מו”ל ‘הארץ’ עמוס שוקן: הטרור האסלאמי באירופה – תוצר של הציונות

בסדרת ציוצים בטוויטר, מו”ל ‘הארץ’ עמוס שוקן מיישר קו עם תאוריות אנטישמיות בדבר תרומתה של ישראל להקמת דאעש ודומיו: “למאה שנים של תמיכת המערב בציונות ובישראל יש חלק ניכר בעוינות של האסלאם למערב”

מהדהד תעמולה אנטישמית; מו"ל הארץ עמוס שוקן. צילום: אמיר לוי, פלאש 90.

מו”ל עיתון ‘הארץ’ עמוס שוקן רומז כי הטרור האסלאמי המתפשט באירופה הוא תוצר של מדיניות פרו־ישראלית לכאורה של מדינות המערב. “מאה שנים של תמיכת המערב בציונות ובישראל, כולל בחמישים השנים האחרונות שישראל מקיימת משטר אפרטהייד וגניבת קרקע, יש להם חלק ניכר בעוינות של האסלם למערב”, צייץ שוקן בעמוד הטוויטר שלו.

שוקן לא הסתפק בהאשמת ישראל כמי שמדיניותה גרמה למחבלים מוסלמים לבצע את הפיגועים האחרונים בשטוקהולם, בברלין, בניס ובבריסל, אלא גם ביקר בחריפות את מי שלא הסכימו עמו:  “אתה באמת לא רואה את הקשר בין הטרור האיסלמי באירופה לבין תמיכה אירופאית בציונות יותר ממאה שנה? אז ברור שחשוב להם (לטרוריסטים, ג”צ) לאזן את זה. הם עוזרים בכך”.

בתגובה לביקורות שהוטחו בו בגין אמירותיו החמורות, ניסה שוקן להצטנע ולטעון כי “אמרתי דבר יחסית מינימליסטי”. מו”ל הארץ הוסיף כי “יש עוד סיבות כנראה” לטרור של האסלאם הקיצוני, אך הדגיש כי התמיכה ההיסטורית של אירופה וארה”ב בציונות “אינה סיבה זניחה” להקמת ארגונים רצחניים דוגמת דאעש.

כמובן, שוקן מתעלם באלגנטיות מכמה אמיתות היסטוריות הסותרות באופן מוחלט את תפיסת עולמו. בדאעש אמנם היו שמחים לראות את מדינת ישראל נמחית מעל פני האדמה ופעילי הארגון בסיני גם משגרים מדי פעם טילים לאזור אילת, אך ראשי הארגון הרצחני מבהירים פעם אחר פעם כי עריפות הראשים המחרידות והכיבושים הצבאיים נעשים בראש ובראשונה כדי להכניע את “הכופרים” – ובעיקר את מאמיני הזרם השיעי באסלאם. האיבה בין הסונים לשיעים החלה בסוף המאה השביעית לספירה, כ-1,200 שנים לפני שכף רגלו של הציוני הראשון דרכה על אדמת ארץ ישראל. שנאת דאעש למערב הנוצרי, רדיפתו אחר מאמיני הנצרות בתחומי שליטתו ופיגועי הטרור שאנשיו מבצעים על אדמת אירופה באים כנקמה על מסעות הצלב “המודרנים” – מונח המתייחס כמובן למסעות הצלב בתחילת האלף הקודם, ובמטרה להשיב את ימי “הח’ליפות האסלאמית” לגדולתה. יעדים אלו, המתכתבים עם ההיסטוריה הרחוקה, אינם קשורים כלל ועיקר לתמיכה הנטענת של המערב בישראל.

מו”ל הארץ גם מתעלם מההפרה הבוטה של השלטון הבריטי את מחויבות משטר המנדט להצהרת בלפור, שקראה להקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ אבותיו. הבריטים, שהטילו הגבלות חמורות על היהודים בארץ ישראל עם פרסום שלוש גרסאות של ‘הספר הלבן’ ושלאחר מלחמת העולם השנייה מנעו מניצולי שואה לעלות לארץ ישראל, נמנעו בהצבעה באו”ם על הצעת החלוקה בנובמבר 1947. מרבית מדינות המערב, כמו גם ברית המועצות, תמכו אמנם בהצעת החלוקה, אך ברגע האמת, כאשר הערבים ביקשו לחסל את המדינה היהודית הצעירה, היהודים בישראל נותרו כמעט לבדם ונאלצו להקיז מדמם שלהם כדי לזכות בעצמאות המיוחלת. אף אימפריה מערבית לא הגישה לישראל הצעירה את עצמאותה על מגש של כסף.

הטיעון היסודי של שוקן – שלפיו למדינת ישראל ולציונות יש חלק, גם אם בעקיפין, בהתחזקותו של האסלאם הקיצוני – זוכה לאהדה רבה בקרב גדולי שונאיה של ישראל ברחבי העולם. כך למשל, איש הימין הקיצוני בארה”ב ומכחיש השואה דיוויד דיוק כתב באוגוסט 2014 כי “הזוועות של דאעש נוצרו בידי העליונות הציונית”. דיוק, לשעבר מנהיג הארגון הגזעני הלבן קו-קלוקס-קלאן, הוסיף כי סרטוני הזוועה שהפיץ דאעש הם “תוצר של שנים של תככים, חתרנות, עינויים, טרור ומלחמות – שנגרמו כולם אך ורק על ידי מדינת ישראל היהודית ועל ידי הלובי היהודי השולט בממשלת ארה”ב”.

