שוברים שתיקה ובצלם: הכסף הגרמני שחותר תחת ריבונות ישראל

ארגוני השמאל ששר החוץ הגרמני מתעקש לפגוש אינם “מבקרי ממשל” הפועלים במסגרת המשחק הפוליטי הלגיטימי. מדובר בארגונים בעלי מטרות מדיניות הממומנים בידי מדינות זרות, ובהן – גרמניה

בעל המאה הוא בעל הדעה. שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל. צילום: Mohammad Hassanzadeh CC BY 4.0

שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל התייחס הבוקר לאולטימטום שהציב בפניו נתניהו, שלפיו פגישתם תבוטל אם יתעקש לפגוש את ראשי ‘שוברים שתיקה’ ו’בצלם’. גבריאל טען בתגובה כי לגיטימי שייפגש עם אנשי הארגונים הללו שכן הם “מבקרי הממשלה”, ו”אי אפשר לקבל תמונה מלאה ומקיפה של מצב מדינה אם נפגשים רק פקידי ממשל”.

למעשה, אין דבר רחוק יותר מהאמת.

ראשית, חשוב לזכור כי הארגונים הללו מצהירים באופן גלוי כי לפעילותם יש מטרה מדינית ברורה: הפסקת הכיבוש והקמתה של מדינה פלסטינית. חגי אלעד, מנכ”ל בצלם, נאם במועצת הביטחון של האו”ם למען מטרה זו, ו’שוברים שתיקה’ מצהיר על כך בכל הזדמנות. אלה אינם ארגוני זכויות אדם “רגילים” שלפחות חוסים תחת כסות של מטרה הומניטרית. מדובר בארגונים פוליטיים-מדיניים מובהקים, שיש להם מטרה מדינית גלויה.

לא רק זאת: כמו ארגוני שמאל רבים, ‘שוברים שתיקה’ ו’בצלם’ נתמכים באופן מסיבי על ידי מדינות זרות, ובאופן ספציפי על ידי גרמניה.

לפי מכון המחקר NGO מוניטור, בשנים 2016-2012 הועברו מטעם ממשלת גרמניה יותר מ-33 מיליון שקלים לארגוני שמאל קיצוני בישראל ולארגונים פלסטיניים. ‘בצלם’ ו’שוברים שתיקה’ קיבלו באותן שנים יותר מ-7 מיליון שקלים מהממשלה הגרמנית. מרבית הכספים הללו מועברים דרך קרנות גרמניות, הזוכות לתקצוב קבוע על ידי הממשלה בברלין.

לפי NGO מוניטור, הארגונים שזוכים למימון גרמני עוסקים ב”לוחמה משפטית” נגד ישראל, מקדמים קמפיינים של BDS, מאשימים את ישראל ב”פשעי מלחמה,” “שואה תרבותית“, “גזענות“, “אפרטהייד“, שואפים “להגביר את המודעות הציבורית לנכבה הפלסטינית” ומפיצים עלילות דם אנטישמיות קלאסיות.

ארגון ‘זוכרות’, לדוגמה, הפועל לקידום רעיון זכות השיבה של מיליוני ‘פליטים’ פלסטינים וחיסולה של ישראל כמדינה יהודית, זכה בארבע השנים האחרונות ל-11 מענקים שונים מממשלת גרמניה בסכום העולה על מיליון שקלים. ארגון קיצוני נוסף שזוכה לתמיכה נדיבה מהממשלה הגרמנית הוא ‘קואליציית נשים לשלום’, שקיבל בין 2012 ל-2016 קרוב ל-5 מיליון שקלים מקרנות גרמניות הזוכות למימון  ממשלת גרמניה. ‘קואליציית נשים לשלום’ נחשב לאחד הארגונים הישראלים המובילים בקמפיין ה-BDS נגד בנקים ישראליים וזרים, חברות אבטחה, תשתיות אזרחיות וחברות פרטיות, ואף קרא לממשלות זרות “לאפשר העמדה לדין של פושעי מלחמה ישראלים“, בהם אישים ישראלים בכירים וקציני צה”ל.

