף שנא אותי מהרגע הראשון”, טוענת פז. “לא ייתכן שח”כ משתמש בטרמינולוגיה מטעה ויגיד על מסתנן ‘אזרח שלא בר הרחקה’. כאשר הצביון היהודי-ישראלי של השכונות נמחק על ידי פולשים, לכל הפחות אני יכולה לדרוש מח”כים להשתמש במילים הנכונות כדי לתאר את המציאות”.

ח”כ יעל גרמן (יש עתיד) המשיכה בקו דומה לזה של אלאלוף, וטענה כי המדינה מחויבת לרווחתם של מסתננים לא חוקיים לא פחות משהיא אמונה לדאוג לשלומם של תושבי דרום תל אביב הישראלים. גרמן שבה וחזרה על המונח “פליטים” כדי לתאר את אוכלוסיית המסתננים, אף שרובם מהגרי עבודה מאריתראה שחלקם הגדול הגיע לישראל במטרה להתחמק משירות צבאי במדינתם.

למרות פסיקת בית המשפט המחוזי, שקבע לאחרונה כי עריקות מהצבא איננה מהווה עילה לקבלת מעמד פליט בישראל, טענה גרמן כי עריק מצבא אריתראה הוא “לא בר הרחקה, וברור שהוא נשאר כאן”. גרמן הוסיפה כי “ישראל מחויבת על פי כל אמת מידה מוסרית לתת את כל הזכויות לפליטים”.

גם חברת הכנסת קארין אלהרר מ’יש עתיד’ אימצה את עולם המונחים של ארגוני השמאל הקיצוני, כאשר הגדירה את המסתננים “קורבנות עינויים” ו”מבקשי מקלט”.

אלהרר, שניהלה את הדיון מתוקף מעמדה כיו”ר הוועדה לביקורת המדינה, אפשרה לשורה של נציגים מארגוני שמאל קיצוני לשטוח את טענותיהם ואת משנתם הרדיקלית, בהם גם אנשי ‘רופאים לזכויות אדם’ המכנים את מחבלי חמאס “לוחמים”. מנגד, בהתייחסותה לפז ונציגי השכונות היא נקטה טון פטרוני ומתנשא. “שמעתי כבר שעשית פה הצגה”, אמרה אלהרר לפז, בהתייחסה להוצאת פעילת השכונות מאולם הדיונים.

הח”כית מ’יש עתיד’ המשיכה לנהוג בזלזול כלפי פז, המובגרת ממנה בעשרות שנים. “אגיד לך איך עובדים הדברים בכנסת ישראל. לא מתפרצים כאן, לא צועקים כאן”, אמרה. אלהרר גם הבהירה כי היא עושה שימוש בכוחה כיו”ר וועדה כדי לתעדף את זהות הדוברים בדיון. “יש לי את הפררוגטיבה”, אמרה הח”כית, שהתכוונה לסיים את הדיון בלי להעניק זכות דיבור לפז.

“אלהרר ניסתה לשדוד ממני את זכות הדיבור”, אומרת פז. “זה לא מתקבל על הדעת. המדינה לקחה לנו את החיים, את הביטחון, את הזהות ואת תחושת השייכות, ובכל פעם שאנחנו מרימים קול צעקה, לוקחים לנו גם את זכות הדיבור”. רק לאחר מחאה קולנית ביותר זכתה פז להשמיע את דבריה בפני הח”כים. “אנחנו לא רוצים אצלנו אנשים שאומרים לנו ‘תודה רבה לנאצים’ ו’היטלר צדק'”, אמרה נציגת השכונות לנוכחים.

אלהרר וה’קרן החדשה’

הדיון השבוע בכנסת עסק במעקב אחר המלצות מבקר המדינה בנושא המסתננים. מלבד הניסיון לסתום את פיה של פז וההעדפה הברורה לפעילי המסתננים, אלהרר וח”כים נוספים בדיון גם הסתמכו על נתונים שסיפקו להם ארגוני שמאל, דוגמת ‘א.ס.ף’ (ארגון סיוע לפליטים), מבלי לתת את הדעת לכך שמדובר בארגונים מוטים המחזיקים באג’נדה פוליטית מובהקת.