בעלי ‘הארץ’ לא נרתע מלטעון כי עליית האסלאם הקיצוני כרוכה במעמדה של המדינה היהודית, אך בבריטניה דווקא מתייחסים בחומרה רבה להתבטאויות קונספירטיביות מעין אלו. במפלגת הלייבור הבריטית, שאינה ידועה באהדת יתר לישראל, הוחלט למשל להשעות לאחרונה את חבר המפלגה בוב קמפבל לאחר שנתן הד ל”קונספירציית ישראל-דאעש” בטענה כי מדובר ב”התבטאויות אנטישמיות”.

טיעונים מהסוג שמשמיע שוקן משמשים כר פורה גם לתיאוריות קונספירציה הרווחות בעולם הערבי שלפיהן ישראל מסייעת בפועל לארגוני טרור כמו דאעש. “ישראל ודאעש הם אותו צד של המטבע”, הצהיר באוקטובר שר ההגנה האיראני, שטען כי המדינה היהודית וארגון הטרור הרצחני “חותרים לאותה מטרה במזרח התיכון – להחליש את הכוחות האנטי-ציונים”. מזכ”ל חזבאללה, חסן נסראללה, הלך צעד רחוק יותר כאשר טען לפני כחודש כי “ישראל מסייעת לדאעש” במטרה להחליש את ארגון הטרור השיעי בלבנון.

בימים האחרונים שוקן עסוק מאוד, ומעבר לפיתוח תזות היסטוריות הוא גם משקיע מאמצים רבים בהגנה על מאמרו של יוסי קליין ב’הארץ’ שבו נטען כי חובשי הכיפות הסרוגות “מסוכנים יותר מהחיזבאללה”. אליבא דשוקן זוהי השוואה מתונה, ולטענתו “אין במאמר לשון משתלחת”. ובכלל, לדעתו של בעלי ‘הארץ’ “מגוחך” לחשוב שחיזבאללה פחות מסוכן מההתנחלויות.

שוקן גם מצהיר כי הוא דווקא שואב עידוד מהאשמות שהופנו נגד ‘הארץ’ כי הוא מהווה כלי שרת בידי המבקשים לקבע מעמדה של ישראל בעולם כמדינת אפרטהייד. “אם זה נכון אני מרוצה”, הודה, והתייחס גם לטענות כי עיתון השמאל העניק לממשל אובמה לגיטימציה להימנע מהטלת וטו על ההחלטה האנטי-ישראלית שעברה במועצת הביטחון של האו”ם בדצמבר האחרון. “אם השפענו על החלטת מועצת הביטחון, בטח (שאני מרוצה)”, הבהיר שוקן והחמיא למנכ”ל ‘בצלם’, חגי אלעד, כי הוא עשה “עבודת קודש” כאשר פעל באו”ם לקדם את ההחלטה.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

92 תגובות למאמר

 1. נלעגת ביותר העובדה שאנחנו מממנים את כל זה. משרדי הממשלה מפרסמים ומנויים על עיתון “הארץ”. רוב הפרופסורים בעלי דיעות דומות הם חבר סגל קבועים באוניברסיטאות ציבוריות.
  לכל מדינה יש גם גבולות רעיוניות שעליה להגן. כשם שלא היו משאירים חבר סגל שקורא להפוך עולי אתיופיה לעבדים כך גם אין להשאיר חבר סגל שקורא להחרמת ישראל ומאשימה באפרטהייד ונגזרותיו.

  1. שאלה ל”גאון” התורן:אם ישראל היא באמת מדינת אפרטהייד כדבריו איך ייתכן שהערבים בארץ לא מוכנים לוותר על אזרחות המדינה הגזענית הזאת וערביי השטחים מתים לקבל כזאת?

 2. יהדות הם מתעבים, יהודים הם שונאים, ארץ ישראל מיותרת בעיניהם, האוייב הערבי אחיהם, איזה סיבה בעולם מחזיקה אותם במדינה היהודית במקום לחבור להיינץ ההומו הגרמני משטוטגרט שמשלם את האתנן היומי שלהם כדי לזנב בעם ישראל
  או שהם פשוט מחכים שהפיוזים של עם ישראל ייקפצו ואז ייבעטו אותם לכל הרוחות

 3. נכון, אפשר למצוא קשר בין ציונות לאסלאם הקיצוני. אך באותה מידה, אבל ממש באותה מידה, אפשר לטעון לקשר בין פמיניזם ומתירנות המערבי לאסלאם הקיצוני. אבל מר שוקן לא ירצה לקשר בין פמיניזם לטרור אסלאמי – אם יעשה כך הוא יחשב ש”חשוך”. כשהוא מקשר בין ציונות לאסלאם הקיצוני הוא נחשב (בעיני עצמו ובעיני חבריו לדעה) כ”אמיץ ונאור”. כמו שאין לבוא בדרישה לנשים לוותר על זכויותיהן כדי לא להרגיז מוסלמים, אין לדרוש מיהודים להמשיך לסמוך על חסדי אומות האולם, כי עצמאותם ירגיז את המוסלמים. את שורשי הבעיה צריך לחפש שם – אצל המוסלמים – ולא כאן אצל היהודים.

  1. רק ספר לנו מהו הקשר בין הציונות לאיסלאם הקיצוני…
   ובאשר לכל היתר אתה צודק בהחלט

 4. שוקן. אידיוט מסוכן. שיורה לנו כדור ברקה . למה לעזעזל הוא חי בארץ שלנו אם ‘בזכות ‘ שכמותו ( אם חס וחלילה יתרבו -) עוד ניאלץ להלחם עד טיפת דמינו האחרונה רק להצדיק קיומנו כאן, שהוא בזכות אמיתית לידיעתך שוקן – ולא בחסד.

 5. שוקן הוא אנטישמי וכך גם עיתונו. זו עובדה. השאלה היא מה מדינת ישראל עושה בנידון. האם אנטישמיות מוגנת תחת חופש הביטוי בישראל?
  אם לא, מה הצעדים שהמדינה חייבת לנקוט כדי לבער את התופעה המתועבת הזאת.

