אל תגעו במשטרת ישראל

מי שמסית נגד המשטרה משרת את אויבי הקידמה ופוגע בעיקר בערביי ישראל, שרוצים להשתחרר משלטון האימים של החמולות וממשטר הכנופיות

חוד החנית של הקדמה. שוטרים בפעולה. צילום: נאסר ישתעיה /פלאש90

כמו במקרים דומים, גם בעקבות האירועים אמש בכפר קאסם אנו רואים התגייסות מלאה של הכוחות הקבועים הפועלים להסית נגד משטרת ישראל ושלטון החוק. ההנהגה הלאומנית של ערביי ישראל, השמאל הקיצוני היהודי והתקשורת עושים יד אחת כדי לפגוע בלגיטימציה של המשטרה ולערער את אמינותה. חברת הכנסת זהבה גלאון כבר הספיקה להאשים את המשטרה בגזענות ולתהות האם “דם ערבים מותר”, ומצד ההנהגה הערבית נשמעים קולות המכנים את האירוע “רצח”.

זו מגמה מסוכנת שאסור להיכנע לה.

הפרות הסדר של ליל אמש הם ביטוי נוסף למשבר הריבונות העמוק של מדינת ישראל ביחס לאוכלוסיה הערבית. בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר אזורים ההופכים ל’אקס טריטוריה’ עבור כוחות שמירת החוק. פעולות שיטור לגיטימיות הופכות למהומות המוניות, ותגובות התושבים לחיכוך עם המשטרה יוצרות הסלמה מואצת.

זוהי תוצאה בלתי נמנעת של שנים ארוכות של שאננות וחוסר הבנה בסיסי של מהות אכיפת החוק והשליטה הריבונית. גישת ההכלה והשילוב שאפיינה את מדיניות הממשלה בעשורים האחרונים, גרסה כי ככל שנימנע מלהתעמת עם גורמים אלימים ועברייניים בחברה הערבית כך ייטב. ההנחה הייתה שערביי ישראל עוברים תהליך טבעי של מודרניזציה, התמתנות ושילוב, וכי מאבק בפשיעה ונוכחות משטרתית מוגברת רק ידרבנו את “הקיצוניים” ויעכבו את תהליך ה”ישראליזציה”.

דוקטרינה זו נחשפת שוב ושוב במערומיה. הנחות היסוד שלה שגויות לחלוטין, ולמעשה האמת שונה בתכלית: תהליכי מודרניזציה אינם תהליכים “טבעיים”, שצריך רק “לא להפריע” להם. כשמדובר בחברות סגורות ומסורתיות, המגמה הפוכה לחלוטין. לנוכח המודרנה הן נוטות להסתגר ולהקצין, לדחות את שלטון החוק ומוסדותיו, ולפתח מוקדי סמכות אלטרנטיביים. כשמוסיפים לזה את האלמנט הלאומני הדומיננטי בקרב ערביי ישראל, מתקבלת תוצאה נפיצה ומסוכנת.

אל הוואקום שהותירה ישראל, בתקווה שהזמן יעשה את שלו, נכנסו תנועות קיצוניות כמו הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בראשות השייח’ ראאד סאלח, וצמחה ההנהגה הקיצונית של ועדת המעקב הלאומנית, החותרת להיפרדות מהמדינה.

הוואקום הזה יוצר גם בעיות מעשיות. בהעדר פיקוח ואכיפה, הרחוב הערבי מוצף בנשק לא חוקי ובעבריינות מסוגים שונים. על-פי פרסום של ‘מרכז המחקר והמידע של הכנסת’ משנת 2014, 49% מהאסירים הפליליים בישראל משתייכים למגזר הערבי, שכידוע מונה חמישית מהאוכלוסייה בלבד. המצב לא פחות גרוע בעבירות קשות במיוחד: 55% מהחשודים ברצח בישראל הם ערבים, ו-49% מהנאשמים ברצח; כך גם 55% מהחשודים בניסיונות הרצח, ו-58% מהאשמים בו; 58% מהחשודים בחבלה גופנית חמורה ו-45% מהאשמים בה.

מספר העבירות הקשורות באחזקה ורכישה של נשק לא חוקי במגזר הערבי מדאיגים ביותר: בין השנים 2013-2006 נפתחו למעלה מ-11 אלף תיקים במגזר בגין עבירות כאלו, ואלו רק המקרים שהגיעו לידיעת המשטרה ולטיפולה. על-פי ההערכות, בכפרי הצפון ובמקומות נוספים נמצאים אלפים רבים של כלי נשק ותחמושת.