“על הממשלה לקבוע מדיניות”, טענה אלהרר, תוך שהיא מתעלמת מהמשחק הכפול של ארגוני השמאל. ביד אחת מאשימים אותם ארגונים את הממשלה שאינה מספקת לכאורה פתרונות לסוגיית הזרים, אך ביד השנייה הם שמכשילים, בשיטתיות ובאופן קבוע, כל פתרון באמצעות הגשה סדרתית של עתירות לבג”ץ נגד היוזמות הממשלתיות השונות בנושא. העתירות מתישות את המערכת המשפטית, מעכבות ולעתים אף מונעות ביצוע של תהליכים להוצאת מסתננים, ובסופו של יום מקבעות את נוכחותם של הזרים בישראל.

התחושה הביתית שהעניקה אלהרר לארגוני השמאל במהלך הדיון בכנסת אינה מפתיעה, בהתחשב בכך שהח”כית מ’יש עתיד’ היא בוגרת ‘תכנית המשפטנים’ של ‘הקרן החדשה לישראל’. התכנית שבה למדה אלהרר מהווה חממה למשפטנים שחלקם משתלבים מאוחר יותר במערך המשפטי של ארגוני השמאל הקיצוני ש’הקרן החדשה’ שותפה במימונם, כמו ‘שוברים שתיקה’, ‘בצלם’, ‘המוקד להגנת הפרט’, האגודה לזכויות האזרח’ ועוד.

הדוברים בדיון גם שבו וחזרו על הטענה המופרכת כי טיפול במסתננים אינו בא על חשבון הדאגה לתושבי דרום תל אביב הישראלים. “אין סתירה בין דאגה לתושבי דרום תל אביב לבין זה שצריך לתת לפליטים זכויות”, אמרה ח”כ גרמן. במציאות, כפי שכתבנו בהרחבה ב’מידה’, ההשקעה במסתננים באה בהכרח על חשבונם של התושבים הוותיקים. חבר מועצת עיריית ת”א, חיים גורן, סיפר למשל כי לאחרונה ביקש לסייע בהקמת מועדונית עבור ילדים בסיכון מקרב תושבי דרום ת”א הוותיקים, אך לא הצליח למצוא מבנה פנוי לאכלס בו את הילדים הישראלים. “אין מקומות”, אמר גורן, “הכל נתפס בדרכים כאלו ואחרות כדי לעמוד בביקוש להקמת גנים לילדי זרים. לעירייה אין ברירה והיא חייבת להקים את הגנים, אבל מי שנפגעים הם הישראלים”.

העמידה המוחלטת של ח”כים מ’יש עתיד’ ו’כולנו’ לצד המסתננים ופטרוניהם בארגוני השמאל הקיצוני, מתכתבת עם ההתמסרות המוחלטת של לפיד וכחלון לאליטות הוותיקות ובראשן בית המשפט העליון והתקשורת, שהימין מבקש לצמצם את כוחן. לפיד וכחלון יכולים להמשיך ולומר כי הם עומדים בראש “מפלגות מרכז”, תוך קריצה לקהל הבוחרים הימני, אך במבחן התוצאה, כאשר מדובר בסוגיות הקריטיות ביותר עבור מי שרוצה לקדם סדר יום לאומי – כמו איבוד הרוב היהודי בדרום ת”א, האקטיביזם השיפוטי ושליטת השמאל על התקשורת – לפיד וכחלון עושים יד אחת עם מרצ והרשימה המשותפת.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

44 תגובות למאמר

 1. באמת שאין מה לעשות הפסדנו כבר עוד מעט גם ניתן להם אזרחות ואז יהיה להם נציג במרץ ובסוף גם בליכוד מה שלא קוטעים בהתחלה אי אפשר אף פעם לתקן לא סילקו אותם איך שהם הגיעו הם ישארו כאן לתמיד

