המונולוג האנטישמי של אסף הראל

בסרטון הוויראלי של אסף הראל אין זכר לאלימות והסרבנות הפלסטינית המתמשכת, רק יהודים שמדכאים את שכניהם ללא כל הסבר וסיבה. זוהי לוגיקה אנטישמית במיטבה

אסף הראל. צילום מסך, ערוץ 10

בניגוד לרוב העונה של תוכניתו ‘לילה טוב עם אסף הראל’, המונולוג האחרון של הראל זכה לאחוזי צפייה גבוהים מאוד, אך לאו דווקא בטלוויזיה. הסרטון זכה למאות אלפי צפיות ברשתות החברתיות, ולא קשה להבין מדוע. בדבריו “האחרונים” האשים הראל את הישראלים במדיניות של אפרטהייד ובגרימת סבל לתושבי יו”ש הערבים. לישראלים נוח להתעלם מהסבל הזה, טען, פשוט משום שהם בצד הנוח של האפרטהייד. הראל ציין לטובה את ארגוני השמאל, שבעיניו הם היחידים שנאבקים במצב הזה לדבריו.

הסיבה לכך שהסרטון זכה לתפוצה ויראלית היא ברורה. אחרי עונה שלמה שבה ניסה הראל, ללא הצלחה, לעצבן את הישראלים ולהדליק את הפיוז של הקהל המקומי – הוא סוף סוף פנה החוצה ותפס את עמדת ה”אחד שיודע”, זה שמוכיח לכל העולם שמה שהם חושבים על ישראל והיהודים למעשה נכון, שהרי אפילו “קומיקאי ישראלי מוביל” – אם לשאול את הסופרלטיב שנתנו לו באל־ג’זירה – מודה שזה נכון.

ואכן, הסרטון זכה לקידום מהשותפים הרגילים למארג האנטי־ישראלי כיום: ‘הארץ’ באנגלית, ‘הקרן החדשה לישראל’ (עם כתוביות באנגלית) וערוץ אלג’זירה באנגלית – השופר התעמולתי של קטאר, תומכת הטרור והאחים המוסלמים (כ-40,000 לייקים ולמעלה מ-27,000 שיתופים נכון לרגע זה).

המונולוג של הראל הוא אנטישמי, לא פחות. מדוע?

ראשית, אין בו מילה וחצי מילה על הטרור והאלימות הפלסטינית. הפלסטינים מוצגים אצל הראל כמיעוט סתמי שהישראלים מתנכלים לו ללא סיבה. כאילו אין אלפי יהודים שנרצחו מאז ראשית הציונות, כאילו המנהיג הפלסטיני המופתי חאג’ אמין אל־חוסייני לא היה שותף לנאצים, כאילו לא היו פדאיון, לא היו שתי אינתיפאדות, לא פיגועי התאבדות, לא טרור סכינים, לא מימון למשפחות מחבלים, לא הסתה וחינוך לשנאה. אצל הראל אין זכר לכל זה. מה שיש הוא פלסטינים תמימים הסופגים משום מה התעמרות שיטתית מצד ישראל.

מעבר לכך, הראל מתעלם לחלוטין מניסיונותיה החוזרים ונשנים של ישראל להגיע לשלום ולפיוס עם אויביה הערבים. ישראל חתמה על חוזה שלום עם מצרים שבמסגרתו ויתרה על כל חצי האי סיני ופינתה יישובים רבים; ישראל חתמה על הסכם עם ירדן, ויזמה את הסכמי אוסלו מתוך מטרה מוצהרת לסיים את הכיבוש ולהקים עבור הפלסטינים ישות מדינית משל עצמם. היא אפילו גירשה את כל המתיישבים היהודים מחבל עזה, ומנסה מאז שוב ושוב להניע את השיחות ולחזור לתהליך השלום, אלא שהפלסטינים אפילו לא מוכנים להכיר במדינה יהודית.

לכל הניסיונות הללו הגיבו הפלסטינים בהתפרצויות חוזרות ונשנות של אלימות. אבל מבחינת הראל, הסרבנות הפלסטינית לשלום – תופעה היסטורית חוזרת ונשנית – לא קיימת.