  1. מפוקח, ידידי.
   אסור למדינת ישראל לסתום את הפה למר שוקן היקר. הוא נכס. המשך קיומו הוא ערובה להנצחת שלטון הימין במדינת ישראל.
   תנו לו שימשיך לנבוח. הוא מצוין לנו!

 6. האם רק אני רואה דמיון בדבריו של שוקן עלילה ואשמה אנטישמית מהסוג של הגדולים והגרועים ביותר של שונאי וצוררי ישראל בדורנו כמו היטלר והנאצים?

  דבריו אלה, של עמוס שוקן יכולים להכנס כפרק נוסף בפרוטוקולים של זקני ציון ועלילות הדם מדמשק.

  שמו של עמוס שוקן יתווסף לרשימה הארוכה של שונאי ישראל והיהודים בעולם

 7. זו כמובן לא טעות תמימה. . אלא מניפולציה מכוונת של האנטישמים החדשים בישראל. שיודעים שהחברה הישראלית הקיאה אותם ומסיבות טובות בהחלט. ומנסים לרצות את הפטרונים הכלכליים שלהם בגרמניה ואירופה בכדי לשרוד. וללקט שאריות של חיבה והכרה בינלאומית שתנפח להם מחדש את האגו הפצוע והמדמם שלהם. ישראל פולטת אותם החוצה. הם אינם סתם מטומטמים . אלו הם אויבי המדינה החדשים!

 8. מנקודת המוצא שלו הוא צודק משום ששמאלנים ועובדות מעולם לא היסתדרו. עובדות מקשות עליהם את החיים,וכך צריך ליקרוא אותם.

 9. ל לטיפשים אין תקנה.אי אפשר ואסור להתייחס לדבריהם.הבעיה שלאיש יש עיתון. כלומר שופר. הקוראים שלו שאינם טיפשים יחדלו לקנותו לפרסם בעיתונו

  1. גבלס, ידידי.
   גם כששוקן יאמר זאת, ימצא שרבנים אמרו זאת לפניו.

 10. אל תתפלאו אם מחר שוקן יגיד שעליית הנאציזם בגרמניה הייתה גם היא בגלל התנועה הציונית.

 11. אדון שוקן היקר אני המום ממסקנותיך האויליות אני כאיש מרכז חובר לימין תמשיך כך ותגרום להרבה אנשי מרכז להפנות את תמיכתם לימין

 12. לכל מי שבא בטענות לחנין זועבי וחבריה
  קצת להרגע אם ככה כותב מו״ל ועיתונאיו החושבים
  מה טענתינו אנו כלפי הערבים שממציאים סיפורי בדיה איך אפשר לבןא אליהם בטענות כשיש כ 15 % מהיהודים שרואים בנו העם היהודי בארץ ישראל מסוכנים מאויבנו תורמים להקמת דע״ש חמאס
  יהודים גלותים אילו היו חיים בתקופת מלחמת העולם הראשונה היו דוחפים אותנו לתוך תאי הגזים קאפו מודרני מעניין שרובם יוצאי אירופה …רובם מהקיבוצים ורובם חיים פה ברווחה כלכלית מעל הממוצע …
  לא יתכן שהממשלה שאנו בחרנו תתמוך באיזו שהיא צורה בדבר הזה לא בתקשורת ״כאן״ לא בפרסומים ממשלתיים ולא באונברסיטאות מותר להעביר ביקורת ואף ביקורת חריפה אך לא ניתן לינוק ובמקביל להתלונן שהחלב חמוץ

 13. כל פרובוקציה שלו גינוייה, מביאים הצצות של סקרנים, וכסף $$$ מפרסום.

 14. מלחמת כבוד
  שלא יקח הקלעים הזה את כל תשומת הלב
  החליט אצא אני בהצהרה יותר בומבסתית וארה לו מי בעל הבית בהארץ הזו
  ואם משום כך אתן יד להחליש את העם היושב בציון, אס מה, זה כסף קטן לעומת הצרכים שלי
  שמאללללללללל

 15. מתוך הספר “נוודת”

  “האיסור למתוח ביקורת על האיסלאם איננו הדבר היחיד שאוטם את המחשבה המוסלמית, … אליהם מצטרפת גם הבנייה מתמדת של תיאוריות קונספירציה על אויבי האסלאם, הנחושים להרוס את הדת האמיתית האחת.
  האוייב העיקרי הוא היהודים.
  בנעורי, כשהייתי מוסלמית אדוקה, קיימתי את טקסי ההיטהרות דרך קבע. באותם ימים עם כל התזה של מים קיללתי את היהודים. כיסיתי את גופי, פרשתי מחצלת תפילה, פניתי לעבר מכה וביקשתי מאללה שיגן עלי מפני הרוע היהודי. מיהרתי אל המסגד הקרוב והצטרפתי להמונים בתפילתם… ושקרא האימאם לאללה להשמיד את היהודים, גם אני אמרתי בלהט “אמין”.

  בימי בית הספר התיכון, התעמקתי במגזינים מאיראן ומערב הסעודית, עם תצלומים גרפיים של גברים ונשים מכוסים בדם. למטה תמיד היה כתוב שאלה קורבנות היהודים. אף על פי שהייתי ילדה סקרנית מטבעי, ובגיל ההתבגרות גם תלמידה סקרנית, מעולם לא פיקפקתי במהימנותם של התמונות, של הכיתוב או של הסיפורים על מעללילהם של היהודים, שהרגו מוסלמים כמוני והטילו בהם מומים.

