להביא לדין את מרצחי חמאס כפי שדנו את הנאצים

הגיעה העת לתקן את החוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם כך שיחול על הפשעים שביצע חמאס בעוטף עזה

צילום מסך מתוך הרשתות החברתיות

ביום שבת, 7 באוקטובר 2023, חג תורה, התעוררנו למציאות מזוויעה. מאות מחבלים מרצועת עזה הסתערו לעבר שטח ישראל וטבחו מאות אזרחים חפים מפשע. בדיעבד נודע כי ארגוני הטרור תכננו את המתקפה הרצחנית באופן מדוקדק, כיצד יחטפו וירצחו אזרחים רבים ככל האפשר.

כולנו היינו עדים לסרטונים ותמונות, כיצד מבוצע טבח בבני עמנו, לצד זוועות של התעללות בחטופים, מעשי אונס, שריפת אנשים חיים ועריפת ראשים. המרצחים האיומים ביצעו את מעשיהם הנתעבים גם בילדים, תינוקות, זקנים וקשישים – העיקר לפגוע ביהודים. מעשים מחרידים כלפי כל אדם ואין זה משנה אם מדובר באזרחים תמימים או חיילים.

למרבה הצער, אנחנו עם למוד ניסיון כאוב. אחת מהמטרות בהקמת מדינת ישראל הייתה להעניק בית לעם היהודי לאחר השואה, ולרדוף את הנאצים ועוזריהם.

לצורך הבאת הנאצים לדין, חוקק ב-1950 החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם. החוק הזה היה שונה ומיוחד בשני אופנים: הראשון, הוא קובע עונש מוות לכל אדם שביצע פשע מלחמה או פשע נגד האנושות ביהודים בתקופת השלטון הנאצי ומלחמת העולם השנייה; השני, הוא קובע ענישה למפרע – קרי, הטלת איסור פלילי וקביעת עונש בצידו, גם למעשים שבוצעו בעבר.

בשנים האחרונות אנו עדים לקולות רבים לעשות שימוש בעונש מוות לטרוריסטים. עד כה, למעט דברי רהב של פוליטיקאים רבים, הדבר לא קודם (לטעמנו בצדק). כל מעשי רצח, ופשעים לאומניים בכלל, הם נוראים וראויים לכל גינוי אפשרי. אך המעשים שבוצעו בעוטף עזה הם קיצוניים עשרות מונים על כל מעשי הטרור האחרים שבוצעו כלפי עמנו.

אם נתבונן על המעשים שביצעו הנאצים לעומת מעשי ארגוני הטרור בשבת השחורה, ניתן לראות שאין ממש שוני בין המעשים, פרט להיקפם – השנאה היא אותה שנאה; האכזריות היא אותה אכזריות.

בהקשר הזה, היסודות שעומדים בבסיס החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם זהים לחלוטין – הבאה לדין והוצאה להורג של כל מי שביצע פשעים נגד האנושות ופשעי מלחמה כלפי יהודים רק בשל היותם יהודים.

לא תוכל להיות מחלוקת על עצם היות המעשים פשעים נגד האנושות – עתה רק נותר לעגן חוקית את הבאתם לדין לפי החוק המתאים ביותר.