מצב זה חייב להשתנות מן השורש. משטרת ישראל חייבת לפעול בנחישות להשיב את הריבונות לאזורים הללו, לאסוף נשק לא חוקי, להלחם בעבריינות על כל סוגיה ולהפוך להיות הגורם החזק היחיד בשטח. ריבונות מודרנית דורשת שלמדינה יהיה המונופול הבלעדי על השימוש בכוח. כל עוד בכפרים הערביים גורמים אחרים מחזיקים ביכולת להפעיל כוח כלפי האוכלוסייה, הריבונות הישראלית לעולם תהיה מוטלת בספק. כל עוד משטרת ישראל לא תנצח את החמולות והכנופיות החמושות ששולטות דה-פקטו ברחוב הערבי, הבעיה לא תיפתר.

כאן צריך לומר בקול ברור: מי שרוצה בטובתם של ערביי ישראל, צריך לתמוך במשטרה. מי שתומך בשילוב, בקדמה ובמודרניזציה חייב לתת גיבוי מלא לשלטון החוק, המקדם את התהליכים הללו.

ולהפך: מי שמסית נגד המשטרה ומנצל כל הזדמנות לטעון שמדובר בגזענות ואפליה, משרת את הכוחות האפלים ביותר שרוצים למשוך אותנו לאחור. מי שתוקף את משטרת ישראל, תומך במעשיו בפוליגמיה, בדיכוי נשים, ברצח על כבוד המשפחה, במשטר האימים של החמולות, בנשק מוסלק שמחכה לסכסוך התורן ולנקמת דם, בשלטון החושך של כנופיות ההברחה ובדיכוי חברתי של דורות שלמים.

אסור לתת להם לנצח.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

7 תגובות למאמר

 1. עקיבא, למה אתה חושב שהערבים לא רוצים ב”שלטון החמולות”? זאת התרבות שלהם, הטבע שלהם והדבר מתאים להם. רצח נשים על מה שנקרא ע”י אידיוטים “כבוד המשפחה” נתמך ע”י נשים מוסלמיות, לעיתים אמהות, ובמיקרים רבים הן אף שותפות פעילות ברצח לא בגלל שהן מפחדות מהגברים אלא בגלל שהן מסכימות עם זה. ריבוי נשים היא תופעה מקובלת בחברה מוסלמית לא בגלל שמכריחים נשים להתחתן עם תרח זקן אלא בגלל שנשים רבות רואות בזה ברכה. זה הטבע של המוסלמים, מספיק עם תקינות פוליטית.

  וכשאתה מתפעל למה זהבה גלאון מטףפה בבירור בניגוד לטובת נשים מוסלמיות, אתה צריך להבין (חבל שלא הבנת עד עכשיו) שמה שמניע את השמאל היהודי בישראל זה הנטיה החושית (אינסטינקטיבית) למה שפחות טוב ומה שיותר מחליש את היהודים. הנשים במגזר המוסלמי מעניינות את זהבה גלאון אך ורק אם אפשר להלכות את היהודים ולהאשימם באי אלו פשעים.

 2. יכול להיות שחלק מהטענות נכונות. אבל אי אפשר להכחיש שיש אלימות משטרתית חסרת רסן. ואת זה אומרים שמאלנים רדיקלים, ימנים קיצוניים, חרדים, אתיופים, ערבים, פעילי סביבה וחברה, וכל מי הוא קצת אאוט סיידר ויוצא מהמרובע החברתי.

  1. לא. צריך להבין את ההקשר. מול ערבים מתפרעים המשטרה היא כמו צבא. מדובר במלחמה. זה מה שהם עושים – מלחמה של ערבים נגד השלטון היהודי. שם צריך להסיר את הכפפות. כל מי שמדבר על רגישות כלפי הציבור הערבי, לא מבין את השפה. השלטונות בישראל צריכים לקיים שיחות עם המנהיגים בעיר הערבית. שלא יאפשרו לחברי הכנסת לבוא ולהלהיט את הציבור. חברי הכנסת בכוונה מסכסכים. מישהו משלם להם כדי לייצר פרובוקציות.

   אם דיברנו ואין שיתוף פעולה, צריך להפעיל הרבה כח ולפזר את ההתפרעויות האלה עם נשק.

   התרבות הזאת לא דומה כלל לימנים קיצוניים. אין צורך להפעיל כח גדול מול ימין קיצוני. צריך מראש להימנע מפינוי מיותר כמו פינוי עמונה. זה דבר שלא צריך לקרות בכלל.

 3. אם הערבים לא רוצים אלימות שיפסיקו להתנהג באלימות. זה ממש פשוט כמו שזה נשמע.
  מהצד השני המשטרה אכן אימפוטנטית

 4. הווי מתפלל בשלומה של מלכות.
  שאלמלא מוראה של מלכות, איש את רעהו חיים בלעו.

  חכמי ישראל, משניות מסכת אבות.

 5. משטרת ישראל והעומד בראשה כולל השר לביטחון פנים עושים את עבודתם נאמנה וראוי ורצוי שאנשים
  לא ילבו אש ע”י הצהרות בלתי רלוונטיות וכינויים משמיצים, כדי
  לשים לפעמים ותמיד רסן לפה במיוחד בימים מתוחים כאלה. להיפך
  צריך וחייב לגבות את לובשי המדים
  הכחולים .