צרפת בעיניים עצומות לרווחה

צרפת הממסדית עוצמת עיניים מתוך תקווה והדחקה. כך מתהדקים תכריכי הפוליטיקלי קורקט ומכסים על האימה מפני דת רצחנית ומפגרת.

מספיק לבדוק את דפוסי ההצבעה בצרפת כדי להבין מדוע המלה “אסלאם” לא הוזכרה בתקשורת בימים האחרונים • מי שנמנע היום מפרסום הקריקטורות של מוחמד אינו עושה זאת מתוך כבוד לאחר, אלא מפחד • צרפת הממסדית, זו של הולנד הסוציאליסט, עוצמת עיניים מתוך תקווה והדחקה • כך מתהדקים תכריכי הפוליטיקלי קורקט ומכסים על האימה מפני דת רצחנית ומפגרת

הרב תרבותיות תכסה הכל; מוסלמים במגדל אייפל. צילום: jay-chilli CC BY-NC-ND 2.0 דרך FLICKR
הרב תרבותיות תכסה הכל; מוסלמים במגדל אייפל. צילום: jay-chilli CC BY-NC-ND 2.0 דרך FLICKR

מיד לאחר היוודע תוצאות הטבח במרכול הכשר בפריז נשא נשיא צרפת פרנסואה הולנד נאום בפני העם הצרפתי והבהיר כי מדובר היה ב”התקפה אנטישמית” אולם הדגיש: “לפנאטים אין כל קשר לאסלאם או לכל דת אחרת”. נכון, זה לא בגלל האסלאם, זה בגלל האלפקות. והנה, בעוד העולם עסוק בחדשות הנוראיות שהגיעו מפריז, הופיעו דיווח צנוע כי ארגון האסלאמיסטי בוקו חראם רצח לפחות 2000 בני אדם במדינת המחוז בורנו בצפון ניגריה. רוב הקורבנות היו ילדים, נשים ומבוגרים שלא הספיקו להימלט עם כניסת המורדים. נערות רבות נחטפו למטרות עבדות מינית. כשיאנסו אותן על-פי כללי השריעה אפשר יהיה לנחם אותן במילים היפות של פרנסואה הולנד: “לפנאטים אין כל קשר לאסלאם או לכל דת אחרת”.

באותה שעה שהולנד נאם, הורו כוחות הביטחון הצרפתים ליהודי פריז לסגור את חנויותיהם ולהימנע מלהגיע לבתי הכנסת ומוסדות החינוך היהודיים. בית הכנסת המרכזי בפריז נסגר לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה. כך עושים כשאין רצון או יכולת להתמודד עם האמת הרצחנית. הרפיסות, הכניעות והתקינות הפוליטית מסרסות את יכולת הפעולה של המערב. במקום לפשוט עם כוחות גדולים על המסגדים והמדרסות באקס-טריטוריות של העיר בהם גידלו, חינכו והסיתו את חלאות המין האנושי שביצעו את הפיגועים, סוגרים את היהודים בבתים.

בצרפת, יש כאלף אזורי “אין חוק”. שכונות ופרברים בפאתי הערים הגדולות אליהן משטרת צרפת אינה מעזה להיכנס. צרפת הממסדית, ודאי זו של הולנד הסוציאליסט (מעל תשעים אחוז מהמוסלמים בצרפת הצביעו עבורו), עוצמת עיניים מתוך תקווה והדחקה שהעתיד המאיים יעלם. בדיווחים בעיתונים בצרפת מיד לאחר הטבח במשרדי ‘שארלי הבדו’ לא הופיעו המילים אסלאם או מוסלמים אלא רק טרוריסטים. הפחד מפני האסלאם אינו בלעדי לצרפת. העיתון הדני שפרסם ראשון את ציורי מוחמד התנצל בזמן אמת על פגיעתו ברגשות המוסלמים ולאחר הטבח במערכת ‘שרלי אבדו’ לא פרסם את הקריקטורות שגרמו לפיגוע.