משרד החוץ הגרמני, שבראשו עומד השר גבריאל, תומך גם הוא באופן ישיר בארגוני שמאל קיצוני בישראלי. בשנת 2014 קיבל הארגון ‘רופאים לזכויות אדם’ קרוב ל-80 אלף שקלים ממשרד החוץ של גרמניה. מדובר בארגון שבמהלך מבצע ‘צוק איתן’ הביע הארגון הבנה לטרור הפלסטיני, והתייחס למחבלי החמאס כאל “לוחמים”.

הממשלה הגרמנית מימנה בעבר גם ארגונים פלסטיניים שנהגו להפיץ עלילות דם אנטישמיות. בשנים 2014-2011 העבירו קרנות גרמניות הזוכות לתמיכה ממשלתית קרוב לחצי מיליון שקלים לארגון הפלסטיני ‘מיפתאח’, שפרסם האשמות נגד ישראל על “טבח“, “רצח עם תרבותי“, “פשעי מלחמה“, ו”אפרטהייד“. הארגון הפלסטיני אף הפיץ מאמר החוזר על עלילת הדם הקלאסית כי יהודים חטפו ורצחו את ילדי הנוצרים כדי להשתמש בדמם.

בברלין גם תומכים בארגונים פלסטיניים שלפי NGO מוניטור “מהללים מעשי טרור ואלימות נגד ישראלים”. הממשלה הגרמנית שותפה למשל במימון ארגון ‘אל-חק’ שהמנכ”ל שלו, שעואן ג’בארין, קשור לארגון הטרור ‘החזית העממית לשחרור פלסטין’. גרמניה מממנת באופן ישיר ועקיף ארגונים נוספים עם קשרים לחזית העממית, כמו “ועדות העבודה החקלאית”, שהוגדר על ידי הממשל האמריקני כ”זרוע החקלאית של החזית העממית”, ומקבל מימון גרמני דרך “מדיקו אינטרנשיונל”.

יריקה בפרצופה של ישראל

גוף שפועל במימון ממשלה זרה איננו סתם פעיל חופשי בחברה האזרחית, אלא נציגן של מדינות זרות הפועל בתוככי החברה הישראלית. מכיוון שכך, הפעילות של ‘שוברים שתיקה’ ו’בצלם’ חורגת מהמשחק הפוליטי המקומי, ולפגישה איתם ישנה משמעות דיפלומטית ומדינית רבה.

כאשר שר החוץ וסגן הקנצלר נפגש עם ארגונים שממשלתו מטפחת והקשורים אליה בהון רב, הוא לא עושה זאת רק כדי “לקבל מידע” שאי אפשר לקבל מ”פקידי ממשלה”. זוהי פגישת עבודה לכל דבר ועניין. כך, השר האורח מקיים פגישות עם השגריר הגרמני, עם נספחי סחר ותרבות, וגם עם הארגונים הפוליטיים הגרמניים שפועלים בישראל. מי שחותם על הצ’קים רוצה לראות מה עושים עם הכסף, לבדוק מה אפשר לשפר ולשמר, לתת הנחיות ואולי גם לקבל כמה טיפים לפני הפגישה עם ראש הממשלה נתניהו.

ההקבלה לארגוני אופוזיציה בגרמניה היא פשוט בדיחה. ההקבלה האמתית היא כזו: משרד החוץ הישראלי מממן במשך שנים ארגונים המכפישים את צבא גרמניה, קוראים להפלת מרקל ומטיפים לכניעה גרמנית לדרישות בדלניות, ועושים זאת בפורומים בינלאומיים תוך גיוס האו”ם ודעת הקהל העולמית נגד גרמניה. כשממשלת גרמניה מנסה לחוקק חוקים שיגבילו את החתרנות, ארגונים במימון ישראלי מגייסים את האופוזיציה ואת התקשורת לבלום זאת, וכדי להוסיף חטא על פשע, נתניהו הולך לפגוש אותם באופן גלוי לפני שיחתו עם הקנצלרית.

