משפחת תמימי – שושלת של טרור ושנאה

הנערה שתקפה חיילים ומוצגת כעת כגיבורה עממית הנאבקת לחירות, היא למעשה תוצר נוסף של מכונת הסתה ותעמולה משומנת היטב

ילדת הפלא של התעמולה הערבית. עהד תמימי בצעירותה וכיום | צילום מסך, פלאש90

שני כתבי אישום הוגשו בשבוע שעבר נגד שתי בנות משפחת תמימי, שנעצרו לאחר שתועדו תוקפות חיילי צה”ל בכפר נבי סאלח: עהד בת ה-17 ובת דודתה נור (21), ביתו של ראש מועצת הכפר שבינתיים שוחררה ממעצר.

כולנו ראינו את התמונות הלא פשוטות לעיכול של חיילים העומדים חסרי אונים מול הבנות ומתאפקים כדי לא להיגרר לתגובה אלימה. זאת לא הפעם הראשונה שבה חיילי צה”ל נאלצים להתמודד עם סיטואציות כאלה, אשר קורות למעשה כמעט מדי יום.

כמעט כל אזרח ישראלי ששירת כלוחם, כולל כותבת שורות אלה, מכיר את ההתגרות הזו אל מול המצלמות, בניסיון להפריע לחיילים במילוי תפקידם. לרוב נשלחים אל המשימה ילדים וילדות במטרה לעורר בכל דרך אפשרית פרובוקציה, שאחר כך ניתן יהיה להשתמש בה כנשק תעמולתי נגד ישראל בתקשורת הבינלאומית.

הפלסטינים הפכו את ההתנהלות הזו לתעשיית שקרים משגשגת שזכתה לכינוי “פאליווד”, ובני משפחת תמימי הם בין הכוכבים הגדולים בתחום. המשפחה שמתגוררת בכפר נבי סאלח בדרום השומרון נמצאת בקשר ארוך שנים עם פעילים באירגוני שמאל קיצוני דוגמת ‘בצלם’, המתדרכים אותם כיצד לפעול ואף מציידים אותם במצלמות כדי לתעד את הפעילות.

עהד בת ה-17 (במקומות רבים היא נזכרת עדיין כבת 14 או 15 משום מה) הפכה בעקבות התקרית האחרונה לילדת הפלא של התעמולה הערבית, אך על אף גילה הצעיר הספיקה כבר לצבור רקורד מכובד בתחום הפרובוקציות המבוימות. היא פעילה מאוד ברשתות החברתיות וכבר לפני שש שנים תועדה בסרטון כשהיא מקללת את חיילי צה”ל ומנופפת לעבריהם באגרופים. בעקבות כך הוזמנה אחר כבוד לטורקיה, שם העניק לה הנשיא ארדואן אות כבוד. לפני שנתיים וחצי עלתה שוב לכותרות לאחר שצולמה תוקפת באופן פיזי חייל ביחד עם כמה מקרובות משפחתה.

אין ספק שהמראה של ילדה בלונדינית ותמימה מול קבוצת חיילים חמושים הוא נשק יעיל ביותר כחלק מהקרב הערבי נגד ישראל בזירה התקשורתית, ומצליח לפרוט היטב על מיתרי הרגש גם במדינות אירופה, שם הפכה כבר תמימי לסוג של סמל של מאבק לחופש. אך כאשר בוחנים את שורשיה של תמימי ואת ההיסטוריה המשפחתית שלה מתברר כי האמת היא הפוכה לחלוטין.

בשנת 1993 נסע תושב בית אל בשם חיים מזרחי לקנות ביצים בכפר סמוך לרמאללה, כפי שנהג לעשות במשך שנים. כאשר הגיע לחנות ארבו לו שני מחבלים שדקרו אותו ואז שרפו אותו למוות בתוך רכבו. שני המחבלים היו סעיד וניזאר תמימי, בני דודים של אביה של עהד באסם. הרוצח ניזאר תמימי התחתן עם אחלאם תמימי מהכפר נבי סאלח, שבשנת 2001 הסיעה את המחבל המתאבד שהתפוצץ במסעדת סבארו בירושלים ורצח 15 ישראלים, מתוכם שבעה ילדים. 140 בני אדם נוספים נפצעו בפיגוע. תמימי השתחררה במסגרת עסקת שליט וכיום חיה בירדן ומגישה תוכנית טלוויזיה בה היא משבחת מחבלים וקראת לבצע פיגועים.

קרובת משפחה מפורסמת נוספת היא מנאל תמימי, גיסתו של באסם, שחשבון הטוויטר שלה הוא אחד הפופולריים בעולם הערבי ובו היא משתפת שלל סרטונים אנטישמיים ומפיצה תעמולת טרור. גם האב באסם, שהורשע בעבר בארגון פעולות אלימות נגד חיילים, פעיל מאוד ביחד עם אשתו בהפצת תעמולה נגד ישראל והוא מוזמן מדי פעם להרצות בנושא באירופה ובארצות הברית.

