אמיר אוחנה על חקירת ביטן: “העיתוי לא מקרי, המשטרה פועלת בדרכים של מאפיה”

חבר הכנסת מהליכוד משוכנע כי ההשתלחות בדוד ביטן ובדוד אמסלם נובעת מגזענות: “יש אנשים שהמוצא מהווה אצלם פקטור, גם אני חווה זאת”

"המשטרה פועלת לסכל הצבעה דמוקרטית על חוק שהשוטרים לא אוהבים". אוחנה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אמון הציבור במשטרת ישראל מצוי זה שנים בהידרדרות מואצת, אך נראה כי ההחלטה לפתוח בחקירה גלויה נגד יו”ר הקואליציה, ח”כ דוד ביטן, מצליחה לשבור שיאים שליליים חדשים. ח”כ אמיר אוחנה (ליכוד) משוכנע כי חקירתו של ביטן, ששמע לראשונה על החקירה מהעיתונאי עמית סגל, מחזקת את החשד כי המשטרה הפכה לכלי שרת בידי גורמים פוליטיים.

“המשטרה פועלת בדרכים של מאפיה”, מצהיר אוחנה בראיון ל’מידה’. “צריך מידה גדולה של טיפשות או תמימות כדי להאמין שעיתוי החקירה של ביטן מקורו בצירוף מקרים. אחרי שנה של חקירה סמויה, פתאום דווקא היום, רגע לפני שחוק ההמלצות שביטן מוביל ושהמשטרה מתנגדת לו עולה להצבעה, נזכרו במשטרה להפוך את החקירה לגלויה”.

יש נחקרים נוספים בפרשה מלבד ביטן.

“אני לא נכנס למהות החקירה, אלא למועד שבו היא הפכה לגלויה ולרעש התקשורתי שהיא מייצרת דווקא היום, לפני ההצבעה. אני לא יודע אם מדובר בגורם פוליטי חיצוני או בגורמים בתוך המשטרה – בשורה התחתונה המשטרה פועלת או מופעלת כדי לסכל הצבעה דמוקרטית וחוקית בכנסת על חוק שהשוטרים לא אוהבים. זה צריך להדאיג כל אחד ששלטון החוק יקר לו, בין אם הוא תומך או מתנגד לחוק ההמלצות, מימין או משמאל”.

לדעתך המשטרה משרתת את האופוזיציה?

“יש כאן רצף אירועים בעייתי מאוד מבחינת המשטרה: היועץ הפוליטי של המפכ”ל שתוקף את ראש הממשלה והשרים, ההתבטאויות של בכירים במשטרה כלפי נבחרי ציבור נגד חוק ההמלצות, מכת ההדלפות מחקירות ראש הממשלה, והדיווחים על כך שגורמים במשטרה חשים ‘מעודדים’ מהפגנת השמאל אתמול בתל אביב. כל אלו מציירים תמונה מדאיגה ביותר. האופוזיציה מן הסתם רוצה להפיל את השלטון, אבל היא לא מצליחה דרך הקלפי. גם התקשורת לא אוהדת גדולה של הימין. אני תוהה אם כעת גם המשטרה הפכה להיות כלי שרת בידי אותם גורמים, כדי להגשים את שאיפותיהם להפלת שלטון הליכוד”.

המעצרים של שפי פז מהווים לדעתך המשך של אותה מדיניות?

“זו צביעות בלתי נסבלת, איפה ואיפה של אכיפת חוק. יותר מחמישים שבועות מפגינים אלדד יניב וחבריו ליד ביתו של היועמ”ש, אבל פתאום המשטרה מרשה לעצמה לדכא את חופש הביטוי של תושבי דרום ת”א כדי לשמור על ‘מרקם החיים’ של אסתר חיות. הרי חיות היא נשיאת בית המשפט שפסק באופן נחרץ כי הזכות להפגין עולה עשרות מונים על הזכות לשקט. אני תוהה מה השתנה. רק בגלל שההפגנות הן מול הבית של חיות היוצרות התהפכו ולא צריך לכבד את הפסיקה? אני מקווה מאוד שהמשטרה לא מחפשת לרצות את נשיאת העליון במקרה זה”.