רב-תרבותיות, מלה מביכה

באוגוסט האחרון שהיתי בצרפת וכתבתי משם מאמר, שפורסם מעל במה זו וזכה לתפוצה נרחבת. ברשותכם פסקת הפתיחה:

צרפת אוגוסט 2014. הם מתחילים להבין. וזה לא רק כל יהודי שאני פוגש – עם דגש על כל יהודי – שמדבר על עלייה קרובה ועל האימה ברחוב. זה הגויים. צרפתים לבנים עם אפים גאלים ושיער בלונדיני. אני יושב במסיבת צהריים בחצר בית בראן, צפון-מזרח צרפת, וההבנה מחלחלת. אין פוליטיקלי-קורקט מסרס בשיחות הללו; אין שיח זכויות, רק פחד מהעתיד והבנה גדולה לישראל. יותר מאדם אחד הסביר לי, שאנחנו המחסום האחרון בפני הברברים. עם כל הכבוד לנאורות ולרב-תרבותיות (בא לי להקיא מלכתוב את המילים המביכות והצבועות) הצרפתים שפגשתי מבינים שהמוגלה של אירופה שיצאה לקייטנות מוות ואונס בסוריה ובעיראק תחזור לאירופה כסרטן ג׳יאהדיסטי.

והיום הזה קרוב. זה יקרה בטווח של שנה שנתיים – פיגוע המוני של בוגר דאע”ש והמטוטלת תעבור בקיצוניות מצד ההכלה הנאור והליברלי לעבר לאומנות. אני מדבר איתם וחש באי-שקט הולך וגובר. זה יורגש כבר בבחירות הבאות בצרפת. מארין לה פן מתחזקת מיום ליום. אירופה, עד כמה שאני יכול להבין, מבועתת מהעתיד. נמאס לה לשלם את המחיר הבלתי-נגמר עבור מהגרים חסרי כבוד לתרבות המקור, נמאס לה לממן מהגרים החיים על כספי סעד, גרים בדירות ממשלתיות ומחפשים כל עילה לצאת לפרעות ברחובות. יום הפיצוץ קרוב. הוא יהיה מכוער. השאלה הגדולה, האם זה לא יהיה מאוחר מדי. באנגליה ובבלגיה, השם הנפוץ ביותר הוא מוחמד. בצרפת הם כבר עשרה אחוזים. ותנו לי להפתיע אתכם, אפילו התקשורת הליברלית הצבועה והמתחסדת מתקשה להתעלם ומתחילה לשאול שאלות שפעם צנזרה מרצון.

אני שארלי? אז למה כולם פחדו לפרסם?; כנס הזדהות לאחר הטבח, שנערך בת"א. צילום: אמיר לוי, פלאש90
אני שארלי? אז למה כולם פחדו לפרסם?; כנס הזדהות לאחר הטבח, שנערך בת”א. צילום: אמיר לוי, פלאש90

לא נותנים לעובדות לבלבל אותם

טעיתי, הפיגוע קרה מוקדם מהצפוי והוא לא יהיה האחרון. נדמה לי שיש גם מי שחייב התנצלות בפני צביקה יחזקאלי. אותם שמאלנים רדיקלים בישראל, שלעגו לנבואות הזעם וטענו להטיה עיתונאית. ‘שרלי אבדו’ היה מגזין סאטירי שמאלני מרכסיסטי שלעג לכולם. הוא גם היה עיתון בעל עמדות אנטי ציוניות מובהקות. אפשר לומר בשקט שיש מצב שחלק מקוראיו הפגינו בקיץ האחרון נגד ישראל ביחד עם מי שחגגו את הטבח. אני תוהה אם הפיגוע במערכת העיתון יפרום את הברית הלא קדושה בין אסלאם קיצוני ושמאל קיצוני בעל הפרעה נפשית. הדוגמה והאנטישמיות חזקות מהמציאות. הם לא נותנים לעובדות לבלבל אותם. גרטה ברלין, פעילה מרכזית ב-BDS, התנועה להחרמת ישראל ודוברת ‘התנועה לשחרור עזה’ כתבה בפייסבוק, כי המוסד הישראלי הוא שביצע את הפיגוע ב’שרלי אבדו’ במטרה לפגוע בקשרים בין צרפת לפלסטין. מרי יוז תומפסון, גם היא דמות ידועה בתנועה להחרמת ישראל צייצה בטוויטר תועבה דומה.

אני בספק אם הפיגועים האחרונים ישנו את הדיסקט ויערערו את השיח המסורס מתקינות הפוליטית על האסלאם. מנהיגות המערב עסוקה בלמרוח ולהתלקק על האסלאם כדת השלום למרות שקריאה פשוטה בקוראן ובחדית’ תאושש את המגמה האלימה. סעודיה וקטאר אינן יכולות לפלבל בעיניים ולירות גינויים בשעה שהן מממנות מסגדים, מדרסות ואימאמים הקוראים להחיל את השריעה על אירופה. זוכרים איך ב-2006 במחאה על קריקטורות שטענו כי האסלאם אלים, התפוצץ העולם המוסלמי בגל של אלימות. זוכרים כיצד נשחט תיאו ואן גוך ברחוב באמסטרדם. מה היה חטאו, הסרט ‘כניעה’, שתיאר את שעבודן של נשים מוסלמיות. סרט שאת התסריט שלו כתבה הפליטה הסומלית עיאן הירסי עלי שירדה למחתרת ומאוחר יותר גורשה על ידי הממשלה ההולנדית. למה? בגלל פחד.