  שמעתי עוד ועוד מורים שדיברו על המלחמה שהיהודים הכריזו על האסלאם. למדתי שהנביא מוחמד הזהיר מפני דרכיהם הבוגדניות והמרושעות של היהודים. הם בגדו בו וניסו להרוג אותו, שכן היהודי, בכל מקום שנמצא, הוא מתכנן וזומם להחריב את האסלאם. הוא מחייך אל המוסלמי, אבל בתוך תוכו שונא אותו, הוא מושיט את ידו למוסלמי, ובה בשעה מושך אותו ומפיל אותו במלכודת של חובות, הוללות וחטאים.
  את כל התעמולה הזאת בלעתי כאילו היתה אמת צרופה”

  הכותבת היתה סומאלית, שחיה גם בקניה ובערב הסעודית. את כל זה היא למדה על היהודים בתקופה שבה לא הכירה אפילו יהודי אחד. אין יהודים בסומליה.

  אדון שוקן, כמה נמוך אתה יכול לרדת – לאשר להם את תיאוריות הקונספירציה האנטישמיות שלהם, התולות את כל כשלונותיהם הצבאיים, התרבותיים, החברתיים, הכלכליים על הציונות ועל הקולוניאליזם?

 16. השקשוקן טען שכבר 100 שנים אירופה תומכת בציונות. אז על הדרך הוא גם הכחיש שואה, כי לפי חשבוני השנים 1933-1945 נופלות בתוך התחום של מאה השנים האחרונות.

  1. היטלר והנאציזם תמכו ברעיון הציוני, ר’ קן ליוונגסטון

 17. אפשר להבין מדוע לא פועלים כנגד היצור הנאלח הזה המוציא דיבתנו והממציא שקרים ומייצר רוע כלל עולמי נגד כולנו? מדוע לא מפעילים נגד היצור את מה שאמור להגן על העם היהודי? מה פירוש ההפקרות הזו? היצור פוגע בכולנו ומייצר אנטישמיות הפוגעת בכל העם היהודי? מיהו בכלל הכלום המרושע הזה שמותר לו כך להוציא דיבה במסווה של חופש הביטוי שלו? מיהו בכלל? הוא פוגע בבטחון אזרחי המשינה והעם היהודי כולו. המנהיגות שלנו מחובתה לטפל ביצור הזה ומיד. להעמידו לדין על פגיעה בכולנו ובילדינו ובהעמדתנו בסיכון לפגיעה פיזית בכל קצוות התבל. לטפל במפיץ הדיבה מיד.

  1. חשוב מאד לש/מור על חופש הדיבור לשוקן ולחבריו מרעיו. כך ייחשף פרצופו האמיתי של השמאל.

 18. נהדר שוקן הוא נכס צריך לשמור עליו ועל עיתון הארץ מכל משמר כל כתבה כל ציוץ הם נכס עבור הימין כל דבר כזה הוא מנדט נוסף לימין
  שוקן תמשיך ואל תפסיק אנחנו תומכים בך ושומרים עליך רק על תעזוב לברלין צרכים אותך כאן

 19. שוקן מראה בורות תהומית כדי להצדיק אידאולוגיה אנטישמית מבית מדרשו של השטירמר .לו היה לומד קצת על האיסלם היה יודע שהבעיה של האיסלם היא בעיה דתית.באפריקה האיסלם שוחט בכל מקום מדוע. אין שם ציונות וישראל.כאשר הייתה מבין שהאיסלם אינו מוכן לקבל שילטון של דת אחרת מלבדה כך המוג’הידין באפגניסטן ופקיסטן ומקום שאין השריעה שולטת גרים שם כופרים ויש לחסלם כמו בעיראק בסוריה ובלוב והנסיונות לחיסול הקופטים במצרים.ישראל שהיתה בשליטה מוסלמית כמו חלקים גדולים של אירופה האיסלם רוצה לחזור ולכבוש מה שהיה שלו ואת הנצרות.כשבלנודון במסגדים מדברים על הדחת המלכה והנהגת השריעה ושלטון מוסלמי.ואפשר להמשיך אתה כמו אירופי חילוני חושב שהדת לא רציונילית אצל המוסלמים הדת תמיד היתה רציונלית לשיטתם וסיף בידם.

 20. ניסיתי פעם לטעון שהאוטו אנטישמיות של אדון שוקן ודומיו היא הפרעה נפשית. נעניתי בטיעון פסיכולוגי שזה לא יתכן וזה ענין של אמונה ו/או אידאולוגיה. ברור שזו אידיאולוגיה, אבל מה הם שורשיה? הסוגיה הזאת מתמיהה אותי והיא כנראה מציקה גם לאנשים דוגמת שוקן שמנסים לתת לה מענה רציונלי. הטיעונים שלו הינם ברמה של אינפנטיל וקל להפריכם אז מדוע בכל זאת הוא וכתבלביו ממשיכים בכך? התשובה כפי שאני חושב היא כלכלית גרידא. כסף, כסף ועוד כסף. באחת התגובות כאן נכתב שכל אמירה פרובוקטיבית שלו נענית וגוררת אחריה עוד תגובות שמשמען התעניינות בו ובעיתונו וכך במקום שאימפריה הכלכלית תגווע ותעלם היא משיכה לבעוט. “לא פרסמת, לא עשית.” הרפו מהטיפש, אל תתקרבו לעיתונו וסופו יהיה כמו סופם של כל עיתוני הצללים. ראו מה היה סופו של העולם הזה.

  1. זה לא עניין פסיכולוגי, זה עניין זואולוגי. אוטו אנטישמיות זואולוגית

 21. מישהו משלם לאנשים האלה ובשביל כסף מוכרים לא רק את המדינה אלא גם את אמא שלהם כזונה מה לא ברור???

