‘הארץ’: עונש מאסר ליאיר נתניהו

הלהט לערוך משפט שדה על כל התבטאות פרטית של אדם עומד בסתירה לעקרונות הדמוקרטיה הבסיסיים ועלול להוות מדרון חלקלק מאוד

מקהלת צווחות היסטרית. יאיר נתניהו | פלאש90

מי שייקח לידיו את אחד מגיליונות ‘הארץ’ האחרונים או יכנס בטעות לאתר האינטרנט של העיתון, עלול לחשוב בטעות שהאירוע החשוב ביותר שהתרחש בשבוע האחרון בעולם היה פרסום של הקלטות של שיחה בין כמה צעירים מלפני שנתיים. החבר’ה החרוצים מרחוב שוקן הקדישו לכתבה ששודרה בחדשות 2 ובה הושמעו הקלטות של שיחות פרטיות בהן השתתף יאיר נתניהו כמות עמודים אינסופית, תקפו את הסיפור מכל הזוויות האפשריות והקפידו להזכיר לנו את השורש העברי הנשכח ז.נ.א על כל הטיותיו.

בתוך כל מקהלת הצווחות ההיסטריות הסתתר אתמול בין דפי העיתון טור דעה קצר וזועם מאת ד”ר אורית קמיר, בו היא טענה שיש להעמיד את יאיר נתניהו לדין בעבירה של הטרדה מינית בשל הדברים ה”מבזים והמשפילים” שאמר בפני חבריו על בת זוגתו בחלק מאותן השיחות.

על פי קמיר, יאיר נתניהו צריך להישלח לתקופה ארוכה בכלא בגלל הבריםהלא יפים שאמר: “הקלטת הלוהטת מכילה תיעוד לא רק של זנאות, ריקבון מוסרי ושחיתות מידות מכל סוג, אלא גם של הטרדה מינית פלילית לכל דבר ועניין… זוהי עבירה פלילית… וצריך מיד לפתוח תיק ולהעמיד לדין”.

ד”ר אורית קמיר, כותבת המאמר, היא אחת הנציגות המקומיות הבולטות של הפמיניזם המשפטי הרדיקלי, מעין גרסה ישראלית חיוורת של פרופ’ קתרין מקינון. קמיר עצמה היא בעלת עבר עשיר של אקטיביזם שמאלני וסכסוכי עבודה, אבל לא כאן העניין. אני לא מטיל ספק לרגע במומחיות שלה בתחומה, מה שהופך את דבריה להרבה יותר גרועים.

עומדת בפנינו מומחית למשפטים וטוענת ברצינות תהומית שיאיר נתניהו עבר עבירה פלילית של הטרדה מינית כאשר דיבר על בת זוגו לשעבר עם חברים. זה כשלעצמו כבר די מדהים אם זוכרים שקמיר הייתה מנסחת החוק למניעת הטרדה מינית, שלגביו היא משקרת עכשיו ועוד נוזפת בקוראים שלא מתמצאים בו מספיק.

לפי קמיר, יאיר נתניהו הדגים “ביזוי והשפלה של אדם ביחס למינו”, מה שלדידה מהווה עבירה לפי סעיף 3(5) לחוק. אלא שעיון קצר בחוק מגלה שהוא קצת יותר ספציפי מהגדרתה של קמיר: העבירה הנידונה מוגדרת כ”התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם” ולא כל התייחסות בעלמא, הגדרה ממנה קמיר מתעלמת ביודעין לחלוטין. מעט מביך עבור משפטנית בכירה אבל נניח, זה לא שאנו מצפים ליושרה מאקדמאים ישראליים ובוודאי שלא מעיתון ‘הארץ’.

פמינזם משפטי רדיקלי. ד”ר אורית קמיר | ויקיפדיה

אלא שזה לא העיקר. לא מדובר כאן בטעות ניסוחית בחוק או בשאלה של פרשנות. כל התפיסה מאחורי החוק למניעת הטרדה מינית היא  הפללה של אדם אחד מתנהג ישירות כלפי אדם אחר באופן מטריד. כעת באה מנסחת החוק בעצמה וטוענת בלי למצמץ שניתן “להטריד” צד שלישי, אפילו ללא שום קשר איתו, ושבחברה ליברלית שיחה פרטית בין חברים יכולה להוות בסיס לעבירה פלילית.