כאשר בוחנים את העבר האפל של המשפחה, ניתן להבין כיצד הדור הצעיר של התמימים גדל להיות שטוף מוח ומלא בשנאה לישראל וממשיך את דרך הטרור והאלימות של הוריו, בסיוע רוח גבית של מסורת הצדקת הטרור של השמאל. בשבוע שעבר התראיינה בגלי צה”ל עורכת דינה של תמימי וחברת מפלגת מרצ, גבי לסקי, והסבירה שהסיפור של עהד והחיילים הוא הסיפור של “כובש ונכבש”.

לסקי היא גם ממייסדי ‘שלום עכשיו’, אחד מארגוני השמאל שמממנים ותומכים במשפחת תמימי, ומנסים כעת להציג אותה כילדה תמימה הנאבקת ב’כיבוש’, כאשר למעשה היא פשוט שלב חדש בשאיפה הערבית לייצר דה-לגיטימציה לישראל ולהביא לחיסולה תוך הסתה בלתי פוסקת נגד יהודים.

אז בפעם הבאה שאתם רואים עוד יצירת מופת מבית היוצר של משפחת תמימי הפקות, תזכרו את שושלת הטרור והשנאה שעל ברכיה גדלו הנערות האלו שהפכו לגיבורות בחברה הפלסטינית, ותבינו שוב מול איזה אויב אנחנו עומדים ומה הכוונות האמתיות שלו.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

19 תגובות למאמר

 1. ביבי יגן מפני האויבים
  עלינו הוא שומר מהרעים
  תצביעו מחל תקבלו נתניהו
  הוא יעשה טוב לנו

  1. רבין הורה לשבור ידיים ורגליים וחיילים צולמו ממלאים אחר הפקודה עם אבנים.

   אלו היו ימים…
   לא ימים של טרולים לא מתוחכמים כמוך

  2. ל’געגועים לרבין’ –
   הוא באמת טרול לא מתוחכם, שכוונותיו שקופות. אבל חייבים להעריך את ההתמדה האובססיבית שלו. במשך שבועות על גבי שבועות, אחרי כל מאמר שמפורסם באתר הזה, הוא צץ לו עם תגובותיו השנונות בעיני עצמו.
   מצד שני, יכול להיות שלא מדובר במישהו בעל מסירות חולנית למטרה, אלא פשוט בשכיר מקלדת שמרוויח את הצ’ק החודשי שלו, לך תדע…

  3. רבין יעשה שלום עם אויב נחוש
   שרצח יהודים לפני ה”כיבוש”
   תצביעו שמאל תקבלו שרץ
   בדמותה של מפלגת מר”צ

 2. בוא נרחיב קצת את היריעה:
  משפחת תמימי היא חמולה ענקית מאזור חברון שמונה עשרות אלפים. לאורך שנים רבות הם “הצטיינו” בשנאת יהודים וטרור. שמם של בני משפחה זו נקשר למעשי הזוועה בחברון בפרעות תרפ”ט. רבים מבני המשפחה הזו עסקו בעשורים האחרונים במעשי טרור מסוגים מגוונים. לא רק בטרור אלים הם עוסקים: השייח תייסיר תמימי, שהוא כיום ראש המועצה המוסלמית העליונה של הרש”פ, ידוע בדעותיו האנטישמיות, עד כדי כך שהרב פרומן ז”ל כינה אותו “מייצג הרוע בשלמותו”.
  בקיצור, התפוח הרקוב לא נפל הרחק מהעץ המורעל.

 3. צריך להבין את היצור הזה, שמכונה עהד תמימי. הקריירה שלה תסתיים בקרוב, כשכבר לא תהיה יותר ילדה ואפילו לא נערה, ולא תצליח לסחוט דמעות ולעורר רגשנות זולה אצל פתאים שמאמינים לכל דבר. היא פשוט מנסה לנצל את הנתונים הטבעיים שלה כל עוד אפשר, כדי לקבל כסף ופרסום, לפני שיגמר לה הסוס.

 4. על מה בעצם העימות בנבי צאלח? עוברת שם גדר הפרדה? מפקיעים שם אדמות?

 5. לשרוף את בית משפחת תמימי !!!לגרש את ההורים לעזה ! לכלוא את האם והבת, לא לוותר למישפחת תמימי הנבלות ! לגרש את השמאלנים מהכפר- ובעיקר את יונתן פולק, הישראלי ההזוי, שגורם פרובוקציות בכפר !!! רק ישראל חזקה תנצח !!!

 6. לא מבין את אלה שאומרים שהיא יפה. לי היא נראית כמו צועניה סרבית מלוכלכת

  1. למה אתה מעליב את הצוענים והסרבים המסכנים והחפים מפשע? מה הם עשו לך?
   תמימי הלא תמימה פשוט נראית כמו מה שהיא – ערביה סטנדרטית, רק בתוספת שיער בלונדיני. (אולי מחומצן? מי יודע?)

  2. אתה לא רחוק מהאמת. מקורה של חמולת תמימי בערב, משם התפשטו לכל אזור הלבנט. המראה הבהיר הוא תוצאה של התחתנות עם ‘בושנאק’, מוסלמים בוסנים שיובאו לכאן במאה ה-19 ע”י העותמנים.