“מה שאומרים על ביטן ואמסלם לא היו אומרים על לוין ואלקין”

החקירה נגד יו”ר הקואליציה מהווה המשך לרצף של אמירות מעליבות וכתבות שליליות נגד ביטן וח”כ דוד אמסלם, כולל מצד גורמי ימין. ההשתלחות נגד השניים הגיעה לשיאה בהפגנה בפתח-תקווה בשבוע שעבר, שבמהלכה הונף שלט המשווה בין שני הח”כים מהליכוד לקופים, לא פחות.

אוחנה משוכנע כי ההתקפות האישיות הבוטות אינן חפות מגזענות. “יש עדיין אנשים שהמוצא מהווה אצלם פקטור”, אומר אוחנה, ומספר כי חווה גזענות זו גם על בשרו. “כשאני רואה עיתונאי מסוים כותב על ה’מתלהמים’ בליכוד ומכליל ברשימה המכובדת את מירי רגב, ביטן, אמסלם ואוחנה, אני לא יכול שלא לתהות מדוע הוא בחר דווקא בארבעתנו. האם זה בגלל ההתנהגות שלנו, או דווקא כי שם המשפחה שלי אוחנה?”

בעיניך יש כאן גזענות סמויה?

“אצל חלק היא לא ממש סמויה. אנשים שמשתלחים בביטן ואמסלם לא היו מעזים לדבר באופן דומה כלפי יריב לוין או זאב אלקין, חבריי הטובים, שמתנגדים גם הם לשלטון המשפטנים ותומכים בחוק ההמלצות”.

יש גם אנשי ימין שיוצאים נגד ביטן ואמסלם וחוק ההמלצות.

“זכור לכולנו שהטהרנים למיניהם הם אלו שהובילו למפלת שלטון הליכוד ב-1992. בתמורה קיבלנו את אוסלו עם אוטובוסים מתפוצצים ומאות הרוגים ברחובות. עכשיו שוב האופוזיציה מנסה להפיל את הממשלה עם סיסמאות שקריות על ‘מושחתים נמאסתם’. חבל שיש גורמי ימין שמסייעים בידם. האזרח צריך להחליט מי הוא רוצה שיחזיק בהגה של המדינה המאוימת בעולם – בייחוד כשהאדמה רועדת והציר השיעי מתבצר על הגבול הצפוני”.

“האופוזיציה מתנגדת לחוק ההמלצות רק כי הוא טוב לביבי”

בכתבה שפורסמה ב’ישראל היום’ מראה עקיבא ביגמן כי במהלך השנים היה קיים קונצנזוס נרחב של תמיכה בחוק שיאסור על המשטרה להגיש המלצות על הגשת כתב אישום. בין שלל התומכים ניתן למצוא את מפכ”ל המשטרה ופרקליט המדינה הנוכחיים, שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, וסגן נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה פרופ’ מרדכי קרמניצר.

בשבועות האחרונים התהפכו היוצרות, וחלק מהתומכים האדוקים הפכו לפתע למתנגדים נחרצים וקולניים. “אומרים שחוק ההמלצות פרסונלי, אבל האמת היא שהדבר היחיד שפרסונלי כאן זה ההתנגדות לחוק”, אומר אוחנה. “האופוזיציה מתנגדת לחוק רק בגלל שהיא חושבת שהוא טוב לביבי. הם מסתמכים על זה שהמשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, ואז ינסו למנף את ההמלצה הזו כדי להפעיל מכבש לחצים שיתפטר. באופן אירוני הם מוכיחים בדיוק מה רע בנוהל הקיים, ולמה החוק הכרחי”.

לא היה עדיף לחכות עם העלאת החוק עד שיסתיימו החקירות של ראש הממשלה, ולו בשביל מראית עין?

“די לצביעות, להתחסדות ולטהרנות. אם החוק טוב, צריך לקדם אותו במהירות. לא אחכה שהחוק ייטיב עם כולם חוץ מביבי. זו הצעה מופרכת”.

למה לדעתך נתניהו הודיע היום שהחוק לא יחול על החקירות שבהן הוא מעורב?