הטירוף של אנשי משפט שחודרים לפרטיות בצורה כל כך בוטה אמור להיות מובן מאליו, אך כל עוד אנשים כמו קמיר ממשיכים להפיץ אותו כנראה שיש צורך להזכיר: הספירה הפרטית (ובתוך כך פרטיות התקשורת בין פרטים) היא מאבני-היסוד של השיטה הדמוקרטית-ליברלית, כך שבאופן כללי שמירה על רגשות ותביעת עלבונות הם לא עניינה של המדינה ומערכת האכיפה הפלילית.

דיני העונשין לא אמורים ולא צריכים למנוע עלבון ולא מפלילים התנהגות דוחה, גסה, בוטה וגועלית ככל שתהיה, למעט במקרים של לשון הרע. ועוד לא התחלנו בכלל לדבר על העקרון הדמוקרטי הזניח של חופש הביטוי והדיון.

טרולים באקדמיה

טענה אומללה זו של קמיר ממחישה היטב את מצבם העגום של חלקים שלמים באקדמיה, וכנגזרת מכך גם בעיתונות ה”עילית” הניזונה מהם. בתחומים רבים התחכום האקדמי הפך להיות תחרות של “הטרלה” – מי יכול לומר את הדבר הכי מופרך, הכי מקומם, והכי סותר את השכל הישר.

ברוב המקרים מהלך לוגי פשוט או נתון בודד יבטלו טיעוני סרק כאלה, אבל בביצה האקדמית-תקשורתית הצבועה אין כיום אף אחד שמעז להצביע על המלך העירום. האם יעלה על הדעת מצב בו חוקר בתחום מסוים יחלוק באופן כה בוטה על האקסיומות הנפוצות בתחומו, כמו בטענה שיש לזרוק אדם לכלא בגלל שדיבר לא יפה על מישהו מאחורי הגב? בעולם רגיל אדם כזה לא היה מגיע בכלל לעסוק בתחום ובטח לא מקודם לתפקיד בכיר.

ולמען הסר ספק – אני נותן לקמיר ליהנות מהספק, ומעדיף להאמין שנשבתה ברוח הסביבה האקדמית בה היא פועלת. הרבה יותר מטריד לחשוב על האפשרות שהיא אכן מתכוונת לדברים שכתבה ומבחינתה באמת מקומו של אדם הוא מאחורי סורג ובריח בשל שיחה פרטית, במיטב המסורת האורווליאנית.

אין פלא אפוא שאחרי הצעות מבריקות כאלו כמו של קמיר, אנשי האקדמיה ונציגיהם עדיין ממשיכים להתפלא מהתדמית הנלעגת שיצרו לעצמם. זהו אכן הסיכון הגדול והתוצאה הישירה של אווירת ההפקר במעגלים האקדמיים הנחשבים בישראל – אמנם הנייר סובל הכול, אך בסופו יש כאלו שינסו להגיש אותו כהצעת חוק שתטיל עוד הגבלות על החיים שלכם.


עו”ד ג’וני גרין הוא מנהל פרויקטים בחברת היי-טק ישראלית בירושלים

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

59 תגובות למאמר

  1. יצא דביל מוחלט.
   בטח בתקופה שכל העיתונות היתה על הזנב של אבא ואמא שלו.

 1. שמעתי שבספר של פרופ’ מיכאל בר-זוהר מסופר על אחד שמעון פרס שביקר בעברו עם כמה ידידים במועדון חשפנות פריזאי. האם נכון הדבר? מישהו יודע באיזה ספר מדובר? תודה.

  1. בעת ועידת “סבר” ליד פריס ערב מלחמת קדש: “במאמץ להתפרק מהמת העצום של היומיים האחרונים יצאו בני החבורה כולם – פרס, דיין, נחמיה ארגוב ועוזריהם – להזין עיניהם במופע חשפנות במועדון לילה בפריס, בסבר נשאר בן גוריון לבדו”. מתוך: “בן גוריון – ביוגרפיה” – מיכאל בר זוהר, עמ’ 439

   ואם בשמעון פרס עסקינן, כדאי להיעזר גם במקור הבא:

   https://dc.fresh.co.il/Scoops/44300.html

  2. מועדוני החשפנות בפריז בשנות ה-50 היו לרוב בסגנון של קברט. מועדוני החשפנות של ישראל ב2017 הם משהו אחר לגמרי מקברט פריזאי בשנות ה-50.