שלישית, הראל מתעלם לחלוטין מהעובדה שהאידאולוגיה של הפלסטינים מושתתת על שלילה מוחלטת של קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. למעשה, הפלסטינים הם אנטישמיים באופן קיצוני; סקר עולמי נרחב שפורסם בשנת 2014 מצא בקרב הפלסטינים את מידת האנטישמיות הגבוהה ביותר בעולם, שיחד עם בחריין עמדה על לא פחות מ־93% שמחזיקים בעמדות אנטישמיות.

מאמר מקיף שפרסם דניאל פוליסר בכתב העת ‘מוזאיק’ (תקציר הממצאים פורסם גם ב’מידה‘) חושף את עומק השנאה: הפלסטינים רואים בטרור כלי לגיטימי להשגת מטרות מדיניות, וסבורים כי מוסרי להנציח טרוריסטים בשמות רחובות וכיכרות וכי ליהודים אין זכויות לגיטימיות בארץ.

הראל “שוכח” גם שחמאס שולט בעזה על בסיס אמנה הקוראת להשמדת היהודים (מבוא, סעיף 7 ועוד). לא מעניין אותו שחמאס מתעצם ופועל כדי לממש את זממו, לא מעניין אותו שישראל יצאה משטח הרצועה, והיא מפקחת על הנכנס והיוצא ממנה רק בשל החשש המוצק מטרור. הרי אם חמאס היה מניח את נשקו, עזה הייתה פורחת וישראל הייתה מסייעת לכך ברצון.

היהודי תמיד אשם

עבור הראל כל זה לא חשוב, כי מי שאשם בכל הבעיות הם תמיד גורם אחד: היהודים, שמסיבות התלויות רק בהם וקשורות כנראה לטבעם, מונעים בגופם את הגשמת הטוב.

כך הוא אומר בארסיות על המצב בעזה: “אבל הם בחרו חמאס, שישלמו על זה. הומניות? מה לנו ולזה? מה אנחנו, אוהבי ערבים?”. טענות מסוג “הומאניות? מה לנו ולזה” הן הכללה אנטישמית קלאסית. כך גם דבריו על כך ש”כל פעם שאצלנו יש חג או שמחה הם בעוצר, שחלילה לא יהרסו לנו”, שהיא ייחוס של חוסר אנושיות בסיסית ליהודים (אגב, רק שלשום פורסמו נתונים מדהימים על כך שבין השנים 2015-2011, פלסטינים מהרשות הפלסטינית זכו במצטבר בלמעלה מ־274 אלף ימי אשפוז בישראל, כשעיקר המימון הוא על חשבון ישראל עצמה. כך בדיוק נוהגת מדינה חסרת הומניות באוכלוסיית אויביה, לא כן?).

וכך זה ממשיך וממשיך. אנחנו “מעמיקים את השנאה, אותה שנאה שאחר כך נתלונן עליה בכל משא ומתן”, כי אנחנו האשמים, ולא משנות הנסיבות או העובדות.

מדובר בטיעון אנטישמי קלאסי. ההתנהגות של ישראל מוסברת בייחוס של תכונות פנימיות מהותניות שליליות ליהודים כיהודים, זאת לצד התעלמות גמורה מהסיבות, הנסיבות ומהאידיאולוגיה של אויביהם ומרצחיהם.

בעולם על פי הראל, האפרטהייד, הרוע והדיכוי שמחוללים היהודים בישראל הם חלק מהדי־אן־איי שלנו. ככה אנחנו. ולכן, מי שסומך עלינו, שידע שהוא טועה. היהודי לא יוכל להתכחש לטבעו. הנה, יש אפילו יהודי שאומר את זה.

המסקנה היא שרצוי מאוד שמישהו יפתור את הבעיה במקומנו. ואם אפשר, כדאי שהפתרון הזה יהיה מוחלט. כי לאסף הראל, לאל־ג’זירה, ולקרן החדשה לישראל –שחשפה (שוב) את האוטו־אנטישמיות המובנית שלה – כבר נמאס מהצרות שהיהודים האלה מחוללים בעולם.

