את האמת על הקרן החדשה לא תקראו בידיעות אחרונות

בראיון מלוקק מנסה מנכ”ל הקרן לטהר את שמו של הארגון. למי ששכח, הנה תזכורת על מעללי הקרן

הארגון המושמץ ביותר. מיקי גיצין | צילום: ויקיפדיה

בשבת האחרונה התראיין מנכ”ל הקרן החדשה, מיקי גיצין, לעיתון ידיעות אחרונות. מדובר בארבעה עמודים במיקום מרכזי במוסף לשבת, אותם קיבל הכתב נבו זיו מהעורך כדי לנסות ולשקם את מעמדה הציבורי של הקרן. הכתב הנחוש אפילו לא ניסה להסוות או לעמעם את החנופה, עם שאלות שיקשו על גיצין. במקום זה, הוא הגיש לקוראיו ארבעה עמודי חנופה והרמות להנחתה. המקבילה לראיון המפנק של זיו עם גיצין היא פרסום של ראיון מלטף עם איתמר בן גביר או ברוך מרזל, מה שאף כלי תקשורת ימני לא יעלה בדעתו לעשות, ובצדק. הראיון ואופיו, אם כן, נקבעו בהחלטה מערכתית שהמשמעות שלה פשוטה: בעימות המתקיים בין הציבור הישראלי לבין הקרן החדשה, בחר ‘ידיעות אחרונות’ להתייצב לצד הקרן.

אז לפני שנדבר על ‘הקרן החדשה’, כמה מילים על ‘ידיעות אחרונות’. עיתון שמפרסם ראיון חנופה מביך ומלוקק עם המנכ”ל החדש של ‘הקרן החדשה’ אינו יכול להתהדר בתואר “העיתון של המדינה”. ‘הקרן החדשה’ איננה עוד ארגון שמאל מתון, ציוני, ענייני. היא לא שמאל סטייל ‘יש עתיד’, מפלגת ‘העבודה’ או אפילו ‘שלום עכשיו’ המנהלים דיאלוג עם החברה הישראלית. היא הרבה יותר שמאלה משם, איפשהו באזורי החיוג האידיאולוגיים הנעים בין מרצ לרשימה המשותפת. זה לא השמאל הציוני של בן גוריון, כצנלסון, רבין, פרס, בוז’י הרצוג או ציפי לבני, זה השמאל הרדיקלי של ‘בצלם’, ‘שוברים שתיקה’, ‘עדאלה’, ‘יש דין’ ו’מוסאווה’. תירוצים וגלגולי עיניים על מגוון דעות וריבוי קולות אינם רלוונטיים במקרה הזה.

חיכו לפרס ישראל

אחרי שדיברנו על הצלחת, ניגש למנה עצמה. נתחיל מהבשורה הטובה המופיעה בפתיחת הראיון: הכתב מספר שכששאל אנשים מהי ‘הקרן החדשה’ “התשובות נעו בין “לא יודע” ל”זה אלו שתומכים במחבלים, לא?”. אני באופן אישי מסתפק בתיאור צמחוני יותר של הקרן מאשר תומכי מחבלים, אבל קרן שמתקצבת בכבדות ארגונים כמו ‘בצלם’, ‘שוברים שתיקה’ ו’עדאלה’ הרוויחה ביושר את התיעוב שרוחש להם רוב גדול בציבור הישראלי. בהמשך מרים זיו למנכ”ל הקרן להנחתה ושואל “איך עשו לכם את זה?” – איך הפכו את הקרן לארגון המושמץ בישראל. תשובתו של גיצין מבטאת את חוסר יכולתו של השמאל לקיים דיאלוג עם החברה הישראלית: ‘אם תרצו’ עם “קמפיין מפלצתי”, משה קלוגהפט שעשה “קמפיינים במזרח-אירופה”, נתניהו שמזכיר לגיצין את הטכניקות של הצאר ברוסיה – לשיטת גיצין כולם אשמים במצבה של הקרן. חוץ מהקרן עצמה. “הקרן החדשה מייצרת את החברה הישראלית שביבי נתניהו מסתובב בעולם ומשוויץ בה”, התרברב גיצין, תוך שהוא מנסה לנכס לקרן כל פרויקט או מהלך חיובי שהתחולל בישראל בעשורים האחרונים. רוב מכריע מהישראלים שמכירים את הקרן רואים בה ארגון עוין ואנטי-ישראלי, אבל גיצין אפילו לא מעלה בדעתו לשקול מחדש את צעדיו.

אותה הערצה עצמית חסרת מודעות קפצה שוב כשגיצין תיאר את תגובת אנשי הקרן לקמפיין ‘אם תרצו’ שחשף את מעלליה: “הקרן היתה במצב פגיע. כל מי שעבד בה האמין שהוא קם בבוקר ועושה רק טוב. לא היתה להם היערכות תקשורתית להתמודד מול קמפיין נוסח קלוגהפט”. נשיאת הקרן דאז, נעמי חזן; יחד עם המנכ”לית לשעבר רחל ליאל, כנראה האמינו שהן יממנו את ‘בצלם’ ו’שוברים שתיקה’ ואזרחי ישראל ינגבו את הרוק מהפנים, ישתכנעו שמדובר באבקת פיות ויזמינו אותן לקבל את פרס ישראל.

לא קיבלה פרס ישראל. נעמי חזן | פלאש90

האמת היא שאפשר להבין אותן. אם זאב שטרנהל, ישעיהו לייבוביץ’ ויגאל תומרקין זכו בפרס, למה לקפח את נעמי חזן? אך הימים הללו נגמרו. אלו הימים בהם ראשי הקרן ירקו לבאר ולאחר מכן חילקו לעצמם פרסים. הדמוקרטיה עובדת בשני כיוונים, ואם חופש הביטוי מאפשר לארגוני הקרן להפיק אינספור דוחות וקמפיינים המשמיצים את ישראל, הרי שהוא מאפשר גם ל’אם תרצו’ לקנות שלטי חוצות ולחשוף את הקשר של ארגוני הקרן לדו”ח גולדסטון.

מיהו מחבל

ועכשיו לכמה נתונים קשיחים: בין השנים 2005 ל-2016 העבירה הקרן 2.8 מיליון דולר ל’בצלם’, 1.4 מיליון דולר ל’שוברים שתיקה’, כמעט 3 מיליון דולר ל’עדאלה’, 2.1 מיליון ל’מוסאוה’, 665 אלף דולר ל’יש דין’, 854 אלף ל’מחסום ווטש’ וכמעט 600 אלף שקל ל’קואליציית נשים לשלום’.