עומר בללי ושלי לוי הם עורכי דין, מומחים למשפט פלילי

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

16 תגובות למאמר

 1. עד לשבת שמיני עצרת תשפ"ד חשבתי גם אני שמחבל מוסלמי צריך להיות מטופל משפטית. מחבל מוסלמי צריך לקבל את העונשים החמורים ביותר, אבל לפי המשפט ולא לפי דעת הרחוב.
  מאז שבת שמיני עצרת תשפ"ד, אני לא מעוניין לבזבז זמן ולתת ליצורים הלא-אנושיים הללו ליהנות מהקרקס המשפטי. לא מעניין אותי לשפוט אותם, מעניין אותי למנוע מהם ומחבריהם לפגוע ביהודים. ואם זה לא לפי החוק, שיבואו עורכי הדין ויסבירו את משנתם למחבלי החמאס במקומותיהם של מחבלי החמאס בעזה.
  אבל שוב משפטנים מדברים בשפה של תחום המומחיות שלהם, בזמן שמחבלי החמאס ושאר חבריהם המוסלמים מדברים בשפה של האיסלם.
  מחבלי החמאס אינם עבריינים.
  לקרוא למחבלי החמאס נאצים זה להעליב ולהשפיל את הנאצים ימ"ש.
  האידאולוגיה הנאצית קוראת להשמדת יהודים באשר הם. האידאולוגיה הזו אסרה על יחסי מין עם יהודיות, הרס נכסיהם של היהודים, ולמטרת ביצוע האידאולוגיה הנאצים כפו אותה על החוק.
  האידאולוגיה המוסלמית קוראת להשמדת כל יהודי באשר הוא, אונס ולקיחת נשותיהם כשפחות מין (כמו שדאע"ש עשו ליזידים), הרס מוחלט של נכסי היהודים, וכל זה תחת חוקי האיסלם.
  הנאצים היו והינם בני אדם, חולי נפש עם אידאולוגיה רצחנית וחולנית. מחבלי החמאס אינם בני אדם.
  מי שטוען שבני אדם מסוגלים לעשות את מה שמחבלי החמאס ועוזריהם מרצועת עזה עשו בשבת שמיני עצרת, טוען שהוא עצמו, בן אדם, מסוגל לעשות מעשים כאלו. חסרות לו רק המוטיבציה וההזדמנות.

  צמד הכותבים מזכירים לי את הקונספציה של מערכת הביטחון ומוסדות השלטון בישראל. אם רק נקים מערכות אלקטרוניות דיגיטליות עם "לוחמת" סייבר בדארקנט, נוכל למנוע מהחמאס לפגוע בנו ולגרום לו להבין שיותר כדאי לו לעשות איתנו "שלום".
  רק שאז פלשו כ-2000 מחבלים, עם ציוד מכני, עם טויוטות עם מקלעים כבדים, ואנחנו נשארנו עם כל האלקטרוניקה והדיגיטל וכ-1500 נרצחים, כ-3000 פצועים, יותר מ-200 חטופים, ועוד כמה מאות נעדרים.
  מתי תשכילו להבין שהחשיבה שלנו, ישראלים חפצי חיים, עקומה ולא מתאימה לעולם הזה?
  מתי תשכילו להבין שהעיסוק במשפט מתאים אך ורק במצבים שבהם אין סיכון בטחוני לאנשים תמימים?
  מתי תשכילו להבין שהשפה שלכם, שפת ההגיון והאינטרסים, אינה מעניינת את המחבלים, חמאס ושאר האידאולוגיות המוסלמיות, חוץ מאשר כאמצעי לגילוי נקודות התורפה שלכם ואז לפגוע בכם?

  1. החמאס הם נאצים. נקודה.
   וכך יש להתייחס אליהם.
   הנאצים היו תת-אדם, וכך החמאס.

  2. הנאצים וגם החמאס, הם בני אדם. יצורי אנוש. אני יודעת שקשה לחשוב כך, אך זו האמת.
   כל המפלצות הן אנושיות. אין דרך לברוח מזה בני אדם הם יצורים נתעבים. לא כולם, אך ככה זה בני אדם משחר האנושות.

  3. אני קורא את תגובותייך באתר זה, וגיליתי אדם שחושב נכון.
   עם זאת, אינני מסכים איתך שמחבלי החמאס הם בני אדם.
   אמנם חיצונית הם נראים ומתנהגים (לא תמיד) כבני אדם, אולם כשמופיע מולם יהודי, מיד נעקר מגופם אותו חלק רוחני/נפשי שמקשר אותם למשפחת בני האדם.
   אגדיר את זה יותר מדויק. כפי שלגבר יהודי יש עורלה (שהיא בעצם תוספת שמקורה בטומאה) שאותה צריך להסיר באמצעות ברית מילה, כך, להבדיל מליארד מליארדי הבדלות, ובאופן הפוך, יש לנאצים ומחבלי החמאס תוספת רוחנית/נפשית המלוה אותם כל עוד אין יהודי מולם, ובעצם מאפשרת להם להיות מוגדרים (בטעות) כבני אדם. לכשמופיע מולם יהודי, התוספת הזו, שאינה קבועה, מסתלקת מהם ומותירה אחריה רק גוף גשמי בצורה של בן אדם. לכן ברגע שנאצי או מחבל חמאס פוגע ביהודי, הרי שהפוגע ממילא אינו בן אדם. לכן, לפחות עפ"י מערכת החוקים כיום, אין אפשרות להביאו לדין