 2. לאחרונה האתר שלכם נראה יותר ויותר כמו “ישראל היום” עם ידיעות שתולות שכולן ספינים שנועדו לשרת את נתניהו מול מתחריו הפוליטיים. הידיעה הזו שוברת שיאים מהבחינה הזו. היא כל כך שקופה בחוצפתה שיש כאן ממש יריקה בפרצופם של הקוראים. אתם באמת חושבים שהקוראים שלכם כל כך מטומטמים? גם אנחנו קוראים את הסקרים שמראים שלפיד מאיים על נתניהו. אתם באמת חושבים שידיעה מפוברקת כזו תעביר אפילו קול אחד מכולנו או מיש עתיד לליכוד? רוצים שמצביעי המרכז יעברו לליכוד? במקום לעסוק בספינים מטומטמים ובפייק ניוז ציני, כדאי שתתעסקו באיך מסלקים מהליכוד קופי אדם בדמותם של ביטון, ואורן חזן, חיים כץ, מיקי זוהר וכל אותם הזויים שנכנסו לרשימה והפכו את הליכוד לפח אשפה.

  1. זהירות. תגובה זו – מהבולשביקים של הסמאל, שלא יודעים את נפשם מאובדן כוחם הפוליטי. ההתבטאות הברברית והדוחה (‘קופי אדם’) מעידה בבירור על זהותו הפוליטית של המגיב בתשלום כמובן.

  2. הכתבה הזאת לא עוסקת בביטן, חזן וחיים כץ. הכתבה עוסקת ביש עתיד וכולנו. במקום להסיט את הדיון, בוא ותסביר לי למה לא לגיטימי לדווח על כך ששתי מפלגות המרכז החליטו שצריך להסביר פנים להמוני מסתננים מהעולם השלישי?

  3. לא נראה לי שקוראי האתר הזה היו זקוקים לכתבה הזאת כדי לדעת ש”כולנו” ו”יש עתיד. אינן באמת מפלגות מרכז ובוודאי שלא מפלגות מרכז ימין.
   הכתבה הזאת כן חשפה את האטימות המזעזעת של נבחרי הציבור שלנו אל מול מצוקת האזרח הקטן.

  4. איזה עליבות של תגובה אני שמעתי אותה מול הוועדה וחברי הכנסת

  5. יאיר לפיד הדיקטטור השמאלן - הקאודיליו- כפי שמכנה אותו שפטל - שמצביעיו עברו ממפלגת השמאל הקיצוני של הרצוג וליבני הגיב:

   יאיר לפיד הוא איש שמאל קיצוני ולעולם לא יהיה ראש ממשלה. כיתבו בגוגל: פוליטיקאים בישראל ומטרותיהם הנסתרות רוטר מסמכים וקיראו על לפיד ומפלגת יש עתיד ואנשי הקרן החדשה והשמאל הקיצוני המרכיבים את מפלגה זו.

  6. אני רק מדמיין מה היו התגובות אם מישהו היה מעז לכנות את המסתננים בשם “קופי אדם”… וחוץ מזה, מה בדיוק מפוברק במצוקתם של תושבי דרום תל-אביב? הם לא בני אדם, שזכאים לחמלה? בעצם, על פי מה שכתבת אפשר לנחש את תשובתך לשאלות האלה.

  7. בטח סוציולוג בוגר הפקולטה לסוציולוגיה שכבשו מרצי שמאל קיצוני. (כמו כל הפקולטות למדעי החברה והרוח.)

 3. חברי כנסת אמורים לשרת את אזרחי המדינה. לא את אזרחי אריתריאה.
  בושה. נגעלתי.

 4. אחחח…אני מקווה שהציבור יעניש בבחירות הבאות את יש עתיד, כולנו וש”ס, ואני מקווה שמפלגות הימין ירדו עליהם חזק בקמפיינים שלהם בנושא המסתננים.

 5. החכים מיש עתיד וכולנו לא גרים בשכונות עוני
  לפיד בצפון תל אביב.גרמן ואלהרר בשכונה טובה.
  למי איכפת מתושבי דרום תל אביב המזרחיים.
  שאולי הצביעו ליכוד אז בוא ננקום בהם
  הבעיה במדינה זה חוסר הערבות ההדדית.הפלגנות.
  האטימות.הסקטוריאליות.אני מתפלא על אלהרר.על הניתוק שלה מהמזרחיים.עבד כי ימלוך.
  מילא האשכנזים מנותקים.אבל מהמזרחיים קצת ציפיתי לאמפתיה.גם מהם התבדיתי.