אסף הראל איננו אנטישמי, אבל אי אפשר שלא להתקומם מול המונולוג שביסודו ארגומנטציה אנטישמית קלאסית.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

29 תגובות למאמר

 1. כל מה שכתוב במאמר לא משנה את העובדה שאנחנו לא נותנים מדינה לפלסטינים. זה הדבר היחיד שמעניין אנשים כמו אסף הראל. אז מה אם זה יהרוג את כולנו? העיקר זה ההומניות!
  לא משנה גם אם עצמאות היא עיקר רצונם של הפלסטינים. (והיא לא. הם יכלו לזכות בעצמאות אינספור פעמים, ודחו אותה לטובת שאיפתם האמיתית – חלום ביצוע הג’נוסייד בנו.)
  מה שחשוב לאסף הראל ודומיו, מה שהפך למוקד של קיומם ולמהות חייהם, הוא הצורך להרגיש “טהורים” מבחינה מוסרית, או ליתר דיוק, מוסרנית. בעבור התחושה הזו הם מוכנים לכל קורבן, בעיקר כשאת הקורבן יקריבו אחרים. הם תמיד יוכלו לברוח לחו”ל במקרה הצורך ולהציל את עצמם, אם חלומותיהם יתגשמו חס וחלילה.

 2. איש עם רמת הומור נמוכה, כותב חומרים בגרוש!!!!

 3. יש אנשים שמצבם גרוע אך רק הם עצמם אשמים במצבם, רק הם יכולים לשפר אותם כל אימת שירצו, הדבר תלוי בהם. דוגמא כזו הם הערבים שלרשותם 6 מיליון קמ”ר במזה”ת! אך הם נדחפים למשבצת הפצפונת שלנו.

  יש כאלה שאינם אשמים במצבם האפריקנים באפריקה הנרצחים שם דבר יום ביומו על לא עוול בכפם. מה הראל עשה למענם האם אכפת לו מהם?

 4. נו טוב, אסף הראל הוא אחיינו של הגרבוז הידוע. התפוח לא נפל רחוק מהעץ.

 5. אסף הראל,
  אתה טועה לגמרי ומטעה את העולם. הפלשתינים מלמדים את ילדיהם מגיל אפס לשנוא יהודים. מלמדים אותם להרוג יהודים. כשהם נערים הם זורקים אבנים ובקבוקי תבעירה כי הם למדו לשנוא יהודים. הם למדו במסגד, בבית הספר, בטלביזיה , באינטרנט, בבית במשפחה. לשנוא יהודים ולהתפלל להשמדת מדינת ישראל. זה לא נגמר בהסתה. הם כל היום חופרים מנהרות, מבריחים נשק ומתכוננים לזרוק עלינו רקטות. עם של סכינים ורקטות המופנות נגדינו לחסל אותנו ואתה ברוב חוצפתך טוען שאנחנו אחראים להם. למה? הם תינוקות שלנו? למה אנחנו אחראים על האוייב שלנו? תסביר לי את זה? למה אנחנו חייבים לספק לרוצחים שלנו חשמל ומים? מתי תבין אתה וחבריך שאי אפשר גם להחזיק סכין ביד וגם לדרוש זכויות? מי שרוצה להרוג יהודים לא מגיע לו כלום ואנחנו לא חייבים לו כלום. ועוד לא דיברתי על מעל שש מאות אלף יהודים שגורשו מארצות ערב כפליטים חסרי כל אחרי ששדדו את רכושם ורצחו ואנסו את בני משפחתם ושרפו את בית הכנסת שלהם. תפסיק להיתמם. יש צד צודק זה הצד של היהודים, ויש בני עוולה אנטישמים זה הערבים, ושום סיסמאות מטופשות של שמאלנים לא ימחקו את האמת הפשטטה הזאת.

 6. אסף הראל הוא נצר למשפחת גרבוז-הראל, מאושיות הנפוטיזם המפא”יניקי וחלוקת הג’ובים הפוליטית על חשבון הקופה הציבורית ל”אנשי שלומנו” חסרי הכישורים:

  https://he.wikipedia.org/wiki/קטגוריה:משפחת_גרבוז-הראל

  כך התמנה אלון גרבוז למנהל סינמטק תל-אביב ללא השכלה בקולנוע (שלא לדבר על יכולת קולנועית), כך התמנה יאיר גרבוז למנהל המדרשה להכשרת מורים לאמנות ללא השכלה באמנות (שלא לדבר על יכולת אמנותית), כך התמנתה נירה הראל למנכ”ל הוצאת הספרים עם עובד, וכך התמנה אסף הראל לתסריטאי ובמאי.