בשנים האחרונות פורסמו מאות כתבות שחשפו את פרצופם הקיצוני, המגמתי והאנטי-ישראלי של ארגונים אלו. רשימת הפנינים שהפיקו ארגוני הקרן אינסופית. כדוגמית, להלן כמה דוגמאות נבחרות ביחס ל’בצלם’ – אחד מהארגונים הנתמכים ביותר על ידי הקרן: לפני שנה בדיוק טס מנכ”ל ‘בצלם’, חגי אלעד למועצת הביטחון של האו”ם ו”הפציר” בפני חברי הוועדה “לפעול” נגד ישראל. אותו חגי אלעד, שארגונו מקבל מ’הקרן החדשה’ מאות אלפי דולרים מדי שנה, סירב בראיון עם שרון גל להגדיר את חמאס כארגון טרור. סא”ל במיל’ יונתן דחוח הלוי חשף שורה ארוכה של סילופים, אי-דיוקים ועיוותים בדו”חות ‘בצלם’. בין היתר חשף הלוי מקרים בהם קיטלג ‘בצלם’ מחבלים כאזרחים בלתי מעורבים שנהרגו מאש צה”ל. אפילו את מייסד החמאס אחמד יאסין התקשו ב’בצלם’ להגדיר כמחבל והוא נע שוב ושוב בין הקטגוריות השונות, עד שבשנת 2011 התייצבה הגדרתו על הניסוח המיתמם: “אחמד איסמאעיל יאסין – בן 68, תושב עזה, נהרג ב-22.03.2004 בעזה מירי טיל ממסוק. היווה יעד להתנקשות”. על פי מסמך שנחשף בויקיליקס, בינואר 2010 נפגשה המנכ”לית הקודמת של ‘בצלם’, ג’סיקה מונטל, עם עוזר שרת החוץ האמריקאית ואמרה לו כי: “מטרתה היא להביא את ישראל למצב שבעתיד, תשקול הנהגתה פעמיים לפני שתחליט לצאת למבצע צבאי נוסף”.

לא מחבל. אחמד יאסין | צילום מסך

עם רשימת הישגים כזו, אין פלא שהתשובות שקיבל כתב ‘ידיעות’ כששאל מי זו ‘הקרן החדשה’ היא כי מדובר ב”אלו שתומכים במחבלים”.

התמיכה שהעבירה הקרן החדשה ל’בצלם’, ‘שוברים שתיקה’, ‘עדאלה’ או ‘יש דין’ היא רק קצה המזלג של התמיכה המסיבית שמעבירה הקרן לארגוני שמאל רדיקלי העוסקים בהכפשתה של מדינת ישראל. לצידם אפשר לציין תרומות בסדרי גודל דומים לשורה ארוכה של ארגוני שמאל ושמאל רדיקלי נוספים כגון: ‘במקום’, ‘המוקד להגנת הפרט’, ‘רופאים לזכויות אדם’, ‘מדא אל כרמל’, ‘רבנים לזכויות אדם’, ‘הטלוויזיה החברתית’, וכן תרומה לארגונים רבים שאמנם לא עוסקים בהכפשת ישראל, אבל פועלים לשינוי אופייה וזהותה, בניגוד לעמדות רובם המכריע של אזרחי ישראל. כך לדוגמה העבירה הקרן 223 אלף דולר לארגון אס”ף (ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט) ומיליון דולר נוספים ל’מוקד הסיוע לעובדים זרים’.

מכבסת השמות

דוגמה מובהקת לפער שבין השמות המפוצצים והמסגור הפוזיטיבי של ארגוני הקרן לבין מעשיהם בפועל היא ה’אגודה לזכויות אזרח’ – ארגון על שזכה מ’הקרן החדשה’ למענקי ענק שהצטברו לסכום של לא פחות מ-11 מיליון דולר בין השנים 2005 עד 2016. במציאות, רוב גדול בחברה הישראלית יתקומם לנוכח פעילות האגודה. בין השאר, פועלת האגודה למנוע מישראל לשלול את מעמד התושב מהמחבלים סובחי אבו ח’ליפה ושורוק דוויאת שניסו לדקור אזרחים ישראלים. האגודה גם פועלת להשיב למחבלים את זכאותם ללימודים אקדמיים לאחר שנשללה.

הארגון המכונה ‘האגודה לזכויות האזרח’ פועל למעשה להגנה על פריבילגיות של אסירים בטחוניים פלסטינים, שאינם אזרחים, ושביקשו לרצוח אזרחים ישראלים – שעל זכויותיהם האגודה אמורה, לפחות לפי שמה, להגן. החליפו את המילה אגודה במילה מוקד, את המילה זכויות במילה הגנת ואת האזרח בפרט והרי לכם מכבסה רדיקלית חדשה בשם ‘המוקד להגנת הפרט’. על פי דו”ח תנועת ‘אם תרצו’, רק בשנתיים האחרונות ייצג המוקד 48 מחבלים ובני משפחותיהם שאחראים יחד על רצח של לא פחות מ־51 ישראלים. בשנים 2005 עד 2016 העבירה הקרן למוקד 1.1 מיליון דולר.

האסימון שמעבר לים

גיצין יכול להמשיך ולהתרברב על כך שהקרן אחראית לכל הדברים הטובים שנתניהו מתגאה בהם בעולם. בפועל, הארגונים בהם הקרן תומכת מעורבים או קשורים כמעט לכל פעולה מתועבת ומקוממת מצד השמאל הקיצוני. הנה דוגמה רק מהימים האחרונים: בשבוע שעבר גילינו כי פעיל השמאל הקיצוני דרור אטקס פרסם צילום אוויר ברור של ביתו של אביחי שורשן, מייסד ‘האמת שלי’, אליו הוסיף האשמות שליליות כנגד שורשן בעברית ובערבית. לפוסט צירף אטקס תמונת תקריב של הכניסה לביתו של שורשן בו הוא מתגורר עם אשתו ושני ילדיו. לא חלפו שעות ספורות ושורשן החל לקבל איומים על חייו והמשטרה החליטה להכריז על ביתו כ”איתור מאוים” בדרגת איום 6. אטקס, למי שתהה, הוא פעיל לשעבר בארגון ‘יש דין’ והמייסד של ארגון ‘כרם נבות’ – שהוקם בשנת 2012 וזכה מהקרן למענק של כ-40 אלף דולר בשנה שעברה.

אם נשים בצד כמה וכמה מניפולציות שגיצין עורך במטרה להכפיש את יריביו הפוליטיים או להאדיר את מפעלות הקרן, המהלך המרכזי שהוא מבקש לערוך בראיון הוא ניסיון מגושם למדי לכבס את תמיכת הקרן בעשרות ארגוני שמאל רדיקלי באמצעות לקיחת בעלות על העשייה החברתית בזירה החוץ פרלמנטרית. ניתן היה להרחיב על עזות המצח של גיצין שמרשה לעצמו למחוק אינספור ארגוני חסד וסיוע לנזקקים שאינם קשורים לקרן או לשמאל, או לציין את העובדה שאפילו בקרב אלו שנהנים מפעילות הרווחה של הקרן, יש מי שחש בחילה לנוכח האג’נדה האנטי-ישראלית שארגוני הקרן מקדמים. אבל זה לא העיקר.

הניסיון לכבס את תועבת ‘בצלם’ ו’שוברים שתיקה’ באמצעות פרויקטים חברתיים, מזכיר את אותם סוחרי סמים שמגיעים לבית המשפט כשכיפה גדולה על ראשם ומתגאים בתרומה שהרימו למועדון הגמלאים השכונתי. וכמו שזה לא עובד לאותם עבריינים, ככה זה לא יעבוד גם עבור הקרן. הציבור הישראלי יוקיע ויבוז לחגי אלעד, יולי נובק ודרור אטקס, ובצדק. הציבור הישראלי יראה, ובצדק, במי שמממן את תעשיית השנאה האנטי-ישראלית הזו תופעה מעוותת וחולנית של יהודים שונאי עצמם.