מי שנמנע היום מפרסום הקריקטורות אינו עושה זאת מתוך כבוד לאחר אלא מפחד. אימה מפני הדת הרצחנית ביותר והמפגרת ביותר שפועלת על פני כדור הארץ.

מוחמד אחד, מוסר כפול

מן המוסכמות שחופש הביטוי הינו תנאי בסיסי למשטר דמוקרטי מערבי. על חופש הביטוי אין מקום לפשרות, למעט בקריאה מפורשת לאלימות. ביקורת חריפה ונוקבת על דתות מקובלת בעולם המערבי. למעט בכל הקשור לאסלאם. אז מה עושים כשחופש הביטוי מתנגש בהכרזת אלימות ממשית. עמוס בידרמן המאייר המחונן ב’הארץ’ הודה כי קריקטוריסטים מצנזרים את חופש הביטוי של עצמם. למה? בגלל הפחד.

בינתיים בניגריה: אלפים נרצחו בכמה ימים על-ידי ארגון אסלאמי; פליטה מהטבח של בוקו חראם. צילום: EC/ECHO/Wim Fransen CC BY-ND 2.0 דרך FLICKR
בינתיים בניגריה: אלפים נרצחו בכמה ימים על-ידי ארגון אסלאמי; פליטה מהטבח של בוקו חראם. צילום: EC/ECHO/Wim Fransen CC BY-ND 2.0 דרך FLICKR

קראתי ברשת הסברים של שמאל רדיקלי, מדוע הפרסום אסור. הטענה החוזרת ונשנית היא מכיוון שהמוסלמים באירופה הם אוכלוסיית מהגרים מוחלשת ומנוכרת אסור לחזק הלבן הדומיננטי להעליב אותם. תהיתי, כיצד אותם אנשים הטוענים השכם וערב בזכות חופש הביטוי ונגד מדינת ישראל כדמוקרטיה מזויפת נקלעים לדיסוננס כזה. אולי כי פתאום המציאות מגלה שאפשר למות בגלל איור, אנשים צריכים להצדיק לעצמם את הפחד מבלי לחוש שהם נוטשים את זכויות האדם.

בואו נדייק, אם קריקטורה על נטיותיו הפדופיליות של מוחמד (נישא לילדה בת תשע) שגבר לבן מאייר אותה אינה חופש ביטוי אלא גזענות אסורה, קצרה הדרך להצדיק טבח במערכת עיתון. והאמת המרה היא שאירופה גם לא מסוגלת להגן על מוסלמים שמבקרים את האסלאם, ע”ע סלמן רושדי והירסי עלי שמצאו מקלט בארה”ב.

ועוד שאלה, אם צייר הקריקטורה היה נוצרי עיראקי שבנותיו שועבדו לעבדות מינית על-ידי מפלצות דאע”ש, היה מותר לו לבקר את האסלאם? הוא לא היה מצוי בסכנת חיים? וזה לא נגמר בקריקטורות. דיווח על כנופיית אנסים מוסלמית בבריטון שאנסה עשרות נערות לבנות, צונזר במשך שנים. ראו מה קורה במדינות סקנדינביה. לפעמים אין ברירה אלא להביט אל פי התהום. התעלמות, הדחקה ודיבורים עבשים על דת שוחרת שלום, רק יגבירו את תאבונם של כוהני הכת הברברית.

ומשהו על חופש הביטוי בישראל. בסוף שנות התשעים נידונה טטיאנה סוסקין, פעילת ימין קיצוני, לשנתיים מאסר בשל פרסום והפצת כרוז מכוער וגזעני עליו ציור של חזיר הכותב את הקוראן. הפרקליטות שלפה מהנפטלין את הסעיף בחוק האוסר על “העלבת דת”, וזאת על אף שהחוק היה מזמן אות מתה. העלבת דת נסכים, היא חלק בלתי נפרד מכל תכנית סאטירה ואקטואליה בישראל. התוכנית ‘היהודים’, לדוגמה. מותר בישראל להעליב דת אחת. את הדת היהודית. בשנת 1980 הביא האמן יגאל תומרקין  חזיר עטוף בתפילין לכיכר מלכי ישראל במחאה נגד ההתנחלויות. ב-2004 הוא זכה בפרס ישראל.