  3. אבגדה מסביר לנו ש”מועדוני החשפנות בפריז בשנות ה-50 היו לרוב בסגנון של קברט. מועדוני החשפנות של ישראל ב2017 הם משהו אחר לגמרי מקברט פריזאי בשנות ה-50″. אז בואו נראה מה עשו פרס (איש סודו של נביא המוסר עמוס עוז) ודיין (האבא של הפמיניסטית הדגולה) כשהם לא בילו בקברטים של נשות צדקה בפריז:

   http://www.news1.co.il/showTalkBack.aspx?docId=170876&subjectId=1&talkBackId=915971

   https://www.facebook.com/Uvda.keshet/posts/1049552325117161

  4. שמעון פרס לפני 4,000 שנה הלך יחד עם מתושלח לרחב הזונה.
   בזכות שמעון פרס אנחנו יודעים שזה המקצוע העתיק בעולם.

  5. אולי פרס וארגוב הלכו להזין עיניהם. דיין לא הלך להזין את עיניו אלא את עינו …

 2. לפי ההגיון הזה שותפה לעיתון הארץ יצחק לאור צריך לקבל מאסר עולם עם עבודת פרך.

  1. בניגוד לחוסר הטעם,במקרה הטוב, בדברי נתניהו הצעיר הרי שנגד יצחק לאור יש עדויות על הטרדות אמיתיות ואפילו קשות. סרגל חוסר הטעם במקרה שלו דומה למילימטר בודד בקילומטר מדוד. האיש מוגן ע”י חבורת בזויים. עבודות בשירות לקהילה למשך שנתיים יספיקו. אין צורך בעבודת פרך.

 3. הערה קטנה: “ושבחברה ליברלית שיחה פרטית בין חברים יכולה להוות בסיס לעבירה פלילית” – ובכן, כן – אם בשיחה פרטית בין חברים מבקש האחד מהשני לרצוח מישהו, אז כן – יש כאן עבירה פלילית.
  מלבד זאת – צודק בכל מילה

  1. צודק. אמנם ברוב המקרים (וברוב המדינות הליברליות) שיחה בלבד לא יכולה להוות בסיס לעבירת ניסיון או קשירת קשר. לרוב נדרש מעשה או מהלך שמהווה התכוננות בפועל לביצוע העבירה. לכן שיחה פרטית בה מישהו אומר לחברו “אחי, בוא פשוט נהרוג את פלוני וזהו”, סביר להניח שזו לא עבירה. בקשה מפורשת לביצוע עבירה זה כמובן כבר עניין אחר (שידול), אבל ברור שזה לא המצב ברוב המקרים וגם במקרה הזה.

 4. וכרגיל מידה ממשיך להתדרדר . אז ד״ר קמיר כתבה טור דעה. שברור שאין כל עילה פלילית להעמיד את יאיר נתניהו או לתבוע אותו אבל מידה תתן יד לטור עלוב

  1. כעורכת דין בכירה משחררת לשלשת ורבאלית שכזו ועוד לגבי חוק שהיא מעורבת בניסוחו, חשוב שלפחות חלק מהעם (הרוב, האמת) לא יאכל את זה כדי שלא לקבל קלקול קיבה

  2. ברור לך שאין כל עילה להעמיד את יאיר נתניהו לדין? יפה מאוד. זה ברור גם לי, כמו לכל מי שלא נפרד לעד משפיותו ומחוש המידה שלו.
   הבעיה שלאורית קמיר זה כנראה לא כל כך ברור, ומסתבר שגם לא לעורך העיתון “המכובד”, שהעניק לה במה לפרסום הבליה.

 5. תמוה בעיני שהכותב החרוץ נחלץ להתעמת עם המגנים את יאיר הון. ונכון מזמן היה צריך להעיף את יצחק לאור. את השאלה תפנו לבני צ’יפר. היה

  1. לא, עד כמה שזה ודאי מעציב אותך, את השאלה צריך להפנות למעסיקו של יצחק לאור, הלוא הוא מיודענו הלא נכבד עמוס שוקן.