והאסימון נופל לא רק כאן: השינוי הדרמטי במעמדה של הקרן מתחולל גם מעבר לים. ב-2010 השקיעה הקרן 2.5 מיליון דולר בגיוס כספים, מתוך תקציב שנתי של כ-37 מיליון דולר. בשנת 2016 כבר נאלצה הקרן להוציא על גיוס כספים סכום של כ-4 מיליון דולר, וזאת מתוך תקציב שנתי של כ-26 מיליון דולר. למרות שהגדילה את תקציב גיוס הכספים ב-60%, תקציב הקרן צנח בכ-30%. פרצופה האמיתי של ‘הקרן החדשה’ נחשף בישראל ובקרב יהדות ארה”ב. הקרן היא עדיין ארגון ענק בעל תקציבי עתק, אבל היא הרבה יותר פגיעה מכפי שחשבנו. אם מיקי גיצין הוא הדבר הכי טוב שהיא הצליחה לגייס כדי לנסות ולעצור את הסחף, כנראה שאפשר להיות אופטימיים. עברנו את פרעה, נעבור גם את ‘הקרן החדשה’.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

75 תגובות למאמר

  1. אני לא בטוח שאתה צודק.
   ראיתי את הסירטון בו בן גוריון אומר שתמורת שלום אמת הוא מוותר על השטחים למעט ירושלים ורמת הגולן.
   שבת שלום

  2. מר גד דרום, אם לא היית יודע ללמוד מעבר לסרטונים ערוכים, היית לומד את התמונה הרחבה והעובדתית.
   בן גוריון היה בפירוש ימינה מבנט המיימי.
   היית יודע ש לאחר שהסרטון הזה צולם, בן גוריון שלח מכתב למיליונר מוסקוביץ’ בו קרא לו להצטרף לתרומה האישית שהוא ( בן גוריון) עצמו הרים לטובת המתיישבים בחברון ( תוכל למצוא צילום של הידיעה ב”הארץ” על התרומה הפרטית שבן גוריון לישיבה בחברון) ו”לעודד עליית רבבות יהודים שיתיישבו ביהודה ושומרון”.
   לאחר מכן ב 1972 בן גוריון מתראיין להארץ ומבהיר, שהגיע למסקנה ש”שעמדתו היא שיש לספח את יו”ש. אין ולא ניתן יהיה בעתיד לעשות שלום עם הערבים ביו”ש” ולכן יש לנחול את יהודה ושומרון בדגש על חברון עיר האבות ולחבר אותה לירושלים.

  3. א א.
   דבריך הינם חידוש מרעיש. הסרטון הנ”ל מתפרסם תדיר כראיה אולטימטיבית לעמדת ב.ג.

   תוכל לצרף קישור או צילום או לציין מקור מדוייק יותר?

 1. מזעזע. ידעתי שהקרן החדשה קיצוניי שמאל, אבל לא ידעתי שזה כל כך חמור.

 2. מאמר מצוין החושף את פניה האמיתיות של הקרן, למי שעוד לא יודע.
  עם זאת, כדאי מאד להתייחס גם לכך שהקרן ממומנת על ידי ג’ורג’ סורוס, אוטו-אנטישמי, אשר כבר בצעירותו שיתף פעולה עם הנאצים ואשר לדבריו בראיון לתכנית 60 דקות “לא מרגיש לא נח עם זה”.

 3. הם שווים גרוש הם לא יהודים גם אם אמא שלהם יהודיה. אין להם כל קשר למקום הזה וצריך להתיחס אלים כמחבלים

 4. דודה של אשתי נהגה שנים לתרום, בין היתר, גם לקרן החדשה לישראל יחד עם ארגון ידידי צהל, קקל ובית חולים שניידר. היא הייתה משוכנעת שמדובר בקרן ישראלית תמימה, פעילה מאוד וציונית.
  לאחר פרסום הנתונים המחרידים על הקרן ועל התרומות העקיפות שלה לגורמים אנטי-ציוניים, העברנו את הנתונים לדודה והשנה, לאחר שנים רבות של תרומה, הברז נסגר.

  התרומה לשניידר גדלה על חשבון האנטי מדינת ישראל.

  עשינו מעשה טוב לדעתנו

 5. חבל שלא הזכרתם את מממן הראשי של כל האירגונים שנלחמים בישראל __ בעיקר באוניברסיטאות— ג׳ורג׳ סורוס:
  האדם הנאלח הזה נולד בהונגריה לאב שהכחיש את יהדותו ואימץ לעצמו את שפת האספרנטו: בשנת 1944 כאשר הצבא האדום התקרב לבודפשט
  התחילו הנאצים ועוזריהם ההונגרים לשלוח במהירות רכבות לאושוויץ בזו אחר זו! סורוס האב ובנו עזרו לנאצים במאמציהם לאתר יהודים וכך הצילו את עורם!
  מאז סורוס ממשיך במאמציו לחסל את מדינת היהודים על ידי מימון אירגונים אנרכיסטים כמו אנטיפה (עלק אנטי פאשיסטים) שמניפים את הדגל הבולשוויקי
  לצד הדגל הפלסטיני וכבר לפחות עשרים שנה הם מונעים בכוח הרצאות של אקדמאים ישראלים, בין שאר פעילותם הקיצונית.
  הגיע הזמן לפרסם תחקיר מעמיק על השטן הגלובאליסטי אשר שמו ג׳ורג׳ סורוס ולגלות את שמות כל האירגונים האנרכיסטיים והפלסתינים שנהנים מליוני הדולרים שהוא מרוויח על ידי הימור כנגד שערי המטבעות הבינלאומיים.

  1. טוב אני ממש לא מחבב את סורוס וברורה לי פעילותו כנגד מדינת ישראל והציונות אבל ההאשמות בדבר שיתוף פעולה עם הנאצים דורשות קצת ראיות וסימוכין, התואיל הציג מקורות לטענות אלו

  2. “בגרטיון”, זה דבר ידוע וסורוס עצמו לא רק שסיפר על כך(ועל עוד מעלליו כמו החרבת כלכלות באסיה בכוונת תחילה) אלא גם אמר שאינו הביע חרטה או צער.
   הוא הסתובב עם איזה נאצי, במסווה שהוא נוצרי וסייע לו להחרים רכוש של יהודים הונגרים.

 6. חשוב להשריש את השם שחושף את טבעה האמתי של הקרן הזאת: הקרן להשמדת ישראל. לפעמים די במטבע לשון לגרום נזק רב יותר מאשר מאמר מצוין ומלומד, כמו המאמר הזה.