ושאלה לסיום, לכל אותם אנשי שמאל המצדדים היום בחופש הביטוי ומזדהים עם המאיירים שנרצחו במגזין ‘שארלי אבדו’. סחטיין על ההזדהות עם חופש הביטוי גם במחיר עימות עם אלימות דתית. אני מעריך את עמדתכם. אבל מה לגבי מלמול יהודי על הר הבית. מדינת ישראל אוסרת על יהודים למלמל תפילה על הר הבית בשל החשש מאלימות. לא איורים מעליבים, לא ביזוי דת אחרת, סתם מלמול חרישי של תפילה במקום הקדוש ביותר ליהודים.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

14 תגובות למאמר

 1. כל מילה בסלע
  ישר כוח שאתה מביא את הדברים בדיוק מופלא איך שהם במציאות

 2. תודה על הכתבה.לצערי המצב בארץ לא יותר טוב. גם פה המשטרה לא נכנסת לכפרים ערביים למרות שכולם יודעים שישנן שם קמויות נשק יום אחד יופנה נגד כולנו.אנחנו בדיוק כמו הירופיים צאן מובל טבח ל

 3. מוחמד התחתן עם ילדה בשם עיישה כשהיתה בגיל שש,,הוא שכב
  איתה ובעל אותה כאשר הגיעה לגיל תשע
  מספיק להיכנס ליו-טיוב ולשמוע איך כוהני הדת הכי מטומטמת ומפגרת דת האיסלם מדברים בלעז ובבוז ובתיאורים נבזיים שפלים ושיקריים על דתות היהדות והנצרות ומה כוונתם ורצונם לעשות לכופרים הלא מוסלמיים ומה יחסם לנשים ולהומואים!

  1. גם לנצרות יש היסטוריה רצחנית ואיומה לא פחות משל המוסלמים, מצידי שיהרגו אחד את השני זה יהיה הכי טוב עבורנו

  1. איך ישראל קשורה?! צרפת הצביע בעד הערבים העותמ’אנים הברברים שעושים לנו ביגועים בגלל אקיבוש, והנה גם היא סובלת מפיגועים ללא שום קשר לאקיבוש, או איך שגלגל מסותבב..

  2. כשכתבת “מדינה שמצביעה בעד מדינה פלסטינית”, היה נדמה לי שהתכוונת לישראל

 4. וזה לא הולך להשתנות.כל הפיגועים שהיו בצרפת נגד יהודים עד עכשיו.צרפת לא החשיבה אותם כפיגועים.רק עכשיו שהיה פיגוע נגד עיתון וזה צולם כמעט בחי.ומיד אחרי זה באותו הקשר,גם פיגוע נגד מינימרקט יהודי.רק עכשיו אומרים השלטונות הצרפתיים.שמה שהיה במינימרקט זה פיגוע אנטישמי.והיו עוד המון תקריות נגד יהודים,שהתקשורת התעלמה מהן וגם השילטון התעלם.אפשר להבין למה השלטון התעלם.כי אחוז גדול מהמוסלמים הצביע להולנד.
  ————————-
  ונעבור לפיגוע הבא!!!

  1. ברור, ממתי לגויים אכפת מיהודים? אני מקווה שתהיה אינתיפידה בכל אירופה, הגיע הזמן לנקמת דמם של היהודים שמתו בגלות ועל חטאם הנוכחי בהיותם פרו ערבים עות’מאנים

 5. היהודים צריכים להגר לאמריקה
  ולישראל
  ולנו הקוראים ממילא אין מה לעשות בנידון.

 6. לצערי מצבה של ישראל גרוע ממצבה של צרפת.
  בישראל שבתחומי הקו הירוק יש כ20% מוסלמים [בצרפת 10%]- ].
  אם סופרים את כל המוסלמים שאינם שייכים לירדן, מצרים, סוריה ולבניון אנו נהנים מ- 50% מוסלמים
  .
  הסיכוי של יהודי למות מפיגוע טרור או רקטה גדול שבעתיים בישראל מאשר בצרפת.
  הנטל על משאבי המדינה בשל אוכלוסיה שכמעט אינה משלמת מיסים – גדול יותר בישראל מאשר בצרפת
  רק הפחד להיכנס לאזורים מסוימים ו/או לזרוק אימאים מטיפי שנאה ומסיתים לכלא דומה

  נוכל רק להתנחם בכך שבישראל אינך מגדיל את סיכוייך להיפגע אם תחבוש כיפה