 7. ״ראשית, אין בו מילה וחצי מילה על הטרור והאלימות הפלסטינית.״
  ואיך קוראים לאתר אקטואלי שאין בו מילה וחצי מילה על הטרור המתנחלי? על המצוקה של אזרחים חפים מפשע בעזה?

  1. מדוע אנו צריכים לדאוג לאזרחים “החפים מפשע” בעזה אשר עבורם החמאס הוא הפנים הכי מתונות של הפוליטיקה ודאעש זה מרכז? האם אנו מהאו”ם? מאונסקו? אנו ישראלים ומעניינת אותנו מצוקת הישראלים ולא מצוקתם של אוייבנו המרים והאלימים מבטן ולידה.

 8. תמיד היו יהודים כמו הראל.
  הם התותחים. שכל ישר או הגיון בריא זה לחלשים…

  דרך אגב, ברוב המקרים אנשים כמוהו התגלו כסתם אופרטוניסטים שזו דרכם להתפרנס/לקבל תשומת לב/אינטרס אחר כל שהוא.

  בסוף הוא זה שצריך לחיות עם האג’נדה שבחר וככל שהזמן עובר זה רק נהיה יותר ויותר קשה.
  האמת, מעורר רחמים.

 9. מה זה לעזאזל “פלסטינים”?
  ובכלל – כותבים בעברית “פלשתינאים” ולא “פלסטינים” – הערבים שינו את האותיות כדי להתרחק מהמילה העברית ומשמעותה הפולשנית!

  אני יותר מודאג מהנכונות של הימין בישראל להכיר בשקרי התעמולה הערבית האנטי ישראלית ולהשתמש במונחי השקר שלהם, מאשר מאיזה אפס טיפש ובור, אשר צוחק מהבדיחות של עצמו מול המצלמה, ועושה זאת בערוץ של אפסים כמוהו, אשר אינם שווים אפילו את החמצן שהם נושמים!

  נ.ב. אני מציע למר הראל ועדר העלובים שתומכים בו, לעבור לגור ברמאללה ולחיות שם כבני חסותם של חברי ממשלת הפתח, אם הם כל כך מעריצים אותם!

 10. אסף הראל צודק בכל מלה. ואם אלה הם טיעוני האנטישמיים – אנחנו בצרה צרורה. הנורא מכל באנטישמיות לאורך 2000 שנה היתה הסתמיות שבה. מעולם לא עוללנו דבר לקבוצות אחרות, והותקפו פעם אחר פעם. והנה מזה 50 שנה מדינת ישראל הכובשת עם אחר מספקת למדורה האנטישמית חומר בעירה משובח. האנטישמיות, לראשונה בהיסטוריה, נתלית בטיעונים צודקים. לאן נוליך את הבושה?

  1. יהודי מודאג,
   אתה טועה לחלוטין בכל הגישה שלך. יהודים בארצות ערב הותקפו. בתי הכנסת חוללו, בתים נשרפו, אנשים נרצחו, אספסוף התפרע. ומי שהיה בשלטון לא עצר את זה. אותו דבר באירופה בימים שקדמו לשואה, ואחר כך השואה. לא היתה יכולת ליהודים להגן על עצמם, מפני השתוללות הגויים עם השנאה האינסופית שלהם. הותקפנו ולא החזרנו. היינו צודקים. צודקים ופליטים שגורשו בחוסר כל. או גרוע מכך – צודקים ומתים.

   אנחנו כאן בארץ ישראל במדינת היהודים היחידה בעולם. השלטון בידינו. למדנו כבר – אף אחד לא יגן עלינו מפני השתוללות השנאה האנטישמית חוץ מעצמינו. חובתנו ותפקידנו להגן על עצמינו. זה הצדק וזה המוסר. אתה לא צריך להתבייש או להתנצל בפני מישהו. אתה צריך לקבל את העובדה שאוייבנו חיים בקרבנו ואנחנו נשמור על עצמינו גם אם זה פחות אסתטי בעיניך.