האם מרקל הייתה מקבלת זאת בהבנה? האם היא הייתה מבליגה על כך בשקט ומשדרת עסקים כרגיל? אין סיכוי.

זוהי יריקה בפרצוף שאף מדינה ריבונית לא הייתה סובלת. ואם הימין בישראל היה נוהג כך, גם התקשורת הישראלית הייתה מבקרת אותו בתקיפות, ובצדק. אבל כשמדובר בארגוני שמאל שמטרתם המוצהרת היא לגרום לשינוי מדיני, מותר למדינות זרות לעשות פה הכל. גם לממן, גם לחתור וגם לירוק. יום אחרי יום השואה, לפחות ניתן לצפות למעט הגינות.

סייע בהכנת המאמר: גלעד צוויק

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

46 תגובות למאמר

 1. אתה צודק ביחס לארגוני “זכויות האדם” האלה, והחתרנות הגרמנית שבמימונם.
  אבל- לא מעמידים אולטימטום פומבי בפני אורח רשמי שמבקר פה, ועוד אולימטום של הרגע האחרון.
  הרי ברור שהשר יסרב להיכנע לתכתיב מעליב שכזה. במצבים כאלה מקובל לסכם דברים מראש ובשקט,
  ואם האורח מתעקש להיפגש עם הגורמים הלא-רצויים, אזי מודיעים שנבצר מרה”מ לקיים פגישה איתו בתאריך הזה, בגלל התחיבויות קודמות/ לו”ז עמוס, וכו’. כולם יודעים שזה בעצם סירוב להיפגש, והמטרה מושגת באותה מידה, ובלי להיראות כמו בריון לבנטיני גס הליכות.
  מה שמוביל למסקנה שהעלבון הלא נחוץ הזה הוא הצגה של ביבי לימין הלוחץ של ממשלתו. ואם כך, זה מצער שרה”מ לא מוצא דרכים אחרות לשמר את הקואליציה שלו, ועושה זאת ע”ח יחסי החוץ שלנו.

  1. הפומביות פה זה כל העניין.
   האולטימטום עצמו וגם התגובה הידועה מראש של הנציג הגרמני הם עניין שולי. היה צריך פשוט להביא לדעת הקהל העולמי והישראלי את העובדה שגרמניה היא אותה גרמניה האנטישמית הנאצית.
   גרמניה לא עומדת לצידה של ישראל. גרמניה ועוד מדינות אירופיות אחרות עומדות נגד ישראל ועם אויבי ישראל של היום זהו האיסלאם הקיצוני ואילו שעומדים עם ישראל ולא חסר כאילו גם צריכים להבין את זה.
   אם יש משהו שנתניהו טוב בו אילו התרגילים הפולטיים האילו.

  2. זאת לא הפעם הראשונה שהממשל הגרמני מתנהג כך. הוא רגיל שישראל מתעלמת כל פעם מחדש מהפרובוקציות שלהם. כמו הבניה בשטחי C זוהי מדיניות מכוונת של האיחוד ומי מוביל את המדיניות, מרקל. לגרמנים יש שיטה יד אחת נותנת והיד השנייה חובטת. הפרהסיה של תגובת נתניהו במקומה. הגיע הזמן להדהד את התנהגות גרמניה, ואת הפרת הריבונות שלנו כל פעם מחדש. יש בהתנהגותם חוצפה ותקיעת אצבע בעין. ובמילים פשוטות שמים קצוץ על מה שנתניהו חושב. ולא כל כך איכפת להם לעבור על כל הכללים הדיפלומטים.

  3. הגרמני ידע היטב מה הוא עושה
   הוא עושה הצגה ומיתמם
   הוא זה שמממן את הגופים המעודדים חרמות על ישראל
   אסור ליהודי בשום אופן להיפגש עם נאצי

  4. שלא לומר שהגרמני משקר
   טוב מאוד שנתניהו ישיר ובועט בפוליטיקלי קורקט
   אנחנו לא גרמנים שהעיקר אצלם זה הניראות והסדר
   אצלנו העיקר זה האמת והצדק

  5. אין דבר צריך להגיב בתקיפות ובהחלטיות, מה שלא נעשה בעבר והגענו עד הלום.