  1. “מילא האשכנזים מנותקים” – יש לך את זה ביותר גזעני? אתה חלק מהמחלה במדינת ישראל. תתבייש. ועוד מלין על סקטוריאליות ופלגנות.

  2. קצת חידוד של הדברים.מילא חברי הכנסת האשכנזים משמאל לימין שהם מנותקים מהמזרחיים תושבי דרום תל אביב שכנראה
   הצביעו ליכוד אבל חשבתי שלמזרחי השמאלני אולי יש קצת סימפטיה וגם זה אינו קיים אצל המזרחי השמאלני.לצערי זאת האמת.

 6. טוב שנחשף שוב הפרצוף. האמיתי של כולנו ויש עתיד אך. נדרשת גם התגייסות של אזרחים רבים למען תושבי הדרום

 7. בהתחשב לזה שבכנסת הבאה מפלגת כולנו תקטן לפחות במחצית אנשיה, לא צריך להתרגש כל כך ממה שאומרים ח”כים מכולנו , צריך שהפריפריה החברתית לא תתן את הקול שלהן למפלגות שמאחריהן פרסום ותעמולה של יחצני ציבור תל אביבים, והניצבים הראשיים הם אנשים מזרחיים.

  יש עתיד כנראה תהיה היריב של המחנה הלאומי בבחירות הקרובות(היעד בסופו של דבר של מפלגות הימין הוא לשמור על הכוח ולנסות להוסיף מנדט אחד או שניים מהמרכז שמאלה).

  צריך לקוות ש”ס תקבל לפחות שני מדנטים פחות , ושאלי ישי יכנס בבחירות הקרובות לפחות ב6 במדנטים!

 8. חייבים לברור מילים, ללכת כין הטיפות, להיחבא מאחורי שיח ששמו תושבי דרום תל אביב.
  אתה עומד דומם מול חומה אדירה שתקבור אותך במידה ולא תתיישר.
  ״התקינות הפוליטית״, סותם הפיות הארסי של המערב, מחריב את אירופה.
  אתה מביט בהם קורסים בדממה אל מול איסלם נחשל ומסרב להאמין, עד שאתה מפנה את מבטך לדרום תל אביב.
  סוגסטיה של עיליתה נבובה, מפלגות שמאל, מערכת המשפט והאקדמיה, דבר לא יוכל לה.
  קולוניאליזם מערבי, זה גזענות, ניצול, קיפוח וכיבוש. ולהפך, חדירת העולם השלישי למערב, זה רב תרבותיות, נאורות, הומניזם.
  עולם שלישי באירופה, לא משתלב, מסתגר בגטאות, כופה את תרבותו, מתנהל מחוץ לחוק, דורש זכויות, תקציבים, אוטונומיה תרבותית – המצב עגום, האשמה, כמובן במערב. התקינות הקדושה, לוחשת, ״קיפוח, גזענות, הפליה״.

  לאומים מחריבים בכישרון את מולדתם, זורעים הרס עד שלא נותר דבר לחיות עבורו, נוהרים למערב לישראל. ״פליטים״ של מה, של מי? חייזרים פלשו לנחלתם? ״פליטים״ של עצמם. פליטים מעצמם.

  ובעניין יש עתיד, מפחיד לראות תמיכה במפלגה שלא עשתה דבר ולכן לא טעתה. שססמתם ״סייג לחכמה שתיקה״ ובראשה סלב. מפלגה שמצטרפת למחנה השקרי של התקינות הפוליטית אין לה עתיד. ולא תעניק לנו עתיד.

 9. אם כל מה שנכתב כאן נכון
  איפה היו נציגי הימין בוועדה?
  מדוע לא נשמע קולם?
  נראה לי שאותם נציגים תמיד מתעוררים מאוחר מדי ותמיד עסוקים בדברים שהם פחות חשובים למדינה ויןתר חשובים להם אישית

  1. כיתבו בגוגל:יש לחסל את בגצ במתכונתו הנוכחית, את השופטים תבחרנה אך ורק ממשלות ישראל - ועיינו הגיב:

   בג״צ שהוא מפלגת השמאל הקיצוני אשם בכל מה שמתרחש. בייניש וכל שותפיה שם הם ואירגני הקרן החדשה במימון זר יצרו מצב שתקע את הימין והאת המדינה היהודית. רק בג״צ אשם בהרס המדינה.