 7. אז תכלס מה הטענה שלך? שיש לנערה קרובי משפחה שעוסקים בטרור ולכן היא צריכה להיענש יותר בחומרה מאחרים? שמאחר וקרובי משפחתה (כמה בדיוק? באיזו קרבה? מה אחוז הפעילים במשפחה?) רצחו, אז בעצם היא לא הכתה חייל, אלא רצחה אותו? שאסור להאמין לה כי היא ערביה?

  (אגב, האשמה בדרך של קרבה חלה גם על משפחת נתניהו? או שהם מוחרגים מהעניין? אני רק שואלת בגלל ההקלטות וכאלה, אתם יודעים).

  1. כשלוקים במחלת חוסר הבנת הנקרא עדיף לא להגיב בכזו נחרצות. היא לא מדברת על העונש או על אשמה עקב קרבה משפחתית. היא כותבת במדוייק מה המניעים שמשפיעים על בני המשפחה. ורד כבר מהענין של ביבי, זה נדוש ולא מקורי. חוץ מלהרשים את החברה שחושבים כמוך. שלא לדבר על החשיבות העצמית והיומרה שלך שאתה סכין בגב האומה.

 8. לא שכנעת אותי בכלום. לעם נכבש אין זכות להתקומם נגד העם הכובש בדרך לא אלימה? מאיפה השטויות האלו? יש הרבה כאלו שיגידו שגם מאבק אלים של הנכבש נגד הכובש הוא לגיטימי. אז מאבק לא אלים נגד כיבוש ואפרטהייד זה כשר למהדרין. אפילו הפרטים שחשפת לגבי משפחת לא גרמו לי לשנות את דעתי. אין ספק שהערבים לא רוצים אותנו כאן כמו שאתה לא רוצה אותם כאן. ההבדל הוא שאנחנו מדכאים אותם. האם היית מסכימה שמדינה אחרת תדכא אותך כך? לא היית מתקוממת וגם באלימות? כשהבריטים דיכאו אותנו לא פעלנו נגדם בדרכים לא אלימות אך גם באלימות. תפסיק לכבוש אותם ולדכא אותם והמוטיבציה שלהם לגרש אותך מפה תרד פלאים ואולי ביום מין הימים אף יהיה כן שלום. כן, זהו שקר מתועב של הימין להגיד שהפיגועים הם ממש לא קשורים אלינו ולמה שאנחנו עושים אלא רק לטבעו של הערבי הצרוב בו.

 9. הכתבה חושפת – מחבלים רוצחים ואינם נענשים, משוחררים אחר זמן קצר. נערה מתלוננת על ‘כבוש’ אבל מעזה להכות חיל. האם היתה מעזה לסטור לאיש אש”ף? מאשימים אותנו שאנו מדכאים , אז לפחות נרשה לחילים לסטור חזרה. שלא להזכיר כי בכל מדינה נורמלית, היה החיל מכה את התוקפת בקת הרובה.
  השמאלנים מתלוננים על כבוש. לפי השמאלנים לערבים הזכות לנסות להשמיד אותנו במלחמת השחרור, ונסות שוב להשמיד במלחמת ששת הימים. ואנו מניחים להם להוסיף לחיות בשלום בבתיהם, אבל אנו כובשים. טוב, ננהג בהתאם.
  אצל הערבים – כאשר אסד כובש את חלב הוא עושה טובה אם הוא מרשה לתושבים לברוח, בתנאי שהמורדים מרשים לתומכי אסד לברוח מכפר שכבשו המורדים. כאשר כבשו הערבים חלקים מארץ ישראל, לא נשאר ישראלי לגור שם. לא בירושלים ולא בגוש עציון . ולפני כן הם טבחו בבני עמנו בעזה ובחברון ובצפת ובירושלים.

 10. אשמת ממשלתנו אשר תחת שלטונה פועלים מחבלים כאלה בחפשיות. רוצחים אינם מוצאים להורג, מחבלים משוחררים אחר זמן קצר, אנו מרשים להזרים כספים למשפחות מחבלים.

 11. הבנתי.
  בגלל שיש במשפחה שלה גם רוצחים.
  צריך חהגיב באלימות על כל פרובוקציה.
  כך כולם ידעו שרק אלימות עובדת.
  והסכנה של הסדר תוסר מעל ראשנו.

 12. תמימי זה שבט שאמור להיות ממצרים או סעודיה.

  אבל, ממתי ערבים הם בלונדינים (או ג’ינג’ים)?
  הייתי אומר שהתמימי הלא תמימה הזו היא אירופאית ועובדת בשביל הרבה מאוד כסף, שמגיע מהאירופאים.
  והכי קטע עוד שראש שממשלה שלנו עודקורא לה “Fלסטינית” – כאילו שקיים לאום שכזה וכאילו שקיימת מילה כזו באיות שכזה…

  כשהאבסורד זועק לשמיים ואף אחד לא אומר מילה 🙁