  6. מה לעשות, אנחנו הלבנטינים לא מסתדרים טוב עם שקרים, רמאות והעמדת פנים. פרימיטיבים שכמונו. על עלבון אנחנו משיבים בעלבון. ואם נהוג להיות מנומסים לאורח, כפי שציינת, הרי נהוג גם שהאורח לא יעשה את צרכיו על הספה בחדר האורחים.

  7. זה ששר החוץ הגרמני פוגע בראש הממשלה זה בסדר , בעיניך.
   רק מה לנו אסור לבטל את הפגישה עימו פן ייעלב .
   לא מסתדרת לי ההקבלה שלך.

  8. גרמניה נשארה גרמניה. הכושי לא משנה את עורו. הם עדיין רוצים לראות אותנו בפתרון הסופי..
   מצדיע לביבי, למרות שהפך לשמאל בעיני.

 2. גרמניה לא השתנתה , היא פועלת בכסף ובהשפעה נגד מדינת ישראל והתמיכה שלה בארגוני השמאל הקיצוני היא מסיבית ועתיקת ימים, כל מי שי שמעורה בנעשה ביו״וש ורואה את פעיליה שלוחיה בשטח, מבין זאת. היחסים המדיניים הטובים לכאורה עם ישראל הם רק כסות ומטרתם היא תועלתית, להכשיר את גרמניה. במהותה זו מדינה עם מורשת של שנאת יהודים ובימינו ישראל, כמו כל מדינות אירופה וכמוהן הייתה מעדיפה בהעלמותה של ישראל בהחלפתה בישות פלאסטינית.

 3. זה כמו שראש ממשחה ישראלי יתעקש להפגש עם נציגי nra האירי בעת ביקור בבריטניה ב 1985.

 4. שר החוץ הגרמני, כמו אלה שבאו לפניו ואלה שיגיעו אחריו, בא לבקר את מדינת ישראל ולא את שר החוץ. נכון שיש רבים הסבורים שישראל היא נתניהו ונתניהו הוא ישראל. אנחנו עוד לא שם אם כי אנחנו בדרך. זכותי לראות בפלסטינים ביו”ש כבושים. זכותי להתנגד לכיבוש. זכותי גם להיות אנטי- ציוני (לפי ההגדרות של אחרים ולפי ההגדרות שלי). מדינה שמגדירה את עצמה כדמוקרטית לא יכולה להפלות אזרח רק על פי השקפת עולמו ולכן חובתו של נתניהו כראש הממשלה שלי מתוקף תפקידו כשר החוץ (גם שלי) לקבל את שר החוץ הגרמני. כאדם פרטי יכול נתניהו להחרים את מי שהוא רוצה.

  1. לדמוקרטיה יש זכות ואף חובה להגן על עצמה
   בטענות שלך השתמש היטלר כאשר טען שחייבים לאפשר לו להתמודד
   למרות ניסיון ההפיכה שביצע ב-1923 ולמרות עמדותיו האנטי-דמוקרטיות

  2. כשהמחנה שלך יהיה בשלטון תעשו מה שאתם רוצים אבל עכשיו המחנה של הימין לא רוצה שנתניהו יפגש עם הגרמני

  3. עוד לא שמעתי בליל של שטויות כאלה שמתעלמות מהמציאות. אז בוא נצעק את המציאות באוזניים שלך עד שתשמע אותה.
   “ארגון ‘זוכרות’, לדוגמה, הפועל לקידום רעיון זכות השיבה של מיליוני ‘פליטים’ פלסטינים וחיסולה של ישראל כמדינה יהודית, זכה בארבע השנים האחרונות ל-11 מענקים שונים מממשלת גרמניה בסכום העולה על מיליון שקלים.”
   אם הרצון של זוכרות יתממש – יהיה פה טבח המוני של העם היהודי ומדינת ישראל תושמד. וגם אתה הנאור בעיני עצמיך בלבד תמות יחד עם כל פשוטי העם היהודים. זה מה שאתה רוצה? ראש הממשלה לא רוצה את זה, וגם רוב העם לא רוצה את זה. למה שהוא ייפגש עם שר חוץ של מדינה שרוצה להשמיד אותנו וחותרת תחתינו?