“זו שאלה טובה. לצערי הרב, הלחץ הציבורי עשה את שלו. אני תומך בלב שלם בחוק המקורי והמלא. הייתי בעברי חוקר ועורך דין פלילי, ואין לי ספק שמדובר בחוק נכון וראוי שיחזק את הדמוקרטיה וישרת את אזרחי ישראל. למשטרה אין סמכות ואין הכשרה האם צריך להגיש כתב אישום נגד אדם מסוים. הם לא מעודכנים בפסיקות ובדיני הראיות. אם הם טועים והפרקליטות לא מגישה כתב אישום, אז החשוד יוצא נקי אמנם מבחינה משפטית אבל שמו כבר הוכתם מבחינה ציבורית. זה בדיוק מה שרוצים לעשות לראש הממשלה כעת, אבל כמו בפעמים קודמות גם הפעם הם ייכשלו”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

30 תגובות למאמר

 1. מדויק ורהוט. חשיפת הצביעות והזדון. מצער שאפילו באתר nrg v הימני כביכול לא ניתן להביא לידי בטוי תפיסת מציאות דומה

 2. כל הכבוד חכ אוחנה אתה פטריוט גדול
  הלוואי והיו עוד אנשים כמוך עים אומץ פוליטי

  1. אוחנה גם פטריוט גם חכם וחריף מאין כמותו וגם אמיץ ונחוש. לא אלמן ישראל. מחומר של מנהיגים הגיב:

   כשאני רואה אותו מגיב לשקרי השמאל אני רואה אישיות וכריזמה. יש בו את החומר שנחוץ למנהיג. הלוואי שיגיע לראשות הליכוד והממשלה יום בהיר.

 3. נו באמת – הפוסל במומו פוסל. צריך גם ביקורת עצמית וענייניות, ולא לרתום את העניין העדתי כשנהיה קצת לחוץ. ביטן ואמסלם מובילים בכוחניות וזריזות מופלאים חוק שמשרת גם את רוה”מ (וגם את ביטן?) – הלוואי וחוקים חשובים באמת היו זוכים לכזו תשומת לב.
  מספר הנפגעים הפונציאלים מהמצב הקיים הוא זניח (אם כי החוק בהחלט יכול להגן על מקרים ראויים), בוודאי בהשוואה לחוקים אחרים שלא נחקקים. כך שהבהילות הזו לחוקק חוק שמשרת אישית את רוה”מ נראית מלאכותית ולא עניינית כלל.
  רוצים לשמור על ראש הממשלה? בבקשה.
  שיעמוד בחקירה ויוכיח חפותו. פשוט.
  בדיוק כפי שנדרש מאולמרט ומשרון.

  1. הסגנון הגס והגידוף כלפי ביטן ואמסלם “רוטוולרים” מונע מגזענות. החוק לא נועד להציל את נתניהו הוא גם לא יכול להציל אותו. הוא נועד לפגוע בתרבות ההדלפות שהם חלק מסגנון מסע התעמולה הבולשביקי שמטרתו להנדס את דעת הקהל כאילו נתניהו מושחת, ואגב כך להפיל את נתניהו ואת שלטון הימין בכלל. אם היה חוק כזה בעבר היה נחסך מאתנו לשמוע השכם והערב וכאילו מדובר בחדשה החשובה ביותר המשטרה עומדת להמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו מחר, כעבור יומיים עוד פעם המשטרה תמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו על פרשת… כעבור כמה ימים ועדיין לא מתרחש כלום שוב המשטרה תמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו בפרשת….. וכך הלאה והלאה. אז זהו בא החוק ואומר, אין המלצות משטרה, שבין כך זה דבר מטומטם, הטרף נגזל מפיו של השמאל ומאז מתרחשת היסטריה של השמאל על הטרף שנשמט מפיהם

  2. גם אם אתה סתם סמולני, אתה לבטח יודע לזהות כל בדל גזענות והשפלה, של מיעוטים, של נשים, של זרים “פליטים”, של מזרחים ימנים, אופס סליחה כשמדובר במזרחי או בימני ראדאר הגזענות והאפליה פתאום נסגר/מקולקל/לא מגיב…אכן נאורות למופת…

 4. בחברת החשמל -העובדים מקבלים חשמל חינם. באל על – מקבלים טיסות. ובמשטרה – אפשר לפתוח בחקירה נגד מי שלא מוצא חן. אתם יודעים….מן זכויות כאלה שעובדים הצליחו להשיג לעצמם.

