“יודע שמשתמשים בי”: עוזי ארד עושה לובינג להסכם הגרעין, בשירות ג’יי סטריט

ראש המל”ל בדימוס פועל בשירות ארגון השמאל היהודי-אמריקני: “ג’יי סטריט אנטי-ציונים? לא מחרים אותם כמו שלא אחרים את בנט וחבריו”. מקורבי נתניהו: “ארד מתוסכל”. ראיון

חותר תחת הממשלה? עוזי ארד | פלאש90

“היועץ בדימוס של נתניהו לביטחון לאומי דוחק בארה”ב להותיר את העסקה עם איראן על כנה”. כך דיווח בשבוע שעבר האתר ‘אל-מוניטור’ על פגישה שערך פרופ’ עוזי ארד, יועצו לשעבר של ראש הממשלה, עם חברי סנאט. “אני תומך בשימור ובחיזוק ההסכם עם איראן, ביטול ההסכם אינו אפשרות ריאלית”, צוטט ארד. במגזין היוקרתי ‘ניו-יורקר’, שלו העניק ארד ריאיון נרחב בנושא האיראני, תיארו את מפגשיו של ארד עם חברי הקונגרס במילים הבאות: “בעוד טראמפ מנסה ‘להרוג’ את העסקה עם איראן, איש מודיעין לשעבר מישראל עושה לובינג כדי לשמור עליה”.

ימים ספורים לאחר המפגש עם חברי הקונגרס התראיין ארד לאתר ארגון השמאל היהודי-אמריקני ג’יי סטריט. “היועץ לשעבר של נתניהו מסביר מדוע הוא תומך בתוקף בהותרת הסכם הגרעין עם איראן על כנו, מה העסקה השיגה עד כה, ולמה הוא חולק על ראש הממשלה בנושא קריטי זה”, תוארה השיחה עם ארד. יצוין כי המפגשים שערך ארד עם חברי הקונגרס נערכו בחלקם ביוזמת ג’יי סטריט, שהתגייסה בזמנו לקמפיין ההסברה של אובמה למען ההסכם בקונגרס האמריקני ובדעת הקהל בארה”ב. בימים אלה מנהלים בג’יי סטריט קמפיין אגרסיבי נגד טראמפ, המתנגד נחרצות להסכם.

בשיחה עם ‘מידה’ מגדיר ארד את הדיווחים בישראל על מפגשיו עם חברי קונגרס בחסות ג’יי סטריט ועל הראיונות שהעניק לכלי תקשורת בארה”ב בזכות ההסכם, כ”התעסקות פרובינציאלית”. לדבריו, הוא לא קיבל תשלום מג’יי סטריט על המפגשים עם הסנטורים. “הוזמנתי כי אני מבין בנושא וכי שהיתי בוושינגטון במסגרת חופשה שתוכננה מראש”, הוא אומר. “חלק מהמפגשים תואמו דרך ג’יי סטריט, וחלק דרך אלון פנקס (קונסול ישראל לשעבר בניו יורק התומך גם הוא בהסכם, ג”צ)”.

ג’יי סטריט אמנם מכנים עצמם “פרו-ישראלים”, אך רבים בישראל רואים בכך הונאה. בפועל מדובר בארגון אנטי-ציוני, שהתגאה בעבר ב”תרומתו” לפגיעה במעמדה של ישראל במפלגה הדמוקרטית, ואף לא פוסל אפשרות שהיהודים יהוו מיעוט בישראל. לא מפריע לך לשתף פעולה עם ארגון כזה?

“אני מכיר גם בישראל כמה מפלגות לא ציוניות שרוב בוחריהן לא משרתים בצה”ל. אז אני מחרים אותן? נחרים עכשיו את כל מי שמאשימים אותו שהוא עוסק בהונאה? לא אחרים את ג’יי סטריט, כמו שלא אחרים את בנט וחבריו. מציע להיזהר, כי המחרים יוחרם”.