 6. כדוקטור גברת תמיר היתה צריכה להעמיד תזה ןהוכחה.
  הייתי מציע לה להחאנס ע”י ערבי(כךמשישלב את האלמנט הלאומני גזעני) ואז תכתוב את דבריה,
  האם זאת הטרדה, פגיעה מינית או התנגדות לגיטימית לכיבוש.
  מצד שני אני לא מאמיןמדגם ערבי היה אונס אותה

  1. באופן כללי חשיפה לאלימות קשה יכולה ללמד אנשים הרבה דברים שאנחנו רוצים שהם ילמדו. אני מכיר כמה אנשים שהיו הרבה פחות יהירים, הרבה יותר ענוים, אם היו כורתים להם יד בעודם בהכרה או אם היו מנסרים להם אוזן או מחדירים להם כל מיני דברים לכל מיני מקומות.

 7. פרסום פומבי של הקלטת סתר אמור להיות עבירה על החוק בחברה החולה והרכילאית שלנו.

 8. יש כאן ניצנים ראשונים מלבלבים שמבשרים את בוא שנת 1984.לא יאומן שאתמול הזהרתי את ילדי מכל סיטואציה שמרמזת על אפשרות של הקלטה. אולי יגיע היום שילדינו גם ילשינו עלינו -ההורים. האח הגדול כבר כאן.הרדיקליות הפוריטנית,ההשנאה,הרדיפה האובססיבית,שליחת אנשים לכלא ,התשלום עבור מידע,מחיקת ההיסטוריה וכתיבתה מחדש(קולמבוס,קולומבוס) והשיחדש -כלומר הפוליטקל קורקט,וכמובן -הפרדת האוכלוסיות-אחת של “בבונים”, והשנייה אליטה מסתגרת העוקבת אחר “פושעים” בקנאות ומאיידת אותם.אורית קמיר-רוצי לקרוא שוב את אורוול.

  1. והזנאות, והסרסרות, והזחיחות המבוסמת של בני מיליונרים שהוריהם מחזיקים במושכות המדינה, עלוקות על כספי ציבור – כל זה לא שווה התיחסות.
   סדום ועמורה.
   מי נכנס לכלא? ולמה הוא לא נכנס לכלא? זוהי השאלה.
   אולי תקראי שוב את אורוול?
   גם את עשרת הדיברות

  2. והזנאות, והסרסרות, והזחיחות המבוסמת של בני מיליונרים שהוריהם מחזיקים במושכות המדינה, עלוקות על כספי ציבור – כל זה לא שווה התיחסות.
   סדום ועמורה.
   מי נכנס לכלא? ולמה הוא לא נכנס לכלא? זוהי השאלה.
   אולי תקראי שוב את אורוול?
   גם את עשרת הדיברות

  3. אז להיגעל מן המחזה הזה על הרקבון בביתו של השליט (שעלול לדחוף למלחמה אוטוטו בה בנו התכשיט לא ישתתף) יחשב כ”רדיקליות פוריטנית”. זה יכול להיות כך רק בעיני המתבונן המתבהם.
   ובאמת מעניין – אחרי השלכת כל מיני כותרות אויר – על איזה ‘שכתוב הסטוריה’ מדובר?
   הלא תעשית השקרים, כולל הפחדת ילדי גן (טוב, את פוטין זה לא הצליח להפחיד) במה שאירן אירן עשתה ליהודים בפורים, מרוכזת ברח’ בלפור.

  4. ככה זה כשהסמולנים הבוגדנים נמצאים בשלטון!
   אילו היתה לנו ממשלה לאומית אז
   הילדים של ראש הממשלה היו מתנדבים באגודות צדקה,
   הבדואים היו מסייעים בהגנה על בסיסי צהל ובאיסוף חפצים שאבדו בשטחי האימונים,
   הפלשתינאים היו מקבלים בהכנעה ובקידה עמוקה את הכיבוש ואת המתנחבלים הצדיקים,
   התשקורת היתה עוסקת בצביעות הסמול ובבקורת על האמא של אהרן ברק ובתי המשפט האקטיביסטיים,
   לא היו מציגים הצגות עם עירום והיו שוללים תקציבים של תיאטרונים ואמנים סמולניים.

