10 דברים שהתקשורת “שוכחת” לספר על אבו מאזן

הנשיא טראמפ יארח היום בבית הלבן את יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. לרגל הביקור, ריכזנו עבורכם 10 עובדות חשובות המנפצות לרסיסים את תדמית “איש השלום” שדבקה במנהיג הפלסטיני

תומך טרור במסווה של "איש שלום"; אבו מאזן. צילום: יונתן זינדל /פלאש90

דונלד טראמפ יארח היום את יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לביקור רשמי ראשון של המנהיג הפלסטיני בבית הלבן בעידן הממשל החדש. לרגל הפגישה, ריכזנו עבורכם מספר עובדות חשובות על פועלו הנמרץ של יו”ר הרשות, בעבר ובהווה – עובדות שאם יוצפו במהלך הפגישה עם טראמפ יגרמו כנראה לאי-נחת רב בקרב הצד הפלסטיני:

א. לאבו מאזן יש דם על הידיים. המנהיג הפלסטיני היה ממקימי ארגון הטרור ‘ספטמבר השחור’ ובין היתר מימן את טבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן 1972. אבו דאוד, אחד המתכננים של הטבח המחריד, העיד בספרו האוטוביוגרפי כי אבו מאזן היה אחראי למימון הטבח והיה בין הבודדים שהיו בסוד העניינים במהלך תכנון הפעולה הרצחנית. המנהיג הפלסטיני אמנם מכחיש מעורבותו, אך תנועת הפת”ח שבראשה הוא עומד ממשיכה עד היום להלל ולפאר את המחבלים שטבחו בספורטאים הישראלים. בספטמבר האחרון כינה עמוד הפייסבוק הרשמי של הפתח את הפעולה הרצחנית כ”מבצע הרואי”. לפי ‘מבט לתקשורת פלסטינית’, העמוד הרשמי של הפתח תיאר את טבח הספורטאים הישראלים כ”סמל לאומץ ולעוצמה של לוחם ההתנגדות הפלסטיני ולנכונות שלו להקרבה עצמית למען מולדתו והמטרה לשמה הוא נלחם”.

“פעולה הירואית”; עמוד הפייסבוק של הפת”ח מהלל את טבח הספורטאים במינכן. צילום מסך (מתוך: “מבט לתקשורת פלסטינית”).

ב. אבו מאזן מעלה על נס רוצחים מתועבים. במאי 2013 העניק יו”ר הרשות הפלסטינית את עיטור “אות הכבוד” לנאיף חוואתמה – מנהיג ארגון הטרור הפלסטיני “החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין” ומתכנן ‘טבח מעלות’ שהתרחש ב-1974 ובמהלכו הוצאו להורג 22 נערים ונערות. המנהיג הפלסטיני העניק את עיטור הכבוד למתכנן הטבח של ילדי מעלות “מתוך הערכה לתפקידו הלאומי החשוב בשירות הסוגיה הפלסטינית והעם הפלסטיני ומתוך הערכה למאמציו להניף את הדגל של פלסטין מאז פרוץ המהפכה הפלסטינית ודרך שלבי המאבק המתמשך”.