“נתניהו לא פיזיקאי”

על פי הדיווחים, טראמפ צפוי להודיע בימים הקרובים כי איראן מפרה את “רוח ההסכם”, וכי העסקה עמה אינה עולה בקנה אחד עם צורכי הביטחון של ארה”ב. בעקבות הודעה זו ייוותרו בידי הקונגרס 60 יום כדי להכריע האם לחדש את הסנקציות על איראן, מהלך שעשוי להוביל לנסיגת האיראנים מההסכם. לצורך הטלת הסנקציות דרוש רוב של 51 סנטורים – ומכיוון שבסנאט מכהנים כיום 52 חברי סנאט רפובליקנים ההנחה היא כי הסנקציות יוכלו לעבור.

מנגד, ארגונים דוגמת ג’יי סטריט התומכים בהשארת ההסכם על כנו, פועלים במרץ כדי לשכנע סנטורים רפובליקנים שלא להצביע בעד החזרת הסנקציות. לצורך משימה זו מגייסים בג’יי סטריט אישים ישראלים בכירים התומכים בהסכם דוגמת ארד, מתוך הנחה כי חברי הקונגרס יהיו קשובים למומחים מישראל – בייחוד כאלה שכיהנו בתפקידים רמי דרג ובצמוד לראש הממשלה.

ארד איננו מתכחש לכך שתומכי ההסכם עושים שימוש במעמדו כדי ‘להוכיח’ לסנטורים שכדאי להותיר את ההסכם על כנו. “זה נכון שעושים בי שימוש, אבל זה נעשה כל הזמן, זה חלק מהוויית החיים”, אומר ארד, ומוסיף בסרקזם: “יש לי הצעה. כל איש מקצוע במדינת ישראל ישב ויחכה לראות מה ביבי או כותבי הנאומים שלו אמרו, ואז אנחנו נצטרך לדקלם. אפילו ברוסיה לא מדברים ככה”.

העמדה הרשמית של ממשלת ישראל היא שההסכם הנוכחי גרוע מכיוון שהוא סולל את דרכה של איראן לפצצה בתוך 15-10 שנים. אתה יכול להבין מדוע אנשים בישראל זועמים על הפעילות שלך בארה”ב לטובת ההסכם?

“אנחנו לא מדינה של תוכים. אנשים בכירים ביותר בישראל, כמו ראשי אמ”ן ואג”ת לשעבר וראשי הוועדה לאנרגיה אטומית, כאלו שאחראים במידה רבה ליכולות הקיימות של מדינת ישראל, מסכימים איתי ועם ראשי הממשל והמערכת הביטחונית בארה”ב. הם מבינים בגרעין יותר מראש הממשלה או חלק מאנשיו. הוא לא בדיוק פיזיקאי ומבין בזה. הם נתנו המון לביטחון ישראל, לא רק נאומים. אז אנחנו צריכים לשתוק?”

זה לא סוד שיש קציני צבא שפועלים כסוכני השפעה של האמריקנים, שמצידם נתלים באמירות של בכירים ישראלים כדי להצדיק  עמדות המנוגדות לאלו של ישראל הרשמית. אובמה נהג למשל להצדיק את העסקה עם איראן תוך הישענות על קציני צה”ל בעבר ובהווה.

“אובמה נזקק להיתלות באילנות אחרים כי ראש הממשלה תקף אותו אישית והאשים אותו בדברים נוראיים. הוא היה צריך להתגונן ו’להוכיח’ שהוא לא אנטישמי. זה לא המצב כיום. טראמפ לא צריך להיתלות באף אחד”.

אבל ג’יי סטריט כן זקוקים לעוזי ארד כדי לשכנע סנטורים רפובליקנים שלא להטיל סנקציות על איראן.

“הלובינג הוא בשוליים. רוב חברי הקונגרס בקיאים בנושא. הם גם לא צריכים אותי. הם שומעים את שר ההגנה האמריקני, היועץ לביטחון לאומי של טראמפ וראש המטות המשולבים, שמשמיעים עמדות דומות לשלי”.

יש בארה”ב נוהג שלא מבקרים את הממשל בזמן ששוהים על אדמה זרה.

“לא תקפתי את ראש הממשלה ולא דיברתי עם חברי הקונגרס על ישראל, אלא על הערכתי כיצד תפעל ארה”ב בנושא האיראני. יותר מזה, אני לא סותר את דברי ראש הממשלה. הוא בעצמו שינה את עמדתו בשבועיים האחרונים ומדבר כיום על אפשרות של ‘תיקון’ או ‘שיפוץ’ ההסכם – ולא רק על ביטולו. נראה אם ראש הממשלה יכחיש זאת”.