 22. אילו היה בעל יכולת חשיבה, היה מבין, שעשרות אלפי תומכי דעאש, שחלקם היו כבר חלק מהעולם המערבי, לא יצאו למלחמה בגלל פרט שולי, כמו ישראל.
  הם יצאו למלחמה קיומית מבחינתם, שימור העולם הישן שלהם, הזהות הברורה והישנה, שהולכת לאיבוד בעולם המודרני החילוני. די לראות את המטרות המועדפות לטרור. אנשים כמו שוקן שמאמינים בעליונות השקפת העולם שלהם, ובאוניברסליות שלה המחייבת את כל האנושות, הם הסכנה מבחינתם. הניסיון לאלף את העולם המוסלמי, ולהפוך אותו מאריה לבהמת משא מועילה, היא הסיבה למלחמה, שלא תגמר עם הבסת דעאש.

 23. מה פלא. אילו היה עומר דבר כזה כנגד איסלם הם היו מודעים שבשל העלבון הם עולכים להרוג אותו וחיים שלו היה הופך לסיות.
  אבל הוא רוצה תהילה!!!
  להגיד הריי דבר דומה ליהודים הוא במיוחד היותו יהודי יקבל מבוקשו!!!!
  זה איננו טסרית דיביוני זה משקורה כל הזמן.
  ולאחר מכן תגידו שהעלימות לא משתלם?
  אינני תומך בעלימות. פשות אחרת מחונך.
  אבל ברור שהיגין ונימוקים פה לא יעזרו.
  הם הפעילו מלחמה טוטאלית שמתרתו השמדנו ויש אלו שביננו שמוכנים להשתתשף.
  לא היה כזה בעבר? אין עד עכשיו כאלו עדיין ביננו? תעיינו מז סורוס.
  להיות סורוס משתלם.
  ישראל קמה לא בשלום אלא במלחמה.
  אין דרך אחרת על מנת לשרוד.

  1. כמה מלל אתם שופכים. זאת דעתו,זכותו להביא אותה,בפומבי.גם אתם מביאים דעתכם בפומבי,זאת דעתכם.לו מותר,לכם מותר.הוא ,אכן מציין שיש גם עוד סיבות.

  2. כאשר הדתיים מאשימים נשים שהן גורמות להן לחטא בגלל לבוש לא צנוע
   יגידו שוקן שאי אפשר להאשים משהו אחר באחריות על היצרים שלך.
   אבל פשעי הגויים אפשר להפיל עלינו.

   שוקן סובל מוירוס שנאנת סוג של שנאה עצמית מחלה שמאלנית לא מדבקת ..
   הסובלים ממנה שחושבים שהגויים יותר טובים מהיהודים
   (על משקל “אחרים יותר טובים ממני..”)

   אגב הטיפול הכי טוב למחלה שבועיים בעירק או 3 שבועות בלבנון בלי יציאות.
   רק אחר כך מעריכים את ישראל ואת החברה היהודית
   בהצלחה

 24. האיש הוא חלאתי ביותר.
  יש לפעול ציבורית לסגירת העיתון ולהעבירו עם חלק מהעיתונאים הנאציים לגרמניה.

 25. אם מר שוקן מאמין שהמוסלמים הם מטורפים כל כך, עד כדי השתוללות גמורה וזריעת טרור ברחבי העולם בגלל פיסת קרקע יהודית קטנה, אזי מר שוקן הוא איסלמופוב גדול.

 26. הוא אמנם הזוי אך לא ברור לי למה בכלל צריך להגיב ובכך לתת לו במה ולהרחיב את התפוצה לדברי הבלע שלו

 27. מעניין אותי מה ההגדרה של שמאלנים לבגידה?
  הפצת תעמולת אויב? לא. הם עושים את כל הזמן.
  ריגול? גם לא. ענת קם “איבדה” אלפי מסמכים מסווגים ומסתובבת ברחובות.
  שיתוף פעולה עם מחבלים כלואים? הצחקתם לי את הגטאס.

  אז באמת? מי הוא בוגד לדעתם?

 28. חייבים פעם אחת ולתמיד לחשוף את הסרטון האפל שבו מצולם שוקן על מנת להבין מיהו האיש החולה הזה. ואחר כך לשלול את אזרחותו ולשלוח אותו לחבריו הפלסטינאים. שם הוא יהיה מלך. או יותר טוב מלכה….

 29. אני בעד חופש הביטוי אפילו במיקרה זה ,אך ניראה שאין סוף לטירלול של הכותבים מכול הדיעות

 30. שטויות במיץ. בגלל ההתרפסות של האירופאים כלפי האיסלם וסימני החולשה שהם מגלים מול הטרור האיסלמי הטרור מתגבר. איך זה קשור לישראל? פגועי הדריסה בצרפת ובשבדיה שהם המדינות הכי אנטי ישראליות קשור לישראל?

 31. מזה שלוש שנים אני מקפיד לא להיכנס לאתר הארץ. לא אתן להם את הקליק שלי. טוב אם תעשו כך. ללא פירסום העיתון לא ישרוד.

 32. למה אנשים קוראים את העיתון הזה? למה נותנים לו במה? אם זה לא היה מופיע ב״מידע״ לא הייתי יודע על הפנינים שלו ובטח לא הייתי מרגישה חסר.

 33. תאום מדהים עם האנלוגיה של אליעזר יערי
  בתכנית של ירון אנוש ביום ו בה יש טענה דומה על כך שהאירופאים יאשימו אותנו בהגירת שכננו לאירופה
  מי מממן את הזבל האנטישמי הזה ?