  2. מירית, אני יכול להסכים אתך על הרבה דברים. הפסקה הראשונה שלך ובעצם גם השניה לא ממש מתייחסות לטענות שהעליתי.
   זה מגוחך לחשוב שהפלסטינים אנטישמיים סתם כך, הם אנטישמיים כי אנחנו מספקים להם סיבות טובות לכך. אילו כבש אותי עם אחר 50 שנה ודאי שהייתי שונא אותו.
   נשמור על עצמנו – על כך אין עוררין. אבל לומר שכיבוש של עם אחר במשך 50 שנה הוא בעיה אסתטית? נו באמת. אי אפשר להתיחס ברצינות לטענה כזאת.

  3. יהודי מודאג,
   אני עונה לתגובה השניה שלך.
   הפסקה הראשונה שכתבתי היא הכי חשובה, והיא התשובה, וחשוב מאוד שתפנים אותה. הערבים האנטישמים היו אנטישמים מאות בשנים בסוריה, באלג’יר, בטוניס, במצרים, בתימן. היהודים סבלו קשות בכל ארצות ערב. איפה שהיה שלטון מוסלמי היהודים הושפלו, נבזזו, נרצחו, בתיהם נשרפו. וגם כאן בארץ ישראל יהודים בטבריה ובצפת ובירושלים סבלו קשות מאכזריות הערבים. עדיין, ולא היה “כיבוש”. מה היתה הסיבה?
   למה אתה מחפש סיבה רק בחמישים שנה האחרונות ותולה את כל השנאה שלהם בכיבוש? זו שטות גמורה, וחוסר הבנה בסיסי, את התרבות המוסלמית שבטית בכל המזרח התיכון ובאפריקה.

   לאחר שנים של השפלה, קמה מדינת היהודים. אין דבר שיותר מעצבן את הערבים מהציונות עצמה. ממדינת ישראל שקמה. את זה הם רוצים להחריב. לא הכיבוש ולא היחס לפלשתינים. אלא שהיהודים ברוב חוצפתם הקימו לעצמם מדינה. זה לא משנה שיש לערבים 22 מדינות. אבל מה פתאום היהודים השפלים והבזויים העיזו להקים מדינה על אדמת ווקף מוסלמית שהאסלאם שלט בה? את זה הם לא מוכנים לקבל.
   האם ידעת שכל מוסלמי בסומליה שונא יהודים מרגע היוולדו. זה מה שמלמדים אותו בכל מקום. להתפלל להשמדת ישראל. האם יש יהודים בארצו? לא. האם עשינו לו משהו? מה אכפת לו בכלל מישראל? האם הוא סובל מהכיבוש? לא. אבל הוא למד לשנוא.
   לכן תפסיק להאשים את עצמיך בשנאה שלהם.
   אני מאוד ממליצה לך לקראו את הספר “A GOD WHO HATES” ספר שמסביר על החברה המוסלמית, על האסלאם, וגם על יחסם ליהודים. עוד ספרים מומלצים “כופרת” ו”נוודת”.

  4. עוד משהו ליהודי המודאג,

   אם אתה מבין אנגלית תצפה בסרטון הזה
   https://www.youtube.com/watch?v=qlYhTpvERIc

   הוא , מומחה לאסלאם, יסביר לך מה עובר להם בראש ולמה הם נלחמים בנו. ולא, זה לא בגלל הכיבוש. זה בגלל שאנחנו, היהודים, נמצאים בשלטון. מי שצריך להיות בשלטון בכל מדינה זה מוסלמים, ואם זה לא כך – צריך להילחם. אסור שתהיה מדינה יהודית הנשלטת בידי יהודים. כדאי שתקרא גם את אמנת החמאס. לא מעניין אותם גבולות 67. מעניין אותם לאסלם את כל ארץ ישראל.

   באמת שכדאי להבין את המניעים האמיתיים ואת שורש הסכסוך. אם הבעיה שלהם זה שיש לנו מדינה אחת בעולם שהיא שלנו – אז אין לנו מה להתנצל או לשנות. אנחנו נישאר כאן והם יקפצו לנו. זה הכל. תפסיק להאשים את ישראל בקיומה. תפסיק להרגיש אשם על רצוננו לחיות כאן. אין משהו שתוכל לעשות שיספק אותם חוץ מלטבוע בים.