נתניהו אכן מכחיש את הדברים. “האמירה של ארד כאילו ראש הממשלה נתניהו שינה את עמדתו בשבועיים האחרונים, כי הוא מדבר על אפשרות של ‘תיקון’ או ‘שיפוץ’ ההסכם ולא רק על ביטולו, היא שגויה, מגוחכת ומדגישה את חוסר בקיאותו של ארד גם בפרטים הגלויים והפומביים”, מסרו מקורביו של ראש הממשלה. התגובה במלואה תובא בסוף הכתבה.

ארד טוען כי לא הזכיר את נתניהו בפני חברי הקונגרס, אך בראיון שהעניק ל’ניו יורקר’ הוא ביקר ישירות את מדיניות ראש הממשלה כשטען כי בכירים במנגנוני החוץ והמודיעין של ישראל אינם שותפים ל”קטסטרופה” שחוזה נתניהו בנוגע להסכם. “למעשה, המציאות הפוכה לחלוטין”, טען ארד. בפועל הסרת הסנקציות הובילה להתעצמות של האיראנים, כפי שחזו בישראל. הוצאות הביטחון של איראן מתקרבות כיום ל־15 מיליארד דולר – גידול של כמעט שליש מאז נחתם ההסכם. באוגוסט האחרון הורה הפרלמנט האיראני על תוספת של כמיליארד דולר לתקציב הביטחון, לטובת פיתוח מערך הטילים הבליסטיים של משטר האייתוללות. בנוסף, בצה”ל מעריכים כי תמיכת האיראנים בחיזבאללה גדלה פי 4 בשנה האחרונה, והיא עומדת כיום על 800 מיליון דולר.

ינאם בהפגנה בפתח תקווה

ארד (70) שירת 22 שנים במוסד, ובתפקידו האחרון שימש כראש אגף המחקר בארגון הביון. כיום הוא מכהן כפרופסור לממשל, ביטחון ויחסים בינלאומיים במרכז הבינתחומי הרצליה. ב-2011 התפטר ארד מתפקידיו בלשכת ראש הממשלה, והיה אמור להתמנות לשגריר בלונדון. המינוי בוטל לאחר שהוחשד בהדלפה. ארד מכחיש בתוקף כי הדליף (מקורבי נתניהו עומדים על כך שעזב “בנסיבות בעייתיות”), ומאז הוא מקפיד לתקוף בחריפות את ראש הממשלה, רעייתו ו”ההתנהלות בלשכה”. ביולי האחרון העניק ארד שלל ראיונות לכלי תקשורת שונים, בהם שב וטען כי חזה מבעוד מועד את התפוצצותן של הפרשיות סביב ראש הממשלה. במוצ”ש הבא צפוי ארד לנאום בהפגנה בפתח-תקווה ליד ביתו של היועמ”ש אביחי מנדלבליט, ביוזמת איש מפלגת העבודה ובהשתתפות אנרכיסטים מהשמאל הקיצוני. בהפגנות מושמעות קריאות דוגמת “נתניהו למעשיהו”, ומונפים שלטים בנוסח “נתניהו אשם עד שתוכח חפותו“.


לטענת ארד, מסע הלובינג הנוכחי שלו בארה”ב אינו מונע מטינה אישית לנתניהו. “אני לא מאיר דגן שפתח פה על ראש הממשלה יום אחרי שפרש”, הוא אומר. “פרשתי מתפקידי לפני שש שנים, ואני נפגש עם חברי קונגרס יותר מארבעים שנה. עסקתי באיראן עוד כשביבי היה סטודנט. אני לא עושה משהו שביבי לא עשה בעצמו עשרות מונים. ב-2007, כשביבי היה באופוזיציה, הגעתי איתו לוושינגטון והוא נפגש עם סגן הנשיא (דיק צ’ייני, ג”צ). ביבי אמר שצריך להטיל סנקציות על איראן, בניגוד לעמדה של ראש הממשלה אולמרט. מישהו העיר לביבי או אמר לו לא להגיד את הדברים?”.