 34. האיש הזה הוא הגורם הראשי למה שהוא מדמיין שקים , הוא אחראי ישירות להעלאת האנטישמיות בעולם , הוא זה שגורם לאפרטהייד נגד יהודים , הוא זה שמסית את אויבנו כולל הפלסטינאים לבצע מעשה רצח נגד יהודים ונגד בני עמם.
  השחקן הזה ושכמותו מלבים את הרעל במזרח התיכון . ערבים בזים לו ושונאים אותו ומשתמשים בכל דבריו להתקיף את העם היהודי והמדינה .
  האם הוא עוור או סתם נבלה מרושעת . לדעתי הוא רשע מרושע יהודי אנטישמי תוצרת הארץ הוא זהה ליהודי האנטישמי סנדרס . הגיע הזמן לעם ולמדינה להתגונן מהתועבה האנטישמית הזו
  כיצד ממשלה מממנת עתון פושע כזה וחייל צהל קוראים את הזוהמה האנטישמית היהודית הזו

  1. מה הבעיה אם מה שהוא אומר? מה לא נכון כאן? אולי הוא שוגה בניסוח אבל עיקרי
   טיעוניו נכונים.

  2. לנורית –
   כמובן שהוא צודק. גם עקרון הג’יהאד, עליו מתבססת כל רצחנות האיסלאם, נוצר על ידי מוחמד לפני 1400 שנה, בגלל הציונות. מוחמד כנראה ממש התעצבן אחרי שעיין בכתבי הרצל וז’בוטינסקי.

 35. החלאה הזה הוא פשוט רפה שכל. העיתון שלו תמיד ישאר מצומצם לקומץ חלאות מאותו הסוג. לדעתי הוא מסוכן למדינה ויש לחקור את מניעיו. אני מציע שיארוז את העיתון שלו ויעבור לצד הפלסטיני. נראה איך יקבלו אותו וכמה שעות הוא יחיה שם עד שיחסלו אותו בשל היותו יהודי.
  מילותיו רק מעודדות את הטרוריסטים להרים ראש. הוא נותן להם צידוק מוסרי להמשיך בג’יהד. אין הבדל בינו לבין נטורי קרתא המשתפים פעולה עם השלטון האירני.
  באם יוכח שהוא מסית לטרור מקומו לצד ברגותי בכלא.

 36. שוקן, לא מזמן ביקרתי בביתה של אנה פרנק.
  אתה מוזמן לקחת את ברגותי לבית ולסמן לו את הגובה כל שנה.
  כמו כן אתה מוזמן לספק לו את כל צרכיו – אם אתה רוצה…
  אנחנו – לא רוצים. אנחנו – גם לא חייבים.

 37. שוקן כנראה צודק. הרי אין מצב שהוא טועה!
  תראו איזה מסגרת משקפיים יקרה יש לו. ואיזו חליפה אופנתית! אין… אנשים כאלה – יודעים את מה שהם אומרים.

 38. שוקן כבר מזמן לא הבעלים בפועל של העיתון.
  הוא תלוי בכספים שמוזרמים מגופים אנטישמיים בחו”ל.
  הוא בובה עלובה על חוט, שבכל פעם מתבונן במראה הוא נגעל מעצמו וכיצד התלות באחרים הביאה אותו למקצוע העתיק בעולם.
  ואני רק מחכה שיתבע אותי כדי שאוכיח הגנת אמת דיברתי.

 39. להחליף את שם העיתון הארץ ל”המסית הכוזב”. אפילו בפרבדה ואל אהרם לא כתבו שקרים כאלו . מה קרה לשוקן ? ירד מהפסים .אולי הוא נסחט .אולי שוחד בסכומים אדירים . הפך לשופר שונאי ישראל . מי מוכר לו נייר לעיתון?

 40. הבן אדם אימץ דעות אנטישמיות ואנטי ישראליות קיצוניות . לא פלא שעיתון הארץ משמש “מקור מהימן” ל-BDS ולשונאי ישראל כשהם מתקיפים את מדינת ישראל ע”י ציטוטים מהעיתון המחליא הזה.

 41. מה כאן לא נכון?
  התמיכה החזקה של מדינות המערב בישראל היא בהחלט חלק מהסיבות לשנאה של האיסלאם כלפי המערב.

 42. אנשים כמוהו הם שליחי השטן..צריך לישלול אזרחות ישראלית וליזרוק אותם מהארץ..חותרים בעולם להשמדת מדינת ישראל..בושה לעם היהודי ולהוריו לתת לאדם כזה להיזדקן בארץ

 43. עיתון זה חייב לשנות דחוף את שמו ל ” עזה שלי” ממליץ בחום להעביר את העיתון לעזה. שם יקבלו אותם באהבה רבה ויראו להם מה זו ארץ אמיתית אוהבת יושביה ויפה שעה אחת קודם. האחים שלהם מהחמס יקבלו אותם בזרעות פתוחות

 44. תתעמקו במה שהוא כותב. רוב המגיבים עסוקים לשפוך שנאה. מפליא אותי שהיסטוריונים ואנשי אקדמיה לא מגיבים לדבריו אולי משום שהם יודעים שהוא צודק.
  לדוגמא ידוע שמדינת ישראל סיפקה לגרמנים נשק בתקופת השואה. האם מישהו פרסם את זה? לא!!!
  כנראה שהדברים מורכבים מאיך שאתם מבינים אותם.

  1. לא נשק, אבל כן נתנו כסף לגרמניה, תמורת רשות ליהודים לעזוב את גיא ההריגה שם. לא קוראים לזה שיתוף פעולה. קוראים לזה הצלת חיים. אבל על פי עקרונותייך הנעלים, כנראה מוטב היה לתת ליהודים להישאר שם ולהירצח. ככה זה כשעקרונות נאצלים באים על חשבון האנושיות. את יכולה לתת יד לשוקן. הוא ואת באמת עשויים מאותו חומר.