 10. ימנים

  אתם מודעים לעובדה שהימין, נתניהו והליכוד בשלטון כבר מיליון שנה כן?

  כל האחריות על מחדל הפליטים היא על הימין
  על ביבי
  ועל הליכוד

  לא על זהבה גלאון
  לא על אחמד טיבי
  לא יאיר לפיד

  אלוהים אדירים תנסו להיות הוגנים אינטלקטואלית עם עצמכם

  1. אבי, אתה מודע לכך שהתגובה שלך מלאה בחוסר דיוק, חוסר עובדה, וסיפורי סבתא שאתה המצאת!

  2. על ביטול נוהל ההחזרה החמה שמעת? על דחיית חוק המסתננים ידעת? זה מה שקורה בכל פעם בה הממשלה מנסה למשול. עמותות השמאל שמות לה מקלות בגלגלים, באדיבות בג”צ. אם מדברים על הגינות ועל חוסר צביעות, אי אפשר לקשור ידיים למישהו ואחר כך להשתומם מדוע הוא לא עושה כלום.

 11. עוד שנייה ונציגי כת לפיד יגיעו לכאן בהמוניהם. כולם מכירים אותם מייד קוראים מסר מדף המסרים ומדקלמים סיסמאות נבובות וחסרות מהות.

 12. לא לבחור בהם בוגדים באזרחים ובבוחרים, ודואגים לעצמם ,הבחירות נבחר רק באורלי לוי אביקסיס.
  רק על אורלי אפשר לסמוך כמו אבא שלה. שדאג ב1982 שהיה שר שיכון להרבה משפחות לקורת גג .ועד היום המון משפחות
  עם קורת גג בזכות דוד לוי שנלחם למענם, וקיבלו דירות בדיור הציבורי בכל הערים, וגם בנה המון דירות לדיור הציבורי,
  שיקחו דוגמא מדוד לוי שהיה שר השיכון ב1982, אדם משכמו ומעלה וביתו אורלי עם אותם גנים שלו,
  וניתן לסמוך על אורלי גם לפי עבודתה בכנסת . ולברמן שם לה רגל בנושאים החברתיים, ולכן לא צריך לבחור בליברמן הבוגד
  בכל הנושאים החברתיים ובכל בעלי הקצבאות. בקיצור כחלון . לפיד . ליברמן. בוגדים באו לעשות לביתם ולחבריהם הטייקונים ורואים זאת
  לכל אורך הדרך מי שעיניו בראשו. תבחרו בקצבה שלכם ולא בהם כי הם לא ידאגו לכם. ותשארו רעבים ועניים

 13. אין כאן כל חדש. חפשו בגוגל יש עתיד מסתננים.
  על כולנו ועל כחלון אין טעם להכביר במילים. לא עליו ולא על ש”ס של דרעי אלא שהתושבים לעולם יפנו אצבע מאשימה כלפי ה”אשכנזים”, ה”לבנים” או ה”צפון-תל אביבים”. לעולם יישבו, לוחמי המקלדת המהוללים הללו בביתם ורק מיעוטם יגיע להפגנות שמארגן ‘עוטף תחנה מרכזית’ אשר בראשו עומדת שפי פז, אישה אמיצה ויקרה. לו היו טורחים להגיע בהמוניהם, לא ניתן היה עוד להתעלם מהם אבל תמיד יש אשמים – האחרים. לא הם. הם לא. הם רק יישבו ויאשימו את העולם כולו במקום להיענות ופעם אחת להגיע להפגנה גדולה של אלפים!

 14. איך אפשר בכלל להתייחס ליאיר לפיד ברצינות? הוא בקושי סיים 12 שנות לימוד ואפילו לא קיבל תעודת בגרות. את השירות הצבאי הוא עשה בתפקיד כתב העיתון “במחנה”. ניסה לקבל תואר דוקטור, על סמך כמה קורסים מתוכנית הלימודים לתואר שני בבר-אילן, למרות שלא עמד בתנאי הקבלה הנדרשים. מחזיק בהון ובנכסים של 22 מיליון שקל (על פי הערכה של פורבס ישראל) ומעמיד פנים של מי שיאבק בחרדים למען “המעמד הבינוני”.