בהקשר זה יצוין כי דיווחים מאותה תקופה מלמדים כי לפני צאתו לוושינגטון נתניהו דווקא “שאל את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אם יש בפיו מסר שהוא מבקש להעביר לאמריקנים”. כלומר, הנסיעה והמסר שהועברו לסגן הנשיא האמריקני תואמו עם ראש הממשלה.

בממשל טראמפ מגיבים לארד

ארד אמנם מבקש לגמד את תפקידו בקמפיין למען הסכם הגרעין, אך בממשל טראמפ דווקא לוקחים את אמירותיו ברצינות רבה. “ממשל טראמפ נחוש להוביל לשינוי בהתנהגות של איראן”, אמר גורם בבית הלבן ל’אל מוניטור’, כשנשאל על דבריו של היועץ לשעבר של נתניהו. “האיראנים עושים כל שביכולתם כדי לערער את השלום והביטחון”, הוסיף בכיר במחלקת המדינה, גם הוא בתגובה לתדריך של ארד בפני סנטורים אמריקנים.

הנשיא האמריקני מצהיר שההסכם הוא “בושה” לארה”ב. למה היה דחוף לך להיפגש עם חברי קונגרס ולשכנע אותם אחרת?

“שמענו גם את דעתו של הנשיא על העברת השגרירות לירושלים לפני הבחירות – ואחריהן. אם טראמפ חושב שההסכם רע, אז למה ארבעת הבכירים בממשל שלו לא קופצים לדום, אומרים ‘אתה צודק’ והולכים לבטל את ההסכם?”

השאלה היא למה יועץ בכיר לשעבר של ראש ממשלת ישראל צריך לתדרך סנטורים אמריקנים, בניגוד לעמדתו של הנשיא.

“לא תדרכתי, הבעתי את דעתי המקצועית. ארה”ב לא תבטל את ההסכם כי היא לא יכולה לבטל. הממשל כבר מכשיר את הקרקע שלא להטיל סנקציות חדשות, אלא פועל להכין תוכנית חדשה להתמודדות עם איראן ולהתמקד בנושאים שלא כלולים כעת בהסכם, כמו התמיכה בטרור והטילים הבליסטיים”.

אבל לקונגרס יש מנדט להטיל מחדש סנקציות. למה לא למצות את מנוף הלחץ הזה?

“ואם האיראנים ייסוגו מההסכם, מה יקרה עם המפקחים? אתה רוצה שהם יזרקו את כל הפקחים הבינלאומיים, כמו שקרה בעיראק?”

כבר עכשיו פקחי סבא”א נמנעים מבדיקות של אתרים חשודים כדי להימנע מעימות עם האיראנים. בנוסף, בכירים במשטר האיראני הבהירו שהפקחים לא ייכנסו למתקנים הצבאיים, וידוע שבניגוד להסכם, הכור באראק לא נסתם לחלוטין אלא רק הפתחים שלו. האיראנים גם מאיימים בריש גלי שבתוך ימים ספורים יוכלו להעשיר אורניום לצרכים צבאיים – בניגוד להסכם. אתה לא חושב שהכל בלוף?

“זה נכון, אבל אני רוצה לשמוע אם למישהו יש אופציה טובה יותר. בינתיים לא שמעתי אופציה כזו, לא מצד טראמפ ולא מצד נתניהו”.

יש אופציה כזו – החלטה של הקונגרס להטיל סנקציות נוספות על איראן. אתה בעצמך טענת ב-2015 שההסכם הוא “הישג גדול לאיראן”.

“ההסכם לא טוב, אבל זה מה שיש כרגע. המכונית דפוקה ומקולקלת, אבל זו המכונית היחידה כרגע שיש”. יצוין כי בראיון ל’ניו-יורקר’ טען ארד כי “מעולם לא התנגדתי לעסקה” עם האיראנים.

אתה פועל בקונגרס כי אתה לא סומך על ראש הממשלה?

“לא אמרתי שאני לא סומך עליו. אני סומך עליו כמו שהוא סומך על עצמו. חלק מהביקורת שלי עליו מגיעה דווקא מימין, על כך שהוא דיבר גבוהה גבוהה כל השנים אבל במבחן התוצאה יצא הרבה פחות ממה שקיווה. ההיסטוריה תעיד על זה”.

