דרישה באוסטרליה: לממן מכספי המיסים “אזורים בטוחים” להסתה אסלאמית

מוסלמים באוסטרליה קוראים להקים ‘אזורים בטוחים’ שבהם יוכלו מוסלמים להביע דעתם “בחופשיות”, ללא פיקוח הרשויות. מוסלמים מתונים מזהירים: “האסלאם הקיצוני רוצה להקים באוסטרליה מדינה בתוך מדינה”

הפגנה אסלאמית בסידני. צילום: Jamie Kennedy CC BY 2.0

טירוף הפוליטיקלי קורקט הגיע גם לאוסטרליה: גוף בשם ‘המועצה המוסלמית של ויקטוריה’, דורש להקים “אזורים בטוחים” שבהם יוכלו צעירים מוסלמים להביע את דעותיהם ב”חופשיות”, אפילו אם חלקן יהיו “מסיתות”. בהצעת החוק שהוגשה לפרלמנט המקומי נכתב כי “ישנו צורך מיידי בהקמת אזורים בטוחים שבהם יוכלו צעירים מוסלמים להיפגש ולשוחח אחד עם השני באופן כן, ואף לעשות שימוש במילים שבמרחב הציבורי עלולות להתפרש כמעודדות הסתה”.

לדברי יוזמי ההצעה, צעירים מוסלמים מתקשים להביע זעם במרחב הציבורי “מבלי להפוך מטרה למעקב”. “אנחנו לא מבקשים לאפשר לצעירים להביע עמדות קיצוניות”, אמר אדל סלמאן, נשיא ‘המועצה המוסלמית של ויקטוריה’, “אנחנו מבקשים להקים מסגרת שבה צעירים יוכלו להביע את רגשותיהם בלי להישפט על ידי החברה”.

היוזמה החדשה נתקלת בביקורת חריפה מצד פוליטיקאים באוסטרליה. דניאל אנדרוס, מנהיג מפלגת הלייבור במדינת ויקטוריה, אמר כי הוא “מודאג מאוד” מהיוזמה ש”עלולה לעודד קיצוניות” בקרב מוסלמים באוסטרליה. “‘האזורים הבטוחים’ עלולים להפוך ל’אזורים מסוכנים”, ציין אנדרוס. “אין דבר כזה ‘אזור בטוח’ נגד המערב ונגד הערכים שלנו. המחשבה שאנשים יוכלו לייצר אווירה קיצונית במימון ציבורי, בלי שהרשויות יוכלו לנטר את האמירות ולפעול נגדן, היא משוללת כל היגיון”. חבר סנאט באוסטרליה היה בוטה אף יותר, וכינה את היוזמה “גיבוב של שטויות”.

במדינת ויקטוריה, הממוקמת בדרום־מזרח אוסטרליה ושבירתה היא מלבורן, מתגוררים כ־200 אלף מתוך כחצי מיליון מוסלמים באוסטרליה כולה, שהם מעל 2 אחוז מכלל אוכלוסיית המדינה. מאז שנת 2001 העביר הממשל המקומי בוויקטוריה כ־2 מיליון דולר ל’מועצה המוסלמית’ המקומית.

בעקבות הביקורת החריפה של מנהיג הלייבור האוסטרלי, מוסלמים באוסטרליה הפעילו לחץ כבד על נציגי ‘המועצה המוסלמית’ שיחרימו את ארוחת שבירת הצום המסורתית של הרמדאן, בהשתתפותו של אנדרוס. “הוא לא מנסה להבין את ההיגיון מאחורי היוזמה”, טענו.

החשש של פוליטיקאים אוסטרלים מפני הצעת החוק הנוכחית נשען על תהליכים מטרידים שמתרחשים לאחרונה בחברה המוסלמית במדינה. רק בתחילת החודש הנוכחי נרצח תושב מלבורן בידי מחבל ממוצא סומלי, שאף לקח אישה מקומית כבת ערובה. המשטרה במלבורן הצליחה להרוג את המחבל, אך שלושה שוטרים נפצעו במהלך חילופי הירי. למחבל בן ה-29 היו קשרים עם ארגוני טרור מוסלמים קיצוניים, בהם דאעש ואל קאעידה.

הפיגוע במלבורן מצטרף לחמישה אירועי טרור נוספים שהתרחשו בשלוש השנים האחרונות באוסטרליה, שגבו את חייהם של ארבעה אנשים וגרמו לפציעתם של כ-20 נוספים. כל הפיגועים הוגדרו על ידי משטרת אוסטרליה כאירועי טרור מבית היוצר של האסלאם הקיצוני. רק לשם השוואה, ב-19 השנים שבין 2014-1995 לא חוותה אוסטרליה אירוע טרור אחד.