 5. ישראל בגלל השמאל ושיטותיו האפלות המלוכלכות והקומוניסטיות של רדיפה מקדם אותנו למלחמת אחים.

  המצב הוא שאי אפשר לנהל מדינה כך וזה מוביל לאובדנה.

 6. אני מעדות המזרח ונראה לי שאדון אוחנה מגזים .אין גבול לחוצפה להניף כל פעם את השד העדתי.

 7. כמובן שהיועץ המשפטי לממשלה כלל אינו בודק אפילו את חוקיות פעולה זו.
  על פי ההגדרה ובתפקידו הכפול של היועץ המשפטי לממשלה, הוא מייצג את האינטרס הציבורי בתחום המשפטי ובתחום החקיקתי. תפקידו להגן על אינטרס זה במידה וחקיקה כלשהיא מבקשת לפגוע בו. הטענה היא שסמכויותיו הנרחבות הן למען האזרחים. סמכויות אלו מעולם לא נדונו וגם לא הוגדרו בחוק. אלא תולדה של לחצים והשתלטות. כיון שכך לא העם ולא נציגיו העניקו לו סמכויותיו. היועץ המשפטי גם אינו נגיש במיוחד לאזרחים, עד לא מכבר משכנו לא פורסם ברבים, לאחר פניות פורסם, אך ללא דואר אלקטרוני נגיש לציבור. בולט העדר פיקוחו בתחום המהותי של מגע בין השלטון לאזרח – פיקוח על המשטרה, למרות שרשמית קיים לעניין זה משנה ליועץ. לאור הטענה כי למען האזרחים נועד פקוחו של היועץ המשפטי, כיצד הפכה להמשטרה לארגון פשע מפלצתי נגד האזרחים אשר איבדו כל תחושת בטחון?

  עד לא מכבר רוב האזרחים חשבו שהם חיים במדינה דמוקרטית בה לרשויות יחס הוגן כלפי האזרחים. המשטרה נתפשה כמי שעושה כדי להלחם בעברינות גם אם ללא הצלחה יתרה בשל חוסר השתדלות יתרה, ובכל זאת מטרתה לתפוס עברינים למטרת הגנה על האזרחים. אזרחים ברובם חשבו שבבואם אל המשטרה הם מגיעים אל החוק ולא ידעו שהם מגיעים אל אירגון פשע. גם לא ידעו שמטרת כל חקירה משטרתית היא להביא בשכל מחיר להרשעתו של נחקר בלא להתחשב אם ביצע או לא עברה כלשהי. האזרחים לא ידעו שהמשטרה שניתנו לה סמכויות רבות להפעלת שליטה על אנשים מנצלת סמכויותיה לפשיעה. אי לכך האזרחים ההגונים ביותר שחשבו שהמשטרה באמת ובתמים מחפשת עובדות אמיתיות, והיו חסרי מודעות לסכנה הנשקפת להם, שלא ידעו להתגונן מפני פשיעתה של המשטרה. אדם יכול להיות בזמן הלא נכון במקום הלא נכון להיות בסביבה שבה התבצעו עברה/פשע או בסביבה שבה אדם נחשד על ידי מישהו לפי סימנים או החלטה שלו, או אף במקום שבו עבריין עושה כדי להעליל, להטיל אשמה מסיבות שלו כגון נסיון סחיטה. “תודות” למשטרה הקורבן עלול להנזק מאוד אף חייו עלולים לההרס. כל האמצעים שנועדו להבטיח מהימנות משמשים למשטרה אמצעים לזיוף מראית עין ככזו. המשטרה נוהגת ככל העולה על רוחה, מתנכלת לאזרחים תמימים, טופלת עליהם האשמות שוא. מה שמענין את המשטרה הוא להראות כביכול השגים בעוד ששלום הציבור ולוחמה אמיתית בעברינות ובפשיעה אינם מעניינה. תמיד ישנה פשיעה חדשה וזה משמש לה כסות להטלתה אשמה באנשים הלא נכונים.הפרות חוק של המשטרה הם בתחומים מעצרי שוא מתוך כונה להטיל אימה לגרום לחשודים להודות. אי שמירה על זכויות הנחקר. למשל לנחקר תם שלא בצע עברה אי הודעה לו שהוא נחקר באזהרה. אי נתינה לנחקר להתבטא לחץ על נחקר לחתום בלא הקראה של מה שנכתב ובלא מתן אפשרות לקרא.