ג. אבו מאזן הוא מכחיש שואה. בעבודת הדוקטורט שלו, ‘הצד האחר: הקשר הסודי בין הנאצים לציונות’, כתב אבו מאזן כי ראשי התנועה הציונית “העניקו לגיטימציה לכל גזען בעולם, ובייחוד להיטלר, לעשות כרצונו ביהודים שבתחומו מתוך מטרה ארוכת טווח שאותם יהודים יהגרו לפלסטין”. מלבד תאוריות קונספירציה מופרכות על שיתוף פעולה ציוני-נאצי, אבו מאזן גם מפקפק באמת ההיסטורית שלפיה בשואה נרצחו 6 מיליון יהודים. המנהיג הפלסטיני ציין בעבודתו כי “ישנן שמועות” לפיהן מספר הקורבנות הגיע לשישה מיליון, אך לדבריו איש אינו יכול לאשר או להכחיש את המספר הזה: “מספר הקורבנות היהודים עשוי להיות שישה מיליונים, והוא עשוי להיות קטן בהרבה, אולי אף פחות ממיליון”. על מנת ‘להוכיח’ טענותיו, מצטט אבו מאזן את דברי הסופר הקנדי ומכחיש השואה רוג’ה דילורם, שטען כי “לא ייתכן שהגרמנים הרגו או השמידו יותר יהודים מאשר מספרם האמיתי בעולם באותה עת. והאמת היא שהמספר הוא הרבה פחות מהמיליונים האלה שטוענים”.
יצוין כי דווקא חאג’ אמין אל-חוסייני, מי שנחשב למנהיג הערבים בארץ ישראל בתקופת מלחמת העולם השניה, היה זה ששיתף פעולה באופן הדוק עם היטלר – מתוך כוונה להשמיד את כלל אוכלוסיית היהודים בארץ ישראל ובכלל המזרח התיכון. עובדות מוצקות אלו כמובן לא הופיעו בעבודת הדוקטורט השקרית של אבו מאזן.

ד. אבו מאזן ממשיך להסית לרצח ישראלים גם בתקופה הנוכחית. “לא נרשה שרגליהם המלוכלכות של היהודים יטמאו את מסגד אל־אקצה”, אמר אבו מאזן בספטמבר 2015 והבהיר כי הוא “מברך על כל טיפת דם שנשפכת למען אללה”. דבריו של אבו מאזן נאמרו בעיצומו של גל הטרור האחרון, במהלכו נרצחו 43 ישראלים על ידי מחבלים פלסטינים. בנאום שנשא בפני הפרלמנט של האיחוד האירופי ביוני האחרון טפל אבו מאזן עלילת דם אנטישמית נגד ישראל, כאשר טען “רבנים קראו להרעיל את בארות המים של הפלסטינים”. לאחר מכן ‘תיקן’ אבו מאזן את דבריו, אך בתקשורת הפלסטינית הרשמית ממשיכים להפיץ דרך קבע תעמולה אנטישמית.
במקביל, המנהיג הפלסטיני סירב לגנות מעשי טרור דוגמת הרצח המחריד של הלל יפה אריאל בת ה־13 במיטתה בקרית ארבע. בצה”ל אף טענו כי הרוצח של אריאל ז”ל קיבל השראה מיועצו של אבו־מאזן. אבו מאזן גם אירח בלשכתו משפחות רוצחים שנהרגו בעת ביצוע פיגועים, ואף כינה אותם לא אחת בתואר “שהידים”, ה“מרווים בדמם את אדמת פלסטין”. בנוסף, עמוד הפייסבוק הרשמי של הפת”ח, תנועתו של אבו מאזן, רווי בגילויי תמיכה בטרור ועידוד לרצח אזרחים ישראלים.