 45. אני כאיש שמאל שאינו שונא איש או אישה, ושומע את דברי העורך, מזדעזע עד עמקי נשמתי. שוב חוזרת לה התאוריה המגוחכת, שישראל והיהודים אשמים בכל דבר רע שקורה בעולם, לי זה מזכיר את המצע של הנאצים בתחילת דרכם. הם גם ראו ביהודים גרעין לכל רע שריים בגרמניה והפליאו לכנותם וירוסים שיש להכחידם
  איך אפשר שעיתונאי מכובד בעיתון מכובד יאמר דברי בלע כל כך חמורים ומעליבים אותנו בני הניצולים. עם ישראל היושב בארץ יראל בזכות ולא בחובה אינו לקח על עצמו אחריות על הרוע בעולם, ולאנשים כמו העורך הבלתי מוערך כלל על ידי, אסור שיהיה פתחון פה. מדוע אנו, אשר בדם יזע וקורבנות אין סוף בנינו כאן מדינה לתפארת, צריכים להעמיס על גבנו הדל את כל המר שיש בעולם??? אני פשוט מאוד לא מאמין שיש אנשים בארץ שעושים הכל כדי לפגוע בה ולמצוא בה פגמים שמשפיעים על מישהו בכלל בעולם. מקווה שהתקשורת תפסיק לתת להם במה עם כל הכבוד לחופש הדיבור, יש גבול לחופש הביזוי הנאלח.

 46. עצוב,עצוב לקרוא מאמר של שנאה עצמית.
  אני מניח שיש פה פזילה לא רק לשמאל אלא לשונאי ישראל אשר אינם מתי מספר ושיווק עתון הארץ ייצא נשכר.
  אין דרך אחרת להסביר עיוותים שנעשו בכתבה על ידי אדם,שוקן,אשר לכאורה נתפס כאינטליגנטי ואולי זקוק לתמיכה בתחום הנפש.

 47. לו המאמרים האלה והדעות האלה היו נשארים בארץ במהדורה העברית. ניחא. אך העיתון הזה מופץ גם באנגלית במדינות שונות בעולם ושם הארץ הוא השופר של מדינת ישראל ממנו שואבים המתעניינים בארצנו מידע. כאשר הם קוראים דעות כאלה. מה לנו כי נלין על התיחסותם לארצנו. הם טוענים. אם עיתון ישראלי אומר כך. כנראה שזאת האמת.

 48. כותרת לחוד, תקציר לחוד וכתבה לחוד. זה מתחיל ב״הטרור האסלמי באירופה תוצר של הציונות״, אחכ ״למאה שנים של תמיכת המערב בציונות ובישראל יש חלק ניכר בעוינות של האסלאם למערב״ ואם קוראים את הציוץ בכלל אין קשר בין מה שכתבתם בכותרת כדי למשוך קוראים תמימים למה ששוקן מדבר עליו. הכתבה מלאה בהרבה דברים חכמים ונכונים, אבל זה סתם התנהגות גסה להאשים את שוקן בדברים שלא אמר סטייל קמפיין השתולים.

 49. אני נגד לסתום לשוקן את הפה.
  מה שצריך לעשות זה להפסיק לרכוש את העיתון שלו וממילא הפה שלו ייסגר לבד.
  האם לא הבנתם שניבול הפה של הנבל הזה הוא בשביל למכור יותר עיתונים?
  אין לו שום אידיאולוגיה ואין לו שום מדינה. האיש תלוש

 50. עצוב.
  ובכל זאת אמשיך לקרוא הארץ. פשוט כי כל היתר זבל. אבל גם הארץ לא מחזיק את רמתו משכבר הימים.
  עצוב ששוקן לא מבין את הדינמיקה הכלל עולמית. הוא אגוצנטרי וחושב שהכל קשור אלינו / אליו. תתפלא, הדינמיקה הלאומנית מתרחשת בעולם לכשעצמה. צפה מסביב.

 51. לכולם עמוס שוקן הוא יהודי דפוק בשכל וחשוך מרפא כמו רבים אחרים שמחזיקים בדעות כאלה, לי נראה שהחמור הזה אמר את אשר אמר רק מסיבה איד לקבל כותרות עיתון נוספות ועל ידי כך להציל את העיתון שלו שנימצא בשלבי גסיסה.
  הוא גם מקווה לקבל תמיכה כלכלית מג׳ורג׳ סורוס עוד חמור יהודי עשיר מאוד שעשה כסף על גב עמו המושמד במלחמת עולם השניה.

 52. עמוס היקר התוצר הוא של אלוהים מכיוון שבכל העולם שנים רבות התעלמו בכל העולם לטרור בישראל אז אלוהים פשוט העביר את זה לכל מקום בעולם שהתעלם מכך הבנתם !!!!יהודים יקרים השם שומר עלינו ומשלם לכולם בעבורנו המהה ילחמו ואתם תחרשון

 53. עמוס היקר התוצר הוא של אלוהים מכיוון שבכל העולם שנים רבות התעלמו בכל העולם לטרור בישראל אז אלוהים פשוט העביר את זה לכל מקום בעולם שהתעלם מכך הבנתם !!!!יהודים יקרים השם שומר עלינו ומשלם לכולם בעבורנו המהה ילחמו ואתם תחרשון

 54. אם השמאל היה שילטון היה מדבר הפוך רק תסכול ושנאת אחים מובילה לאמירות ההזויות שלו

 55. בהינף מקלדת וירטואלית מחק שוקן המיקרוב למעלה מאלף שנות מלחמה נוצרית מוסלמית.
  בשלב הבא הוא גם יטען שהסונים והמוסלמים נלחמים ביניהם בגלל היהודים והציונות.

 56. די עם הסיקור היומי הזה על כל נפיחה של הכלב שוקן.
  מישהו צריך להשתיק אותו פעם אחת ולתמיד.

