אפילו בשוודיה מתפכחים מהפוליטיקלי קורקט: “לעולם לא נשוב למדיניות הגירה מתירנית”

ימים ספורים לאחר שמהגר אוזבקי רצח ארבעה אזרחים בפיגוע הדריסה בשטוקהולם, במדינה הליברלית באירופה משנים גישה: “מהגר בלי אשרה יעזוב את המדינה”, אומר ראש ממשלת שוודיה

השוודים מתעוררים מהפוליטיקלי קורקט; מהומות מהגרים בשטוקהולם. צילום מסך.

ימים ספורים לאחר שמהגר מאוזבקיסטן רצח ארבעה אזרחים שוודים בפיגוע דריסה בשטוקהולם, מודה ראש ממשלת שוודיה בכשלי מדיניות ההגירה המתירנית שהנהיג בארצו. “שוודיה לעולם לא תשוב למדיניות ההגירה הקודמת שלה”, הצהיר השבוע ראש הממשלה סטפן לובן, והוסיף כי “כל מהגר שאינו מחזיק באשרת שהייה צריך לשוב למדינתו”.

בשוודיה מתגוררים כ-10 מיליון איש, ובשנים 2015-2014 אפשר ראש הממשלה לובן לרבע מיליון מהגרים להיכנס בשערי מדינתו – שיעור המהגרים הגבוה ביותר מבין מדינות האיחוד האירופי ביחס לגודל האוכלוסייה. מרבית המהגרים הגיעו ממדינות המזרח התיכון – סוריה, עיראק ואפגניסטן. לפי הערכות בשוודיה, מספר המהגרים שיורשו להיכנס למדינה בשנת 2017 יצטמצם משמעותית, ויעמוד על כ-60 אלף.

בשוודיה גם שוהים כיום כ-3,000 מהגרים שלא כחוק. אחד מהם הוא המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בשבוע שעבר, רחמאט אקילוב מאוזבקיסטן (39), שהיה אמור להיות מגורש משוודיה כבר בדצמבר האחרון אך הצליח לחמוק מרשויות החוק המקומיות לאחר שמסר להם כתובת מגורים שגויה. בחקירתו, הודה אקילוב כי ביצע את פיגוע הדריסה ממניע של טרור. “אני מרוצה ממה שעשיתי”, אמר לחוקרים. לפי דיווחים שונים, המחבל קיבל הוראות לביצוע הפיגוע מפעיל של ‘המדינה האיסלאמית’ (דאעש) דרך אפליקציית ההודעות ‘ווטסאפ’. “טרוריסטים לעולם לא ינצחו את שוודיה, לעולם”, אמר ראש הממשלה השוודי. “אנחנו נביס את הטרור”.

עלייה באירועי טרור, זינוק במקרי האונס

ההצהרות הנחרצות של ראש ממשלת שוודיה מהוות פניית פרסה ממדיניות ‘הדלת הפתוחה’ שהנהיגה המדינה הסקנדינבית בשנים האחרונות כלפי מהגרים. “המהגרים מהווים נכס עבור שוודיה”, אמר בשנת 2014 ראש רשות ההגירה השוודית שגם הביע ביטחון כי בחלוף הזמן המהגרים מהמזרח התיכון יאמצו את התרבות המקומית. “הילדים שמגיעים אלינו עכשיו הולכים לגדול בשוודיה, ואם ננהג נכון כלפיהם זה רק יעשה טוב למדינה”. ראש ממשלת שוודיה הקודם, פרדריק ריינפלדט, שנחשב לאוהד במיוחד כלפי אוכלוסיית המהגרים, נהג לגנות בחריפות את מתנגדי ההגירה במדינתו ואף כינה אותם “חוליגנים”. בשנת 2015, שנה לאחר זכייתו של ראש הממשלה לובן בבחירות, החלו בממשלה השוודית לאותת כי יש צורך בריסון מסוים של מדיניות ההגירה. בתגובה, כינסה סגנית ראש ממשלת שוודיה לשעבר, אסה רומסון ממפלגת הירוקים, מסיבת עיתונאים במהלכה פרצה בבכי ותיארה את הכוונה להקשיח את מדיניות ההגירה כ”החלטה נוראית”.

לפי הערכות בשוודיה, בשנת 2016 הוציאה המדינה הסקנדינבית על טיפול במבקשי המקלט סכום דמיוני של כ-5 מיליארד דולר, המהווה אחוז מהתוצר המקומי הגולמי של המדינה הסקנדינבית באותה שנה. במקביל לעול הכלכלי, מאסת המהגרים שנכנסים לשוודיה מייצרים גם אתגרים ביטחוניים לרשויות המדינה. בפברואר האחרון הממשלה השוודית אמנם השיקה אתר אינטרנט מיוחד בו היא ביקשה להפריך לכאורה טענות כי אוכלוסיית המהגרים מעורבת בביצוע מעשי פשע בהיקף נרחב יותר ביחס לגודלה, אך רבים בשוודיה טוענים כי מדובר בניסיון של הממשלה לעוות את המציאות בשם הפוליטיקלי-קורקט. מלבד פיגוע הדריסה האחרון בשטוקהולם, חוותה שוודיה בשנים האחרונות שלושה אירועי טרור נוספים שרק בנס לא הסתיימו בהרוגים. במקביל, התרחשו במדינה לא מעט אירועים אלימים נגד אוכלוסיות מהגרים.