  5. מירית, האנטישמיות הנבזית לא צריכה סיבות, היא פשוט שנאת חינם. אבל זו גם לא בעיה גנטית של העולם הערבי. אני מחפש סיבות ב50 השנים האחרונות כי בהן טמון הפתרון. לא פיוס היסטורי אלא פתרון פוליטי. הפלסטינים לא שונאים יהודים כי זה בדם שלהם, אלא כי המדינה היהודית מונעת מהם עצמאות, הצבא היהודי מציב להם מחסומים ומסתובב להם ברחובות, פצצות יהודיות נופלות על ראשיהם ומתנחלים יהודים גוזלים את אדמתם.
   אני מבקש להזכיר שכל הרעיון של הציונות התבסס על ההנחה שהעם היהודי במו ידיו מסוגל לשים סוף לאנטישמיות הסתמית אם רק נקים מדינה. לנרמל את הקיום היהודי ככל מדינות הלאום, נהיה עם בין עמים ומדינה בין מדינות ונפסיק להיות עם א-נורמלי שמפוזר בכל העולם. הביטוי הכי חזק לתפישה הזאת נפרש ב״אוטואמנסיפציה״ של פינסקר.
   ואילו היום המדינה היהודית מספקת סיבות לאנטישמיות. על כך אני מתרעם.

  6. יהודי מודאג,
   יש סתירות מאוד חזקות בתוך ההבנה שלך, ואני מתכוונת להוציא אותם לאור כדי שבעזרת המודעות שלך אליהן תבין שהתאוריות שלך לצערינו, לא מחוברות למציאות, ולא יתנו פיתרון מציאותי.
   אתה מקבל את זה שיש שנאת חינם אנטישמית ערבית מאות בשנים, ואתה יודע שהשנאה הזאת קשורה בקשר ישיר לחברה המוסלמית שבטית, לחינוך שלה, לדת שלה, לפוליטיקה שלה. זה נמצא בכל ארצות ערב. גם במצרים וירדן שכביכול עשו איתנו שלום. השנאה הזאת לא מקבלת את עצם היותנו כאן במדינה ציונית בכל חלקי ארץ ישראל. רק תקשיב לערבים שמדברים על “התנחלות” בנגב.
   אז הפלשתינים אינם שונים מכל הערבים סביבנו. הם חלק מאותה אינדוקטרינציה. גם אם תיסוג מכל שטחי יהודה ושומרון ותוותר על ירושלים המזרחית הם לא יהיו מרוצים.
   להיפך, הדבר שהכי מעודד ערבים להמשיך לדחוף אותך – זה נסיגות. ככל שאתה מראה חולשה (גם אם בעינך זה לא חולשה) כך הם יפעילו יותר אלימות. מדינה פלשתינית על הרי יהודה ושומרון, זה בסך הכל שלב אחד לפני השתלטות האסלאם על כל חלקי ישראל.
   אין שום פיתרון פוליטי מלבד חוסן. חוסן לאומי, תרבותי, דתי, צבאי. זה הדבר היחיד שיכול להפחית את רמת האלימות נגדנו.
   הם לא יכולים לקבל עצמאות בארצינו – כי זה נוגד את עצם קיומנו כמדינת לאום יהודית.
   הם יכולים ללכת לגור בכל אחת מ-22 המדינות שיש להם. לכן אין שום צורך לרחם עליהם. כל המחסומים, וכל הנוכחות של הצבא, וכל מה שמפריע להם בחיי היומיום זה תוצאה ישירה של האלימות והשנאה שלהם. אנחנו בסך הכל מגינים על עצמינו מהפיגועים שלהם. כל מה שהם צריכים לעשות על מנת להוריד את כמות הלחץ עליהם, היא להפעיל פחות אלימות נגדינו. זה לא יקרה, מפני שהם בתוך ג’יהאד דתי.

   “אני מבקש להזכיר שכל הרעיון של הציונות התבסס על ההנחה שהעם היהודי במו ידיו מסוגל לשים סוף לאנטישמיות הסתמית אם רק נקים מדינה. לנרמל את הקיום היהודי ככל מדינות הלאום, נהיה עם בין עמים ומדינה בין מדינות ונפסיק להיות עם א-נורמלי שמפוזר בכל העולם. הביטוי הכי חזק לתפישה הזאת נפרש ב״אוטואמנסיפציה״ של פינסקר.
   ואילו היום המדינה היהודית מספקת סיבות לאנטישמיות. על כך אני מתרעם.”