ה. הרשות הפלסטינית ממשיכה לשלם משכורות למחבלים ולבני משפחותיהם. אבו־מאזן מודה כי הרשות תומכת כספית ברוצחי ישראלים ובבני משפחותיהם, כאשר סכום המענק עולה בהתאם לכמות הדם של אזרחים ישראלים שיש למחבל על הידיים. לפי ‘מבט לתקשורת פלסטינית’, בשנת 2016 חילקה הרשות מעל ל-180 מיליון דולר לכ-32 אלף משפחות של מחבלים. ברשות מבהירים כי למרות דרישת ממשל טראמפ, אין בכוונתם להפסיק או אפילו לקצץ בתמיכה במחבלים ובמשפחותיהם. השר לענייני אסירים ברשות אף הבהיר כי למרות החלטת הרשות להפסיק הסיוע לתושבי רצועת עזה, הנשלטת בידי ארגון הטרור חמאס, אבו מאזן ואנשיו לא יפגעו בתשלום המשכורות למחבלים.
אבו מאזן אף מתעלם מדרישת הבית הלבן להפסיק ולתמוך במחבלים, על אף שלרשות הפלסטינית שבראשותו אין זכות קיום ללא ארה”ב. ה’וול סטריט ג’ורנל’ פרסם כי הפלסטינים הם שיאני עולם בקבלת תרומות זרות ביחס לגודל האוכלוסייה. לפי קרוליין גליק (בספרה ‘סיפוח עכשיו’), האמריקנים מעבירים בממוצע לרשות הפלסטינית 600 מיליון דולר מדי שנה – סכום הסיוע הקבוע הגבוה ביותר אי־פעם של ארה”ב לישות זרה, פר גולגולת. הפלסטינים גם זוכים לתרומות עתק מארגונים בינלאומיים נוספים. לדוגמא, בשנים 2011-2002 הועבר לשטחי יהודה, שומרון ועזה סכום דמיוני של 6.7 מיליארד דולר למטרות ‘סיוע הומניטרי’. למרות מבול המזומנים שמומטר על ראשו של אבו־מאזן, הגירעון של הרשות בתקציב 2016, לפני חישוב של מימון זר, עומד על שיעור גבוה במיוחד של 32.5 אחוז (לשם השוואה בלבד: הגרעון של ישראל ב־2016 עמד על 2.5 אחוז).

ו. אבו מאזן מעונין בחיסולה של ישראל כמדינת היהודים באמצעות הצפתה במיליוני ‘פליטים’ פלסטינים מכל קצוות תבל. המנהיג הפלסטיני אף הביע רצונו לשוב לעיר צפת שבה נולד. “שישה מיליון מבני עמי מחכים לחזור לפלסטין, וגם אני”, אמר אבו־מאזן בספטמבר האחרון, כשהוא מתעלם כמובן מהעובדה כי מי שפתחו במלחמה ב-1948 במטרה להשמיד את מדינת ישראל היו הערבים. במקביל, יו”ר הרשות הפלסטינית מסרב להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית, כפי שדורש ראש הממשלה נתניהו. “לא נכיר בישראל כמדינה יהודית”, הצהיר אבו מאזן, והבהיר פעם נוספת כי “לא נוותר על זכות השיבה”.

ז. אבו מאזן הוא סרבן שלום. במארס 2014 היה זה יו”ר הרשות הפלסטינית שדחה את הצעת מזכיר המדינה האמריקני ג’ון קרי לחידוש המו”מ עם ישראל, גם לאחר שורת ‘מחוות’ שביצע כלפיו ראש הממשלה נתניהו, בדמות שחרור רוצחים עם דם על הידיים מהכלא והקפאת הבנייה בהתנחלויות. אבו מאזן גם הודה כי נתניהו הסכים בעבר להקמתה של מדינה פלסטינית בגבולות טרום מלחמת ששת הימים. לפני קרוב לשנתיים, יו”ר הרשות הפלסטינית גם אישר כי ב-2008 הוא היה זה שדחה את ההצעה הנדיבה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להקים מדינה פלסטינית על 99.5 אחוז משטחי יהודה ושומרון.

ח. לאבו־מאזן אין מנדט לכהן כיו”ר הרשות הפלסטינית. המנהיג הפלסטיני מונע זה יותר משמונה שנים קיומן של בחירות לתפקיד יו”ר הרשות. אבו מאזן נבחר לתפקיד יו”ר הרשות בינואר 2005 והבחירות הבאות היו אמורות להיערך ארבע שנים מאוחר יותר, בינואר 2009. בחירות אלו כאמור לא נערכו ומאז יושב אבו מאזן על כס היו”ר, בלי שקיבל לכך מנדט מהציבור הפלסטיני. יו”ר הרשות חושש כי בדומה לרצועת עזה, שבה שולט החמאס מאז שנת 2007, גם הבחירות ביהודה ושומרון יסתיימו בהפסד צורב לפת”ח ובהקמת מדינת חמאסטן גם ביו”ש. החשש מתבוסה של הפת”ח היה ככל הנראה גם הסיבה בגינה דחה לאחרונה אבו מאזן את הבחירות המוניציפליות ביו”ש למועד בלתי ידוע.