ממקורבי נתניהו נמסר:

“עוזי ארד הוא מבקר טרחן ומתוסכל שעבר זמנו. כבר שנים שארד מנותק מהעשייה הממשלתית. עמדותיו אינן מעודכנות או רלוונטיות ומדבריו עולה שהוא אינו מצוי בפרטים, גם לא אלה הפומביים. ב- 2015 אמר ארד ש’הסכם הגרעין הוא הישג גדול לאיראנים שהשיגו את כל עניינם’. שנתיים לאחר מכן, אותו ארד, על פי פרסומים, מתדרך חברי קונגרס אמריקנים לא לבטל את ההסכם הרע הזה.

“האמירה של ארד כאילו ראש הממשלה נתניהו שינה את עמדתו בשבועיים האחרונים, כי הוא מדבר על אפשרות של ‘תיקון’ או ‘שיפוץ’ ההסכם ולא רק על ביטולו, היא שגויה, מגוחכת ומדגישה את חוסר בקיאותו של ארד גם בפרטים הגלויים והפומביים. ארד כנראה לא שמע את נאומו של ראש הממשלה בקונגרס, שם אמר כי ‘החלופה לעסקה הרעה הזאת היא עסקה טובה בהרבה, שאינה משאירה את איראן עם תשתית גרעינית אדירה’.

“ארד טוען שפעולותיו של ראש הממשלה נגד איראן לא הביאו לתוצאות. אבל רבים בעולם מבינים כי אלמלא פעולתו הנחרצת של ראש הממשלה נתניהו, לאיראן כבר מזמן היה נשק גרעיני. ראש הממשלה הוא שהוביל את ההתנגדות הבינלאומית להתחמשות איראן והטלת הסנקציות עליה, שבלעדיהן איראן לא הייתה נדרשת כלל לוויתורים. נאומו של ראש הממשלה באו”ם סימן לאיראנים קו אדום להעשרת אורניום, שעד היום איראן לא העזה לחצות. נאומו של ראש הממשלה בקונגרס קיבע את ההתנגדות האמריקנית לתכנית הגרעין, ודווקא היום כולם רואים את ההשפעה המתמשכת של נאום זה.

“עוזי ארד הוא אדם מתוסכל שנאלץ לעזוב את תפקיד ראש המל”ל בנסיבות בעייתיות. על פי דיווחים בתקשורת, ארד עומד להתגייס שוב למאמצים של ארגון השמאל ג’יי סטריט לשימור הסכם הגרעין הגרוע. גם שמדובר באדם מתוסכל, אין הצדקה להצטרפותו לשורות ארגון הפועל בשיטתיות כנגד מדינת ישראל ותומך בדו״ח גולדסטון הקורא לחיילי צה”ל פושעי מלחמה”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

22 תגובות למאמר

 1. המתפלפל הבלתי נלאה עוזי ארד לא פרש כי אם פוטר ומאז הוא מפטפט עצמו לדעת מעל כל במה אליה הוא מוזמן תדיר בכל כלי התקשורת השמאלנית, העיקר לנגח את בנימין נתניהו. אינו בוש לצאת בכל האמצעים, אפילו בהגנה על איראן הטרוריסטית. הוא כל כך מלא מעצמו וכולם מקשיבים בסבלנות לפלפולי המשפטים הארוכים עד שהוא מסיים את הצגת משנתו. בזוי לחלוטין

 2. פשוט מדהים עד כמה יהודים יכולים להיות נגד מדינת ישראל. במיוחד יהדות אמריקה. הכל נובע מפחד האנטישמיות ונסיון להיות יותר אמריקאים מהאמריקאים . הדבר מזכיר לי את יהדות גרמניה לפני מלחמת העולם השניה. זכור לנו שאותה יהדות אמריקאית לא זעקה על רצח היהודים במחנות הריכוז כי פחדו מתגובת הלא יהודים. כמובן שגם אז מצאו כל מיני סיבות להצדקת ההשתקה. כל זה השתרש אצל יהדות אמריקה והפך כבר לחלק מהדנא שלהם. בקשר לארד ברור שהוא מתוסכל לגמרי ומנסה בכל צורה לפגוע למרות כל השטויות שהוא מעלה להצדקת ביקורתו. יש לזכור שמינויים כמו של ארד ודומיו הם מינויים מפלגתיים באופן כללי ולא בגלל יכולת מיוחדת. לכן כאשר התפוטר זאת היתה מכה די חזקה כי יחד עם סיום התפקיד גם בסיס החברים שלי הלך. לכן הוא ודומיו ממורמרים ומנסים לפגוע בכל צורה אפשרית. ברור למעלה מכל ספק שהאיראנים הם סכנה לישראל ולכן כל מכה שאפשר להוריד עליהם עדיפה. לכן כל סינגור עליהם יכול להחשב כפגיעה במדינת ישראל.