 9. השמר והשקט אל תירא ולבבך אל ירך מזנבות האודים העשנים האלה
  ואל תתיירא לא מן הצדקנים ולא מן הקשקשנים אלא מן הצבועים שעושים מעשה זמרי ודורשים שכר כפנחס

  1. עוד רגע גם תזדהה עם הרבנים שכתבו מכתב תמיכה בקצב כדי להביע את סלידתם מהתקשורת ובית המשפט. זה שניצלו את האמירת המחליאות של יאיר נתניהו בהגזמה כדי לנגח זה בכלל לא אומר שצריך להגן עליו! בדיוק כפי שההפגנות בפתח תקוןה או השימוש של התקשורת בשחיתותו של נתניהו כדי להפיל את הימין לא צריך לגרום לנו להיות איזה מין שמעון ריקלין ודומיו ולהגן על השחיתות הזו בחירוף נפש.

 10. היעדר תוצאות החיפוש לגבי הכותב והגדרתו כ”מנהל בחברת היי טק ישראלית בירושלים” ללא ציון שם החברה מעלה את החשד שמדובר בשם בדוי. זה כשלעצמו בסדר גמור, אבל מדוע לא לציין שהכותב מעוניין להישמר בעילום שם?
  ההסתרה מעלה את התהייה שמא הכותב האמיתי הוא אדם בעל קשר לנושא הנדון.

  1. יפה מאוד שאתה טורח לחפש מידע בסיסי (ואולי יותר מכך) על כל מי שמפרסם כאן מאמר. רק מעניין למה.
   אבל מה בקשר ‘לנושא הנדון’, כדבריך? זה עניין בכלל לא חשוב לדעתך? ואולי כל תגובתך היא פשוט ניסיון (לא) מתוחכם להסיח את הדעת ולהסיט את נושא הדיון?

  2. הי עדי. שמי יונתן והכינוי שלי הוא ג’וני, ממש לא שם בדוי. אני מודה שאני לא סלבריטאי ולכן לא יודע מה היה עולה בחיפוש גוגל אחריי. אני עובד בחברת מובילאיי אבל לא חושב שזה רלוונטי במיוחד ולכן לא ראיתי צורך לציין זאת. חוץ מזה מה זה “בעל קשר לנושא הדיון”? אם הייתי החבר הכי טוב של נתניהו, זה היה מעלה או מוריד משהו מהטיעון לעיל? די קונספירטיבי מצדך.

 11. 1. האם הגב’ קמיר כבר דאגה להעמדותו לדין של יצחק לאור שעשה הרבה יותר מסתם ניבולי פה ?
  2. האם הגב’ קמיר מתעניינת מה קורה עם משה איבגי ולמה הוא לא הועמד לדין עד היום ?
  3. האם הגב’ קמיר בודקת מה קורה עם גבי גזית ונתן זהבי (ולא באשמת ניבול פה) ?
  4. האם הגב’ קמיר דואגת גם לסבטלנה גורודצקי שעברה הטרדה מינית קשה ע”י מני נפתלי ?
  5. האם הגב’ קמיר מתכוננת להשמיע את קולה בעניין של הקצינה שהאשימה את ניצב רוני ריטמן בהטרדה ?
  6. האם הגב’ קמיר כבר סיימה לדאוג לסטודנטיות בהר הצופים המורדות בקביעות ע”י ערבים ?

  אני לא זוכר שהגב’ קמיר אמרה משהו על שישה (!!) ניצבי משטרה שהטרידו מינית שוטרות כפופות להם.
  משום מה נראה לי שהגב’ קמיר רואה הטרדות מיניות רק בעין הימנית שלה.

  1. לא, קמיר רואה הטרדות מיניות רק בעין השלישית. כלומר, היא רואה הטרדות דמיוניות. לטפל בהטרדות אמתיות אין לה כל כך חשק משום מה.

 12. עיתון הארץ אומנם שמאל מפחיד. אך הוא העיתון היחיד שמעביר מידע. חוקר. ונותן מגוון רחב של החיים במדינת תל אביב.

 13. אולי הגיע הזמן שיואב יצחק ישחרר את החומר המפליל על מעשיו המגונים של שוקן להזכיר לו את מה שהוא כבר שכח,על מה סחט אותו מוזס? ועל הקלטת הלוהטת שהתפרסמה בוואלה על מר שוקן ,שביקש צו איסור פרסום.

 14. בשמאל מנהלים מלחמה מלוכלכת שבראשה עומדים חבורה של משפטנים סוציופטים שפועלים ללא לאות להפלת נתניהו והחזרת שלטון השחיתות של מפאי שבו בני האצולה דה לה שמאטה שלטו בכל המדינה. בשפת השמאל קוראים לזה “דמוקרטיה”.