  4. תתפלא אבל החוק דואג להתייחס גם לחיות ולהגן על זכויותיהם.

  5. באמת?
   האם תוכל להביא לכאן ציטוט של החוק, כל חוק שהוא, המתייחס לזכויותיהם של ג'וקים, או יתושים, או נמלים, או אפילו חיידקים?
   האם תוכל להציג איזושהי פעולה של אדם כלשהו, נגד מי שפגע בג'וקים או יתושים?
   האם תוכל להביא אסתמכתה להפגנה שנערכה מול טיפת חלב בדרישה להפסיק את הפגיעה בזכויותיהם של החיידקים לשגשג בגופם של תינוקות בני אנוש?
   יש חוקים המתייחסים לזכויותיהם של יצורים תבוניים, אולם חוקים אלו לא מתייחסים ליצורים שאין בהם תבונה, וכל קיומם הוא נזק לאנושות.

 2. העמדה למשפט של אלפי מחבליSS תעלה הון עתק לישראל ועדיף לחסלם מייד.
  משפט בשביל מה?
  "יראו וייראו"?
  שטויות!

  אלה צריכים למות ביסורים קשים אבל עם מדיניות רופסת מול בני השטן ותג מחיר (ששולם בעבר) עבור מחבלי SS, עדיף שיחוסלו בשטח.

 3. מה שנעשה עם המחבלים זה (יחסית) זניח. מה שיותר מדאיג אותי זה מה נעשה עם עזה ומה לחש סבא ביידן לביבי באוזן שהיה חשוב מספיק בשביל להגיע עד לפה? סיוע ו-40 מיליארד דולר תמורת מדינה פלסטינית לפני הבחירות בארה"ב בנובמבר הבא?
  הרי הם מאז ומתמיד דוחפים לשם בכל הכח והאגף הדמוקרטי הרדיקלי והאנטי ציוני לא שלח את הסנילי לפה כדי באמת לעזור לנו, נכון? וכבר היום שמעתי שבכירים אמרו לראש ממשלת אנגליה שהאופציה הכי טובה היא להעביר את השליטה ברצועה לאבו מאזן ושאנחנו לא מתכוונים להשתקע שם.
  באיזשהוא מקום אני רוצה להאמין שזה בולשיט אבל עושה רושם שכבר 20 שנה (לפחות) כל החלטה של ראשי המערכת הצבאית רק מובילה אותנו להתאבדות מדינית וצבאית, אז אני לא אתפלא. הרי מדינה פלסטינית תהיה פי 100 יותר מסוכנת מכל מה שהיה עד כה בעזה. הרשות הפלסטינית (החברה הטובה של השמאל וכמובן דוגמא לדו קיום) מסיתה לרצח ישראלים, מלמדת ילדים להרוג יהודים במחנות הקיץ (וגם בבתי הספר) ומעודדת טרור בכל דרך אפשרית. לתת להם מדינה זה לקבל עוד לבנון במרכז הארץ, לאבד את חופש הפעולה שהיה לצבא בגדה ועוד להוסיף לתוך זה שליטה שלהם בעזה. וזה בלי האופציה המאד מאד סבירה שיום אחרי שהמדינה שלהם תקום ישתלט עליה ארגון טרור איראני או יפעל מתוכה בלא הפרעה (שוב, ראה ערך לבנון).
  הרי אחרי המלחמה הממשלה כנראה תיפול ותקום במקומה ממשלת שמאל בהנהגת גנץ "הממלכתי", שהוא ואייזנקוט בעצמם אחראים על חלק לא קטן מהמחדל הזה, שגם לפני שנה וחצי ניסתה להקים פה מדינה פלסטינית שבינתיים נבנית לאט לאט בלי שום התערבות של המנהל האזרחי שהורס רק פחונים של מתיישבים ולא וילות של הפלסטינים.
  הסיבה היחידה שהחיזבאללה לא פתח בזירה צפונית ביחד עם איראן, אליה היו מצטרפים גם הרשות הפלסטינית וגם ערביי ישראל וגם המליציות בסוריה, עיראק ותימן, היא שעוד אין להם את המטרייה האווירית של איראן. תחשבו מה יקרה אם הרשות תקבל מדינה ואת השליטה בעזה בזמן שכל החזיתות האלו נפתחות עלינו בו זמנית.