 15. הכותב שדיבר על “קופי האדם” בליכוד שכח לציין שמדובר ב”קופי אדם” *גזעניים*, כי הם לא אוהבים את המסתננים.

 16. יאיר לפיד גר ברמת אביב מה לעזזאל אכפת לו מדרום תל אביב הוא לא רואה אותנו כי זה לא מפריע לו אדם דוחה ימכור את אמא שלו בשביל קולות עוד רציתי להצביע לו רק חארה הוא יקבל מגעיל

  1. המפלגה שבשלטון מנסה לקדם מדיניות וכל הזמן בג”צ חוסם אותה. כחלון ולפיד שניהם מגינים בחירוף נפש על זכותו של בג”צ לפסול חוקים ללא אחריות וללא מנדט מהציבור. הבנת את זה שמאלן?

 17. אנשי שמאל מדקלמים בתגובות.תזכירו לי מי שולט.
  ואכן הליכוד שולט.אבל תזכירו לי מי מגיש בגצים
  ומונע מהליכוד לסלק את המסתננים.ותזכירו לי מסייע להם בעתירות.בכסף.ויעוץ.התשובה היא אנשי בשמאל.שמונעים מהממשלה לפעול.

 18. מעניין אם המסתננים היו ברמת אביב ג׳ לפיד היה באותה דעה ???? לדעתי היה דואג לגרשם ! שיבוא לגור עם אשתו וילדיו ליומיים לא יותר בדרום תל אביב נראה מה אשתו תגיד !!!!

 19. אין מילה אחרת להגדיר את עמדת יש עתיד וכולנו מלבד פשע מזוקק. פשע בלתי מסבל לא רק נגד תושבי דרום ת”א אלא נגד העם היהודי. ושכל זה קורה בכנסת ישראל! זה עובר כל גבול. (תרתי משמע)

 20. יום שני , 20 במרס 2017 , כ”ב באדר תשע”ז, בשעה 09:30

  “יום הפוך” בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת –

  “זרים שאינם ברי הרחקה מישראל”….הופכים ל”אזרחים שאינם ברי הרחקה”…

  ואזרחי ישראל הופכים ל”זרים ברי הרחקה”…

  לא נשכח ולא נסלח!

 21. אני רוצה להגיב לחברת הכנסת גרמן אנו יודעים שהגעת ממרץ שם לא סבלו אותך אבל דיעותך הן נשארו מרץ אז אל תלבשי כסות אחרת כאילו מרכז ולכך את מרחמת על המסתננים אבל לא על היהודיםנכון הם מהשכונות החלשותשל תל אביב לכן לכל המדושנים שגרים במקומות בלי מסתננים אבל תומכים בהם קחו אותם אילכם אפשאר לעשות ניסויקחו אותם לרחובות שלכם נראה אותכםכמה זמן תחזיקו מעמדאתם המדושנים שיושבים בכנסת ולועגים ומזלזלים בתושבי השכונות החלשות אתם מחויבים קודם כל לנו תושבי השכונות ולא למסתננים אנחנו מפרנסים אותכם יאוכלי חינם.

 22. אבל מי שהביא את הקולוניאליסטים הכושים לכאן
  זה הליכוד.
  לא יש עתיד ולא כולנו.
  כן,נתניהו והליכוד עשו לישראל בדיוק את מה שמרקל
  ומפלגתה מעוללים לגרמניה.
  יש עתיד וכולנו הן כנראה זבל מהסוג של מרצ,אבל
  המחדל הנוראי הוא כל כולו של הליכוד.

  1. שקרן עלוב. מי שהביא את האפריקנים לכאן זו הקרן החדשה ועמותותיה ומי שגרם לאי יכולת לסלקם זה בגצ והיום כחלון הנבלה שיושב בממשלה ומונע טיפול בבגצ.

 23. ראוי להיכנס לפייסבוק (לצערי אין לי) של שני הח”כים, אלאלוף ואלהרר, ולהסביר להם בתקיפות עד כמה הם טועים.

 24. אני תושב דרום תל אביב (נווה שאנן) ואין לי שום בעיה עם הזרים שגרים פה. מי שעושה את רוב הבעיות הם עבריינים והומלסים שרובם ישראלים כשרים!