מלבד טרור, המהגרים מהמזרח התיכון גרמו ככל הנראה גם לערעור ביטחונן האישי של נשות שוודיה. בשנים האחרונות זכתה המדינה הסקנדינבית בתואר המפוקפק “בירת האונס של אירופה”. מאז שנת 1975, בה החליט הפרלמנט השוודי להנהיג מדיניות של ‘הכנסת אורחים’ כלפי מהגרים, ועד 2014 עלה מספר התושבים במדינה ב-18 אחוז בלבד, אך במקביל שיעור מקרי האונס באותן שנים זינק בלא פחות מ-1,472 אחוז (6,620 מקרים לעומת 421 לפני כארבעים שנה).

רוב מוחלט מבין המהגרים בגל ההגירה האחרון לשוודיה הם גברים (יחס של חמישה גברים לאישה אחת) ולפי דו”ח של האיחוד האירופי משנת 2014, שיעור מקרי האונס המדווחים במדינה עומד על 47 לכל 100 אלף תושבים. לשם השוואה, בפורטוגל הנחשבת לאחת המדינות שקולטת הכי מעט מהגרים מבין מדינות האיחוד האירופי (מכסה של פחות מ-5,000 מהגרים לשנה), שיעורי האונס נמוכים ביותר ועומדים על 3 מקרים בלבד לכל 100 אלף תושבים – כמעט פי 16 פחות מאשר בשוודיה.

בשוודיה, כמו גם בישראל, לא מפלחים את זהותם האתנית של עברייני המין ולכן לא קיים נתון סטטיסטי המלמד על חלקם היחסי של המהגרים בביצוע עברות מין. עמעום הנתונים נעשה ככל הנראה באופן יזום ומודע. על פי דיווח ב‘וויקלי סטנדרט‘, בכיר לשעבר במשטרת שטוקהולם הודה שרשויות החוק בשוודיה טייחו תופעה רחבת היקף של הטרדות מיניות מצד מהגרים כלפי נשים מקומיות במהלך פסטיבלי מוזיקה שנערכו במדינה. לדברי אותו בכיר, הדבר נעשה מסיבות פוליטיות “כדי לא לשחק לידי מפלגת ‘הדמוקרטים השוודים'” הדוגלת במדיניות הגירה נוקשה.

התשובה לטרור: להפסיק לנסוע במשאיות

ההודאה של הבכיר במשטרת שוודיה שלפיה רשויות החוק הקריבו ביטחונן של נשות המדינה על מזבח הפוליטיקלי קורקט עולה בקנה אחד עם ההתכחשות של חלק מהשוודים לאידאולוגיה הרצחנית בשמה פעל המחבל משטוקהולם בשבוע שעבר. ב’אפטונבלדט’, העיתון הנפוץ בשוודיה, נטען למשל כי הדרך היעילה ביותר למנוע הישנות פיגועי דריסה באמצעות משאיות היא פשוט להפסיק לנסוע במשאיות. “משאיות ומכוניות כבדות הפכו למכונות הרג”, כתבה עורכת העיתון הפופולארי, “קל מאוד לגנוב אותן ובלתי אפשרי להתגונן מפניהן”. העורכת המשיכה להתמקד בכלי הרצח במקום בזהות הרוצח ובאידאולוגיה שהניעה אותו וקבעה כי “צריך להפוך את מרכזי הערים ל’אזורים בטוחים'” ממשאיות.

ראש ממשלת שוודיה אולי התעורר מפנטזיית ‘הדלת הפתוחה’ שהנהיג כלפי מהגרים מהמזרח התיכון, אך המאמר המופרך של עורכת העיתון השוודי מלמד כי לסקנדינבים עוד נותרה כברת דרך ארוכה עד שישתחררו מכבלי התקינות הפוליטית ויעזו להישיר מבט למציאות.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

19 תגובות למאמר

 1. ראש ממשלת שוודיה א ו ל ו ף פ א ל מ ה???!!! אני יודע שכשמרנים אתם נוטים לחיות בעבר, אבל זה באמת כבר מוגזם.

  1. “אני יודע שכשמרנים אתם נוטים לחיות בעבר”
   שמע, אני יודע שכשפרוגרסיבים אתם נוטים להיות זומבים מפריחי ססמאות נדושות נבובי מוח ודבילים להחריד אבל זה באמת, אבל באמת ממש מוגזם..
   בקיצור חבר, לפעמים עדיף לסתום.