 7. לא, כי אם תרצו זה שיא האובייקטיביות… פחחחח תנועה שכל מה שאכפת לה זה לדרוס את זכויות הפרט במדינה כדי לקדם אידאולוגיה לאומנית. רק השמצות, וכאילו שלתמוך בקואליציה למען שלום זה אויבי המדינה.
  אפשר כתבה פחות מזלזלת באינטליגנציה?

  1. גם אתה תומך בחיסול מדינת ישראל בשם הלאומנות הערבית, כארגוני הקרן החד”שה שצוינו בכתבה, אך מטיף ליריביך הפוליטיים על תפיסותיהם הלאומניות?
   כמה “לא אופייני” לך ולשכמותך, מה?

  2. הציבור הרחב היהודי מתעב את הקרן להשמדה כהגדרת יאיר נתניהו ואוהבים את תנועת אם תרצו היהודית ציונית שלנו הגיב:

   הקרן החדשה שלך היא קרן זרה בישראל. לעומתה ארגון אם תרצו הינו ארגון ישראלי יהודי לשם שינוי!!!

   “אם תרצו” היא תנועה ישראלית שנוסדה זמן קצר לאחר מלחמת לבנון השנייה, ומטרתה, לפי פרסומיה, לפעול “לחיזוק ערכי הציונות בישראל”[1].

   עם פעולותיה הבולטות של התנועה נמנים פרסום דו”ח על הטיה אנטי-ציונית, לטענתה, באוניברסיטאות בישראל; פרסום דו”ח לפיו חלק ניכר מהדיווחים הביקורתיים בדו”ח גולדסטון כלפי ישראל מקורם בגופים הנתמכים על ידי “הקרן החדשה לישראל”; וקמפיין “השתולים” נגד פעילות ארגונים ישראליים הממומנים בידי מדינות זרות ומכפישים לדברי התנועה את מדינת ישראל ואת צה”ל.

   פעילות התנועה מתמקדת בהסברה, בהעמקת התודעה הציונית ובמאבק במגמות פוסט-ציוניות גלויות וסמויות הקיימות, על פי התנועה, בשיח החברתי, הפוליטי, התרבותי והתקשורתי בישראל. פעילות זו מתבססת על הרעיון שהרצון הלאומי והאמונה בצדקת הרעיון הציוני הם הנכסים החשובים ביותר של מדינת ישראל, והיחלשותם היא סכנה לעתיד הרעיון הציוני.

   טענות להטיה אנטי ציונית באקדמיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

   במאי 2008 פרסמה התנועה דו”ח, לפיו קיים פער משמעותי בין עמדות הציבור בישראל בנושאי לאומיות וציונות לבין השיח האינטלקטואלי המקודם במחלקות מדעי המדינה באוניברסיטאות בישראל. מחברי הדו”ח בחנו סילבוסים של קורסים במספר אוניברסיטאות, ולדבריהם, חוקרים הרואים את הלאומיות כהמצאה מודרנית, חוקרים התומכים בדגם של ישראל כמדינת כל אזרחיה וחוקרים שתפישתם אנטי-ציונית, זוכים לאזכורים רבים יותר באופן ניכר ברשימות הקריאה מחוקרים המייצגים דעות אחרות[22]. בדו”ח נאמר כי הוא נכתב בסיוע “מועצה אקדמית מלווה” של ד”ר אודי לבל וד”ר רן ברץ. ברץ אישר כי ליווה את הדו”ח, אך לבל ציין כי מעורבותו המייעצת הייתה זניחה[23]. העיתונאי קלמן ליבסקינד כתב כי אנשי אקדמיה הפעילו לחצים על לבל להסיר את תמיכתו בדו”ח[24]. פרופ’ ערן ויגודה-גדות, ראש בית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה, ערער על תקפותו המדעית של הדו”ח ותיאר את הכתוב בו כ”דברים חסרי שחר, שכל קשר ביניהם לבין העובדות מקרי בהחלט, שלא לומר מגמתי ומטעה”[25]. מנגד פרופ’ ארנון סופר מאוניברסיטת חיפה אמר בעקבות הפרסומים נגד הדו”ח כי הוא עייף “מהצביעות הרבה… המגינה על השמאל הרדיקלי… בידי הצטבר חומר רב על פעילות זדונית המתבצעת בידי קבוצה קנאית, עוינת את ישראל היהודית-ציונית וחותרת ללא לאות להפיכתה ל”מדינת כל אזרחיה”… לא “אם תרצו” או ה”מכון לאסטרטגיה ציונית” פשעו, ההתעלמות ממוקד סרטני זה וגרורותיו בתוככי האקדמיה הוא הפשע…”[26].

   אתה אינטליגנט אתה???

   אתה חבר הקרן ואירגוניה, לא?

 8. יפה כתבת !
  שכחת רק שהקרן בוחשת גם בתוך החברה פנימה,כמו :קרן אברהם!,קרן זו “משמנת את הפיקוד של המשטרה במימון חופשות ונופשים מולד! הרטמן ומשער הפ מממנים גם עמותות הפועלות עם המסתננים וכפי הנראה ישנם רבים אחרים.
  זה יותר חמור מ סתם קרן עוינת.
  .

 9. כתבה מצויינת וחשובה.
  חשוב להזכיר שעיקר פעילותו של גיצין היא בתחום המאבק לטשטוש זהותה היהודית של המדינה, והוא ממקימי הארגון החילוני הרדיקלי ‘ישראל חופשית’.
  מאבקי ‘דת ומדינה’ המתוזמרים (הדתה, הדרה ושאר כינויים חדישים), הולכים יד ביד עם מאבקי השמאל הרדיקלי לקעקע את דמות המדינה ובטחונה.
  אלו שני צדדים של אותה מטבע.

  1. יש הדתה, ויש קבוצות של הורים שזה מרתיח אותם. כשאפשרו לרפורמים או פמניסטים להרצות בבתי ספר חרדים תבין מה החוויה שלנו. לגבי הדרת נשים אין לך מושג כמה זה מרתיח כי בעינייך מקום האישה כנראה במטבח

  2. לחילונית –
   אתעלם מהרדידות הסטראוטיפית שטמונה בתגובתך.
   לגופו של עניין – יש קשר הדוק בין חילוניות רדיקלית וחתירה להפיכתנו ל’מדינת כל אזרחיה’ , לבין החלשת מעמדנו הבינלאומי, עידוד החרם ורצון להחליש את יכולתנו לדאוג לבטחוננו כראוי.
   הדבר מחייב חשבון נפש במחנה החילוני.

  3. מצחיק אותי שאתם זועקים הדתה שאת בעצמך גברת חילונית תוצאה של כפיה בולשביקית ושנאת יהדות תהומית ובורות משוועת שהיא כל כולה כפיה שנעשתה אי שם במאה ה18 ומשם ממשיכה עד היום. עד שאתם זועקים חמס לכפיה דתית תזעקו (כנאורים שכמותכם) לכפיה חילונית! הפכתם עם שלם לשונא עצמי יצרתם בעיה פסיכולוגית של שנאה עצמית בחלק גדול בתוך העם היהודי ועוד יש לכם חוצפה לדבר על הדתה. הדוגמה לחכמה בתגובה שלך היא רק הוכחה לרמת הרדידות הבהמית שירדתן ועוד תרדו לצערנו.