  אשמח להתבדות אם מישהו כאן חושב אחרת.

  1. לצערי, אני חושבת כמוך. כל הצרות בישראל באשמת האמריקאים. זה כבר היה יכול להסתיים לפני שנים, אבל לא טוב לארהב כשיש כאן שקט.
   רצונם היה ונשאר השמדת ישראל. הם הרי יודעים היטב שלא נוכל להתקיים לצד מדינה פלסטינית.
   ובקשר למחבלים, שום משפט. כדור בראש.

 4. הלוואי.
  לצערי, תיקון חוקי מתבקש זה לא נראה כתרחיש ריאלי במדינת ישראל של היום.

 5. אין צורך, השב"כ הקים יחידה בשם ניל"י שתפקידה לחסל את כל משתתפי הטבח, בדומה להחלטה שקבלה גולדה ובוצעה על ידי המוסד לחיסול רוצחי הספורטאים במינכן.
  שהשם יצליח דרכם מהרה.

 6. רשמת: "המעשים שבוצעו בעוטף עזה הם קיצוניים עשרות מונים על כל מעשי הטרור האחרים שבוצעו כלפי עמנו"
  זה ממש לא נכון. ע"ע רצח משפחת פוגל

 7. פרס ניסה למנוע את הפצצת הכור בעיראק. בחסות של הנשיא פרס, אשכנזי ראש המוסד החבר של גפרי אפשטיין כולם הראו שאפשר לא להישמע לראש הממשלה ולא להיענש. החזון שלו הוא אחיו התאום של חזון "בלי בג"ץ ובלי בצלם" של רבין * במקום מדינה פלסטינית שוחרת שלום קיבלנו שתי מדינות טרור, האחת "מתונה" שבה סתם מוציאים להורג משתפי פעולה עם ישראל והאחרת חמאסטן. מי אשם ומי אחראי. מי פיקד על צהל עד שחיילים התחילו לפעול במשך שעות שבהם האויב רצח, אנס, אפה תינוקות, ערף ראשים.. כמו שלא יודעים מי רצח את רבין כך לא נדע מה היה בשמחת תורה. בשניהם עקבותיו של פרס נמצאים וצועקים לשמיים

 8. מי דן את הנאצים, עוד אחד השקרים הגדולים, בתחילת המדינה נמלטו הרבה נאצים דווקא אל ישראל שבה לא היה חוק נגד הנאצים (ויש אומרים שרבים מהם נשארו כאן והיום אנו אוכלים מרורות מצאצאיהם) ולאחר מכן העמידו רק נאצי אחד לדין באופן סמלי כדי להגיד עשינו דין בנאצים, כשיכלו להעמיד לדין לפחות מאות, מה שכן הקפידו לסלוח לנאצים בלי לשאול רשות את הקורבנות כמובן תמורת אתנן שמן שבה בנו את הכלכלה תוך שליטה בה לטובת המקורבים וחברי המפלגה, ואם כבר הביאו עוזר לנאצים כדמניוק בית המשפט שחרר אותו הגם היה וואכמן בתרוץ שהיה במחנה אחר ולא זה שעליו נתבע,
  המדינה בנושא עשתה בצורה מיטבית הרצחת וגם ירשת.