   אתה מתרעם בצדק, כי למרות שעזבנו את כל מדינות הגויים, ואת כל מדינות ערב, והקמנו לעצמינו מדינה קטנה שלנו -עדיין הם רודפים אותנו עד כאן. שנאת הערבים רק החמירה מעצם הציונות שלנו.
   אבל, זה עדיין פיתרון טוב יותר מלשבת כקהילה יהודית בצרפת, בפחד מפני גזירות וחוקים אנטישמים, או השתוללות המון מוסלמי שמנפץ את חלונות החנויות שלנו – בלי ריבונות, בלי צבא, ובלי יכולת להגן על עצמינו.

   אני, אישית, חושבת שאתה צודק בכך שההיסטוריה וההווה מוכיחה לנו פעם אחרי פעם שאנחנו לא יכולים לחיות בשלום עם אוייבנו המוסלמים. כיוון שכך, המסקנה שלי, שצריך לגרש אותם מכאן. בכל זאת, יש להם 22 מדינות ולנו רק אחת.
   הסיבה היחידה שהם “נלחמים לעצמאותם” זה הרצון שלהם להשמיד אותנו.

 11. מתי נכנה את אסף הראל בתואר הראוי לו: אידיוט שימושי ובוגד שמאלני? מתי שלטון החוק כיאה לדמוקרטיה מתוקנת יתחיל לטפל כחוק בבוגדים המסכנים את ישראל?
  מה שנחשב בכל מדינה דמוקטית מתוקנת לבגידה- כאן מכנים זאת הצבועים ‘חופש ביטוי’.
  באמריקה הדמוקרטית היו מטפלים כחוק בבוגדים בנוסח הראל – כמו בכל דמוקרטיה מתוקנת!

  למרות הבגידה הגלויה הרבה יותר גרוע זה הבורות שמפגין אסף הראל שנשמע פתטי בגל”צ – ישראל ‘אפרטהייד’? היהודים ‘כובשים’ בארצם? אלה הן עלילות דם מודרניות!

  כשהאויב שלך מחמיא לבן עמך? אל תשמור על זכות השתיקה.

 12. קשה לי מאד ,להשתחרר מהבחילה שהשתלטה עלי ,אחרי שצפיתי ושמעתי את דברי הבלע ה”גרבוזי” ,מפי צאצא משפחת גרבוז…… לא התפלאתי מהסגנון ולא הופתעתי מהתוכן! שהרי זה תמצית החינוך, שזב החוטם העלוב ינק מהוריו ודודיו במשפחת גרבוז . משפחה מפאיניקית עלובה מגבעתיים [שכונת בורכוב] שעיקר פרנסתה ,היה לקושש כספי ציבור, מעסקנות בולשביקית פרוטקציוניסטית . דמותו של אסף הראל[גרבוז] תואם את אשר אמרו אבותינו . …”פני הדור ,כפני הכלב”….

 13. “בין השנים 2015-2011, פלסטינים מהרשות הפלסטינית זכו במצטבר בלמעלה מ־274 אלף ימי אשפוז בישראל, כשעיקר המימון הוא על חשבון ישראל עצמה. כך בדיוק נוהגת מדינה חסרת הומניות באוכלוסיית אויביה, לא כן?”

  מהיכן הנתון כי ישראל מממנת את הטיפול? לפי מסמך של מרכז המידע של הכנסת, יש מקורות מימון ברורים (תורמים, עמותות, ביטוח לאומי במיקרי תאונת עבודה בארץ, והרשות), והחוב הוא בממוצע כ-6% מהסה”כ.

  https://knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m03905.pdf

  עמ’ 27-30

  לגבי “כך בדיוק נוהגת מדינה חסרת הומניות באוכלוסיית אויביה”: זאת בדיוק הגישה שאסף הראל מבקר.. מה הם הערבים ביו”ש ובעזה מבחינתנו?
  *רק* אויבים?

  החוק הבינ”ל מכיר במדינות ובבני אדם; הרשות (והחמאס בעזה שמרד ברשות) אינם מדינה, ולכן הערבים שם הם נתינים של ישראל.
  אם הם כן נתינים שלנו- מה אחריותנו לבריאות, תחבורה, חינוך, ביטחון וכו’ שלהם? אשמח לשמוע, מבחינת הכותב, מה אנחנו *כן* חייבים לערבים ביו”ש ובעזה..