 10. אותי מטרידה העובדה שיש מס רב של ארגוני שמאל עם תקציבי ענק בעוד שלימין יש 2 וחצי ארגונים ותקציב דל.
  אז מסתבר שלא רק בפוליטיקה אלא גם בתנועות אזרחיות הימין חלש ומסכן. הדרך עוד ארוכה.. אולי תלמדו משהו מהשמאל במקום כל הזמן לבכות. תנועת הימין בישראל לא נועדה להנהגה!

  1. משום מה שכחת את אידלסן ואת כל התקציבים של משרד החקלאות שלא ממש הולכים לחקלאות

 11. “המקבילה לראיון המפנק של זיו עם גיצין היא פרסום של ראיון מלטף עם איתמר בן גביר או ברוך מרזל, מה שאף כלי תקשורת ימני לא יעלה בדעתו לעשות, ובצדק.”
  אשמח להבין למה שאם מישהו אוהב את מרזל או את הכסף של אדלסון, הוא לא יעניק לו ראיון מלטף? סה”כ זה מה שעשו בידיעות אחרונות, כי הם אוהבים את גיצין או את הכסף של הס.ס. (סורוס&סבן).
  אתם רוצים לשכנע אותי שלא כדאי להזכים עם ידיעות אחרונות, אז תשכנעו במה הם לא צודקים; מה הקשר למרזל ובנגביר? אם יש לכם בעיה איתם, תכתבו עליהם כתבה!

 12. המגיב יובל כתב את הדברים הנכונים . הוא בעצם שם את האצבע על הנקודה הנכונה .
  בדיוק רב.
  דוגמה נוספת :תקשורת !
  ערוצים 2 ו-10 בנו חברה חדשה .
  חילונית ! מדינת כל אזרחיה.
  היכן המשילות ?
  שנים רבות של שלטון הליכוד ,
  ותחנת שידור שמרנית אחת לרפואה לא קמה.
  ערוץ הכנסת בשליטת ערוץ 2.
  למרות שערוץ 20 זכה במכרז לשדר מיולי האחרון ,ומנוע בגלל בג”צ שהגידו ערוצים 2 ו-10 ,
  אף ציוץ לא שמעתי מאנשי תקשורת ימניים כולל
  ארז תדמור שמוחים על כך.
  ככה זה עובד וזו הסיבה שהשמאל לוקח אותנו גם בתחום זה.

  1. לשמאל יש את כח הקולקטיביות הפרט נעלם והופך לחלק מקולקטיב ראה לענין זה ההפגנות בפ”ת. וזהו כח בעל משמעות. לימין אין את זה. הימין מאמין ביחיד ובאינדיבידואל. זהו מקור חולשתו. אבל הימין גם מאמין בחופש ובחירות האדם וזהו מקור עצמתו העשוי לגבור גם על עוצמת הקולקטיב

 13. המגיב יובל כתב את הדברים הנכונים . הוא בעצם שם את האצבע על הנקודה הנכונה .
  בדיוק רב.
  דוגמה נוספת :תקשורת !
  ערוצים 2 ו-10 בנו חברה חדשה .
  חילונית ! מדינת כל אזרחיה.
  היכן המשילות ?
  שנים רבות של שלטון הליכוד ,
  ותחנת שידור שמרנית אחת לרפואה לא קמה.
  ערוץ הכנסת בשליטת ערוץ 2.
  למרות שערוץ 20 זכה במכרז לשדר מיולי האחרון ,ומנוע בגלל בג”צ שהגידו ערוצים 2 ו-10 ,
  אף ציוץ לא שמעתי מאנשי תקשורת ימניים כולל
  ארז תדמור שמוחים על כך.
  ככה זה עובד וזו הסיבה שהשמאל לוקח אותנו גם בתחום זה.

 14. עברנו את פרעה, נעבור גם את ‘הקרן החדשה’?! העובדה היא שאתה לא מצליח ‘לעבור אותה’ ואין שום דבר באופק שעשוי לגרום לך להיות אופטימי שיום אחד כן תצליח לעבור אותה, אבל אתה יודע מה? אני אזרום איתך. נניח שיום אחד יקרה נס והקרן תצא מחיינו. איזה מחיר משלמים לאורך שנות פעילותה הרבות אזרחי ישראל? האם אתה חושב שאי פעם נוכל לתקן את הנזקים שכבר נעשו? לעשות undo והכל יהיה כלא היה? כאילו התעוררנו מחלום בלהות? כאן צריך להשיב מלחמה שערה! בכל הכוח! ואין לך ראש ממשלה שמסוגל לעשות את זה.

 15. ומה סיסמתם – אלוהים בחרתנו ומה ממשלת ישראל הנבחרת עושה כנגדם ? בוקרה פיל מישמיש.

 16. אין טעם לגשת לבחירות – בכל מקרה אתה מקבל את שלטון עריצות המיעוט אשר לא נבחרה והיא שולטת על הרוב ומצוייה בכל הצמתים החשובים. פרשנות שונה מאוד של הדמוקרטיה.

 17. ועל זה מה שנשאר להגיד זה אמן.

  כמו כן מבחינתי אין הרבה הבדל בין ידיעות אחרונות לקרן החדשה ולערוץ 2, כל אחד פועל בתחומו להרס המדינה ותורמים אחד לאחר מארסנל הכלים שלו לשת”פ מעוות ומעורר בחילה.

 18. להקים ועדת חקירה פרלמנטרית למעשי הקרן החדשה ולכל אירגוניה ופעילותם עכשיו ולחסום כל המימון הזר! חוק סוכן זר כלשונו בארה"ב בארץ! הגיב:

  האירגונים הלא ממשלתיים ונזקם העצום למדינה היהודית ולעם היהודי.

  לפני שהתגלו מעשי הקרן לישראל החדשה תהו אנשים רבים מבלי להבין, כיצד זה אנו שומעים ללא הרף התבטאויות חורגות וחריגות,עד כדי חריקה מזעזעת באוזני ליבנו הלאומיות.

  בשלושים השנים האחרונות מאז 1983 צצו אירגונים קטנטנים ששופרם החריש את אוזני האומה מבלי שהבנו מנין בוקע קול השופר הזה.

  כאשר התפוצצה פרשת גולדסטון התבהרה לפתע תמונה מזעזעת לציבור הציוני יהודי בישראל.

  לתוך עמדות השליטה והמפתח הזדחלו בשקט בשקט כוחות אופל איומים ושטניים שהחלו בחתירה שיטתית להחרבת הבסיס עליו מושתתת המדינה היהודית.

  כל הגורמים המחריבים הללו,הסתבר מקבלים מימון אגדי מגורמים עויינים ערבים וזרים, מהעולם כולו.

  החתרנות המבהילה הזו הולכת ונחשפת מדי יום יותר ויותר לעיני הציבור הנדהם.

  כאשר תהיתי לפני התפוצצות פרשת גולדסטון על העובדה שהמדינה מתירה לאירגונים מזיקים לפעול בה בחופשיות נגד עצמה, ונגד האינטרסים שלה, הייתי סקרנית לדעת כיצד פועלת גדולת הדמוקרטיות ביחס לאירגונים לא ממשלתיים בתחומה.