ט. אבו מאזן הוא רודן. יו”ר הרשות לא רק שמונע קיומן של בחירות דמוקרטיות אלא אף מנצל מעמדו כדי להתנכל ליריביו הפוליטיים. בחודשים האחרונים החליט אבו מאזן להסיר חסינותם הפרלמנטרית של חמישה מחוקקים פלסטינים, הנחשבים ליריביו המרים, כדי לאפשר למנגנוני הביטחון של הרשות לעצור ולחקור אותם. הדמות הבכירה ביותר שחסינותו הוסרה הוא יריבו הגדול ביותר של אבו מאזן, מוחמד דחלאן – בעצמו מחבל שאחראי לפיגוע ב‘אוטובוס הילדים’ בכפר בדרום בשנת 2000 שבו נרצחו שלושה ישראלים וחמישה ילדים נוספים נפצעו קשה. בדצמבר האחרון הרשיע בית המשפט הפלסטיני את דחלאן ויתר יריביו של אבו מאזן בעברות של שחיתות ופסק כי יש לכלוא אותם לשלוש שנים. המשפט נערך שלא בפניו של דחלאן, שעזב את יהודה ושומרון בעקבות העימות שלו עם אבו מאזן, ומאז שנת 2011 מתגורר באיחוד האמירויות.

י. אבו מאזן הוא אויב זכויות האדם וחופש הביטוי. המנהיג הפלסטיני נלחם במי שהוא רואה כאויבים מבית באמצעות עינויים והתנכלות לעיתונאים. “הסוהרים אזקו את הידיים והרגליים שלי והכו אותי במשך שעה וחצי”, אמר ל-BBC עזאם אל-פהאל, שנעצר על ידי הרשות הפלסטינית בשל חברותו בחמאס. אל-פאהל הוסיף כי אנשי הרשות אף אילצו אותו לצפות כיצד מענים את בכיר החמאס, השייח’ מאג’ד אל-ברגותי, שמת כתוצאה מהעינויים. מובן שלא רק הרשות מענה אסירים פוליטיים, וגם אנשי חמאס מענים ולעתים מוציאים להורג אנשי פת”ח.
המנהיג הפלסטיני גם פוגע בחופש העיתונות ומשליט פחד וטרור נגד אלו המעזים לבקר אותו. לפני כארבע שנים השליך אבו מאזן לכלא שני עיתונאים פלסטינים מכיוון שהפיצו קריקטורה הלועגת ליו”ר הרשות. במקרה אחר, נשפט תושב פלסטיני לשנת מאסר לאחר שיצר קריקטורה המציגה את אבו מאזן כרונאלדו, חלוצה הידוע של ריאל מדריד. רק לאחר שהפלסטיני טען כי לא התכוון לפגוע בכבודו של יו”ר הרשות ‘מחל’ לו אבו מאזן והוא שוחרר לביתו.

English Version of The Article

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

22 תגובות למאמר

 1. אלו דברים שמי שקורא אתרי אינטרנט פרו ישראלים מודע להם. לא מזמן גם חוקר שעיין במסמכים חסויים בארכיון סובייטי גילה שהוא גם איש קגב לשעבר.
  הפרט הכי מדהים הוא שלפני שנה הזמינו אותו להלוויה של פרס הזמנה רשמית ונתניהו לחץ לו את היד והתחבק איתו. וזה מה שלא מובן לי, ההפקרות הזאת שלנו. מה לנו להלין על העולם אם אנחנו לא מכבדים את עצמנו.

 2. ריכוז מצויין של עובדות. תענוג למשוכנעים בלאו הכי. יש לזכור שעובדות לא מפריעות להוזי הזיות ולרוקמי תוכניות מ”מחנה השלום” כפי שהם קוראים לעצמם ברצינות תהומית. זאת ועוד – אם נתניהו וממשלות “ימין” במדינת ישראל יודעות ומתעלמות ופועלות מול “איש השלום” הזה, אז אין שום סיבה שמנהיגים זרים יתנו לעובדות האלה להפריע להם.