  2. אכן טעות מביכה, משום שאולוף פאלמה נרצח ב86…
   אבל אכן ראש ממשלת שוודיה הנוכחי (סטפן לובן) אמר את הדברים הנ”ל, ואכן היתה כניסה של כרבע מליון מהגרים במשמרת שלו (הוא מכהן מ2014).

  3. בעצם, אתה אומר שאם יש מאמר שסותר את דרך מחשבתך, ויש בו טעות סופר קלה, אז כולו void, ראוי ללגלוג מההתחלה ועד הסוף, כולל כל מי שקורא אותו? כדאי שתתפקח, או, שפשוט תעבור לגור שם.

 2. 5 מיליארד זה הרבה? עשיתם חשבון כמה ישראל הוציאה על מסתננים? סיוע בגני ילדים, מסיל”ה, הוצאות בריאות. זה לפחות 250 מיליון ש”ח בשנה . מאז 2010 עד היום יש הוצאות של 3 מיליארד ש”ח.

 3. מעשי טרור דרמטיים הם קצה הקרחון.הם נדירים יחסית גם אם הם מזעזעים. נוכחותה של אוכלוסיה מוסלמית ברובה שבאה מרקע כה נחשל ושונה מתרבות אירופה היא היא הבעיה ואיתה הארופאים יאלצו לחיות.אחרי שנכנסו לא ניתן להוציאם. ישתלבו בחברה ויאמצו ערכים מערביים….חברים מותר לגחך עכשיו..

  1. זה נכון באותה מידה לכושים,היספנים ויהודים.
   כן,יהודים לא משתלבים בשום מדינה מערבית,אלא מבקשים לשנות אותה לישות קוסמופוליטית ומרקסיסטית.
   לא ניתן להוציא ? ניתן ועוד איך.
   פשוט צריך שליט גרזן שמגיע לשלטון בהפיכה ( לא יכול להגיע לשלטון אדם שמחוייב לאינטרסים של המדינה בדרך אחרת.כל דרך אחרת מביאה שליטים שטובים לקבוצה השלטת – המיעוט האקדמאי) ומוחק את המיעוט הפיאודלי הזה.
   ואז תראה כמה זה פשוט וקל להעיף את כל האשפה הכושית-מוסלמית-היספנית.

   החיסולים המוצדקים של פאלמה,רבין,קנדי ולינקולן הוכיחו שאין טעם בזה.נומנקלטורה היא קבוצה וכדי לסיים את שלטונה כל הקבוצה צריכה להיות מטופלת ולא רק זה שבראשה.

 4. 60 אלף מהגרים מסוריה מעירק ומאפגניסטן בשנה זה גם הרבה מאוד. בעשור זה יוצא יותר מחצי מיליון איש. יהיה שם מיעוט גדול ומשמעותי מאוד.

 5. תן לפמיניסטיות לנהל מדינה ואז נשים יפחדו לצאת לרחוב בלילה. מה זה “סגנית ראש ממשלת שוודיה לשעבר… פרצה בבכי”? במקום לדאוג שהנשים בארצן לא יפרצו בבכי, מבקשות חברות “ממשלת הפמיניסטיות” לחמול על גברים אלימים ודורסי נשים:

  https://davidstavrou.wordpress.com/2015/04/16/מדיניות-חוץ-פמיניסטית-שוודיה-שוב-מנס/

 6. אמנם חומוס ופלאפל הם תרומה קולינרית
  לאנושות אך זה לא משהו שבן דת האיסלאם יכול להציג כרזומה ממשי מדת של מאות מיליונים.

  1. לידיעתך את הגרסה של הפלאפל עם כרוב וירקות בפיתה שהפכה להיות מפורסמת בעולם המציאו יהודים בתל אביב בתקופת המנדט הבריטי. את הפלאפל עצמו המציאו נזירים קופטים עוד לפני הופעת האיסלאם.

   והחומוס מוזכר עוד במגילת רות.
   אז אל תקנה את התעמולה הערבית. כפי שאני מניח שכבר שמת לב הערבים הם עם שאוהב לשקר.

  2. את הפלאפל המציאו נוצרים (קופטים או מרונים, לא ברור). למיטב זכרוני, אסור להם לאכול בשר כמה שבועות בשנה (לדעתי לפני הפסחא), אז הם המציאו קציצה צמחונית כתחליף.
   מה שאסלאם כן יכול לזקוף לזכותו היא האלגברה (על בסיס יווני).

  3. יש להם לא מעט הישגים (באלגברה, אלכימיה וכו׳). אבל כרגע העולם הערבי נמצא בקיפאון תרבותי.

 7. מה איכפת לך מה קורה בשבדיה ואפילו ואפילו…. מה אתה מנהל להם את העניינים דרך עיניים ישראליות
  .בואו ננסה לפתור את הבעיות אצלנו והם רבות.

  1. אנחנו מנסים וגם מצליחים, למרות שאתה ושכמותך מכבידים.