  להפתעתי הרבה גיליתי שארה”ב אוסרת בחוק קיומם של אירגונים כלשהם שיש בקיומם או במעשיהם איום כלשהו על בטחונה ובטחון אזרחיה.

  ואז השאלה המרכזית שהטרידה אותי היתה, מדוע מדינת ישראל הנתונה במצור ובמלחמת הישרדות בלתי פוסקת נוהגת בצורה חסרת אחריות כזו ביחסה לבטחונה ולבטחון אזרחיה המאויים מבית גם על ידי מבול של אירגונים לא ממשלתיים המנהלים נגדה מלחמת חורמה אגרסיבית וחתרנית ללא תקדים?

  מדוע אין המדינה הקטנה הזו נוקטת ראשית לכל באותו אמצעי בטחוני בו נוקטת ארה”ב הענקית והעוצמתית?

  האם מנהיגינו אינם מודעים לאיום הקיומי שמהווים האירגונים הלא ממשלתיים על קיום מדינת יהודים קטנה אחת בעולם?

  ואם הם אינם מודעים, מדוע אינם מודעים?

  ואם הם מודעים, מדוע אינם פועלים במלוא הכוח לחסל את הלגיטימיות של אירגונים ממומני חו”ל, וממומני גורמים עויינים באופן מיידי?

  איך זה שלא מתקיים שום דיון ציבורי על זרימת הכספים האדירה הנשפכת על מערך אירגונים הפועל לחיסול המדינה היהודית?

  איך זה שהכנסת לא מעלה דיון כולל על ממדי התופעה ועל נזקיה הבלתי הפיכים לעם ולמדינה ולדור הבא ולעתיד כולו?

  עלינו לשמוח מאד מבחינה לאומית על פרשת גולדסטון, שהיוותה קו פרשת מים בנוגע לקיומם של האירגונים העויינים הללו ולפעולתם הלא לגיטימית בעליל המתבצעת תחת הסוואה שיקרית של פעולות הומניות לשיפור החברה ולטובת העם היהודי כביכול.

  מזלנו הוא רב מאד על שהתפוצצה לפתע פרשת גולדסטון וחשפה את התמנון המפלצתי הנקרא הקרן החדשה ואירגונים לא ממשלתיים בישראל ומעשיהם המחרידים.

  הסתבר שבמסווה של אירגוני זכויות למיניהן, פעלו כוחות שחור ושינאה אנטישמית בשלווה מתחת לאפנו מבלי שראינו את גודל התופעה.

  ישבנו ממש על חבית אבק שריפה בלי מודעות כלשהי לסכנה.

  עתה משהתגלה לנו המתרחש, לא נוכל להתעלם מגודל הסכנה, וחובתנו הראשונה במעלה והמוסרית ביותר היא לפעול למען בטחון ועתיד ישראל, ונגד כל הגורמים שהתאגדו לפעול לחיסולנו.

  עלינו לפעול בכל דרך על מנת לחוקק בישראל את החוקים הנדרשים על מנת למנוע כליל אפשרות של הזרמה חופשית של ממון לגורמים המתארגנים באירגונים לא ממשלתיים ומשתמשים בהזרמות לפעולה נגד בטחון המדינה ונגד והציבור היהודי בישראל.

  החוק האמריקני האוסר הזרמות מחו”ל לאירגונים לא ממשלתיים שם, חייב להיווצר גם פה.

  בארה”ב כל גורם המעוניין להקים אירגון לא ממשלתי אינו יכול לקבל הזרמה מבחוץ ,רק מתוך ארה”ב.

  כל ארגון המקבל כסף מארצות אחרות מוגדר בארה”ב-“סוכן זר”

  (FOREIGN AGENT) ,וככזה עליו לדווח כל 6 חודשים בדייקנות ובפרטי פרטים למה שימש הכסף, כל פעולה שנקט האירגון ומחירה, ומיהם הגורמים מזרימי הכספים , כולל הסכומים המדוייקים.

  על הציבור בישראל לדרוש מהכנסת באופן מיידי לחוקק את החוקים הנדרשים, על מנת לייצר מצב מקביל גם בישראל.

  לא נסבול עוד את המשך ההזרמות הפרועות מגורמים עויינים בחו”ל לצורך פעילות חתרנית נגדנו בארצנו.

  העובדה שחברי הכנסת הנוכחית מנעו ומונעים עד לרגע זה את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לחקירת מעשיה של הקרן לישראל החדשה ומעורבות אירגוניה בדו”ח גולדסטון זה מצב שלא ייתכן בשום מדינה דמוקרטית מתוקנת.

  אנו דורשים שקריאתו של שנלר מקדימה ביום שהתגלה לו גודל השבר הנוראי שגורמים אירגונים לא ממשלתיים למדינה ולעתידה, בה הבטיח לדרוש הקמת ועדת חקירה ממלכתית, תתבצע מיידית.

  כל הציבור מחכה!

  זה צריך להיות גם האינטרס העליון של היהודים.

  עלינו להילחם למען העם היהודי וארצו כאן ועכשיו! כולנו יחד וכך אכן נעשה!

  1. מי ומה הן הקרנות-הארורות הפועלות בישראל כסוסים טרויאניים לכל דבר ועניין שכל מטרתן מחיקת זהותה היהודית של מדינת ישראל ועקירת היהדות ותורת ישראל מקרב העם ולשם כך ממומנות הקרנות-הארורות הללו בהון עתק המגיע מגורמים זרים וממשלות זרות ועוינות הנעזרות במפלגות ופעילי שמאל ! עד כאן הדברים ברורים לכל… !
   אבל, איך זה קורה לעזאזל… ??? איך ייתכן שסכומי עתק זורמים באין מפריע ובאופן גלוי לעין כל ! מגורמים זרים העוינים את עצם קיום מדינת-ישראל כמדינת הלאום היהודי לידי ארגוני שמאל רדיקלי פוסט-ציונים ויהודו-פובים !!
   פעילותם של הארגונים העוינים והארורים הללו כמו – “הקרן לישראל החדשה” “קרן פורד” “ארגון ב.צלם” “קרן וקסנר” “קרן אברהם” וכו’ פועלים באופן גלוי ובאין מפריע !!
   אם יש בינינו מי ששכח… אזי הליכוד היא המפלגה המרכיבה מזה כארבעים שנה וכמעט ברציפות את ממשלות ישראל… ומתוך השנים הללו – ביבי… הוא ראש ממשלת ישראל מזה עשר שנים…!
   וכן… תחת שלטון הליכוד וביבי – הארגונים העוינים והארורים האלה צומחים ופורחים באין מפריע ! וכפי
   שמעולם לא זכו לפרוח…! והלו ברור שלא מדובר בצמיחה לצורך צמיחה…
   אלא התנהלות חופשית כיאה לבעל-הבית… במסדרונות השלטון לרבות חדירה עד כדי שליטה במשרדי הממשלה, במערכות המשפט, המשטרה והבג”צ וכך גם בצה”ל וכל שאר זרועות הביטחון !!!
   ואני שואל – האין זה תמוהה ??? ואיך ייתכן שכל זה קורה תחת “שלטון הימין” ??? הייתכן שיש… במפלגת השלטון – הליכוד ! מי שכדאי לו… נוח וטוב לו… לאפשר את פעילות הקרנות הארורות הללו… הייתכן שראש הממשלה וכך גם שאר מפלגות המחנה הלאומי-ימני נגועות בקשרים ואינטרסים בזויים עם “הקרן לישראל החדשה” ושאר הקרנות… !!!
   שהרי אין דרך אחרת להסביר את פעילות הקרנות מחד… ומאידך את “שתיקת הכבשים” של מפלגות הימין…

 19. אבל הסבירו לנו שהעיתונות היא חייבת לחקור ומחקו על הראיון עם שרה נתניהו . אבל הם “חוקרים” כמובן רק הצד הנגדי.