  4. נתניהו מייצג את הרוב הדמוקרטי. אין לו חובה לייצג את השוליים הפוליטיים הישראליים.

  5. למגיב א’ –
   אתה באמת מאמין שאדון “אילן ארד” לא יודע שאם מדינה דמוקרטית לא מגינה על עצמה, היא עלולה להיפגע ואפילו להיכחד? הרי זאת בדיוק מטרתו. כאנטי ציוני, היכחדות המדינה היא שאיפתו הגדולה וחלומו הרטוב. כל טיעוניו ותירוציו, כאילו הוא מעוניין בזכויות האדם ובחופש הדיבור, הם רק העמדת פנים ומסווה שקוף לרצונו האמיתי.
   ודרך אגב, זהו בדיוק הוא גם חלומו של האורח הפורח מגרמניה. מי שמשקיע מיליונים באירגונים שמבצעים רצח אופי קולקטיבי ומסע הכפשה ואי לגיטמציה בינלאומי כנגד מדינה מסויימת, בהכרח מעוניין בהחלשתה ולבסוף גם בחיסולה של אותה מדינה.

  6. ריגול ובגידה זה לא אזרח עם השקפת עולם ולא אופוזיציה

  7. “שר החוץ הגרמני … בא לבקר את מדינת ישראל ולא את שר החוץ”: יפה. ואם כך הוא הדבר, מדוע הוא לא נפגש עם נציגי ההתישבות ביהודה ושומרון? או עם נציגי התושבים בדרום תל אביב? או עם נציגי הארגונים שפועלים כדי לנטרל את הפעילות האנטי-ישראלית של ארגוני השמאל הקיצוני?
   זה לא חשוד בעיניך, שמכל הארגונים והמגזרים במדינת ישראל, הגרמני בחר להפגש דווקא עם אותם ארגונים שפועלים בגלוי ובמתכוון נגד קיומה של המדינה?

  8. אם אתה אנטי ציוני למה אתה פה? צבוע ודו פרצופי שכמותך.

  9. אני ציוני בלב ובנפש ולשמחתי אני לא צריך שכל שונאי הדמוקרטיה יכתיבו לי מיהו ציוני.
   אני מסכים לחלוטין עם מה שכתבת. ומוסיף מה הבעיה ששר חוץ רוצה להפגש עם קבוצות באוכלוסיה בכדי לדעת יותר??? החמור הוא שראש ממשלתינו טס לקונגרס האמריקאי בכדאי שילכו נגד הנשיא שלהם זו התערבות בוטה נגד שילטון. אז מי מדבר?

 5. גרמניה נשארה גרמניה
  אין דבר כזה גרמניה האחרת
  צריך לחשוף את זה לפני כל העולם
  רק בגלל המחילה של ישראל גרמניה התקבלה חזרה למשפחת העמים
  מסתבר שישראל מחלה מוקדם מדי ולא מאוחר לתקן

 6. גרמניה נשארה גרמניה
  אין דבר כזה גרמניה האחרת
  צריך להודיע בכל העולם שגרמניה (שוב) מעודדת טרור נגד יהודים
  מסתבר שהמחילה שישראל העניקה לגרמניה היתה מוקדמת מידי
  לא מאוחר לתקן זאת

 7. מדובר בארגוני ריגול חתרנים במימון מדינות זרות.
  מדינה מתוקנת לא הייתה מאפשרת להם להמשיך להתנהל.