 15. בינתיים זה נתניהו שרוצה לאסור בחוק על הקלטה ללא רשות. אתר מידה התדרדר מאוד בחצי השנה האחרונה. כל המאמר הזה מבוסס על טענת קש ונודף ממנו ניחוח של נוכלות רטורית.

 16. “אבא שלי נתן לאבא שלך 20 מיליארד שקל ואתה לא יכול לתת לי 400 שקל” – אם לא הייתי גר בישראל בחיי שהייתי מתפוצץ מצחוק. אבל זה נשמע בעיקר מפחיד – הבן של נתניהו מתחנן ל-400 שקל ביום שישי בערב כדי שיוכל לשכב עם נרקומנית בחדר פרטי במועדון חשפנות.

 17. אם עונש מאסר ליאיר נתניהו, יש להוציאני להורג מול כיתת יורים. כי מה שהבחור הצעיר והחביב הזה הוקלט שעשה ואמר באותו ליל הילולים עם רעיו בני התשחורת הוא כאין וכאפס לעומת מה שאני עשיתי בגילו. ודי לחכימא ברמיזא.

  1. גם אתה היית בן פרזיט של ראש ממשלה מושחת ושרלטן והיית היועץ הראשי שלו לעניני הסתה וגם אתה רמזת על שיחוד של אביך ע”י הטייקון אבי חברך כדי לשנורר מחברך את זנאותך שלך ואם לא כך אז בדרך של סרסור חברה שלך לשעבר? גם אתה?

  2. הוא לא נהג שיכור. שמש דוגמא לדור צעיר ותוסס של בליני מדינת תל אביב.

  3. לאבי צרפתי, שוקן, עיתון הארץ וכתביו היו דורשים עונש מוות ליאיר אלא שעדיין אין עונש מוות במדינת ישראל ואף מדינת ישראל אינה דורשת עונש מוות למחבלים ערבים רוצחי יהודים הנתמכים בעדוד לרצוח יהודים על ידי העיתון הזה והסמול הישראלי.
   עכשיו אתה מביו למה.

  4. תמיס, ראש ממשלה מושחת?
   אני אומר לך מהו ראש ממשלה מושחת:
   1. ראש ממשלה שיורה בניצולי שואה באלטלנה ב”תותח הקדוש” ומקווה להרוג על הדרך את מנחם בגין לפי מה שבעצמו התרברב, הוא ראש ממשלה מושחת.
   2. ראש ממשלה המעביר את הסכמי אוסלו בעזרת תמיכתם של שני חברי כנסת, שגב וגולדפרב, אותם שיחד, הוא ראש ממשלה מושחת.
   3. ראש ממשלה שמביא רב מחבלים מתוניסיה הרחוקה אל לב הארץ עם עשרת אלפים קלגסים ומחמש אותם בנשק צה”לי, הוא ראש ממשלה מושחת.
   4. ראש ממשלה שנוכח לראשוני הפיגועים שאותו תנזים מיובא על ידו מבצע באזרחינו ולתעתועים שמתעתעים בו עם ה”דלת המסתובבת” ואינו מבטל את ההסכמים האסוניים שהביא עלינו, הוא ראש ממשלה מושחת.
   5. ראש ממשלה שרץ לוושינגטון ומאיץ בקונגרס לאפשר לנשיא לעכב את העברת השגרירות האמריקנית לירושלים בירתנו, הוא ראש ממשלה מושחת.
   6. ראש ממשלה שהבטיח לאסד האב ירידה מהגולן ומהחרמון לאמצע הכינרת תמורת שלום נבוב, הוא ראש ממשלה מושחת.
   7. ראש ממשלה שאחרי הירצחו הוריש לעם ישראל מרחץ דמים של 1,500 אזרחים רצוחים במלחמת אוסלו, מיזם הקטל בעם היהודי הגדול ביותר מאז השואה, הוא ראש ממשלה מושחת.

   יצחק רבין הוא ראש ממשלה מושחת, וזאת לשון המעטה. על פחות מזה הוציאו הצרפתים את לאוואל להורג. לאוואל פתח את שערי פריס בפני היטלר אחרי שהוורמאכט ניפץ את קו מזינו והביס את הצבא הצרפתי. רבין הזמין את ערפאת מקצה העולם אל גב ההר כי שני יודנראטים אפסים, שימעל’ה פרסקי ויוסל’ה ביילין, הובילו אותו באף.