 57. חבל שהוא טועה.
  היה נחמד אם באמת הייתה מדיניות פרו-ציונית באירופה ואם לישראל היה כזה כוח…

 58. שלא כמו וענונו, לשוקן דם אדום. הוא מחוסן מפני חקירות…

  האמא של כל המעשים הפליליים החמורים של שוקן, היא פרשת העברת המסמכים באמצעות הש”ג שמילא/ה כאן את תפקיד הטיפש התורן, ענת קם, לידי אורי בלאו, והרחקתו של בלאו לחו”ל, בהשראת שוקן. האירוע הזה היה מעשה בגידה שעליו לא נחקר, אף לא נקרא לתת את הדין, האיש השחצן ושונא מדינתו הזה. ומי חיפה עליו? כנראה ולכאורה היה זה יובל דיסקין, ראש השב”כ דאז. דיסקין תכנן לעצמו כניסה לפוליטיקה במפלגת שמאל. חקירת עמוס שוקן היתה מקימה מולו אוייב מר ומחסלת כל סיכוי שלו להיכנס לפוליטיקה. אין להחלטה המשונה שלו (שלא לחקור ולא להעמיד לדין את שוקן), שום הסבר אחר. כך נמכר בטחונה של ישראל, ואיש אינו פוצה פה ומצפצף, שוקן יכול להמשיך ולהשתין ממרומי עתונו על מדינת ישראל, ואגב במהדורה האנגלית הדברים חמורים אף יותר..

 59. אוטו שנאה מזוקקת ןחולנית כזו לא רואים ושומעים כל יום. ובאשר לקשר בין איסלם קיצוני וציונות הוא בדיוק כמו הקשר בין בין רוצח לנרצח שאם לא היה נולד לא היה נרצח.

  1. שוקן המסכן סובל מתסמונת בת היענה הטפילית לפי דוקטור גד סעד

 60. אנטישמיות לובשת בכל פעם לבוש חדש.
  היום זה ניקרא שנאה עצמית.
  ומי שיגיד שאין פה אנטישמיות זה רק משחק במילים מדובר פשוט בשנאה ליהדות ולכל סממן יהודי זה קיים בכל דור רק מחריף עם הזמן.

 61. מיום ליום מתברר כי “הארץ , הפך לשופר של שונאי ישראל האנטישמיים , ואחראי לאנטישמיות ולשנאת ישראל הגוברת בעולם

 62. אנחנו נמצאים במצב מלחמה עם העולם הערבי כבר מעל 100 שנה ומי מספק להם נשק ותחמושת במלחמת התעמולה – שוקן ועיתונו הארץ.
  צריך לבדוק טוב טוב את החוקים במדינה איך אפשר לעצור את זה.
  חופש הבעת דעה אינו חופש לשקר.
  אם אין חוק מתאים צריך לחוקק אותו.
  על מנת למנוע האפשרות של העברת השלטון במדינה ליהודים אמוניים, הם נלחמים במדינה עצמה ומסייעים לאוייב.
  צריך למצוא את הדרך החוקית להעמיד את אותם אנשים בעוון בגידה.

  1. הדמוקרטיה צריכה להגן על עצמה מאנשים מסוגו של האיש אם הימין היה באמת ימין המצב היה אחר לגמרי

 63. אמר פעם ברל כצנלסון ”היש עם בעמים, אשר בניו הגיעו לסילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו, הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס, ממלא את לבם, רגש הערצה והתמכרות?…וכאן בארץ ישראל נדבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, עד כדי כך שיראה את הגאולה בנאצים הפלשתינים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה, עם תאוות הפגיון שבמזרח”.מאי 1936 כבר אז האיש החכם הזה הבין לאן נושבת הרוח אצל ערב רב בשמאל המתקרא ” נאור” בעיתון לאנשים ” חושבים”

 64. טענתו/רמיזתו של שוקן היא אמת חלקית. בדיוק כמו השפעתו של גן אחד על הרצף הגנטי, כשלעצמו אין לו יכולת ביטוי ללא הרצף שקיים לפניו וקיים אחריו. ובשפה פשוטה תלוי ברזולוציה. הציונות ובעקבותיה מדינת ישראל מהוות כלי בסדרת הכלים הלבנים בלוח השחמט של התפשטות התרבות המערבית והשפעתה על העולם.
  היהודים וישראל הוצבו בחזית הישירה האלימה של ההתפשטות הזאת. ולכן כמו בשחמט שומרים על הכלי כל עוד הוא מועיל וכשנדרש מקריבים כלי כדי להשיג יתרון בהמשך בדרך אל הניצחון על “הכלים השחורים”.
  לכן במקטע היסטורי מסוים בלי להתייחס למה שהיה לפניו ולמה שיהיה אחריו, אפשר לראות ולפרש כפי שרואה שוקן. השאלה היא תמיד מאיפה מתחילים לראות. שוקן רואה את מה שהוא רוצה לראות וזאת ראייה חלקית או אמת חלקית ולכן היא לא האמת כולה ולא המציאות כולה.
  זאת לא אנטישמיות של שוקן, זה בסך הכול עיוורון חלקי.

 65. ההנחה שהציונות חפה מכל פשע העולה מהמאמר מופרכת מעיקרה. ברור שישראל עושה פשעים וברור שדעאש עושה פשעים ומה שלא ברור הוא איך אנחנו הנורמטיביים מרשים למדינה שלנו לפשוע וללנהוג ללא מוסר.

  1. מעולם לא בחרתי בימין מכאן ואילך ונוכח דברי הבלע של שוקן אני חורג ממנהגי ומכאן ואילך אני מצביע לבנט. תודה מר שוקן

  1. לא יפה – אל תעליב את הכלום – האיש הזה הוא אפילו לא כלום – לא כלום – הבנת?ח.