נפתלי בנט – כוכב גיוס הכספים של הקרן החדשה לישראל

לקראת “ועידת השלום” של ‘הקרן החדשה’ ו’הארץ’ הזהרנו ב’מידה’ כי השתתפותם של פוליטיקאים מהימין תעניק לגיטימציה לארגון השמאל הקיצוני. כעת התחזית מתממשת

"אין חרמות בוועידת ישראל לשלום"; בנט נואם בוועידת הארץ והקרן החדשה, מתוך אתר הקרן. צילום מסך

שרי הימין מככבים בניוזלטר בשפה האנגלית ששלחה ‘הקרן החדשה לישראל’ לתומכיה בארה”ב, בתור הוכחה לכך שהקרן החדשה לישראל נמצאת לכאורה במרכז הלגיטימציה של הקונסנזוס הישראלי.

“אין חרמות בוועידת ישראל לשלום”, הכריזה כותרת כתבה שפורסמה באתר הקרן בשפה האנגלית, לצד תמונתו של השר נפתלי בנט שנאם בוועידה.

“ועידת הארץ והקרן החדשה לשלום הביאה את הקרן לרמה חדשה של הכרה, כאשר מנהיגים מכל רחבי הקשת הפוליטית, כולל ממפלגת הבית היהודי, הסכימו לנאום בוועידה והתעלמו מקריאות להחרים את האירוע”, נכתב בידיעה. נשיאת הקרן, טליה ששון, ציינה במהלך נאומה בוועידה כי השתתפותם של בנט ושני ח”כים נוספים מהבית היהודי “מחדשת את האמון וההכרה בקרן החדשה”.

מלבד בנט נטלו בה חלק פוליטיקאים ואישי ציבור נוספים מהימין, בהם השר ישראל כץ, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ’, שולי מועלם ומשה גפני, וראש מועצת אפרת עודד רביבי.

כזכור, ב’מידה’ הזהרנו עוד לפני הוועידה כי השתתפותם של שרים וחברי כנסת בכירים בכנס מסוג זה מעניקה לגיטימציה לארגוני השמאל הקיצוני, ומאפשרת להם להציג עצמם כחלק מהקונצנזוס והמיינסטרים הישראלי. ארגוני השמאל עושים בכך שימוש כדי לחזק את תדמיתם בחו”ל, ולצורכי גיוס כספים.

כעת מתברר כי התחזית הייתה מדויקת, וכי הח”כים מהימין שהשתתפו בוועידה משמשים כקמפיינרים של גוף השמאל הקיצוני המזין את תעשיית הארגונים האנטי ישראליים המכפישים את שמה בעולם וחותרים תחת הדמוקרטיה שלה.

כפי שחשפנו ב’מידה’, תרגיל דומה לזה שביצעה הקרן שימש בעבר את ‘קול אחד’ – הארגון שמאחורי V15 – כדי לעמוד בקריטריונים של מחלקת המדינה האמריקנית ולקבל ממנה תמיכה. העובדה ש”נציגים מכלל המפלגות בישראל, כולל ממפלגות ימין קיצוני” השתתפו בכנסי הארגון ריככה את החששות במחלקת המדינה, וברז הדולרים נפתח.

אחד השמות ש’קול אחד’ נופף בהם היה של מנכ”ל מועצת יש”ע דאז – נפתלי בנט.

בתגובה שמסר לנו בזמנו טען ח”כ סמוטריץ’ כי החליט שלא להחרים את וועידת הארץ/הקרן החדשה מכיוון שהוא “נגד שיח של חרמות”. כעת הוא מסביר כי “הגיע להשתתף בשיח משותף, לא באירוע גיוס תרומות”. לדבריו, “הקרן החדשה מבינה עד כמה מצבה בחברה הישראלית הוא עגום, עד שהיא צריכה להיתלות בהשתתפות שלנו בוועידת הארץ שהיה להם חלק קטן מאוד בה כדי לזכות בעוד טיפת לגיטימציה”. עוד הוסיף, כי ראשי הקרן יודעים ש”לוועידה שהם היו מארגנים הוא לא היה בא בשום מחיר. באתי לוועידת הארץ כדי לנהל שיח עם הציבור הישראלי. הקרן אינה חלק מהציבור הישראלי”.

מהשרים נפתלי בנט וישראל כץ לא התקבלה תגובה, והיא תפורסם מיד כשתתקבל.

 

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

17 תגובות למאמר

 1. בנט סמוטריץ כץ מועלם גפני רביבי ודומיהם עשו מעשה שלא ייעשה והזיקו לכולנו הגיב:

  סמוטריץ בנט וישראל כץ שלושה כסילים שלא קראו את הכתובת על הקיר. קרן שמעשיה כאלה אינה גוף לגיטימי לשיח ציבורי כלשהו אלא אך ורק דבר אליו מכוונת בירכת המינים-המבקשת מהאל להשמיד את כל אויבינו מבפנים.

  כמה מביש שהיום תמונותיהם מתנוססות בחו״ל כדי להציג לגיטימציה לקרן הזרה המסוכנת והרעה הזו למדינת היהודים.