 20. מדובר ביהודונים מטונפים ומלשינים ,אוהבי כסף, שאינם מכירים בכך שיהודי הוא אדם, בוגדים ומשתפים של הנאציזם, באירופה שלאחר המלחמה, שפכו על בוגדים כאלה דודי מלאים במי אפסיים, וכך צריך להיות

  1. שכחו שהרגו 6 מליון יהודים במאה הקודמת רוצים שיהרגו במדינת היהודים שקמה אחרי השואה עוד 6 מליון זאת הקרן החדשה וחברותיה למה לא מוציאים אותה מחוץ לחוק

 21. מאמר מצויין , חבל שלא העמיק מספיק בענין המקורות הכספיים לקרן . ג׳ורג סורוס אינו השטן היחיד התורם ואינו הגדול שבהם . הקרן משמשת כזרוע ״חברתית ״ כביכול , להשפעה תוך מדינתית . אם בעבר מעצמות עסקו בחתרנות פוליטית אלימה , חיסולים של דמויות פוליטיות וכו ׳ היום בעולם תקשורתי מפותח יש קושי בהתנהלות בשיטות ״הישנות ״ ונסיונות ההשפעה מתבצעים דרך גופים כביכול חברתיים שנחשבים לליגיטימיים במדינות בהן הם פועלים .חבל שהכותב אינו מציין את הגופים הללו , ביניהם קרן פורד שמאחוריה ה – C.I.A המקצה את הכספים , האיחוד האירופי , מדינות התורמות גם בנוסף למסגרת האיחוד ,כמו ספרד ,שבדיה ,גרמניה , מדינות ערביות וכו׳ . כספים אלה שבחלקם מגיעים ממדינות ידידותיות לישראל נועדו למוטט את מדינת ישראל במקרה ״הטוב״ , או להביאה פוליטית למדינת ״כל אזרחיה ״ במקרה הרע מבחינתן .
  מה שעצוב בסיפור הוא שישראל בולעת בשקט מצב זה כשגורמי משפט ובכירים עתירי כוח מונעים פעולה נגד הקרן . אחת הפעולות הארסיות בפעילות הקרן היא איתור בוגרי תלמידי משפטים המצטיינים בלימודיהם והצעה לממן את לימודי התואר השני ע״י הקרן ועזרה דרך הגורמים הנכונים
  בקליטתם בעבודה בפרקליטות ובמסגרות משפטיות מדינתיות נוספות.
  נידמה כי מלבד הרוסים שפעלו כשיטה בימי המלחמה הקרה (ואף לאחריה ) בהשתלת סוכנים רדומים במדינות אויבות , הקרן לישראל חדשה פועלת
  בשיטות דומות .וזה עדיין על קצה המזלג . אירגון חתרני לעילא ולעילא שהמדינה עוצמת עיניה והשולח זרועות סרטניות לכל תחומי השפעה אפשריים .

 22. בוז’י ציפי ופרס זה שמאל ציוני? איבדתי אותך…

 23. הקצרנות גרמה למייסד “אם תירוצים” להשמיט את החלק השני של המשפט ולהעליל אגדות. השנאה שלו כה גדולה שהוא לא מסוגל לרשום את השם המלא של הקרן החדשה לישראל. מה שבטוח, “הקרן” בוודאות לא פשיסטית.

 24. טוב שיש את הקרן שתומכת באירגונים כל כך חשובים. אני אישית מצאתי עבודה בתור חונך של נפגעי נפש דרך אתר שתיל של הקרן שיש בו מודעות דרושים בתחום החברתי. כל הכבוד לקרן על עבודתה הברוכה.

  1. כמו המיסיונרים הנוצרים הבה נשבח אותם על עבודתם בקרב העניים, ונשכח את המטרה להעביר את היהודים על דתם.

 25. מאמר מצויין. הכל יהיה יותר פשוט אם נקרא לקרן בשמה האמיתי כמו שצריך לתרגמו מאנגלית: הקרן לישראל החדשה. וזה אומר הכל- מימון זר במטרה לשנות את פני החברה ולבצע הפיכה שלטונית. חשוב שכולם ידעו מדינות זרות בוחשות בקלחת שלנו, וזה כבר פגיעה בריבונות.

 26. אנשי אם תרצו אל תנסו להשכיח דברים. קמפיין השתולים של תרצו היה מבחיל. אחי שהוא נכה צהל תומך בבצלם, אתם קראתם לו בוגד. אולי מי שקורא לכולם בוגדים ומפלג את העם הוא בוגד בעצמו.

  1. אז אם אחיך נכה צהל הוא לא יכול להיות בוגד? אודי אדיב נלחם בצנחנים אבל בגד. היו דרגות בכירות שהתברר שבגדו.

   כן כל מי שתומך בקרן לישראל חדשה הוא אחד מהשניים: כסיל או רוצה במפלת המפעל הציוני. האפשרות השנייה היא בגידה.

 27. הקרן לישראל חדשה – יענו לא יהודית – תומכת בבגידה במדינה – ומי שמנהל אותה עושה זאת קודם כל תמורת הרבה כסף של משכורת – ידיהם דמים מלאו תרתי משמע

 28. הקרן לישראל חדשה – נלחמת במדינה היהודית – ומסייעת לאויב – המנכ”לים שלה מתעשרים במשוכורות עתק – ידיהם דמים מלאו – תרתי משמע

  1. הקרן מאמצת – מגדלת – ומוציאה מתחת ידיה – בוגדים – רובם בתשלום – או בתמיכה כלשהי

  2. בדקתי. תדמור סופר, פובליציסט וכותב בין היתר ב’מקור ראשון’, ‘מידה’ ובאתר nrg, ובעל תוכנית יומית בגלי ישראל (‘מרכז העצבים’, 12:00).
   הוא עושה שירות אדיר לחברה הישראלית בכך שחושף את השתולים והמימון הזר העצום שמגיע לארגוני השנאה וההרס ממדינות זרות.
   בימים אלה משרת את מדינת ישראל במילואים, בניגוד גמור לעמדת הקרן החדשה התומכת בסרבנות.