 3. אבו מאזן נולד בצפת אביו נולד בבירות , סבו נולד בפרס – אירן מישם ברח.

  1. תודה על המידע. הערבים הם כובשים ומסתננים בכל מקום חוץ מבמולדתם ערב הסעודית.

 4. מאמר נהדר! סקירה מצויינת. הייתי מוסיף שגם אם תקום מדינה פלסטינית שתקלוט לתוכה 6 מליון פליטים (כמולדת ההיסטורית של העם הפלסטיני וכל זה…)
  זו גם תהיה סופה של מדינת ישראל. זה ברור לכל בר דעת שהמדינה הפלסטינאית הזאת תהיה מדינת גהינום. כל מי שיוכל ירצה לברטח ממנה. והלחץ על הגדרות לכיוון מדינת ישראל. יחד עם סוגיות מוסריות ומשפחתיות עם פלסטינאים אזרחי ישראל יהיב בלתי נסבל.

  1. יש מדינה פלסטינית והיא ירדן. מנהיגינו לא מדברים על כך ברוב טיפשותם אבל גם זה יגיע כי הם יוכרחו לכך על ידי ההיסטוריה

 5. הכל נכון אבל מי שאשם זה ההנהגה שלנו שנותת לזה יד ולא עושה הסברה בינלאומית,שיש מנהיגים רופסים כמו ביבי אז ככה זה ניראה.צריך לסרס את הרשות ולתת לחמאס לטפל בהם. שיהרגו אחד את השני ואז להיתפנות לחיסול כל החמאס ובא לציון גואל.רק בכח הם ישבו בשקט,הם צריכים לחיות בפחד הם לא ראויים לכל זכות אדם כי הם חיות רעות ועם חיות לא מדברים.אנחנו צריכים לבוא בטענות רק למהיגנו ולא להיתלונן על הערבים כי הם אויב והממשלה משתפת פעולה עם האוייב בזה שהיא מתנהגת איתם בפייסנות בזמן שהם רוצחים את עמינו האהוב.

 6. האשפה היא מסריחה גם אם הפח נראה נקי… וזה בדיוק אבו אדולף מאזן מכחיש השואה.

 7. אהוד אולמרט מתראיין בכתבה של רביב דרוקר הוא מודה שויתר על העיר העתיקה על הר הבית כל יהודה ושומרון מזרח ירושלים, רק 6.3% יהיה ברשות ישראל.
  מה קרה לאהוד אולמרט? נכנס בבושת פנים לבית הסוהר אלוקים מרים עד כוכבים משפיל עד עפר.
  שרון עוקר את גוש קטיף? חודש אחר כך שבץ מוחי השבתה טוטאלית חי כצמח שבע שנים גם האדמה לא רצתה לקבל אותו.
  אהוד ברק מציע ליאסר ערפת חלוקה בירושלים מסירת יהודה ושומרון.
  מה קורה? הקדוש ברוך הוא בועט אותו מהתפקיד החשוב של ראשות הממשלה ומאז נעלמו עקבותיו.
  יצחק רבין מוותר על עזה, יריחו חותם על הסכם אוסלו שבעקבותיו חודרים לארץ הקדושה 200000 אלף מחבלים .
  מה העונש? נרצח בעודו מכהן כראש ממשלה.
  כלומר- הקדוש ברוך הוא לא ימסור את הארץ הקדושה שהובטחה לאבות אברהם יצחק ויעקב גם אם יעשו מאה ועידות שלום גם אם השתתפו טובי הדיפלומטים בעולם.
  ארץ ישראל שייכת לעם ישראל נקודה.