לצד פיגועי הטרור, בתקשורת האוסטרלית מדווחים בחודשים האחרונים על תהליכי הקצנה בקרב המוסלמים במדינה גם במישור החברתי־תרבותי. לפני מספר חודשים הורשעו ארבעה מוסלמים־אוסטרלים בגין תקיפת אדם על בסיס ‘חוקי השריעה’. לטענת התוקפים, הקורבן נמצא “אשם” בצריכת אלכוהול וסמים – פעולות אסורות על פי החוק האסלאמי.

לאחרונה פעלה הממשלה האוסטרלית נגד יוזמות מקומיות של מוסלמים להקים בתי דין אסלאמיים, שיהיו מנותקים ממערכת המשפט האוסטרלית הכללית ושידונו בנושאים של גירושין, משמורת על ילדים ומחלוקות כספיות. היוזמה נדחתה, אך מוסלמים רבים באוסטרליה מסרבים להופיע בפני שופטים מקומיים מכיוון שאינם מכירים בסמכותם של לא־מוסלמים לשפוט אותם.

בפברואר האחרון הזהיר השייח’ מוחמד טאווהידי, מוסלמי־אוסטרלי שנחשב למבקר חריף ביותר של האסלאם הקיצוני, כי הקיצונים המוסלמים מעוניינים “להקים מדינה בתוך מדינה” ברחבי אוסטרליה. בכיר אחר בקהילה המוסלמית, ג’מאל דאוד, תקף את הקהילה שבה צמח והביע תמיכה בכך שנשים מוסלמיות באוסטרליה יסירו את הרעלה (בורקה) שעל ראשן, כדי לסייע לכוחות הביטחון האוסטרליים. “הסרת הבורקה תסייע לביטחון הלאומי ותמנע פיגועי טרור”, טען דאוד.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

12 תגובות למאמר

 1. כדאי להזכיר למוסלמים שיש להם יותר מ50 מדינות מוסלמיות ושם יוכלו לממש את חוקי השריעה ללא “הפרעה”.

 2. מוסלמים מתונים ?
  מישהו שכח לקחת את הכדורים שלו ?

  אין ולא יכול להיות אדם מתון שמעריץ מישהו
  שהיה שילוב של סוחר עבדים,רוצח סדרתי
  וגנב כמו שהיה מיודענו מוחמד.

  1. אנשים מעריצים את דוד המלך והוא רצח תינוקות של עמוקים רק כי סבא של סבא שלהם אולי ניסה לעשות משהו לעם שלו. לך תבין…

 3. אכן, יש לאפשר להם להביע את “זעמם” בכל דרך שיחפצו לנכון. כי, אתם מבינים, בכל ארצות מוצאם היה חופש דיבור מלא והם היו יכולים להביע את “זעמם” בכל עת שיחפצו ובכל דרך שיבחרו ואף אחד לא היה מונע זאת מהם.

 4. גם אני רוצה להביע את דעתי וזעמי בצורה חופשית וללא חשש במדינות המוסלמיות על דת “השלום והאהבה”ועל מוחמד “נביאם”

 5. אנחנו יצרנו בהצלחה אזור בטוח למוסלמים קוראים לאזור ‘רצועת עזה’. עובד נהדר..

 6. המוסלמים מרימים ראש ובצדק .

  העולם המערבי “הנאור” , זה שחושש מאוד מתגובת המוסלמים (ולמרות זאת) מכניס מוסלמים רבים לשטחו,

  זה שחווה על בשרו באינסוף מקרים של התעללות(וגם קצת רציחות) מוסלמית באלה שאינם כאלה ( וכמובן גם באלה שהם כן ) אך לא פועל ממשית להימנע מכך ,

  זה שדורש מישראל , “לתת” / “להחזיר” שטחים למען המסכנים מעזה ורמאללה ( כדי לרצות אותם אחרת יפעלו באלימות השם ישמור)

  ובכן , אחרי כל כך הרבה יִרְאָה מהעולם המוסלמי , על מה נלין ? למה שלא ידרשו (ולא יבקשו) אזור משלהם ? למה שלא יתרבו עוד ועוד ובעוד 50 שנה ידרשו עוד שטח כי הקיים כבר לא מספיק ?

  פעם האמנתי שזה קשור לרצונותיהם של בני האדם , אידיוטים ככל שיהיו , אך עדיין האמנתי ..
  מתברר לי עם הזמן , שזה משהו הרבה יותר מורכב . כל התוהו ובוהו הזה בעולם שלנו לא קורה סתם והמבין יבין .

 7. שכחת לציין שדניאל אנדרוס הוא ראש ממשלת ויקטוריה.
  טוב שהוא דוחה את ההצעה ההזויה הזו על הסף. רק שהירוקים המטורללים לא יפריעו לו.

 8. מוסלמי קנאי שמכריז בבית המשפט באוסטרליה שהוא לא מכיר בסמכותו – צריך להורות לו לארוז את חפציו ולעזוב תוך שבוע את המדינה לצמיתות.