  אסף הראל מתנגד בדיוק לגישה הזו- גיבעה שוממת א’ ביו”ש היא נחלת אבותינו מאז ומתמיד, מותר וכדאי להתיישב בה ותושביה היהודים זכאים לכל הזכויות של אזרחים-
  ותושבי הכפר על גבעה שכנה ב’ הם אויבים חסרי זכויות שתלויים באישורי תנועה שלנו גם אם 10 שנים לא עשו פיגוע, וצריכים להודות לנו שאנחנו בכלל מוכנים לאשפז אתום תמורת תשלום בבתי החולים שלנו.

  ולסיום:
  “אנו קוראים – גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים – לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבנין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה ועל יסוד נציגות מתאימה בכל מוסדותיה, הזמניים והקבועים.”

  נאאה שהכותב

  1. התשובה היא כלום כלום כלום. אנחנו לא חייבים להם כלום. להיפך, הם חייבים לנו המון. הערבים שדדו ובזזו וגירשו יהודים כפליטים חסרי כל ממדינות ערב. איפה כל הרכוש של היהודים? איפה פיצויים? הם לא נתינים ולא כלום. הם אוייבים שמחזיקים סכינים, רקטות ומנהרות ונשבעים לחסל את מדינת היהודים היחידה. לערבים יש 22 מדינות עם שטחים אינסופיים. אנחנו לא חייבים לפרנס ולכלכל ולעזור לאוייבים שנשבעים לחסל אותנו. אף מדינה בעולם לא תעזור לאוייביה. זה עד כדי כך פשוט. מי שלא טוב לו. מי שדורש יותר מוזמן ללכת לגור בכל אחת ממדינות ערב.

 14. מפלטו של כל בדרן כושל הוא תמיכה בעמדות השמאל הקיצוני, אז הוא תופס פוזה של פעיל פוליטי, לא סתם ליצן שאפילו לא כל כך משעשע…. הוא אפילו לא מקורי…. אותו מסלול של יוסף שילוח הפרסי מאלכס חולה אהבה

 15. כמה נמוך, כמה עיוור וכמה מעוות אפשר לתרגם מציאות האמת זה דיי מפחיד ומבחיל יחד.
  איך אפשר לשקם קומץ ״שליבו מדמם״
  איך אפשר לעזור לקומץ אזרחים ממדינת תל אביב שבעיניי עצמו בלבד הוא לא פחות מ״צדיק גמור״ כי אי שם
  סובלים ״בשטחים״ , אך לשכנים הישראלים בתוך הבית אין כאב וסבל, את אחיך אתה לא מסוגל להרגיש, זה זיוף, זה שקר אחד גדול שאסף הראל בוחר לחיות אותו!

 16. חה חה חה האיש לא מבין מושגי יסוד הוא קורא מה שכתבו לו
  מה זה אפרטהייד ?
  הראל לא יודע !

 17. המאמר הזה ורוב התגובות לא מתייחסות בכלל לתזה המרכזית שאסף הראל מציג – ירושלים היום היא עיר מחולקת שמתייחסת “לא יפה” לכל מיני מיעוטים, ואינה “מאוחדת” – זה הכל. מה קפצתם עם כל הסכסוך עם הפלשתינאים, אנטישמיות וכו’, זה לא קשור למה שהראל טוען.

  אוקי, אוקי, ברור שאנחנו צודקים והערבים חארות (ואני לא אומר את זה בציניות), אבל זה לא משנה את העובדה שירושלים לצערינו אינה של זהב אלא של דתיות חשוכה, אפליה ושנאת זרים. נקודה. ולי כיהודי חילוני ציוני אין מה להתגאות במה שהיא הפכה. ואני לא גרבוז, ואני לא שמאלני (גם לא ימני, מרכז).

  נ.ב. כל כך אופיני לאנשי הימין להתקיף אישית כשאין להם מענה ענייני לעובדות, חבל. מה, ירושלים מאוחדת? מה, ירושלים סובלנית לכל גווני היהדות (כן, למי שלא יודע גם הרפורמים יהודים ואולי אפילו יש יותר רפורמים מאורתודוקסים בעולם), מה, ירושלים מתייחסת בשיוויון לאזרחים הערבים תושבי העיר מבחינת חלוקת משאבים?