  1. אכן, המורשת היהודית-גרמנית של חלק ניכר מיהודי אמריקה צריכה להזכיר לנו יהודים כמו גרטרוד שטיין (“סטיין” בהגייה אמריקנית), יהודיה-אמריקאית ממוצא גרמני שחייתה בפאריז ערב מלחמת העולם השנייה וראתה בעצמה סופרת למרות שלכתיבתה הספרותית אין ערך רב. היא עמלה להחתים אישי ציבור על עצומה להענקת פרס נובל לשלום בשנת 1938 לאדולף היטלר והסבירה זאת בכך שגירוש היהודים, השמאל והדמוקרטיה מגרמניה יביא שלום לגרמניה. ועדת פרס נובל דחתה את העצומה שלה, בגלל האנטישמיות של היטלר כלפי היהודים. אך שטיין לא אמרה נואש: בשנת 1940 היא פרסמה מאמר שבו קבעה כי המרשל פטן – משתף הפעולה עם הנאצים אשר שלט בצרפת הוא אישיות שאינה נופלת מאישיותו של ג’ורג’ וושינגטון. בעת הכיבוש הנאצי בצרפת לא נגעו בה הנאצים לרעה, בעוד היהודים שסביבה נלקחים למחנות ריכוז ומוות.

 3. ביבי מצטיין בבחירת היועצים. או שהוא בוחר בכוונה כאלה כדי שיתנו לו עצות רעות ברוח שמאלנית או שהוא “מחנך” אותם כך. מעניין גם שברוב המקרים הם גם הופכים לשונאיו.

  1. ביבי צודק ולא אתה. אין לי ספק שגם לך התגלה פרצופם האמיתי שלאנשים במהלך חייך כשלמדת להכיר אותם מקרוב! העיקר להתלהם! הגיב:

   יש פתגם ערבי האומר כך: רוצה לדעת מיהו – לך תגור איתו! כשביבי בוחר אדם, הוא לא מכיר אותו מעבר לתדמיתו החיצונית. כאשר הוא עובד איתו בצמידות גבוהה הוא מגלה שהאדם הזה אינו לרוחו וכלל אינו כפי שהיה נדמה על פי התדמית שהוא הציג. מאחר והוא ישר ביותר הוא מעיף אותו ואז המועף פועל בחוסר הגיון ואף מוכן להזיק למדינה ולהחריבה בגלל אגו פגוע. עוזי ארד ומני נפתלי הם שתי דוגמאות טובות.

   שניהם באותה רמה מוסרית. כלומר ללא מוסר!!! התחתית שבתחתית!

   חלאות.

 4. הוא מתלהם, צווח, קוטע את המראיין ולא ניתן לסמוך על שיקול דעתו המשובש. אדם שאיבד את שיווי המשקל שלו מסיבה כלשהי הגיב:

  ארד נשמע לא מאוזן ולא על הפסים. שמעתי אותו בראיון ברדיו והוא נשמע ממש הזוי ומטורלל ומתלהם בלי שום גבול. בטחון ישראל ועמנו לא מעניין אותו. הוא בלון נפוח עם אוויר חם שעושה נזקים בלתי נסבלים והגיעה העת לפעול נגד פעילות מהסוג הזה. משהו לא נורמלי בתופעה הזו וזה מסכן את כולנו ואת שלום מדינת ישראל שלנו.