  ישנן שיטות חקירה אסורות כיון שאלו אינן עוזרות להגיע לאמת אלא מעוותות אותה. דוקא באלו משתמשת המשטרה כדי להגיע לתוצאות עליהן החליטה מראש, כדי להשיג כביכול “הודאות”. חוקרים מפריעים לנחקרים להעיד או אף לענות על שאלות, מייד בגסות מתפרצים לתוך דבריהם כאשר חשים שיש לנחקרים הסבר הגיוני. חוקרי משטרה מתשאלים מספיק כדי שיוכלו להשלים ולהחליף בנתונים משלהם המתאימים לבניית תיק, יהיה זה לפי ספור מראה לתלונה או לפי תרחיש שהגו. שואלים עם התניות עם קביעה מראש מה קרה, גם מפעילים שיטה של התעלמות מתיקון הנחקר וחזרה והתשה על הקביעת שהחליטו עליה ורישום כפי כקביעתם. משלימים את רישום העדות לבד כאילו מסכמים את הנאמר, אלא שחוקרים רושמים את רצונם ובאופן שיותיר רושם כאילו הנחקר אמר זאת.

 8. המשך היועץ המשפטי
  לדוגמא חוקר רוצה שהחשוד יאמר דבר מה הוא מנסה להשיג זאת על ידי שאלה מתנה אם לא קיבל את התשובה הרצויה הוא חוזר רבות על קביעתו ואם לא הלך הוא רושם זאת בסוף העדות בחלק השאלות כאילו שאל והנחקר ענה מרצונו בדיוק את התשובה הרצויה. כך יוצרים פסיפס בין עדות הנחקר לקביעותיהם ברמות שונות של השארה או שינוי ועיוות אמירות הנחקר. אלו יכולים להיות לא רק אמירות אלא כל דבר עדות, למשל גם ציורים שהנחקר מתבקש לצייר. גם כאן תחבולות שונות להשיג עדות מפלילה. למשל הגשת דף והחזקתו בדרך מסויימת המשרתת את מטרתם והוראה לנחקר לצייר מזוית מסויימת – הנחקר אינו יודע את הסיבה לכך ומציר אחר כך מתברר שהחוקר מחזיק את הדף ומסתיר בידו את הנייר בנקודה הכי חשובה כדי שהנחקר לא יוכל לצייר במדויק, או בקשה מהנחקר לתאר בטרם יציר כך החוקר יודע מה ברצונו לשנות, אחר כך חטיפת הדף מידיו וציור על ידי החוקר תוך שינויים כביכול קלים כשלמעשה הם מהותיים ביותר להתאמה לתרחיש המעוות.

  קימות שיטות לודא שהחשוד אכן מסר עדות מפלילה מתוך רצון וידיעה ולא כהסכמה מחלץ. לדוגמא שיחזור המעשה אלא שהמשטרה מתחכמת גם לזה, המשטרה כופה את אופי השיחזור על החשוד ועליו לחזור על הוראות המשטרה. מכאן שלשחזור אין כל ערך. קיים מסדר זיהוי החשוד, מציבים כמה אנשים דומים העונים לתאור ועל המתלונן או העד שראה את החשוד להצביע מיהו החשוד. התחכמות המשטרה היא בדרך שמציבים רק אדם אחד העונה לתאור, הוא האדם אותו ברצון המשטרה להפליל, והשאר אינם עונים כלל לתאור. כך המתלונן או העד יבחר בבחירת המשטרה. המשטרה אף מבקשת מהמעבדה לקשור חשודים לממצאים במקום לבקש בצורה אובייקטיבית לבדוק אותם, תמימות היא לחשוב שפרפסור היס פעל כפי שפעל על דעת עצמו ולא נענה לדרישות.