 29. הניסיון לכבס את תועבת ‘בצלם’ ו’שוברים שתיקה’ באמצעות פרויקטים חברתיים, דווקא מזכיר לי את השיטה של החמאס
  שהשתמש בפעילות צדקה חברתית שלו מה שנקרא “דעווא” כדי לזכות בתמיכת הציבור הפלסטיני ובמיוחד העזתי,
  מה שעזר לו מאוד לזכות בבחירות בעזה (ביחד עם ההתנתקות).

 30. את כל זאת הם מצליחים לעולל רק בגלל שעם ישראל הוא ההפך הגמור ממה שהם מספרים עלינו. אחרת כל שמות הבוגדים הרשומים לעי”ל היו כבר שנים עוסקים בדברים אחרים אחרי חוויות טראומטיות הכוללות בתי חולים והלוויות.

 31. דעתך, ארז תדמור, על הקרן מנומקת ומוצדקת,
  אך לא הבנתי מה יש לך נגד בן גביר ומרזל. זה עדיין לא מנומק, או שמא התכוונת שהמקבילה מהצד השני של המפה הם בן גביר ומרזל? זה עדיין טעון הסבר ונימוק מצדך.

  1. מרזל ובן גביר מזכירים לכמה מאיתנו בשטויותיהם, גברת מלכה, שטויות שעשו אנשים כמו אבישי רביב ואביגדור אסקין, ולכן אנחנו נמנעים מלקחת אותם ברצינות.

 32. הבעיה הגדולה בכל הכתבה הזאת, שהכותב באמת מאמין שלתת ראיון לבנצי גופשטיין זה שווה ערך לראיון של שונא ישראל וזו הסיבה האמיתית שהבזויים האלה מרגישים עדיין באזור הנוחות שלהם . הגיע הזמן לשנות דיסקט באמת

 33. מידע מעניין, חשוב ומפחיד. חייבים להפיץ את העובדות האלה לציבור בישראל שאינו מדיע ל”מידה”. צריל לחקור עוד ולהביא עובדות שאינן חשופות לתקשורת, שחלקה הגדול מחפה ומגנה עליהם.
  אני מקווה שיותר אזרחים יתרמו ל”אם תרצו” ול”מידה” כדי שהללו יוכלו להרחיב את מעגלי הידע על עוכרי ישראל. וכמובן אני ממליץ שערוץ 20 ייכנס לתמונה, ישדרג את תוכניותיו ויכלות גם תוכנית ריאל-פוליטית שבא אנשי “אםתרצו” ו”מידה” יוכלו להביא את תחקיריהם והשגותיהם לציבור, ללא תיווך של סוכני מידע אחרים.

  אני מקווה שארז תדמור ימשיך בעבודת הקודש שלו ויחשוף לציבור את הקשרים הפסולים המתקיים באליטותהמשפט, הפוליטיקה והכלכלה בישראל.

 34. בן גוריון היה המנקנק העברי הראשון. קרי, האיש שהמציא את שיטת הסלאמי. לו היו לו מספיק ימים וכוח, לא רק שהיה מספח את יו”ש וסיני, אלא מישיר מבט גם אל עבר הירדן המזרחי. מה שכיום נחשב טאבו אפילו בימין האידיאולוגי ביותר. האיש היה מעשי ברמ”ח אבריו אך אידיאולוג בשס”ה גידיו. הוא היה מנהיג כפי שמנהיג צריך להיות – להאמין ביעד עליון ולעשות כל מאמץ לקדם מטרות קטנות בדרך אליו. הוא ידע שכל הבטחה שייתן, כל מסמך, הם מקפצה לפרוסת הנקניק הבאה שצריך לפרוס לאויב.

 35. ידיעות אחרונות זה פייקניוז.
  העתיד שייך לאתרים כמו מידה, ג’יפלאנט.

 36. מבחינתי זה ארגון טרור בתוך הבית שלנו… והוא מקבל במה
  בתקשורת השמאלנית הם פשוט מעבירים כספים על מנת להפיץ שנראה וטרור
  מאז הארגונים האלה אני רק הולך ימינה…

 37. “המקבילה לראיון המפנק של זיו עם גיצין היא פרסום של ראיון מלטף עם איתמר בן גביר או ברוך מרזל, מה שאף כלי תקשורת ימני לא יעלה בדעתו לעשות”
  איתמר בן גביר לא חבר בפאנל של ערוץ 20???

  1. יש לתקן: ישעיהו ליבוביץ לא קיבל פרס ישראל. בתקופתה של שולמית אלוני כשרת החינוך הוצע שמו, אך המחאה הייתה גדולה ומועמדותו הוסרה.

 38. כאשר מצטטים דברים מהתייחסותו של בן גוריון לשטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים, ניתן להבחין בשתי מגמות. האחת, רצון עז להרחיב ככל האפשר את גבולות הארץ במחיר נמוך ככל האפשר של מצטרפים ערביים. לכן בשלב ראשון ועקרונית, תמך ברעיון של סיפוח. לאחר המלחמה, הבחין כי הפלסטינים למדו לקח משלהם בעקבות מלחמת העצמאות ולא ברחו בהמוניהם כפי שקיווה. לכן, בחשיבה הפרגמטית, האופיינית לו, הבין בן גוריון שהפתרון יהיה בחלוקה מחדש והיפרדות מהפלסטינים.

  1. הם תחילו לברוח אלא שדיין החזירם “כי הם בני אדם ואנחנו בני אדם”. הוא חשב שהוא הבין רבות בערבים. מדינת חלם כל אחד עושה מה שהוא רוצה מבלי לשלם על כך והמדינה זורמת איתו.

 39. ללא ספק ארגון מסוכן ששם לעצמו מטרה ברורה ומתמקד בה – חיסול המדינה והתכווננות לכך,אבל איומיו על חייו של אביחי שורשן פעיל “האמת שלי” מוציאים ממש מן הדעת זהו שיא שאין לעבור עליו בשתיקה וחייבים לפעול מיידית בנחישות!

 40. כל הפעילות של הקרן החדשה בישראל יוצרת אסוציאציה עם “אישה טובה” עם חיוך רחב על פניה שמלטפת את ראשו של ילד וניתנת לו סוכריה עם רעל בפנים

 41. לא הקרן החדשה לישראל כי אם הקרן לישראל חדשה. המונח ישראל חדשה מקובל אצל הנוצרים. כיון שלשיטתם הקדוש ברוך הוא עזב את ישראל ועמו הוא מעתה הנוצרים. במונחים עדכניים הקרן לישרל חדשה רוצה שישראל לא תהיה יותר של היהודים. לכן חשוב ביותר היה חוק הלאום!!
  גם יש לדעת לתרגם התחביר באנגלית הינו שונה מאוד מזה של העברית ומיקום השם והתואר הם הפוכים לכן:
  The new Israel fund
  מקביל ל…
  הקרן לישראל חדשה
  זה דוקא קל ללמידה והגיע הזמן שכותבי המאמרים סוף סוף ילמדו. כיון שגם סדר המילים מתהפך ונוסף לכן כיון הכתיבה הפוך בין שתי השיטות הרי ביחד זה מתישר המונחים המקבילים בין השפות הם אחד מתחת לשני. הינה שוב:
  The new Israel fund
  הקרן לישראל חדשה