 5. מכיוון שהצפונבונים איבדו לחלוטין את הרחוב הישראלי, פנו לכרות בריתות עם ערביי ארץ ישראל.
  אך אללי, ערביי ארץ ישראל עייפים מללחום במדינה השפויה היחידה במזרח התיכון.
  אם כך, פנו הצפונבונים לאירופיים לחבור לממשלותיהם נגדנו תמורת מימון נדיב לעמותותיהם.
  ברם אויה לנו, הארופיים טרודים בצרותיהם, בברקזיט, באיום הרוסי, בהגירה, בקטלוניה.
  לא אמרו נואש ופנו הצפונבונים לארגוני החרם של ה-BDS לקשור איתם קשר להוציא דיבתנו רעה.
  אבל אהה עליי, חקיקה נחושה בארה”ב ובמדינות חשובות אחרות שיתקו את ארסיותו של הארגון המחרים.
  כי אז, פנו הצפונבונים כמוצא אחרון ליהודונים הגלותיים המלקקים עכוזם של שונאי ישראל בארה”ב.
  מוצא אחרון, אמרתי? חכו, חכו… העולם מלא חלאות והצפונבונים, עוזי ארד ביניהם, מומחים באיתורן.

  1. איך צמחה התופעה חסרת התקדים שאינה קיימת בשום אומה? הבגידה בעם.
   אחרי שדיכאו הרומאים את המרד הגדול ביהודה, חזרו הליגיונרים הגרמאנים שהשתתפו בשריפת בית המקדש לאירופה, והתיישבו בבתיהם ליד נהר הריין. כמזכרת מהמרד, הם הביאו עמם מספר רב של שבויות יהודיות יפות מראה, לספק את תאוותם. כך מספר צבי הירש גרץ, מגדולי ההיסטוריונים היהודים במאה ה-19, בכרך החמישי של ספרו “ההיסטוריה של היהודים” : “הילדים שנולדו כתוצאה ממיזוג הדם הגרמני והדם היהודי חונכו על ידי אמהותיהם היהודיות, כי אבותיהם לא התעניינו בהם”. לדבריו, בני התערובת האלה היו אבותיה של יהדות אשכנז.

   גילוייו של גרץ שופכים אור על הסיבות לנטייתם של אשכנזים הנוטשים את עבודת ד’ להתייצב בראש מחנה שונאי ישראל. שהרי אבותיהם היו חיילים גרמנים שטבחו ביהודים באכזריות והחריבו את בית המקדש, ואמותיהן יהודיות שזנו עם גויים. ועל כן כאשר הם סרים מדרך האמת הם הופכים עקומים בכל דרכיהם, כפי שנאמר על הערב רב בניה של הלילי”ת הרשעה : הם בניו של הנחש הקדמוני,והם הם הזוהמא שהטיל נחש בחוה.

   http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=1706#responses

   תגובית 344

   ראו ג’יסטריט וכל אירגוני הצלמים ושוברי המדינה למיניהם ויהודי התפוצות שמה להם ולנו בכלל?

 6. צריך להתחיל לשלול מאנשים כאלה את הפנסיה שלהם
  אם כל מה שהם עושים לאחר הפרישה זה להתנגח במדינה היהודית ולעבוד בשירות האוייב למה עדיין הם מקבלים פנסיה

 7. זוכר איך אז באינתיפאדת אל אקצה לקראת ועידת דרבן ב2001 התבכיין בטלוויזיה על מבול הגינויים שהציונות ומדינת ישראל הולכים לספוג. פתאום כבר שכח על מה הוא בכה ועשה שינוי של 180 מעלות. מזכיר לי גם את הרב מלכיאור שאז, באותה תקופה ממש, בכה לנו בעיתון שהציונות ומדינת ישראל נעשים לא לגיטימיים ופתאום אחרי כמה שנים הסתבר שהוא מקבל כספים מהקרן החדשה.

 8. עוזי ארד מתחיל להתגלות לקיסינג'ר הישראלי. עם יהודים כאלה לא צריך אויבים! הגיב:

  “אם ברית המועצות תשים את היהודים בתאי הגזים, זו לא דאגה אמריקאית”, אמר קיסינג’ר בשיחה סגורה שנערכה ב-1973 בינו ובין הנשיא ריצ’רד ניקסון, שבממשלו כיהן כיועץ לענייני ביטחון לאומי.

  ******************

  דבריו של קיסינג’ר מ-1973, שאותם פרסמה הספרייה הנשיאותית על שם ניקסון.

  עם יהודים כאלו לא צריך אויבים

 9. לשעבר (פנקס) מזמין לשעבר אחר (ארד), לדבר בעניינים שאין להם מושג מלא בהם. מציע לראש הממשלה ולמקורביו להגיב כך: אם אתם כאלה קליברים גדולים, העמידו עצמכם לבחירת הציבור, שיתן אמון בדעתכם ותפישת עולמכם. חתרנים.