  המשטרה מתעללת ומטילה חיתתה על נחקרים. בין שיטות ה”חקירה” השתלחות הטחת האשמות בחשודים חקירות בצרחות אימים השפלות ואף מכות. במעצרים מניעת מזון וחמור מזה שתייה שינה כפיתה ממושכת ופגיעות גופםניות קשות ואף איומים ברצח. כמה אסירים ועצירים נמצאו מתים ולא ידוע כתוצאה ממשה. הכל כשר כדי לגרום לכך שאלו יתשו ויודו רק כדי שיעזבום. כלומר המשטרה מנהלת חקירות תוך שהיא פורעת כל חוק ומשבשת כל הליכים.

  רק חקירות פשעים חמורים מוקלטות, אך גם כאן המשטרה מוצאת דרכים להתחכם. האמצעים: הוצאת נחקר מחדר החקירות ו”חקירתו” או ליתר דיוק הוראה לנחקר מה עליו לומר מחוץ למקום ההקלטה, החזרתו למקום לאחר ההוראות. נוסף על כך המשטרה מקליטה באמצעים המאפשרים עריכה – מחיקה והקלטה מחודשת. גם מפרידה בין הקלטת קול לצילום וכך אפשר לערוך מחדש וליצר תרחיש חקירה שונה. ליועץ המשפטי אין כל השגות. האין זאת כי ועדת השופט אגרנט קבעה שהיועץ אחראי רק בפני בית המשפט וההליך נתון לשקול בית המשפט? בית המשפט יודע לחפות על כל פשע של המשטרה ולהרשיע חפים.

 9. כתבה חשובה. למה דווקא עכשיו לחקור את דוד ביטן על חובות לשוק האפור, מתן שוחד וקשרי עסקים עם איש מאפיה בכיר?
  אני בעד השהייה של כל חקירות המשטרה לכל אזרחי ישראל עד לחקיקת החוק החדש.

 10. כתבה חשובה. למה דווקא עכשיו לחקור את דוד ביטן על חובות לשוק האפור, מתן שוחד וקשרי עסקים עם איש מאפיה בכיר?
  אני בעד השהייה של כל חקירות המשטרה לכל אזרחי ישראל עד לחקיקת החוק החדש.

 11. מספיק כבר. מה זה עיתוי לא מוצלח? ביטן הוא יו”ר הקואליציה והדובר הלא רשמי של נתניהו. הוא כל הזמן בכותרות, וחוק ההמלצות הוא לא עקרוני יותר מתהליכים אחרים שהוא ביצע. אז לעולם לא יפרסמו?!

  דווקא המבקרים של המשטרה מעידים על עצמם – אף אחד לא טוען שביטן הוא “ללא רבב” או “בעל יושרה”. ההתנהלות שלו אינה הוגנת, והשמועות על המעורבות שלו עם עבריינים היו עוד בימי ראשל”צ.

  כמובן שהעובדות יוכיחו. אבל אם אדם בכיר בליכוד שייך אפילו במעט לעולם הפשע – זו ירידת מדריגה ובושה גדולה. אם שמיר בגין או ז’בוטינסקי היו בין החיים – היום הם היו חוטפים שבץ!

  זה לא ימין, זו מפא”י בריקבונה!

  1. לרמת הרקבון של מפא”י קשה מאד מאד להגיע והיה בכך קשר לסגנון השלטון הטוטליטרי של מפא”י. תרבות הפנקס האדום ולשכות העבודה. השוואה למפא”י הינה תעמולה נחותה ושקרית.