  סוף מעשה במחשבה תחילה.

  מה בדיוק חשבו הכסילים האלה שיועילו דבריהם בקרב אירגוני שמאל מפיצי דיבה ורוע? מה?

 2. מה הבעיה שלכם עם בנט והקרן החדשה לישראל? לקרן ולבנט יש אג’נדה משותפת ואינטרסים משותפים – אז למה שלא ישתפו פעולה?

  בנט אישר קביעות למפמ”ר האזרחות יעל גוראון:

  http://rotter.net/forum/scoops1/382749.shtml

  בנט מקדם במשרד החינוך עמותות תומכות BDS:

  http://rotter.net/forum/scoops1/389753.shtml

  ובנט גם התנגד לחוק ההשעיה:

  http://rotter.net/forum/scoops1/287503.shtml

 3. בנט ושאר מתיפיפי הימין לוקים בגאווה ובמגלומניה, ה0מול הערב-רב החניפו להם בכך שהזמינו אותם ל”שיח”…. האגו שלהם התנפח, ה0מול פתאום נותן להם “לגיטימציה”…. מה שה0מול עשה זה להשתמש ביצר הגאווה שלהם כנגדם!!!. ימנים נחמדים וגאוותנים, השתמשו בכם, השפילו אתכם, ניצלו אתכם וזרקו אתכם כסמרטוט משומש….. הצניעו לכת, הבוז לגאווה, לא מנהלים שיח עם בוגדים….. יורים בהם !!!

 4. השר בנט, חבל מאוד החזקתי ממך לא מעט אבל נפלת למלכודת של השמאל הקיצוני, אם כאלה אין מה לדבר אין על מה להדיין, רצון טוב שלך אצלהם זו חולשה ומנצלים אותך. פשוט חבל על זמנך ממילא לא ישמעו או יבינו או ישנו את דרכם הנלוזה.

 5. כל עזרה לקרן החדשה היא עזרה במלחמה נגד הפשיזם הישראלי ואם אפשר לנצל אנשי ימין למטרה זו, אז צריך לעשות זאת.

 6. טוב מה שהיה היה, אבל בחייאת נראה לכם שתשכנעו את המתנשאים המורמים מעם? הם לא חושבים שאתם בני אדם בכלל אלא חבורת בהמות גזעניות שגוזלות לקוזק הנגזך את אדמותיו…תפסיקו להיות טיפשים ולחשוב שדעות הגיוניות ישהץנו אצלם משהו. הם אשכרה חושבים שאתם, שאנחנו נאצים

 7. אלה שהופיעו שם הם אכן אדיוטים שימושיים שמחפשים כל מקרופון כדי להחשף, גם אם זה גורם נזק למדינה ולהתיישבות. בנט מוביל בכך, הוא אדם צבוע ומסוכן שאי אפשר לסמוך עליו ואני מציע לאלה שתמכו בו להתפכח.

  1. חלק מאלה שתמכו בו הם כל כך תמימים שהם יחליפו אותו בברוך מרזל, איתמר בן-גביר, משה פייגלין ושאר “פעילי ימין” שמזכירים לנו את הפעילות של אבישי רביב.

 8. הוי הוי, איזה אידיוטים שימושיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! כי ליטוף האגו יעוור עיני חכמים, קל וחומר אגו של טיפשים שימושיים.

 9. העיקר בנט וחבריו מחרימים נערי גבעות ואת להב”ה את הקרן החדשה לא…

 10. בנט הוא מוכשר מאוד… מאוד פיקח…. אבל מה לעשות, יש לו כשרון של שועל! ופקיחות של תנים!
  המנטים של בנט מורכבים מכל אותם ישראלים שהם עוד לא חגמרי ישראלים בשביל להבין את הדביל הזה.
  בהיסטוריה לעסנו כמה בייבי בנט.
  אגב לדעתי השם – בייבי בנט – מאוד מתאים לחברה של טיטולים לא?

 11. האם יש עוד מי שחושב כמוני שבנו הוא סוס טרויאני שמטרתו לחבל בימין בהצגת דעות ועמדות עם הדלפות של ידיעות חסויות?

 12. המקור לטעות הוא האמונה התמימה (והנצחית) של המיזרוחניקים שכולנו בסופו של דבר יהודים ובכולנו קיימת הנשמה היהודית – כולל באנשי השמאל הקיצוני. אין להם, ולא יכול להיות להם, מושג מהי עוצמת שנאת המוות שרוכש השמאל הזה למדינת ישראל ולעם היהודי.

 13. מה שמניע את הכותב הינה צדקתו .
  הקשר בין השימוש בבנט לנסיון לקבל תרומות יכול להיות כמשל לעשרות אפשרויות אחרות (ואפילו בהקשר אחר) לגיוס תרומות .
  בנט וסמוטריץ נהגו בחכמה , ואולי שכנעו אפילו אדם אחד שבשאר הימים אפילו לא מעוניין לשמוע מה בפיהם .