 10. רבי אלעזר הקפר אומר: הקנאה והתאווה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם.
  התאווה במקרה של ארד היא כמובן התאווה לכסף שמשולם לו ביד רחבה. ואת הכבוד הוא מקבל כעת בשפע מאנשי התקשורת בישראל ובארה”ב – אותם אנשי תקשורת שלפני כמה שנים כשעדיין תמך בנתניהו, הטילו ללא הרף ספק בשפיותו. אבל עכשיו האיש הפך לפתע לעילוי אינטלקטואלי ולמצפן מוסרי עבורם…

 11. יודע שמשתמשים בי, אבל הם גם משלמים לי. ואם על הדרך אני דופק את ביבי, אז אדרבא. והמדינה? שתקפוץ. כולה מדינה. בסך הכל חיים של כמה מיליוני אנשים, ביג דיל. מה שחשוב זה שביבי העליב אותי! והוא אפילו לא פיזיקאי! (בינינו, גם אני לא, אבל זה בקטנה.)

 12. עוזי ברונזה ירד מהפסים. אגומניאק, לוקה בפרנויה קשה. מפיץ תורת קונספירציה.

 13. ארד תוקף כבר שנים את נתניהו בכל הזדמנות שקשורה או לא קשורה לנושא. השנאה לנתניהו אחרי שאולץ להתפטר מתפקיד היועץ לביטחון לאומי. אך העפם עבר כל גבול בגל שנאתו לנתניהו הוא מוכן לסכן את ביטחון ישראל בסוגיה הקריטית ביותר לקיומה.

 14. הבעייה בממישל מערבי מצוי שאין מסר אחיד כלפי חוץ בשם החופש לקשקש כל שר או יועץ מדברים בלי סוף וכניראה שאין וישבות עבודה של פורומים שונים קביעה של מסר אחיד. כך יתכן, שאם טראמפ היה קובע עמדה בצורה מסודרת עם היועצים והמסר לאירן היה חד וברור. האירנים היו נילחצים ולא האמריקנים. כך ממשלה חייבת לעבוד חילוקי דעות ביפנים אחידות בחוץ. היה חוסך הרבה צרות

 15. עוזי מוכן לדבר עם כל אחד שירצה לראיין אותו, לא פשוט להתמודד עם מצב של לשבת בשקט אחרי כ”כ הרבה שנים של עשייה ותרומה למדינה, חבל שפעילותו משתלבת עם פעילות המנוולים גיי סטריט. בכל מקרה אסור לתת רוח גבית למנוולים שפועלים בשיתוף פעולה עם BDS .

 16. מאז בגידת יהודה איש קריות בישוע נדון עמנו לסבול נחת הבגידה מידיהם של בניו ובנותיו הגיב:

  איש קריות (ג’ודה אישקריה בלעז) היה אחד משניים עשר תלמידים. הוא היה משכיל, חכם בעיני עצמו, בטוח בצדקתו ובצדקת מעשיו, יהיר ובוטח בחילו. מאז ועד היום אחד מכל שניים עשר מביננו הוא כזה: משכיל, יהיר, שחצן, בוטח בחילו, ובוגד במובן הכי בזוי של המילה. זה גורלנו שהבאנו על עצמנו ובזה עלינו להתמודד, על-מנת שנלמד ונפיק לקחים.

  1. מגוחך כל כך.

   בגלל יהודה איש-קריות, אדם אחד שפעל על דעת עצמו, צריך עם שלם לסבול במשך אלפי שנים?
   הרי הנצרות בכלל לא מכירה במושג של ערבות הדדית, שזהו מושג של עם שבניו ערבים אלה לאלה, ואילו הנצרות דוגלת בעמידה של היחיד מול האל, לא של עם מול אל. ואם כך מגוחך שבעתיים לחשוב שבגלל מעשה של אדם אחד יצטרך עם שלם לסבול.

   מלבד זאת, התיאור שלך “הוא היה משכיל, חכם בעיני עצמו, בטוח בצדקתו ובצדקת מעשיו, יהיר ובוטח בחילו” מתאים היטב לישו…