 12. צודק… גם בהייטק… במשרות מרצים… בתקשורת…ואצל החרדים… המצב זהה… הם מתנהגים בגזענות כמו ילד מוכה שהפך להורה מכה

 13. כן כי המשטרה חוקרת אתכם היא כמו מאפייה. מזל טוב ישראל! חצית את הדרך למחוזות שרוסיה,ונצואלה וקובה היו מתביישות לצעוד בהן. הממשלה מתעסקת בלהעביר חוקים כדאי להגן על ראש ממשלה שנחקר. איש הקש שמעביר חוקים אלו למען ראש הממשלה נעצר בעצמו בגלל קשרים עם ארגון פשע. ואז מגיעה ההתבכיינות שהממשלה היא ארגון פשע ו”גזענות”. הליכוד כולו הוא ארגון פשע. מתנהגים כמו גנגסטרים ומסתבר שגם עובדים איתם

 14. לקראת הדיון על חוק ההסדרה. זו הצעה לחוקק חוק המורכב משני סעיפים: 1. בביטול חוק מטענה מהותית (לא פרוצדורלית) חובה לדון בהרכב מורחב בלבד. 2. ביטול החוק לא יתרחש אלא בהסכמה מלאה. מי יתן שאי מי יקרא את התגובה הזו ויפעל על פיה/
  אחרי שכל כך הרבה אנשים טובים נשכבו על הגדר גם למען נתניהו, שזה למען הליכוד, שזה למען ארץ ישראל, נסיגה של נתניהו מתמיכה בחוק והסכמה להתפשר ולשנות אינה מוסרית. ביטן עובר גיהינום עכשיו ומתברר שלשווא! זה בלתי מוסרי

 15. זאת בדיחה או מה ? יש איזה 90 אחוז מהאוכלוסייה שמרוויחים פחות ומקושרים פחות ולכאורה יותר שומרי חוק. אני אמור לרחם עליו או משהו כזה ?

 16. צודק. בכל מילה. המלצות המשטרה יכולות להרוג בן אדם ולהביאו אפילו לידי התאבדות. יש אנשים שמרגישים שלמרות שהם חפים מפשע אינם יכולים להלחם נגד המערכת. צריך לזכור כי כתבי אישום שהתבררו כהאשמות שווא הוגשו נגד רפול נגד יעקב נאמן. ועוד. רק לפני כשבועיים הפרקליטות החליטה כי אין כל ראייה להעמד לדין רב שתלמידה אחת התלוננה כי אנס אותה. אבל בינתים האיש לא עבד שנה הוא ומשפחתו סבלו בגלל האשמת שווא זו. ויש וודאי אנשים שלמרות שהוכח כי אין שום ראיה חושבים כי הרב אשם.חפ

 17. המשטרה מתנהלת לצערי כמו השב”כ מול האוייבים שלנו. המפכ”ל אלשייך הפגוע, לא נבחר להיות ראש השב”כ אז הוא החליט להפוך את המשטרה לשב”כ – והנה הוא ראש השב”כ, הבעיה מר אלשייך אתם פועלים נגד בני עמכם ובכלל לא ביושר ובלי מחשבה תחילה.

 18. בולט מאד שהשמאל השתלט על הקצונה הבכירה של הצבא ושל המשטרה. שני מוקדי כוח רציניים.
  זאת בזמן שהימין, היפהפיה הנרדמת, ישנה שנת ישרים, עכשו היא רק מתחילה להתעורר מסירה את קורי השינה מעיניה, אך אבוי כל העמדות כבר תפוסות.
  ואצל השמאל שטח כבוש לא יוחזר. עיין ערך בית המשפט לדוגמא

 19. מהפכה שלטונית בישראל. הרס מחושב של הדמוקרטיה

  משולש הכוחות בו חברו יחדיו התקשורת, הפרינט ברובו, גם האלקטרונית, – ביהמ”ש העליון, והחלטותיו הבוטות, השרירותיות, – ואותם חלקים במערכת “עשיית הצדק”, האמונים על שמירת החוק בראשם המשטרה. החבירה הזו, המיוחדת לישראל, יצרה את הרקע, את התשתית, להפיכה שלטונית רבת עוצמה הדורסת את שאריות המשטר הדמוקרטי והיא מתממשת עכשיו, ברגע זה, לנגד עינינו.