   ושתי פרפראות לקינוח. שרה נתניהו היא מלאך ליד לאה רבין המכונה “ת’ה רויאל ביץ'” ויאיר לפחות הוא לא דבאע כמו הבן של רבין. הוללות בגיל צעיר היא לא פשע. דבאעיות היא כן.

 18. נו באמת.קמיר היא לא דוגמא לאקדמיה. קמיר היא לא דוגמא לשום דבר. בטח היא לא “משפטנית בכירה”, ראה למשל איזו דרגה יש לא באקדמיה למרות כל הוותיק ולמרות הרעש שהיא עושה.

 19. אנשים צריכים להבין שמטרה של פימיניזם לפחות בגל הונכחי זה להשפיל גברים. זהו. לא צדק לא יושרה. לא משפט. עריפת ראשים של גברים כפיצוי על חוסר שיוויון הטבעי שיש שלעולם לא ישתנה.
  וגלאון אמרה את זה במפורש בתשובה לגבר גרוש על הגיהנום שהוא עובר

 20. במדינה מתוקנת הייתה נפתחת חקירה בנושא הגז ויאיר היה מוזמן להעיד.

 21. לדעתי יאיר התנהג כסרסור , רצה לסדר את חברתו לשעבר לחבריו תמורת כסף. על סרסורות נכנסים לבית סוהר, אך אין מה לדאוג “אבא יסדר” , יחד עם חבריו בפרקליטות , במשטרה, הוא כבר ידאג שתוצאות החינוך שלו ימשיך להתנהל כמו אחרון הסרסורים…..

  1. לר. ראוי לשים לב להבדל בין פטפוטי שיכורים לבין מה שעושים בפועל.
   כמו שלמדנו מחכמינו: “בין אמר לעשה ת”ק פרסא”.
   מנגד, שמעון פרס דאג להוציא את בנו בלא כלום לאחר שהרג בשוגג חייל במהלך שירותו הצבאי ורשויות הצבא דאגו למסור להורי ההרוג גרסה מעורפלת לנסיבות האירוע כדי לכסות על כל העניין.
   אז התרבות המושחתת של “אבא יסדר” לא התחילה היום.
   זעקות השבר הנשמעות ממחנה הפוליטי המסוים מאוד על השחיתות הם בגדר זעקות הקוזק הנגזל.

 22. זה קשקוש ולא אחרת אין פשוט למסויימים במה לעסוק ומשעמם להם.הבחור עשה טעות 1.היה צריך לבקש אשור לצאת עם חברים ללא נהג ומאבטח.2.שלא התייעץ עם אבין.אבל כבר כמה אפשר לעסוק בזה.לעתיד אני מציע ברכב ראש הממשלה להתקין מחיצה באמצע שהנהג והמאבטחים לא ישמעו את ראש הממשלה.ממש מסוכן.

 23. שמאלנים רמאים ונוכלים וטהרנים מגעילים. הדוקטורית הזו מזכירה לי את הספט העליון ממשחקי הכס. להקיא הגיב:

  איזה פרצוף מרושע יש לאשה הזו. אופייני למבט של שמאלנים מבחילים שכל מהותם טהרנות שיקרית ורמאית ונכלולית.

 24. ג’וני, עזוב את הדקדוקים המשפטיים – גם את אלו של קמיר וגם אלו שלך. “הקלטת הלוהטת מכילה תיעוד לא רק של זנאות, ריקבון מוסרי ושחיתות מידות” – נראה לי משפט מדויק לגמרי, ועל זה היית צריך לכתוב, כי לא שזה לא מתאים למוסר היהודי, אל זה רחוק מלהתאים למוסר הביתרי ז’בוטינסקאי שהיאיר אמור היה להיות מחונך על ברכיו. להלן עוד נושא חשוב שהיית צריך לכתוב עליו: מה הגועל נפש הזה של התפוח יאיר מלמד על העץ שהנץ אותו, קרי המילייה המשפחתי והפוליטי המידי המקיף את יאיר נתניהו, ומה הוא עשוי ללמד על הפירות הבאושים של המטע כולו, כלומר על התוצרים של אותה שכבה מאוד מסוימת של אליטה שבה ההון והכוח הפוליטי הם שניים שחוברו להם יחדיו מזה שנים רבות מדי?