 8. שימו לב בדיוק ביום הזכרון לששת המליונים הנרצחים הגרמנים בחרו להיפגש עם שונאי העם היהודי שיושב בתוכנו

 9. טוב עשה ראש הממשלה שלא נפגש עם שר החוץ הגרמני.עוד יותר גרוע שעדיין נותנים לשומרים שתיקה ולבצלם להתקיים.כל מדינה אחרת הייתה משמידה אותם.הקבוצות האלה שפועלות למען בצע כסף צריך להשמידם מיידי.קבוצות אלה גם מגבירים את הטרור והשנאה לישראל.איך המדינה לא פועלת נגדם זה לא מובן. צריך לשלול מהם את כל הזכויות
  ולזרוק אותם לעזה.מי שצריך לטפל בהם הם רק האזרחים הישראלים.כל מקום שיגעו צריך להתנקש להם
  בכול הכוח

 10. חשוב היה לממשלת ישראל ולעומד בראשה כי הפתגם ” ברומא התנהג כרומאי ” ישים גם לשר החוץ הגרמני . מספיק להתחנף ולהתנצל בפני אישים אינטרסנטים שכל עיסוקם הוא פגיעה בישראל מטעמים השמורים עימם . הסיוע שגרמניה מעניקה לארגונים בוגדניים כ ” בצלם ” ו ” שוברים שתיקה ” אינם יכולים לעבור לסדר היום כאילו כלום לא קרה . יכול שר החוץ הגרמני להשאר בארצו ולא לכתת רגליו לכאן על מנת לפגוש עושי דברו בשמאל הקיצוני כאן.

 11. הכל די פשות – גרמנים בכל כוחם מנסים להלבין את עצמם עלידי השחרת יהודים

 12. גרמניה נישארה נאצית רצחה לנו 6 מיליון בהשמדה רצחנית והמונית וממשיכה לנסות ולעשות זאת ע”י מימון אירגוני טרור .ועשה טוב מאד ראש הממשלה שהציב אולטימטום לבני האוולה האלה שהשמידו כמעט עם שלם לא עוד נאצים מטונפים.

 13. המסקנה: ראש ממשלת ישראל מוכן להפגש עם מי שממן את שוברים שתיקה!!!!!!! מי הבוגד?????

 14. אני מתפלא על נתניהו , החלטתה ובצדק לא להיפגש עם , הגרמני ” למה אתה מגמגם ומחפש אותו לאחר מכן תהיה תקיף בהחלטתך ! שלא תיראה מצטער על טעות !

 15. א. הגיב: לדמוקרטיה זכות וחובה להגן על עצמה. דמוקרטיה בהגדרה היא לגיטימציה להבעת עמדות שמנוגדות לעמדות השלטון ועמדות הרוב. דמוקרטיה שרוצה להגן על עצמה היא זו שדוקא מאפשרת מתן ביטוי לעמדות אלו.
  מה שאמרה מירית על ארגון זוכרות הוא שקר במקרה הטוב ושקר גס במקרה הרע. “השבה של מיליוני פליטים” “חיסולה של ישראל” “טבח המוני” מופיעים רק בסיוטים שלה ולא בשום מקום אחר שקשור לזוכרות. לא במה שהן אומרות ולא במה שהן עושות.
  למה מירית ואחרים פוסלים את ממשלת גרמניה שנותנת מיליונים לארגוני שמאל ולא פוסלת אותה כשהיא מוכרת “בהנחה” של מיליארדים צוללות? זוהי אותה גרמניה. אם אין גרמניה אחרת- וגרמניה של ההווה היא כמו גרמניה של העבר- אז למה לשיטתכם יש גרמניה שתומכת בישראל וגרמניה אחרת שתומכת בארגוני השמאל?
  לאבגדה אזכיר שנתניהו לא מיצג את הרוב הדמוקרטי אלא אמור לייצג מתוקף תפקידו גם את המיעוט.

  1. לא חמוד, נתניהו מייצג את הרוב הדמוקרטי וראש האופוזיציה בכנסת מייצג את המיעוט הדמוקרטי. וכאשר שר חוץ של מדינה זרה נפגש עם עמותה שמייצרת תעמולה אנטי ישראלית הוא חותר תחת הממשלה הנבחרת והדמוקרטיה הישראלית וצריך להכריז עליו פרסונה נון-גרטה.