  מרדכי ליפמן

  בישראל הולך ומתעצם היום, משולש כוחות הרסני, הדורס כעת, ביתר שאת מבעבר, את שאריות המשילות של ממשלות ישראל.
  ראשיתו של התהליך, עוד באמירתו המיתולוגית של אהרן ברק כי ‘הכל שפיט’ (2003). שנתנה אור ירוק, מסמא, להתפוררות המתמשכת של השלטון בישראל. תהליך הנעשה לא במחשכים אלא בריש גלי. לאור היום ובפרהסיה.
  שדידת המשילות נעשתה כביכול תחת דגלים מזוייפים של “שמירה על זכויות האדם”, נעשתה בשם הצדק. כביכול. צדק למי? למסתננים? לגנבי הגבולות מאפריקה? למשליכי סלעים ביהודים, בילדים? צדק להשתוללותם של מציירי פלקטים אנרכיסטיים (“נתניהו אשם עד שתוכח חפותו”), בפתח תקווה. ומנגד ביזת כוחו של הציבור הזקוק לחוק כמגן על זכויותיו, ורוצה אותו, כדי לשמור על כבודם של נחקרים ומניעת הרמיסה המתמשכת של זכויותיהם באשר הם, נוכח שטפון ההדלפות מחדרי החקירות.
  משולש הכוחות בו חברו יחדיו התקשורת, גם הפרינט ברובו, גם זו האלקטרונית, – ביהמ”ש העליון, על החלטותיו הבוטות, השרירותיות ומערכת “עשיית הצדק” ובמיוחד החלקים שבה האמונים על שמירת החוק בראשם המשטרה, החבירה הזו, המיוחדת לישראל, יצרה את הרקע, את התשתית, להפיכה שלטונית רבת עוצמה הדורסת את שאריות המשטר הדמוקרטי. אפילו מראית עיין של מודוס אופרנדי דמוקרטי, איננה מותירה הפיכה זו למשטר. כך יכלה המשטרה לצפצף על מראית עין של יושרה ציבורית ולעצור שוב, בפעם השניה, בעזות מצח בלתי שכיחה, את שפי פז, מנהיגת המחאה הציבורית בדרום תל אביב, ולפזר הפגנה של קשישות שם, תוך שהיא מודיעה כי: “המשטרה תאפשר את חופש המחאה אך תגלה אפס סובלנות למעשי אלימות (??) ופגיעה במרקם החיים התקין של האזרחים” וזאת מספר שבועות בלבד אחרי החלטה באותו עניין ממש, בדבר החופש… להפגין, כן אבל רק בפתח תקווה… נגד רה”מ, נגד היועמ”ש. שם זה מותר… “הזכות של תושבי השכונה ליהנות משקט היא לא זכות חוקתית שנמצאת בדרגה שאפילו מתקרבת לזכות חוקתית כמו הזכות להפגין וחופש הביטוי”… כהגדרתו של העליון.
  והנה המשטרה ברגל גסה, ובריש גלי, הפרה את הפס”ד הזה, כאשר פיזרה את ההפגנה ליד ביתה של חיות. המשטרה היא אשר ביזתה את האמור בפסק הדין של העליון עצמו. אבל למשטרה מותר, כי היא פועלת, ברמה האסטראטגית, ברוחו של העליון. יש הפגנה ויש הפגנה. לשמאל מותר ולימין אסור. נקודה.

 20. מדהים, שמונה שנים מתוקות בשלטון זה כל מה שצריך כדי להשכיח מבן אדם כמה זה לא סבבה לאתרג וכדי להפוך אותו למחבק אתרוגים נלהב בעצמו. בוז.

 21. טיעונים ותירוצים מן הגורן ומן היקב, כדי לשכנע את המשוכנעים שביטן צח כשלג. שום דבר לא קרה ואם קרה אז מה קרה? וכשהשופטים ירשיעו אותו, מה תגידו? שהם שמאלנים? כל דבר כשר בשביל להחזיק בשלטון את המסית הלאומי הנהנתן והמושחת, שמפליא לשקר לציבור? עוד לא שכחנו את ההמצאות על עמותות השמאל והאוטובוסים.

 22. אדם פתאטי שנשבה ברוח המאפיה של אנשי הימין העכשווים.
  פשוט עצוב!!