 8. על ידיו של אנואר סאדאת יש יותר דם מאשר על ידיו של אבו-מאזן. יותר ישראלים נהרגו במלחמה מול המצרים מאשר מול הפלסטינים. והרי השלום עם מצרים לגיטימי- אז מה ההבדל? תאמרו שסאדאת לא טרוריסט ואבו מאזן כן. אבל מהו טרור ומיהו טרוריסט אלו הגדרות סובייקטיביות. מה שאנחנו אומרים עליהם אפשר להגיד גם עלינו. הבריטים הגדירו את האצל והלחי כארגוני טרור ואת בגין ושמיר (שעל שמם יש בתי ספר וכיכרות) כטרוריסטים. בפיצוץ מלון המלך דוד נהרגו גם יהודים. השלום שיהיה או שלא -יהיה בין העמים. הוא רק ייחתם בין המנהיגים. איזו רלבנטיות יש לביוגרפיה של המנהיגים? אם אנחנו לא רוצים לוותר וזכותנו על הארץ היא מאלוהים אז נפעל אחרת אם יורשו של אבו מאזן לא יהיה “טרוריסט”, “מכחיש שואה” או “רודן”?

  1. קח צעד אחד אחורה, תחשוב קצת על התמונה הגדולה ונסה למצוא טיעוני נגד מול הטיעונים שהצגת זה עתה. אתה נשמע כמו מישהו שנפל קורבן לתעמולת ריסוק מבפנים של אויביי ישראל. תעמולה שמטרתה ריסוק מבפנים = subversion.

  2. ההבדל שלמצריים יש מנגנון שליטה והיא רחוקה פיזית. הכאוס שיתפתח במדינה פלסטינית עם מליוני מהגרים מעבר לגדר יחסל את ישראל.

 9. כל הכבוד. אירגון ואיסוף חומר הוא המלחמה החזקה והמשמעותית ביותר באויב מבפנים ומבחוץ. לחבר את הקצוות כל יום עוד ועוד. יש לחסל את בג״צ במתכונתו הנוכחית בה הוא לא בית משפט אלא כהגדרת פרופ מאוטנר מרכז פעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת והעתיק פעילותו לשם. את השופטים תבחרנה אך ורק ממשלות ישראל כמו בכל העולם הנאור ורק לאחר שימוע בכנסת שם יספרו לנו במי הם תומכים – באויב או בעם ישראל ומדינתו. הם לא יבחרו את עצמם בעצמם באמצעות ועדת דילים מסריחים ואפלים בראשות שלושה מהם. הפארסה ההרסנית חייבת להגיע לקיצה. לאחר מכן הכנסת תצליח סוף סוף לחוקק חוקים שיגנו על המדינה מפני מעשי שוברים שתיקות ובצלמים למיניהם. השמאל הוא שמתחזק ומהלל את היצור הזה שמעמיד פני תם בעודו מחזיק שרצי רצח וחלומות השמדת ישראל. נמאס. חשיפה חשיפה חשיפה זה מה שדרוש לנו. ויש לבטל את חוק כבוד האדם הערבי והסודני וחירות המחבל הערבי ומיד. החוק מחורר כגבינה שוויצרית והשופטים הסמאלנים הנוכחיים דוחפים לכל חור בגינה הזו את פסקי הדין ההזויים שלהם. די להרס.

 10. According to the Anti-Defamation League, when asked about this assertion in his book, Abbas replied some 10 years later that he had written the book when the Palestinians were at war with Israel, adding that “today I would not have made such remarks.”[90] In a March 2006 interview with Haaretz, Abbas stated,
  I wrote in detail about the Holocaust and said I did not want to discuss numbers. I quoted an argument between historians in which various numbers of casualties were mentioned. One wrote there were 12 million victims and another wrote there were 800,000. I have no desire to argue with the figures. The Holocaust was a terrible, unforgivable crime against the Jewish nation, a crime against humanity that cannot be accepted by humankind. The Holocaust was a terrible thing and nobody can claim I denied it.[91]

 11. בקיצור,
  לא ברור למה ישראל לא הורידה את המטוס שלו עם טיל ישר לים.