 16. בנימין נתניהו – גבר אמיתי, ששומר על הכבוד של העם היהודי, ראינו את זה גם בקונגרס, ובעוד דברים וכעת גם מול הגרמני. אדוני ראש הממשלה יישר כחך!!! 2000 שנות גלות הוכיחו לנו שהתרפסות כלפי הגוי ובפרט הגרמני רק גורמות למכות יותר כואבות, הם שונאים אותנו וישנאו אותנו כמו שכתוב בחז”ל על הר סיני שנקרא סיני – שירדה ממנו שנאה עזה לישראל מאומות העולם, הדרך היחידה להתמודד עם האנטישמים זה לשמור על כבודנו,
  נתניהו ניחן בראיה היסטורית מדהימה , ולכן הוא שומר על כבודנו .
  בנימין נתניהו חזק ואמץ!!!

 17. אני גאה בכך שאני שונא את ישראל בכל הזדמנויות שיש לי אני ינסה להראות לכל העולם את הפשעים שממשלת ביב והימין הקיצוני עושים נגד הפלסטינים. לא נוותר על שחרור כל פלסטין הכבושה. אתם עכשיו בשלטון אבל לא עוד הרבה זמן אנו מאחדים כוחות פלסטינים מ48 ואנשי מחנה השלום לכוח יחד כדי שנוכל לחזור לשלטון ונחזיר את השפיות לאזור.

 18. מקורות המימון של שוברים שתיקה מפורסמים באתר שלהם, מעניין שאת מקורות המימון של אתר מידה לא הצלחתי למצוא.

 19. שוברים שתיקה חשובים לדמוקרטיה בישראל כמו היודנראט לשלומם של יהודי אירופה.
  שר החוץ הגרמני מוכיח כי גרמניה המודרנית נשארה גרמניה נאצית. בעקביות ובשיטתיות הם מממנים ומקדמים ארגוני יודנראט בתוך ישראל אשר כל תפקידם להעליל על מדינת ישראל כדי להשניא אותה בעיני העולם ולהסית את העולם כנגד מדינתם היחידה של היהודים. ובכך להעמיד במצב של סכנה קיומית את המדינה. הגיע הזמן שמדינת ישראל תדבר ישירות ותדרוש מהציבור בגרמניה לבקר את מדיניות החוץ הזו שלהם החותרת נגד קיומה של מדינת ישראל.

 20. אחרי כל מה שגרמניה עשתה לנו יש להם זכות ?שישאר בבית.בגלל זה היתה כמעט מל אחים על השילומים.השילומים יתנו להם דריסת רגל -כי בעל המאה הוא בעל הדעה.חצופים.קודם שיעבירו את השגרירות לירושלים.

 21. שוברים שתיקה = סיירת מטכ”ל וסיירת צנחנים = קיבוצניקים במ”לים של השומר הצעיר.

  סא”ל מיל’ חנן ויס
  מטכ”ל אגף המבצעים

  1. בין הכיפה לכומתה
   דר’ ראובן גל ודר’ תמיר ליבל

   יחס לקצינים דתיים בפיקוד

   המעקב אחרי הקצונה הדתית נערכת ע”י : המוסד והשב”כ, מח’ בטחון שדה ויח’ המודיעין, יחידה חסויה במשטרה, סיירת מטכ”ל “במסווה”, כתבים וצלמים, גם צבאיים; גל”צ ודו”צ.

   קצינים נחשבים לאליטה בחברה. תהליך הקבלה לקצונה הוא קשה וכולל בדיקה מדוקדקת של המועמדים ושל משפחותיהם.

   מועמדים נדרשים לספק נתונים משפחתיים על מנת לבדוק את אבי המועמד ואת אמו…מועמד דתי מדי או פעיל בארגונים דתיים ייפסל גם כן.

   קצין דתי נתון למעקב אידיאולוגי גם במהלך שירותו. קצין שנחשד באידיאולוגיה בעייתית (דתית או פוליטית) יודח.

   נראה שהגבול בין קצין דתי במובן של אדוק לקצין קיצוני-דתי הוא התנהגותו בציבור.